071-91009294  | 021-88724227  |

امتحان amc استرالیا

امتحان amc استرالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

استرالیا یا قاره کهن همچون دیگر کشورهای جهان در پی به کارگیری افراد ماهر و توانمند در رشته های مختلف به ویژه پزشکی می باشد و به منظور جذب این قشر تحصیل کرده نیاز دارد تا مدارک پزشکی آنان را ارزیابی کند. بدین منظور آزمون های عملی و تئوری از این افراد در پی کار و تحصیل و زندگی در قاره کهن به عمل می آورد. در این مقاله که به کمک مشاوران و همکاران ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد تهیه شده است، به تفصیل به شرح و توضیح این موارد پرداخته ایم. مشاوران ما به طور مفصل به هر پرسش شما پاسخ می دهند و همه ابهامات موجود در مورد این آزمون و سایر زمینه های مهاجرت به استرالیا را برطرف می کنند.

امتحان ای ام سی استرالیا

روش ثبت نام عمومی برای کشور استرالیا، برای پزشکان IMG یک مسیر طولانی و دشوار است. چالش ها و مشکلاتی در این مسیر وجود دارند که برای دستیابی به ثبت نام نهایی به طریق مطلوب و استاندارد باید بر این مشکلات فائق آمد. این چالش ها و دشواری ها عبارتند از کسب شایستگی بالینی در سطح شغل پیشنهادی به شما- دریافت ثبت AHPRA-ثبت نام محدود و ثبت نام عمومی- ارزیابی PESCI- کسب تاییدیه استخدام ثبت شده AGPRA برای ثبت نام عمومی. علی رغم این چالش ها، ما در مرکز ACOCE بر این باوریم که فرصت های هموار برای پزشکان شایسته IMG وجود دارد. این دسته از پزشکان می توانند در گروه های شغلی که در استرالیا به آنها پیشنهاد می شود ایفای نقش کرده و کار کنند.

برنامه ثبت نام عمومی مزبور با هدف آموزش به پزشکان IMG طراحی شده تا این افراد بتوانند به دانش و شایستگی لازم به منظور ایفای نقش در موقعیت های شغلی استرالیا دست یابند، برای آزمون AMC MCQ آمادگی کسب کنند (و در صورت نیاز برای آزمون PESCI)، ثبت نام محدود را از دست ندهند، برای ادامه آموزش در راستای ثبت نام عمومی به استخدام ثبت شده دسترسی پیدا کنند، کار خود را در استرالیا شروع کنند، برای آزمون های بالینی و موفقیت در این آزمون ها شامل AMC آماده شوند و نهایتا AHPRA مورد نیاز برای استخدام عملی برای تایید صلاحیت در فرایند ثبت نام عمومی را تکمیل کنند.

لطفا توجه داشته باشید که ثبت نام عمومی این حق را به شما نمی دهد که به عنوان متخصص در استرالیا کار کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام متخصصین و فرآیند مورد نظر لطفا با بخش کنسولی، مرکز صدور ویزا از طریق ایمیل یا تلفن تماس برقرار کنید. از طریق خدمات هدایتی شما را راهنمایی خواهیم کرد. لطفا به خاطر داشته باشید که در خصوص خدمات ذکر شده باید هزینه پرداخت نماید. آزمون کامپیوتری AMC MCQ یک آزمون چند گزینه ای کاملا کامپیوتری است. مدت زمان آزمون 5/3 ساعت بوده و در مراکز آزمون مورد تایید در سراسر جهان برگزار می شود.

این آزمون شامل 150 MCQ نوع (یک گزینه صحیح از میان 5 گزینه) است که 120 سوال داشته و 20 سوال آزمایشی (بدون نمره) نیز در آن گنجانده شده است. انتظار می رود ;I کلیه 150 سوال را انجام داده و 120 سوال نمره بندی شده را نیز تکمیل نمایید. عدم موفقیت در تکمیل سوالات 120 گانه نمره بندی شده در آزمون منجربه اطلاعات ناکافی برای تعیین دقیق توانایی شما شده و از این رو نتیجه مقیاس تطبیقی AMC نامشخص خواهد بود و نتایج آزمون به صورت مردود (در صورت عدم ارائه اطلاعات کافی برای کسب نتیجه) اعلام می شود. محتوای آزمون، یعنی تعداد سوالات در هر گروه به صورت زیر است:

گروه های بیماران

بهداشت بزرگسالان (پزشکی)، بهداشت بزرگسالان (جراحی)، بهداشت زنان (OBS) (GYN)، بهداشت کودکان، بهداشت گروه های جمعیتی، سلامت و بهداشت روانی که در مجموع و به ترتیب شامل 35، 25، 15، 15، 15 و در مجموع 120 سوال می باشد. جزوه توضیح مشخصات آزمون MCQ اطلاعات بیشتری در مورد محتوا و فرمت آزمون کامپیوتری را به شما ارائه خواهد کرد.

آمادگی امتحان استرالیا amc
آمادگی امتحان استرالیا amc

آمادگی امتحان استرالیا amc

چگونه می توانید برای آزمون شورای پزشکی استرالیا (AMC MCQ ) آماده شوید؟

ممکن است در زمان آمادگی برای آزمون AMC راهنمایی نداشته باشید! ندانید چه مباحثی مورد نیاز است و از کجا باید آنها را تهیه کرد و حتی زمانی که آنها را تهیه کردید ندانید چگونه باید آنها را مطالعه کرد. به همین دلیل ما این مقاله را تهیه کردیم تا به کسانی که با این مشکلات مواجه هستند و راهنمایی ندارند، کمک کنیم.

زمانی که می خواهید برای آزمون آماده شوید، باید دقیقا مشخص کنید که چه کارهایی باید انجام دهید. آمادگی برای آزمون بستگی به این دارد که چند ساعت در روز می توانید مطالعه کنید. بین 8 تا 10 ساعت مطالعه در روز به مدت چهار ماه کافی است. در این جا مرحله به مرحله این آمادگی ارائه شده است. 

مرحله 1- کتاب راهنمای AMC به شما کمک می کند و نمونه ای از سوالات را در اختیار شما قرار می دهد. 

مرحله 2- حل آزمون های حداقل 5 سال گذشته و حداکثر 10 سال گذشته ( حل آزمون های قبلی، پیدا کردن جواب ها به همراه دوستان خود که می تواند سریع تر از حل مسائل به تنهایی و کمتر خسته کننده باشد) برخی از ساعات روز را به حل آزمون های قبلی و برخی را به مطالعه اختصاص دهید.

مرحله 3- پاسخ آزمون ها را در MURTAGH جستجو کنید. این به این معنی نیست که تمام عناوین MURTAGH بلکه حداقل عناوین مهم را بخوانید. برای مثال اگر سوالات تکراری از همان عناوین می بینید یا اگر وقت دارید می توانید خیلی از عناوین را مطالعه کنید. سوالاتی که در بخش یادآوری از شما پرسیده می شود به شما در آزمون بالینی کمک می کند. اگر جواب را در MURTAGH پیدا نکردید، می توانید جواب ها را در وب سایت های استرالیا مثل RACGP، RANZCOG و RCH و غیره جستجو کنید. می توانید کتاب آبی(بیماری های عفونی) و کتاب قرمز را به صورت رایگان از منابع اینترنتی دانلود کنید.

علاوه بر این اگر به دنبال کتاب های توصیه شده دیگری برای آزمون MCQ در سایت AMC هستید، لینک های مستقیم زیادی وجود دارد که اطلاعات زیادی برای حل سوالات به شما می دهد. اگر در سایت های مختلفی هستند، برای یادآوری نکته ها را یادداشت کنید. اگر زمان کافی دارید می توانید موارد دیگر مثل نکات RACGP،VMPF و KAPLAN و غیره را مطالعه کنید.

مرحله 4- لطفا زمان کافی برای مرور داشته باشید. اگر بخوانید و مرور نکنید هیچ فایده ای ندارد.

مرحله 5- مثبت فکر کنید، به خودتان ایمان داشته باشید. ممکن است وقتی به همه چیزهایی که باید برای امتحان بخوانید فکر می کنید دستپاچه شوید اما به خودتان اطمینان داشته باشید. این کار غیرممکن نیست. فقط شروع کنید و به مطالعه ادامه دهید. در ابتدا مطالعه کند خواهد بود اما با گذشت زمان سرعت خواهید گرفت. فقط درست مطالعه کنید و اطمینان داشته باشید که قبول می شوید.

MURTAGH را بخوانید(عناوینی که برای حل مسائل آزمون های یادآوری است). کتاب های KAPLAN(مخصوصا عناوینی مثل پزشکی داخلی و عناوین مرتبط با روانپزشکی که در MURTAGH نیست)را بخوانید. می توانید برای پکیج AMC QBANK ثبت نام کنید(راهی برای آماده سازی برای آزمون پزشکی استرالیا). این واقعا خوب است و یک بانک اطلاعاتی خوب برای آزمون AMC است اما اجباری نیست. اگر بتوانید آن را تهیه کنید کمک زیادی به شما می کند.

ثبت نام امتحان استرالیا amc

امتحان MCQ با مدیریت رایانه VUE در استرالیا و در مراکز مجاز در سطح بین المللی توسط فروشنده کامپیوتر Pearson VUE تحویل داده می شود. Pearson VUE به عنوان یک شرکت ثبت شده در ایالات متحده باید تحریم های اقتصادی و تجاری را که توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری اداره و اجرا می شود، رعایت کند.

تعدادی از کشورها در معرض اجبار اقتصادی و تجاری هستند که توسط OFAC اداره و اجرا می شوند. در بعضی موارد به ساکنان این کشورها که مجاز به اقامت نیستند، اجازه برنامه ریزی یا نشستن در آزمون MCQ را نمی دهند، مگر اینکه بتوانند اثبات اقامت اولیه در یک کشور غیر مجاز را ارائه دهند.

چگونه می توان برای آزمون MCQ اقدام کرد؟

شما برای مجوز به AMC درخواست می کنید تا یک رویداد معاینه MCQ را بصورت آنلاین یا با درخواست فرم برنامه ریزی کنید. به شما مجوز 12 ماهه داده می شود تا برای یک رویداد معاینه MCQ تحت پوشش دوره 12 ماهه برنامه ریزی کنید. برنامه ثبت نام عمومی ما شامل 3 برنامه است. که آن ها شامل:

 1. برنامه آماده سازی ثبت نام محدود
 2. خدمات شغلی
 3. برنامه آمادگی ثبت نام عمومی

پزشکان IMG که در برنامه ثبت نام عمومی انتخاب شده اند باید با برنامه آماده سازی ثبت نام محدود ما شروع کنند. این برنامه مجموعه ای از نمونه ها را تشکیل می دهد. هدف آن پزشکان IMG است که برای دانش بالینی ضروری که در پستهای نظارت سطح 2 هستند. این سیستم همچنین به سیستم مراقبت های پزشکی استرالیا / عمل بالینی آموزش می دهد و داوطلب ها را به بازار کار استرالیا معرفی می کنند. در حقیقت، پزشکان AMC MCQ را برای کار پزشکی تحت نظارت سطح 2 در استرالیا آماده می کنند. همچنین لازم به ذکر است که دوره امتحان AMC MCQ(بسته استاندارد) در این برنامه تدریس می شود. 2 ارزیابی ACOCE؛ (ارزیابی موقت و نهایی) وجود دارد و آنها باید قبل از اتمام برنامه آماده سازی ثبت نام محدود، به امتحان AMC MCQ منتقل شوند. تنها پس از اتمام برنامه، داوطلبان مجاز به ثبت نام و پذیرش در خدمات شغلی ما هستند. لطفا توجه داشته باشید که این یک برنامه رایگان نیست، هزینه های مرتبط با این برنامه وجود دارد.

خدمات شغلی ما می توانند شغل نظارت شده ای را برای داوطلبانی که برنامه آماده سازی ثبت نام محدود را به اتمام رسانده اند، برای ادامه آموزش به سمت ثبت نام عمومی تامین کنند. خدمات شغلی همچنین با داوطلب های AHPRA ما در برنامه ثبت نام، نظارت IMG محدود، همکاری خواهد کرد. خدمات شغلی ما برای داوطلب های AHPRA که برنامه آماده سازی ثبت نام محدود را تکمیل کرده اند، رایگان است.

بعد از اینکه پزشکان IMG با ثبت نام محدود (مسیر استاندارد) در استرالیا کار خود را آغاز کردند، مرحله بعدی آموزش برنامه آمادگی ثبت نام عمومی را آغاز می کنند. این برنامه شامل موارد زیر است:

 1. برنامه نظارت مربیگری
 2. دوره امتحان بالینی AMC

برنامه مربیگری نظارت شده ما در تمام دوره تمرین تحت نظارت خود در استرالیا تا رسیدن به ثبت نام عمومی شما را راهنمایی می کند. ما در طول اشتغال تحت نظارت شما، از طریق چالش های کلیدی با شما و مربی برنامه ریزی خواهیم کرد. دوره امتحان بالینی AMC ما، شما را برای این آزمون دشوار آموزش داده و آماده می کند. کلیه دوره های ما توسط پزشکان ارشد دارای مجوز واجد شرایط در استرالیا انجام می شود. آنها مدیر فعلی یا گذشته در بیمارستان عمومی استرالیا هستند و دارای حداقل یک دانشکده پزشکی استرالیا و عناوین دانشگاهی هستند. اینها ترکیب های کمیاب و نادر و بسیار با ارزش هستند و آنها برنامه AMC ما را ارائه می دهند و در طول راه به شما آموزش می دهند.

لطفاً توجه داشته باشید: همه افراد برای برنامه ثبت نام عمومی ما مناسب نخواهند بود و ما نیاز به ارزیابی نیازهای آموزشی از طریق برنامه ثبت نام خود داریم تا تعیین صلاحیت شما قبل از ورود به این برنامه باشد. ACOCE حق مطلق را برای تعیین پذیرش در هر یک از برنامه ها و دوره های ما محفوظ می دارد.

امتحان آزمایشی استرالیا amc

آزمون MCQ شامل منتخبی از 50 سوال چند گزینه ای از کتابچه راهنمای سوالات چند گزینه ای است. استاندارد آزمون در سطح یک دانشجوی پزشکی فارغ التحصیل پزشکی استرالیا تعیین می شود. AMC نرم افزار جدیدی را برای بهبود آزمون آزمایشی آنلاین MCQ به صورت پیشرفته ارائه می دهد. در طول این دوره پیشرفته، AMC از پرداخت 25 دلار برای آزمون آزمایشی آنلاین MCQ چشم پوشی می کند و آزمون آزمایشی را رایگان برگزار می کند.

پس از تکمیل، ویژگی های سیستم جدید شامل موارد زیر می باشد:

 • گنجاندن سوالات جدید با بروزرسانی های مکرر
 • بازخورد پیشرفته برای کاربران پس از انتخاب پاسخ
 • امکان دسترسی به آزمون آزمایشی با استفاده از دستگاه های تلفن همراه
 • اطلاعات بیشتر در مورد اجرای سیستم جدید در صورت امکان در وب سایت AMC اطلاع رسانی خواهد شد.

AMC امیدوار است که ابتکار عمل آزمون آزمایشی آنلاین MCQ و توسعه نرم افزاری آزمون پیشرفته از نظر داوطلبان AMC و سایر کاربران سودمند باشد.

شرایط لازم برای آزمون آزمایشی MCQ:

 1. باید در طی 83 دقیقه اختصاص داده شده این آزمون را انجام دهید.
 2. هنگامی که شروع کردید دیگر نمی توانید پنجره مرورگر را ببندید. 
 3. هنگامی که شروع کردید دیگر نمی توانید روند امتحان را متوقف کنید.
 4. هنگامی که شروع کردید دیگر نمی توانید پنجره مرورگر را ببندید.
 5. هنگامی که شروع کردید دیگر نمی توانید روند امتحان را متوقف کنید.
امتحان آزمایشی استرالیا amc
امتحان آزمایشی استرالیا amc

محل برگزاری امتحان استرالیا amc

امتحان AMC MCQ در استرالیا و سالن های مختلف در کشورهای دیگر برگزار می شود. آزمون هایی که در استرالیا و نیوزلند برگزار می شود، رویدادهای گسترده ای هستند و تنها در یک وقت مشخص امکان پذیر هستند. با این وجود، تعدادی از آزمون ها که در کشورهایی غیر از استرالیا و نیوزلند برگزار می شود، بسته به مقررات مرکز پیرسون VUE ممکن است چندین تاریخ مختلف برای آزمون داشته باشند. با توجه به زمان تعیین وقت، باید اعلامیه تایید شده توسط پیرسون VUE را بررسی کنید. داوطلبان حداقل در 30 سال قبل از زمان مشخص شده، باید در محل های آزمون حضور داشته باشند.

مکانهای برگزاری آزمون MCQ در استرالیا

شهر / ایالت

 1. آدلاید استرالیای جنوبی
 2. بریزبن کوئینزلند
 3. کانبرا پایتخت استرالیا
 4. هوبارت تسمانيا
 5. ملبورن ویکتوریا
 6. پرت استرالیای غربی
 7. سیدنی نیو ساوت ولز
 8. مکانهای برگزاری آزمون MCQ در خارج از استرالیا
 9. شهر ایالت کشور
 10. آتن یونان
 11. اوکلند جزیره شمالی نیوزلند
 12. بنگالورو کارناتاکا هند
 13. بانکوک استان مرکزی تایلند
 14. بیجینگ پکن چین
 15. چنای تامیل نادو هند
 16. چیودا توکیو ژاپن
 17. اوزاکا
 18. شی اوساکا ژاپن
 19. فرانکفورت هسه آلمان
 20. گوانگژو گوانگدونگ چین
 21. هنگ کنگ هنگ کنگ چین
 22. حیدرآباد آندرا پرادش هند
 23. استانبول استانبول ترکیه
 24. لندن انگلستان
 25. مادرید مادرید اسپانیا
 26. مانیل مترو مانیل فیلیپین
 27. بمبئی مهاراشترا هند
 28. دهلی نو پایتخت ملی دهلی هند هند
 29. پاریس فرانسه
 30. سئول هانجو کره
 31. شانگهای شانگهای چین
 32. سنگاپور سنگاپور
 33. تایپه تایوان چین
 34. تل آویو گوش دن اسرائیل
 35. سائو پائولو سائو پائولو برزیل
 36. تامونینگ گوام
 37. مکزیکوسیتی دیستریتو فدرال مکزیک
 38. سایپان جزایر ماریانای شمالی
 39. گایا نابو پورتوریکو
 40. سنت توماس جزایر ویرجین جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا

مشاوران و کارشناسان و وکلای زبده و مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در دو شعبه تهران و شیراز با تجربه فراوان در امر مهاجرت تحصیلی و کاری و دانشجویی در کشورهای برتر جهان بهترین خدمات و مشاوره ها را به شما روشنفکران ارائه می دهند. اگر خواستار اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ویزای تحصیلی استرالیا و چگونگی اخذ اقامت دانشگاه و کشورهای مختلف می باشید، لحظه ای درنگ نکنید و با موسسه ما تماس بگیرید. مشاوران ما با اطمینان بهترین گزینه مهاجرتی مناسب را به شما ارائه می دهند. با ما در تماس باشید.

اسکرول به بالا