071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور گرجستان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. شاید نمی دانید که این کشور تاریخی با طبیعت بکر و منحصربه فرد و کلیساهای کهن، زمانی قسمتی از خاک ایران بوده است و در حدود 200 سال پیش از کشورمان جدا شده است. از جاذبه های طبیعی و فرهنگ و تاریخ غنی این کشور که بگذریم، دانشگاه آمریکایی آن بیشتر به چشم می آید. اگر می خواهید در مورد شرایط تحصیل در این دانشگاه، شرایط پذیرش و رتبه بندی جهانی این دانشگاه بدانید، این مقاله را از دست ندهید. مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد سعی کرده اند تا به همه سوالات شما در مورد دانشگاه آمریکایی گرجستان، رشته های تحصیلی ، شهریه و هزینه های تحصیل و مزایای تحصیل در این دانشگاه پاسخ دهند و همه ابهامات موجود در مورد این گزینه مهاجرت تحصیلی را برطرف نمایند. با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان (GAU) برای پروژه MBA خانم الن جمارجاشویلی در زمان تحصیل خود در ایالت آتلانتا آمریکا در سال 2001 تاسیس شد. در ابتدا این دانشگاه به عنوان دانشکده حقوق برای اخذ مدرک دکترای حقوق (JD) طراحی شده بود.خانم الن جمارجاشویلی در آتلانتا با آقای کاتشا، وکیل برجسته آمریکا و اروپا ملاقات کرد. جناب کاتشا بسیار علاقه مند به تاسیس دانشگاه بود و برای کمک به ساخت دانشگاه همکار با یکی از دانشگاه های حقوق آمریکا (کالج حقوق دانشگاه واشنگتن ) موافقت کرد. در ابتدای سال 2002 خانم الن جمارجاشویلی به تفلیس بازگشت و شروع به اصلاح طرح بیزینسی و یافتن سرمایه گذاران مناسب نمود. در آن زمان با مایکل کاگیل، مشاوره صندوق آمریکا به دولت گرجستان برای اجرای پروژه های لوله کشی (Baku-Ceyhan BTC) و قفقاز جنوبی (SCP) ملاقات نمود. جناب کاگیل برای مشاوره با خانم جمارجاشویلی موافقت کرد و پس از آن رئیس دانشگاه شد.دانشگاه آمریکایی گرجستان با نوآوری هایی از جمله QUANTS (امور مالی کمی)، اولین کلینیک قانونی در گرجستان، آزمایشگاه IT بسیار پیشرفته (GeoLab )، برنامه های حرفه ای به زبان انگلیسی و مرکز فرهنگ و زبان اسپانیایی شناخته شده و برجسته است.

شرایط تحصیل دانشگاه آمریکایی گرجستان
شرایط تحصیل دانشگاه آمریکایی گرجستان

میزان اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آمریکایی گرجستان هر ساله در حال افزایش است. این دانشگاه دارای مرکز اشتغال است که دائما دانشجویان را با اطلاعاتی درباره برنامه های کارآموزی و ظرفیت خالی مشاغل مطلع می کند و آموزش ها و همایش های مشاغل را با سازمان های همکار برگزار می کند. دانشگاه GAU زمان بندی تحصیلی انعطاف پذیری به دانشجویان سال سوم و چهارم ارائه می دهد. علاوه بر این، به دانشجویان امکان کارآموزی و اشتغال در ساختارهای مختلف دانشگاه داده می شود.دانشگاه آمریکایی گرجستان به دانشجویان برنامه های تبادلی با دانشگاه های مختلف سراسر جهان را ارائه می دهد. تعداد دانشگاه های اروپایی و آمریکایی پیشرو و همچنین تعداد سازمان های بین المللی که با این دانشگاه همکاری می کنند، در حال افزایش است. در نتیجه دانشجویان فرصت زیادی برای شرکت در برنامه های تبادلی و اخذ بورسیه دارند و نه تنها می توانند تجربه آموزش بین المللی و رقابت جهانی را کسب کنند، بلکه از تنوع فرهنگی و روابط اجتماعی خوبی نیز لذت می برند.دانشگاه GAU برای دانشجویان خود پروژه های آموزشی، ورزشی، سرگرمی و خیریه را برنامه ریزی و اجرا کرده است. این دانشگاه با توجه به علایق دانشجویان، سخنرانانی را برای سخنرانی های عمومی انتخاب می کند و مهمانان دانشگاه شامل رهبران خبره حوزه های مختلف، کارشناسان و افراد محبوب جوانان می باشند. گروه تئاتر GAU به عنوان بخشی از زندگی متنوع دانشجویی به شمار می روند.

