071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

خانواده ی میزبان ما باشد شامل حداقل یک والد و یک فرزند زیر 18 سال باشد که در خانه زندگی می کند. برای اقامت دانمارک این کودک باید آدرس رسمی خانواده ی خود را داشته باشد.

شرایط اقامت دانمارک

باید دانش کاربردی از یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی داشته باشید.معمولا نباید 2 تجربه ی اقامت در برنامه ی au pair یا بیشتر را در یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا، EEA و سوییس داشته باشید. و یا مشغول به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک باشید. معمولا نباید در گذشته اجازه ی اقامت در دانمارک را کسب کرده باشید. معمولا نباید در گذشته در خانواده های دیگری در دانمارک بیشتر از یک سال در برنامه ی au pair بوده و اقامت دانمارک را داشته باشید.

تابعیت و اقامت دانمارک

معمولا باید حداقل یکی از والدین شهروند دانمارکی باشد تا بتواند شما را با زبان و فرهنگ دانمارکی آشنا کند. با این وحود، اگر والدین هر دو از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، EEA یا شهروند سوییس باشند و در دانمارک اقامت قانونی داشته باشند یا افرادی خارجی باشند که برای مدت طولانی در دانمارک زندگی کرده و رابطه ای قوی با کشور دانمارک داشته باشند، این قانون برای آنها صدق نمی کند.

تابعیت و اقامت دانمارک

هنگام ارائه ی درخواست، خانواده ی میزبان شما نباید دریافت کننده “یارانه ی عمومی” به عنوان اصلی ترین منبع درآمد باشند و تحت قانون “سیاست اجتماعی فعال” با کمک دولت زندگی کنند. خانواده ی میزبان باید این موضوع را با امضای یک اظهارنامه در فرم درخواست روشن کنند. با این وجود، آنها اجازه دارند که کمک های مالی به خصوصی را دریافت نمایند.

خانواده ی میزبان نباید به دلیل سواستفاده از قرارداد au pair در گذشته، از عضویت در این برنامه محروم شده باشند یا دوره ی ممنوعیت از شرکت در آن را داشته باشند. خانواده ی میزبان باید این موضوع را با امضای یک اظهارنامه در فرم درخواست روشن کنند. خانواده ی میزبان شما باید این سه بیمه را برای حمایت از شما داشته باشند: بیمه ی آسیب های حین کار، بیمه ی آسیب های فردی خارج از محل کار و بیمه ی انتقال شما به کشور موطن در صورت مرگ یا آسیب و بیماری جدی شما.

اقامت دانمارک از طریق دعوتنامه

معمولا نباید ملیتی مشابه یکی از اعضای خانواده ی میزبان داشته باشید. معمولا نباید نسبت فامیلی با یک نفر یا بیشتر از اعضای خانواده ی میزبان داشته باشید. شرایطی که خانواده ی میزبان باید داشته باشد:

اگر والدین کودک با هم زندگی نمی کنند و شما قبول کرده اید که در هر دو خانه اقامت داشته باشید، هر کدام از والدین باید جداگانه قرارداد au pair را با شما امضا کنند و هردو باید شرایط لازم برای میزبان شدن در برنامه ی au pair را داشته باشند. اگر شما قرار نیست در هر دو خانه ی والدین طلاق گرفته اقامت داشته باشید و فقط با یکی از آنها خواهید بود، این والد می تواند خانواده ی میزبان شما را تشکیل دهد، به شرطی که آدرس او، آدرس رسمی کودک باشد.

درخواست ویزای اقامت دانمارک

خانواده میزبان شما باید مبلغ DKK 5170 را به آژانس استخدام بین المللی دانمارک بپردازد. این مبلغ کمک به دولت برای پرداخت هزینه ی کلاس های آموزش زبان دانمارکی شماست البته تحصیل پزشکی در دانمارک نیز مورد استقبال متقاضیان مهاجرت قرار می گیرد. این مبلغ باید هربار که اجازه ی اقامت فردی به وسیله ی برنامه ی au pair داده می شود، پرداخت گردد هرچند که این خانواده قبلا هم میزبان یک فرد خارجی در برنامه ی au pair بوده اند یا متقاضی قبلا با یک خانواده ی دیگر دانمارکی در برنامه ی au pair اقامت داشته است.

این مبلغ باید چه شما تصمیم به شرکت در کلاس های زبان دانمارکی داشته باشید، چه نداشته باشید، پرداخت شود. حتی اگر شما وارد خاک دانمارک نشوید یا اینکه قراردادتان را با خانواده ی میزبان فسخ کنید، این پول باز گردانده نمی شود. زمانی که مشخص شود که تمام شرایط لازم برای گرفتن مجوز اقامت وجود دارد، آژانس استخدام بین المللی دانمارک از خانواده ی میزبان شما خواهد خواست که هزینه را بپردازند.

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید برای دریافت اجازه اقامت تحصیلی در دانمارک باید ابتدا درخواست نامه داشته باشید. برای دریافت مجوز اقامت، باید به صورت کتبی ثابت کنید که شما به عنوان یک دانشجوی غیر شهروندی اتحادیه اروپا باید در یک دوره یا برنامه آموزش عالی در دانشگاه یا کالج توسط دولت دانمارک پذیرفته شوید. برای درخواست اجازه اقامت دانمارکی، باید یک فرم درخواست را تکمیل کنید. باید اطمینان حاصل کنید که فرم درخواست را به درستی پر کرده اید یعنی که باید اطلاعات درست و صحیح به مقامات اداره ی مهاجرت دانمارک بدهید. در صورت عدم صحت اطلاعات فرستاده شده درخواست پرونده شما رد می شود یا زمان پردازش پرونده شما به تعویق می افتد.

