071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان در اختیار متقاضیان و علاقه مندان قرار می دهد.

بررسی اجمالی اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

پزشکانی که به دنبال اخذ فرصت اشتغال دائم در ایالات متحده می باشند و کارفرمایانی که به دنبال حمایت از یک پزشک برای اقامت دائم قانونی و بر اساس اشتغال دائم در ایالات متحده هستند بایستی از طریق یک فرایند مراحل ذکر شده در ذیل را طی نمایند:
اتباع خارجی و کارفرمایان باید تعیین کنند که آیا تبعه خارجی واجد شرایط برای تابعیت آمریکا، اقامت دائم و قانونی تحت یکی از چندین مسیرهای قابل قبول برای اقامت دائم و قانونی است و یا خیر.
بخاطر داشته باشید که دسته بندی مهاجرت مبتنی بر اشتغال که نیاز به یک کارفرمای ایالات متحده برای تکمیل درخواست صدور گواهینامه کار ( تکمیل فرم ETA 9089 ) دارد یکی از پرطرفدار ترین امور خواهد بود. علاوه بر این فرد متقاضی  ملزم به ارائه یک(DOL)  به گروه آموزش و اشتغال کارگر نیز خواهد بود. ناگفته نماند که گواهینامه ممکن است صادر و یا رد گردد. با این حال، پزشکان بیگانه واجد شرایط که طب را در یک منطقه از ایالات متحده آمریکا به تایید رسانیده اند بایستی تمامی امور خود راتحت نظارت وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) ایالت متحده نیز به انجام برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند صدور گواهینامه کار اینجا کلیک کنید.

شرایط اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

متقاضی بایستی نسبت به تایید درخواست ویزای مهاجرتUSCIS ، تکمیل فرم I-140، دادخواست برای کارگران بیگانه نیز مبادرت ورزد. این دادخواست توسط کارفرمای حمایت خواهد شد. ناگفته نماند که این  برنامه را می توان تنها پس از صدور گواهینامه DOLبه ثبت رسانید.. پزشکان دسته دوم مبتنی بر اشتغال (EB-2) بایستی شرایط ذکر شده در ذیل را داشته باشند:
ارائه مدرک حرفه ای EB-2  با مدارک تحصیلی و یا مدارکی که توانایی استثنایی افراد را به اثبات برساند.
1) اتباع خارجی که از توانایی استثنایی در علوم، هنر و یا کسب و کار برخوردارند.
2) اتباع خارجی که حرفه هایی پیشرفته دارند.
3) پزشکان بیگانه واجد شرایط که در منطقه محروم از ایالات متحده نیز می باشند.
برای اطلاعات بیشتر در خصوص افراد واجد شرایط دسته EB-2، لطفا لینک زیر را کلیک کنید:
/greencard/eb2-green-card/eb-2-advanced-degrees-experience

اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

• هنگامی که یک پزشک فرم I-140 را دریافت کرد ، آخرین مرحله این است که برای به دست آوردن یک گرین کارت یا از طریق پردازش کنسولی و یا از طریق تنظیم وضعیت در ایالت متحده نیز اقدام نماید.

متقاضیان باید از طریق پردازش کنسولی (CP) اگر در خارج از ایالات متحده هستند نیز اقدام نمایند. این فرآیند شامل شرکت در یک مصاحبه کوتاه در کنسولگری ایالات متحده و در کشور خود خواهد بود و معمولا در عرض شش تا نه ماه از تاریخ اولویت (تاریخ آن زمانی است که دادخواست I-140  نیز دریافت شود) به طول خواهد انجامید. پیشنهاد می شود که به فرایند تکمیل شدن در هر بولتن ویزا نیز توجه داشته باشید. توجه داشته باشید که گام دوم را می توان تنها در صورت (در دسترس بودن تعداد ویزا) برای کشوری که فرد متقاضی (یا همسر متقاضی) در آن تولد یافته است و یا برای افرادی که درخواست آنان در تاریخ اولویت رسیده است به ثبت رسانید.

شما می توانید تاریخ فعلی را در وب سایت ما و یا از طریق این لینک بولتن ویزا نیز بررسی نمایید. بررسی تاریخ در بولتن ویزا برای کشورهای خاص که در آن پزشک و یا همسر وی در آن متولد شده است نیز خواهد بود. شما همچنین می توانید در مورد مفهوم تاریخ های اولویت در بولتن ویزا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر رایگان با ما در ارتباط باشید و تماس حاصل نمایید.

اطلاعات ضروری در رابطه با اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

وزارت امور خارجه (DOS) مدعی است که فرد متقاضی بایستی تعداد دفعات اخذ ویزای مهاجرتی حتی صورتی که متقاضی در حال حاضر در ایالات متحده است را به اثبات برساند. بخاطر داشته باشید که ویزای شماره S  برای اتباع خارجی علاقمند به مهاجرت به ایالات متحده نیز صادر خواهد شد.
متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وضعیت شماره های ویزا به بولتن ویزا مراجعه نمایند. علاوه بر این مشاهده وب سایت DOS برای اطلاعات مشخص تر در خصوص روند اخذ ویزا و اخذ تعداد ویزای مهاجرین در : http://travel.state.gov نیز امکان پذیر خواهد بود.
متقاضیان ساکن در ایالات متحده می توانند از طریق پردازش کنسولی اقدام نمایند، اما این گزینه به معنای اصلاح وضعیت (AOS) از طریق تکمیل فرم I-485  نیز خواهد بود. مزایای متعددی نسبت به CP، در نظر گرفته شده است. واقعیت این است که متقاضی در طول پردازش فرایندAOS  قادر به ترک ایالت متحده نخواهد بود و در صورت نیاز به آزادی مشروط و نیاز به خارج شدن از ایالات متحده قادر به کسب اطلاعات بیشتر در AOSنیز خواهد بود.

اطلاعات در مورد پزشکان از هند

پزشکان از هند باید در شورای پزشکی هند و برای کسب اطلاعات خاص به مشورت مبادرت ورزند:
http://www.mciindia.org

مهاجرت تحت چشم پوشی از منافع ملی برای پزشکان در مناطق محروم

در 6 سپتامبر 2000، سلف USCIS ، اداره مهاجرت و تابعیت (INS)، یک قانون موقت در مورد مهاجرت تحت چشم پوشی از منافع ملی (NIW) و برای پزشکان در مناطق محروم را بکار گرفت. پس از آن یک یادداشت سیاست در تاریخ 23 ژانویه سال 2007 که مقررات خاصی در خصوص جایگزینی را مشخص می کرد صادرشد. برای اطلاع از لینک این تفاهم نامه اینجا را کلیک کنید:
http://www.uscis.gov/USCIS/Laws/Memoranda/Static_Files_Memoranda/schneiderintrm012307.pdf.

اطلاعات ارائه شده در زیر برای کمک به متقاضیان بالقوه در درک و پیروی از چارچوب قانونی در پرتو تفاهم نامه NIW نیز در نظر گرفته شد. این امر نیاز به صدور گواهینامه کار برای پزشکان در مناطق محروم را فراهم کرد.  علاوه بر این متقاضیان هنوز هم می بایست پاسخگوی همه نیازهای واجد شرایطین برای طبقه بندی اولویت دوم نیز می بودندNIW. مدعی است که اگر فرد درخواست دهنده NIW به نمایندگی از یک پزشک بیگانه واجد شرایط اقدام نماید و یا یک پزشک بیگانه خود دادخواست برای طبقه بندی اولویت دوم بر اساس خدمات پزشکی در یک منطقه محروم را بدهد و یا امور یک گروه از کهنه سربازان (VA) را در اختیار بگیرد امکاناتی در اختیار وی قرار خواهد گرفت. نامگذاریهای HPSA در دفتر ثبت فدرال منتشر خواهد شد و همچنین در وب سایت HHS در دسترس خواهد بود:
http://bphc.hrsa.gov/ddatabases/hpsa.dfm.

طب / طب عمومی، اطفال، طب داخلی؛ به طور کلی زنان / زنان و روانپزشکی: قبل از سال 2007 و تنها کسانی برای پزشکانی که در زمینه های شیوه طب واجد شرایط بودند نیز صورت خواهد گرفت. پزشکان متخصص مراقبت تحت قانون موارد ذکر شده قبلی را شامل نمی شدند. تحت تفاهم نامه 2007 سیاست، دادخواست USCIS دادخواست برای کارگر مهاجر به نمایندگی از پزشکان مراقبت های تخصصی که با کار تمام وقت آنان در مناطق تعیین شده توسط HHS موافقت شده است نیز در نظر گرفته خواهد شد. به منظور داشتن کمبود نیروهای متخصص بهداشت حرفه ای، نقشه کمبود پزشکان نیز مطرح خواهد شد (PSA) . برای تعیین اینکه آیا یک منطقه جغرافیایی یک PSA است و یا خیر بوجود خواهد آمد.

http: www.cms.hhs.gov/HPSAPSAPhysicianBonuses.

