071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن اروپایی متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد. از جمله روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل، کاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک و غیره می باشد که از میان اینها مهاجرت تحصیلی روشی کم هزینه تر، راحت تر و البته سریع تر می باشد که متقاضیان بیشتری هم نسبت به سایر روش های مهاجرتی دارد. آلمان دارای دانشگاه های معتبر بسیاری می باشد که مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشد و ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی می باشند. تحصیل داروسازی در آلمان از جمله رشته های تحصیلی بسیار پرطرفدار در این کشور می باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در آلمان

برنامه تحصیل داروسازی در آلمان، یک برنامه درخواست دوگانه دارد؛ برای تحصیلات کارشناسی و دانشجویان واجد شرایط علاقمند به دنبال کردن تحصیلات کارشناسی و حرفه ای در دارو سازی و آموزش های مرتبط با مراقبت های بهداشت و درمان. داروسازی یک دوره علمی بین رشته ای می باشد. گسترش اصول شیمی، زیست، فیزیک و فیزیولوژی به موضوعاتی مانند زیست شناسی مولکولی، فناوری دارویی، فارماکولوژی (داروشناسی) و داروسازی بالینی. در واقع دامنه آن گسترده است.

فارغ التحصیلان در پایان دوره با تمام طیف فعالیت های مرتبط با داروهای پزشکی در تماس خواهند بود؛ از جمله تلاش برای مواد فعال جدید و ساخت عملی و آزمایش داروها تا طراحی درمان فردی برای بیماران. شیمی دارویی در رابطه با ترکیب و تجزیه و تحلیل مواد فعال و راه کار آنها در سطح مولکولی در این دوره می باشد. این موضوعات در کلاس های عملی متعدد، با هدف اطمینان از دستیابی به درک صحیح فارغ التحصیلان از تجزیه و تحلیل شیمیایی، رشد مواد فعال و ترکیب (سنتز) شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

در زیست شناسی دارویی، پایه های زیست شناسی را به دانشجویان معرفی می کنند و همچنین دانش تخصصی در مورد گیاهان سمی و درمانی و کاربرد مواد زیست زای فعال از گیاهان و میکروارگانیسم ها (میکروب) در درمان پزشکی بیان می کنند. زیست دارویی نیز شامل کلاس های بیوتکنولوژی دارویی با تمرکز بر تولید دارو از طریق تکنولوژی نوترکیب DNA می باشد. فناوری دارویی و زیست دارویی، بیشتر در مورد فرآیند داروها و مواد کمکی برای تولید اشکال دارویی (برای مثال، قرص) می باشد و منحنی های زمان تمرکز مواد دارویی در بدن را بررسی می کند.

فارموکولوژی (داروشناسی) مکانیسم های مولکولی فعالیت دارویی مشاهده شده در بدن و تأثیر آنها بر عملکرد اندام را بررسی می کند. ارتباط بالینی مسائل واضحی مانند انتخاب منطقی مواد مناسب برای بهینه سازی درمان، تعامل بالقوه با مواد دیگر و ارزیابی حیاتی عوارض جانبی نامطلوب را شامل می شود. داروخانه بالینی در هایدلبرگ (آلمان) تحت حمایت واحد همکاری داروخانه بالینی می باشد؛ واحدی که در آن بخش فارماکولوژی بالینی و همه گیر شناسی دارویی و منابع کاربردی خود را شریک شدند. نتیجه آن بالینی و تدریس و تحقیق بیمارگرایی با هدف شناسایی و پیشگیری خطرپذیری درمان دارویی و بهینه سازی کارایی داروها برای فرد بیمار است.

شرایط اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه های آلمان

درخواست برای ویزای مناسب: به عنوان یک دانشجوی بین المللی، بسته به اینکه از کدام کشور آمده اید و قصد دارید چقدر در آلمان بمانید، ممکن است به یک ویزا جهت ورود به آلمان نیاز داشته باشید. قبل از شروع تحصیلاتتان باید ثابت کنید که پول کافی برای تامین مالی خود را دارید. مدرک مورد نیاز شما، سند اثبات منابع مالی نامیده می شود. زمانی که برای ویزای ورود به آلمان درخواست می دهید، به آن نیاز خواهید داشت.

شرایط اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه های آلمان

هنگام درخواست مجوز اقامت در آلمان باید آن (سند اثبات منابع مالی) را ارائه دهید. در بیشتر موارد، متقاضیان باید ثابت کنند که برای یک سال حدود 8،700 یورو در اختیار دارند. اگر می خواهید در یک دانشگاه آلمانی تحصیل کنید شما نیاز به یک مجوز ورودی به نام اعتبار نامه ورود به دانشگاه دارید. این اعتبارنامه همان گواهی پایان تحصیلات متوسطه است که شما را واجد شرایط برای تحصیلات دانشگاهی در آلمان می کند. اگر مدارک متوسطه شما برای تحصیل در آلمان کافی نباشد، پیش از اینکه اجازه تسلیم تقاضانامه خود را پیدا کنید، باید یک سری دروس جبرانی را بگذرانید.

برای اکثر دوره های تحصیلات، دانستن زبان آلمانی یک پیش نیاز برای دانشگاه های آلمان محسوب می شود. شما می توانید مهارت های زبان آلمانی خود را با استفاده از آمادگی آزمون Test.D.a.F آلمانی یا D.SH ثابت کنید. با این حال، اگر قصد دارید در یک دوره تحصیلی بین المللی ثبت نام کنید، نیازی به دانستن آلمانی ندارید. شما می توانید به یک دوره زبان برای بهبود مهارت های زبان آلمانی خود رجوع کنید.

یک گواهینامه تحصیلی (به طور کلی مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه مانند دیپلم دبیرستان، Maura، A-Levels، Accelerator، Ate stat، baccalaureate) و یا اثبات اینکه شما امتحان ورودی را قبول کرده اید. برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد و دکتری، به رسمیت شناختن مدرک تحصیلات شما از سوی کشور مبدا یا کشور مقصد. همه مدارک تحصیلی عالی در تمام دوره های تحصیلی اپلای نمی شود. یک سری صلاحیت عمومی با نام (allurement H.Z.B) وجود دارد که دانشجویان را مجاز به تحصیل می کند.

دانشگاه های معتبر داروسازی آلمان

داروسازی از سال 1835 در دانشگاه پلی تکنیک براونشوایگ تدریس می شود. امروزه، خانه های دانشجویی بالای 600 دانشجوی داروسازی دارد. در میان دانشگاه های آلمانی این دانشگاه به عنوان بزرگترین مراکز داروسازی به شمار می آید و همچنین به عنوان تنها مرکز ایالت ساکسونی سفلی محسوب می شود. دانشگاه فیلیپس ماربورگ نه تنها به عنوان یکی از دانشگاه های سنتی آلمان به شمار می رود بلکه از قدیمترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. در ابتدا کارش را به عنوان موسسه مسیحیان پروتستان در سال 1527 شروع کرد. این دانشگاه برای حدود 5 قرن به عنوان مکانی برای تحقیق و آموزش خدمات رسانی می کرد.

جهت تحصیل در آلمان دانشگاه گرایفسوالد در سال 1456 تاسیس شد، این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی ترین موسسه های علمی اروپا به حساب می آید بیشتر از 12 هزار دانشجو از تمامی نقاط جهان جدیدترین روش های علمی و فرصت های تحقیق هیجان انگیز را در محیط دوستانه – آموزشی این دانشگاه دریافت کردند. دانشگاه گوته فرانکفورت، در میان عالی ترین دانشگاه های تحقیقاتی بین المللی قرار دارد و یک تنوع عظیمی را در برنامه های علمی و همچنین یک گروه متنوع از موسسات تحقیقاتی را ارائه می دهد و برای حل مسائل پیچیده از رویکردهای علمی تمرکز می کند.

در میان شرایط عالی مطالعه، دانشگاه فرایبورگ به دانشجویان یک رویکرد عملی عالی ارائه می دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در موسسه علوم دارویی الگوریتم و نرم افزارهایی را برای تحقیقات دارویی ایجاد کرده است. این دانشگاه در شهر کیل آلمان واقع شده است، و تاسیس آن به سال 1665 میلادی برمی گردد. این موسسه به عنوان یک آکادمی مسیحی توسط کریستین آلبرت، با لقب هولتین-گوتروپ تاسیس شد.

شعار دانشگاه وورتسبورگ این است که : «آموزش پژوهش علمی یکی از دلایل موفقیت دانشمندان آتی می باشد». این داتشگاه محیط کلاس را به صورتی ایجاد کرده است که عادت و رسوم موفق آمیز همکاری را با استعدادهای گوناگون در هم آمیخته است. موسسه داروسازی دانشگاه آزاد برلین یکی از بزرگترین امکانات آموزشی مرتبط با داروسازی در آلمان می باشد. دانشگاه آزاد برلین تنها دانشگاهی است که برای خودش اصول داروسازی دارد.

هزینه و شهریه تحصیل داروسازی در آلمان

دانشگاه ها هیچ هزینه ای را به عنوان شهریه دریافت نمی کنند، (به جز برای برنامه های آموزشی مداوم)، به همین دلیل به آن « Semester Strindberg» (شهریه و اعانه) گویند. پایه و اساس حقوقی این شهریه ها و اعانه ها در اینجا بیان شده است. مبلغ قابل پرداخت برای ترم زمستانه 2018/19 جمعا برابر با 311.59 یورو می شود. هزینه های تحصیل در آلمان به قرار زیر می باشد:

 • 500 یورو برای هزینه ثبت نام / ثبت نام مجدد.
 • 54.09 یورو به عنوان خدمات حمایتی دانشجو « superintendence BERLIN»
 • 8.70 یورو که 7.50 یوروی آن برای کمک به انجمن دانشجویی و 1.20 یورو برای (اداره بلیط)
 • 198.80 یورو برای هزینه ی رفت و آمد (به عنوان تعرفه منطقه)، که 5.00 یورو به صندوق

هزینه و شهریه تحصیل داروسازی در آلمان

افرادی که قصد دارند در دانشگاه خصوصی تحصیل کنند مجبورند که شهریه ی بیشتری بپردازند. دانشگاه های خصوصی تنها از پول شهریه ها حمایت می شوند و بنابراین پول این دانشگاه ها بیشتر است. امکان دارد که به صورت سالانه، دانشجویان مبالغی بین 3000 تا 20000 یورو بپردازند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در آلمان

مزایای تحصیل در آلمان، دانشگاه های آلمانی تحقیق و تدریس عالی را در بین بهترین رتبه بندی های جهان ارائه می دهند. شما یک مدرک بین المللی شناخته شده دریافت می کنید که چشم اندازی عالی در بازار کار جهانی برای شما فراهم می کند. دانشگاه های آلمانی برنامه های آموزشی ممتازی را ارئه می دهند در حالی که دانشگاه های علوم کاربردی طیف وسیعی از گزینه های مورد توجه عمل گرایی را پیشنهاد می دهند. این موضوع شروع کار شما را به میزان زیادی تسهیل می کند.

در آلمان می توانید به بیشترین میزان موفقیت برسید. در اینجا می توانید توانایی های فکری و مهارت های شخصی خود را به صورت آزادانه توسعه دهید و به پتانسیل کامل خود برسید. اگر برای رسیدن به اهداف عالی آنجا هستید، اراده و انگیزه می یابید و تعهد درهای بسیاری را چه در طول تحصیل و چه بعد از تحصیل برای شما باز می کند. کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورها، کشوری ایمن است. می توانید روز و شب در شهر یا حومه شهر آزادانه در اطراف بچرخید. آلمان سیاست و اقتصاد پایداری دارد که آن را به مکانی ایده آل برای تحصیل تبدیل کرده است.

زیبایی و تنوع آلمان را کشف کنید! زمانی که از درس فاصله می گیرید می توانید 1001 راه برای دانستن درباره کشور میزبان خود بیابید. برای مثال، می توانید به موزه، سینما یا تئاتر بروید، می توانید در بیرگارتن بشینید (محلی در فضای باز که آبجو محلی و غذای محلی روی میز اشتراکی سرو می کند)، برای پیاده روی به ساحل بروید یا در دریاچه شنا کنید، از کوه بالا بروید یا قصر قدیمی را ببینید.

تقریباً 850 یورو ماهانه برای هزینه های زندگی، هزینه زندگی در آلمان برای مهاجران در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملاً مناسب است. قیمت غذا، مسکن، لباس، وقایع فرهنگی اساساً با میانگین اتحادیه اروپا یکی است. شما برای پوشش هزینه های زندگی خود تقریباً به 850 یورو در ماه نیاز دارید. بیشترین هزینه شما مربوط به اجاره ماهانه است.

مشکلات زندگی در آلمان برای دانشجویان، قانون کلیشه ای ـ آلمانی های پایدار و افزایش کاغذ بازی ها در آلمان صحت دارد. ممکن است از ثبت نام در شهر تا ثبت نام برای امتحانات، نیاز به گذران زمان زیادی در آلمان، دوندگی از این دفتر به آن دفتر داشته باشید تا در نهایت به هدف مورد نظر خود در ساعات کم و غیر قابل پیش بینی اداری برسید.

به خصوص اگر به دانشگاه عمومی در آلمان می روید نباید انتظار دریافت منابع دانشجویی مختلف در دسترس (رایگان) را در محوطه داشته باشید. این یعنی عدم آزمایشگاه کامپیوتر با تکنولوژی بالا، عدم مرکز دانشجویی فوق العاده مدرن، عدم تیم مشاوران شخصی. همچنین منابع در دسترس تئاتر به احتمال زیاد برای شما هزینه خواهد داشت. به طور مثال، عضویت دانشجو در باشگاه محوطه دانشگاهی که من تحصیل می کنم ماهانه 20 یورو می باشد.

باید آلمانی را یاد بگیرید. حتی اگر در یک شهر بزرگ دانشجویی زندگی می کنید و فکر می کنید می توانید تنها با زبان انگلیسی از پس مسائل روزانه خود بربیایید باید بدانید که برای مدیریت مسائل روزانه خود با عدم اطمینان و سردرگمی روبرو خواهید شد. پس اگر واقعاً هیچ علاقه ای به شرکت در زبان آلمانی ندارید در خانه بمانید.

سیستم امتحان / نمره آلمان در مقایسه با سیستمی که به آن عادت دارید، بسیار گیج کننده / سخت گیر می باشد. اولاً بیشتر کلاس ها برای کل دوره بر اساس نمره امتحان پایانی/ مقاله ای کوتاه می باشد. این سیستم پر استرس می باشد و به این معنی است که دوره امتحان پایانی در پایان هر ترم، زمان پر استرسی برای تمام دانشجویان محوطه می باشد. اکنون نوبت به آن رسیده تا با راهنمایی مشاوران ما از طریق موسسه حقوقی میرداماد اقدام به اخذ ویزا و آغاز روند مهاجرت تحصیلی به آلمان نمائید.

سوالات متداول در مورد تحصیل داروسازی در آلمان

1- شرایط اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه های کشور آلمان چیست؟

متقاضی باید ثابت کنید که پول کافی برای تامین مالی خود را دارد. همچنین ارائه گواهی پایان تحصیلات متوسطه

2- چه مقدار پول برای اثبات تمکن مالی در رشته داروسازی در کشور آلمان کافی ست؟

متقاضیان باید ثابت کنند که برای یک سال حدود 8،700 یورو در اختیار دارند.

3- آیا برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی می باشد؟

می توان مهارت زبان آلمانی خود را با استفاده از آزمون Test.D.a.F آلمانی یا D.SHاثبات نمود. با این حال، اگر قصد ثبت نام در یک دوره تحصیلی بین المللی را دارید، نیازی به دانستن آلمانی نیست. می توان به یک دوره زبان برای بهبود مهارت های زبان آلمانی رجوع نمود.

4- دانشگاه های معتبر و برتر رشته داروسازی در کشور آلمان چیست؟

 • دانشگاه پلی تکنیک براونشوایگ
 • دانشگاه گرایفسوالد
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه وورتسبورگ

5- هزینه رشته داروسازی در کشور آلمان چقدر است؟

به صورت سالانه مبالغی بین 3000 تا 20000 یورو می باشد.

6- هزینه زندگی دانشجویی در کشور آلمان چقدر است؟

تقریباً 850 یورو ماهانه

7- مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان در رشته داروسازی چیست؟

 • مدارک تحصیلی قبلی شما
 • نمرات از تحصیلات قبلی
 • مهارت زبان آلمانی
 • رزومه تحصیلی متقاضی
 • گذراندن دوره Studienkolleg و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • کپی ترجمه شده از اسناد فوق توسط مترجم رسمی گواهی شده

8- مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی از کشور آلمان در رشته داروسازی چیست؟

 • پاسپورت وکپی آن
 • نامه پذیرش تحصیلی متقاضی
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی و ارائه پایان دوره دیپلم 12 ساله به همراه ترجمه آن
 • ارائه 2 قطعه عکس
 • ارائه شناسنامه به همراه کپی آن
 • تکمیل فرم در خواست ویزای تحصیلی کشور آلمان
 • گواهی تمکن مالی

9- دروس پایه رشته داروسازی در کشور آلمان چیست؟

دروس پایه شامل دروس بالینی مثل زیست شناسی، فیزیولوژی های جانوری و گیاهی، ویروس شناسی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، شیمی، بیوفیزیک می باشد.

10- آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان پس از اتمام تحصیلات وجود دارد؟

فارغ التحصیل یک فرجه زمانی حدود ۶ ماه دارد که دنبال کار بگردد. فرد پس از اشتغال به کار ابتدا اقامت موقت کاری دریافت می نماید و پس از گذشت حدود ۳ تا ۵ سال می تواند تقاضای اخذ اقامت در آلمان به صورت دائم را بدهد.

11- هزینه تحصیل در دانشگاه ملی کشور آلمان در رشته داروسازی چگونه است؟

لزومی به پرداخت هیچ شهریه ای نیست و فقط 250 یورو هزینه سفر و بیمه می می باشد.

اسکرول به بالا