071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در شمال شرقی اسپانیا دانشگاه سالامانکا این کشور در سال 1218 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین موسسات در اروپا و اولین موسسه آموزش عالی است. این دانشگاه معتبر حدود 30،000 دانشجو را آموزش می دهد و به عنوان «آکسفورد اسپانیا» ملقب شده است و مرکز مهمی برای مطالعه علوم انسانی است.

تحصیل در دانشگاه سالامانکا

جهت تحصیل در اسپانیا دانشگاه سالامانکا این کشور از کالج های حقوق، علوم لیبرال و علوم پزشکی و همچنین سایر واحدهای دانشگاهی تشکیل شده است و بیش از 250 برنامه دانشگاهی را ارائه می دهد. این موسسه در سال 1929 آموزش زبان اسپانیایی و دوره های فرهنگی را آغاز کرد و دارای حدود 2100 معلم است و هر ساله بیش از 4000 دانشجوی زبان خارجی را جذب می کند. برنامه سالانه زبان اسپانیایی در ساختمان  Escuelas Menores تدریس می شود که در آن دانشجویان فارغ التحصیل بر روی دیوار آن با جوهری از خون گاو، روغن زیتون و گیاهان امضا می کنند.

آموزش در دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا خدماتی نظیر بیمه درمانی و دسترسی کامل به امکانات دانشگاه، اقامت در خوابگاه های دانشگاهی، آپارتمان های دانشجویی مشترک یا با خانواده میزبان اسپانیایی را ارائه می دهد و دوره های آموزشی در دسترس دانشجویان 17 سال و بالا تر است. ارتباط آن با دانشگاه های خارجی، موسسات دیگر و شرکت های خصوصی بسیار مهم است. دانشگاه سالامانکا دارای سنت بزرگی در آموزش متخصصان و معلمان است، که برای این دانشگاه کار می کنند و این امر به منظور حفظ کیفیت آموزشی تا جایی که امکان پذیر است و همچنین برای احیای دوره های آن است.

آموزش در دانشگاه سالامانکا

دوره های تحصیل دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا تلاش می کند فرهنگ های اروپایی و آمریکایی را متحد کند. “هدف اصلی دانشگاه توسط تمرکز آن بر ایجاد دانش برای خدمت بشری تعریف شده است.” به این معنا است که ما باید بر خلاقیت و فرهنگ علمی تأکید کنیم و به طور مداوم نوآوری کنیم. دانشگاه دارای طیف گسترده ای از کتابخانه ها، دوره های دکترا، کارشناسی ارشد و تخصصی است. همچنین دارای برنامه تبادل استاد با دیگر دانشگاه ها است. دوره های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه سالامانکا:

  • علوم اجتماعی
  • مهندسی و تکنولوژی
  • هنر و علوم انسانی
  • تجارت و اقتصاد
  • حقوق
  • علوم زیستی
  • علوم فیزیک
  • روانشناسی
  • بالینی و سلامت

زندگی در شهر سالامانکا

شهر سالامانکا که حدود 170 هزار نفر جمعیت دارد، در فاصله 2 ساعتی از مادرید قرار دارد. این شهر با عنوان  “La Dorada” یا “شهر طلایی” شناخته شده است به دلیل “تابشی” که توسط ساختمان های ماسه سنگی آن ایجاد می شود. شهر قدیمی آن، خانه پلازا شهردار، دو کلیسای جامع و خانه صدف ها دارای میراث جهانی یونسکو است. در سال 2002، این شهر پایتخت فرهنگی اروپا نامگذاری شد.

دانشگاه سالامانکا اسپانیا در سال 2018 در رتبه601 در میان 800 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه سالامانکا اسپانیا در رتبه ممتاز وزارت علوم ایران قرار دارد. مشاورین ما در موسسه میرداماد از تمام شرایط مهاجرت به اسپانیا اطلاع دارند.

اسکرول به بالا