شرایط پذیرش دانشگاه آمریکایی گرجستان

اقدامات لازم پیش از ورود به گرجستان برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان:

 • پذیرش پیشنهاد ( اخذ دعوت نامه)،باید پیشنهاد ارائه شده را بپذیرید تا نام شما در دانشگاه رزرو شود. می توانید دعوت نامه را از طریق ایمیل قبول کنید. پس از دریافت پاسخ، اطلاعات بیشتری درباره تکمیل ثبت نام کسب خواهید کرد.
 • پرداخت هزینه ها،برای پرداخت هزینه ها به صورت حساب ضمیمه شده به دعوت نامه خود مراجعه کنید. همچنین باید برخی از هزینه های اضافه از جمله هزینه ثبت نام (100 دلار) را پرداخت نمایید.
 • آماده سازی مسکن مناسب.
 • درخواست برای ویزای تحصیلی،
 • خرید بیمه سفر،
 • رزرو بلیط هواپیما،
 • تکمیل ثبت نام،
 • سفر به گرجستان،

شرایط زبان انگلیسی:

متقاضیان برای تحصیل درگرجستان در دانشگاه GAU باید شرایط زبانی لازم برای رشته مورد نظر را داشته باشند.
دانشجویان می توانند از روش های زیر مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند:

 • آزمون های بین المللی مورد تایید زبان انگلیسی.
 • مطالعات دبیرستان.
 • مطالعات دانشگاهی.

زمان درخواست:

برای اکثر رشته های دانشگاه می توانید در هر زمان در مدت مشخص شده درخواست دهید. با این حال چون ممکن است ظرفیت خالی رشته ها محدود باشد، توصیه می شود در اولین فرصت نسبت به ارسال درخواست اقدام کنید. هر چه زودتر درخواست خود را تکمیل کنید، سریع تر نتیجه پذیرش را دریافت خواهید کرد.

نحوه درخواست:

در ابتدا فرم درخواست دانشگاه را تکمیل کنید. فرم درخواست باید هر چه سریع تر تکمیل و ارسال شود تا بررسی های لازم برای پذیرش به طور کامل و به موقع صورت گیرد.پس از ارسال درخواست باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید. توجه داشته باشید که این هزینه غیرقابل استرداد است و به درخواست ها تا زمان پرداخت هزینه، رسیدگی نخواهد شد. هزینه درخواست برای کلیه مقاطع 100 دلار است. اگر تمام هزینه های دانشجو توسط سازمانی( بورسیه) تامین شود، از پرداخت هزینه درخواست معاف خواهد شد. در شرایط خاص هزینه پروسه ویزا ممکن است جداگانه حساب شود.متقاضیان بین المللی برای رشته های دانشگاه باید به صورت الکترونیکی درخواست دهند. پروسه درخواست شامل موارد زیر می شود:

 • ایجاد حساب کاربری.
 • جستجو برای دوره و رشته مورد نظر.
 • تکمیل فرم درخواست.
 • پرداخت هزینه درخواست ( در صورت لزوم).
 • آپلود مدارک مورد نیاز.
 • دریافت نتایج گزینش.
 • پاسخ به دعوت نامه ( پیشنهاد پذیرش).

مدارک مورد نیاز:

 • کپی سوابق تحصیلی از مطالعات کنونی و گذشته ( یا دانشگاهی اگر دانشجوی انتقالی یا بازدید کننده باشید).
 • کپی پاسپورت.
 • یک قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت.
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی.

تمام مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. برای پاسخگویی به سوالات مختلف با ایمیل admissions@gau.ge دانشگاه در ارتباط باشید.

زمان اخذ درخواست از طریق دانشگاه:

دانشگاه رسید اخذ درخواست را طی دو هفته پس از دریافت درخواست برای شما ارسال می کند. اگر پس از دو هفته این رسید را دریافت نکردید، از طریق آدرس ایمیل admissions@gau.ge به دانشگاه اطلاع دهید. در این مرحله، هیئت پذیرش درخواست و مدارک شما را بررسی و ارزیابی می کنند و برای اینکه آیا به مصاحبه نیاز دارید یا خیر، تصمیم گیری می نمایند. در صورت نیاز، دپارتمان پذیرش با تمام داوطلبان موفق مصاحبه آنلاین ترتیب می دهد.در مصاحبه می توان به ویژگی های شخصیتی شما که در مدارک مستقیما ارائه نشده است از جمله شخصیت شما، توانایی ارائه دیدگاه، روش معرفی خود و سایر مهارت های ارتباطی پی برد. هیئت پذیرش از اعضای آموزشی تشکیل شده اند که شایستگی شما را به عنوان یک متقاضی ارزیابی می کنند.

تصمیم هیئت پذیرش:

همزمان با دریافت رسید اخذ مدارک از تصمیم هیئت پذیرش دانشگاه مطلع خواهید شد. توجه داشته باشید که پذیرش در دانشگاه ، جایگاه شما را در رشته مورد نظر تا زمانی که مدارک ارسالی مورد تایید وزارت آموزش و علوم گرجستان نشده باشد و شهریه را پرداخت نکرده باشید، تضمین نمی کند. پس از آن دانشگاه GAU، نامه تاییدیه ثبت نام را ( برای ویزا) ارسال می کند.به رسمیت شناخته شدن مدارک تحصیلی خارجی در مرکز ملی برای بهبود کیفیت آموزشی (2 هفته) :مرکز، معتبر و قانونی بودن مدارک تحصیلی صادر شده از موسسات خارجی را تایید و تطابق مدارک تحصیلی خارجی را با مدارک گرجستان ثابت می کند.

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکای گرجستان (Georgian American University) در سال 2005 تأسیس شد. این دانشگاه یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی و غیر انتفاعی است که در ساختار شهری شهر بزرگ تفلیس واقع شده است (دامنه جمعیت 1.000،000-5،000،000 ساکن). این دانشگاه به طور رسمی توسط مرکز ملی ارتقا کیفیت آموزشی معتبر و دارای رسمیت است؛ دانشگاه آمریكایی گرجستان (GAU) یک موسسه ی آموزش عالی مختلط كاملاً كوچك (محدوده ثبت نام دانشجو uniRank: 1.000-1999) است. دانشگاه آمریكایی گرجستان (GAU) دارای مؤسسه آموزش عالی است. دانشگاه آمریکایی گرجستان (GAU) دوره ها و برنامه های تحصیلی رسمی و معتبر در مقاطع بالای تحصیلات عالی لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا در چندین زمینه را ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر برای دوره ها و رشته های تحصیلی مختلف به ماتریکس uniRank زیر مراجعه کنید.

رتبه کشوری: 22

رتبه جهانی: 10870

دانشکده های دانشگاه آمریکایی گرجستان

 • دانشکده تجارت (زبان آموزش – گرجی)
 • دانشکده تجارت (زبان آموزش – انگلیسی)
 • دانشکده حقوق، علوم اجتماعی و دیپلماسی (حقوق)
 • دانشکده حقوق، علوم اجتماعی و دیپلماسی (روابط بین المللی و دیپلماسی)
 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک (انفورماتیک)
 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک (ساخت و ساز)
 • دانشکده علوم انسانی و هنر های آزاد (زبان شناسی انگلیسی)
 • دانشکده علوم انسانی و هنر های آزاد (زبان شناسی گرجستانی)
 • دانشکده علوم انسانی و هنر های آزاد (تاریخ)
 • دانشکده پزشکی (زبان آموزش – انگلیسی)

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان

رشته های تحصیلی دانشگاه آمریکایی گرجستان با آخرین متد آموزشی و بهترین عملکرد ها و کاملا مطابق با استاندارد ها بین المللی ارائه شده است. این رشته های تحصیلی عبارتند از:

رشته کارشناسی مدیریت بیزینس (BBA)؛ (2019 – 2020):

 • طول دوره تحصیلی: 4 سال آکادمیک (240 واحد درسی)،
 • کل شهریه برای یک سال، 3.800 دلار آمریکا،
 • کل شهریه برای سال های دوم، سوم و چهارم، 3.500 دلار آمریکا،

رشته پزشکی عمومی (MD)؛ (2019 – 2020):

 • طول دوره تحصیلی: 5 یا 6 سال آکادمیک (240 واحد درسی)،
 • کل شهریه برای دوره 5 ساله، 5.500 دلار آمریکا،
 • کل شهریه برای دوره 6 ساله، 4.580 دلار آمریکا.

تحصیل پزشکی در دانشگاه امریکایی گرجستان

دانشکده پزشکی:

رشته پزشکی دانشکده آمریکایی گرجستان، دوره ای 6 ساله است که دانشجویان را با چالش های این شغل رقابت برانگیز در قرن 21 آشنا می سازد. هدف این دانشگاه تربیت دانشجویان با سواد مطابق سطح سواد استاندارد های بین المللی فدراسیون جهانی در رشته پزشکی می باشد.

ساختار دوره های دانشگاه:

در سال تحصیلی 2017/2016، این دانشگاه بر آن شد تا چالش هایی طراحی نماید که دانشجویان خود را با بالاترین سطح دانش دنیای فردا آماده سازد. دوره عمومی شامل علوم پایه و تجارب بالینی و علوم تئوری کلی و همچنین تحقیقات مستقل در سال های تحصیل می باشد. این دانشگاه همواره به دنبال جذب دانشجویانی است که علاقه وافری به افزایش سطح سلامت مردم جهان به واسطه خلاقیت، رهبری و تحقیقات دارند. دانشگاه GAU، آموزش را بر مبنای علوم بالینی و زیست پزشکی به همراه تحقیقات مستقل پایه ریزی نموده است. این رشته انعطاف پذیر بوده و مطابق با علاقه و اهداف دانشجویان طراحی شده است. این دانشگاه از برترین استعداد ها در تحقیقات، تمرین و مهارت های حرفه ای برخوردار است و بر توسعه استعداد دانشجویان و بهره گیری از آن تلاش می کند. این دوره 6 ساله دسترسی دانشجویان را به بزرگ ترین سامانه آموزشی امکان پذیر مسازد. دانشجویان این دانشگاه با توجه به علاقه و پیگیری خود قادر خواهند بود از شیوه های آموزشی بهره برده و به دانش فوق العاده دست یابند. کلاس های آموزشی، کار گروهی و مهارت های حل مساله از جمله مهارت هایی است که به دانشجویان آموزش داده می شود. فرصت های بالینی که در گرجستان فراهم می شوند، دانشجویان را جهت شغل آینده آماده می سازند. این دوره بینش و بازخورد صحیحی را در خلال 5 سال تحصیلی جهت توسعه روند آموزش ایجاد می نماید.
طول دوره : 5 سال

مزایای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان (GAU) به دلیل داشتن بالاترین معیارهای دانشگاهی و همچنین رویکرد فردی برای هر دانشجو شناخته شده است. این دانشگاه همواره در تلاش است تا محیطی امن و راحت برای یادگیری دانشجویان فراهم کند. فارغ التحصیلان این دانشگاه در سازمان های خصوصی، دولتی و بین المللی استخدام شده اند و از نظر محلی و بین المللی در رقابت هستند. افرادی که مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند و قصد دارند در یک دانشگاه مشهور جهانی تحصیل کنند، دانشگاه آمریکایی گرجستان بهترین گزینه خواهد بود.یکی از مهمترین مزایای GAU، میزان بالای فارغ التحصیلان شاغل است و این به دلیل مهارت های فوق العاده حرفه ای دانشجویان GAU است که باعث رقابت در بازار کار می شود.خدمات شغلی GAU ارتباط موثری بین کارفرمایان بالقوه و دانشجویان فراهم می کند و از دانشجویان و فارغ التحصیلان در دوره کارآموزی و یافتن شغل مورد نظر پشتیبانی می کند.دانشجویان و فارغ التحصیلان با دانش اصولی و حرفه ای زبان انگلیسی در بازار کار بهتر رقابت می کنند که این موضوع یک مزیت مهم به شمار می رود؛ به خصوص زمانی که دانشجویان قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را نیز داشته باشند.

رنکینگ دانشگاه آمریکایی گرجستان

در بخش رنکینگ جهانی دانشگاه ها در وب سایت آموزش عالی تایمز(Times Higher Education World University Rankings ) در سال 2020 حدود 1400 دانشگاه از 92 کشور در سراسر جهان رتبه بندی شده اند و تا به امروز این جدول، بزرگترین جدول بین المللی رنکینگ می باشد.این جدول از 13 شاخص عملکردی دقیق و درجه بندی شده استفاده می کند تا آموزش، تحقیق و پژوهش، انتقال دانش و دیدگاه بین المللی را مورد ارزیابی قرار دهد.

این تنها سایت رنکینگ دانشگاه ها می باشد که مستقلا توسط شرکت خدمات حرفه ای PricewaterhouseCoopers مورد بررسی قرار می گیرد و مورد اعتماد دانشجویان، اساتید، دولت ها و کارشناسان صنعت در سراسر جهان می باشد. در جدول امسال بینش خوبی در مورد تعادل قدرت در آموزش عالی جهانی وجود دارد.

رنکینگ دانشگاه آمریکایی گرجستان
رنکینگ دانشگاه آمریکایی گرجستان

مروری بر رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2020:

برای چهارمین سال پیاپی، دانشگاه آکسفورد رتبه اول را کسب کرد، اما دانشگاه کمبریج به رتبه سوم نزول کرد. موسسه فناوری کالیفرنیا از رتبه سوم صعود و جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. دانشگاه های استنفورد، ییل، هاروارد و امپریال کالج لندن همچنان جز 10 دانشگاه نخست هستند.دو دانشگاه برتر آسیا متعلق به سرزمین چین می باشند. دانشگاه تسینگوا و دانشگاه پکن به ترتیب رتبه های 23 و 24 را کسب کرده اند. دانشگاه های این کشور به تاثیر و حضور خود در صحنه های جهانی ادامه می دهند.بار دیگر ایالات متحده آمریکا، دانشگاه های نمونه ای را در معرض جهان قرار داده است و رنکینگ دانشگاه های برتر کانادا بالاتر رفته است.در اروپا می توان به تمام دانشگاه های برتر ایتالیا که جز 200 دانشگاه نخست هستند و دانشگاه های آلمان اشاره کرد که همچنان قدرتمند باقی مانده اند؛ اما انگلستان شاهد سقوط رتبه بوده است.ایران دارای 11 دانشگاه رتبه بندی شده است و قصد دارد این تعداد را به 40 موسسه برساند. آمریکای لاتین در حال تلاش در بازار جهانی رقابتی است و برزیل چندین موسسه را به فهرست رتبه بندی اضافه کرده است.در سال 2020 چندین کشور جدید از جمله برونئی، کوبا، مالتا، مونته نگرو، پورتوریکو و ویتنام به این رتبه بندی ها پیوسته اند و موسسات این کشورها برای اولین بار در بخش رنکینگ ها نمایان شده اند. همچنین بنگلادش مجددا به این فهرست پیوسته است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه آمریکایی گرجستان:

رتبه کشوری: 22

رتبه جهانی: 10870

هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان

شهریه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آمریکایی گرجستان:

نام دانشکده نام رشته شهریه سال اول شهریه سایر سالهای باقی مانده طول دوره

 • دانشکده بازرگانی و مدیریت مدیریت بازرگانی 3800 دلار 3500 دلار 4 سال
 • دانشکده پزشکی پزشکی 5500 دلار 4580 دلار 6 سال
 • دانشکده علوم انسانی لغت شناسی انگلیسی 4000 دلار 4 سال

شهریه و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آمریکایی گرجستان:

نام دانشکده نام رشته شهریه طول دوره

دانشکده بازرگانی و مدیریت مدیریت بازرگانی (بازاریابی، و بانکداری ، حسابداری و حسابرسی ، مدیریت) 4000 دلار 2 سال

شهریه و هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه آمریکایی گرجستان:

نام دانشکده نام رشته شهریه طول دوره

دانشکده بازرگانی، اقتصاد و مدیریت مدیریت بازرگانی (بازاریابی، و بانکداری ، حسابداری و حسابرسی ، مدیریت) 4000 دلار 3 سال

شرایط ,و مدارک برای پذیرش دانشگاه آمریکایی گرجستان

 • دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان باید دارای پاسپورت بین المللی و مدرک تحصیلی پیشین ( دیپلم دبیرستان ، مدرک کارشناسی و …) باشند.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی نیاز است.
 • دانشجویان انتقالی به ریزنمرات دروس نیاز دارند.
 • حضور یا رضایت نامه دانش آموزان (زیر 18 سال) الزامی است.

مدارک مورد نیاز:

 • کپی پاسپورت،
 • دیپلم دبیرستان، مدرک کارشناسی ( برای متقاضیان کارشناسی ارشد) همراه با ریزنمرات،
 • فیش پرداخت هزینه درخواست،
 • مصاحبه ویدئویی.

طی 7 روز کاری پس از ارسال درخواست و ارائه مدارک لازم، نامه پیشنهادی رسمی را از دانشگاه آمریکایی گرجستان دریافت خواهید کرد. براساس نامه پیشنهادی امضا شده، دفتر پذیرش مراحل ثبت نام را آغاز می کند. مراحل ترجمه، ثبت محضری، تایید اسناد و ثبت نام تقریبا 2 الی 4 هفته طول می کشد.

آخرین مهلت پذیرش (deadline) برای دانشگاه آمریکایی گرجستان تعریف نشده است، اما دو بار در سال پذیرش انجام می شود. دانشجویان می توانند در ترم پاییز( از ماه سپتامبر) و یا در ترم بهار( از ماه فوریه / مارس) در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند.

رشته های دانشگاه آمریکایی گرجستان

رشته های کارشناسی علوم بهداشت برای دانشجویان بین المللی:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • روانشناسی
 • مامایی
 • توانبخشی پزشکی و مراقبت های پرستاری
 • مدیریت بهداشت عمومی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • اقتصاد و مدیریت بهداشت و درمان
 • رشته دکترای پزشکی ایالات متحده

رشته های کارشناسی دانشکده بازرگانی برای دانشجویان بین المللی:

 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت تجارت بین الملل
 • کارگزاری گمرک (متخصص پروسه های گمرکی)
 • حسابداری
 • امور مالی
 • بازار یابی
 • مدیریت کسب و کار
 • مطالعات آمریکایی

رشته های کارشناسی هوانوردی برای دانشجویان بین المللی:

 • مهندسی هواپیما (مکانیک)
 • مهندسی هوانوردی (الکترونیک هوابرد)
 • خلبانی (مجوز خلبانی بازرگانی)
 • خلبان شخصی – سطح III
 • خلبان تجاری – سطح IV
 • طراحی و ساخت هواپیما

رشته های کارشناسی فناوری و علوم برای دانشجویان بین المللی:

 • علوم کامپیوتر
 • معماری و طراحی
 • انفورماتیک
 • مدیریت و فناوری صنعتی
 • متالورژی
 • لجیستیک
 • شیمی و بیوشیمی

مشاوران و وکلای باتجربه موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد با سابقه کار فراوان در امر مهاجرت تحصیلی و شغلی، بهترین گزینه مهاجرتی مناسب شما را ارائه می دهند و با آگاهی از آخرین قوانین مهاجرتی همه راز و رمزهای این سفر سرنوشت ساز را در اختیار شما قرار می دهند. موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد با دارا بودن شعبه های اصلی در شهرهای تهران و شیراز، به عنوان برترین موسسه مهاجرتی در کشور برترین خدمات مشاوره ای مهاجرتی را به همه افرادی ارائه می دهند که خواهان زندگی و تحصیل در آن سوی آب ها و مرزها می باشند. با ما در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه امریکایی گرجستان

1- اقدامات لازم پیش از ورود برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان کدامند ؟

 • پذیرش پیشنهاد ( اخذ دعوت نامه)،باید پیشنهاد ارائه شده را بپذیرید تا نام شما در دانشگاه رزرو شود. می توانید دعوت نامه را از طریق ایمیل قبول کنید. پس از دریافت پاسخ، اطلاعات بیشتری درباره تکمیل ثبت نام کسب خواهید کرد.
 • پرداخت هزینه ها،برای پرداخت هزینه ها به صورت حساب ضمیمه شده به دعوت نامه خود مراجعه کنید. همچنین باید برخی از هزینه های اضافه از جمله هزینه ثبت نام (100 دلار) را پرداخت نمایید.
 • آماده سازی مسکن مناسب.
 • درخواست برای ویزای تحصیلی،
 • خرید بیمه سفر،
 • رزرو بلیط هواپیما،
 • تکمیل ثبت نام،
 • سفر به گرجستان،

2- شرایط زبان انگلیسی برای متقاضیان دانشگاه امریکایی گرجستان چه میباشد ؟

 • باید شرایط زبانی لازم برای رشته مورد نظر را داشته باشند.
 • دانشجویان می توانند از روش های زیر مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کنند:
 • آزمون های بین المللی مورد تایید زبان انگلیسی.
 • مطالعات دبیرستان.
 • مطالعات دانشگاهی.

3- زمان درخواست تحصیل در دانشگاه امریکایی گرجستان چه وقت میباشد ؟

برای اکثر رشته های دانشگاه می توانید در هر زمان در مدت مشخص شده درخواست دهید. با این حال چون ممکن است ظرفیت خالی رشته ها محدود باشد، توصیه می شود در اولین فرصت نسبت به ارسال درخواست اقدام کنید. هر چه زودتر درخواست خود را تکمیل کنید، سریع تر نتیجه پذیرش را دریافت خواهید کرد

4- نحوه درخواست جهت تحصیل در دانشگاه امریکایی گرجستان چگونه میباشد ؟

در ابتدا فرم درخواست دانشگاه را تکمیل کنید. فرم درخواست باید هر چه سریع تر تکمیل و ارسال شود تا بررسی های لازم برای پذیرش به طور کامل و به موقع صورت گیرد.پس از ارسال درخواست باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید. توجه داشته باشید که این هزینه غیرقابل استرداد است و به درخواست ها تا زمان پرداخت هزینه، رسیدگی نخواهد شد. هزینه درخواست برای کلیه مقاطع 100 دلار است. اگر تمام هزینه های دانشجو توسط سازمانی( بورسیه) تامین شود، از پرداخت هزینه درخواست معاف خواهد شد. در شرایط خاص هزینه پروسه ویزا ممکن است جداگانه حساب شود.متقاضیان بین المللی برای رشته های دانشگاه باید به صورت الکترونیکی درخواست دهند .

5- پروسه درخواست جهت تحصیل در دانشگاه امریکایی گرجستان شامل چه مواردی می شود؟

 • ایجاد حساب کاربری.
 • جستجو برای دوره و رشته مورد نظر.
 • تکمیل فرم درخواست.
 • پرداخت هزینه درخواست ( در صورت لزوم).
 • آپلود مدارک مورد نیاز.
 • دریافت نتایج گزینش

6- مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه امریکایی گرجستان کدامند ؟

 • کپی سوابق تحصیلی از مطالعات کنونی و گذشته ( یا دانشگاهی اگر دانشجوی انتقالی یا بازدید کننده باشید).
 • کپی پاسپورت.
 • یک قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت.
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی

7- زمان اخذ درخواست از طریق دانشگاه امریکایی گرجستان چه وقت میباشد ؟

دانشگاه رسید اخذ درخواست را طی دو هفته پس از دریافت درخواست برای شما ارسال می کند. اگر پس از دو هفته این رسید را دریافت نکردید، از طریق آدرس ایمیل admissions@gau.ge به دانشگاه اطلاع دهید. در این مرحله، هیئت پذیرش درخواست و مدارک شما را بررسی و ارزیابی می کنند و برای اینکه آیا به مصاحبه نیاز دارید یا خیر، تصمیم گیری می نمایند. در صورت نیاز، دپارتمان پذیرش با تمام داوطلبان موفق مصاحبه آنلاین ترتیب می دهد.در مصاحبه می توان به ویژگی های شخصیتی شما که در مدارک مستقیما ارائه نشده است از جمله شخصیت شما، توانایی ارائه دیدگاه، روش معرفی خود و سایر مهارت های ارتباطی پی برد. هیئت پذیرش از اعضای آموزشی تشکیل شده اند که شایستگی شما را به عنوان یک متقاضی ارزیابی می کنند

8- تصمیم هیئت پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه امریکایی گرجستان چگونه است ؟

همزمان با دریافت رسید اخذ مدارک از تصمیم هیئت پذیرش دانشگاه مطلع خواهید شد. توجه داشته باشید که پذیرش در دانشگاه ، جایگاه شما را در رشته مورد نظر تا زمانی که مدارک ارسالی مورد تایید وزارت آموزش و علوم گرجستان نشده باشد و شهریه را پرداخت نکرده باشید، تضمین نمی کند. پس از آن دانشگاه GAU، نامه تاییدیه ثبت نام را ( برای ویزا) ارسال می کند.به رسمیت شناخته شدن مدارک تحصیلی خارجی در مرکز ملی برای بهبود کیفیت آموزشی (2 هفته) :مرکز، معتبر و قانونی بودن مدارک تحصیلی صادر شده از موسسات خارجی را تایید و تطابق مدارک تحصیلی خارجی را با مدارک گرجستان ثابت می کند .

9- دانشکده های دانشگاه آمریکایی گرجستان کدامند ؟

 • دانشکده تجارت (زبان آموزش – گرجی)
 • دانشکده تجارت (زبان آموزش – انگلیسی)
 • دانشکده حقوق، علوم اجتماعی و دیپلماسی (حقوق
 • دانشکده حقوق، علوم اجتماعی و دیپلماسی (روابط بین المللی و دیپلماسی))
 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک (انفورماتیک)
 • دانشکده مهندسی و انفورماتیک (ساخت و ساز)
 • دانشکده علوم انسانی و هنر های آزاد (زبان شناسی انگلیسی)

10- شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان چقدر است ؟

 • طول دوره تحصیلی: 4 سال آکادمیک:240 واحد درسی
 • کل شهریه برای یک سال، 3.800 دلار آمریکا،
 • کل شهریه برای سال های دوم، سوم و چهارم، 3.500 دلار آمریکا

11- شرایط ,و مدارک برای پذیرش دانشگاه آمریکایی گرجستان چگونه است ؟

 • دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه آمریکایی گرجستان باید دارای پاسپورت بین المللی و مدرک تحصیلی پیشین ( دیپلم دبیرستان ، مدرک کارشناسی و …) باشند.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی نیاز است.
 • دانشجویان انتقالی به ریزنمرات دروس نیاز دارند.
 • حضور یا رضایت نامه دانش آموزان (زیر 18 سال) الزامی است.

اسکرول به بالا