دانشگاه های پزشکی یونان

دانشگاه های پزشکی یونان
// // //

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  کشور یونان یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل پزشکی می باشد. در سال های اخیر این کشور به مقصد بسیاری از دانشجویان جهت ادامه تحصیل در زمینه پزشکی در دانشگاهی معتبر و پیشرفته تبدیل شده است. در این کشور چندین دانشگاه وجود دارد که امکان تحصیل در رشته پزشکی را برایمتقاضیان خارجی را فراهم می کند. در ادامه این مقاله که به کوشش تیم مجرب موسسه مهاجرتی میرداماد گردآوری شده است این دانشگاه ها معرفی شده اند.آنچه در این مقاله می خوانید:

  • دانشگاه های پزشکی یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه آتن در یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه کرت در یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه یانینا در یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه پاتراس در یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه تسالونیکی در یونان
  • دانشکده پزشکی دانشگاه تسالی در یونان

  شهریه تحصیلی در یونان بسیار مناسب است و شما می توانید در آنجا به دو زبان یونانی و انگلیسی تحصیل کنید البته افرادی که قصد تحصیل در یونان را دارد اما به زبان یونانی تسلط ندارند باید قبل از تحصیل در رشته پزشکی دوره های یک ساله آموزش زبان یونانی را پشت سر بگذارند و دانشگاه هزینه جداگانه ای بابت این دوره ها از دانشجو دریافت می کند. طول دوره پزشکی در کشور یونان شش سال است و متقاضیان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور لازم است ریز نمرات تحصیلی،گواهی سلامت، آخرین مدرک تحصیلی، شواهد تمکن مالی و مدارک شناسایی خود را ارائه دهند. سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر آگوست می باشد.

  دانشگاه های پزشکی یونان

  دانشگاه های پزشکی معتبر کشور یونان به شرح زیر است:

  دانشکده پزشکی دانشگاه آتن در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه ملی آتن از سال 1837 شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون در رویدادهای بین المللی نقش فعالی داشته است. این دانشکده در سال های اخیر کارهای آموزشی، کلینیکی، پژوهشی و اجتماعی بسیار مهمی انجام داده است. در حال حاضر کادر آموزشی این مدرسه بیش از 2500 دانشجوی مقطع کارشناسی، 3000 دانشجوی کارشناسی ارشد و 3000 کاندیدای دکترا را در بر می گیرد. فعالیت های بالینی 40 درصد از نیازهای اساسی پرستاری حوضه آتیکا باسین وفعالیت های بالینی نوین بیش از 80 درصد از تخصص های پاتولوژیک، جراحی، آزمایشگاهی را پوشش می دهد. حجم و کیفیت پروژه تحقیقاتی اخیر، این دانشگاه را به یکی از پیشروان دانشکده های پزشکی در جهان تبدیل کرده است و باعث شده است دو سوم دانشکده های پزشکی آمریکا را پشت سر بگذارد.طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه شانگهای، دانشکده پزشکی دانشگاه آتن در رتبه 110 در سراسر جهان در زمینه “پزشکی بالینی و داروسازی” قرار گرفته است.

  دانشکده پزشکی دانشگاه کرت در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه کرت در سال 1983 تاسیس شد و اولین دانشجویان خود را در سال 1984 پذیرش کرد. این دانشکده در سال 1989 به پردیس جدید خود که یکی از بزرگترین مجتمع های پزشکی و تحقیقاتی در یونان است و در فاصله هفت کیلومتری هراکلیون قرار دارد، نقل مکان کرد. این پردیس 24000 متر مربع مساحت کاربردی دارد و دارای یک بیمارستان دانشگاهی مجهز و مدرن است.بیمارستان دانشگاه هراکلیون ارتباط نزدیکی با این دانشکده پزشکی دارد و کارکردهای اصلی آن عبارتند از:

  • ارائه مراقبت های ویژه پزشکی ثانویه و اصلی عالی برای مردم کرت و جزایر جنوبی اژن
  • ارائه بالاترین سطح آموزش و آموزش بالینی به:
  1. دانشجویان پزشکی دانشگاه کرت،
  2. دانشجویان پرستاری موسسه تحصیلات پیشرفته هراکلیون،
  3. کارآموزان پزشکی (برنامه های کامل کارآموزی آموزش بالینی و آزمایشگاهی در کلیه تخصص های پزشکی به علاوه تعداد زیادی از تخصص ها زیر شاخه).
  • ارائه برنامه های مداوم آموزشی پزشکی به متخصصان پزشکی و متخصصان درمانی.
  دانشکده پزشکی دانشگاه کرت در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه کرت در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه یانینا در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه یانینا در سال 1977 تاسیس شده است. هدف این دانشکده ارائه آموزشات تئوری و تجربی جامع از بدن انسان در شرایط عادی یا آسیب شناختی و آموزش های علمی مناسبی که در آینده به حرفه آن ها کمک می کند، می باشد. امروزه این دانشکده شامل 162 عضو هیئت علمی 1263 دانشجوی کارشناسی 112 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و 708 نامزد دکترا می باشد.طول دوره پزشکی در این دانشگاه حداقل 12 ترم است.

  کارشناسی ارشد

  دوره های تحصیلات تکمیلی با حمایت گروه پزشکی UoI به شرح زیر است:

  1. دوره کارشناسی ارشد علوم پایه زیست پزشکی ارائه شده توسط گروه پزشکی دانشکده علوم بهداشت
  2. بیوتکنولوژی (دوره بین بخشی با همکاری گروه شیمی و گروه بیولوژیکی و فناوری)
  3. پرستاری آسیب شناسی (دوره بین دانشگاهی با همکاری گروه پرستاری، TEI اپیروس)
  4. مدیریت درد

  دوره های تحصیلات تکمیلی با همکاری گروه پزشکی UoI به شرح زیر است:

  1. فیزیک پزشکیپرتودرمانی
  2. شیمی پزشکی (دوره بین بخشی، توسط گروه شیمی برگزار می شود)

  تحصیل دکتری

  این برنامه های تحصیلی دکتری از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد (MSc) استقبال می کند. فارغ التحصیلان گروه های پزشکی (5 سال تحصیل) نیازی به داشتن مدرک ارشد برای پذیرش در مقطع دکتری ندارند. در شرایط استثنایی و به دنبال تصمیم موجه مجمع عمومی ویژه، ممكن است فارغ التحصیلان سایر رشته ها كه دارای مدرک دانشگاهی نیستند، به عنوان دانشجوی دکتری پذیرفته شود. فارغ التحصیل موسسات آموزشي فناوري، دانشكده آموزش عالي و آموزش فني يا مدارس معادل آن به عنوان دانشجوي دكتري پذيرفته مي شوند، مشروط بر اينكه مدرک ارشد داشته باشند.متقاضی علاقه مند به نوشتن پایان نامه دکتری باید با پر کردن فرم مخصوص، درخواست مربوطه را به دبیر گروه پزشکی ارائه دهد.مدارک زیربه عنوان پشتیبان باید به این درخواست پیوست شود:

  • کپی مدرک لیسانس
  • کپی مدرک کارشناسی ارشد (در صورت وجود)
  • CV
  • کپی نشریات علمی یا مقالات علمی (در صورت وجود)
  دانشکده پزشکی دانشگاه یانینا در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه یانینا در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه پاتراس در یونان

  دانشکده پزشکی دانشگاه پاتراس در سال 1977 تاسیس شد و اولین دانشجویان خود را در اکتبر همان سال پذیرفت. فعالیت های پیش بالینی در یک ساختمان جدید 20000 متر مربعی صورت می گیرد و واحد بالینی، یک بیمارستان 750 تختخوابی را در جوار ساختمان پیش بالینی تجهیز کرده است. در این دانشکده ساختمان جدیدی در حال احداث است که قرار است آزمایشگاه های تحقیقاتی بخش های بالینی در آن مستقر شوند. همچنین این مجموعه پزشکی ساختمانی را شامل می شود که سال همایش آموزشی و کتابخانه پزشکی در آن قرار دارند.اهداف آموزشی برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد پزشکی دو چیز است:

  اول، آموزش پزشکان آینده در زمینه علوم بیولوژیکی و پزشکی و کمک به آنها در توسعه مهارتهای پزشکی لازم برای درمان کارآمد و موثر بیماران و دوم، آموزش ارزش ها و اصول اخلاقی لازم به دانشجویان حرفه پزشکی.

  دروس دوره کارشناسی ارشد پزشکی در دانشگاه پاتراس در یونان

  طول دوره پزشکی در این دانشگاه شش سال است و دروس زیر طی این دوره ارائه می شود:

  • فیزیک پزشکی
  • انفورماتیک برای علوم زندگی
  • الکترونیک و پردازش اطلاعات
  • سلامت عمومی
  • علوم زیست پزشکی
  • مهندسی پزشکی
  • شیمی دارویی: طراحی و توسعه محصولات دارویی
  • زیست شناسی شیمیایی

  دانشکده پزشکی دانشگاه تسالونیکی در یونان

  هدف اصلی دانشکده پزشکی تسالونیکی آموزش دانشجویان پزشکی و همچنین پرورش متخصصان بهداشت در یونان با رعایت بالاترین استاندارد ها است. هدف دیگر، انجام تحقیقات با کیفیت بالا به صورت مستقل یا با همکاری سایر مراکز تحقیقاتی یونان یا بین المللی است. انجام تحقیقات دانشجویی از همان اوایل از طریق شرکت در برنامه های مختلف پژوهشی آزمایشگاه ها و بخش شروع می شود و نتایج آن به طور کلی در کنفرانس دانشکده پزشکی (ESISAPTH) که هر دو سال یکبار برگزار می شود، ارائه می گردد.طول دوره کارشناسی ارشد در دانشکده پزشکی شش سال است. پنج سال اول به ترم های مختلف تقسیم می شود. دو سال اول این دوره عمدتا به علوم پایه اختصاص می یابد ، در حالی که فعالیت های بالینی در سال سوم آغاز می شود.این مدرسه چهار دوره کارشناسی ارشد ارائه می دهد:

  1. برنامه کارشناسی ارشد دانشکده پزشکی (کارشناسی ارشد متدولوژی تحقیقات پزشکی)،
  2. برنامه کارشناسی ارشد بین مدارس (کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی؛ کارشناسی ارشد روش های نوین پزشکی: مقررات، حقوقی و ابعاد بیولوژیکی)
  3. برنامه کارشناسی ارشد بین دانشگاهی (کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی رادیولوژی).

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    دانشکده پزشکی دانشگاه تسالونیکی در یونان

    دانشکده پزشکی دانشگاه تسالونیکی در یونان

    این دانشکده از 9 بخش تشکیل شده است: آناتومی و آسیب شناسی، فیزیولوژی و فارماکولوژی، علوم زیستی و پزشکی پیشگیری، رادیولوژی فیزیک پزشکی و انفورماتیک، ارگان های حسی، سلامت کودک،علوم عصبی، جراحی و داخلی.دانشکده پزشکی دانشگاه ارسطو تسالونیکی یکی از مهمترین و بهترین مدارس یونان، از نظر کمی و کیفی است و دارای 4000 دانشجو ثبت نام شده و 82 بخش و آزمایشگاه است.

    دانشکده پزشکی دانشگاه تسالی در یونان

    دانشکده پزشکی تسالی در سال 1985 تاسیس شد و در سال تحصیلی 19901991 از اولین گروه دانشجویان خود استقبال کرد. این دانشگاه از بدو تأسیس، به دلیل کیفیت تدریس و تحقیق، در سطح ملی و بین المللی شهرت بسیاری کسب کرده است و نخستین دانشکده ای است که از زمان افتتاح دانشکده علوم بهداشتی در دانشگاه تسلیا، تاسیس شده است. دانشکده پزشکی تسالی از سال 1995 استقلال یافته و در شهر لاریسا فعالیت می کند.تقریباً سالانه 100 دانشجو در برنامه کارشناسی این مدرسه ثبت نام می کنند و تعداد کل دانشجویان آن 700 نفر است.محوطه دانشکده پزشکی این دانشگاه شامل آزمایشگاه هایی برای تحصیلات پیش از بالینی،کلاس های درس، سالن اجتماعات و بخش های خدمات اداری است که همگی در ساختمان جدید دانشکده پزشکی در بیوپولیس در نزدیکی بیمارستان دانشگاه لاریسا قرار دارند. واحدهای بالینی در بیمارستان دانشگاه لاریسا که دارای 643 تخت می باشد، ارائه می شود.استفاده از فن آوری مدرن و ساختمان تازه تاسیس کتابخانه ، که دارای مجموعه های گسترده ای از مطالب جدید و تاریخی در زمینه پزشکی است، بر فعالیت های تحصیلی توسعه یافته دانشکده پزشکی، پتانسیل های تحقیقاتی و تشخیصی جدید می افزاید.دانشگاه تسالی مزایای بسیاری برای دانشجویان خود که قصد دارند در شهرهای مختلف دانشگاه تسالی زندگی دانشجویی خود را ادامه دهند، فراهم می کند.این مزایا شامل پشتیبانی اقامتی و غذایی (برای دانشجویان کم درآمد خانواده)، کرایه پایین تر برای حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، کمک هزینه اقامت، بورسیه ها و غیره است.علاوه بر این ، دانشجویان به اینترنت پر سرعت و بسیاری از خدمات الکترونیکی دیگر که به فرایند آموزشی کمک می کند ، دسترسی دارند.

    خوابگاه دانشجویی دانشگاه تسالی در یونان

    اسکان با هزینه بسیار کمی برای دانشجویان واجد شرایط (مطابق با معیارهای مالی) در شهر وولوس، جایی که یک سالن اقامتی دانشجویی دارد، ارائه می شود.با توجه به آنچه که در این مقاله گفته شد، کشور یونان دارای دانشگاه های پزشکی معتبری است که در سطح جهان شناخته شده می باشند و مدرک صادر شده توسط آن هادر سایر کشور ها نیز قابل قبول است. تحصیل در یونان به زبان انگلیسی در رشته های علوم پزشکی یکی از ویژگی های مثبت این کشور و شما را قادر می سازد که بدون نیاز به دانش زبان وارد این کشور شوید سپس آرام آرام و در ارتباط با جامعه یونانی این زبان را به خوبی یاد بگیرید. هزینه تحصیل در این کشور بین 6500 تا 10000 یورو در سال است و امکان دریافت بورسیه و خوابگاه نیز برای دانشجویانی که شرایط لازم را دارند وجود دارد. پس عجیب نیست که این کشور مقصد تحصیلی بسیار از متقاضیان پزشکی از سراسر جهان باشد. چنانچه در رابطه با دانشگاه های کشور یونان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با متخصصین ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید تا شما را در این زمینه هدایت و راهنمایی کنند.

    سوالات متداول در مورد دانشگاه های پزشکی کشور یونان

    1- دانشگاه های یونان برای تحصیل پزشکی کدام است؟

    دانشگاه ارسطو تسالونیکی، دانشگاه ملی اتن، دانشگاه گرت، دانشگاه پاتراس و غیره از مهمترین دانشگاه های یونان برای تحصیل پزشکی می باشد

    2- آیا با مدرک پزشکی از دانشگاه های پزشکی یونان امکان کار در سایر کشور ها وجود دارد؟

    بله. بعضی از دانشگاه های پزشکی ونام این کشور مدرک شناخته شده جهانی صادر می کنند که امکان کار در سایر کشور ها را فرا هم می نماید.

    3. آیا دانشگاه های پزشکی یونان مورد تایید ایران است؟

    بله، تعدادی از دانشگاه های پزشکی یونان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

    4- آیا امکان دریافت بورسیه از دانشگاه های پزشکی یونان وجود دارد؟

    بعضی از دانشگاه های کشور یونان به دانشجویان مستعد بورسیه ارائه می دهند.

    5- متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی یونان چقدر می باشد؟

    متوسط هزینه تحصیل پزشکی در یونان بین 6000 الی 10000 یورو در هر سال است.

    6- چه امکانات رفاهی در دانشگاه های پزشکی یونان ارائه می شود؟

    اغلب دانشگاه های پزشکی یونان دارای کتابخانه و امکانات آموزشی مدرن، خوابگاه، آزمایشگاه های پیشرفته هستند.

    7- آیا دانشگاه های پزشکی یونان به دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه می دهند؟

    اغلب دانشگاه های پزشکی یونان دارای خوابگاه می باشند.

    8- آیا مکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های پزشکی یونان وجود دارد؟

    بله در بعضی از دانشگاه های کشور یونان به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

    9- دوران تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی یونان چند سال است؟

    دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه های یونان بین 5 تا 6 سال است.

    10- زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان چیست؟

    جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان می بایست به زبان های انگلیسی و یونانی تسلط داشته باشید.

    11- بهترین دانشگاه پزشکی کشور یونان کدام است؟

    دانشگاه دولتی آتن بهترین دانشگاه پزشکی یونان است.

    12- آیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور یونان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد؟

    در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در کشور یونان نیاز به آیلتس 6 تا 6.5 می باشد.

    13- شرایط کار دانشجویی در کشور یونان حین تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی چگونه است؟

    از مزایای تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان, امکان کار حین تحصیل می باشد.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  ویزای تحصیلی یونان

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.