071-91009294  | 021-88724227  |

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

موسسه حقوقی میرداماد یک دفتر ارائه دهنده خدمات مهاجرت به کشور های مختلف از روش های گوناگون است که می تواند شما عزیزان را در رسیدن به هدفتان از تمامی مسیر ها از جمله ویزای کار، سرمایه گذاری، تحصیلی، ثبت شرکت و غیره همراهی نماید. شما می توانید با خیالی آسوده تمام امور مربوط به ثبت شرکت در گرجستان را به ما سپرده و به بهترین نحو به نتیجه دلخواه خود برسید.

شرایط ثبت شرکت در گرجستان

صاحبان کسب و کار در گرجستان جهت پرداخت مالیات باید شماره ی مالیاتی مربوط به فدرال و ایالت را داشته باشند. همچنین تمام شرکت هایی که در ایالت کار می کنند باید برای تمام گواهی ها، مجوز ها و تاییدیه هایی که به عملکرد کسب و کارشان مربوط است، در خواست دهند. این مجوز ها و گواهی ها شامل مالیات بر درآمد استغراضی ، خرید و فروش (اجازه ی فروش) و مالیات بر بیمه ی بیکاری می باشد. دیگر مالیات های مربوط به کسب و کار که باید آن ها را در نظر داشته باشید عبارتند از مالیات بر درآمد شرکت (corporate income tax) و مالیات بر سود شرکت (corporate franchise tax).

در گرجستان شرکت های کوچک با توجه به نوع کسب و کاری که دارند و یا خدماتی که ارائه می دهند باید درخواست پروانه ی کسب دهند. تمام کسب و کار ها در صورتی که حق عضویت برای استفاده از مکان های عمومی پرداخت می کنند باید پروانه ی خرید خدمات در گرجستان را خریداری نمایند. این اجازه ی خرید خدمات به مدت یک سال اعتبار دارد و قیمت آن 50 دلار می باشد که سالانه باید تمدید شود.

گرجستان به صاحبان تک مشارکتی این امکان را می دهد که اسم خود را به عنوان نام تجاریشان انتخاب کنند. اگر آن ها نامی ساختگی را به جای اسم خود برای کسب و کارشان انتخاب نمایند، این نام ساختگی باید توسط دبیر بخش شرکت های دولت گرجستان ثبت شود. اگر شما صاحب کسب و کار مشارکتی، شرکتی با مسئولیت محدود، مشارکت با مسئولیت محدود یا غیرانتفاعی هستید باید بند های مربوط به بخش شرکت ها را با یک نام تجاری قانونی تکمیل کنید.

برای آنکه شرکتتان در گرجستان با نامی تجاری که متفاوت از نام خودتان است بتواند فعالت کند، باید این نام ساختگی را توسط یک کارمند دادگاه عالی در کشوری که تجارتتان را آغاز کرده اید، ثبت کنید. ثبت یک نام ساختگی مربوط به فعالیت تجارتی امکان کار کردن به صورت تک مشارکتی یا مشارکت عمومی، تحت یک نام تجاری را برای شما فراهم می نماید.

اگر کسب و کار شما غیر تجاری، مشارکتی، شرکت مسئولیت محدود و یا مشارکت با مسئولیت محدود باشد، نیازی نیست که فرم D.B.A را تکمیل کنید. این نهاد ها می توانند نام تجاری خود را به عنوان بخشی از بند های الحاقی که در بخش شرکت ها پر می کنند، ثبت نمایند.

انواع مختلف ثبت شرکت در گرجستان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را داشته باشید، در وحله ی اول به جنبه هایی مثل قوانین مربوط به شروع یک تجارت، انواع کسب و کار های موجود و قابل انجام در کشور، سهولت دریافت پروانه و جواز کار، محدودیت های موجود برای افراد خارجی، محیط کلی کسب و کار و توجه می کنید. قانون گرجستان برای کار آفرینان توسط قوانین لیبرالی در راستای یکی شدن حاکمیت، شکل گرفته است. با توجه به این قضیه خصوصیت های کلی قابل تعمیم به تمام اشکال تجارت شامل موارد زیر می باشد:

 • شرکت نامه (اجازنامه ی شرکا) به جز بخش ثبت در خواست که باید توسط اداره ی ثبت دولت پر شود، می تواند به هر زبانی باشد.
 • قانون گرجستان لیست کاملی از از شرکت تجارتی که مناسب اولویت های افراد مختلف باشد ، تهیه کرده است.
  شرکت تک نفره
 • شرکت تک نفره، فردی عادی است که شخصا فعالیت می کند و خودش به تنهایی مسئول زیان های شرکت است. دارایی های این شرکت تقسیم نمی شود.

انواع مختلف ثبت شرکت در گرجستان

سرمایه گذاری مشارکتی متشکل است از مشارکت دو نفر یا بیشتر است که بر اساس موافقت شرکا عمل می کند و به طور مشترک جهت موفقیت اقتصادی مشترک یا اهدافی دیگر بدون تشکیل یک نهاد حقوقی، فعالیت می کند. هر کدام از شرکا با دارایی های شخصی خود در زیان شرکت سهیم هستند. در این کشور نیازی به ثبت این سرمایه گذاری مشارکتی نمی باشد.

شعبه ای از یک نهاد تجاری که وابسته به نهاد اصلی می باشد. در نتیجه مسئولیت BO صرفا به دارایی BO محدود نمی شود و بنیانگذار این نهاد در برابر تعهدات و بدهی های شعبه ی خود مسئول می باشد. شرکت سهامی یک نهاد حقوقیست است که مسئولیت در برابر زیان های شرکت محدود به دارایی شرکت می باشد و سرمایه این شرکت به تعداد سهم ها، دسته ها و واحد هایی که توسط اساس نامه ی شرکت تعیین شده است، تقسیم می شود. در صورتی که این تعداد در اساسنامه ی شرکت ذکر نشده باشد، شرکت می تواند تعداد سهام ها را به میزان متداول و دلخواه صادر کند.سهامداران در برابر تعهدات شرکت مسئول نیستند.

شرکت مسئولیت محدود متداول ترین نوع شرکت تجاری در کشور گرجستان می باشد. این شرکت یک نهاد حقوقیست و مسئولیت آن محدود به دارای شرکت می باشد. سرمایه ی L.L.C به قسمت های سهم بندی می شود و این سهم ها، دارایی های قابل انتقال می باشند مگر اینکه خلاف آن در اساسنامه ی شرکت ذکر شده باشد.این شرکت ممکن است تنها توسط یک شخص تاسیس شده باشد. مشارکت عمومی یک نهاد حقوقیست که در آن دو نفر یا بیشتر به همراه یکدیگر یک کسب و کار را تحت پوشش یک شرکت راه اندازی می کنند و با دارایی های شخصیشان در زیان شرکت سهیم می شوند.

شرکت مشارکتی (Cooperative)، یک شرکت مشارکتی نهادی حقوقی متکی بر اعضا می باشد که هدفش رساندن اعضا به آرزوهایشان از طریق همکاری سازماندهی شده ، پیشرفت کسب و کارشان و افزایش بازدهیشان می باشد. هدف اصلی این مشارکت سود سازی نمی باشد. مسئولیت شرکت مشارکتی در برابر زیان به دارایی های آن شرکت محدود می شود.

مشارکت محدود ترکیبی از اشکال مختلف شرکت های تجارتی می باشد. این مشارکت مخلوطی از L.L.C و GP می باشد. مشارکت محدود یک نهاد حقوقیست که مسئولیت فرد یا افراد شریک به میزان سرمایه گذاریشان در شرکت می باشد. در حالی که مسئولیت مشارکت عمومی شخصی است ، مانند مسئولیت هر یک از شرکا در L.L.c.

تاسیس و ثبت شعبه شرکت در گرجستان

یک شعبه در گرجستان، کسب و کار ارجح از طرف کارآفرینانی است که می خواهند یک شرکت فعلی را توسعه دهند. این نهاد دارای ویژگی های خاصی است که استفاده از آن را آسان تر می سازد، و همچنین آن را به شرکت اصلی نیز وابسته می کند. اگر می خواهید در گرجستان سرمایه گذاری کنید و شرکتی را در اینجا باز کنید، عوامل تشکیل شرکت گرجستانی می توانند اطلاعات مفصلی درباره همه انواع موجود شرکت ها به شما بدهند.

دفتر شعبه اساسا توسعه شرکت اصلی در خارج از کشور است. این نوع شرکت یک واحد فرعی است و یک نهاد قانونی جداگانه در گرجستان نیست. این همچنین به این معنی است که شرکت اصلی مسئول بدهی ها و تعهدات شعبه گرجستان است. این شعبه قطعا دارای چند مزیت می باشد و یکی از مهم ترین آن ها کنترل موثر شرکت اصلی خارجی در اداره مرکزی گرجستان است.

این می تواند اطمینان حاصل کند که سیاست های شرکت به درستی اجرا می شود و بر اساس استانداردهای شرکت اصلی است. یکی دیگر از مزایا را می توان در هزینه های ترکیبی کم یافت. چرا که این شعبه یک نهاد قانونی جداگانه در گرجستان نیست، روش پیوستن به طور کلی ارزان تر از هر نوع دیگری از شرکت است و شعبه می تواند در زمان کوتاه تر نسبت به شروع یک کسب و کار جدید انجام شود. شعبه در گرجستان باید با اداره ملی ثبت عمومی متعلق به وزارت دادگستری ثبت شود. برای این منظور نمایندگان این شرکت باید مجموعه ای از اسناد را ارائه دهند که معمولا هنگام درخواست ثبت نام ارائه می شوند:

 • تصمیم شرکت اصلی برای افتتاح شعبه ای در گرجستان.
 • مقالات اصلی شرکت خارجی که می خواهد از طریق یک شعبه اداره شود.
 • سندی که حاوی نام نمایندگان مجاز شعبه و جزئیات شرکت است که به شرکت اصلی اشاره دارد.
 • جزئیات شناسایی مدیر منصوب شعبه ثبت شده در گرجستان.
 • یک رسید که ثابت می کند هزینه ثبت نام به مسئول مربوطه پرداخته شده است.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت‌نام:

 • مدت زمان انتظار: یک روز، 100 ژل (37 دلار)
 • مدت زمان انتظار: فوری، 200 ژل (74 دلار)

بعد از اینکه شرکت را در کارآفرینی ثبت کردید کد شناسایی و مجوز ثبت مالیات را دریافت می کنید.

 • مدت زمان انتظار:یک روز، هزینه ای ندارد
 • یک حساب بانکی باز کنید
 • مدت زمان انتظار:یک روز، 10 تا 100 ژل(3 دلار تا 37 دلار)
 • متناسب با بانکی که در آن حساب باز می کنید

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

مزایا و معایب ثبت شرکت در گرجستان برای خارجی ها

مزایا امکان افزایش سرمایه، مالکیت شرکت ها در گرجستان به فرد یا گروهی از افراد که به عنوان سرمایه سهامی به شرکت اورده اند تعلق می گیرد. در قبال این سهام، سهامدار ممکن است پول یا ملک یا هر دو را ارائه کند. در صورت نیاز به افزایش سرمایه، سهام شرکت به کارکنان یا عموم مردم واگذار می شود.

سود حاصل از شرکت شامل مالیات شخصی سهامداران شرکت نمیشود. برای مالکان شرکت ها روش های دیگری برای پرداخت مالیات وجود دارد که باید انها را انجام دهند. شرکت باید مالیات دولتی و مالیات فدرال را جداگانه پرداخت کند. بنابراین مالیات به درامد خالص شرکت ها تعلق میگیرد نه مالکان انها.

در بعضی از شرکت ها، صاحبان شرکت میتوانند علاوه بر حفظ مسئولیت خود در شرکت، فعالیت های قانونی دیگری انجام دهند. از سوی دیگر شرکتها یک سطح جداگانه ای بین اموال اشخاص سرمایه گذار و دارایی های شرکت ایجاد کرده اند. بنابراین صاحبان شرکتها ممکن است در اختلافات مالی شرکت، اقدامات قانونی یا بدهی بیش از منابع مالی سرمایه گذار هیچ مسئولیتی نداشته باشد.

معایب:

ثبت شرکت پرهزینه و وقت گیر است، برعکس روش های دیگر که با هزینه پایین و دقیق انجام میشود،یک پروسه دقیق برای ثبت شرکت وجود ندارد و هزینه های متعددی باید پرداخت شود. بعنوان مثال: فردی که می خواهد شرکتی را تاسیس کند باید مبلغ 25 دلار برای نام شرکت پرداخت کند. همچنین باید 100 دلار برای ثبت نام شرکت پرداخت کند. علاوه بر این هزینه ثبت سالیانه شرکت که 50 دلار است را باید پرداخت کند

در دوره های مشخص شده، سهامداران شرکت ها باید سود سهام شرکت را پرداخت کنند، در صورتی که سهامداران مسئول پرداخت مالیات سود سهام شرکت در مالیات شخصی نیستند. در نتیجه مالیات مضاعف ایجاد میشود در حالیکه سود سهام شرکت قبلا پرداخت شده است. نهادهای نظارتی زیادی در سطح ملی، ایالتی و فدرال وجود دارد که بر شرکت ها نظارت می کنند. بنابراین ممکن است تشریفات اداری برای گزارش سود، ضرر و نحوه کار شرکت مورد نیاز باشد. شرکت هایی که به این شکل راه اندازی شده اند مجبور هستند که سوابق کامل تری نسبت به شرکت های دیگر نگهداری کنند.

انواع ساختارهایی که مردم در گرجستان و دیگر نقاط جهان برای تجارت انتخاب می کنند، تاثیر قابل توجهی بر عملکرد، موفقعیت و طول عمر انها دارد. بنابراین افرادی که می خواهند کسب و کار جدید شروع کنند و یا دارای کسب و کارهای قدیمی هستند مشورت با وکیل به انها کمک می کند. یک وکیل می تواند به شما کمک کند تا بتوانید گزینه های انتخابی خود را بسنجید و تصمیم بگیرید که چه ساختاری با شرایط و نیازهای شما تطبیق دارد.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

جهت مهاجرت به گرجستان برای کار و ثبت یک کسب و کار، یک سازمان باید 3 مرحله ساده را انجام دهد. آن ها عبارتند از:

 • مرحله اول: پرداخت هزینه ثبت نام
 • زمان تکمیل شده: 1 روز
 • نام سازمان مربوطه: هر بانک گرجستانی
 • زمان تکمیل شدن: سریع
 • نام سازمان مربوطه: هر بانک گرجستانی
 • مرحله دوم: ثبت شرکت به صورت ثبت نام کارآفرینی و به دست آوردن کد و مجوز ایالتی و ثبت مالیاتی
 • زمان تکیل شدن: 1 روز / سریع
 • نام سازمان مربوطه: آژانس ملی ثبت نام محلی

پس از این مرحله، تقاضانامه برای ثبت نام برای ثبت شرکت را می توان در حضور یک شخص با صلاحیت امضا کرد. در غیر اینصورت، تقاضانامه برای ثبت نام باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شود. ثبت شرکت بایستی بر اساس اسناد ارائه شده انجام شود.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

تحت سفارش جدید، در همان روز یا روز بعد، ثبت نام یک شرکت انجام خواهد شد. علاوه بر موارد فوق، یک اصلاحیه جدید در قوانین مالیاتی گرجستان بیان می کند که هیچ شرکتی نباید فعالیت های خود را قبل از اخذ شماره شناسایی مالیاتی آغاز کند، در غیر این صورت مجازات های مربوطه و جریمه به شرکت اعمال خواهد شد.

 • مرحله سوم: باز کردن یک حساب بانکی برای شرکت
 • زمان تکمیل شدن: 1 روز
 • نام سازمان مربوطه: هر بانک گرجستانی

بانک بلافاصله حساب موقت (قبل از ثبت نام باز می شود) را به یک حساب دائمی تبدیل می کند. درخواست باید همراه با نمونه های امضای (رونوشت شده) شخص (های) مسئول مدیریت شرکت باشد. نمونه امضا باید توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شود.

اگر بنیانگذاران (شرکا) در هنگام ارائه فرم درخواست در آژانس ملی حضور نداشته باشند، باید وکالتی را صادر کنند. علاوه بر این، اگر شخص مسئول نمایندگی و یا مدیر شرکت (مدیر) در گرجستان برای تایید نمونه امضا خود در یک دفتر اسناد رسمی حضور نداشته باشد، لازم است نمونه ای از امضای خود را به صورت صحیح ارسال نماید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت نیاز به پر کردن مدارک زیر دارد:

 • درخواست ثبت
 • مدارک گواهی پرداخت هزینه

افتتاح حساب بانکی شرکت نیاز به ارائه مدارک زیر در بانک دارد:

 • تصمیم اداره مالیاتی برای ثبت شرکت
 • امتیاز شرکت
 • گواهی دولتی و ثبت مالیاتی
 • نمونه امضای مدیر
 • کپی از مدارک شناسایی هر شخص مجاز به نمایندگی از شرکت

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت گرجستان نسبتا ساده است. زمانی که یک شخص در کاری استخدام شود، سرمایه گذاری انجام دهد و یا یک فعالیت اقتصادی را آغاز کند، می تواند برای مجوز اقامت درخواست دهد. روش های درخواست مجوز اقامت :

 • درخواست به هر نمایندگی مجاز
 • دفتر محلی آژانس توسعه خدمات عمومی
 • یکی از شعب مرکز خدمات عمومی و یا مرکز خدمات اجتماعی
 • فرم درخواست و مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی، گرجی و یا روسی ارسال شود.

بیزنسمن هایی که قصد افتتاح یک شرکت و اقامت به مدت بیش از 90 روز تا 6 سال در گرجستان را دارند ،باید برای مجوز اقامت درخواست دهند. هر شخص خارجی که قصد دریافت مجوز اقامت موقت را دارد باید واجد شرایط آن باشد و مدارک لازم را ارائه دهد. بیزنسمن هایی که قصد افتتاح یک شرکت و سرمایه گذاری در گرجستان را دارند، می توانند مجوز اقامت برای این هدف را دریافت کنند.

این نوع مجوز به عنوان مجوز اقامت دائم صادر می شود و برای دریافت آن، سرمایه گذار باید حداقل 112570 دلار در اقتصاد محلی سرمایه گذاری کند. این نوع مجوز تحت نظر قانون گرجستان صادر می شود و سرمایه ها را ضمانت می کند. مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری :

 • اثبات وجود سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در گرجستان
 • پاسپورت و یا کارت شناسایی
 • معرفی نامه امضا شده توسط نماینده دولت گرجستان
 • معرفی نامه امضا شده توسط سه شهروند گرجی

طبق قانون گرجستان، سرمایه گذار پس از دریافت مجوز اقامت می تواند برای اقامت اعضای خانواده درجه یک خود نیز درخواست دهد. مجوز اقامت طی 20 روز صادر می شود و هزینه آن 110 دلار و یا طی 30 روز صادر و هزینه آن 67 دلار می باشد. مشاورین موسسه میرداماد پذیرای حضور شما برای کسب اطلاعات مهاجرتی  و یا حتی اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک می باشند.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در گرجستان

1- شرایط اولیه ثبت شرکت در گرجستان به چه صورت می باشد؟

صاحبان کسب و کار در گرجستان جهت پرداخت مالیات باید شماره ی مالیاتی مربوط به فدرال و ایالت را داشته باشند و همچنین تمام شرکتهایی که کار می کنند باید برای تمام گواهی ها،مجوزها و تاییدیه های که به عملکرد کسب و کارشان است درخواست دهند

2- هزینه ثبت شرکت در گرجستان چه میزان می باشد؟

هزینه ثبت نام :مدت زمان انتظار:یک روز،۱۰۰ژل(۳۷دلار)،مدت زمان انتظار:فوری،۲۰۰ژل (۴۷دلار)وبعد از اینکه شرکت را در کارآفرینی ثبت کردید کد شناسایی و مجوز ثبت مالیات را دریافت می کنید

3- مراحل ثبت شرکت در گرجستان چگونه می باشد؟

پرداخت هزینه ثبت نام،زمان تکمیل شده ۱روز،نام سازمان مربوطه هربانک گرجستانی ،ثبت شرکت به صورت ثبت نام کارافرینی و به دست اوردن کد و مجوزایالتی و ثبت مالیاتی،آژانس ملی ثبت نام محلی،باز کردن یک حساب بانکی برای شرکت

4- مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان چیست؟

درخواست ثبت،مدارک گواهی پرداخت هزینه،

5- مدارک مورد نیازجهت افتتاح حساب بانکی ثبت شرکت چیست؟

تصمیم اداره مالیاتی برای ثبت شرکت،امتیاز شرکت،گواهی دولتی و ثبت مالیاتی،نمونه امضای مدیر،کپی از مدارک شناسایی هر شخص مجاز به نمایندگی از شرکت

6- اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت چگونه می باشد؟

درخواست به هر نمایندگی مجاز،دفتر محلی اژانس توسعه خدمات عمومی،یکی از شعب مرکز خدمات عمومی ویا مرکز خدمات اجتماعی،فرم در خواست و مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ،گرجی یا روسی ارسال شود

7- مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت چیست؟

اثبات وجود سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در گرجستان،پاسپورت و یا کارت شناسایی،معرفی نامه امضا شده توسط نماینده دولت گرجستان،معرفی نامه امضا شده توسط سه شهروند گرجی

8- مجوز اقامت گرجستان برای سرمایه گذران چه مدت زمان صادر می شود؟

مجوز اقامت طی ۲۰ روز صادر می شود و هزینه آن ۱۱۰ دلار و یا طی ۳۰ روز صادر و هزینه ان ۶۷ دلار می باشد

9- ثبت شرکت در گرجستان به صورت شرکت تک نفره چگونه می باشد؟

شرکت تک نفره،فردی عادی است که شخصا فعالیت میکند و خودش به تنهایی مسئول زیان های شرکت است و دارایی های این شرکت تقسیم نمی شود

10- ثبت شرکت در گرجستان به صورت شرکت نامه چگونه است؟

شرکت نامه(اجازنامه ی شرکا) به جز بخش ثبت در خواست که باید توسط اداره ی ثبت دولت پر شود، می تواند به هر زبانی باشد

11- سرمایه گذاری مشارکتی در ثبت شرکت در گرجستان چگونه است؟

سرمایه گذاری مشارکتی متشکل است از مشارکت دو نفر یا بیشتر است که بر اساس موافقت شرکا عمل میکند و به طور مشترک جهت موفقیت اقتصادی مشترک یا اهدافی دیگر بدون تشکیل یک نهاد حقوقی ،فعالیت می کند.

اسکرول به بالا