071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

سوئیس یکی از مرفه ترین و امن ترین کشورهای جهان است که از امنیت اجتماعی بالا و کیفیت زندگی بی نظیری برخوردار می باشد. اما آیا می دانستید این کشور به جز این ویژگی های منحصر به فرد دارای دانشگاه هایی است که شما علاوه بر ادامه تحصیل در رشته های دکترا می توانید از پرداخت های ماهانه و معافیت از شهریه و بیمه درمانی و حتی هزینه رفت و آمد هوایی نیز برخوردار شوید؟ دانشگاه لوزان سوئیس که یکی از برترین دانشگاه های سوئیس و جهان می باشد در کنار این امتیازهای ویژه به شما کمک هزینه مسکن نیز ارائه می کند. در این مقاله که به کمک مشاوران ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد تهیه شده است درباره همه این ویژگی های جذاب و جالب برای شما توضیح داده شده است. مشاوران متبحر ما با بهترین خدمات و مشاوره ها در خدمت شما می باشند.

تحصیل دکترا در کشور سوئیس

دانشگاه های سوئیس از سیستم مدرک سه دوره ای که توسط فرایند بولونیا ایجاد شده است استفاده می کنند. PhD (یا دکتری) یک مدرک سه دوره ای است که معمولاً بعد از دوره های کارشناسی (دوره اول) و کارشناسی ارشد (دوره دوم) انجام می شود. این بدان معنی است که یک دکترا بالاترین سطح مدرک تحصیلات تکمیلی است که می توانید در سوئیس به آن برسید و نشان دهنده یک موفقیت قابل توجه است.

همانند سایر کشورها، تحصیل در سوئیس برای مدرک دکترا یک مدرک تحقیق محور است که شامل کار مستقل در جهت یک پایان نامه اصلی است. دو مسیر معمولی به سمت دکتری در سوئیس وجود دارد:

دکترای سنتی یا عمومی در یک دانشگاه واحد با هدایت یک یا چند نفر از متخصصان دانشگاهی آن برگزار می شود. شما بیشتر وقت خود را صرف پایان نامه دکتری خود می کنید اگرچه ممکن است فرصت هایی برای آموزش و پیشرفت اضافی نیز فراهم شود.

دکتری های ساخت یافته پیشرفت جدیدی است. آنها شامل آموزش رسمی تر به عنوان بخشی از برنامه دکترا هستند و غالباً شامل همکاری بین موسسات مختلف (از جمله مشارکت در انواع نهادی مختلف مانند دانشگاه های کانتون و دانشگاه های علوم کاربردی) می شوند. هر دو نوع مقطع دکتری سوئیسی به اندازه هم صلاحیت های قابل احترام را دارند و همچنین آماده سازی مناسب برای مشاغل در علوم، تحقیقات علمی و سایر زمینه ها را دارند.

طول دوره دکتری

یک دکترا در سوئیس 3-5 سال به طول می انجامد. دوره های دکتری سنتی کوتاه تر است، در حالی که ممکن است طول دوره دکتری ساخت یافته اندکی افزایش یابد که شامل آموزش های اضافی یا سایر فعالیت ها می شود.

سال تحصیلی در سوئیس از سپتامبر تا ماه می برگزار می شود و به دو ترم تدریس (سپتامبر تا دسامبر و فوریه/ ماه می تا ژوئن ) تقسیم می شود. تحقیقات دکتری ممکن است خارج از این دوره ها ادامه یابد، اما آموزش رسمی در برنامه شما معمولاً در طول مدت ترم انجام می شود.

نظارت

یک سرپرست علمی در طول دوره دکترای شما برای نظارت به کارتان منصوب خواهد شد. این ممکن است محقق اصلی آزمایشگاه یا گروه تحقیقاتی که در آن کار می کنید یا یک فرد با تجربه و دارای تخصص در زمینه عمومی شما باشد. سرپرست شما یک مربی برای پروژه شما خواهد بود که برای هدایت و پشتیبانی از تحقیقات شما با شما همکاری خواهد کرد.

برخی از برنامه های دکتری سوئیس شامل سرپرستان دوم یا چندگانه هستند. این امر به ویژه در صورت پیروی از یک دکترای ساخت یافته، که دارای ورودی از بیش از یک موسسه است، میباشد. هر سرپرست معمولاً نقش خود را در پروژه شما ایفا می کند که بعضاً در زمینه های موضوعی خاص متمرکز است یا به ارائه کلیه راهنمایی ها و حمایت های مورد نیاز شما در دانشگاه می پردازد.

ارزیابی و آزمون ها

نتایج اصلی دکترای شما پایان نامه دکتری است که شما در پایان تحقیق خود می نویسید و ارسال می کنید. این باید نقش اصلی و قابل توجهی در رشته دانشگاهی شما داشته باشد. این پایان نامه ممکن است دانش یا اطلاعات جدیدی را ارائه دهد که در اصل حداقل، ارزش انتشار برای استفاده دانشمندان و محققان دیگر را داشته باشد.

هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در سوئیس
هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در سوئیس

هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در سوئیس

تمام دانشجویان کشور سوئیس از جمله دانشجویان متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان بین المللی موظف به پرداخت شهریه هستند. با این حال، حمایت سخاوتمندانه دولت باعث شده است که میزان این هزینه ها بسیار پایین باشد. کمک هزینه های تحصیلی نیز از سوی دانشگاه ها و دولت فدرال سوئیس در دسترس می باشد.

هزینه های دکترا

 دانشگاه های می توانند به صورت جداگانه هزینه های خود را تعیین کنند. این هزینه ها معمولاً بین 880 تا 1760 یورو برای کل دوره دکتری می باشد.

 بعضی اوقات دانشگاه ها به جای اینکه هزینه یک دوره کامل دکتری را یکجا دریافت کنند، به صورت ترمی شهریه می گیرند، بنابراین حتماً بررسی کنید که هزینه اعلام شده به چه مواردی اشاره دارد. اگر هزینه ترمی را به شما اعلام کرده اند، برای آگاهی از کل شهریه یک دوره دکترای معمولی، باید آن را شش برابر کنید (دو ترم در سال طی سه سال تحصیل).

هزینه های دیگری نیز ممکن است به هزینه های ثبت نام، سنجش و هزینه های اتحادیه دانشجویی اضافه شود که احتمالاً این موارد هزینه بسیار اندکی دارند.

 شغل دکتری با حقوق

بعضی اوقات دانشگاه های سوئیس فرصت های دکترا را به عنوان موقعیت های پژوهشی یا دستیاری با حقوق و استخدام دانشجویان به عنوان کارمندان موقت، پیشنهاد می کنند. برای تحصیل در دوره دکترا که از این طریق ارائه می شود هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و حتی حقوق منظم دریافت خواهید کرد. به عنوان یک کارمند دانشگاه ممکن است مزایای اضافی از جمله مرخصی بیماری و تعطیلات با حقوق داشته باشید و در عوض از شما انتظار می رود که در دوره دکتری به تدریس در مقطع کارشناسی و سایر مسئولیت های اداری کمک نمایید. بهترین کار این است که بررسی کنید آیا دانشگاه مورد نظر شما این سمت ها را ارائه می دهد و شرایط آنها چیست؟

وام های دکترا در سوئیس

برخی از دانشگاه ها در قالب وام های کمک هزینه مالی، از دانشجویان دکتری خود پشتیبانی بیشتری خواهند کرد. این امر به سیاست های دانشگاههای مختلف بستگی دارد ( ممکن است نیاز باشد که فارغ التحصیل آن دانشگاه باشید یا برای مشکلات مالی پرونده ای تشکیل دهید).

بورس های تحصیلی دولتی

منبع اصلی بودجه دانشجویان بین المللی دکتری در سوئیس “کمیسیون فدرال سوئیس برای بورس تحصیلی دانشجویان خارجی (FCS) ” می باشد. آنها سالانه برنامه بورسیه های برتر دولتی را ارائه می دهند.

دانشجویان بیش از 180 کشور مختلف واجد شرایط درخواست بورسیه تحصیلی هستند و انتخاب بر اساس مدارک تحصیلی و دستاوردهای آکادمیک متقاضی و همچنین شایستگی های مربوط به کار پیشنهادی دکترا انجام می شود. اگر درخواست شما موفق آمیز باشد، این بورسیه تحصیلی به طور معمول هزینه تحصیل و هزینه های زندگی شما را تأمین می کند. 

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در سوئیس

 با جستجوی پروژه ها و برنامه های تبلیغاتی یا با مرور اطلاعات در وب سایت های دانشگاه، فرصت های دکترا در سوئیس را پیدا کنید. پس از یافتن گزینه مناسب، مستقیماً به دانشگاه ها مراجعه کنید. در بیشتر موارد قبل از درخواست به مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط احتیاج دارید. سایر شرایط به نوع دکتری مورد نظر بستگی دارد. اگر خواستار کار در یک پروژه یا موقعیت تبلیغ شده هستید، باید بیانیه شخصی و رزومه دانشگاهی و منابع خود را ارسال کنید.

اگر موضوع دکتری خود را آماده می کنید، معمولاً باید یک طرح تحقیق ارائه دهید که در آن پروژه، اهداف، روش و نتیجه آن بیان شده باشد. همچنین ممکن است نیاز به ارسال موارد حمایتی مانند منابع داشته باشید. رشته های دکترای ساختار یافته ممکن است نیازی به تحقیق اولیه نداشته باشد زیرا دانشجویان اغلب پروژه خود را در سال اول دکترا ارائه می دهند. ممکن است از شما خواسته شود که برای اثبات صلاحیت خود در زبان آموزشی، امتحان دهید.

روش های درخواست براساس نوع درخواست دکترا یا برنامه دکترا متفاوت است. اگر دانشگاه شما انواع مختلفی از برنامه های دکترا ارائه می دهد، باید ببینید که آیا این مورد برای اطمینان از درستی درخواست شما است. روش دقیق مهم نیست، به احتمال زیاد تکمیل فرم درخواست آنلاین اهمیت دارد. در مورد مدارک اضافی مانند گواهینامه های زبان مورد نیاز و مشخصات ترجمه مدارک درخواست، حتما با دانشگاه تماس بگیرید.

به طور معمول آخرین مهلت برای رشته های دکتری سوئیس وجود ندارد. با این حال، اگر دانشجوی بین المللی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید، باید در اسرع وقت درخواست دهید تا ویزای شما پردازش شود.

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در سوئیس
شرایط پذیرش در مقطع دکترا در سوئیس

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

 تخمین زده می شود که حدود 50 درصد از دانشجویان دکترا در کشور سوئیس دانشجویان بین المللی هستند. این درصد زیاد، عامل بسیاری از دانشگاه ها و رشته های دکترا در سوئیس است. این واقعاً یک چرخه است. دانشگاه های خوب بسیاری از دانشجویان را جذب می کنند و تعداد زیاد دانشجویان، دانشگاه های بین المللی را تشویق می کنند. مهم نیست که از چه زاویه ای به آن نگاه می کنید، سوئیس کشوری عالی برای زندگی و تحصیل می باشد. به طور کلی دانشگاه های سوئیس در مقایسه با دانشگاه های جهانی رتبه بسیار بالایی دارند. این ها بهترین دانشگاه های سوئیس هستند که برنامه های دکترا ارائه می دهند و همچنین رتبه بندی جهانی آنها نیز مشخص شده است:

  1. دانشگاه زوریخ یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس است. این دانشگاه در رتبه 54 جهان قرار دارد.
  2. رشته های دکتری دانشگاه ژنو به دانشجویان تحصیلات عالی و باکیفیتی در راستای یک حرفه آکادمیک در زمینه های اقتصاد، اقتصاد سنجی، مدیریت آماری، مالی و سیستم های اطلاعاتی ارائه می دهد. این دانشگاه رتبه 59 جهان را دارد.
  3. موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان برنامه های دکترا سفارشی، آزمایشگاه های برتر که توسط اساتید مشهور بین المللی اداره می شود، یک پردیس دانشگاهی مدرن و در حال توسعه سریع، سایت های ماهواره ای در کانتون های فرانسوی زبان و ارتباط نزدیک با صنعت ارائه می دهد. این دانشگاه رتبه 81 جهان را دارد.
  4. دانشگاه بازل از سال 2010 حدود 40 برنامه دکترا را تدوین کرده است. این دانشگاه رتبه 96 را در جهان دارد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل مقطع دکتری در سوئیس

از آنجایی که سوئیس کشوری چند زبانه است، زبان هایی که در دانشگاههای مختلف تدریس می شود متفاوت خواهد بود. اکثر مناطق این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند، اما در غرب از زبان فرانسوی و در برخی مناطق جنوب از ایتالیایی نیز استفاده می شود. رومانیایی نیز توسط اقلیت کمی استفاده می شود.

اگر می خواهید در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد به یکی از زبان های فوق تحصیل کنید، باید در بخشی از درخواست مهارت خود را در آن زبان را اثبات کنید. زبان انگلیسی در این کشور به طور گسترده استفاده می شود و تعداد زیادی از دوره ها(به ویژه کارشناسی ارشد) به زبان انگلیسی تدریس می شود. با این حال، در حالی که در سوئیس زندگی می کنید یادگیری یکی از زبان های مادری این کشور برای شما سودمند خواهد بود. سوئیس دارای 4 زبان رسمی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی می باشد. در این کشور بیشتر برنامه های تحصیلی مقطع لیسانس به زبان های ملی ارائه می شود، در حالی که در مقاطع بالاتر از انگلیسی استفاده می شود.

لیست بهترین بورسیه ها مقطع دکتری در سوئیس

هر سال، کنفدراسیون سوئیس برای ارتقاء همکاری های بین المللی و تحقیقاتی بین سوئیس و بیش از 180 کشور دیگر، بورسیه های عالی دولتی را ارائه می دهد. بورسیه تحقیقی در دسترس محققان تحصیلات تکمیلی در هر رشته می باشد( که دارای مدرک فوق لیسانس به عنوان حداقل ) که به منظور پیگیری تحقیق یا مطالعات بیشتر در مقطع دکتری یا پسا دکترا قصد ورود به سوئیس را دارند. بورسیه تحصیلی شامل پرداخت ماهانه، معافیت شهریه، بیمه درمانی، رفت و آمد هوایی، کمک هزینه مسکن و غیره می شود.

 بورسیه های تحصیلات عالی ETH:

ETH زوریخ از دانشجویان تحصیلات عالی و ETH و سایر دانشگاه ها ( ملی و بین المللی ) که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ETH هستند با دو برنامه بورس تحصیلی حمایت میکند: بورس تحصیلی عالی و برنامه فرصت (ESOP) که شامل هزینه کامل تحصیل و هزینه زندگی دانشجویان و برنامه بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد (MSP) می باشد که در آن به دانشجویان حق الزحمه جزئی و کمک هزینه پیشنهاد می شود.

کمک های مالی دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی:

دانشگاه لوزان سوئیس بورس های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستند از طریق کمک هزینه های کارشناسی ارشد UNIL ارائه می دهد. مبلغ کمک هزینه 1600 فرانک سوئیس( 1،621.44 دلار آمریکا )ماهانه از 15 سپتامبر تا 15 ژوئیه می باشد و مدت زمان آن از حداقل دوره رشته تحصیلی تجاوز نمی کند.

بورسیه های تحصیلات عالی EPFL:

فدراسیون اکول پلی تکنیک لوزان ( EPFL )، تعداد محدودی بورسیه تحصیلی را در سطح کارشناسی ارشد به دانشجویان دارای سوابق تحصیلی برجسته ارائه می دهد. هر دانشجویی که یک دوره کارشناسی ارشد EPFL را درخواست کند واجد شرایط است. برای متقاضیان خارجی، هر بورسیه تحصیلی شامل یک بسته مالی 16،000 فرانک سوئیس ( 1،621.44 دلار آمریکا ) در هر سال تحصیلی به علاوه رزرو اتاق در خوابگاه دانشجویی می باشد.

لیست بهترین بورسیه ها مقطع دکتری در سوئیس
لیست بهترین بورسیه ها مقطع دکتری در سوئیس

بورسیه های تحصیلات تکمیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو:

این موسسه با هدف جذب دانشمندان با استعداد از سراسر جهان، فارغ از منشاء و توانایی مالی، منابع قابل توجهی را برای کمک های مالی سرمایه گذاری می کند. در حالی که سایر مؤسسات معمولاً فقط هزینه شهریه را ارائه می دهند، این مؤسسه تعداد زیادی بورسیه تحصیلی 20،000 فرانک سوئیس ( 20.268 دلار آمریکا ) را نیز اعطا می کند. 

کمک های مالی ممکن است به شکل های زیر باشد: بورس تحصیلی کامل به مبلغ 20،000 فرانک سوئیس( 20.268 دلار آمریکا )؛ بورس تحصیلی جزئی به مبلغ 10،000 فرانک سوئیس( 10.134 دلار آمریکا )؛ بورس تحصیلی شایسته اعطا شده براساس تحصیلات تکمیلی؛ که ممکن است به عنوان یک دستیار تدریس یا با کاهش شهریه مبتنی بر نیاز به یک موقعیت پرداخت شده همراه باشد. شهریه سالانه 1000 فرانک سوئیس( 10.134 دلار امریکا ) برای همه کلاس ها اعطا می شود. برخی از فرصت های ویژه بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویانی است که معیار های واجد شرایط بودن را براساس این لینک، دارا می باشند.

بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو:

دانشکده علوم دانشگاه ژنو با همکاری چندین حامی مالی برنامه حمایت از کاندیداهای برجسته و بسیار با انگیزه را ایجاد کرده است که قصد دارند در هر یک از رشته های تحت پوشش این دانشکده کارشناسی ارشد را دنبال کنند. کمک هزینه شامل کمک هزینه ای به مبلغ 10،000 فرانک سوئیس( 10.134 دلار آمریکا ) به 15،000 فرانک سوئیس( 15.201 دلار آمریکا )در سال می باشد.

آکادمی حقوق بین الملل بشر دوستانه و بورسیه های حقوق بشر ژنو:

آکادمی ژنو برای LLM خود در حقوق بین الملل بشردوستانه و حقوق بشر(LLM) و کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته در عدالت انتقالی، حقوق بشر و حاکمیت قانون (M TJ) بورسیه های جزئی و کاملی را ارائه می دهد. بورس های تحصیلی کامل 10 ماه شهریه و هزینه های زندگی در ژنو را پوشش می دهد. بورس های تحصیلی جزئی هزینه شهریه را پوشش می دهد.

بورسیه های مدیریت IMD:

IMD تعدادی از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی از کشورها و پیشینه های مختلف ارائه می دهد. هر برنامه بورسیه تحصیلی حدود 25،000 تا 50،000 فرانک سوئیس ( 25.335 تا 50.670 دلار آمریکا ) اعطا می کند.

مشاوران و وکلای زبده و کارآمد موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در دو شعبه اصلی تهران و شیراز با تجربه فراوان در امر مهاجرت کاری و تحصیلی به شما کمک می کنند تا در بهترین دانشگاه سوئیس ثبت نام کنید و ضمن ادامه تحصیل با کمک های مالی و حمایت های سخاوتمندانه دانشگاه در پی اخذ اقامت دائم و کار باشید. این کارشناسان بهترین گزینه ممکن و مناسب برای مهاجرت تحصیلی و کاری را به شما ارائه می دهند و در تمام این مسیر سخت و دشوار در کنار شما خواهند بود. با ما در تماس باشید و از دانسته های ما در زمینه شرایط زندگی در سوئیس بهره ببرید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس

1- تحصیل دکترا در کشور سوئیس چگونه است ؟

دانشگاه های سوئیس از سیستم مدرک سه دوره ای که توسط فرایند بولونیا ایجاد شده است استفاده می کنند. PhD (یا دکتری) یک مدرک سه دوره ای است که معمولاً بعد از دوره های کارشناسی (دوره اول) و کارشناسی ارشد (دوره دوم) انجام می شود. این بدان معنی است که یک دکترا بالاترین سطح مدرک تحصیلات تکمیلی است که می توانید در سوئیس به آن برسید و نشان دهنده یک موفقیت قابل توجه است.

2- طول دوره دکتری در کشور سوئیس چند سال است ؟

یک دکترا در سوئیس 3-5 سال به طول می انجامد. دوره های دکتری سنتی کوتاه تر است، در حالی که ممکن است طول دوره دکتری ساخت یافته اندکی افزایش یابد که شامل آموزش های اضافی یا سایر فعالیت ها می شود.

3- سال تحصیلی در کشور سوئیس از چه زمانی آغاز میشود ؟

سال تحصیلی در سوئیس از سپتامبر تا ماه می برگزار می شود و به دو ترم تدریس (سپتامبر تا دسامبر و فوریه/ ماه می تا ژوئن ) تقسیم می شود. تحقیقات دکتری ممکن است خارج از این دوره ها ادامه یابد، اما آموزش رسمی در برنامه شما معمولاً در طول مدت ترم انجام می شود.

4- هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در سوئیس چگونه است ؟

تمام دانشجویان کشور سوئیس از جمله دانشجویان متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان بین المللی موظف به پرداخت شهریه هستند. با این حال، حمایت سخاوتمندانه دولت باعث شده است که میزان این هزینه ها بسیار پایین باشد. کمک هزینه های تحصیلی نیز از سوی دانشگاه ها و دولت فدرال سوئیس در دسترس می باشد.

5- هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئیس چگونه است ؟

دانشگاه های می توانند به صورت جداگانه هزینه های خود را تعیین کنند. این هزینه ها معمولاً بین 880 تا 1760 یورو برای کل دوره دکتری می باشد.

6- شرایط بورسیه های تحصیلی دولتی در مقطع دکترا در سوئیس کدامند ؟

منبع اصلی بودجه دانشجویان بین المللی دکتری در سوئیس “کمیسیون فدرال سوئیس برای بورس تحصیلی دانشجویان خارجی (FCS) ” می باشد. آنها سالانه برنامه بورسیه های برتر دولتی را ارائه می دهند.دانشجویان بیش از 180 کشور مختلف واجد شرایط درخواست بورسیه تحصیلی هستند و انتخاب بر اساس مدارک تحصیلی و دستاوردهای آکادمیک متقاضی و همچنین شایستگی های مربوط به کار پیشنهادی دکترا انجام می شود. اگر درخواست شما موفق آمیز باشد، این بورسیه تحصیلی به طور معمول هزینه تحصیل و هزینه های زندگی شما را تأمین می کند.

7- روش های درخواست براساس نوع درخواست دکترا یا برنامه دکترا در کشور سوئیس چگونه است ؟

روش های درخواست براساس نوع درخواست دکترا یا برنامه دکترا متفاوت است. اگر دانشگاه شما انواع مختلفی از برنامه های دکترا ارائه می دهد، باید ببینید که آیا این مورد برای اطمینان از درستی درخواست شما است. روش دقیق مهم نیست، به احتمال زیاد تکمیل فرم درخواست آنلاین اهمیت دارد. در مورد مدارک اضافی مانند گواهینامه های زبان مورد نیاز و مشخصات ترجمه مدارک درخواست، حتما با دانشگاه تماس بگیرید.

8- آخرین مهلت برای رشته های دکتری سوئیس چه زمانی میباشد ؟

به طور معمول آخرین مهلت برای رشته های دکتری سوئیس وجود ندارد. با این حال، اگر دانشجوی بین المللی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید، باید در اسرع وقت درخواست دهید تا ویزای شما پردازش شود.

9- بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس کدامند ؟

دانشگاه زوریخ یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس است. این دانشگاه در رتبه 54 جهان قرار دارد.رشته های دکتری دانشگاه ژنو به دانشجویان تحصیلات عالی و باکیفیتی در راستای یک حرفه آکادمیک در زمینه های اقتصاد، اقتصاد سنجی، مدیریت آماری، مالی و سیستم های اطلاعاتی ارائه می دهد. این دانشگاه رتبه 59 جهان را دارد.موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان برنامه های دکترا سفارشی، آزمایشگاه های برتر که توسط اساتید مشهور بین المللی اداره می شود، یک پردیس دانشگاهی مدرن و در حال توسعه سریع، سایت های ماهواره ای در کانتون های فرانسوی زبان و ارتباط نزدیک با صنعت ارائه می دهد. این دانشگاه رتبه 81 جهان را دارد.دانشگاه بازل از سال 2010 حدود 40 برنامه دکترا را تدوین کرده است. این دانشگاه رتبه 96 را در جهان دارد.

10- بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه ژنو در کشور سوئیس چگونه است ؟

دانشکده علوم دانشگاه ژنو با همکاری چندین حامی مالی برنامه حمایت از کاندیداهای برجسته و بسیار با انگیزه را ایجاد کرده است که قصد دارند در هر یک از رشته های تحت پوشش این دانشکده کارشناسی ارشد را دنبال کنند. کمک هزینه شامل کمک هزینه ای به مبلغ 10،000 فرانک سوئیس( 10.134 دلار آمریکا ) به 15،000 فرانک سوئیس( 15.201 دلار آمریکا در سال می باشد).

اسکرول به بالا