071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت کرواسی

اقامت کرواسی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

همواره یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی در خارج از کشور مهاجرت به کرواسی است. روش های مختلفی برای تحصیل و اعزام دانشجو، مهاجرت و دریافت اقامت کرواسی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال و اطلاع از جزئیات با کارشناسان ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس گرفته و از راهنمایی آنها استفاده نمایید. کارشناسان ما با داشتن تجربه در تمام امور مربوط به مهاجرت به کرواسی می توانند در تمامی مراحل همراه شما باشند.

روش های مختلف اخذ اقامت کرواسی

روش های دریافت اقامت کشور کرواسی ازطریق زیر بدست خواهد آمد:

 • تابعیت فرد
 • تولد در کشور کرواسی
 • طبق محدوده های کشور کرواسی
 • ملیت گرایی
 • طبق محدوده های بین المللی

شخصی که در کشور کرواسی به دنیا بیاید در زمان ثبت تولد , اقامت این کشور را بدست می آورد. البته فرد بایستی مدارک را تحویل و مراحل قانونی را در اداره کنسولگری کرواسی انجام بدهد. روند دریافت ویزای شهروندی کشور کرواسی بر اساس معاهدات بین المللی نیز توسط وزارت کشور انجام و اجرا می شود. روش های دریافت اقامت کشور کرواسی بر اساس شرایط فوری و ضرورتی نیز بصورت زیر انجام می شود:

 • ارائه اطلاعات شخصی
 • تحصیلی
 • استخدام
 • اقامت یا نشانی در خارج از کشور
 • وضعیت تاهل یا ازدواج
 • ارائه اطلاعات در مورد فرزند
 • ارائه اطلاعات در مورد والدین
 • ارائه اطلاعات در مورد یکی از اقوام درجه یک که در کشور کراسی اقامت دارد.

متقاضی بایستی دلیل درخواست شهروندی خود را ارائه بدهد و مواردی اعم از قانون این کشور, اصول و عقاید این کشور و فرهنگ کشور کرواسی را بپذیرد. ضمنا شخص متقاضی باید اسناد و مدارک خود را بصورت کامل ارائه نماید.

مزایای اقامت کرواسی

كشور كرواسي در مركز اروپا واقع شده است. اين كشور داراي طبيعت بسيار زيبا است. اين كشور داراي امنيت بالا مي باشد و ميزان جنايت در اين كشور بسيار پايين است. مردم اين كشور بسيار آرام و مهربان هستند. تحصيلات از مقطع كودكستان تا دبيرستان در اين كشور بدون هزينه است. تحصيل در کرواسی در سال اول در دانشگاه ها بدون هزينه است. شما بايد در سال هاي بعد پس از مشخص شدن قبولي يا رد شدن در برنامه هاي درسي شهريه خود را پرداخت كنيد. هرچه نتايج امتحانات شما بهتر باشد شهريه كمتري پرداخت خواهيد كرد.

مزایای اقامت کرواسی

سیستم مراقبت پزشکی تقریبا برای همه بدون هزینه است. استاندارد سیستم پزشکی همانند سایر کشور های اروپایی می باشد. در این کشور هیچگونه مشکل نژاد پرستی یا مذهبی مشاهده نمی شود. این کشور يك کشور جوان و در حال توسعه است البته رشد اقتصادی در این کشور بسیار کند است برای تحصیل در مدارس این کشور دانش آموزان می توانند در کلاس های زبان فوق العاده نیز شرکت کنند. حدود ٤٥٠ پیش دبستان در این کشور وجود دارد که تحصیل در آنها رایگان است.

آموزش ابتدایی در مدارس این کشور اجباری است و از سن ٦ سالگی شروع می شود. حدود ١٠٠٠ مدرسه ابتدایی در این کشور وجود دارند که توسط دولت اداره می شوند. آموزش ابتدایی در این کشور به دو دوره تقسیم می شوند: دوره ١ تا ٤ و ٥ و دوره دوم. کرواسی کشور تنوع غذاهای تازه است. غذاهای این کشور بیشتر مدیترانه ای است

اقامت موقت کرواسی

طبق قوانین کشور جمهوری کرواسی مجوز اقامت کوتاه مدت کشور کرواسی برای یک شهروند خارجی تحت یکی از شرایط زیر صادر می شود:

 • اگر یکی از اعضای خانوادتان اقامت کرواسی را داشته باشد شما می توانید برای دریافت اقامت موقت اقدام کنید.
 • کار، در صورتی که مجوز کار معتبر از جانب یک کارفرمای کرواسیایی داشته باشید می توانید تا زمان اعتبار مجوز کارتان، مجوز اقامت موقت بگیرید. ارائه ی قرار داد کاری الزامیست.
 • اگر در یکی از دانشگاه های کشور کرواسی پذیرش بگیرید می توانید تا زمان اتمام تحصیلاتتان در کشور کرواسی بمانید.
 • تحقیقات علمی: در صورتی که قصد داشته باشید برای انجام تحقیقات علمی و یا شرکت در سمینار ها در کشور کرواسی برای مدتی بمانید می‌توانید درخواست مجوز اقامت موقت بدهید.
 • دلایل انسان دوستانه
 • موارد استثنای دیگر

بیشترین زمان اعتبار مجوز اقامت کوتاه مدت یک سال است و می توان آن را به شرط اینکه پاسپورت فرد متقاضی برای مدت حداقل 3 ماه بعد از انقضای مجوز فرد اعتبار داشته باشد آن را تمدید کرد. درخواست تمدید مجوز اقامت کوتاه مدت تنها توسط پلیس کرواسی و 30 روز قبل از انقضای مجوز قبلی صادر می شود.

تمامی متقاضیانی که قصد دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت کرواسی را داشته باشند باید از طریق سفارت کرواسی و به صورت حضوری اقدام کنند. برای این کار فرم درخواست پر می کنید و همراه با مدارک به سفارت تحویل می دهید. همچنین باید برای اثبات دلیل ماندتان در کرواسی مدارکی ارائه دهید. هم چنین داشتن مدارکی مثل پاسپورت، بیمه، توان مالی و غیره ضروریست.

اقامت دائم کرواسی

در صورتی می توانید برای اخذ مجوز اقامت دائم کشور کرواسی اقدام کنید که حداقل برای مدت 5 سال و یا بیشتر با مجوز اقامت موقت در خاک این کشور زندگی مرده باشید. وقتی که اقامتتان به 5 سال رسید، قدم بعدی ای که باید بردارید این است که برای کسب مجوز اقامت دائم که در زبان کرواسیایی استالنی بوراواک نامیده می شود اقدام کنید. برای دریافت مجوز اقامت دایم به این موارد نیاز داری:

 • درخواست مجوز اقامت دائم
 • یک قطعه عکس
 • کپی پاسپورت
 • سند توان مالی
 • سند بیمه ی سلامت معتبر
 • مدرک تسلط بر زبان کرواسی
 • شناسنامه
 • مدرکی که ثابت کند شما 5 سال در این کشور اقامت داشته اید.

ممکن است طی فرآیند انجام درخواست اقامت دائم، چندین بار برای شرکت در مصاحبه به دفتر پلیس دعوت شوید. در مصاحبه مدارک شما را بررسی می کنند و سوال هایی از شما می پرسند. این سوال ها شامل، منبع درآمد شما از چه طریقی است؟ کار می کنید؟ آیا ازدواج کرده اید؟ کجا زندگی می کنید و چه مدت در کرواسی بوده اید؟ آیا بچه دارید؟ ممکن است به تمامی این سوالات در مدارکتان و در فرم درخواستتان پاسخ داده باشید اما معمولا مجددا آنها را می پرسند.

اقامت دائم کرواسی

پس از انجام تمام این مراحل در صورتی که با درخواست شما موافقت شود با شما تماس گرفته می شود. باید مبلغ 590 کونای کرواسی بابت درخواست و مبلغ 70 کونا بابت مالیات پرداخت کنید. پس از اینکه رسید پرداختتان را دریافت کردید از شما اثر انگشت و امضا گرفته می شود و به شما یک کارت سفید رنگ به عنوان مجوز اقامت دائم داده می شود.

با همراه داشتن این کارت می توانید برای دریافت کارت شناسایی جدیدتان اقدام کنید. کل این روند ممکن است تا یک سال طول بکشد. در طول تمام این مراحل شما حتما باید مجوز اقامت موقت معتبری داشته باشید. تمامی این مراحل و مدارک ذکر شده ممکن است تغییر کنند بنابراین قبل از اقدام با مسوولین مربوط مشورت کنید.

