071-91009294  | 021-88724227  |

تابعیت گرجستان

تابعیت گرجستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

برای مهاجرت و اخذ تابعیت یک کشور راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بعضی از این راه ها را انتخاب کنید. کشور گرجستان یکی از کشورهایی است که تابعیتش برای مهاجران مزایای زیادی دارد و یکی از بزرگترین مزیت ها، اقدام و برنامه ریزی گرجستان برای عضویت در اتحادیه اروپا است که شما با مهاجرت به این کشور می توانید رویای داشتن شهروندی اتحادیه اروپا را نیز برای خود محقق کنید. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد نوشته شده، به بررسی موارد زیر می پردازد:

 • راه های اخذ تابعیت گرجستان
 • مزایای اخذ تابعیت گرجستان
 • اخذ تابعیت از طریق خرید ملک در گرجستان
 • اخذ تابعیت گرجستان از طریق زدواج با شهروند گرجی
 • اخذ تابعیت گرجستان با ثبت شرکت

برای کسب اطلاعات دقیق تر و راهنمایی های بیشتر در ارتباط با مهاجرت و اخذ تابعیت گرجستان با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

راه های اخذ تابعیت گرجستان

روش های مختلفی برای اخذ تابعیت کشور گرجستان وجود دارد که در این بخش به بررسی این راه ها می پردازیم.

راه های اخذ تابعیت گرجستان
راه های اخذ تابعیت گرجستان

تابعیت گرجستان با متولد شدن در خاک گرجستان:

شخصی که در بدو تولد یکی از والدینش تبعه گرجستان است. کودکی که در قلمرو گرجستان به افرادی متولد شده است که دارای یک شخص بدون تابعیت در گرجستان هستند. شخصی که در قلمرو گرجستان متولد شده است، یکی از والدینش دارای وضعیت یک شخص بدون تابعیت در جورجیا و والدین دیگر مشخص نیست.جدا از موارد ذکر شده در بالا، افراد زیر نیز شهروند جورجیا هستند:

 • افراد متولد قبل از 31 مارس 1975 که حداقل 5 سال در گرجستان اقامت داشته اند، تا 31 مارس 1993 در قلمرو گرجستان قرار داشتند و تابعیت کشور دیگری را به دست نیاوردند.
 • افراد متولد پس از 31 مارس 1975 که تا 31 مارس 1993 در خاک گرجستان زندگی می کردند و تابعیت کشور دیگری را به دست نیاوردند.
 • اشخاص متولد گرجستان که پس از 21 دسامبر 1991 گرجستان را ترک کرده اند و بنابراین الزامات مندرج در بند 1 و 2 را برآورده نمی کنند، مشروط بر اینکه تابعیت کشور دیگری را به دست نیاورده باشند.

درخواست تعیین تابعیت گرجستان می تواند به صورت حضوری یا از طریق نماینده مجاز به اداره ارضی آژانس توسعه خدمات عمومی، شعبه ای از تالار خدمات عمومی یا مرکز جامعه ارسال شود. افرادی که در خارج از گرجستان زندگی می کنند می توانند به یک مأموریت دیپلماتیک یا کنسولگری گرجستان در خارج از کشور مراجعه کنند یا از طریق خدمات آژانس توسعه خدمات عمومی از طریق اینترنت از طریق راه دور درخواست کنند، تعیین تابعیت گرجستان رخ می دهد:

 • هنگامی که یک شناسنامه از شهروند گرجستان صادر می شود.
 • هنگام تولد شخص ثبت می شود.
 • وقتی شخصی مطابق محل زندگی خود ثبت نام کرده باشد.
 • هنگامی که تصمیم در مورد تعیین تابعیت گرجستان خواسته شود.
 • تصمیم در مورد تعیین تابعیت گرجستان توسط آژانس توسعه خدمات عمومی صادر می شود.

اعطای تابعیت گرجستان

در اختیار داشتن شغل یا املاک و مستغلات یا توسعه فعالیتهای تجاری یا تملک سهام در یک شرکت ملی، 10 سال اقامت قانونی و بدون وقفه، دانستن زبان، اصول تاریخ گرجستان و اصول کلی قانون. تابعیت گرجستان طبق روال ساده: همسر یک شهروند گرجستان که به مدت پنج سال به طور قانونی و بدون وقفه در این کشور اقامت داشته است. تصمیم اعطای تابعیت گرجستان به شخصی توسط رئیس جمهور گرجستان گرفته می شود. این تصمیم به دستور ریاست جمهوری مجاز است.تابعیت گرجستان را می توان به روش زیر دریافت کرد:

 • طبق روال عادی؛
 • طبق روال ساده؛
 • به عنوان یک استثنا؛
 • از طریق اخذ دوباره شهروندی
اعطای تابعیت گرجستان
اعطای تابعیت گرجستان

تابعیت گرجستان طبق روال عادی به یک فرد بالغ اعطا می شود که:

 • به مدت 10 سال متوالی تا روز درخواست تابعیت گرجستان به طور قانونی در گرجستان اقامت داشته است.
 • زبان رسمی گرجستان را در حدود تعیین شده می داند.
 • تاریخ گرجستان و اصول اساسی قانون را در حدود تعیین شده می شناسد.
 • یک شغل و یا املاک و مستغلات در گرجستان داشته باشید یا در قلمرو گرجستان مشاغل خود را انجام داده و یا سهام خود را در یک شرکت گرجستان نگه دارید.
 • هنگامی که تابعیت گرجستان با روال عادی اعطا می شود، بندهای دو، سه، چهار برای افراد ناتوان اعمال نمی شود. بندهای دو و سه برای اشخاصی که ناتوانی جسمی ارزیابی این الزامات را غیر ممکن می کند اعمال نمی شود. و سرانجام ، بند 4 درباره اشخاص دارای وضعیت پناهندگی صدق نمی کند.
 • در صورتی که یکی از والدین وی تبعه گرجستان باشد یا اینکه فرد زیر سن قانونی توسط یک شهروند گرجستان پذیرفته شود، به یک شخص زیر سن قانونی که تابعیت گرجستان را به دست نیاورد، به روال عادی تابعیت داده می شود.
 • به یک فرد زیر سن قانونی که دارای پناهندگی یا وضعیت بدون تابعیت در گرجستان است، که در گرجستان متولد شده و پنج سال در گرجستان زندگی می کند، طبق روال عادی تابعیت گرجستان اعطا می شود.

تابعیت گرجستان با روال ساده به شخص متاهل با شهروند گرجستان اعطا می شود که پنج سال قبل از ارسال درخواست به طور قانونی و بی وقفه در گرجستان اقامت داشته است. علاوه بر این، شخص موظف است زبان دولت، تاریخ گرجستان و اصول قانونگذاری گرجستان را بداند.رئیس جمهورگرجستان می تواند به استثناء شهروند کشور دیگری که در گرجستان سهم شایستگی استثنایی داشته است تابعیت گرجستان را اعطا کند. رئیس جمهور گرجستان همچنین می تواند به استثناء یک بیگانه را بر اساس منافع دولت، تابعیت گرجستان را اعطا کند.هنگام ارزیابی منافع دولت، شرایط زیر باید در نظر گرفته شود:

 • یک شهروند خارجی گرجستان را وطن خود می داند و او یا اجداد او:
 • شخصی که در یک منطقه اشغالی گرجستان اقامت دارد یا با زندگی در همچین این منطقه ای آواره شده است.
 • شخصی که در زمان های مختلف به دلیل افکار سیاسی یا برای شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی مهاجرت کرده است.
 • یک شهروند خارجی سرمایه گذاری را در گرجستان انجام داده است یا سرمایه گذاری در گرجستان انجام داده است که در توسعه اقتصاد ایالتی سهم بسزایی داشته یا کمک کرده است.
 • یک شهروند خارجی در ورزش، علم و یا هنر موفق است و او مایل است فعالیت خود را به نمایندگی از کشور گرجستان انجام دهد.

تابعیت گرجستان ممکن است به شخصی که تابعیت گرجستان پایان یافته است، به دلایلی بازگشت داده شود:

 • به دلیل انصراف از تابعیت گرجستان.
 • براساس تصمیم والدین وی.

برای احیای تابعیت گرجستان، شخص باید زبان گرجستان را تا حدی بداند. در مورد افراد ناتوان و افراد معلول جسمی ارزیابی سطح مهارت های زبانی غیرممکن است.تصمیم در مورد اعطای تابعیت گرجستان به واسطه برقرار کردن شرایط مشخص در مدت سه ماه اتخاذ می شود. در صورت تصمیم منفی، فرد می تواند پس از یک سال مجدداً با همان درخواست دوباره به یک نهاد دولتی مجاز مراجعه کند.

اخذ شهروندی گرجستان با خرید ملک

علاوه بر بازده بالایی که از طریق سرمایه گذاری در ملک در تفلیس می توان برای سرمایه گذاران فراهم کر ، یکی دیگر از مزیت های خرید ملک در گرجستان این واقعیت است که در نتیجه خرید، امکان اخذ اقامت گرجستان وجود دارد.از 5 ژوئیه 2019 حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست طرح اقامت از 35000 دلار به 100000 دلار افزایش یافته است. به جای خرید یک آپارتمان با حداقل ارزش 100000 دلار، خرید دو یا چند آپارتمان ارزان تر نیز ممکن است، دقیقاً تا زمانی که ارزش تمام آپارتمان ها به بیش از 100000 دلار برسد، کاملاً قابل قبول است.لازم است این آپارتمان به نام خریدار در تالار خدمات عمومی ثبت شود و یک ارزیابی کننده که توسط مرکز اعتباربخشی گرجستان تأیید شده است، باید این ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل کند که مقدار واقعی ملک از این مقدار بیشتر است. در نتیجه تا زمانی که ملک تمام نشود و شما مالک رسمی نباشید، نمی توانید از این طرح استفاده کنید.

برای درخواست طرح اقامت، نیاز به بازگشت به تالار خدمات عمومی تفلیس دارید. شما به ارزیابی ارزش ملک خود نیاز دارید، به علاوه یک کپی از اسنادی که پس از ثبت ملک دریافت کرده اید. شما همچنین به گذرنامه خود نیاز خواهید داشت، با تمبرهایی که نشان می دهد قانونی وارد کشور شده اید، به علاوه دو عکس گذرنامه. همچنین به سه شهروند گرجستان نیز نیاز دارید تا درخواست خود را برای اقامت پشتیبانی و شما را تصدیق کنند.در اولین درخواست برای اقامت در گرجستان حداقل 40 روز باید در ویزای شما اعتبار وجود داشته باشد.پس از اعطای اقامت، باید برای درخواست کارت اقامت الکترونیکی به تالار خدمات عمومی بازگردید. این کارت اقامت الکترونیکی یک شناسنامه است که هویت یک فرد خارجی که در گرجستان زندگی می کن ، تابعیت وی و محل اقامت وی در گرجستان را تأیید می کند. حتماً ظرف مدت شش ماه برای کارت اقامت الکترونیکی خود اقدام کنید، در غیر این صورت مجوز اقامت شما خاتمه می یابد و باید مجدداً کل مراحل را شروع کنید.

اخذ شهروندی گرجستان با خرید ملک
اخذ شهروندی گرجستان با خرید ملک

در ابتدا اقامت موقت برای مدت یک سال به شما اعطا می شود. اگر ارزش ملک بیش از 200،000 دلار نباش ، فقط یک نفر می تواند این اقامتگاه موقت را بدست آورد. با این حال همسران و وابستگان پس از اعطای آن به متقاضی اولیه، می توانند برای اقامت موقت نیز اقدام کنند. برای درخواست همسر و وابستگان برای دریافت اقامت موقت نیز باید گواهی ازدواج خود را بگیرید.
پس از پایان دوره اولیه اقامت موقت، پس از آنکه ملک هنوز در اختیار شماست می توان آن را تمدید کرد. تمدید کارت اقامت الکترونیکی موقت در پایان هر دوره یک فرآیند نسبتاً ساده است. فقط کافی است کارت منقضی شده خود را به همراه دو عکس گذرنامه به سازمان خدمات عمومی برگردانید و هزینه کمی بپردازید و کارت اقامت الکترونیکی جدید شما پس از چند هفته برای شما صادر می شود.اقامت موقت و دائم به دارنده اجازه می دهد تا در مدت زمان اقامت اعطا شده در گرجستان بماند. با این حال، این دسترسی را به صاحب گذرنامه گرجستان نمی دهد ، که به راحتی به منطقه شینگن سفر کند. پس از داشتن چندین سال اقامت دائم شما می توانید شهروندی خود را اخذ کنید.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در گرجستان

هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که در مورد شهروندان خود که با شخص دیگری از کشور دیگری ازدواج می کنند، اعمال می شود. ازدواج با یک شهروند گرجستان برای اخذ شهروندی، روشی است که مراحل بسیاری دارد. دولت گرجستان به اتباع بیگانه ای که با گرجی ها ازدواج می کنند برای جلوگیری از ازدواج های سوری برای مهاجرت شهروندان گرجستان به این کشور، الزامات سختی را تحمیل می کند.شما باید به مقامات گرجستان نشان دهید که در حال حاضر با هیچ کس دیگری ازدواج نکرده اید یا هرگز ازدواج نکرده اید یا تمام طلاق ها نهایی شده است هویت شما اثبات شده است و هرگز مرتکب جرمی در گرجستان نشده اید. این کار با تهیه اسناد مختلفی از جمله یک مؤسسه معتبر وضعیت واحد به دولت گرجستان یا در جورجیا یا از طریق سفارت گرجستان انجام می شود.اگر می خواهید همسر یا شریک غیر گرجی خود را برای زندگی به این کشور بیاورید، پس برای حمایت از این شخص باید درخواست اقامت دائم دهید. برای دریافت شهروندی شما باید برای چند سال در رابطه رسمی با شهروند گرجی بمانید و این امر قابل پیگیری است به این صورت که آدرس محل زندگی شما باید یکسان باشد و همچنین شما نمی توانید به ازدواج شخص دیگری در بیایید.

اخذ تابعیت گرجستان با ثبت شرکت

گرجستان اقامت موقت را به متقاضیانی اعطا می کند که یا ثبت نام یک شرکت در گرجستان را انجام می دهند، یا حداقل یک قرارداد کاری شش ماهه برای یک شرکت گرجستانی دارند.طبق آیین نامه های جدیدی که از تاریخ 5 ژوئیه 2019 شروع به کار کرد، اکنون واجب است شرکت هایی که توسط افراد خارجی ثبت شده اند، در صورت واجد شرایط بودن برای اقامت موقت، حداقل در گردش سالانه 50،000 لیر (حدود 20 هزار دلار) داشته باشند.متقاضیان شاغل در شرکت های گرجستان نیز مشروط به این که شرایط خاصی را برآورده کنند، واجد شرایط درخواست اقامت موقت هستند.اجازه اقامت موقت گرجستان برای مدت شش ماه تا شش سال صادر می شود. معمولاً شماره اول برای یک دوره شش ماه یا یک سال است.پس از دریافت متقاضی کارت اقامت گرجستان، همسر و فرزندان وی نیز واجد شرایط TRP هستند. متقاضیانی که علاقمند به ایجاد شرکتی در گرجستان هستند، لزوماً برای انجام این کار نیازی به مراجعه به این کشور ندارند.الزامات لازم برای اخذ اقامت از راه ثبت شرکت به شرح زیر است:

 • برای اکثر انواع مشاغل، هیچ سرمایه ای برای شروع شرکت با مسئولیت محدود در گرجستان لازم نیست.
 • ثبت نام فقط یک بار انجام می شود و نیازی به تمدید ثبت سالانه نیست.
 • میزان سهامداران می تواند از یک تا 50 نفر باشد و هیچگونه الزامی در رابطه با داشتن شرکای محلی وجود ندارد. یک LLC می تواند کاملاً متعلق به شهروندان خارجی باشد.
 • کارمندان خارجی باید در یک شرکت با حداقل گردش مالی سالانه 50،000 لیر یا 20000 دلار به ازای هر یک از شاغلین خارجی ثبت نام کنند. آنها همچنین باید قراردادی حداقل شش ماهه داشته باشند و حداقل 1000 دلار در ماه حقوق دریافت کنند.
 • سابقه کیفری پاک
 • متقاضی باید حساب بانکی شخصی خود را در گرجستان باز کند و حداقل 5000 دلار در حساب بانکی شخصی خود قرار دهد و صورت حساب را ارائه دهد. پس از ارسال درخواست اقامت، این پول قابل برداشت است.
 • کلیه اسناد لازم را تهیه و درخواست اقامت را به همراه متقاضی ارسال خواهیم کرد.
 • بعد از اینکه متقاضی تعهد خود را برای نشان دادن حداقل 20000 دلار گردش مالی در شرکت خود انجام داد، می توان درخواست اقامت را ارائه دهید و کل مراحل (ارسال درخواست، اخذ تاییدیه برای اقامت و جمع آوری کارت TR) تقریباً 45 روز تقویم رسمی طول می کشد. در طی این مدت، متقاضی می تواند پس از ارائه درخواست، گرجستان را ترک کرده و پس از دریافت تأیید اقامت، بازگردد.

پس از 10 سال اقامت مستمر و قانونی در گرجستان، خارجی ها ممکن است واجد شرایط باشند اگر در شرایط خاصی مانند دانستن زبان محلی، تاریخ و آداب و رسوم و یا ازدواج با یک شهروند گرجستان، تابعیت گرجستان را درخواست کنند. در فعالیت های اقتصادی برای دولت و اقتصاد گرجستان مهم تلقی می شد.

مزایای زندگی در گرجستان

مزایای مختلفی برای افرادی که تابعیت گرجستان را دریافت می کنند وجود دارید، در این بخش به بررسی مزایای زندگی و تابعیت در گرجستان می پردازیم.

 • شیوه های زندگی مانند یک کشور آرام یا سبک زندگی مدرن و زیبا همچون کشورهای اروپایی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که گرجستان همه این موارد را دارد و زندگی و تابعیت این کشور یک تجربه شگفت انگیز را برای شما دارد. سبک های زندگی بسیاری در کشور جورجیا وجود دارد و این کشور کاملا پذیرای فرهنگ های مختلف و مردم از کشور های متفاوت می باشند.
 • گرجستان جایی است که معاملات انجام می شود. بانک جهانی این کشور را به عنوان ششمین آسان ترین کشور در جهان که در آن تجارت انجام می شود، بر اساس اقداماتی مانند زمان لازم برای راه اندازی یک شرکت، قرار داده و آن را بالاتر از نروژ و ایالات متحده گذاشته است. گرچه گرجستان هنوز فقیر است، جورجیا برخی از رشد قاطعانه در اتحاد جماهیر شوروی سابق را تجربه کرده است، به طور متوسط در طول یک دهه گذشته حدود 4.5 درصد در سال. پایتخت گرجستان میزبان بزرگترین شرکتهای کشور مانند جورجیا ایرویز و لیبرتی بانک است. چندین مدرسه بین المللی ، از جمله مدرسه جورجیاییآمریکایی در محله غربی واکه ، از جامعه مهاجران رو به رشد تفلیس ، که از دیپلمات ها گرفته تا عشایر دیجیتال است ، تهیه می کنند.
 • تفلیس یکی از کم هزینه ترین شهرها برای مهاجران در جهان است که در آخرین نظرسنجی هزینه سالیانه زندگی در کشورهای مختلف، جایگاه 202 ام ازمیان 209 کشور در آمده است. به گفته Numbeo، یک بانک اطلاعاتی قیمت مصرف کننده، اجاره بها حدود 80 درصد کمتر از لندن است و میانگین 500 پوند در هر ماه برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور متوسط در گرجستان قیمتی کاملا مناسب است.
 • این کشور دارای اقتصاد روبه رشدی است که می توانید با اقامت و اخذ تابعیت و سرمایه گذاری، رشد سرمایه خود را ببینید و حتی سرمایه گذاری های بزرگتری را در این کشور انجام دهید. همچنین به دلیل شهروند بودن امکانات زیادی همچون وام های متعدد شامل حال شما می شود.
مزایای زندگی در گرجستان
مزایای زندگی در گرجستان

با مطالعه مطالب فوق می توان با راه های اخذ شهروندی کشور گرجستان، شرایط اخذ اقامت از راه ازدواج و همچنین از طریق خرید ملک نیز امکان پذیر است. گرجستان کشوری ست که در تلاش برای ورود به حوزه شینگن بوده که بدین معنا می باشد که سرمایه گذاری در گرجستان یا داشتن تابعیت به هر روشی در گرجستان شما را به داشتن شهروندی اتحادیه اروپا نزدیک میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در ارتباط با مهاجرت به کشور گرجستان با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد تابعیت و شهروندی گرجستان

1- آیا کشور گرجستان به خارجی ها تابعیت می دهد؟

بله، شما می توانید از طرق مختلف تابعیت کشور گرجستان را اخذ کنید.

2- آیا گرجستان عضو اتحادیه اروپا است؟

خیر، اما این کشور قصد دارد با فراهم کردن شرایطی به عضویت اتحادیه اروپا در بیاید.

3- هزینه زندگی در گرجستان چقدر است؟

هزینه زندگی در گرجستان برای افراد مختلف متفاوت است اما به طور میانگین حدود 1000 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

4- آیا با خرید املاک می توان تابعیت گرجستان را اخذ کرد؟

بله، با خرید ملک می توان پس از چندین سال اقامت موقت و فراهم کردن شرایط تابعیت این کشور را اخذ کرد.

5- آیا به وسیله ازدواج می توان تابعیت گرجستان را اخذ کرد؟

بله، اما باید بتوانید اثبات کنید که ازدواجتان واقعی است و چندین سال در گرجستان باید آدرس مشترک داشته باشید.

6- اقتصاد کشور گرجستان چگونه است؟

این کشور در حال پیشرفت بوده و به دلیل حداقل هایی که اتحادیه اروپا برای پذیرش این کشور قرار دارد، گرجستان مجبور است که با سرعت بیشتری رشد کند.

7- آیا کار پیدا کردن در گرجستان راحت است؟

اگر شما زبان گرجی را مسلط باشید می توانید در مشاغل مختلفی کار پیدا کنید اما اگر صرفا مهارت زبان انگلیسی دارید مشاغل محدودتری برای شما وجود دارد.

8- آیا تابعیت گرجستان با تولد فرزند داده می شود؟

در صورت اینکه والدین کودک گرجی باشد یا یکی از والدین حداقل گرجی باشند نوراد می تواند تابعیت را اخذ کند.

9- آیا با ثبت شرکت در گرجستان می توان تابعیت اخذ کرد؟

با سرمایه گذاری در راه اندازی شرکت می توانید بعد از چند سال تابعیت این کشور را اخذ کنید.

10- حداقل سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت چقدر است؟

حداقل سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت گرجستان حدود 100000 دلار می باشد.

11- آیا با داشتن تابعیت گرجستان می توان آزادانه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد؟

خیر، این کشور هنوز عضو اتحادیه نیست و شما نمی توانید آزادانه به اتحادیه اروپا سفر کنید.

اسکرول به بالا