071-91009294  | 021-88724227  |

تفاوت ویزا و‌ گرین کارت آمریکا

تفاوت ویزا و‌ گرین کارت آمریکا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

گرین کارت ها و ویزاها هر دو اسناد صادر شده توسط دولت برای مهاجران هستند، اما آنها حقوق و امتیازات بسیار مختلفی را در ایالات متحده اعطا می کنند. تفاوت ویزا و‌ گرین کارت آمریکا این است که گرین کارت به دارنده اجازه می دهد که در ایالات متحده بطور نامحدود باقی بماند و کار کند، در حالیکه ویزا مخصوص اقامت موقت است. با توجه به نوع ویزای شما، همچنین ممکن است قادر به کار در طول اقامت خود در ایالات متحده باشید.

تفاوت ویزا و‌ گرین کارت آمریکا

یک گرین کارت شاهد قانونی بودن اقامت دائم و تابعیت آمریکا می تواند باشد. اقامت دائم اجازه زندگی و کار در ایالات متحده به طور نامحدود می دهد. با این حال، به منظور حفظ اقامت دائم، نباید کاری را مرتکب شوید که باعث شود شما از قانون ایالات متحده حذف شوید، وضعیت خود را رها کنید یا فراموش کنید کارت سبز خود را تمدید کنید. گرین کارت ها اغلب با ویزا اشتباه گرفته می شوند، زیرا آنها نوعی ویزای مهاجرتی می باشند. مهمترین تفاوت این است که ویزاهای سنتی غیر مهاجر هستند، به این معنی که دارنده این ویزا اجازه اقامت موقت دارد.

دریافت گرین کارت آمریکا

گرین کارت ها را می توان به روش های مختلفی بدست آورد. به عنوان مثال، شما ممکن است برای یک گرین کارت مبتنی بر اشتغال واجد شرایط باشید. مقوله های مختلفی برای درخواست های مبتنی بر اشتغال وجود دارد که در دسته های اولویت قرار می گیرند. کارگران با درجه های پیشرفته یا توانایی استثنایی در تعداد بیشتری پردازش می شوند. محبوب ترین راه برای به دست آوردن یک گرین کارت از طریق اعضای خانواده واجد شرایط است. این گرین کارت مبتنی بر خانواده برای مهاجرانی که ازدواج کرده و یا به عنوان بستگان نزدیک به شهروندان آمریکایی یا ساکنان قانونی دائمی هستند، اعطا می شود.

دریافت گرین کارت آمریکا

گرین کارت ها به متقاضیان موفق لاتاری نیز اعطا می شود. یک پناهنده نیز ممکن است پس از یک سال زندگی در ایالات متحده، برای اقامت دائم درخواست کند. علاوه بر مزایای آشکار برای ماندن در ایالات متحده به طور نامحدود، صاحبان گرین کارت همچنین می توانند پس از زندگی در ایالات متحده و دوری از وضعیت نامطلوب برای چند سال مشخص،  برای وضعیت شهروندی واجد شرایط باشند.

ویزای آمریکا

شهروندان اکثر کشورهای خارجی قبل از ورود به ایالات متحده باید ویزای خود را دریافت کنند. اخذ ویزای کشور آمریکا معمولا در کنسولگری ایالات متحده و سفارتخانه ها در خارج از کشور صادر می شود و به افراد اجازه می دهد که به درگاه ورودی ایالات متحده سفر کنند و درخواست اجازه ورود کنند. با این حال، حتی یک ویزا تضمین نمی کند که شما مجاز به ورود به ایالات متحده باشید. ویزاهای غیر مهاجر اختصاص به افرادی دارد که مایل به اقامت در ایالات متحده به طور موقت هستند. این ویزاها مخصوص گردشگران، دانشجویان و کارگران موقت است.

تمدید ویزای آمریکا

معمولا گردشگران و دانشجویان در ایالات متحده مجاز به کار نیستند با این حال، کارگران موقت اجازه کار دارند. برای کار با ویزای غیر مهاجر، شما باید یک شغل واجد شرایط مانند کارگران مذهبی، کارگران غیر متخصص و یا برخی از متخصصان تحصیلات دانشگاهی داشته باشید. اگر ویزای شما دارای تاریخ انقضا باشد، باید آن را تمدید کنید یا از ایالات متحده خارج شوید. اگر چه بعضی از ویزاهای غیر مهاجر به شما اجازه می دهند که برای یک گرین کارت درخواست کنید.

مشاورین ما در موسسه میرداماد از شرایط دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان و افراد دیگر به صورت کامل مطلع هستند، با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

اسکرول به بالا