071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه های دندانپزشکی قبرس

دانشگاه های دندانپزشکی قبرس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

این مقاله شامل اطلاعاتی درمورد دانشگاه دندان پزشکی قبرس است. در اینجا نکاتی درمورد تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس، شرایط پذیرش این دانشگاه، امکانات و خدمات دانشگاه و همچنین هزینه های این دانشگاه شرح داده شده است.امید بر آن است تا این مطالب برای متقاضیان و علاقه مندان عزیز مفید واقع گردد و بتوانند از آن نهایت استفاده را ببرند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین پرسش هایی در زمینه ی دانشگاه دندان پزشکی قبرس می توانند با مشاوران مجرب موسسه ی حقوقی و مهاجرتی میر داماد در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

 • نگاهی کلی بر دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • شهریه و هزینه ی تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • هزینه ی زندگی برای تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • امکانات و خدمات در دانشگاه دندان پزشکی قبرس
 • پاسخ به سوالات متداول در مورد دانشگاه دندان پزشکی قبرس

نگاهی کلی بر دانشگاه دندانپزشکی قبرس

دانشگاه دندان پزشکی قبرس یک دانشگاه اروپایی است که دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه بین المللی از سراسر جهان دانشجوی دندان پزشکی می پذیرد.دانشگاه دندان پزشکی قبرس طی مدت زمان پنج سال مدرک دندان پزشکی به دانشجویان خود ارائه می دهد. این دانشگاه کلاس های خود را در مکان هایی با به روزترین تجهیزات، امکانات و تکنولوژی های دندان پزشکی برگزار می کند.کلینیک دندانپزشکی واقع در این دانشگاه یک کلینیک خصوصی است و مستقیماً زیر نظر دانشگاه اروپایی دندان پزشکی قرار دارد. برای دریافت مدرک دندان پزشکی این دانشگاه دانشجویان باید واحد های تئوری و عملی بگذرانند. دانشجویان همچنین در تمام طول تحصیل خود موظف اند 5000 ساعت درسی را پاس می کنند.دندان پزشکی دانشگاه قبرس تمرکز خود را بر روی مهارت های عملی دانشجویان گذاشته است، به همین دلیل دانشجویان در کنار کلاس های تئوری موظف به شرکت در بسیاری از کلاس های عملی هستند.در دانشگاه دندان پزشکی قبرس کلاس های عملی از همان سال اول برگزار می شوند. از آنجایی که تجربیات عملی مهمترین فاکتور برای آینده شغلی دانشجویان به حساب می آید، آن ها نحوه ی کار کردن به صورت حرفه ای و همچنین کار به صورت گروهی را می آموزند.بخش دندان پزشکی دانشگاه قبرس برای رسیدن به این هدف که فارغ التحصیلان قابلی را تحویل دهد، از بهترین متخصصان برای آموزش به دانشجویان استفاده می کند. دانشجویان این رشته در قبرس پس از فارغ التحصیلی می توانند در 32 کشور عضو اتحادیه ی اروپا و همکاران تجاری آنها مشغول به کار شوند.فارغ التحصیلان رشته ی دندان پزشکی می توانند در بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی، تولیدات دارویی و مهندسی های پزشکی مشغول به کار شوند. این فارغ التحصیلان همچنین می توانند در خصوص پروژه های تحقیقاتی در زمینه های سلامت دهان و دندان نیز کار کنند.در طی تحصیل رشته ی دندان پزشکی در قبرس دانشجویان می آموزند که به درستی بتوانند علائم و بیماری های مربوط به دهان و دندان را شناسایی کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.دانشجویان در طی تحصیل خود تمام جنبه های قانونی در مورد دندان پزشکی را فرا می گیرند. یکی دیگر از موضوعات مهم درمورد دندان پزشکی مطالعه ی تأثیرات اجتماعی و بیماری های دیگر بر سلامت دهان و دندان است. این رفتارهای اجتماعی ممکن است تأثیرات منفی بر سلامت دهان و دندان و همچنین سلامت کلی بیمار بگذارند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

دانشگاه ها و موسسات آموزشی قبرس در دنیا شناخته شده هستند. هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های قبرس درخواست می دهند. برخی از مزایای تحصیل در قبرس عبارتند از:

 • برنامه های کاری متعدد
 • شهریه ها و هزینه های مقرون به صرفه
 • نیاز نداشتن به مدرک زبان آیلتس یا تافل برای برخی از دانشگاه ها
 • مکان های دیدنی برای بازدید
مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه دندانپزشکی قبرس
مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

مدارکی که دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش در دانشگاه دندان پزشکی قبرس به آن نیارز دارند به شرح زیر می باشند:

 • ارائه یک پاسپورت معتبر
 • ارائه کپی از پاسپورت
 • ارائه عکس به اندازه ی عکس پاسپورت
 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده
 • ارائه گواهی نامه های علمی مثل دیپلم و رونوشت معتبر از آن
 • ارائه و اثبات تمکن مالی
 • ارائه گواهی سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه یک انگیزه نامه که شامل هدف تحصیل می شود
 • ارائه مدرک زبان/ آیلتس 6.5 یا تافل 213

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی در قبرس می بایست مدارکی را برای دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال نمایند. سپس این دانشگاه از طرف دانشجو برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می نماید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه دندان پزشکی قبرس عبارتند از:

 • ارسال یک فرم درخواست تکمیل شده به دانشگاه
 • پرداخت هزینه ی درخواست به حساب دانشگاه
 • ارسال عکس، به اندازه ی عکس پاسپورت به دانشگاه
 • ارسال مدارک و گواهی نامه های علمی به دانشگاه

شهریه و هزینه ی تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

شهریه ی تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس برای دانشجوان 19.000 یورو می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند با استفاده از ویزای تحصیلی این کشور در مدت تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کنند و حدودی از شهریه را با استفاده از شغل در این کشور جبران نمایند.

هزینه ی زندگی برای تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

هزینه های زندگی در قبرس به محل اقامت افراد و همچنین سبک زندگی شخصی هر فرد بستگی دارد. به طور کلی هزینه های زندگی در قبرس بسیار شبیه به هزینه های زندگی در کشور های اروپایی است، با این تفاوت که در این کشور هزینه اجاره آپارتمان، آموزش و خدمات درمانی پایین ومقرون به صرفه است ولی هزینه خورد و خوراک بالاست. به صورت میانگین هر فرد به صورت ماهیانه بین 850 تا 1000 یورو صرف هزینه ی زندگی در این کشور می کند.برخی از هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور به شرح زیر هستند:

 • هزینه اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر 560 یورو و هزینه اجاره یک آپارتمان تک خوابه در حومه شهر 460 یورو است.
 • هزینه یک ماه حمل و نقل با وسایل عمومی در این کشور 40 یورو است.
 • هزینه یک لیتر شیر 1.38 یورو، هزینه یک شانه تخم مرغ 2.70 یورو، هزینه یک کیلو برنج 1.65 یورو، هزینه یک کیلو فیله مرغ 6.89 یورو، هزینه یک کیلو گوشت 9.00 یورو می باشد.

امکانات و خدمات در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

دانشگاه دندان پزشکی قبرس یکی از دانشگاه هایی است که بهترین و به روز ترین تجهیزات پزشکی را در اختیار کادر آموزش و دانشجویان قرار می دهد تا بتوانند بهترین کادر درمان و فارغ التحصیلان در این رشته را تحویل جوامع دهند.تمرکز این دانشگاه بر روی مهارت های عملی دانشجویان است در نتیجه از سال اول کلاس های عملی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. برای حمایت از این تعداد دانشجو، دانشگاه به فضا و کلینیک بزرگی نیاز دارد. کلینیک خصوصی این دانشگاه به خوبی این تعداد دانشجو را از نظر تأمین تجهیزات، پوشش می دهد.از دیگر خدماتی که دانشگاه دندان پزشکی قبرس به دانشجویان ارائه می دهد، مشاوره های گام به گام است. طی این مشاوره ها دانشجویان برای انتخاب صحیح برنامه های آموزشی مشاوره می شوند و سوالاتشان را با مشاور در میان می گذارند تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.از دیگر خدماتی که دانشگاه دندان پزشکی در اختیار دانشجویان قرار می دهد بورسیه های تحصیلی است. این دانشگاه بورسیه ها و کمک هزینه های مالی فراوانی به دانشجویان خود ارائه می دهد. هدف از این کار حمایت از دانشجویان با استعدادی است که به دلیل نداشتن تمکن مالی قادر به ادامه تحصیل نیستند. بورسیه های دانشگاه دندان پزشکی قبرس شامل بورسیه های تحصیلی، بورسیه های ورزشی و همچنین بورسیه های کمک هزینه های مالی برای زندگی می شود.دانشگاه دندان پزشکی قبرس برای دانشجویان بین المللی محل اقامتی در محوطه دانشگاه فراهم کرده است که این محل اقامت تنها چند دقیقه تا خود ساختمان دانشگاه فاصله دارد. محل اقامتی که دانشگاه برای دانشجویان فراهم کرده از بهترین کیفیت برخور دار است. این محل های اقامت فضای بزرگی برای ارتباطات بیشتر افراد هستند و شامل خدماتی از جمله باشگاه داخلی، اتاق های مخصوص شست و شوی لباس وخدمات امنیتی 24 ساعته می شوند.

امکانات و خدمات در دانشگاه دندانپزشکی قبرس
امکانات و خدمات در دانشگاه دندانپزشکی قبرس

سوالات متداول در مورد دانشگاه دندانپزشکی قبرس

1- زبان تحصیلی در دانشگاه دندان پزشکی قبرس چیست؟

زبان تحصیلی دانشگاه دندان پزشکی قبرس زبان انگلیسی است.

2- شرایط کاری پس از تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس چگونه است؟

دانشجویان رشته دندانپزشکی در قبرس پس از فارغ التحصیلی می توانند در 32 کشور عضو اتحادیه ی اروپا و همکاران تجاری آنها مشغول به کار شوند.

3- آیا دانشگاه دندان پزشکی قبرس به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد؟

بله، این دانشگاه بورسیه ها و کمک هزینه های مالی به دانشجویان ارائه می دهد که شامل بورسیه های تحصیلی، بورسیه های ورزشی و همچنین بورسیه های کمک هزینه های مالی برای زندگی می شوند.

4- هزینه ی زندگی در قبرس برای تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی چقدر است؟

در این کشور هزینه ی اجاره ی آپارتمان، آموزش و خدمات درمانی پایین ولی هزینه ی خوراک بالاست. به صورت میانگین هر فرد به صورت ماهیانه بین 850 تا 1000 یورو صرف هزینه ی زندگی در این کشور می کند.

5- چه مدارکی برای اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس لازم است؟

ارسال یک فرم درخواست تکمیل شده، پرداخت هزینه ی درخواست به حساب دانشگاه، ارسال عکس، به اندازه ی عکس پاسپورت، ارسال مدارک و گواهی نامه های علمی.

6- شهریه ی تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس چقدر است؟

شهریه ی تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس 19.000 یورو می باشد.

7- آیا داشتن مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس ضروری است؟

بله از آنجایی زبان تحصیلی دانشگاه دندان پزشکی قبرس انگلیسی است در نتیجه ارائه ی یک مدرک زبان و اثبات دانش انگلیسی فرد به این دانشگاه ضروری است.

8- محل اقامت دانشجویان در دانشگاه دندان پزشکی قبرس چه امکاناتی دارد؟

این محل اقامت تنها چند دقیقه تا خود دانشگاه فاصله دارد. محل اقامتی که دانشگاه برای دانشجویان فراهم کرده از بهترین کیفیت برخوردار است. این محل های اقامت شامل باشگاه داخلی، اتاق های مخصوص شست و شوی لباس و خدمات امنیتی 24 ساعته است.

9- تحصیل در دانشگاه دندان پزشکی قبرس چند سال به طول می انجامد؟

دانشگاه دندان پزشکی قبرس طی مدت زمان پنج سال مدرک دندان پزشکی به دانشجویان خود ارائه می دهد.

10- کلاس های عملی برای رشته دندان پزشکی در دانشگاه قبرس از چه ترمی آغاز می شود؟

از آنجا که دانشگاه دندان پزشکی قبرس بر روی مهارت های عملی دانشجویان رشته دندان پزشکی متمرکز است در نتیجه از سال اول دانشگاه کلاس های عملی را در دروس دانشجویان گنجانده است.

11- چه مدارکی برای اخذ پذیرش در دانشگاه دندان پزشکی قبرس ضروری است؟

ارائه یک پاسپورت معتبر، کپی از پاسپورت، عکس به اندازه ی عکس پاسپورت، فرم درخواست تکمیل شده، گواهی نامه های علمی مثل دیپلم و رونوشت معتبر، اثبات تمکن مالی، گواهی سوء پیشینه ،گواهی سلامت، انگیزه نامه، مدرک زبان/ آیلتس 6.5 یا تافل 213.

اسکرول به بالا