071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل داروسازی در روسیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مرکز آموزش روسیه یک نماینده مجاز قانونی است که تحت حمایت وزارت آموزش و پرورش، علوم و وزارت دادگستری فدراسیون روسیه فعالیت دارد. دانشگاه های معتبر کشور روسیه پذیرای دانشجویان بین المللی می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با تحصیل داروسازی در روسیه و شرایط تحصیل در روسیه را برای شما ارائه داده است.

تحصیل داروسازی روسیه

رشته داروسازی پس از پزشکی، دومین شغل پر طرفدار است. یک متخصص با تحصیلات عالی تاثیرات هر دارو را به خوبی می داند و می تواند آن را تولید و بررسی کند. تحصیل در رشته داروسازی در روسیه در بین دانشجویان بین المللی محبوب است؛ زیرا طیف وسیعی از رشته های مختلف در دانشگاه های دولتی وجود دارد که می توانند زبان آموزش دلخواه خود را انتخاب کنند.

شهریه تحصیل داروسازی در روسیه مقرون به صرفه است و تحصیل پزشکی در روسیه 6 سال طول می کشد و دندان پزشکی کمی کوتاه تر است و بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

در هر رشته داروسازی، دانشجویان دانش تئوری و عملی کافی در زمینه تحصیل انتخابی خود کسب می کنند. علاوه بر دوره های جامع داروسازی، فرصتی برای انتخاب رشته هایی مانند داروسازی اجتماعی و اداری، استانداردسازی و كنترل كيفيت داروها، فناوری دارو و بیو داروسازی وجود دارد.

موسسات آموزش عالی روسیه از دوره های بین المللی سنتی برخوردار هستند؛ به عنوان مثال، در دانشگاه رودن، اولین دانشجویان بین المللی در سال 1961 در دانشکده پزشکی ثبت نام کرده اند. در حال حاضر این دانشگاه رشته های پزشکی مختلفی از جمله رشته های داروسازی را ارائه می دهد، که عبارتند از: داروسازی اجتماعی و انطباقی، استانداردسازی و كنترل كيفيت داروها، فناوری داروها، بیو داروسازی، و همچنین دو دوره داروسازی 5 ساله و 3 ساله نیز در نظر گرفته شده است.

دانشگاه های پیشرو روسیه همواره در رنکینگ های معتبر جهانی قرار دارند. تدریس رشته داروسازی اجتماعی و اداری به زبان انگلیسی انجام می شود. دانشجویان اطلاعاتی در زمینه های روش تحقیق دارویی از جمله سازمانی و اقتصادی، مدیریت و طراحی سازمان های داروسازی، فناوری مدیریت تصمیم گیری، توسعه برنامه های تجاری، اصول بازاریابی و غیره کسب می کنند.

برای فارغ التحصیلان فرصت های شغلی بسیاری در شرکت های روسی و خارجی که در زمینه تولید و فروش دارو فعالیت می کنند، وجود دارد. رشته داروسارزی دانشگاه سچینوا، اولین دانشگاه دولتی مسکو به داروسازانی که فعالیت های مستقل انجام می دهند، آموزش ارائه می دهد. در این دانشگاه تحصیل با تاکید بر تمرین طراحی شده است و دانشجویان از آزمایشگاه های مدرن و فناوری شبیه سازی در دوره عملی استفاده می کنند.

فارغ التحصیلان در سازمان های روسی و بین المللی که کنترل صنعت داروسازی را برعهده دارند، در زمینه بهداشت در انجمن های حرفه ای داروسازان مشغول به کار خواهند شد و چشم انداز روشنی دارند. در دانشگاه فدرال کازان متخصصان رشته داروسازی می توانند در حوزه گردش دارو تحصیل کنند. فارغ التحصیلان داروسازی پس از اتمام تحصیل در روسیه می توانند در زمینه های داروسازی، مدیریتی و یا فعالیت های علمی مشغول به کار شوند. تدریس به زبان روسی و انگلیسی نیز انجام می شود و مدت زمان آن 5 سال است.