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

در اولین اقدام باید یک نماینده از موسسه آموزشی دانمارک قسمت دوم فرم درخواست شما را تکمیل کند و مدارک مورد نیاز را پیوست دهد و آن را برای شما ارسال می کند. بعد بخش کامل فرم درخواست خود را تکمیل کنید. قابل به ذکر است که معمولا شهروندان بین المللی در دانمارک کمک های مالی یا مزایای دولتی دریافت نمی کنند. اگر کسی این کمک ها و مزایای مالی دریافت کند ممکن است اجازه ی اقامت آن ها لغو شود و دولت آن ها را اخراج می کند. اگر یک اظهارنامه ی بانکی برای تایید حمایت مالی ارائه می دهید باید توجه داشته باشید که صورت حساب بانکی باید کمتر از 30 روز باشد و نام شما باید در صورت حساب بانکی نمایش داده شود.

اقامت دانمارک از طریق کار و تخصص

بطور معمول جهت اقامت در دانمارک از طریق کار و تخصص اغلب درخواست دهندگان عضو اتحادیه اروپا و شهروندان دانمارکی نیاز به مجوز کار برای کارکردن در کشور دانمارک ندارند. با این حال استثناعاتی نیز وجود دارد. شهروندان کشورهای دیگر نیاز به اخذ ویزای کاری دانمارک دارند. این افراد باید سه ماه قبل از مهاجرت به کشور دانمارک درخواست ویزا بدهند. در اخذ مجوز کار کشور دانمارک مسئولیت کامل برعهده شما است.

کار کردن غیر قانونی در کشور دانمارک می تواند منجر به اخراج شما از کشور یا جریمه و زندانی شدن شما شود. این قوانین همچنین برای کارهای داوطلبانه و غیر پرداخت اعمال می شود. مقامات دانمارک تصمیم خود را در مورد مجوز کار شما بر این مبنا قرار می دهند که آیا فردی در دانمارک می تواند کار درخواستی شما را با کیفیت بهتر به انجام برساند؟ آنها همچنین تصمیم می گیرند که آیا مهارت های مورد نیاز برای انجام کار مورد تقاضای شما قابلیت ارائه مجوز کا را دارد یا خیر.

در نتیجه شما باید یک قرارداد کار با ذکر حقوق و عنوان کاری نوشته باشید که در آن شرایط کاری نیز لحاظ شده باشد و دارای شرایط کاری استاندارد کشور دانمارک باشد. به طور میانگین از زمان درخواست، دو ماه طول می کشد تا شما ویزای کاری خود را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای ارائه به منظور اخذ ویزا کار از طریق تخصص به شرح زیر می باشد:

  • اسناد مربوط به هزینه پرداخت شده و ضمیمه رسید پرداختی شما
  • کپی از تمام صفحات گذرنامه خود
  • قرارداد کار یا پیشنهاد شغلی که شامل اطلاعات مربوط به حقوق و شرایط استخدام و نیز شرح عنوان شغل باشد. از زمان پیشنهاد یا قرارداد نباید بیشتر از 30 روز بگذرد.
  • مدارک مربوط به آموزش در رابطه با به شغل مورد درخواست
  • مدارک مربوط به قسمت هایی از حقوق و مزایای شما که در قرارداد کاری نشان داده نمی شود، برای مثال برای مسکن یا حقوق و دستمزد پرداختی به شما در خارج از کشور چقدر پرداخت می شود.
  • مدارک مجوز، در صورتی که شغل مورد نظر نیاز به مجوز دانمارکی داشته باشد.
  • اگر شما یک ورزشکار یا مربی هستید، باید صورت وضعیت از سوی هیات مدیره مربوط به رشته ورزشی شما را ارائه دهید.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

در حال حاضر تنها این کشورها هستند که ویزا شهروندی از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند و دسترسی به صدور پاسپورت دوم دارند: آنتیگوا و باربودا، قبرس، دومینیکا، گرانادا، مالت، صربستان، سنت کیتس، نوویس و سنت لوئیس. خدمات تخصصی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، یک منبع قابل اطمینان است و دارای توصیه های کامل برای شرکت های بین المللی می باشد. ما معمولا به شرکت های قانونی، بانک های خصوصی، شرکت های خانوادگی و مشاغل مدیریت سرمایه کمک کی کنیم تا درخواست ویزای شهروندی این کشور را داشته باشند.

دانمارک یک کشور اروپایی اسکاندیناوی است. دانمارک شفافیت دارد، سطح پایین فساد باعث می شود دانمارک مکان جذابی برای فعالیت های تجاری باشد. دانمارک دارای زیرساخت تجاری سازگار با محیط زیست آسان، بازار کار با تحصیلات عالی و دسترسی به بازار 1 هزار میلیارد دلار اتحادیه اروپا است. دانمارک دارای کیفیت بالایی از استانداردهای زندگی در Nordic است. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک 100 میلیون یورو تا 100000 میلیون یورو می باشد. فرد می تواند در حوزه های تکنولوژی های تمیز، دریایی و کشتی سازی، آشپزی، املاک و ساخت و ساز، خودرو و ماشین آلات، انرژی باد سرمایه گذاری کند.

نوع ویزا اختصاص داده شده: ویزا نوع C،D و تجارت. زمان مورد نیاز برای روند این کار نیز 1 ماه کاری می باشد. درخواست کنندگان می توانند پس از 5 سال درخواست اقامت دائم بدهند و پس از 9 سال زندگی در این کشور بدون وقفه شهروند دانمارکی شوند. قانون تابع دوملیتی در این کشور مجاز است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر شرایط مهاجرت به دانمارک با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید تا شما را در روند اخذ ویزای اقامت راهنمایی کنند.

اسکرول به بالا