071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور انگلستان برای متقاضیان ایرانی از مهم ترین مقاصد تحصیل پزشکی محسوب می شود. مهم ترین مزیت تحصیل پزشکی در این کشور تحصیل رایگان پزشکی است. بر این اساس این مقاله به شرح و بررسی چگونگی تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان می پردازد. در این مقاله می خوانید:

 • چرا تحصیل پزشکی در انگلستان؟
 • تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
 • شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
 • بورسیه های تحصیل رایگان در انگلستان
 • بورسیه تحصیلی Rhodes House Scholarships دانشگاه آکسفورد
 • بورسیه تحصیلی Gates Cambridge Scholarships دانشگاه کمبریج
 • بورسیه تحصیلی Global Research Scholarships دانشگاه ادینبورگ
 • بورسیه تحصیلی شورای فرهنگی بریتانیاUK Scholarships Council
 • مراحل تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
 • دوره های Foundation، ALevel و GCSE
 • آزمون استعداد بالینی انگلستانUKCAT
 • آزمون BMAT
 • آزمون GAMSAT
 • تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی رایگان انگلستان
 • هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان
 • مزایای تحصیل پزشکی رایگان و زندگی در انگلستان
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

چرا تحصیل پزشکی در انگلستان؟

کشور انگلستان که از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی است، در رتبه بندی اقتصادی جهان در رتبه ششم و در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم قرار دارد. نظام تحصیلی انگلستان یکی از بهترین نظام ها و سیستم های تحصیلی و از معتبرترین مدارک تحصیلی در همه کشورهای جهان می باشد.برخورداری از سیستم آموزش عالی، بالا بودن کیفیت تحصیلی، کوتاه بودن مدت تحصیل لیسانس در حدود ۳ سال و رضایت مندی دانشجویان از تحصیل در این کشور از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل پزشکی محسوب می شود. دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، یو سی ال و امپریال کالج لندن در سال ۲۰۲۰ در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان رتبه های در رتبه های زیر ۱۰ را کسب کرده اند. تا کنون در حدود ۱۰۷ برنده جایزه نوبل در دانشگاه های پزشکی و مراکز تحقیقاتی انگلستان تحصیل کرده اند.علی رغم بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان، بنا به دلایل قوی همچون قدرتمند بودن اقتصاد، تکلم مردم به زبان انگلیسی، بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی، اعتبار مدرک دانشگاهی و ثبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی این کشور در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرت تحصیلی قرار دارد.

بر همین اساس مشاوران و وکلای موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر ) به منظور بررسی شرایط تحصیل رایگان پزشکی در کشور انگلستان به تهیه این مقاله پرداختند تا سوالات بی شمار در مورد این موضوع را پاسخ دهند و ابهامات موجود را رفع کنند.

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

کشور انگلستان هر سال تعداد محدودی از متقاضیان تحصیل رایگان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا را برای تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان پذیرش می کند. تحصیل رایگان به معنای عدم پرداخت هزینه های تحصیل نمی باشد، بلکه به معنای اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و ایجاد شرایط تحصیل رایگان می باشد.در واقع می توان گفت که تحصیل رایگان با اعطای بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و اخذ مجوز کار دانشجویی امکان پذیر است. دانشجو با برخورداری از بورسیه های تحصیلی نیاز به پرداخت شهریه و هزینه خوابگاه و بیمه دانشجویی ندارد. در صورتی که دانشجویی واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان باشد، از پرداخت هزینه خوابگاه و بیمه سلامت و شهریه دانشگاه معاف خواهد شد و علاوه بر این امتیازات، ماهانه حقوقی نیز به وی اعطا خواهد شد.

البته دانشگاه های زیادی در انگلستان وجود دارد که افراد می توانند در ان ها تحصیل کنند.  متقاضیان تحصیل در انگلستان می توانند در دانشگاه reading انگلستان نیز اقدام به تحصیل نمایند.

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

تحصیل در کشور انگلستان با صرف هزینه های فراوانی همراه است اما متقاضی با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و فول فاندها می تواند شرایط تحصیل رایگان را برای خود فراهم کند. متقاضی برای تحصیل رایگان پزشکی با محدودیت سنی زیر ۲۵ سال مواجه می باشد. از دیگر شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان دارا بودن معدل دیپلم دبیرستان ۱۴ به بالا و دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۴ می باشد. متقاضی اخذ بورسیه های تحصیلی باید واجد شرایط خاصی باشد. از جمله شرایط مهم در دریافت بورسیه های تحصیلی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن معدل بالا در ترم های قبل تحصیلی
 • دارا بودن مقاله های علمی تحقیقی
 • دارا بودن رزومه علمی تحقیقی درخشان
 • دارا بودن فعالیت های تحقیقی و علمی
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان
 • دارا بودن توصیه نامه از اساتید ترم های قبل
 • دارا بودن نامه پذیرش از استاد راهنما و سوپروایزر
شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

بورسیه های تحصیل رایگان در انگلستان

کشور انگلستان بورسیه های تحصیلی فراوانی را به دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف اعطا می کند. دو نوع بورسیه در انگلستان وجود دارد، بورسیه های دولتی و بورسیه های غیردولتی. از میان بورسیه های مهم تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی بورسیه های زیر را می توان نام برد:

بورسیه تحصیلی Rhodes House Scholarships دانشگاه آکسفورد

این بورسیه که از قدیمی ترین و معتبرترین بورسیه ها در میان دانشگاه های جهان است، به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود. این بورسیه هر سال به ۹۵ دانشجوی ممتاز و با سطح علمی بالا اعطا می شود. دانشجویان برای برخورداری از این بورسیه باید واجد شرایط خاصی باشند. محدودیت سنی ۱۸ تا ۲۸ سال، دارا بودن رزومه علمی تحقیقی درخشان و دارا بودن سطح و سواد علمی از شرایط مهم اخذ این بورسیه تحصیلی عالی می باشد.

بورسیه تحصیلی Gates Cambridge Scholarships دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج در راستای جذب دانشجویان نخبه و حمایت تحصیلی از آن ها در سرتاسر جهان اقدام به اجرای طرح اعطای بورسیه تحصیلی کمبریج کرده است. بر اساس این طرح دانشجویان مستعد و ممتاز مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های انگلستان مورد حمایت مالی این دانشگاه قرار می گیرند و با برخورداری از بورسیه های این دانشگاه شرایط تحصیل رایگان برای آن ها فراهم می شود.

بورسیه تحصیلی Edinburgh Global Research Scholarships دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ انگلستان به دانشجویان مقطع دکترا در حدود ۳۰ بورسیه تحصیلی اعطا می کند. بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی در این کشور را تامین می کند.

بورسیه تحصیلی شورای فرهنگی بریتانیاUK Scholarships From British Council

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این بورسیه تحصیلی که بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان در انگلستان را تامین می کند، در حدود ۳۰۰۰ پوند تا ۱۰.۰۰۰ پوند می باشد. بورسیه تحصیلی شورای فرهنگی بریتانیا بورسیه آیلتس می باشد.

مراحل تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

دانشگاه های پزشکی انگلستان دوره های کارشناسی ۴ ساله و ۶ ساله پزشکی را ارائه می دهند. دانشجویانی که موفق به اخذ دوره کارشناسی پزشکی شوند، در صورتی که واجد شرایط باشند، باید قبل از انتخاب دوره تخصصی خود یک دوره ۲ ساله آموزش بنیاد را بگذرانند. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید در دوره های پیشپزشکی یا Foundation شرکت کنند. علاوه بر این متقاضیان تحصیل پزشکی انگلستان باید در آزمون های مختلفی مانند آزمون های استعداد بالینی انگلستان و آزمون BMAT و آزمون GAMSAT نیز شرکت کنند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و یا نمره ۳۸ در IB باشند.

مراحل تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان
مراحل تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

دوره های Foundation، ALevel و GCSE

دوره های پیشپزشکی Foundation و یا ALevel دوره های ۲ ساله ای است که در کالج های پزشکی انگلستان برگزار می شود. همه متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های انگلستان را دارند، ملزم به شرکت در این دوره ۲ ساله می باشند.

دوره پیشپزشکی Foundation

مدت تحصیل در دوره پیشپزشکی در حدود یک سال یا ۳ ترم تحصیلی می باشد. متقاضیانی می توانند در این دوره شرکت کنند که حداقل ۱۵.۵ سال داشته باشند. از مهم ترین شرایط شرکت در این دوره آمادگی دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۴.۵ می باشد. متقاضیان با تحصیل در دوره های پیشپزشکی باید در دروس شیمی و زیست شناسی بالاترین نمره AAA را کسب کنند. متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم دوره دبیرستان می باشند، می توانند قبل از ورود به دوره تحصیلی پزشکی در این دوره آمادگی تحصیل کنند. در صورتی که پس از تحصیل در این دوره آمادگی متقاضی ۷۵ درصد نمره را کسب کند، می تواند تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ۶ ساله پزشکی انگلستان را شروع کند. در صورتی که متقاضی به ۶۵ درصد سوال ها پاسخ درست داده باشد، می تواند در دوره کارشناسی ۴ ساله پزشکی انگلستان تحصیل کند.

دوره ALevel

مدت تحصیل در دوره آمادگی پیشپزشکی ALevel در حدود ۲ سال یا ۶ ترم تحصیلی می باشد اما متقاضیانی که دارای سطح علمی بالایی باشند، می توانند در دوره های فشرده یک ساله شرکت کنند و در درس های شیمی و زیست شناسی بالاترین نمره AAA را کسب کنند. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دوره دهم دبیرستان می باشند، می توانند در دوره های آمادگی ALevel شرکت کنند و پس از کسب نمره لازم تحصیل در دوره پزشکی را شروع کنند.متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند نیز می توانند با شرکت در این دوره مهارت زبانی لازم را کسب کنند. در واقع این دوره ۲ ساله را می توان دوره پیش دانشگاهی و یا معادل دوره یازدهم دبیرستان دانست. متقاضیان در این دوره با انتخاب واحدهای درسی و گذراندن دروس آمادگی لازم برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های پزشکی انگلستان را کسب می کنند. مهم ترین شرط تحصیل در این دوره دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ می باشد. البته در صورتی که متقاضی فاقد این مدرک مهارت زبان انگلیسی باشد، می تواند از دانشگاه مورد نظر پذیرش مشروط بگیرد و ضمن تحصیل در این دوره مهارت زبان را نیز کسب کند.

دوره GCSE

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های پزشکی انگلستان را دارند و دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی یا هشتم دبیرستان را دارند، می توانند در دوره GCSE شرکت کنند و آمادگی لازم برای تحصیل پزشکی را کسب کنند. طول مدت تحصیل در این دوره ۲ سال می باشد و متقاضی پس از تمام شدن این دوره باید در دوره آمادگی ALevel شرکت کند. در واقع دوره GCSE معادل سال اول و دوم دبیرستان در ایران می باشد. متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی می باشند نیز می توانند در این دوره آمادگی شرکت کنند.

آزمون استعداد بالینی انگلستانUKCAT

برخی از برترین دانشگاه ها و کالج های پزشکی انگلستان پذیرش در آزمون UKCAT را به عنوان معیار پذیرش در دوره پزشکی می دانند. این آزمون که به صورت آنلاین برگزار می شود، به ارزیابی استدلال منطقی، نگرش، توانائی های شناختی و تفکر انتقادی متقاضیان می پردازد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سوالات می توانند به وب سایت UKCAT مواجعه کنند.

آزمون BMAT

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه های انگلستان را دارند، باید قبل از ارسال درخواست ثبت نام در این آزمون شرکت کنند و نمره لازم را کسب کنند. این آزمون پس از ارسال درخواست ثبت نام و معمولا در ماه نوامبر برگزار می شود. متقاضیان قبل از ارسال درخواست ثبت نام باید در این آزمون شرکت کنند.

آزمون GAMSAT

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند. متقاضیان قبل از ارائه درخواست تحصیل پزشکی باید در این آزمون شرکت کنند و نمره لازم کسب شده را در فرم درخواست ذکر کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی رایگان انگلستان

متقاضی برای تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی انگلستان باید از یک کالج پزشکی پذیرش دریافت کند. طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی پزشکی انگلستان ۲ سال می باشد و پس از آن دانشجویان باید در دوره پایه پزشکی شرکت کنند که طول مدت دوره پایه نیز ۲ سال است. پس از تمام شدن دوره ۴ ساله کارشناسی پزشکی دانشجویان باید در دوره های تخصصی تحصیل کنند. ورود به دوره های تخصصی پزشکی انگلستان بسیار رقابتی و سخت و نیازمند تلاش و کوشش علمی بیشتری می باشد. متقاضیانی که دارای شرایط لازم می باشند، می توانند در این دوره ۴ ساله پزشکی تحصیل کنند.از جمله مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش در این دوره ۴ ساله دارای بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و همچنین دارا بودن نمره AAA در آزمون ALevel می باشد. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تخصصی پزشکی که برای برخی تخصص ها تا ۷ سال طول می کشد، مدرک CCT( Certificate of Completing Training) را دریافت می کنند.

هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

به طور کلی هزینه های زندگی افراد در کشورهای دیگر بر اساس الگوی مصرف و سبک زندگی هر فرد متفاوت است. هزینه های زندگی در کشور انگلستان در میان دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه های دانشجویی، کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی تا حدودی هزینه های تحصیل خود را تامین کنند.هزینه های تحصیل پزشکی در کشور انگلستان سالانه در حدود ۳۵.۰۰۰ پوند تا ۴۵.۰۰۰ پوند است.هزینه های زندگی دانشجویی در شهر لندن در حدود ۱۲۸۰ پوند و در شهرهای کوچکتر انگلستان در حدود ۱۰۸۰ پوند می باشد.هزینه دوره Foundation و ALevel سالانه در حدود ۸۰۰۰ یورو تا ۱۳۰۰۰ یورو می باشد. میزان تمکن مالی برای تحصیل پزشکی در انگلستان در حدود ماهانه ۱۰۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو می باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیل پزشکی و زندگی در انگلستان

مزایای تحصیل پزشکی رایگان و زندگی در انگلستان

دانشجویانی که در حال تحصیل و زندگی در انگلستان می باشند، از مزایای شگفت تحصیل و اقامت انگلستان بهره مند می شوند. به طور کلی برخی از مهم ترین مزایای تحصیل و اقامت در انگلستان عبارت است از:

 1. تحصیل در دانشگاه های برتر جهان با رتبه بندی و رنکینگ های بالا و دریافت مدرک پزشکی در ۵ سال
 2. امکان تحصیل رایگان در برترین دانشگاه های پزشکی جهان و امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی
 3. امکان برخورداری ۹۰ درصد از دانشجویان پزشکی از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه های تحصیلی
 4. بالا بودن استانداردهای زندگی در انگلستان و امکان اخذ اقامت دائم پس از تمام شدن دوره تحصیلی
 5. قرابت و نزدیکی جغرافیایی به ایران در مقایسه با کشورهای کانادا و آمریکا و استرالیا
 6. اخذ راحت پذیرش پزشکی و برخورداری از بیمه دانشجویی ۶ ماه پس از شروع تحصیل
 7. معتبر بودن مدارک دانشگاهی دانشگاه های انگلستان
 8. تنوع فرهنگی موجود در انگلستان و آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف
 9. امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی و امکان برخورداری از بیمه و خدمات پزشکی رایگان
 10. بالا بودن کیفیت آموزشی و بالا بودن سطح امکانات رفاهی
 11. قدرتمند بودن اقتصاد و رونق و ثبات اقتصادی و زندگی در یک کشور ایده آل و پیشرفته
 12. امنیت اجتماعی و سیاسی و حمایت دولت انگلستان از مهاجران
 13. وجود فرصت های شغلی مختلف برای مهاجران
 14. وجود ۵ دانشگاه انگلستان در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهان
 15. پایین بودن نرخ بیکاری ( کمتر از ۹.۳ در سال ۲۰۱۹) و وجود فرصت های شغلی مناسب
مزایای تحصیل پزشکی رایگان و زندگی در انگلستان
مزایای تحصیل پزشکی رایگان و زندگی در انگلستان

سخن آخر

در این مقاله همه موارد درباره تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که متقاضی می تواند با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی شرایط تحصیل رایگان پزشکی را فراهم کند.

اگر برای تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند.این مقاله به توضیح تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان پرداخت. یکی از مهم ترین و بزرگترین مزیت های تحصیل در انگلستان امکان تحصیل رایگان پزشکی در این کشور می باشد. اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه های مطرح و برتر در سطح جهان را دارید، اگر می خواهید در مدت پنج سال مدرک پزشکی خود را دریافت کنید، اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را دارید، تحصیل پزشکی در انگلستان را به شما پیشنهاد می کنیم. بیشتر دانشجویان با برخورداری از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه های تحصیلی می توانند هزینه های تحصیل خود در انگلستان را تامین کنند. از مزیت های مهم تحصیل در انگلستان بالا بودن استانداردهای زندگی و امکان اخذ اقامت دائم پس از تمام شدن دوره تحصیلی را می توان ذکر کرد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی را دارید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد (توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید و بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

1- آیا تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان امکان پذیر است؟

تحصیل رایگان به معنای عدم پرداخت هزینه های تحصیل نمی باشد، بلکه به معنای اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و ایجاد شرایط تحصیل رایگان می باشد.

2- شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد چیست؟

محدودیت سنی ۱۸ تا ۲۸ سال، دارا بودن رزومه علمی تحقیقی درخشان و دارا بودن سطح و سواد علمی از شرایط مهم اخذ این بورسیه تحصیلی عالی می باشد.

3- شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان کدامند؟

دارا بودن معدل بالا در ترم های قبل تحصیلیدارا بودن مقاله های علمی تحقیقیدارا بودن رزومه علمی تحقیقی درخشاندارا بودن فعالیت های تحقیقی و علمیدارا بودن مدرک مهارت زبان

4- هزینه تحصیل پزشکی کشور انگلستان چقدر است؟

سالانه در حدود ۳۵.۰۰۰ پوند تا ۴۵.۰۰۰ پوند

5- هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟

به طور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در شهر لندن در حدود ۱۲۸۰ پوند و در شهرهای کوچکتر انگلستان در حدود ۱۰۸۰ پوند می باشد.

6- مدارک مهم تحصیل کارشناسی پزشکی رایگان انگلستان چیست؟

دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ و همچنین دارا بودن نمره AAA در آزمون ALevel

7- میزان بورسیه تحصیلی شورای فرهنگی بریتانیا چقدر است؟

در حدود ۳۰۰۰ پوند تا ۱۰.۰۰۰ پوند

8- بورسیه های تحصیلی انگلستان چه مواردی را پوشش می دهند؟

دانشجو از پرداخت هزینه خوابگاه و بیمه سلامت و شهریه دانشگاه معاف خواهد شد و علاوه بر این امتیازات، ماهانه حقوقی نیز به وی اعطا خواهد شد.

9- مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی رایگان در انگلستان کدامند؟

دریافت مدرک پزشکی در ۵ سالتحصیل در برترین دانشگاه های پزشکی جهانتحصیل به زبان انگلیسی برخورداری ۹۰ درصد از دانشجویان پزشکی از بورسیه پزشکی و یا کمک هزینه ها

10- بورسیه تحصیلی دانشگاه ادینبورگ برای چه مقطع تحصیلی است؟

دانشجویان مقطع دکترا

11- بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج برای چه مقاطع تحصیلی است؟

دانشجویان مستعد و ممتاز مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

اسکرول به بالا