مهاجرت و اقامت ایسلند

تمدید اقدامات مرزی ایسلند تا ۱ فوریه ۲۰۲۱

تمدید اقدامات مرزی ایسلند تا ۱ فوریه ۲۰۲۱

همه گیری ویروس کرونا باعث شده تا کشور های بسیاری با مشکلات گوناگون مواجه شوند. هر کدام از این کشور ها به دلیل شرایط نامناسب و روند همه گیری ویروس کرونا اقداماتی را صورت دادند. تمام این اقدامات برای حمایت از عموم مردم و تلاش برای جلوگیری از همه گیری بیماری می باشد. در این میان نیز مهاجرت به ایسلند هم تحت تاثیر قرار گرفته است. طبق اخبار اعلام شده تمدید اقدامات مرزی ایسلند تا ۱ فوریه ۲۰۲۱ ادامه دارد.

تمدید اقدامات مرزی ایسلند تا ۱ فوریه ۲۰۲۱

یکی از کشور های اروپایی و جذاب کشور ایسلند می باشد که برای متقاضیان مهاجرتی بسیار مناسب می باشد. در واقع مهاجرت به ایسلند به راه هایی مانند کار در ایسلند یا تحصیل در ایسلند امکان پذیر می باشد و برای افراد مختلف شرایط خاصی به همراه دارد. با این حال در سال جاری میلادی مهاجرت به ایسلند با مشکلات بسیاری مواجه شده است.

از این رو بر طبق اعلام دولت ایسلند، تمدید اقدامات مرزی ایسلند تا ۱ فوریه ۲۰۲۱ ادامه پیدا می کند. در واقع دولت این کشور اعلام کرده است که ایسلند اقدامات مرزی را که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس اعمال شده است تا 1 فوریه سال آینده تمدید خواهد کرد. بر اساس بیانیه صادر شده توسط دولت همه ورود کنندگان به این کشور مجاز به انتخاب بین دو هفته قرنطینه اجباری و یا انجام روش غربالگری و پنج روز قرنطینه خواهند بود. در واقع آن ها می توانند برای آزمایش دوم هم درخواست دهند.

در همان زمان ، دولت همچنین تصمیم گرفته است که از تاریخ ۱۰ دسامبر ، افراد بین المللی که قبلاً از بیماری COVID-19 بهبود یافته اند ، در صورت اثبات اثبات عفونت قبلی در بدو ورود ، از اقدامات مرزی معاف خواهند شد. این اقدامات برای کاهش خطر ابتلا به عفونت ها در این کشور است. گرچه نمی توان اطمینان یافت که همه منابع احتمالی شیوع در آینده را متوقف کرد. اما عاقلانه این است که هدف را برای به حداقل رساندن خطر تا حد ممکن پیش برد. 

مهاجرت به ایسلند و شرایط ورود به این کشور

بر طبق اعلام دولت این کشور تولید واکسن های موثر بیماری باعث می شود تا اقدامات مرزی با شرایط جدیدی مورد بررسی قرار گیرند. از این رو تصمیمات جدید تر و بیشتر درباره اقدامات مرزی قبل از تارخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ توسط دولت گرفته می شود. وزارت بهداشت در ایسلند قبلاً اعلام کرده بود که پس از ورود مسافران ، آزمایشات رایگان COVID-19 را برای مسافران ارائه می دهد. براساس اعلامیه ، این تصمیم از اول دسامبر تا ۳۱ ژانویه لازم الاجرا می شود.

این اقدام در تلاش برای شروع جایگزینی قوانین قرنطینه با روش های آزمایش برای استقبال از تعداد بیشتری از افراد بین المللی در کشور ایسلند انجام خواهد شد. در اوایل ماه جاری، کارگروه وزیر دارایی و امور اقتصادی ایسلند تأکید کرد که تغییر در ترتیبات روند غربالگری مرز ها پیش شرط بهبود اقتصادی قابل توجه در ایسلند طی سال آینده است. این حرکت رفت و آمد مردم را تسهیل می کند و باعث می شود تعداد بیشتری از مسافران وارد کشور ایسلند شوند.

حتما بخوانید:  اقامت ایسلند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *