071-91009294  | 021-88724227  |

بهترین کشور برای کار پرستاری (۱۳ کشور برتر برای کار پرستاران)

۱۳ کشور برتر برای کار پرستاران

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

پرستاران با لحاظ شرایطی می توانند در برخی از کشورهای جهان کار و اشتغال فعال داشته باشند و درآمدهای مناسب کسب کنند. بر این اساس در این مقاله به بررسی بهترین کشورهای جهان برای کار پرستاری می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • شرایط کشور مناسب برای کار پرستاری
 • شرایط کار پرستاران در خارج از کشور
 • معادل سازی و ارزیابی تحصیلی مدرک پرستاری
 • ۱۳ کشور برتر برای کار و اشتغال پرستاران
 • کار و درآمد پرستاران در کشور آلمان
 • کار و درآمد پرستاران در کشور لوکزامبورگ
 • کار و درآمد پرستاران در کشور آمریکا
 • کار و درآمد پرستاران در کشور دانمارک
 • کار و درآمد پرستاران در کشور نروژ
 • کار و درآمد پرستاران در کشور استرالیا
 • کار و درآمد پرستاران درکشور سوئد
 • کار و درآمد پرستاران در کشور کانادا
 • کار و درآمد پرستاران در کشور نیوزلند
 • کار و درآمد پرستاران در کشور بلژیک
 • کار و درآمد پرستاران در کشور عمان
 • کار و درآمد پرستاران در کشور انگلستان
 • کار و درآمد پرستاران در کشور شیلی
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد بهترین کشور برای کار پرستاری

شرایط کشور مناسب برای کار پرستاری

به منظور انتخاب کشور مناسب برای کار پرستاران باید به چند مورد توجه کرد. یکی از مهم ترین شرایط کار پرستاران در کشورهای دیگر معادل سازی می باشد.

 1. برخی از کشورها به منظور پذیرش مدرک پرستاران مدارک تحصیلی آن ها را ارزیابی تحصیلی و معادل سازی می کنند.
 2. معادل سازی شامل شرکت در آزمون ها و مصاحبه ها و دوره های تخصصی و ارزیابی مدرک تحصیلی می باشد.
 3. شرط مهم در انتخاب مقصد مناسب برای کار پرستاران این است که کشور مقصد نیازمند پرستار مهاجر باشد و شرایط ادامه تحصیل پرستاران مهاجر در آن کشور فراهم باشد.
 4. کشور مناسب برای کار پرستاران کشوری است که پرستاران بتوانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر ادامه تحصیل دهند.
 5. کشور مناسب کار پرستاران کشوری است که شرایط کار و اشتغال پرستاران مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد و پرستاران مهاجر بتوانند با اخذ مجوز کار در آن کشور مشغول کار شوند.
 6. از مهم ترین شرایط کار پرستاران در یک کشور مناسب این است که امکان همراهی خانواده پرستار مهاجر در آن کشور وجود داشته باشد. پرستاران متاهل با همراهی همسر و خانواده خود بهتر می توانند به ادامه تحصیل و کار بپردازند.
 7. کشوری برای کار پرستاران مناسب است که فاقد محدودیت سنی برای کار باشد. برخی کشورها دارای محدودیت سنی برای کار پیراپزشکی می باشند.
 8. نکته دیگر این که کشور مناسب دارای همه مقاطع تحصیلی پرستاری برای ادامه تحصیل پرستاران مهاجر باشد.
 9. عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت و بازار و تورم و بیکاری از جمله مهم ترین دلایل پرستاران برای مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد.
 10. پرستاران با طی کردن مراحل سخت و دشوار دانشجویی و فارغ تحصیلی انتظار اشتغال و کار با حقوق بالا و مزایای فراوان را دارد، اما متاسفانه در سال های اخیر بیکاری آینده شغلی و حرفه ای پیراپزشکان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و بنا به شرایط نامناسب و نامساعد حرفه ای پرستاران به محض فارغ تحصیلی در جست و جوی کشور مناسب برای مهاجرت می باشند.

شرایط کار پرستاران در خارج از کشور

معادل سازی مدرک پرستاری از جمله شرایط مهم در کار و اشتغال پرستاران در کشورهای دیگر می باشد. برخی از کشورها شرایط معادل سازی را برای پذیرش مدرک پرستاران ایرانی ارائه می دهند. پرستاران در این کشورها زمانی می توانند به کار بپردازند که مدارک آن ها معادل سازی شده باشد.به طور کلی کشورهای اروپایی برای مهاجرت پرستاران ایرانی بهترین گزینه می باشند. شرط دوم در کار و اشتغال پرستاران در خارج از کشور آشنایی با زبان رسمی کشور مقصد می باشد. یکی از مهم ترین موارد در برقراری ارتباط و تعامل با افراد یک جامعه آشنایی با زبان آن اجتماع می باشد که از لحاظ ارتباط مستقیم پرستاران با مردم عادی جامعه دارا بودن مدرک مهارت زبان کشور مقصد حائز اهمیت فراوانی است. برخی از کشورها برای گذراندن روند معادل سازی برای پرستاران ویزا صادر می کنند. برخی از کشورها در صورتی این ویزا را برای پرستار صادر می کنند که پرستار دارای مجوز اقامت آن کشور باشد.

شرایط کار پرستاران در خارج از کشور
شرایط کار پرستاران در خارج از کشور

در این راستا مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) به تهیه این مقاله پرداختند تا بهترین کشور جهان برای کار پرستاری و موارد مهم در اشتغال و کار در کشورهای برتر جهان را مورد بررسی قرار دهند. اگر پرستار هستید و قصد کار در خارج از کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

معادل سازی و ارزیابی تحصیلی مدرک پرستاری

معادل سازی به طور کلی به ارزیابی مدرک تحصیلی و شرکت در آزمون ها و مصاحبه های علمی اطلاق می شود. در مرحله اول متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به کشور مقصد ارسال کند. در صورتی که کشور مقصد صحت علمی مدارک متقاضی را مورد ارزیابی و تائید قرار داد، متقاضی می تواند با اخذ ویزای معادل سازی به کشور مقصد وارد شود. البته برخی کشورها ویزای معادل سازی را صادر نمی کنند و متقاضی باید از طریق ویزای کاری و یا مجوز اقامت اقدام کند.مدارک مورد نیاز برای معادل سازی، مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه های معتبر، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد، مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره طرح پرستاری، سند ازدواج و شناسنامه فرزندان می باشد. متقاضی برای معادل سازی مدرک پرستاری نیازمند ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی نمی باشد، اما دارا بودن این مدرک به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته می شود.به طور کلی پس از اخذ ویزای معادل سازی متقاضی باید در دوره های آمادگی زبان کشور مقصد شرکت کند و مهارت زبانی لازم را فراگیرد. طول مدت دوره آمادگی زبانی در هر کشور متفاوت و از ۶ ماه تا یک سال متغیر است. پس از کسب مهارت زبانی و اخذ نمره لازم در آزمون زبان کشور مقصد متقاضی می تواند در مراکز درمانی کشور مقصد مشغول کار شود. البته در برخی از کشورها متقاضی پس از کسب مهارت زبانی لازم باید در دوره های تئوری و عملی درسی شرکت کند.

۱۳ کشور برتر برای کار و اشتغال پرستاران

در میان کشورهای جهان کشورهای اروپایی شرایط مناسب تری را برای کار و اشتغال پیراپزشکان و پرستاران فراهم کرده اند. شرایط کاری و درآمد بالا و همچنین نیاز به نیروی متخصص علمی این کشورها موجب شده است تا نیازمند تخصص حرفه ای و کاری پرستاران باشند. در ادامه به بررسی شرایط کاری و درآمد ۱۳ کشور برتر جهان برای کار پرستاران می پردازیم:

کار و درآمد پرستاران در کشور آلمان

کشور آلمان از کشورهای برتر برای کار و اشتغال پرستاران می باشد. از آن جا که کشور آلمان تقاضای زیادی برای کار پرستاران دارد، هر سال بسیاری از پرستاران مجرب و واجد شرایط را برای کار در آلمان استخدام می کند. پرستاران خارجی برای اخذ ویزای کار کشور آلمان می توانند از روش های ویزای جست و جوی کار و ویزای کاری توسط کارفرمای آلمانی اقدام کنند. پرستاران پس از اخذ ویزای کار باید در دوره های زبان آلمانی در این کشور شرکت کنند و مدارک تحصیلی پرستاری خود را به منظور ارزیابی تحصیلی و معادل سازی ارائه دهند. پرستاران در کشور آلمان بر اساس سوابق کاری و تجربه حرفه ای خود ماهانه در حدود ۷.۳۰۰ یورو تا ۱۴.۲۰۰ یورو درآمد کسب می کنند.

کار و درآمد پرستاران در کشور آلمان
کار و درآمد پرستاران در کشور آلمان

کار و درآمد پرستاران در کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ که علی رغم وسعت کم دارای اقتصاد قدرتمند است، از جمله بهترین کشورهای جهان برای کار پرستاران محسوب می شود. کشور لوکزامبورگ در بخش غربی اروپا قرار دارد و از قدرتمندترین کشورها از لحاظ اقتصادی و تجاری می باشد. شرایط کاری مناسب، درآمد بالا و همچنین حمایت دولت از پرستاران را می توان از جمله دلایل مهم در مهاجرت پرستاران به این کشور ذکر کرد. به طور کلی درآمد سالانه پرستاران در این کشور در حدود ۱۲۵.۰۰۰ دلار می باشد. پرستاری که برای کار به این کشور مهاجرت می کند در سال های اولیه کار خود سالانه در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار درآمد کسب می کند.

کار و درآمد پرستاران در کشور آمریکا

کشور آمریکا با ارائه تسهیلات و حمایت از قشر پرستار و اعطای درآمدهای بالا به پرستاران زمینه لازم در جهت جذب پرستاران ماهر و مجرب را به این کشور فراهم می کند. پرستاران با کار در ایالت کالیفرنیا می توانند بالاترین درآمد را کسب کنند. کمترین حقوق و درآمد پرستاران در این کشور سالانه در حدود ۴۵.۰۰۰ دلار می باشد. بالاترین حقوق و درآمد به پرستاران با سطح بالای تخصص و سوابق کاری تعلق می گیرد که سالانه بالغ بر ۹۴.۰۰۰ دلار می باشد.

کار و درآمد پرستاران در کشور دانمارک

کشور دانمارک از جمله برترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان و پیراپزشکان و پرستاران می باشد. از آن جا که کشور دانمارک بدون نیاز به شرکت در آزمون های معادل سازی و فقط بر اساس کسب مهارت زبان دانمارکی به پرستاران مجوز کار اعطا می کند، این کشور را می توان بهترین کشور برای مهاجرت و کار پرستاران نام برد. دولت دانمارک با تسهیل روند مهاجرت پرستاران و صدور ویزای معادل سازی مدارک پرستاران گام مهمی در جهت جذب متقاضیان جهانی برداشته است.این کشور براساس تقاضای فراوان برای کار پرستاری از جمله برترین کشورها برای کار این قشر می باشد. علی رغم بالا بودن هزینه های زندگی در کشور دانمارک، حقوق و درآمد پرستاران در این کشور از ۳۸.۰۰۰ دلار تا ۵۰.۰۰۰ دلار در سال می باشد. کشور دانمارک یکی از برترین کشورهای جهان در سیستم رفاه و امنیت اجتماعی است.متقاضیان برای مهاجرت به دانمارک ، این کشور اروپایی باید مدارک تحصیلی خود را به این کشور ارسال کنند. اگر اداره مهاجرت دانمارک مدارک تحصیلی متقاضی را تائید و پذیرش کند، متقاضی می تواند با ویزای معادل سازی وارد این کشور شود. متقاضی در ابتدای ورود به کشور دانمارک تا ۳ سال فرصت دارد تا مهارت زبان رسمی این کشور را کسب کند. متقاضی با کسب مهارت زبان رسمی کشور دانمارک در سطح IDANSK3 می تواند در این کشور به کار و اشتغال بپردازد.در صورتی که متقاضی در طی ۵ سال کار و اقامت در دانمارک همه مالیات های و بیمه خود را پرداخت کرده باشد، می تواند برای اخذ مجوز اقامت این کشور اقدام کند. پس از ۶ سال نیز متقاضی می تواند شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی دانمارک را فراهم کند.از مهم ترین موارد در کار پرستاران در دانمارک اخذ مجوز کار در حین فراگیری زبان و شرکت در دوره های آمادگی زبان این کشور می باشد. متقاضی می تواند در حین فراگیری زبان کشور دانمارک به طور تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. علاوه بر این مزیت، متقاضی می تواند با ورود به کشور دانمارک اعضا خانواده و همسر خود را در این کشور به همراه داشته باشد و از بدو ورود به دانمارک برای آن ها ویزای همراه را اخذ کند.از مهم ترین شرایط کار پرستاران در یک کشور مناسب این است که امکان همراهی خانواده پرستار مهاجر در آن کشور وجود داشته باشد. پرستاران متاهل با همراهی همسر و خانواده خود بهتر می توانند به ادامه تحصیل و کار بپردازند. فرزندان متقاضی می توانند در مدارس دانمارک به طور رایگان تحصیل کنند و همسر متقاضی نیز می تواند با اخذ مجوز کار در این کشور مشغول کار و اشتغال شود. علاوه بر این متقاضی و همسر و فرزندان وی می توانند از خدمات پزشکی رایگان دانمارک استفاده کنند.

کار و درآمد پرستاران در کشور دانمارک
کار و درآمد پرستاران در کشور دانمارک

کار و درآمد پرستاران در کشور نروژ

کشور نروژ که از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود، دارای باکیفیت ترین استانداردهای زندگی می باشد. اقتصاد این کشور که بر پایه نفت می باشد، از قدرتمندترین اقتصادهای جهان است. پرستاران با کار و اشتغال و کسب درآمد می توانند زندگی بسیار خوبی در این کشور داشته باشند. میانگین حقوق و درآمد پرستاران در کشور نروژ سالانه در حدود ۵۰.۰۰۰ دلار می باشد. اگر پرستاران دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر باشند و دارای تجربه و سوابق کاری نیز باشند، حقوق و درآمد آن ها سالانه تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

کار و درآمد پرستاران در کشور استرالیا

کشور استرالیا نیز از کشورهای برتر برای کار و اشتغال پرستاران می باشد. حقوق و درآمد پرستاران در کشور استرالیا در حدود ۲۸ دلار برای هر ساعت می باشد. پرستاران با سوابق کاری و تجربه حرفه ای می توانند سالانه تا ۶۰.۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند.

کار و درآمد پرستاران در کشور استرالیا
کار و درآمد پرستاران در کشور استرالیا

کار و درآمد پرستاران درکشور سوئد

کشور سوئد از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای کار پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران محسوب می شود. به منظور معادل سازی متقاضی در ابتدا باید مدارک تحصیلی و رزومه و سوابق کاری با حداقل ۳ سال سابقه حرفه ای خود را ارسال کنند.در صورتی که مدارک مورد تائید اداره مهاجرت سوئد قرار گیرد، برای متقاضی ویزای ورود به کشور سوئد صادر می شود.متقاضی پس از ورود به این کشور تا یک سال فرصت دارد تا به زبان سوئدی مسلط شود و به سطح C1 سوئدی برسد. تسلط به زبان سوئدی از لحاظ ارتباط و تعامل پرستاران با مردم عادی جامعه اهمیت فراوانی دارد. هزینه شرکت در دوره های یک ساله آمادگی زبان سوئدی در حدود ۸۰۰۰ یورو می باشد. در صورتی که متقاضی پس از شرکت در دوره های آمادگی زبان سوئدی مهارت زبانی لازم را کسب کرد، باید در دوره های ۶ ماهه تئوری و عملی دوره پرستاری شرکت کند و پس از اخذ مهارت لازم در بیمارستان ها و مراکز درمانی سوئد مشغول کار شود. به طور کلی حقوق و درآمد پرستاران در کشور سوئد ماهانه در حدود ۹۸.۰۰۰ کرون سوئد می باشد.

کار و درآمد پرستاران در کشور کانادا

از دیگر کشورهای محبوب برای کار پرستاران کشور کانادا می باشد. پرستاران با دارا بودن کارت نظام پرستاری و همچنین دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ می توانند در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر پرستاری مشغول تحصیل شوند.پرستارانی که قصد کار در کانادا را دارند، باید از طریق مهارت کاری SKILL WORKER اقدام کنند. روش SKILL WORKER کانادا بر اساس کسب امتیازهای لازم می باشد. امتیازهای این روش بر طبق سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان می باشد. در صورتی که متقاضی با کسب امتیاز لازم واجد شرایط اخذ ویزای کاری کانادا شود، می تواند با اخذ ویزای کاری وارد کشور کانادا شود. پرستاران در کشور کانادا دارای حقوق و مزایای عالی می باشند. کشور کانادا دارای یکی از برترین سیستم های مراقبت های بهداشتی می باشد.در واقع کشور کانادا برای معادل سازی مدارک تحصیلی پرستاران ویزای معادل سازی صادر نمی کند و پرستاران باید از طریق ویزای کاری اقدام به ورود به این کشور کنند. در صورتی که پرستاران دارای مجوز اقامت کانادا باشند دیگر نیازی به ویزای معادل سازی و یا ویزای کاری ندارند. متقاضی با ورود به کشور کانادا باید برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام کند. مدت زمان لازم برای معادل سازی مدرک تحصیلی در حدود یک سال می باشد. پس از معادل سازی و تائید مدارک متقاضی می تواند وارد بازار کار کانادا شود.کشور کانادا بالاترین میزان حقوق و مزایا را به پرستاران ارائه می دهد. این کشور سالانه در حدود ۴۸.۰۰۰ دلار تا ۵۵.۰۰۰ دلار به پرستاران مشغول کار حقوق پرداخت می کند. پرستاران با تجربه و مهارت بالا در کشور استرالیا سالانه تا ۶۵.۰۰۰ دلار درآمد دارند.

کار و درآمد پرستاران در کشور کانادا
کار و درآمد پرستاران در کشور کانادا

کار و درآمد پرستاران در کشور نیوزلند

کشور نیوزلند که دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی می باشد، از برترین کشورهای جهان برای کار و اشتغال پرستاران است. حقوق و درآمد پرستاران در این کشور تا حدودی رقابتی است و از ۳۲.۰۰۰ دلار در سال شروع می شود. پرستاران با سوابق حرفه ای و دارای تجربه کاری می توانند در کشور استرالیا تا ۴۷.۰۰۰ دلار درآمد کسب کنند.

کار و درآمد پرستاران در کشور بلژیک

کشور بلژیک که از برترین کشورهای اروپایی محسوب می شود، یکی از کشورهای برتر از جهت پرداخت حقوق و مزایا به قشر پرستار می باشد. پرستاران تازه کار در این کشور درآمدی در حدود ۲۷.۰۰۰ دلار در سال دارند. میزان حقوق و مزایای پرستاران مجرب و با سابقه کاری سالانه تا ۵۵.۰۰۰ دلار نیز می رسد.

کار و درآمد پرستاران در کشور عمان

کشور عمان از جمله کشورهای عربی است که در این روزها متقاضیان مهاجر فراوانی را به خود جذب کرده است. بالا بودن ارزش ارز این کشور و مناسب بودن روابط دیپلماتیک و سیاسی با ایران و همچنین وجود فرصت های شغلی برای متقاضیان ایرانی از جمله مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور حوزه خلیج فارس می باشد. پرستارانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید در ابتدا روند معادل سازی و تائید مدارک تحصیلی را طی کنند. در ابتدا پرستاران باید در آزمون پرومتریک نمره لازم را کسب کنند. آزمون پرومتریک که به زبان انگلیسی طرح می شود، در کشورهای امارات متحده عربی، مالزی، ترکیه و عمان نیز برگزار می شود. اگر متقاضی در این آزمون نمره لازم را کسب نکند، می تواند ۲ بار دیگر در آزمون شرکت کند. متقاضی پس از کسب نمره لازم در آزمون پرومتریک باید مدارک تحصیلی پرستاری خود را برای ارزیابی تحصیلی ارسال کند. در صورتی که مدارک تحصیلی متقاضی مورد تائید و پذیرش اداره مهاجرت عمان قرار گیرد، متقاضی باید در مصاحبه نیز پذیرفته شود.پس از پذیرش در مصاحبه متقاضی می تواند با یافتن کارفرمای عمانی و امضای قرارداد کاری با وی ویزای کار عمان را اخذ کند. یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت پرستاران به کشور عمان امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و خانواده متقاضی می باشد. شغل پرستاری در چند سال گذشته از برترین و بهترین اشتغال ها در کشور عمان بوده است. پرستاران در عمان باید در حدود ۱۴۰ ساعت در ماه کار کنند و در حدود ۸ روز مرخصی دارند. میزان درآمد و حقوق سالانه پرستاران در کشور عمان ماهانه در حدود ۱۵.۰۰۰ریال عمان می باشد. حداقل حقوق پرستاران در این کشور ماهانه در حدود ۱۱.۰۰۰ ریال عمان و حداکثر حقوق در حدود ۲۱.۰۰۰ ریال عمان می باشد.

کار و درآمد پرستاران در کشور انگلستان

کشور انگلستان نیز از جمله بهترین کشورها برای کار و اشتغال پرستاران می باشد. پرستارانی که در کشور انگلستان مشغول کار می باشند و دارای مدرک تخصصی پرستاری و دارای تائیدیه از شورای پرستاری انگلستان باشند، در ابتدای کار و اشتغال خود می توانند سالانه در حدود ۳۰.۰۰۰ دلار حقوق و درآمد داشته باشند که سالانه تا ۴۳.۰۰۰ دلار نیز افزایش می یابد.

کار و درآمد پرستاران در کشور شیلی

کشور شیلی که در آمریکای جنوبی قرار دارد، دارای کیفیت زندگی بالاتر از دیگر کشورهای آمریکای جنوبی است. میانگین حقوق و درآمد سالانه افراد در کشور شیلی در حدود ۱۰.۰۰۰ دلار است. پرستاران تازه کار در این کشور آمریکای جنوبی می توانند تا ۲۸.۰۰۰ دلار در سال درآمد کسب کنند. میزان حقوق و درآمد پرستاران باتجربه و باسابقه کاری در این کشور تا ۶۰.۰۰۰ دلار در سال نیز می رسد. این میزان حقوق و درآمد در مقایسه با میانگین حقوق افراد در این کشور بسیار بالا می باشد.

کار و درآمد پرستاران در کشور شیلی
کار و درآمد پرستاران در کشور شیلی

سخن آخر

در این مقاله بهترین کشور برای کار پرستاری مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که پرستاران ایرانی می توانند در ۱۳ کشور برتر به کار پرستاری بپردازند و از حقوق و مزایای بالاتری در مقایسه با دیگر کشورهای جهان برخوردار شوند. پرستاران با کار در کشورهای اروپایی سوئد، نروژ، دانمارک، نیوزلند، بلژیک، انگلستان، لوکزامبورگ و کانادا و استرالیا و آمریکا می توانند درآمدی بالاتر از دیگر کشورهای جهان کسب کنند.کشور دانمارک مدرک پرستاری متقاضیان ایرانی را پذیرش می کنند و پرستاران ایرانی باید برای کار و طبابت در این کشور در دوره های آمادگی زبان دانمارکی شرکت کنند و نمره لازم را کسب کنند. کشورهای اروپایی دانمارک، سوئد و کانادا در مقایسه با کشورهای دیگرشرایط مناسب تری برای کار پرستاران دارند. کشور عربی عمان نیز از کشورهای مناسب برای کار پرستاران محسوب می شود.

اگر با خواندن این مقاله هنوز نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در مورد بهترین کشور جهان برای کار پرستاری می باشید، می توانید با برخورداری از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با آگاهی از به روزترین و جدیدترین قوانین مهاجرتی کمک می کنند تا متقاضیان بهترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کند و در طی این مسیر سخت و پیچیده بامشاوره های مفید و سودمند همراه و همگام متقاضیان می باشند.این مقاله به بررسی بهترین کشور برای کار پرستاری پرداخت. پرستاران می توانند با کار در کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزلند و کشورهای اروپایی سوئد، دانمارک، بلژیک، نروژ، لوکزامبورگ و کشور عمان و کشور شیلی در آمریکای جنوبی بالاترین میزان درآمد و حقوق را برای کار پرستاری کسب کنند. پرستاران با دارا بودن سوابق کاری و حرفه ای و همچنین دارابودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می توانند درآمد و حقوق بالاتری را نیز کسب کنند. کشور عربی عمان نیز در میان کشورهای عربی از برترین کشورهای جهان برای کار پرستاری می باشد. اگر می خواهید با چگونگی مهاجرت به کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا و کانادا آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد بهترین کشور برای کار پرستاری

1- میزان حقوق و درآمد پرستاران در کشور آلمان چقدر است؟

پرستاران در کشور آلمان بر اساس سوابق کاری و تجربه حرفه ای خود ماهانه در حدود ۷.۳۰۰ یورو تا ۱۴.۲۰۰ یورو درآمد کسب می کنند.

2- میزان حقوق و درآمد پرستاران در کشور لوکزامبورگ چقدر است؟

درآمد سالانه پرستاران در این کشور در حدود ۱۲۵.۰۰۰ دلار می باشد. پرستار در سال های اولیه کار خود سالانه در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار درآمد کسب می کند.

3- حقوق و درآمد پرستاران در کشور نروژ تا چه مقدار است؟

میانگین درآمد پرستاران درنروژ سالانه در حدود ۵۰.۰۰۰ دلار می باشد. اگر پرستاران دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر و دارای تجربه و سوابق کاری باشند، درآمد آن ها سالانه تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

4- مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدارک پرستاری چیست؟

مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه های معتبر، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد، مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره طرح پرستاری،

5- معیارهای کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی کدامند؟

کشور مقصد نیازمند کار حرفه ای مهاجر باشد.شرایط ادامه تحصیل مهاجر در آن کشور فراهم باشد شرایط کار و اشتغال پرستار مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد.

6- میزان حقوق و درآمد پرستاران در کشور انگلستان چقدر است؟

پرستاران در ابتدای کار و اشتغال خود می توانند سالانه در حدود ۳۰.۰۰۰ دلار حقوق و درآمد داشته باشند که سالانه تا ۴۳.۰۰۰ دلار نیز افزایش می یابد.

7- حقوق و درآمد پرستاران در کشور استرالیا چقدر است؟

حقوق و درآمد پرستاران در کشور استرالیا در حدود ۲۸ دلار برای هر ساعت می باشد. پرستاران با سوابق کاری و تجربه حرفه ای می توانند سالانه تا ۶۰.۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند.

8- شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران چیست؟

پرستارانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید از طریق مهارت کاری SKILL WORKER اقدام کنند. روش SKILL WORKER کانادا بر اساس کسب امتیازهای لازم می باشد.

9- شرایط کشور سوئد برای کار پرستاران ایرانی چیست؟

پرستاران ایرانی برای مهاجرت به سوئد باید مدارک خود را معادل سازی کنند و در آزمون زبان سوئدی نمره لازم را کسب کنند تا بتوانند مجوز کار در این کشور را دریافت کنند.

10- میزان حقوق و درآمد پرستاران در کشور بلژیک چقدر است؟

پرستاران تازه کار در این کشور درآمدی در حدود ۲۷.۰۰۰ دلار در سال دارند. میزان حقوق و مزایای پرستاران مجرب و با سابقه کاری سالانه تا ۵۵.۰۰۰ دلار نیز می رسد.

11- حقوق و درآمد پرستاران در کشور نیوزلند تا چه میزان است؟

حقوق و درآمد پرستاران از ۳۲.۰۰۰ دلار در سال شروع می شود. پرستاران با سوابق حرفه ای و دارای تجربه کاری می توانند در کشور استرالیا تا ۴۷.۰۰۰ دلار درآمد کسب کنند.

نظرات کاربران

 • توسط متین
  تاریخ: دی 24, 1397
  نفر
  نفر

  میش مدرک زبان انگلیسی برای هر کشور رو بیان کنید
  مثلا کانادا چ مدرکی رو معتبر میدونه

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 26, 1397
   نفر
   نفر

   سلام
   کشورهایی مثل آلمان b2 به بالا و کشور مد نظر شما یعنی کانادا آیلتس 6 به بالا…اکثر کشورها آیلتس رو میخوان

 • توسط علی جعفری
  تاریخ: خرداد 25, 1399
  نفر
  نفر

  اینکه حقوق رو در بعضی از کشورها مثلا استرالیا نوشتین دلار آمریکا یعنی چطوری میشه ؟
  چرا به دلار خود اون کشور نیست ؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 27, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به آشنایی افراد به دلار آمریکا به این ارز می نویسیم.

 • توسط سایه کیانی
  تاریخ: خرداد 29, 1399
  نفر
  نفر

  ن دانشجوی ترم اخر ارشد پرستاری سالمندی هستم میخواستم بدونم من برای کدوم کشور برای دکترا میتونم اقدام کنم و از چه زمانی بهتر شروع کنم؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 31, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل رشته های پیراپزشکی و پزشکی در اکثر کشور ها در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را تایید کرده و سپس برای مقطع تحصیلی بالاتر اقدام نمایید.

 • توسط Reza
  تاریخ: بهمن 20, 1399
  نفر
  نفر

  سلام وقت بخیر من لیسانس پرستاریم را سال97 گرفته ام قبلا بهیار بوده ام وامسال بازنشسته شدم خواستم ببینم می تونم برای کار در خارج اقدام کنم وچه کشورهایی ضمنا سنم 49سال می باشدممنون.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: بهمن 21, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   کشور های سوئد و دانمارک برای فارغ التحصیلان رشته های کادر درمان ویزای کاری ارائه می دهد که می توانید با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برای اخذ این ویزا اقدام نمایید. شما می توانید برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • توسط مهدی
  تاریخ: دی 28, 1400
  نفر
  نفر

  سلام بنده بهیار با ده سال سابقه کار در بیمارستان‌های دولتی هستم آیا شرایط مهاجرت و کار در عمان یا امارات را دارم؟ممنون از پاسخگوییتون

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید