071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیلات یکی از اصلی ترین راه های مهاجرتی می باشد. مهاجرت تحصیلی فرصت های پیش روی متقاضیان را افزایش می دهد و امکان ایجاد آینده ای روشن را فراهم می نماید. در این مقاله هدف ما بررسی روند تحصیل در دانشگاه پزشکی و داروسازی Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

تاریخچه دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی به عنوان یک دانشگاه پزشکی و داروسازی، در کلوژ ناپوکای رومانی، به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش پزشکی در ترانسیلوانیا شناخته می شود. این دانشگاه در واقع در ادامه تاسیس دانشکده پزشکی است که فعالیت دقیق خود را در سال ۱۹۱۹ ایجاد کرده است. این دانشگاه در رومانی بر اساس بررسی های انجام شده توسط وزارت آموزش و پرورش به عنوان دانشگاه پیشرفته تحقیق و آموزش طبقه بندی می شود.

رتبه دانشگاه

دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی در رتبه بندی سیستم THE رتبه ۸۰۱ را به خود اختصاص داده است. رتبه این دانشگاه بر اساس یو اس ۱۲۱۵ می باشد و در کل اروپا رتبه ای برابر یا ۴۴۴ دارد.

رشته های ارائه شده در دانشگاه پزشکی و داروسازی یولیتو رومانی

این دانشگاه با دارا بودن دانشکده های بسیاری می تواند، در زمینه های پزشکی بسیار گسترده تر عمل کند. دانشکده های مختلف این دانشگاه رشته های بسیار زیادی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. الیته آموزش مداوم پزشکی و زیرشاخه های آن نیز همراه با اقامت نیز موجود است. رشته های عمومی این دانشگاه در کل عبارتند از: پرستاری، مامایی، داروسازی، رادیولوژی و تصویربرداری پزشکی،آزمایشگاه بالینی، دندانپزشکی، بهداشت دهان و دندان، تغذیه و رژیم غذایی و غیره.

رشته های ارائه شده در دانشگاه پزشکی و داروسازی یولیتو رومانی
رشته های ارائه شده در دانشگاه پزشکی و داروسازی یولیتو رومانی

اما رشته های موجود در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی به تفکیک دانشکده عبارتند از:

رشته های موجود در دانشکده پزشکی

در دانشگاه پزشکی برنامه های آموزشی بسیاری موجود است. این دانشکده به ۱۲ بخش و ۶۹ رشته تقسیم شده است. ۱۳ برنامه کارشناسی ارشد با دوره های آموزشی یک تا دو سال نیز در این دانشکده ارائه می شود. رشته های موجود در دانشکده پزشکی دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی عبارتند از:

 • علوم ریخت شناسی
 • علوم عملکردی
 • علوم مولکولی
 • پزشکی عمومی
 • پزشکی داخلی
 • تخصص های پزشکی
 • عمل جراحي
 • تخصص های جراحی
 • مادر و کودک
 • علوم اعصاب
 • آنکولوژی
 • آموزش پزشکی

رشته های موجود در دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی بزرگترین سنت دانشکده ها را دارد، زیرا اولین بخش آموزش پزشکی بود که در کشور رومانی تأسیس شد. دانشکده دندانپزشکی به چهار بخش و 13 رشته تقسیم شده است. این رشته ها عبارتند از:

 • جراحی فک و صورت و رادیولوژی
 • دندان شناسی محافظه کار
 • توانبخشی دهانی
 • پروتز و مواد دندانی

رشته های موجود در دانشکده داروسازی

رشته بسیاری وجود دارد که در این دانشکده از دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی ارائه می شوند. در حقیقت دانشکده داروسازی به چهار بخش و  ۲۱ رشته تقسیم شده است. این رشته ها عبارتند از:

 • علوم بنیادی با جهت دارویی
 • زیست شناسی و محصولات طبیعی
 • اقدام و تجزیه و تحلیل پزشکی
 • تهیه و قانونگذاری دارو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