اقامت کرواسی از طریق کار

اولین قدمی که برای رفتن به کرواسی برای کار باید انجام دهید این است که بررسی کنید و ببینید که به ویزا و مجوز کار نیاز دارید یا خیر؟ در برخی از مواقع بسته به شغلی که به شما پیشنهاد شده است و یا با توجه به ملیت شما احتیاجی به مجوز نخواهید داشت. بیشتر کشور های خارج از شهروندی اتحادیه اروپا برای کار قانونی به مجوز نیاز خواهند داشت. برای دریافت ویزا ی کار به سفارت کرواسی کشورتان مراجعه کنید.

اگر بتوانید بلو کارت (کارت آبی) کشور کرواسی را دریافت کنید می توانید برای مدت 2 سال در کشور کرواسی بمانید در صورتی که محوز کار و اقامت موقت برای 12 ماه صادر می شود. بلو کارت مشابه گرین کارت امریکا عمل می کند و به شما مجوز کار در اکثر کشور های اروپایی را می‌دهد. اقدام برای دریافت مجوز کار می‌تواند از طریق خودتان و یا کارفرمایتان صورت بگیرد.

چه این کار را خودتان انجام دهید چه شخصی که به شما پیشنهاد کاری داده است باید یک سری مدارک مثل قرارداد کاری، پاسپورت، مدارک ثبت شرکت، بیمه، مهارت ها و توانایی هایتان را از قبل آماده کنید و هنگام درخواست ارائه دهید. اگر مدارکتان به زبان دیگری هستند باید آنها را به زبان کرواسی ترجمه کنید. مجوز اقامت شما تا زمان اعتبار قرار داد کاریتان اعتبار خواهد داشت. بعد از دریافت ویزای کار کرواسی به راحتی به شما مجوز اقامت موقت تعلق می گیرد.

اقامت کرواسی از طریق تحصیل و دانشجویی

ملل خارجی برای تحصیل در کرواسی بیش از 90 روز باید تقاضای ویزای تحصیلی و اقامت کنند. از آنجایی که سیستم پیشرفته و مدرن آموزشی این کشور متقاضیان زیادی را برای مهاجرت جهت تحصیل جذب می کند باید در دانشگاه نام نویسی کنید و بعد از ورود به کشور تقاضای اسکان و شهروندی کنید در حدود 1 یا 2 سال مجوز اقامت دارید. ابتدا به وبسایت سفارتخانه ی کرواسی رفته و از شرایط اخذ ویزای تحصیلی مطلع شوید.

اولین مرحله انتخاب رشته ی تحصیلی و یکی از دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته ی مورد نظر است. سپس اقدام به فرستادن مدارک به دانشگاه جهت دریافت نامه ی قبولی می باشد. و بعد باید مدارک و اسناد لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به سفارتخانه ی کرواسی در کشور خود برده و به مسئولین سفارت تحویل دهید.

پس از آن، تقاضای ویزای تحصیلی کنید و هزینه ی 65 یورو را بپردازید و فرم را امضا کنید. نوع ویزای خود را باید به درستی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی مهاجرت کنید. برای تحصیل باید ویزای نوع سی را انتخاب کنید که بیش از 90 روز بتوانید بمانید. شروط لازم برای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کرواسی بدین گونه است:

 • پاسپورت بین المللی معتبر
 • 1 قطعه عکس رنگی به ابعاد 35×45 میلی متر
 • نامه ی قبولی از دانشگاه کرواسی
 • پرداخت هزینه شهریه دانشگاه و ویزای تحصیلی
 • گواهی عدم سو پیشینه از کشور خود لازم است
 • بیمه سلامت برای مدت زمان اقامت جهت پوشش هزینه های درمانی
 • اظهارنامه بانکی ( شخص متقاضی اخذ ویزای تحصیلی، باید مبلغ 1000 کونا برای هر ماه در حساب بانکی شخصی خود داشته باشد و اطلاعاتی در مورد ویزا کارت یا مستر کارت بانکی خود ضمیمه ی اظهارنامه کند.)

اظهارنامه کتبی برای اقامت در کرواسی لازم است (در صورتی که بخواهید در خوابگاه دانشجویی یا آپارتمان زندگی کنید باید پس از 48 ساعت از گذشت زمان ورودتان به کشور کرواسی نام و نام خانوادگی و محل اقامت و صاحب خانه را به اداره ی پلیس گزارش دهید. در صورتی که در هتل یا خوابگاه بمانید نامتان خودبخود برای اداره پلیس رد می شود.

اقامت کرواسی از طریق تحصیل و دانشجویی

در صورتی که تمامی مدارک فوق را آماده کنید، می توانید ویزای تحصیلی بگیرید و به کشور کرواسی مهاجرت کنید، جالب است بدانید پس از 10 سال زندگی می‌توانید اقدام به شهروندی این کشور کنید. مدت زمان بررسی مدارک و اخذ ویزا در حدود 3 ماه و یا بیشتر می شود. در صورتی که پول بیشتری بدهید در کنسولگری روند اخذ ویزا سریعتر پیش می رود.

اقامت کرواسی از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

کشور کرواسی با 1000 جزیره و 6000 کیلومتر سواحل زیبا همیشه مجوز اقامت برای خارجیان سرمایه دار را صادر می کند و زندگی راحتی را به آنها پیشنهاد می کند. از طریق ویزای سرمایه گذاری می توانید یک سال اقامت موقت بگیرید و بعد از گذشت 1 سال زندگی در کشور برای 5 سال زندگی، اقدام به اخذ اقامت دائم نمایید (در صورتی که بیشتر از 6 ماه در این 5 سال از کشور خارج نشوید می توانید اقامت دائم بگیرید).

همانطور که می دانید اعتبار ویزای سرمایه گذاری حداقل 1 ساله است. بنابراین جهت اخذ ویزا ابتدا به وبسایت سفارتخانه ی کرواسی رفته و از شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری مطلع شوید. اولین مرحله، انتخاب نوع سرمایه گذاری و یکی از شهرهای این کشور برای انجام کارهای سرمایه گذاری است.

دومین مرحله، اقدام به فرستادن مدارک به سفارتخانه ی کرواسی در کشور خود کنید و به مسئولین سفارت اطلاعات دقیق، بی نقص و قانونی ارائه دهید. نوع ویزای خود و هدف از سرمایه گذاری را باید به درستی انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی مهاجرت کنید و سپس شهروند این کشور شوید. نیاز است که بدانید مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری بدین گونه است:

 • فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری ( 800 کونا کرواسی)
 • پاسپورت
 • بیمه سلامت
 • فرم درخواست اقامت دائم ( 900 کونا کرواسی)
 • مبلغی که باید برای سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت در کرواسی هزینه کرد دویست هزار کونا ( 200000 کونا کرواسی) است.

حداقل 3 شهروند کرواسی را باید استخدام کنید تا تمام وقت کار کنند. در صورتی که بخواهید با شهروند غیر اتحادیه اروپا مشارکت در بیزینس و سرمایه گذاری کنید مبلغ 100000 کونا نیاز دارید. این مبلغ نسبت به دیگر کشورها بالا نیست. در صورتی که با این هزینه و ضوابط دولت کرواسی مشکلی ندارید می توانید از طریق سفارتخانه اقدام به اخذ ویزا کنید. پس از 10 سال زندگی در صورت نداشتن سابقه کیفری، درآمد کافی و مناسب، پرداخت مالیات و بیمه و تسلط کامل بر زبان کشور می توانید شهروند قانونی کشور شوید.

اقامت کرواسی از طریق خرید ملک

کرواسی هجدهمین کشور پر بازدید در دنیا و جوان ترین کشور در اروپای مرکزی است که در تاریخ 1 ژانویه 2004، کرواسی قوانین جدیدی را برای اقامت و ورود خارجی ها را وضع کرد که با در نظر گرفتن اتحادیه ی اروپا، این قوانین شبیه قوانین کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا هستند. برای اقامت در این کشور تا 90 روز در یک دوره ی زمانی شش ماهه به منظور تجارت یا بازدید، اتباع آمریکایی شمالی نیازی به اخذ ویزا ی این کشور ندارند اما برای اقامت بیش از 90 روز در کرواسی، باید ویزا داشته باشند.

همچنین اگر متقاضی قصد اقامت در کرواسی برای مدت زمان بیش از 90 روز را داشته باشد، باید برای درخواست اقامت موقت خود در این کشور اقدام کند که برای این امر مستندات مختلف و یک دلیل موجه برای اقامت و زندگی در کرواسی نیاز دارد، که این درخواست می تواند از طریق سرمایه گذاری در این کشور، کسب و کار، ازدواج و دیدار با خانواده، استخدام، تحصیل و یا اجاره و خرید ملک در کرواسی باشد.

