071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش

دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش در سال 2016-2017 تعداد 130 دانشجو می باشد که می توان به جرات گفت که یکی از بهترین دانشگاه های حال حاضر در بنگلادش می باشد.

تاسیس دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش

دانشکده پزشکی ملی داکا عظمت خود را از مؤسسه ملی پزشکی داکا به دست آورد، که در سال 1925 به عنوان بخشی از جنبش عدم همکاری قاره هند در برابر قانون استعمار بریتانیا تاسیس شده بود، که به طور مشترک توسط کنگره ملی هند و اتحادیۀ اسلامی هند تحت رهبری مهاتما گاندی، موآلنا محمد علی و موآلنا ساکت علی سازمان یافته شده بود.همراه با برنامه های دیگر، جنبش عدم همکاری به مردم قاره هند برای تحریم نهاد های بنا شده آموزشی و اداره شده توسط دولت بریتانیا، و ایجاد مدارس، کالج ها و موسسات ملی برای آموزش علمی مدرن توسط خود مردم محلی، اصرار ورزید.

دانشکده های پزشکی در بنگلادش

دو دانشکده پزشکی بنگلادش در استان بنگال در آن زمان برای تربیت پزشکان ملی در پزشکی مدرن تاسیس شد. از جمله این دانشکده های پزشکی یکی در کلکته بود، به نام موسسه ملی پزشکی کلکته و دیگری در داکا، به نام موسسه ملی پزشکی داکا،مؤسسه ملی پزشکی داکا در نزدیکی پارک بهادر شاه فعلی در زمین های اهدا شده توسط زامیندور راغونات داس تاسیس شد. بسیاری از ناسیونالیست ها برای ساخت و ساز و تأسیس آن پول اهدا کردند.اولین هیئت مدیره موسسه تحت رهبری یک دانشمند معروف سر پرودلا چاندرا روی شکل گرفت.هیئت حاکم شامل رهبران ناسیونالیستی مانند سر خزاء ناظیم ید دین، دکتر جی. ک. قوش، روی بهادر کشاب، چاندرا بانرجی، زامیندر جوزشت چاندرا بود.

دانشکده های پزشکی در بنگلادش

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش

مرکز اطلاعات دانشجویان خارجی و پذیرش این دانشگاه، شامل 63 دانشجوی پزشکی در جلسات 1994-95 می باشد که در دانشگاه پذیرفته شدند. در جلسه سال گذشته 2016-2017، 130 دانشجو در بیست و سومین گروه پذیرفته شدند. فرآیند پذیرش دانشجویان جهت تحصیل پزشکی در هند توسط اداره آموزش و پرورش لبخند در کلکته هماهنگ می شود. در حال حاضر مجموعا 1281 فارغ التحصیل دانشکده را سپری کردند و در شهر و خارج از کشور با شهرت کار می کنند. اکنون دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در بنگلادش ظاهر شده است.

برای امر سکونت و تحصیل داروسازی هند و همچنین کشور بنگلادش لازم است بدانید که چه قوانینی را بایستی رعایت کرد. بدین منظور مشاورین موسسه حقوقی میرداماد به کمک وکلای با تجربه در امر مهاجرت می توانند کمک به سزایی به شما کنند.

اسکرول به بالا