دانشکده پزشکی دانشگاه پزشکی و داروسازی کلوژ-ناپوکا با توجه به میزان زیادی که در افزایش پذیرش دانشجویان خارجی داشته، به یک نهاد بین المللی تبدیل شده است. این دانشگاه بیش از ۶ هزار دانشجوی ملی و بین المللی و حدود ۲۴۰۰ پزشک و بیش از ۱۱۰۰ معلم و محقق را در روند آموزشی خود دارد. از این رو می توان گفت که دانشگاه یولیتو رومانی تبدیل به یکی از دانشگاه های پرطرفدار رومانی شده است.

"شرایط

شرایط و تاریخ اخذ پذیرش از دانشگاه یولیتو رومانی

اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی و داروسازی “Iuliu Hațieganu”با شرایط خاصی امکان پذیر است. اصلی ترین شرط دریافت پذیرش از این دانشگاه، ارزیابی از طریق اسناد گواهی عملکرد های سابق فرد و دستاورد های شخصی فرد خواهد بود. شروع ددلاین پذیرش این دانشگاه عموما از ماه می، می باشد. مهلت ارائه درخواست هم معمولا در ماه سپتامبر می باشد. نتایج اولیه درخواست های ارائه شده اخذ پذیرش، در ماه آکوست منتشر می شود و نتایج نهایی نیز عموما در ماه سپتامبر ارائه می شود. البته تاریخ و شرایط را با دقت بسیار از طریق مراجعه به وب سایت دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی می توانید دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ پذیرش

پس از این که توانستید شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه یولیتو رومانی را کامل کنید، لازم است که برای ارسال مدارک اقدام نمایید. مدارکی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه پزشکی و داروسازی یولیتو رومانی مورد نیاز است عبارتند از: مدارک هویتی، پاسپورت معتبر، گواهی عدم سو پیشینه، مدارک مربوط به اثبات زبان مورد نظر دانشگاه، بیمه دانشجویی، آخرین مدرک تحصیلی متقاضی، ریز نمرات، گواهی اثبات تمکن مالی و غیره.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

یکی از راه هایی که بر مبنای آن می توان برای پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی اقدام نمود، اخذ بورسیه های تحصیلی است. بورسیه تحصیلی رومانی برای دانشگاه پزشکی و داروسازی یولیتو شرایط مناسبی دارد. اگر دانشجویان این بورسیه را دریافت نمایند می توانند به مبلغ ۲۵۰۰ یورو در سال کمک هزینه های تحصیلی دریافت نمایند. یکی دیگر از بورسیه های مهم برای دانشجویانی است که علاقه به کار های تحقیقاتی دارند. این کمک هزینه با ظرفیت ۵۰ مدل و به میزان دو هزار یورو برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه می شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یولیتو رومانی

یکی از رشته های پرطرفدار در کل دنیا و کشور رومانی، رشته پزشکی می باشد. هر یک از اعضای کادر آموزشی با شرکت در کنوانسیون ها و آموزش های بین المللی در زمینه تکنیک های جدید یا در یکی از کشورهای اروپای غربی یا ایالات متحده از مزایای آن بهره مند شده اند. از این رو دانشکده پزشکی دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی شرایط بسیار خوبی را دارد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یولیتو رومانی
تحصیل پزشکی در دانشگاه یولیتو رومانی

دانشجویان دانشکده پزشکی این امکان را دارند که در مدرن ترین شرایط تحصیل کنند و همچنین در دوره هایی که در اتاق های سخنرانی مجهز برگزار می شود شرکت کنند. تحصیل پزشکی در این دانشگاه ۶ سال به طول می انجامد. زبان تحصیل در این دانشکده برای این رشته رومانیایی، انگلیسی و فرانسوی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

دانشکده دندانپزشکی بهترین شرایط در میان دانشکده ها را دارد، زیرا اولین بخش آموزش پزشکی بود که در کشور رومانی تأسیس شد. این دانشکده دارای چهار بخش و ۱۳ رشته می باشد. تحصیل دندانپزشکی در حالت عمومی و غیر تخصصی نیاز به ۶ سال زمان دارد و به زبان های انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی ارائه می شود.

تحصیل داروسازی در دانشگاه یولیتو رومانی

دانشکده داروسازی دومین دانشکده تاسیس شده در این دانشگاه برای کمپ های آموزشی مختلف می باشد. این دانشکده پس از این ادغام بزرگ در کلوژ‌ تاسیس شده است. به دلیل فعالیت های مثبت این دانشکده، روز به روز بر تعداد دانشجویان رومانیایی و بین المللی و تنوع رشته های آموزشی اضافه شده است. این دانشکده به چهار بخش و ۲۱ رشته متنوع تقسیم بندی شده است. تحصیل داروساری در مقاطع مختلفی در این دانشگاه و به زبان های انگلیسی، فرانسوی در رومانیایی امکان پذیر می باشد.

دانشکده های دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

همان طور که از ابتدا هم اشاره کردیم، دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی عمده فعالیت خود را برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قرار داده است. این دانشگاه در واقع دارای دانشکده های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی می باشد. هر کدام از این دانشکده ها رشته های خاص خود و شرایط ویژه خود را برای دریافت پذیرش دارند.

دانشکده پزشکی

شرایط خاصی برای تحصیل در دانشکده پزشکی دانشکاه یولیو رومانی موجود است. علاوه بر تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی، دانشکده پزشکی بیشترین فرصت ها را در زمینه تخصصی با دستیاری، تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکترا، نسبت به کلیه دانشکده های این دانشگاه ارائه می دهد. آموزش مداوم پزشکی، از طریق دوره های مختلف تحصیلات تکمیلی، تمام تخصص های پزشکی را پوشش می دهد. امروزه در دانشکده پزشکی دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی حدود ۵۲۰۰ دانشجو، ۹۳ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۷۰۰ داوطلب دکتری مشغول به تحصیل هستند. مدارک مختلف ارائه شده در دانشکده پزشکی به دلیل همسان بودن با شرایط بولونیا، در کل اتحادیه اروپا معتبر است.

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کلوژ با اولویت های خاص خود شرایط ویژه ای را برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشکده با توسعه مهارت هایی مانند مشاهدات عملی، بالنینی، ارتباطات، رایانه، کار تیمی و مهارت های مدیریت رشته های مختلفی را ارائه می دهد. در حال حاضر ۱۶۰۴ دانشجو در دوره های مختلف این دانشکده شرکت می کنند. تحصیل دندانپزشکی ۶ ساله است و تحصیل نکنیک دنداپزشکی در این دانشکاه سه ساله می باشد. مدت زمان تحصیل در رشته بهداشت دندان نیز ۳ ساله خواهد بود.

دانشکده دندانپزشکی
دانشکده دندانپزشکی

دانشکده داروسازی دانشگاه پزشکی کلوژ

دانشکده داروسازی دارای ساختار پیچیده ای است که شامل کارکنان آموزشی و آزمایشگاه ها برای تمام رشته های اصلی و تخصصی است. این دانشگاه با تحقق اهداف خود در زمینه هایی مانند رایانه سازی فرآیند آموزش، بازسازی برنامه های درسی مطابق با استانداردهای معاصر اروپا با اتخاذ سیستم اعتبار قابل انتقال به عنوان مبنای کمک هزینه های بین المللی و جوایز برای دانشجویان، پیشرفت های قابل توحهی داشته است. تحصیل داروسازی در این دانشگاه دارای برنامه ۵ ساله می باشد. برنامه تغذیه و رژیم درمانی در این دانشگاه سه ساله می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

برای تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی باید هزینه های تحصیل را در نظر داشت. تحصیل در داتشگاه یولیو رومانی رایگان نیست. برای تحصیل در رومانی و تحصیل در این دانشگاه لازم است تا برای هزینه ها اقدام نمایید. شهریه دریافتی از دانشجویان این دانشگاه به صورت بین المللی در حدود ۶ هزار یورو در سال می باشد.

"هزینه

هزینه های زندگی در رومانی

علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی در رومانی هم در زمینه تحصیل در دانشگاه های رومانی اهمیت دارد. هزینه زندگی در این کشور برای دانشجویان شامل هزینه های مسکن، هزینه های خورد و خوراک، هزینه های حمل و نقل و … می باشد.

هزینه خورد و خوراک

 • هزینه وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت ۵.۱۳ یورو
 • هزینه سه وعده غذایی برای دو نفر در رستوران با کیفیت متوسط ۲۴.۶۱ یورو
 • هزینه یک لیتر شیر ۰.۹۶ یورو
 • هزینه خرید یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۰.۵۹
 • هزینه خرید یک بسته مرغ ۴.۳۰ یورو

هزینه های مسکن

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۲۸۶.۷۲ یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ۲۰۹.۷۸ یورو

شرایط خوایگاه دانشجویی دانشگاه یولیو رومانی

خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه با طرفیت محدودی برای دانشجویان در دسترس هستند. از این رو دانشجویان باید برای یافتن شرایط مناسب در این زمینه اقدام خود را در زمان مناسبی انجام دهند.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی دقیق شرایط تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی پرداختیم. این دانشگاه ارائه دهنده رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در شاخه های مختلفی می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با تحصیل در دانشگاه یولیو رومانی و بررسی هزینه ها و شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی

 1. آیا کشور رومانی برای تحصیل شرایط مناسبی دارد؟

  بله رومانی یکی از کشور های اروپایی آرام با شرایط مناسب برای تحصیل می باشد.

 2. دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی دارای چه دانشکده هایی است؟

  این دانشگاه دارای سه دانشکده اصلی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد.

 3. آیا مدارک ارائه شده از دانشگاه یولیو رومانی اعتبار دارد؟

  بله مدارک این دانشگاه مورد تایید سیستم آموزشی اتحادیه اروپا است و در کشور های بسیاری هم تایید شده است.

 4. آیا امکان اخذ بورسیه برای تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی موجود است؟

  بله این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای تحصیل ارائه می دهد.

 5. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی چقدر است؟

  به طور میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه ۶ هزار یورو می باشد.

 6. تحصیل در دانشگاه یولیو رومانی به چه زمان هایی امکان پذیر است؟

  تحصیل در این دانشگاه به زبان های فرانسوی، انگلیسی و رومانیایی امکان پذیر می باشد.

 7. تحصیل در چه رشته هایی زیر شاخه پزشکی در دانشگاه یولیو رومانی امکان پذیر است؟

  تحصیل در رشته های علوم ریخت شناسی، علوم عملکردی، علوم مولکولی، پزشکی عمومی، پزشکی داخلی، تخصص های پزشکی و غیره امکان پذیر است.

 8. تحصیل در چه رشته هایی برای زیر شاخه دندانپزشکی دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی امکان پذیر است؟

  تحصیل در رشته های جراحی فک و صورت و رادیولوژی، دندان شناسی محافظه کار، توانبخشی دهانی و پروتز و مواد دندانی امکان پذیر است.

 9. تحصیل پزشکی در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی چند ساله است؟

  تحصیل پزشکی در این دانشگاه ۶ سال به طول می انجامد.

 10. تحصیل داروسازی در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی چند ساله است؟

  تحصیل داروسازی در این دانشگاه ۵ ساله است.

 11. داروسازی در دانشگاه Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca رومانی دارای چه زیررشته هایی است؟

  تحصیل داروسازی در این دانشگاه برای زیررشته های علوم بنیادی با جهت دارویی، زیست شناسی و محصولات طبیعی، اقدام و تجزیه و تحلیل پزشکی و تهیه و قانونگذاری دارو امکان پذیر است.

 

اسکرول به بالا