اقامت موقت در کرواسی از طریق خرید ملک، 1 سال اعتبار داشته و هر سال می تواند تمدید شود؛ هم چنین پس از 5 سال اقامت در این کشور، فرد می تواند برای اقامت کرواسی درخواست دهد. متقاضیان برای اخذ اقامت موقت در این کشور باید در اداره ی پلیس محلی این کشور ثبت نام کرده و مدارک زیر را ارائه دهند:

 • گذر نامه ی معتبر و گواهی تولد
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه ی درمانی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • سند مالکیت ملک در کرواسی
 • داشتن حساب بانکی در کرواسی حداقل به مبلغ 12000 یورو
 • دانش پایه زبان این کشور( برای دریافت اقامت دائم)

متقاضیان پس از خرید ملک و افتتاح حساب بانکی و بیمه درمانی در کرواسی می توانند سایر اقدامات لازم برای اقامت در این کشور را انجام دهند. اتباع کشور های غیر اتحادیه اروپا با مجوز وزارت داد گستری در کرواسی می توانند املاک مسکونی و یا تجاری در این کشور خریداری کنند و این مجوز در صورتی صادر می شود که اتباع کروات نیز مجوز خرید املاک در کشور فرد خارجی را داشته باشند. اطلاعات به روز را از مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز بخواهید.

سوالات متداول در مورد اقامت کرواسی

1-از چه روش هایی می توان اقامت کرواسی را گرفت؟

تولد در کشور کرواسی ، کاری ، تحصیلی ، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک.

2-مزایای گرفتن اقامت کرواسی چی هست؟

موقعیت مکانی در مركز اروپا ، طبيعت بسيار زيبا ، امنيت بالا ، ميزان جنايت بسيار پايين ، مردم بسيار آرام و مهربان ، تحصيلات ، بدون هزينه ، سیستم مراقبت پزشکی تقریبا بدون هزینه ، عدم مشکل نژاد پرستی یا مذهبی ، تنوع غذاهای تازه.

3-شرایط گرفتن اقامت کرواسی از طریق کار به چه صورت است؟

در صورتی که مجوز کار معتبر از جانب یک کارفرمای کرواسیایی داشته باشید می توانید تا زمان اعتبار مجوز کارتان، مجوز اقامت موقت بگیرید. ارائه ی قرار داد کاری الزامیست.

4-شرایط گرفتن اقامت کرواسی از طریق تحصیل به چه صورت است؟

اگر در یکی از دانشگاه های کشور کرواسی پذیرش بگیرید می توانید تا زمان اتمام تحصیلاتتان در کشور کرواسی بمانید

5-اعتبار اقامت کوتاه مدت کرواسی چقدر است؟

یک سال که در صورت نیاز قابل تمدید است.

6-مدت ارعتبار پاسپورت برای تمدید اقامت موقت کرواسی چقدر باید باشد؟

حداقل 3 ماه بعد از انقضای مجوز فرد.

7-چه زمانی باید برای درخواست تمدید اقامت کوتاه مدت کرواسی اقدام کرد؟

30 روز قبل از انقضای مجوز قبلی

8-شرایط گرفتن اقامت دائم کرواسی چطور است؟

حداقل برای مدت 5 سال و یا بیشتر با مجوز اقامت موقت در خاک این کشور زندگی کرده باشید.

9-آیا تسلط به زبان کرواسی تاثیری درگرفتن اقامت دائم کرواسی دارد؟

بله ، برای گرفتن اقامت دائم می بایست مدرک تسلط بر زبان کرواسی را داشته باشید.

10-روند گرفتن اقامت دائم کرواسی چقدر طول می کشد؟

حدود یک سال.

11-چه زمانی می توان برای شهروندی کرواسی اقدام کرد؟

پس از 10 سال زندگی در این کشور.

12-حداقل میلغ سرمایه گذاری برای گرفتن اقامت کرواسی چقدر است؟

200 هزار کرونا کرواسی.

نظرات کاربران

 • توسط Hossein Jian
  تاریخ: دی 27, 1398
  نفر
  نفر

  سلام و ادب

  بفرمایید مبلغ خرید مسکن در کروواسی چقدر است و آیا این کشور عضو شنگن میباشد یا نه؟

  تشکر

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: دی 30, 1398
   نفر
   نفر

   با سلام
   قیمت ملک در هر شهر و منطقه کرواسی متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا