071-91009294  | 021-88724227  |

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در سال های اخیر بسیاری از پرستاران ایرانی به محض فارغ تحصیلی در پی مهاجرت به بهترین کشورهای جهان می باشند. بر این اساس در این مقاله به بررسی بهترین کشور جهان برای مهاجرت پرستاران می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا مهاجرت پرستاران به خارج از کشور؟
 • شرایط کار پرستاران ایرانی در خارج
 • دوره های معادل سازی مدرک تحصیلی پرستاران
 • کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی
 • بهترین مقاصد مهاجرتی برای پرستاران ایرانی
 • شرایط کشور دانمارک برای مهاجرت پرستاران
 • شرایط کشور سوئد برای مهاجرت پرستاران
 • شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران
 • شرایط کشور عمان برای مهاجرت پرستاران
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

چرا مهاجرت پرستاران به خارج از کشور؟

در حال حاضر پرستاران فراوانی بنا به دلایل بسیاری ترک وطن می کنند تا در کشوری دیگر به آن چه شایسته و لیاقت آنان است دست یابند. از جمله این دلایل می توان بیکاری، تورم، نامساعد بودن اوضاع و شرایط جامعه، برخورداری از امکانات بهتر زندگی، کسب درآمد بالاتر و تحصیل و فرصت های شغلی بهتر را نام برد. عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت و بازار و تورم و بیکاری از جمله مهم ترین دلایل پرستاران برای مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد. پرستاران با طی کردن مراحل سخت و دشوار دانشجویی و فارغ تحصیلی انتظار اشتغال و کار با حقوق بالا و مزایای فراوان را دارد، اما متاسفانه در سال های اخیر بیکاری آینده شغلی و حرفه ای پیراپزشکان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و بنا به شرایط نامناسب و نامساعد حرفه ای پرستاران به محض فارغ تحصیلی در جست و جوی کشور مناسب برای مهاجرت می باشند. در واقع این روزها مهاجرت تنها راه یافتن شغل با حقوق مکفی و زندگی در آرامش و امنیت برای قشر تحصیل کرده پزشکان و پرستاران و پیراپزشکان می باشد.

در این راستا مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) به تهیه این مقاله پرداختند تا بهترین کشور جهان برای مهاجرت پرستاران و موارد مهم در اشتغال و کار در کشورهای برتر جهان را مورد بررسی قرار دهند. اگر پرستار هستید و قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط کار پرستاران ایرانی در خارج

پرستاران ایرانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر جهان را دارند، باید دارای مدرک مورد تائید و معتبر از نظر کشور مقصد باشند. در واقع معادل سازی مدرک پرستاری از جمله شرایط مهم در کار و اشتغال این قشر تحصیل کرده در کشورهای دیگر می باشد. برخی از کشورها شرایط معادل سازی را برای پذیرش مدرک پرستاران ایرانی ارائه می دهند. پرستاران در این کشورها زمانی می توانند به کار بپردازند که مدارک آن ها معادل سازی شده باشد.به طور کلی کشورهای اروپایی برای مهاجرت پرستاران ایرانی بهترین گزینه می باشند. شرط دوم در کار و اشتغال پرستاران در خارج از کشور آشنایی با زبان رسمی کشور مقصد می باشد. یکی از مهم ترین موارد در برقراری ارتباط و تعامل با افراد یک جامعه آشنایی با زبان آن اجتماع می باشد که از لحاظ ارتباط مستقیم پرستاران با مردم عادی جامعه دارا بودن مدرک مهارت زبان کشور مقصد حائز اهمیت فراوانی است. برخی از کشورها برای گذراندن روند معادل سازی برای پرستاران ویزا صادر می کنند. برخی از کشورها در صورتی این ویزا را برای پرستار صادر می کنند که پرستار دارای مجوز اقامت آن کشور باشد.

شرایط کار پرستاران ایرانی در خارج
شرایط کار پرستاران ایرانی در خارج

دوره های معادل سازی مدرک تحصیلی پرستاران در خارج از کشور

پرستارانی که قصد مهاجرت به کشورهای جهان را دارند، باید مدرک تحصیلی خود را در کشور مقصد معادل سازی کنند. معادل سازی به طور کلی به ارزیابی مدرک تحصیلی و شرکت در آزمون ها و مصاحبه های علمی اطلاق می شود. در مرحله اول متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به کشور مقصد ارسال کند. در صورتی که کشور مقصد صحت علمی مدارک متقاضی را مورد ارزیابی و تائید قرار داد، متقاضی می تواند با اخذ ویزای معادل سازی به کشور مقصد وارد شود. البته برخی کشورها ویزای معادل سازی را صادر نمی کنند و متقاضی باید از طریق ویزای کاری و یا مجوز اقامت اقدام کند.به طور کلی پس از اخذ ویزای معادل سازی متقاضی باید در دوره های آمادگی زبان کشور مقصد شرکت کند و مهارت زبانی لازم را فراگیرد. طول مدت دوره آمادگی زبانی در هر کشور متفاوت و از ۶ ماه تا یک سال متغیر است. پس از کسب مهارت زبانی و اخذ نمره لازم در آزمون زبان کشور مقصد متقاضی می تواند در مراکز درمانی کشور مقصد مشغول کار شود. البته در برخی از کشورها متقاضی پس ازکسب مهارت زبانی لازم باید در دوره های تئوری و عملی درسی شرکت کند.از جمله مدارک مورد نیاز برای معادل سازی،مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه های معتبر، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد، مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره طرح پرستاری، سند ازدواج و شناسنامه فرزندان می باشد. متقاضی برای معادل سازی مدرک پرستاری نیازمند ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی نمی باشد، اما دارا بودن این مدرک به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته می شود.

کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی

به منظور انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران باید موارد فراوانی را مورد بررسی قرار داد. از مهم ترین این موارد معادل سازی می باشد. برخی از کشورها به منظور پذیرش مدرک پرستاران مدارک تحصیلی آن ها را معادل سازی می کنند. معادل سازی شامل شرکت در آزمون ها و دوره های تخصصی و ارزیابی مدرک تحصیلی می باشد.دیگر موارد مهم در انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت پرستاران این است که کشور مقصد نیازمند پرستار مهاجر باشد و شرایط ادامه تحصیل پرستاران مهاجر در آن کشور فراهم باشد و پرستاران بتوانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در رشته های تخصصی مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند. علاوه بر این شرایط کار و اشتغال پرستاران مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد و پرستاران مهاجر بتوانند با اخذ مجوز کار در آن کشور مشغول کار شوند.یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت پرستاران این است که امکان همراهی خانواده پرستار مهاجر در آن کشور وجود داشته باشد. پرستاران متاهل با همراهی همسر و خانواده خود بهتر می توانند به ادامه تحصیل و کار بپردازند. همچنین کشور مقصد برای کار پرستاران دارای شرایط سنی نباشد. برخی کشورها دارای محدودیت سنی برای کار پیراپزشکی می باشند. نکته دیگر این که کشور مقصد دارای همه مقاطع تحصیلی پرستاری برای ادامه تحصیل پرستاران مهاجر باشد.

کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی
کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی

بهترین مقاصد مهاجرتی برای پرستاران ایرانی

در میان کشورهای جهان کشورهای اروپایی شرایط مناسب تری را برای کار و اشتغال پیراپزشکان و پرستاران ایرانی فراهم کرده اند. شرایط کاری و درآمد بالا و همچنین نیاز به نیروی متخصص علمی این کشورها موجب شده است تا نیازمند تخصص حرفه ای و کاری پرستاران باشند. در ادامه به بررسی شرایط برخی کشورهای جهان برای مهاجرت پرستاران ایرانی می پردازیم:

شرایط کشور دانمارک برای مهاجرت پرستاران

کشور دانمارک از جمله برترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان و پیراپزشکان و پرستاران می باشد. از آن جا که کشور دانمارک بدون نیاز به شرکت در آزمون های معادل سازی و فقط بر اساس کسب مهارت زبان دانمارکی به پرستاران مجوز کار اعطا می کند، این کشور را می توان بهترین کشور برای مهاجرت و کار پرستاران نام برد. دولت دانمارک با تسهیل روند مهاجرت پرستاران و صدور ویزای معادل سازی مدارک پرستاران گام مهمی در جهت جذب متقاضیان جهانی برداشته است.متقاضیان برای مهاجرت به این کشور اروپایی باید مدارک تحصیلی خود را به این کشور ارسال کنند. اگر اداره مهاجرت دانمارک مدارک تحصیلی متقاضی را تائید و پذیرش کند، متقاضی می تواند با ویزای معادل سازی وارد این کشور شود. متقاضی در ابتدای ورود به کشور دانمارک تا ۳ سال فرصت دارد تا مهارت زبان رسمی این کشور را کسب کند. متقاضی با کسب مهارت زبان رسمی کشور دانمارک درسطح IDANSK3 می تواند در این کشور به کار و اشتغال بپردازد.

شرایط کشور دانمارک برای مهاجرت پرستاران
شرایط کشور دانمارک برای مهاجرت پرستاران

پرستاران در دانمارک برای کار و اشتغال نیازمند گذراندن دوره های تئوری و عملی نمی باشند و بدون شرکت در این دوره ها و فقط با کسب مهارت زبانی می توانند در مراکز درمانی مشغول کار شوند. متقاضی با یافتن کارفرمای دانمارکی و امضای قرارداد کاری می تواند در کلینیک ها و مراکز درمانی دانمارک به کار و فعالیت بپردازد. در صورتی که متقاضی در طی ۵ سال کار و اقامت دانمارک همه مالیات های و بیمه خود را پرداخت کرده باشد، می تواند برای اخذ مجوز اقامت این کشور اقدام کند. پس از ۶ سال نیز متقاضی می تواند شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی دانمارک را فراهم کند.از مهم ترین موارد در مهاجرت پرستاران به دانمارک اخذ مجوز کار در حین فراگیری زبان و شرکت در دوره های آمادگی زبان این کشور می باشد. متقاضی می تواند در حین فراگیری زبان کشور دانمارک به طور تمام وقت به کار و اشتغال بپردازد. علاوه بر این مزیت، متقاضی می تواند با ورود به کشور دانمارک اعضا خانواده و همسر خود را در این کشور به همراه داشته باشد و از بدو ورود به دانمارک برای آن ها ویزای همراه را اخذ کند. فرزندان متقاضی می توانند در مدارس دانمارک به طور رایگان تحصیل کنند و همسر متقاضی نیز می تواند با اخذ مجوز کار در این کشور مشغول کار و اشتغال شود. علاوه بر این متقاضی و همسر و فرزندان وی می توانند از خدمات پزشکی رایگان دانمارک استفاده کنند.

شرایط کشور سوئد برای مهاجرت پرستاران

کشور سوئد از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران ایرانی محسوب می شود. یکی از مهم ترین امتیازهای این کشور در تسهیل روند مهاجرت به سوئد برای پرستاران صدور ویزا برای آن ها در جهت آماده سازی فرآیند معادل سازی می باشد. به منظور معادل سازی متقاضی در ابتدا باید مدارک تحصیلی و رزومه و سوابق کاری با حداقل ۳ سال سابقه حرفه ای خود را ارسال کنند.در صورتی که مدارک مورد تائید اداره مهاجرت سوئد قرار گیرد، برای متقاضی ویزای ورود به کشور سوئد صادر می شود. متقاضی پس از ورود به این کشور تا یک سال فرصت دارد تا به زبان سوئدی مسلط شود و به سطح C1 سوئدی برسد. تسلط به زبان سوئدی از لحاظ ارتباط و تعامل پرستاران با مردم عادی جامعه اهمیت فراوانی دارد. هزینه شرکت در دوره های یک ساله آمادگی زبان سوئدی در حدود ۸۰۰۰ یورو می باشد. در صورتی که متقاضی پس از شرکت در دوره های آمادگی زبان سوئدی مهارت زبانی لازم را کسب کرد، باید در دوره های ۶ ماهه تئوری و عملی دوره پرستاری شرکت کند و پس از اخذ مهارت لازم در بیمارستان ها و مراکز درمانی سوئد مشغول کار شود.

شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران

از دیگر کشورهای محبوب برای کار و مهاجرت پرستاران کشور کانادا می باشد. پرستاران با دارا بودن کارت نظام پرستاری و همچنین دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ می توانند در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر پرستاری مشغول تحصیل شوند. متقاضیان پرستار که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید از طریق مهارت کاری SKILL WORKER اقدام کنند. روش SKILL WORKER کانادا بر اساس کسب امتیازهای لازم می باشد. امتیازهای این روش بر طبق سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان می باشد. در صورتی که متقاضی با کسب امتیاز لازم واجد شرایط اخذ ویزای کاری کانادا شود، می تواند با اخذ ویزای کاری وارد کشور کانادا شود.در واقع کشور کانادا برای معادل سازی مدارک تحصیلی پرستاران ویزای معادل سازی صادر نمی کند و پرستاران باید از طریق ویزای کاری اقدام به ورود به این کشور کنند. در صورتی که پرستاران دارای مجوز اقامت کانادا باشند دیگر نیازی به ویزای معادل سازی و یا ویزای کاری ندارند. متقاضی با ورود به کشور کانادا باید برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود اقدام کند. مدت زمان لازم برای معادل سازی مدرک تحصیلی در حدود یک سال می باشد. پس از معادل سازی و تائید مدارک متقاضی می تواند وارد بازار کار کانادا شود.

شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران
شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران

شرایط کشور عمان برای مهاجرت پرستاران

کشور عمان از جمله کشورهای عربی است که در این روزها متقاضیان مهاجر فراوانی را به خود جذب کرده است. بالا بودن ارزش ارز این کشور و مناسب بودن روابط دیپلماتیک و سیاسی با ایران و همچنین وجود فرصت های شغلی برای متقاضیان ایرانی از جمله مهم ترین دلایل مهاجرت به این کشور حوزه خلیج فارس می باشد. پرستارانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید در ابتدا روند معادل سازی و تائید مدارک تحصیلی را طی کنند. در ابتدا پرستاران باید در آزمون پرومتریک نمره لازم را کسب کنند.آزمون پرومتریک که به زبان انگلیسی طرح می شود، در کشورهای امارات متحده عربی، مالزی، ترکیه و عمان نیز برگزار می شود. اگر متقاضی در این آزمون نمره لازم را کسب نکند، می تواند ۲ بار دیگر در آزمون شرکت کند. متقاضی پس از کسب نمره لازم در آزمون پرومتریک باید مدارک تحصیلی پرستاری خود را برای ارزیابی تحصیلی ارسال کند. در صورتی که مدارک تحصیلی متقاضی مورد تائید و پذیرش اداره مهاجرت عمان قرار گیرد، متقاضی باید در مصاحبه نیز پذیرفته شود. پس از پذیرش در مصاحبه متقاضی می تواند با یافتن کارفرمای عمانی و امضای قرارداد کاری با وی ویزای کار عمان را اخذ کند. یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت پرستاران به کشور عمان امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و خانواده متقاضی می باشد.

سخن آخر

در این مقاله بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران مورد بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که پرستاران ایرانی برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید مواردی مانند نیازمند بودن آن کشور به حرفه پرستاری، پذیرش در آزمون های معادل سازی، وجود محدودیت های سنی، امکان ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر و درآمد و حقوق را مد نظر قرار دهند.کشور دانمارک مدرک پرستاری متقاضیان ایرانی را پذیرش می کند و پرستاران ایرانی باید برای کار و طبابت در این کشور در دوره های آمادگی زبان دانمارکی شرکت کنند و نمره لازم را کسب کنند.کشورهای اروپایی دانمارک، سوئد و کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر شرایط مناسب تری برای مهاجرت پرستاران ایرانی دارند. کشور عربی عمان نیز از کشورهای مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی محسوب می شود.

اگر با خواندن این مقاله هنوز نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در مورد بهترین کشور جهان برای مهاجرت پرستاران ایرانی می باشید، می توانید با برخورداری از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند و با پیگیری های مکرر و دقیق موارد مهم در اخذ پذیرش دانشگاه، اخذ ویزای تحصیلی، اخذ اقامت کاری و شغلی و اخذ مجوز کاری و تحصیلی را برای متقاضیان شرح می دهند و شرایط لازم برای مهاجرت مهاجران را فراهم می کنند.این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی پرداخت. پرستاران ایرانی برای مهاجرت به برخی از کشورها مانند کانادا و سوئد و دانمارک باید مدارک پرستاری خود را معادل سازی کنند. کشور عربی عمان نیز با معادل سازی مدارک پرستاری ایرانی ها را می پذیرند. کشورهای اروپایی در مقایسه با دیگر کشورها دارای شرایط بهتری برای مهاجرت پرستاران ایرانی می باشد. از دیگر موارد مهم در مهاجرت پرستاران ایرانی نیازمند بودن کشور مقصد به تخصص حرفه ای پرستار ایرانی. شرایط سنی، امکان ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر و امکان اخذ ویزای همراه می باشد. اگر می خواهید با چگونگی مهاجرت به کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکا وکانادا آشنا شوید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد( توسعه گران عدالت و مهر) را دنبال کنید تا بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی

1- شرایط کار پرستاران ایرانی در خارج از کشور چیست؟

معادل سازی مدرک تحصیلی و آشنایی با زبان کشور مقصد

2- مهم ترین معیار کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی چیست؟

معادل سازی. معادل سازی شامل شرکت در آزمون ها و دوره های زبان و ارزیابی مدرک تحصیلی می باشد.

3- ملاک کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی کدامند؟

کشور مقصد نیازمند کار حرفه ای مهاجر باشد.-شرایط ادامه تحصیل مهاجر در آن کشور فراهم باشد -شرایط کار و اشتغال پرستار مهاجر در آن کشور امکان پذیر باشد.

4- مدارک مورد نیاز برای معادل سازی مدارک پرستاری چیست؟

مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه های معتبر، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد، مدارک لازم مبنی بر تمام شدن دوره طرح پرستاری، سند ازدواج و سند تولد فرزندان

5- دلایل محبوبیت دانمارک در مهاجرت پرستاران چیست؟

بدون نیاز به شرکت در آزمون های معادل سازی و فقط بر اساس کسب مهارت زبان دانمارکی به پرستاران مجوز کار اعطا می کند.

6- مهم ترین مزیت در مهاجرت پرستاران به دانمارک چیست؟

کار و اشتغال تمام وقت متقاضی و فرزندان متقاضی می توانند در مدارس دانمارک به طور رایگان تحصیل کنند و همسر متقاضی نیز می تواند با اخذ مجوز کار مشغول کار و اشتغال شود.

7- آیا پس از اخذ مدرک زبان پرستاران می توانند در سوئد کار کنند؟

متقاضی پس از شرکت در دوره های آمادگی زبان سوئدی ، باید در دوره های ۶ ماهه تئوری و عملی دوره پرستاری شرکت کند و پس از اخذ مهارت لازم در بیمارستان ها و مراکز درمانی سوئد مشغول کار شود.

8- شرایط کشور کانادا برای مهاجرت پرستاران چیست؟

پرستارانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید از طریق مهارت کاری SKILL WORKER اقدام کنند. روش SKILL WORKER کانادا بر اساس کسب امتیازهای لازم می باشد.

9- شرایط کشور سوئد برای کار پرستاران ایرانی چیست؟

پرستاران ایرانی برای مهاجرت به سوئد باید مدارک خود را معادل سازی کنند و در آزمون زبان سوئدی نمره لازم را کسب کنند تا بتوانند مجوز کار در این کشور را دریافت کنند.

10- شرایط لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در کانادا چیست؟

پرستاران با دارا بودن کارت نظام پرستاری و همچنین دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ می توانند در دوره های کارشناسی ارشد و بالاتر پرستاری مشغول تحصیل شوند.

11- شرایط کشور عمان برای مهاجرت پرستاران چیست؟

پرستارانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید در ابتدا روند معادل سازی و تائید مدارک تحصیلی را طی کنند. در ابتدا پرستاران باید در آزمون پرومتریک نمره لازم را کسب کنند.

اسکرول به بالا