071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل داروسازی در اکوادور

تحصیل داروسازی در اکوادور

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

این روز ها علاقه دانش آموزان و دانشجویان به علم و دانش در شاخه های علوم تجربی و زیر شاخه های مرتبط با پزشکی نسبت به قبل افزایش یافته است. در واقع این روز ها دانش پزشکی طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. با توجه به افزایش مهاجرت های تحصیلی به کشور های مختلف، دانشجویان با تمایل خود به تحصیل در رشته های مختلف اقدام می کنند. مهاجرت تحصیلی در رشته های مختلف با توجه به کشور مقصد و دانشگاه محل تحصیل دارای شرایط مختلفی است که هر فرد می بایست با این شرایط و اطلاع از آن پیش رود. از این رو در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با تحصیل داروسازی در اکوادور صحبت کنیم.

مهاجرت به اکوادور با اطلاع از شرایط خاص به راه ها وروش های متفاوتی امکان پذیر است. برای مهاجرت به اکوادور شرایط خاصی وجود دارد که می توان با استفاده از اطلاعات دقیق به هدف نهایی دست پیدا کرد. از جمله راه های مهاجرت به اکوادور عبارتند از: مهاجرت تحصیلی به اکوادور، مهاجرت کاری به اکوادور، مهاجرت سرمایه گذاری به اکوادور، مهاجرت از طریق تولد فرزند در اکوادور، مهاجرت از طریق ازدواح در اکوادور و … . هر کدام از این روش ها شرایط خاصی هم دارند. برای کسب اطلاع از شرایط مهاجرت می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید. موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد دارای نمایندگی های معتبر در شهر های شیراز و تهران می باشد.

تحصیل داروسازی در اکوادور

اگر می خواهید در اکوادور تحصیل کنید ، باید بدانید کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها برای بررسی شرایط به مولفه های خاصی توجه می شود که عبارتند از آموزش ، تحقیق ، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی. اما با این وجود اكوادور در حال حاضر هيچ دانشگاهي در رتبه بندي دانشگاه هاي جهاني آموزش ندارد. اما باز هم دانشگاه های اکوادور از شرایط تحصیلی بسیار مناسبی برخوردار هستند. داروسازی یکی از رشته های پر طرفدار است که در اکوادور هم طرفداران بسیار زیادی را به خود نسبت داده است. اکوادور در واقع کشوری است که در آمریکای جنوبی واقع شده است و دقیقا در شمال غربی آمریکای جنوبی می باشد.

مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند زیرا این کشور تا سال های دور تحت سلطه اسپانیا بوده است. وسعت کشور اکوادور دویست و هفتاد و چهار هزار و چهل و پنج کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر پانزده میلیون نفر نیز دارد. کشور اکوادور با کشور های کلمبیا و پرو مرز مشترک دارد. واحد پولی این کشور نیز دلار آمریکا می باشد. برای تخصیل در دانشگاه های اکوادور رشته های مختلفی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اکوادور، تحصیل روانشناسی در اکوادور، تحصیل پرستاری در اکوادور، تحصیل مامایی در اکوادور و …. اقدام نمایید. هر کدام از این رشته های تحصیلی در اکوادور برای پذیرش نیز شرایط خاصی را دارند.

جهت پذیرش از دانشگاه های اکوادور برای تحصیل در رشته های مختلف می بایست با شرایط دانشگاه پیش روید و در ارتباط با آن اطلاعات کافی داشته باشید. البته برای مهاجرت به اکوادور می توانید از روش هایی مانند کار در اکوادور و اخذ ویزای کاری اکوادور یا سرمایه گذاری در اکوادور به روش های مختلفی مانند ثبت شرکت در اکوادور، خرید ملک در اکوادور و … نیز اقدام نمایید.

بررسی دانشگاه های اکوادور برای تحصیل داروسازی

دانشگاه های اکوادور دارای شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل هستند و می توانند برای ادامه تحصیل دانشجویان بسیار مناسب باشند. دانشگاه های اکوادور بیش از شصت و یک هزار دانشجو را در خود جای داده اند و این دانشجویان در رشته ها و دوره های مختلف با مقاطع تحصیلی گوناگون مشغول به تتحصیل هستند. تحصیل در دانشگاه های اکوادور با شرایط بسیار مناسبی امکان پذیر است.

بررسی دانشگاه های اکوادور
بررسی دانشگاه های اکوادور

زبان تحصیل در دانشگاه های اکوادور به زبان اسپانیایی می باشد. از این رو برای این که بتوانید در دانشگاه های اکوادور برای تحصیل اقدام نمایید لازم است تا در ارتباط با زبان اسپانیایی برای خود مدرک تهیه نمایید. به عبارتی برای تحصیل در اکوادور لازم است تا زبان اسپانیایی را یاد بیرید و مدرک خود را در این زمینه ارائه دهید. دقت کنید که تحصیل در دانشگاه های اکوادور به همراه یادگیری عملی و دانش و تجرب بالای اساتید است. دانشگاه های مختلفی در اکوادور ارائه دهنده رشته داروسازی هستند. گرایش های مختلفی هم در این کشور برای تحصیل داروسازی وجود دارد.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در این کشور دارای شرایط متفاوتی هستند و برای اخذ پذیرش از هر کدام این دانشگاه ها باید شرایط را به درستی سنجید. امکاناتی که دانشگاه های اکوادور برای تحصیل داروسازی ارائه می دهند بسته به نوع دانشگاه متفاوت می باشد. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های اکوادور نیز بسته به شرایط کاملا متفاوت است. در حقیقت شما باید برای تحصیل در اکوادور هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی در اکوادور را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

بررسی دانشگاه مرکزی اکوادور برای تحصیل داروسازی

در کشور اکوادور برخی از دانشگاه ها به ارائه رشته داروسازی در این کشور می پردازند. یکی از دانشگاههای ارائه دهنده رشته داروسازی در کشور اکوادپر،‌دانشگاه مرکزی اکوادور می باشد. نام این دانشگاه در حقیقت UNIVERSIDAD CENTRAL DEL ECUADOR می باشد و به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی در کشور اکوادور محسوب می شود. دانشگاه مرکزی اکوادور در سال هزار و نهصد و شصت میلادی تاسیس شده است. تحصیل داروسازی در دانشگاه مرکزی اکوادور به مدت ده ترم طول می کشد و در واقع در دانشکده شیمی برای دانشجویان ارائه می شود.

کورس های تحصیلی در دانشگاه مرکزی اکوادور به عنوان گزینه های رشد و تعالی انسانی در اکوادور شناخته می شوند. هدف از آموزش های مختلف و کورس های تحصیلی در دانشگاه مرکزی اکوادور برای تحصیل داروسازی دسترسی به دانش جهانی در زمینه داروسازی می باشد و فرهنگی جهانی را برای دانشجویان این رشته ها به ارمغان آورده است. دانشگاه مرکزی اکوادور در سال دو هزار و نوزده میلادی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور اکوادور و منطقه آمریکا شناخته شده است. داروسازی در دانشگاه مرکزی اکوادور سطح بسیار بالایی دارد و تحقیقات نوآورانه و خلاقانه ای را در این زمینه ارائه می دهد.

همان طور که گفتیم رشته داروسازی در دانشکده شیمی ارائه می شود که البته این روز ها با نام دانشگده داروسازی پزشکی شناخته می شود. اگر تمایل به تحصیل داروسازی در دانشگاه مرکزی اکوادور دارید باید بدانید که کورس های تحصیلی ارائه شده برای این رشته در دانشکده داروسازی پزشکی عبارتند از: ایمنی غذایی، فارماکوکینتیک، اپیدیمیولوژي، شیمی فیزیک، شیمی دارویی، آناتومی بیولوژیک سلولی، شیمی درمانی، داروسازی کلینیکی، میکروبیولوژی، سلامت عمومی  و … .

بررسی دانشگاه سانتا ماریا برای ارائه رشته داروسازی

دانشگاه ساننا ماریا در اکوادور یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده داروسازی می باشد و دانشجویانی را با شرایط بسیار مناسب با تسلط بر علومی مانند ریاضی، فیزک، بیولوژی، دارو شناسی، سم شناسی و کورس های داروسازی فارغ التحصیل می نماید. در این دانشگاه ها که همانند سایر دانشگاه ها آموزش ها به زبان اسپانیایی ارائه می شوند، علم و دانش دارویی در بالاترین سطح خود به دانشجویان ارائه می گردد. برای رشته داروسازی تحصیل به مدت ده ترم خواهد بود و دانشجویان می بایست در این مدت زمان به تحصیل کورس های تحصیلی داروسازی در این دانشگاه بپردازند.

زمانی که دانشجویان تمایل دارند که در این رشته فارغ التحصیل بشوند و به  عنوام داروساز شمغول به کار در اکوادور شوند و یا در کشور های دیگر کار کنند لازم است تا پایان نامه ای را در این زمینه ارائه نمایند. پس از ارائه پایان نامه و همچنین تحصیل در کورس های خاص دانشجویان این رشته می توانند مدرک تخصیلی خود را دریافت نمایند. برای تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه سانتا ماریا اکوادور لازم است تا کورس های بسیاری را بگذرانید.

این کورس ها عبراتند از: آمار، شیمی دارویی، سم شناسی، ایمنی صنعتی و بهداشتی، انگل شناسی، فیزیولوژی، تجزیه و تحلیل ابزار، بیوشیمی، داروسازی، شیمی دارویی، بهداشت عمومی، فارماکو، فرایند های واحد و … . آموزش داروسازی در این دانشگاه با هدف پرورش داروسازانی دارای اخلاق مناسب پزشکی و بهبود کرامت انسانی همراه با مسئولیت پذیری و صداقت می باشد. این دانشجویان پس از فارغ التجصیلی از دانشگاه های این کشور و خصوصا از دانشگاه سنتا ماریا می توانند به راحتی در جامعه حضور داشته و مشغول به کار در واحد های مختلف شوند. روش تحقیقات ارائه شده برای دانشجویان به این خاطر است که بتوانند به سوالات و شرایط مردم پاسخ دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در اکوادور

یکی از مسائلی که دانشجویان در زمینه تحصیلی خود باید مورد بررسی قرار دهند، هزینه زندگی در اکوادور می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در اکوادور به نوع زندگی دانشجو در این کشور بستگی دارد. اگر دانشجو در شهر های بزرگ و یا مرکز کشور اکوادور زندگی کند یقینا هزینه زندگی او بیشتر خواهد بود. برای این که بتوانید در اکوادور زندگی کنید می بایست برای مسکن، خورد و خوراک،‌حمل و نقل و … برنامه ریزی داشته باشید. اگر شما در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنید، هزینه برای شما حدودا سیصد و پنجاه دلار خواهد بود و برای اجاره آپارتمان نیز باید حدودا سیصد دلار هزینه نمایید.

هزینه زندگی دانشجویی در اکوادور
هزینه زندگی دانشجویی در اکوادور

اخذ ویزای تحصیلی اکوادور برای تحصیل داروسازی

در این بخش از مقاله و پس از بررسی دانشگاه های ارائه دهنده رشته داروسازی در کشور اکوادور قصد داریم در ارتباط با اخذ ویزای تحصیلی اکوادور صحبت کنیم. برای این که بتوانید ویزای اکوادور را دریافت نمایید و به تحصیل در اکوادور مشغول شوید، لازم است تا قبل از هر چیزی به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایید. برای دریافت پذیرش از دانشگاه های اکوادور لازم است تا پس از آشنایی با رشته داروسازی در این دانشگاه ها شرایط پذیرش هر دانشگاه را مورد بررسی قرار داده و سپس مدارک مورد نیاز را برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید.

زمانی که پذیرش و موافقت از دانشگاه مورد نظر خود را دریافت نمودید می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی مورد نظر خود اقدام نمایید. هزینه ویزای تحصیلی برای هر کشور متفاوت می باشد اما دانشجویانی که از کشور های ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا و پاراگوئه قصد تحصیل داروسازی در این کشور را دارند و تمایل دارند ویزای تحصیلی اکوادور را دریافنت نمایند بدون هزینه می توانند برای ویزای خود درخوایت دهند. اما برای این که بتوانید ویزای اکوادور برای تحصیل در این کشور را دریافت نمایید لازم است تا مدارک مورد نیاز خود را به سفارت کشور اکوادور ارسال نمایید.

مدل ویزای تحصیلی دانشجویان در این کشور ویزای V: 12  است. اما باید دید که مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور چیست؟! از جمله مدارک مورد نیاز برای دریاقت ویزای اکوادور عبارتند از: پاسپورت معتبر دارای اعتبار حداقل چند ماهه، مدرک پذیرش از دانشگاه های اکوادور، نامه تمکن مالی دریافت شده از بانک های اکوادور، مدارک هویتی مانندشناسنامه و … ، گواهی عدم سو پیشینه، کارت ملی، عکس و … . دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی ممکن است لازم باشد تا مدارک خود را ترجمه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با تحصیل داروسازی در اکوادور

 1. آيا اکوادور کشوری مناسب برای تحصیل و زندگی می باشد؟

  بله اکوادور کشوری با شرایط مناسب برای تحصیل و زندگی می باشد.

 2. آیا دانشگاه های اکوادور برای تحصیل داروسازی مناسب هستند؟

  بله با وجود این که در رنکینگ جهانی نیستند اما شرایط بسیار مناسبی دارند.

 3. تحصیل داروسازی در اکوادور در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟

  تحصیل داروسازی در اکوادور در دانشگاه مرکزی اکوادور و دانشگاه سانتا ماریا امکان پذیر می باشد.

 4. تحصیل داروسازی در اکوادور به چه زبانی امکان پذیر است؟

  تحصیل داروسازی در اکوادور به زبان اسپانیایی است.

 5. آیا برای تحصیل داروسازی در اکوادور نیاز به مدرک زبان می باشد؟

  بله دانشجویان باید مدرک زبان مورد نظر را ارائه دهند.

 6. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اکوادور چیست؟

  از جمله این مدارک عبارتند از: پاسپورت، مدارک هویتی، مدارک پذیرش از دانشگاه های این کشور، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سو پیشینه و … .

 7. کورس های تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه مرکزی اکوادور چیست؟

  از جمله این کورس ها عبارتند از: ایمنی غذایی، فارماکوکینتیک، اپیدیمیولوژي، شیمی فیزیک، شیمی دارویی، آناتومی بیولوژیک سلولی و … .

 8. برای تحصیل داروسازی در دانشگاه سانتا ماریا اکوادور باید چه کورس هایی را گذراند؟

  کورس های تحصیلی عبارتند از: آمار، شیمی دارویی، سم شناسی، ایمنی صنعتی و بهداشتی، انگل شناسی، فیزیولوژی، تجزیه و تحلیل ابزار و … .

 9. تحصیل داروسازی در اکوادور چند ترم به طول می انجامد؟

  تحصیل داروسازی ده ترم می باشد.

 10. هزینه زندگی در اکوادور برای تحصیل داروسازی چقدر است؟

  هزینه زندگی به نحوه زندگی فرد بستگی دارد و برای مسکن حدوده سیصد دلار خواهد بود.

 11. آيا دانشجویان پس از پایان تحصیل داروسازی در اکوادور می توانند برای کار در اکوادور اقدام نمایند؟

  بله امکان کار برای دانشجویان فارغ التحصیل داروسازی فراهم می باشد.

 

اسکرول به بالا