پذیرش در دانشگاه های داروسازی در روسیه
پذیرش در دانشگاه های داروسازی در روسیه

شرایط تحصیل داروسازی در روسیه

فدرال روسیه به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین و محبوب ترین مقاصد تحصیل داروسازی، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی پزشکی را به ویژه از کشورهای آسیایی جذب می کند. طبق اعلام سفارت هند در مسکو، 99 درصد از کل تعداد (تقریباً 5000 نفر) دانشجویان هندی که در روسیه مشغول به تحصیل هستند، تحصیلات پزشکی را دنبال می کنند.

در مقایسه با کشورهای غربی، تحصیل پزشکی در روسیه به لطف سیاست دولت روسیه مبنی بر اختصاص دادن یارانه بر شهریه برای اتباع خارجی، کاملاً مقرون به صرفه می باشد. جدا از این، آنچه روسیه را به مقصد قابل توجه برای تحصیل پزشکی تبدیل می کند، روش پذیرش آسان آن است که شامل روند سریع کاغذ بازی اداری و عدم وجود آزمون ورودی در اکثر دانشگاه های روسیه است.

دانشکده های پزشکی در روسیه به دانشجویان انگلیسی زبان که علاقه مند به فعالیت پزشکی هستند، راهی جایگزین برای رسیدن به رویاهایشان ارائه می دهند. تحصیل در رشته داروسازی در روسیه معمولاً نیاز به آزمون ورودی ندارد و غالبا روند پذیرش نسبت به دانشگاه های کشورهای دیگر که تعداد متقاضیان بسیار و ظرفیت محدودی در مدارس پزشکی خود دارند، از استرس کمتری برخوردار است.

کلیه دانش آموزانی که گواهی فارغ التحصیلی از دوره متوسطه را دریافت کرده اند، حق دریافت پذیرش را دارند. در هیچ دوره ای به نمره و نمرات خاص برای قبولی نیاز نمی باشد.

الزامات برای دوره های پزشکی، اطفال، دندان پزشکی، داروسازی و تحصیل پرستاری در روسیه:

برای پذیرش در دوره های مرتبط با پزشکی، دانش آموزان باید دروس زیر را در کنار سایر دروس در مدرسه گذرانده باشند.

 •  زیست شناسی؛
 • علوم شیمی؛
 • فیزیک؛

برای پذیرش در دانشگاه های روسیه به هیچ نمره و امتیاز خاصی در دروس فوق احتیاج ندارید و دانش آموزان را با هر نمره قبولی که کسب کرده اند، می پذیرند.

 دوره های تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی

 دوره های تحصیلی زبان انگلیسی به متقاضیان امکان دسترسی به آزمایشگاه های مدرن، بیمارستان های هنری و مدرکی که توسط گروه هایی مانند سازمان بهداشت جهانی و یونسکو شناخته شده است، فراهم می نماید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته می شود. آکادمی پزشکی مسکو سچنوا و آکادمی پزشکی دولتی سن پترزبورگ از بزرگترین موسسات دانشگاهی در این کشور هستند و آنها دوره های تحصیلی پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

مدارک مورد نیاز دانشگاه های داروسازی روسیه

 • دیپلم دبیرستان

دانشجویان باید گواهی دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده باشند. توصیه می شود در دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی 50% از نمرات کسب شده باشند. توجه داشته باشید که فایل درخواست باید شامل کپی دیپلم دبیرستان و ریز نمرات تحصیلی باشد.

 • کپی پاسپورت معتبر یا سایر مدارک سفر
 • آزمایشات پزشکی
 • کپی پاسپورت بین المللی یا کارت شناسایی (با حداقل 2 سال اعتبار)

ارائه گواهی پزشکی که شرایط خوب جسمی شما را نشان دهد، همچنین عکس اشعه X و نتایج آزمایش HIV از بیمارستان دولتی نیز مورد نیاز است.

 • شناسنامه
 •  تکمیل فرم درخواست

مراحل اخذ پذیرش داروسازی از دانشگاه های روسیه

دانشجویان می توانند مستقیما به صورت آنلاین به دانشگاه پزشکی مورد نظر خود درخواست و یا از طریق نمایندگان دانشگاه در کشور خود این کار را انجام دهند. پس از مطالعه کامل تمام اطلاعات در مورد شهریه و دوره ها در وب سایت دانشگاه، باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پس از انتخاب رشته باید تمام مدارک مورد نظر از طریق ایمیل ارسال گردد. مقامات دانشگاه پس از ارزیابی مدارک، شما را از پذیرش و یا عدم پذیرش مطلع می سازند. در صورت قبولی، نامه تاییدیه پذیرش در یک روز کاری برای شما ارسال می شود.

مدارک را باید از طریق ایمیل یا فکس ارسال کنید. توجه داشته باشید که کلیه اسناد و مدارک خوانا و به درستی اسکن شده باشند. همچنین می توانید هزینه ارزیابی و بررسی مدارک را از طریق انتقال بانکی وسترن یونیون و یا مانی گرام پرداخت نمایید. در نظر داشته باشید که فیش پرداختی را برای تایید ارسال کنید. دعوت نامه ها توسط دفترخانه کشور صادر می شود و 40-45 روز زمان می برد.

پس از دریافت مدارک و رسید پرداخت، اصل دعوت نامه، نامه تایید پذیرش و نامه پشتیبانی ویزا را برای شما ارسال می کنند. همچنین پس از دریافت دعوت نامه، دانشجویان باید با نزدیک ترین سفارت روسیه یا کنسولگری روسیه در کشور خود تماس بگیرند.

دریافت ویزای کشور روسیه

برای دریافت ویزای کشور روسیه باید مدارک زیر را فراهم نمایید:

 • تکمیل فرم درخواست (شما می توانید به صورت آنلاین این فرم را تکمیل نمایید)
 • اصل دعوت نامه یا نسخه الکترونیکی
 • اصل گذرنامه بین المللی (با حداقل دو سال اعتبار)
 • گواهی فارغ التحصیلی مدرسه متوسطه (باید رسمی یا دارای تمبر آپوستیل باشد).
 • گواهی پزشکی که نشان دهنده عدم ابتلا به بیماری ایدز است
 • 2 عدد عکس در اندازه گذرنامه (3 × 4).

در بعضی از کشورها سفارت فدراسیون روسیه از شما میخواهد که بعضی اسناد را به تایید بخش های خاصی برسانید. همچنین در بعضی موارد ممکن است سفارت روسیه به برخی اسناد اضافی نیز احتیاج داشته باشد. برای آگاهی از شرایط کامل دریافت ویزا با سفارت فدراسیون روسیه در کشور خود تماس بگیرید.

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه
هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه به طور متوسط 300 – 270 هزار روبل (4،615 – 4،150 دلار) در سال می باشد.

طبق اطلاعات رسمی، حداقل سبد خرید (شامل نان، ماکارونی، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر) در روسیه 4209 روبل (65 دلار) در ماه هزینه دارد. روس ها تخمین می زنند که هزینه وعده غذایی ماهانه بین 8000 تا 20،000 روبل (130 تا 330 دلار) باشد. این هزینه بستگی زیادی به منطقه ای دارد که مردم در آن زندگی می کنند و چه چیزی و از کجا می خرند (فروشگاه، سوپر مارکت و بازار).

هزینه ناهار به طور متوسط در کافه ها و رستوران های مسکو بین 700 تا 2000 روبل (35 – 12 دلار) متغیر می باشد، در حالی که در شهر های دیگر یک وعده ناهار بین 230 تا 404 روبل (7 – 4 دلار ) هزینه دارد. حمل و نقل در مترو مسکو 55 روبل (حدود 1 دلار) هزینه دارد، در حالی که یک کارت مسافرتی 1900 روبل (29 دلار) هزینه دارد.

همچنین با استفاده از تخفیف دانشجویی می توانید کارت ماهیانه زیر زمینی مسکو را به مبلغ 395 روبل (6 دلار) دریافت کنید، هزینه آن در سایر شهر ها حتی پایین تر نیز می باشد. جزئیات بیشتر را می توانید در بخش” حمل و نقل” مشاهده کنید. توجه داشته باشید که ارتباطات کابلی، سیم کارت های اینترنتی برای تلفن های همراه و تبلت ها در فروشگاه های تلفن به فروش می رسد (آن ها را از فروشندگان خیابان نخرید). برای خرید یک سیم کارت به یک گذرنامه ملی (نشانگر ثبت نام در محل زندگی خود) و کارت مهاجرت نیاز دارید.

در مورد بهترین نرخ ها (هزینه تماس، متن اس ام اس، داده ها و غیره) هزینه یک بسته استاندارد خدمات از 300 تا 400 روبل (6 تا 5 دلار) می باشد. هنگام خرید سیم کارت، هزینه کارت به حساب شماره تلفن واریز می شود و سپس بسته به برنامه تعرفه، مانده حساب را می توانید بالا می برید.

در زیر هزینه تعدادی از دانشگاه ها که دوره داروسازی ارائه می دهند، را آورده ایم:

 • دانشگاه پزشکی مچنکو سن پترزبورگ

هزینه تحصیلی در دوره های انگلیسی زبان سال اول حدود 3.600 دلار و سال دوم تا ششم 3.600 دلار می باشد. همچنین تحصیل در دوره های روسی زبان در سال اول 2.600 دلار و سال دوم تا ششم2.600 دلار است.

 • دانشگاه پزشکی پدیا سن پترزبورگ

شهریه تحصیلی دوره های انگلیسی زبان برای سال اول 3.000 دلار و برای سال دوم تا ششم 3.000 دلار می باشد. دوره های روسی زبان سال اول حدود 2.000 دلار وبرای سال دوم تا ششم2.000 دلار می باشد.

 • دانشگاه پزشکی پاولف سن پترزبورگ

دوره های انگلیسی زبان سال اول5.300 دلار و سال دوم تا ششم5.300 دلار است. دوره های روسی زبان سال اول3.200 دلار و سال دوم تا ششم شهریه حدود 3.200 دلار است.

 • دانشگاه پزشکی قازان

دوره های انگلیسی زبان برای سال اول2.800 دلار و برای سال دوم تا ششم2.800 دلار می باشد. هرینه تحصیل در دوره های روسی زبان سال اول 2.000 دلار و سال دوم تا ششم1.700 دلار است. هزینه برای خوابگاه های این دانشگاه 100 دلار در سال و هزینه بیمه 100 دلار در سال را باید درنظر داشت.

 • دانشگاه پزشکی آستراخان

هزینه دوره های انگلیسی زبان برای سال اول2.300 دلار و برای سال دوم تا ششم2.300 دلار است. هزینه دوره های روسی زبان سال اول2.000 دلار و برای سال دوم تا ششم2.000 دلار می باشد. هزینه ای که باید برای خوابگاه های این دانشگاه پرداخت کنید حدود 150 دلار و هزینه بیمه100 دلار در سال می باشد.

 • دانشگاه پزشکی ولگوگراد

شهریه دوره های انگلیسی زبان برای سال اول تحصیل داروسازی3.200 دلار و برای سال دوم تا ششم3.200 دلار می باشد. همچنین هزینه دوره های روسی زبان برای سال اول2.000 دلار و برای سال دوم تا ششم حدود 2.000 دلار است.

 • دانشگاه پزشکی ایوانف

دوره های انگلیسی زبان دانشگاه پزشکی ایوانف برای سال اول2.700 دلار و برای سال دوم تا ششم2.200 دلار می باشد.

 • دانشگاه پزشکی روستوف

شهریه تحصیل در این دانشگاه برای دوره های انگلیسی زبان سال اول 3.200 دلار و برای سال دوم تا ششم2.800 دلار (هزینه های ذکر شده شامل هزینه کالج، هزینه خوابگاه و بیمه پزشکی می شود) است.

 • دانشگاه پزشکی استاوروپول

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی استاوروپول برای شرکت در دوره های انگلیسی زبان برای سال اول3.000 دلار و برای سال دوم تا ششم حدود 2.500 دلار (هزینه های ذکر شده شامل هزینه کالج، هزینه خوابگاه و بیمه پزشکی می شود) است.

 • دانشگاه پزشکی ویتبسک

هزینه دوره های انگلیسی زبان این دانشگاه برای سال اول2.700 دلار و برای سال دوم تا ششم2.200 دلار در سال می باشد.

متوسط هزینه داروسازی در شهرهای مختلف روسیه

در لیست زیر برای شما هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف را آورده ایم:

 • دانشگاه ملی سن پترزبورگ: 1.590 دلار
 • مسکو: 4.352 دلار
 • قازان: 784 دلار
 • آرخانگلسک: 2.028 دلار
 • بلگورود: 1.400 دلار
 • بلاگوشچنبسک: 2.000 دلار
 • چلیابیتسک: 2.476 دلار
 • ایرکوتسک: 1.200 دلار
 • ایژوسک: 2.000 دلار
 • کمرووف: 2.990 دلار
دانشگاه های داروسازی در روسیه
دانشگاه های داروسازی در روسیه

دانشگاه های معتبر رشته داروسازی در روسیه

متقاضیان بین المللی تحصیل در رشته داروسازی می توانند در دانشگاه های زیر شروع به تحصیل نمایند:

 • آکادمی ایالتی پزشکی کریمه
 • دانشگاه علوم پزشکی شمالی
 •  دانشگاه علوم پزشکی روستوف
 • دانشگاه علوم پزشکی ایالتی امسک
 • مرکز آموزش روسیه (دانشگاه علوم پزشکی روسیه)
 • آکادمی دولتی پزشکی آمور
 • پزشکی دولتی آرخانگلسک
 • آکادمی دولتی پزشکی آستاراخان
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی باشکره
 • دانشگاه دولتی چچن
 • دانشگاه علوم پزشکی چلیابینسک
 • آکادمی دولتی پزشکی چیتا
 • دانشگاه دولتی چووشیا، دانشکده پزشکی
 •  آکادمی پزشکی CFU
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی داغستان
 • موسسه دولتی پزشکی خاباروفسک
 • دانشگاه سچنوا (اولین دانشگاه پزشکی دولتی مسکو)
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی ایرکوتسک
 • آکادمی دولتی پزشکی ایوانوو
 • آکادمی دولتی پزشکی ایفسسک
 • آکادمی دولتی کلاسیک (مسکو)
 • دانشگاه دولتی کاباردینو-بلارستان (دانشکده پزشکی)
 •  آکادمی دولتی پزشکی کمروو
 • موسسه دولتی پزشکی کیروف
 • آکادمی پزشکی کراسنویارسک
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی کوبان
 • دانشگاه علوم پزشکی کورسک
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی تراور
 • دانشگاه علوم پزشکی کازان
 • دانشگاه دولتیM..K آموسو یاو (یاکوتسک)
 • آکادمی نظامی پزشکی کیروف
 • دانشگاه دولتی ماردوویان اوگارف (دانشکده پزشکی)
 • موسسه دهان پزشکی مسکو (دانشکده پزشکی)
 • دانشگاه لومونوسوف دولتی مسکو
 • آکادمی دولتی پزشکی نیژنی نوگورود
 • آکادمی دولتی پزشکی اوستیان شمالی
 • موسسه پزشکی قفقاز شمالی آکادمی دولتی فن آوری بشردوستانه
 • دانشگاه ایالتی نوگورود (جاروسلاود وایس)
 • دانشگاه نووسیبیرسك روسیه
 • آکادمی دولتی پزشکی امسک
 • آکادمی دولتی پزشکی اورنبورگ
 • دانشگاه دولتی اورل (موسسه پزشکی)
 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی پنزا

دانشگاه های معتبر داروسازی روسیه

لیست دانشگاه هایی که دوره های کارشناسی ارشد داروسازی در روسیه را ارائه می دهند:

 • دانشگاه شمال شرقی فدرال

دانشگاه شمال شرقی فدرال در یاکوتسک روسیه واقع شده است. این دانشگاه دوره تحصیلی داروسازی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

در دوره قبل از انقلاب یاکوتیا و همچنین در کل دوره امپراطوری روسیه، این شهر به خاطر سطح پایین آموزش جمعیت شناخته می شد؛ اما امروزه به دلیل شهریه مناسب، طیف وسیعی از دپارتمان ها و کیفیت بالای آموزش هدف بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است.

 • آکادمی پزشکی مسکو (دانشگاه سچینوا)

دانشگاه پزشکی مسکو در مسکو روسیه واقع شده است. این دانشگاه دوره داروسازی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. دانشگاه علوم پزشکی سچینوا IM اولین دانشگاه دولتی مسکو (1ST MSMU)، قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی پزشکی در فدراسیون روسیه است. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه قرار داشتن در پایتخت، ارتباط با زبان محلی و دانشگاه تخصصی می باشد.

 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی باشکیر

این دانشگاه دوره داروسازی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. دانشگاه دولتی علوم پزشکی باشکیر در سال 1932 تاسیس شده است و یک موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی است که در شهر اوفا (با متوسط جمعیت 500.000 نفر – 1.000.000 نفر) واقع شده است.

دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه 85 سال تجربه آموزش، برنامه های آموزشی پیشرفته و کیفیت آموزش بالا می باشد.

 • دانشگاه دولتی علوم دامپزشکی قازان

این دانشگاه پزشکی مسکو در قازان روسیه واقع شده است. این دانشگاه دوره داروسازی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. این آکادمی جانشین قانونی موسسه دامپزشکی قازان با نامN.E BAUMAN است که در 31 مه سال 1873 تاسیس شده است و موسسه دامپزشکی به فرمان امپراطور روسیه تاسیس شد. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه 146 سال تجربه آموزش، کارکنان آموزشی بسیار عالی و دانشکده های پیشرفته می باشد.

 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی کمروف

دانشگاه دولتی علوم پزشکی کمروف یک موسسه آموزش عالی در زمینه آموزش پزشکی و داروسازی در کمروف روسیه است. این دانشگاه در سال 1955 تحت عنوان موسسه پزشکی کمروف افتتاح شد و دوره های داروسازی را در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه کیفیت بالای آموزش، برنامه های بورسیه تحصیلی و دانشگاه تخصصی می باشد.

 • دانشگاه شمال غربی علوم پزشکی مچینکو

دانشگاه علوم پزشکی مچینکو در 12 اکتبر 2011 در نتیجه ادغام دو قدیمی ترین موسسه آموزشی در روسیه تاسیس شد. این دانشگاه در سنت پترزبورگ روسیه می باشد. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه تجهیزات مدرن در کلاس ها، دانشگاه معتبر و دانشگاه های تخصصی می باشد.

 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی اورال

این دانشگاه در یکاترینبورگ روسیه واقع شده است. دانشگاه دولتی علوم پزشکی اورال (ULMU) تنها موسسه آموزش عالی در منطقه سوردلوفسک است که دوره پزشکی و داروسازی را در سطح آموزش عالی ارائه می دهد. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه کیفیت بالای آموزش، دانشگاه بسیار دیدنی و آموزش گسترده می باشد.

 • دانشگاه دولتی علوم پزشکی روسیه

دانشگاه دولتی علوم پزشکی روسیه از سال 1906 در مسکو روسیه شروع به فعالیت کرد و سپس تحت تاثیر افراد پیشرو در این دانشگاه دوره های پزشکی برای زنان تشکیل شد. این دانشگاه دوره های داروسازی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناس ارشد و دکترا ارائه می دهد. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه ارائه برنامه های کارآموزی در خارج از روسیه، تیم بین المللی و شناخته شده در سطح بین الملل می باشد.

 • دانشگاه علوم پزشکی سارتوف

این دانشگاه در طول وجود خود به یکی از بزگترین دانشگاه های پزشکی روسیه تبدیل شده است. همچنین تعدادی از پزشکان و دانشمندان برجسته در این دانشگاه کار کرده اند. دانشگاه علوم پزشکی سارتوف دوره داروسازی را در مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. دلایل افراد برای انتخاب این دانشگاه همکاری دانشگاه با استخدام کنندگان تخصص در تقاضا برای بازار کار و دانشگاه تخصصی می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به روسیه و اقامت پس از تحصیل در روسیه به دفاتر ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

سوالات متداول در مورد تحصیل داروسازی در روسیه

1- مدت زمان تحصیل در کشور روسیه جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی چقدر است ؟

تحصیل پزشکی در روسیه 6 سال طول می کشد و دندان پزشکی کمی کوتاه تر است و بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد

2- شرایط برای فارغ التحصیلان رشته داروسازی در کشور روسیه به چه صورت است ؟

فرصت های شغلی بسیاری در شرکت های روسی و خارجی که در زمینه تولید و فروش دارو فعالیت می کنند، وجود دارد. رشته داروسارزی دانشگاه سچینوا، اولین دانشگاه دولتی مسکو به داروسازانی که فعالیت های مستقل انجام می دهند، آموزش ارائه می دهد. در این دانشگاه تحصیل با تاکید بر تمرین طراحی شده است و دانشجویان از آزمایشگاه های مدرن و فناوری شبیه سازی در دوره عملی استفاده می کنند

3- دوره های تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی در کشور روسیه کدامند ؟

دوره های تحصیلی زبان انگلیسی به متقاضیان امکان دسترسی به آزمایشگاه های مدرن، بیمارستان های هنری و مدرکی که توسط گروه هایی مانند سازمان بهداشت جهانی و یونسکو شناخته شده است، فراهم می نماید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته می شود. آکادمی پزشکی مسکو سچنوا و آکادمی پزشکی دولتی سن پترزبورگ از بزرگترین موسسات دانشگاهی در این کشور هستند و آنها دوره های تحصیلی پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

4- مراحل اخذ پذیرش داروسازی از دانشگاه های روسیه به چه صورت است ؟

دانشجویان می توانند مستقیما به صورت آنلاین به دانشگاه پزشکی مورد نظر خود درخواست و یا از طریق نمایندگان دانشگاه در کشور خود این کار را انجام دهند. پس از مطالعه کامل تمام اطلاعات در مورد شهریه و دوره ها در وب سایت دانشگاه، باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.پس از انتخاب رشته باید تمام مدارک مورد نظر از طریق ایمیل ارسال گردد. مقامات دانشگاه پس از ارزیابی مدارک، شما را از پذیرش و یا عدم پذیرش مطلع می سازند. در صورت قبولی، نامه تاییدیه پذیرش در یک روز کاری برای شما ارسال می شود

5- مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کشور روسیه جهت تحصیل رشته داروسازی کدامند ؟

 • تکمیل فرم درخواست (شما می توانید به صورت آنلاین این فرم را تکمیل نمایید)
 • اصل دعوت نامه یا نسخه الکترونیکی
 • اصل گذرنامه بین المللی (با حداقل دو سال اعتبار)
 • گواهی فارغ التحصیلی مدرسه متوسطه (باید رسمی یا دارای تمبر آپوستیل باشد)
 • گواهی پزشکی که نشان دهنده عدم ابتلا به بیماری ایدز است
 • 2عدد عکس در اندازه گذرنامه (3 × 4.

6- هزینه تحصیل داروسازی در روسیه چقدر است ؟

هزینه تحصیل در روسیه به طور متوسط 300 – 270 هزار روبل (4،615 – 4،150 دلار) در سال می باشد.

7- هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی مچنکو سن پترزبورگ جهت تحصیل داروسازی چقدر است ؟

هزینه تحصیلی در دوره های انگلیسی زبان سال اول حدود 3.600 دلار و سال دوم تا ششم 3.600 دلار می باشد. همچنین تحصیل در دوره های روسی زبان در سال اول 2.600 دلار و سال دوم تا ششم2.600 دلار است.

8- هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه پاولف سن پترزبورگ چقدر است ؟

دوره های انگلیسی زبان سال اول5.300 دلار و سال دوم تا ششم5.300 دلار است. دوره های روسی زبان سال اول3.200 دلار و سال دوم تا ششم شهریه حدود 3.200 دلار است.

9- هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی آستراخان چقدر است ؟

هزینه دوره های انگلیسی زبان برای سال اول2.300 دلار و برای سال دوم تا ششم2.300 دلار است. هزینه دوره های روسی زبان سال اول2.000 دلار و برای سال دوم تا ششم2.000 دلار می باشد. هزینه ای که باید برای خوابگاه های این دانشگاه پرداخت کنید حدود 150 دلار و هزینه بیمه100 دلار در سال می باشد.

10- متوسط هزینه داروسازی در شهرهای مختلف روسیه چقدر است ؟

 • مسکو: 4.352 دلار
 • قازان: 784 دلار
 • آرخانگلسک: 2.028 دلار
 • بلگورود: 1.400 دلار
 • بلاگوشچنبسک: 2.000 دلار
 • چلیابیتسک: 2.476 دلار
 • ایرکوتسک: 1.200 دلار
 • ایژوسک: 2.000 دلار
 • کمرووف: 2.990 دلار

اسکرول به بالا