071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت یونان

اقامت یونان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اخذ اقامت یونان مزایای زیادی دارد که باعث شده این روزها ایرانیان زیادی به دنبال آن باشند. از جمله این مزایا می توان به امکان سفر در حوزه منطقه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا اشاره کرد. اقامت کشور یونان از طریق راه های مختلفی مانند اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق پناهندگی امکان پذیر می باشد.در این مقاله که به کوشش موسسه حقوقی برگزیده میرداماد تهیه و تنظیم شده است ، موارد زیر شرح داده خواهند شد :

 • اقامت یونان از طریق کار
 • اقامت یونان از طریق تحصیل
 • اقامت کشور یونان از طریق ازدواج
 • اقامت یونان از طریق تولد
 • اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری
 • مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت یونان از طریق بازنشستگی با پشتیبانی مالی مستقل
 • مزایای اخذ اقامت کشور یونان
 • سوالات متداول

اقامت یونان از طریق کار

یکی از روش های متداول مهاجرت به یونان و اخذ اقامت در این کشور، مهاجرت کاری می باشد. متقاضیانی که قصد کار کردن در این کشور را داشته و خارج از اتحادیه اروپا هستند، به اجازه کار نیاز خواهند داشت. برای اخذ ویزای کار کشور یونان داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما نیاز است. اجازه کار از این طریق به افرادی تعلق می گیرد که رزومه کاری آن ها توسط شرکتی مشخص مورد تایید قرار گرفته باشد. امکان همراهی خانواده ر این روش امکان پذیر است و متقاضیان باید تا 30 روز پس از ورود به خاک کشور یونان خود را به اداره پلیس معرفی کنند. مدت اعتبار این ویزا پنج ساله است و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.در صورت نداشتن پیشنهاد شغلی می توان از طریق ویزای جست و جوی کار اقدام کرد. این نوع ویزا دارای اعتبار شش ماهه است و به متقاضیان اجازه می دهد تا در خاک کشور یونان به دنبال کار باشند. این روش برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت یونان از طریق کار هستند، گزینه مناسبی است زیرا آن ها می توانند با شرکت ها و کارفرمایان مختلف مستقیما وارد صحبت و مذاکره شوند. البته باید توجه داشت از جمله فاکتورهایی که برای کاریابی در کشورهای خارجی بتید مد نظر قرار گیرد نرخ بیکاری کشور مقصد خواهد بود. نرخ بیکاری در کشور یونان در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان و اتریش بالاتر بوده و شانس پیدا کردن کار در این کشور را کاهش می دهد.

اقامت یونان از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت در این کشور، از طریق تحصیل در یونان می باشد. تحصیلات در کشور یونان تا سن 15 سالگی اجباری است. سیستم آموزشی کشور یونان بسیار سازمان یافته است. تحصیل در کشور یونان نسبت به سایر کشورها دارای هزینه کمی است و زبان تحصیل در این کشور یونانی و انگلیسی می باشد. دانشگاه های پزشکی این کشور جز معتبرترین دانشگاه های دنیا به حساب می آیند. دانش جویان می توانند پس از اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه شوند. مقطع کارشناسی در کشور یونان چهار ساله و مقطع کارشناسی ارشد دو ساله می باشد. زبان تدریس در دانشگاه های دولتی یونان به زبان یونانی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی امکان پذیر است. مدرک زبان انگلیسی قابل قبول کشور یونان آیلتس و تافل است. پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی به دانش جویان فرصت شش ماهه تا یک ساله داده می شود تا درکشور یونان به دنبال کار باشند و در صورتی که موفق به یافتن شغل شوند، به آن ها اقامت پنج ساله کشور یونان اعطا خواهد شد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور یونان گذرنامه معتبر، مدرک زبان، رزومه تحصیلی ، ریز نمرات، فرم درخواست، و تمکن مالی و سایر موارد می باشد.

اقامت یونان از طریق ازدواج

از روش های دیگر کسب اقامت یونان می توان به اقامت از طریق ازدواج اشاره کرد. در واقع اگر شخصی با فردی که شهروند یونان به حساب می آید یا دارای اقامت دائم این کشور است ازدواج کند، می تواند اقامت کشور یونان را به دست آورد. در این روش ابتدا به شخص اقامت پنج ساله داده می شود و در صورتی که ازدواج آن ها به مدت سه سال پایدار بماند، خواهد توانست اقامت دائم کشور یونان را درخواست کند. در کشور یونان محدودیت سنی برای اشخاصی که قصد ازدواج را دارند، وجود ندارد. شخصی که قصد ازدواج با یک شهروند یونانی را دارد باید شرایط زیر را دارا باشد :

 • ویزای معتبر
 • مجوز اقامت قانونی
 • سایر مدارک شناسایی لازم برای ازدواج
اقامت یونان از طریق ازدواج
اقامت یونان از طریق ازدواج

در این روش آن چه بسیار اهمیت دارد، داشتن تمکن مالی است. فردی که تبعه کشور یونان است باید از نظر مالی دارای وضعیت خوبی باشد و شرایط مالی وی به گونه ای باشد که بتواند به صورت کتبی تضمین کند که می تواند از پس هزینه های زندگی خود و همسرش بر بیاید.

اقامت یونان از طریق تولد

بر اساس ماده 1 قانون شهروندی یونان، کودکی که در کشور یونان متولد می شود می تواند بر طبق شرایط زیر شهروندی این کشور را به دست بیاورد :

 • اگر مادر در طول زمان بارداری و تولد فرزند دارای تابعیت کشور یونان باشد
 • پدر کودک در زمان تولد فرزند شهروند کشور یونان باشد
 • هر دو والدین تابعیت غیر یونانی داشته باشند اما دارای مجوز اقامت پنج ساله بوده و در زمان تولد فرزند در خاک کشور یونان ساکن باشند.

کودکانی که یکی از شرایط فوق را دارا باشند، خواهند توانست شهروندی / اقامت کشور یونان را به دست بیاورند. تولد فرزند باید در اداره ثبت احوال ثبت شود و مدارک مربوط به تولد فرزند نیز باید ارائه شود.

توجه : کودکانی که از والدین غیر یونانی (و والدینی که اقامت این کشور را دارا نمی باشند) در کشور یونان متولد می شوند، اقامت این کشور را به دست نخواهند آورد.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده میرداماد آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با اقامت در کشور یونان می باشند.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کشور یونان از طریق سرمایه گذاری به سه روش امکان پذیر می باشد : تمکن مالی، ثبت شرکت و خرید ملک.برنامه ویزای طلایی (Golden Visa) یکی از مقرون به صرفه ترین راه های سرمایه گذاری در اروپا شناخته می شود. این برنامه دسترسی نا محدود به حوزه شنگن را به متقاضی و اعضای خانواده وی می دهد.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری
اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت یونان از طریق تمکن مالی :

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور یونان، افرادی که از لحاظ مالی دارای درآمد سالیانه کافی به منظور پوشش هزینه های زندگی خود در یونان می باشند، امکان اخذ اقامت این کشور را خواهند داشت. در این روش اقامتی نیازی به کار کردن یا سرمایه گذاری در کشور یونان نخواهد بود. متقاضیان به منظور اثبات داشتن تمکن مالی در کشور یونان در ابتدا باید اقدام به افتتاح حساب بانکی در این کشور کنند. حداقل موجودی حساب بانکی آن ها در یونان باید 25 هزار یورو باشد. وجود این مقدار پول در حساب بانکی افراد به منزله ی این موضوع است که آن ها قادر خواهند بود از پس هزینه های زندگی خود در کشور یونان بر بیایند. دولت یونان این روش را برای افرادی که سالیانه دارای 40 هزار یورو درآمد خالص هستند پیش بینی کرده است. ذکر این نکته الزامی است که در این روش به حساب بانکی متقاضیان مالیاتی تعلق نخواهد گرفت . به طور کلی دریافت اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی به صورت زیر خواهد بود :

 • دریافت ویزای نوع C و D شنگن برای اعضای خانواده
 • افتتاح حساب در یونان و واریز حداقل مبلغ 25 هزار یورویی در آن
 • آماده شدن کارت اقامت کشور یونان پس از دو ماه

پس از تحویل مدارک به منظور دریافت ویزای نوع C برگه ای به نام Blue paper به متقاضی ارائه می شود که در پی آن اجازه زندگی و تردد به مدت 60 روز در کشور یونان داده می شود. پس از دو ماه این برگه تبدیل به کارت اقامت در یونان خواهد شد و دارای اعتبار دو ساله می باشد. اقدام برای تمدید اقامت از طریق تمکن مالی مشروط به ارائه حساب بانکی و موجودی کافی است. پس از دریافت کارت اقامت، اجازه برداشت از حساب بانکی به متقاضی داده می شود اما به منظور تمدید اقامت باید مبلغ مورد نظر در حساب بانکی وی موجود باشد.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت :

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در یونان را دارند، به مبلغ حداقل 250 هزار یورو برای سرمایه گذاری در این کشور نیاز خواهند داشت تا موفق به اخذ اقامت یونان از این طریق شوند. این روش دارای پیچیدگی هایی است و هزینه بالاتری را نسبت به خرید ملک و یا تمکن مالی دارد. به عنوان مثال، به منظور ثبت شرکت در یونان متقاضیان باید مالیات پرداخت کنند. علاوه بر این ، آن ها باید هزینه های مربوط به کارکنان خود را نیز در نظر داشته باشند که مبلغ کمی نخواهد بود. با توجه به دشواری ها و هزینه های بالای ثبت شرکت در کشور یونان ، این روش زیاد مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار نگرفته است. اما در صورتی که متقاضیان سرمایه لازم و طرح و ایده مناسب به منظور کارآفرینی در کشورهای اروپایی را داشته باشند، می توانند از این فرصت استفاده کنند و ضمن ایجاد کسب و کار در یونان، اقامت این کشور را نیز به دست آورند.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت
اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

اقامت یونان از طریق خرید ملک :

متداول ترین روش سرمایه گذاری به منظور اخذ اقامت کشور یونان خرید ملک می باشد. به منظور اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک به ویزای طلایی احتیاج است. از دلایل جذابیت دریافت اقامت از این طریق، پایین بودن نسبی مبلغ مورد نیاز می باشد. نسبت به دیگر کشورهای اروپا قیمت ملک در کشور یونان بسیار مناسب می باشد و خرید آن برای ایرانیان نسبتا آسان تر است. به عنوان مثال، حداقل مبلغ مورد نیاز در اسپانیا جهت سرمایه گذاری در ملک و مستغلات 500 هزار یورو است اما حداقل مبلغ مورد نیاز در کشور یونان جهت سرمایه گذاری در ملک و مستغلات 250 هزار یورو می باشد. ملک خریداری شده در کشور یونان می تواند مسکونی، تجاری و یا اداری باشد. از طریق خرید ملک در یونان اجازه اقامت پنج ساله صادر می شود و به صورت نا محدود قابل تمدید است. مراحل اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک به شرح زیر می باشد :

مرحله اول : انتخاب ملک

قبل از انجام هر کاری سرمایه گذاران باید نسبت به پیدا کردن ملک مورد نظر خود در کشور یونان اقدام کنند. برای یافتن ملک می توان به سایت های خرید و فروش ملک در یونان مراجعه کنند و طیف وسیعی از انواع ملک های مسکونی، تجاری و ادارای و یا حتی زمین را پیدا کنند. سرمایه گذارانی که قصد اجاره دادن خانه خود را دارند بهتر است به دنبال املاکی باشند که در شهرهای توریستی واقع شده باشد ، زیرا که گردشگران در کشور یونان برای محل اقامت خود هزینه خوبی را پرداخت می کنند و در نتیجه اجاره دادن ملک در یونان می تواند به یک منبع درآمد عالی برای آن ها تبدیل شود . همان طور که گفته شد حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در کشور یونان 250 هزار یورو می باشد پس بهتر است که سرمایه گذاران مبلغ ملک را در اولویت قرار دهند. همچنین تایید مدارک ملک از جمله بررسی ضمانت یا بدهی در مورد ملک و تایید گواهی های مربوطه موضوع بسیار مهمی است.

انتخاب ملک در یونان
انتخاب ملک در یونان

مرحله دوم : امضای قرار داد و پرداخت پول

در حالی که وکیل مدارک ملک را تأیید می کند، خریدار و فروشنده توافق نامه خرید اولیه را امضا می کنند و خریدار حدود 10 درصد از قیمت ملک فروخته شده را به فروشنده پرداخت می کند.

مرحله سوم : گرفتن کد مالیاتی

پرداخت مالیات بر دارایی در یونان به حساب بانکی یونان نیاز دارد و برای باز کردن حساب بانکی به یک شماره مالیات فردی نیاز است. سرمایه گذاران می توانند شماره مالیات را فقط در چند ساعت در یک اداره مالیات محلی دریافت کنند . مدارک مورد نیاز برای گرفتن کد مالیاتی : گذرنامه و کپی آن و گواهی ازدواج (اگر یک شماره مالیات نیز برای همسر متقاضی صادر شده باشد) است.

مرحله چهارم : افتتاح حساب بانکی

برای افتتاح حساب بانکی در یونان توصیه می شود که سرمایه گذاران حتما مدارک خود را به صورت حضوری به بانک تحویل دهند تا روند کار بودن هیچ مشکلی انجام شود. البته در برخ از بانک ها امکان باز کردن حساب از طریق یک نماینده که دارای وکالت نامه رسمی است نیز امکان پذیر خواهد بود . معمولا روند افتتاح حساب بانکی در یونان چند روز زمان خواهد برد. برای باز کردن حساب در بانک های یونان به مدارکی مانند گذرنامه و کپی آن و مدارک مربوط به درآمد و … نیاز است. حداقل موجودی حساب سرمایه گذاران باید 10 هزار یورو باشد.

مرحله پنجم : ارائه درخواست اقامت یونان

بعد از انجام کلیه اقدامات مرتبط با خرید ملک، سرمایه گذاران باید نسبت به جمع آوری کلیه مدارک لازم و درخواست اقامت یونان اقدام کنند. باید دقت داشت که ناقص بودن مدارک فرآیند اخذ اقامت را با مشکل رو به رو خواهد کرد. مدارک لازم به منظور درخواست اقامت یونان شامل گذرنامه و کپی آن، قرارداد خرید ملک، گواهی مربوط به ثبت ملک در سیستم اداره املاک یونان، دو قطعه عکس رنگی و … می شود.

مرحله ششم : انگشت نگاری

هنگامی که اجازه اقامت تأیید شود، سرمایه گذار و اعضای خانواده او باید برای انگشت نگاری خود به یونان بازگردند (برای کودکان زیر 5 سال لازم نیست).

مرحله هفتم : گرفتن اقامت کشور یونان

چند هفته پس از انجام انگشت نگاری، اجازه اقامت آماده خواهد شد. متقاضیان می توانند شخصا کارت اقامت را دریافت کنند و یا گذرنامه خود را به وکیل خود ارسال کنند، که او اقدام به اخذ کارت اقامت کند.

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

 • اخذ اقامت کشور یونان دارای مزایای زیر می باشد :
 • امکان همراهی اعضای خانواده
 • دریافت اجازه اقامت پنج ساله کشور یونان
 • امکان رفت و آمد در تمامی کشورهای حوزه شنگن
 • سرمایه گذاری کم ریسک و مناسب با توجه به قیمت ملک در کشور یونان
 • امکان اجاره دادن ملک
 • عدم نیاز به حضور در کشور در طول مدت اجازه اقامت
 • پایین بودن هزینه های زندگی در یونان
مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری
مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت یونان از طریق بازنشستگی با پشتیبانی مالی مستقل

افراد خارجی خارج از اتحادیه اروپا که می خواهند پس از بازنشستگی به یونان بروند باید ویزای ملی نوعD دریافت کنند. آن ها باید بتوانند ثابت کنند که درآمد ماهانه خود را برای تأمین نیازهای زندگی خود دارند و باید ثابت کنند که از پوشش بیمه پزشکی کافی برخوردار هستند. هنگام ورود به یونان، باید درخواست اجازه اقامت ارائه شود. شرط اضافی اثبات درآمد یا سپرده 24،000 یورو در حساب بانکی یونان است.

مزایای اخذ اقامت کشور یونان

اخذ اقامت کشور یونان با مزایایی همراه است که در این بخش قصد داریم به بررسی برخی از آن ها بپردازیم.

کشوری امن :

یونان یکی از امن ترین کشورها در منطقه مدیترانه است (در صدر فهرست اتحادیه اروپا).

موقعیت جغرافیایی :

کشور یونان دارای پیوند استراتژیک به بازارهای نو ظهور بالکان، دریای سیاه، اروپای شرقی و مناطق مدیترانه شرقی می باشد.

کشور عضو اتحادیه اروپا :

یونان از سال 1981 عضو اتحادیه اروپا است که امکان حرکت آزادانه مردم، کالاها، خدمات و سرمایه را در بازار داخلی فراهم می کند. علاوه بر این، یونان به منطقه شنگن نیز دسترسی دارد.

زبان انگلیسی :

زبان انگلیسی در یونان به طور گسترده صحبت می شود. انگلیسی اولین زبان خارجی است که دانش آموزان یونانی از سنین پایین یاد می گیرند. داده های رسمی منتشر شده توسط بررسی های ویژه Eurobarometer نشان می دهد، 51 درصد از مردم یونان به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

زیر ساخت مناسب :

کشور یونان دارای زیر ساخت های پیشرفته در خدمات حرفه ای می باشد. یونان زیر ساخت توسعه یافته ای دارد که اجرای بی وقفه اکثر فعالیت های سرمایه گذاری را امکان پذیر می کند. در چارچوب برگزاری بازی های المپیک 2004 در آتن و سرمایه گذاری در سال های بعد چندین تغییر و پیشرفت در مناطق مختلف از جمله زیر ساخت های یونان تحقق یافت.

سرمایه گذاری خارجی :

بر اساس داده های بانک یونان، در نوامبر 2017، میزان خالص سرمایه گذاری مستقیم خارجی در 11 ماه اول سال 2017 به 3،304.4 میلیون یورو رسید، در مقابل 2،462.6 میلیون یورو در مدت مشابه سال 2016، 34.2 درصد افزایش داشته است. این دستاورد عملکرد سال 2016 را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد و روند صعودی شفافی را ایجاد می کند که سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به سطح بهترین سال های قبل از بحران بازگرداند.

هزینه پایین زندگی :

هزینه زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپا مقرون به صرفه است. با بودجه نسبتاً کم، می توان حتی در پایتخت این کشور، آتن ، زندگی خوبی داشت.

هزینه پایین زندگی در یونان
هزینه پایین زندگی در یونان

امکان کار و زندگی در کل اروپا :

اقامت در یونان مسیری برای تابعیت اروپا است، افراد با اقامت در این کشور به مدت هفت سال واجد شرایط تقاضای تابعیت و گذرنامه یونان خواهند بود که این امکان را برای آن ها فراهم می کند تا از 183 مقصد و کشور در سراسر جهان بدون ویزا برخوردار شوند.

پتانسیل توسعه اقتصادی در یونان :

افراد با اخذ اقامت یونان، این فرصت را خواهند داشت که بخشی از کشوری باشند که به طور مداوم در حال رشد و توسعه است ، آن ها همچنین از قیمت پایین فعلی املاک و مستغلات بهره مند خواهند شد .

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده میرداماد آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد . هموطنان متقاضی اخذ اقامت در کشور یونان ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده میرداماد در شهرهای تهران، شیراز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در رابطه با اقامت یونان

1- روش های اخذ اقامت در کشور یونان چیست؟

روش های اخذ اقامت در کشور یونان از طریق تحصیل، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق بازنشستگی است.

2- اخذ اقامت یونان از طریق کار به چه صورت است؟

برای اخذ ویزای کار کشور یونان داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما نیاز است. در صورت نداشتن پیشنهاد شغلی می توان از طریق ویزای جست و جوی کار اقدام کرد. این نوع ویزا دارای اعتبار شش ماهه است و به متقاضیان اجازه می دهد تا در خاک کشور یونان به دنبال کار باشند.

3- مدارک لازم جهت اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل چیست؟

مدارک لازم جهت اخذ اقامت یونان از طریق تحصیل گذرنامه معتبر و کپی آن، فرم درخواست، ریز نمرات و سایر موارد می باشد.

4- آیا امکان شهروندی و تابعیت یونان از طریق ازدواج وجود دارد؟

بله . . در این روش ابتدا به شخص اقامت پنج ساله داده می شود و در صورتی که ازدواج آن ها به مدت سه سال پایدار بماند، خواهد توانست اقامت دائم / شهروندی کشور یونان را درخواست کند.

5- شرایط اخذ اقامت یونان از طریق تولد چگونه است؟

اگر مادر یا پدر در زمان تولد کودک دارای تابعیت یونان باشند یا اقامت این کشور را در زمان تولد دارا باشند کودک می تواند اقامت یونان را به دست آورد.

6- روش های سرمایه گذاری در کشور یونان چیست؟

روش های سرمایه گذاری در کشور یونان تمکن مالی، ثبت شرکت و خرید ملک می باشد.

7- حداقل موجودی لازم برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی چقدر است؟

حداقل موجودی لازم برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی 25 هزار یورو است.

8- حداقل مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در ملک و مستغلات یونان چقدر است؟

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در ملک و مستغلات یونان 250 هزار یورو است.

9- مزایای سرمایه گذاری در کشور یونان چیست؟

از مزایای سرمایه گذاری در کشور یونان می توان به امکان همراهی خانواده، امکان اجاره دادن ملک، سرمایه گذاری کم ریسک و … اشاره کرد.

10- آیا امکان اقامت یونان از طریق بازنشستگی وجود دارد؟

بله . چنان چه افراد بتوانند ثابت کنند که درآمد ماهانه خود را برای تأمین نیازهای زندگی خود دارند و از پوشش بیمه پزشکی کافی برخوردار هستند، می توانند درخواست اقامت کشور یونان را داشته باشند.

11- مزایای اخذ اقامت یونان چیست؟

از جمله مزایای اخذ اقامت یونان وجود زیر ساخت های مناسب، هزینه پایین زندگی، امنیت کشور، موقعیت جغرافیایی مناسب و … می باشد.

اسکرول به بالا