اسناد مورد نیاز برای ارائه دادخواست جهت گرین کارت برای پزشکان

فرد متقاضی و یا فرد دادخواه باید اسناد / شواهد ذکر شده در ذیل با فرم I-140 و برای حمایت از درخواست NIW را در اختیار داشته باشد. همه شواهد قابل اجرای ذکر شده در زیر باید برای هر منطقه از عمل در نظر گرفته شود. علاوه بر این برنامه ریزی های لازم برای تقسیم عمل تمام وقت پزشکی بالینی در از یک مناطق محروم برای پزشکان بایستی فراهم شود.
• یک قرارداد کار تمام وقت (بخاطر داشته باشید که تشکیل پرونده با گذشت 6 ماه نیز امکان پذیر خواهد بود) برای دوره های الزامی پزشکی بالینی حرفه ای و یا یک تعهد نامه اشتغال از یک مرکز VA باید ارائه شود این در حالیست که فرد یک پزشک و یا یک کارمند باشد.

بیانیه سوگند پزشک برای ارتکاب به عمل تمام وقت از طب بالینی برای تمامی دوره های مورد نیاز بایستی ارائه شود چرا که این فرایند در طول دوره پزشکی نیز ضروری خواهد بود.
شواهد پزشک تمام وقت برای ارائه خدمات پزشکی بالینی به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:
• یک منطقه جغرافیایی و یا مناطق تعیین شده توسط وزیر HHS بدلیل داشتن کمبود متخصصان مراقبت های بهداشتی؛ مناطق و یا حوزه هایی که توسط وزارت نیز طراحی شده اند.
• امکانات تحت صلاحیت وزیر VA.
• ارائه نامه ای (تشکیل پرونده با گذشت 6 ماه امکان پذیر خواهد بود) از یک سازمان فدرال یا وزارت امور خارجه بهداشت عمومی (از جمله سرزمین های ایالات متحده و منطقه کلمبیا), ارائه شهادت کار پزشک بیگانه است, شهادتی  که در جهت منافع عمومی باشد.
• هر گواهی فرد بیگانه بایستی از یک سازمان فدرال خاص گرفته شود و پس از آن سازمان مسائل مربوط به امور پزشکی و کار فرد بیگانه را مورد بررسی قرار دهد. ناگفته نماند که این امر بایتی در جهت منافع عمومی باشد.
• اخذ گواهی از وزارت امور خارجه و بهداشت عمومی که منعکس کننده صلاحیت بیش حد پزشک در یک منطقه بالینی باشد. اگر پزشک بیگانه تمرین را در نظر دارد به وی مجوز تمرین پزشکی در بیش از یک منطقه محروم بالینی نیز داده خواهد شد.
• شواهدی وجود دارد که پزشک بیگانه مطابق با نیازهای پذیرش و تحت § 212 (الف) (5) (B) از قانون مهاجرت و ملیت بایستی آن ها را در نظر داشته باشد. در صورت امکان، شواهدی از خدمات صادر شده از § 212 (ه) از قانون مهاجرت و ملیت بایستی ارائه شود. اگر پزشک فردی بیگانه است وی ملزم به اخذ ویزای J-1 غیر مهاجر در ایالات متحده نیز خواهد بود.

شمارش صلاحیت پزشک تمام وقت بالینی در طول پنج سال

یک پزشک ممکن است برای طول دوره مقدماتی و در زمان تکمیل ظرفیت به مناطق محروم که کمبود پزشک در آن احساس می شود با استفاده از امکانات VA و قبل از تصویب theForm I-140 نیز اعزام گردد. این درحالیست که وی ملزم به رعایت موارد ذکر شده در ذیل می باشد:
• پزشک در یک وضعیت قانونی (به غیر از وضعیت غیر مهاجرتی J-1) بوده باشد.
• خدمات نظارتی تحت معیار 8 CFR §204.12 (A).باشد.

شواهد پذیرش موقت اقامت و گرین کارت برای پزشکان

یک پزشک به ارائه گزارش در 120 روز و پس از سالگرد دوم و ششم از تایید I-140 نیاز خواهد داشت. بخاطر داشته باشید که فرد پزشک ملزم به تکمیل و یا تکمیل فرایند های مورد نیاز در طول سال های ارائه خدمات پزشکی خواهد بود. لیست شواهد قابل قبول در سال 2007 و بر اساس تفاهم نامه سیاست USCIS ارائه شده است.

سوالات متداول در مورد اقامت و گرین کارت آمریکا برای پزشکان

1- پزشکان چگونه می توانند اقامت آمریکا را دریافت نمایند؟

پزشکان سایر کشور ها که قصد مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا را دارند، می بایست در ابتدا مدارک تحصیلی خود را معادل سازی کنند.

2- دلیل انتخاب امریکا برای پزشکان چیست؟

کشور آمریکا دارای دانشگاه های برتر دنیا می باشد و حقوق پزشکان در آمریکا بالا است، به همین علت هرساله هدف متقاضیان زیادی برای مهاجرت قرار می گیرد.

3- برای شروع کار پزشکان در آمریکا باید چه کاری را انجام داد؟

برای شروع کار در آمریکا و دریافت گرین کارت و اقامت امریکا در ابتدا باید در آزمون معادل سازی MCAT شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

4- برای دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا، پزشکان باید چه شرایطی را داشته باشند؟

پزشکانی که قصد دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا را دارند، می بایست نمره قبولی در آزمون MCAT و نمره بالا در دوره تحصیلی و ریز نمرات خوبی را ارائه دهند.

5- آیا پزشکان می توانند از طریق ادامه تحصیل اقامت آمریکا را دریافت نمایند؟

پزشکانی که قصد ادامه تحصیل در امریکا را دارند، در صورتیکه مدرک تحصیلی معادل سازی شده باشد، می توانند در دانشگاه های امریکا برای ادامه تحصیل اقدام کرده و اقامت امریکا را دریافت نمایند.

6- برای دریافت اقامت و گرین کارت پزشکان در آمریکا چه مدارکی باید ارائه شود؟

مدارکی که باید برای دریافت اقامت و گرین کارت پزشکان در آمریکا ارائه شود، عبارتست از: تکمیل فرم درخواست، سوگند نامه، مدارک تحصیلی معادل سازی شده، گواهی سلامت جسمی و روحی، گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه نمره قبولی در آزمون های معادل سازی شده.

7- چگونه می توانم به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی پزشکی اقامت آمریکا را دریافت کنم؟

پزشکان بین المللی برای دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا باید مراحل زیر را سپری کنند:

 • در ابتدادر سایت USMLE ثبت نام کنید.
 • در آزمون USMLE قبول شوید.
 • تجربه بالینی ارزشمند را در ایالات متحده کسب کنید.
 • در AAMC ثبت نام کنید .
 • برنامه های اقامت خود را انتخاب کنید.
 • ECFMG خود را نشانه گذاری کرده و در ERAS ثبت نام کنید.

8- اقامت پزشکان در آمریکا چند سال است؟

اقامت حداقل سه سال برای پزشکان مراقبت های اولیه و برخی از تخصص های دیگر و برای برخی از تخصص های جراحی حداکثر پنج سال است.

9- آیا پزشکان در طول اقامت حقوق دریافت می کنید؟

پزشکان در حین آموزش اقامت، معمولاً 40 تا 50 هزار دلار در سال دریافت می کنند كه بسیار كمتر از حقوق معمول سالانه یك پزشك است.

10- سخت ترین قسمت دریافت اقامت و گرین کارت آمریکا چیست؟

امتحانات هیئت مدیره برای تبدیل شدن به پزشک معتبر در آمریکا، در جهان به عنوان یکی از دشوارترین بخش های دانشکده پزشکی تلقی می شود. مرحله اول USMLE، یکی از سخت ترین هاست.

11- آیا پزشکان با دریافت اقامت آمریکا زندگی خوبی را در این کشور خواهند داشت؟

با وجود آمار بالای فرسودگی در محل کار، بسیاری از پزشکان در امریکا رضایت دارند. براساس گزارش جدید Medscape در مورد خوشبختی و شیوه زندگی پزشکان، علیرغم بحران فرسودگی و نارضایتی حرفه ای پزشکان امروز، بسیاری از پزشکان گزارش می دهند که از زندگی شخصی خود در آمریکا راضی هستند.

نظرات کاربران

 • توسط روشنك
  تاریخ: بهمن 23, 1399
  نفر
  نفر

  باسلام وعرض وقت بخير
  درمورد مهاجرت جراح به آمريكاوكاناداسوال داشتم اگه خواهشا مشاور دارين دراين مورد كمك كنيد ممنونم

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: بهمن 23, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شما میتوانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا