071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت برزیل با خرید ملک

اقامت برزیل با خرید ملک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در برزیل می باشد که با استفاده از آن می توانید اقامت برزیل را دریافت نمایید. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به برزیل می باشند، می توانند این مقاله را که توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد گردآوری شده است، مطالعه نمایند.

شرایط خرید ملک در برزیل

امروزه برزیل پس از افزایش اخیر در تولید ناخالص داخلی، به عنوان سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان در رده بندی قرار دارد. همچنین پیش بینی می شود که تا سال 2035 اقتصاد این کشور به پنجمین اقتصاد بزرگ در کره زمین تبدیل شود.

برزیل تقریباً بدون هیچ تقصیری از رکود خود رنج می برد، اما احساس می کند اثرات آن یکسان باشد. اقدامات دولت برای تلاش برای خنثی کردن بدترین رکود با ترویج رشد قوی و کاهش بار بدهی، فشارهای تورمی ایجاد کرده است.

در نتیجه، سود اجاره در بسیاری از مناطق اکنون پایین تر از سطح تورم بوده و جذابیت سرمایه گذاری های اجاره ای را کاهش می دهد. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران به جای سود اجاره، برزیل را برای رشد سرمایه بالقوه انتخاب می کنند.

متقاضیان اقامت برزیل با خرید ملک باید بدانند که برخی مناطق شمال شرقی برزیل، به ویژه اطراف باهیا، طی چند سال گذشته به میزان 20 درصد سرمایه سالانه را به خود جلب کرده اند، و سایر مناطق نیز انتظار می رود که با سرعت رشد کنند. وقتی اقتصاد جهانی این کشور را از تاریکی رکود خارج می کند، برزیل باید بتواند این توسعه را ادامه دهد.

توسعه گردشگری باید در آینده نیز ادامه یابد. برزیل از سال 2005 تنها دارای یک وزارت گردشگری برای ارتقاء این کشور به عنوان مقصدی برای تعطیلات می باشد، بنابراین هنوز زمینه کافی برای رشد در آن جا وجود دارد.

حداقل سرمایه گذاری برای فروش مجدد یا ساخت جدید 700 هزار رئال برزیل (برای ایالت های شمال و شمال شرقی) و 1 میلیون رئال برزیل برای سایر مناطق است. این امر در مورد املاک مسکونی و تجاری به استثنای مناطق روستایی صدق می کند.

سرمایه گذاری باید توسط یک بانک برزیلی و مقامات مهاجرت تایید شود. پس از تصویب، سرمایه گذار اجازه اقامت موقت 2 ساله را دریافت می کند. بعد از گذشت دو سال، اقامت دائم سرمایه گذاری که صاحب ملک است، در دسترس است. علاوه بر این، سرمایه گذار برای درخواست اقامت باید حداقل 30 روز در برزیل زندگی کند. بعد از چهار سال اقامت، سرمایه گذار و خانواده اش می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

اخذ اقامت برزیل از طریق خرید ملک

برنامه جدید اخذ اقامت برزیل با خرید ملک و مستغلات به گسترش بخش های اقتصادی پاسخ می دهد. از نوامبر سال 2018، برنامه جدیدی که در برزیل پیاده سازی شد، به اتباع خارجی که خرید املاک و مستغلات در برزیل را انجام داده اند، اجازه می دهد تا برای ویزای اقامت اقدام نمایند.

این ایده اکنون همگام سازی گسترش بخش های خصوصی (مانند نفت و گاز) با اجرای یک برنامه مناسب برای اخذ اقامت و در نتیجه افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در پی دارد. در صورت کسب آگاهی بیشتر در رابطه با مهاجرت و اقامت می توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

مراحل خرید ملک در برزیل

روند اقامت برزیل با خرید ملک ساده است، اما تا حدودی متفاوت از دیگر مناطق در آمریکای لاتین می باشد. در این کشور بیش از هر جای دیگر، داشتن مشاوره حقوقی خوب و مناسب ارزش دارد. قبل از امضای هر چیزی با وکیل خود مشورت کنید.

  1. شماره CPF خود را دریافت کنید. برای خرید ملک در برزیل باید شماره شناسه مالیاتی (CPF) داشته باشید. این مورد برای اجرای قرارداد فروش لازم نیست، بلکه برای انتقال مالکیت مورد نیاز خواهد بود.
  2. اگر قصد انجام این کار را دارید، درخواست حق بیمه دهید. حق بیمه باعث آرامش خاطر بسیاری از افرادی که قصد خرید در کشورهای خارجی دارند، و با قوانین و مسائل مربوط به املاک داخلی آن آشنا نیستند، می شود.
  3. قرارداد فروش خصوصی را تکمیل کنید. در اینجا “خصوصی” به معنای شخصی است که در دفتر اسناد رسمی ثبت نشده است. در این قرارداد باید قیمت خرید و تمام شرایط یا موارد فروش را مشخص کنید. (وقتی هزینه ملک را پرداخت می کنید، فروشنده نمی تواند بدون ارائه این قرارداد پول را از بانک خارج کند.)
  4. در یک روزنامه رسمی خرید خود را به صورت عمومی اطلاع رسانی نمایید. انجام این مرحله برای هر ملک با ارزش بیش از 10000 رئال برزیل ( 219672 یورو) الزامی است.
  5. مالیات انتقال که برابر با 2٪ از ارزش ملک می باشد، را پرداخت کنید.
  6.  رسید و اثبات پرداخت مالیات را به دفتر اسناد رسمی خاصی که سوابق معاملات ملکی را نگهداری می کند، تحویل دهید. این دفتر اسناد رسمی ملک شما را به صورت رسمی ثبت می نماید.
قوانین خرید ملک در برزیل
قوانین خرید ملک در برزیل

قوانین خرید ملک در برزیل

هنگام اقامت برزیل با خرید ملک، کلیه معاملات باید از طریق بانک مرکزی برزیل انجام شود. تمام پول های ارسال شده به برزیل باید از طریق سیستم رسمی بانکی و در ارتباط با بانک مرکزی تأمین شود.

همچنین باید توجه داشته باشید که هنگام بستن قرارداد معامله ملک، بانک برزیل که نماینده فروشنده است، تنها در صورتی که هر دو طرف قرارداد را امضاء کنند، می تواند پول را به فروشنده انتقال دهد. این بدان معناست که اگر مبلغ خرید یک ملک را به بانک انتقال دادید و فروشنده سعی کند قبل از امضای قرارداد شرایط معامله را تغییر دهد، وی قادر به برداشت پول نخواهد بود و پول برگشت داده می شود.

یک سرمایه گذار خارجی همچنین می تواند بدون ترک کشور وطن خود با وکالت دادن به یک وکیل یا فرد معتمد دیگری بدون هیچ مشکلی املاک و مستغلات را در برزیل خریداری کند. برای به دست آوردن وکالت در کشوری خارج از برزیل، دستورالعملی وجود دارد که شامل یک دفتر اسناد رسمی داخلی و کنسولگری برزیل دارای صلاحیت در محل اقامت سرمایه گذار می شود.

حضور وکیل تضمین می کند که روند خرید ملک برزیل به آسانی پیش برود.

قوانین خرید ملک در برزیل برای خارجی ها

سوالی که معمولاً قبل از ارزیابی شرایط سرمایه گذاری در برزیل مطرح می شود این است که “آیا می توانم در برزیل سرمایه گذاری کنم؟ ” جواب این سوال مثبت است. خارجی ها نه تنها می توانند در برزیل سرمایه گذاری کنند، بلکه توسط دولت برزیل به انجام این کار تشویق شده اند.

تسهیل اخذ ویزا و وجود معاهداتی برای جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف، نمونه بارز علاقه دولت برزیل می باشد. هیچ محدودیتی برای خریداران املاک خارجی که اقدام به خرید زمین شهری، ساحلی، خانه یا آپارتمان هستند، جود ندارد. اتباع بیگانه حقوق برابر با برزیلی ها دارند و لازم نیست اقامت داشته باشند.

با این وجود محدودیت هایی برای خارجی هایی که مایل به خرید قطعه های بزرگ از اراضی کشاورزی در روستا ها هستند، وجود دارد. اگر قصد خرید یک زمین بزرگ را دارید برای راهنمایی با وکیل خود مشورت کنید، اما سرمایه گذاران که به دنبال شرکت در املاک و مستغلات، صنعت گردشگری، بازارهای صادراتی یا محیطی هستند، لازم نیست نگران محدودیت ها باشند. شما می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد و  تماس با ما اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین خرید ملک در برزیل را دریافت نمایید.

هزینه خرید و فروش ملک در برزیل

هزینه انعقاد قرارداد حدود 4 درصد از قیمت خرید به علاوه هرگونه هزینه حقوقی یا بیمه نامه خواهد بود. این 4 درصد شامل 1 درصد برای ایجاد قراردادنامه، 2 درصد برای مالیات انتقال و 1 درصد دیگر برای ثبت املاک می باشد. مالیات بر سود سرمایه معمولاً 15 درصد می باشد و در زمان فروش پرداخت می شود.

سرمایه گذاری مجدد سود کسب شده در املاک دیگر و تعویق مالیات، طبق قانون برزیل مجاز است. به طور کلی هزینه های مربوط طبق استانداردهای آمریکای شمالی پایین است. برای یک پروژه معمولی کاندو با استخر و خدمات اساسی، انتظار می رود کمتر از 80 دلار در ماه پرداخت کنید.

مالیات بر املاک در شهرداری ها متفاوت خواهد بود، اما مالیات مربوط به بسیاری از کاندوهای ساحلی تقریباً 250 دلار در سال است.

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 151165 رئال برزیل (6.889.63 یورو) می باشد و قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز 1.3577 رئال برزیل (4720.71 یورو ) تعیین شده است.

مالیات بر املاک و مستغلات در برزیل

IPTU مالیات بر املاک می باشد. این مالیات در هر شهر به صورت محلی تعیین می شود، اما معمولاً بسته به کاربرد ملک و موقعیت آن معادل 0.5 درصد تا 1.5 درصد از کل ارزش ملک می باشد.

ITBI مخفف مالیات انتقال املاک و مستغلات می باشد و بر اساس ارزش دارایی یا ارزیابی آن تعیین می شود. مبلغ این مالیات به طور عادی معادل 2 درصد از مبلغ ارزیابی شده می باشد و باید پیش از رفتن به دفتر اسناد رسمی، جهت ثبت رسمی تغییر اموال پرداخت شود.

برای انتقال رسمی دارایی هزینه های دیگری نیز وجود دارد مانند امضای قرارداد عمومی و ثبت قرارداد در دفتر اسناد رسمی یا Cartório de Registerro de Imóveis (هزینه بستگی به ارزش دارایی دارد).

همچنین IR مخفف مالیات بر درآمد است. این مالیات به میزان سود کسب شده، بستگی دارد؛ به همین دلیل این میزان بین 15 تا 25 درصد می باشد. توجه داشته باشید که بر اساس قانون جدید هر 5 سال یک مالیاتی به سود کسب شده تعلق می گیرد. این قانون به طور کلی مربوط به فروشنده ملکی سود آور و سرمایه گذاری مجدد سود به دست آمده در سایر املاک و مستغلات تا 180 روز پس از فروش، می باشد.

سرمایه گذاری امن از طریق خرید املاک در برزیل
سرمایه گذاری امن از طریق خرید املاک در برزیل

سرمایه گذاری امن از طریق خرید املاک در برزیل

خرید املاک و مستغلات در مناطق شهری برزیل یک سرمایه گذاری نسبتاً مطمئن می باشد. برزیل دارای یک سیستم ثبت نام امن و سازمان یافته در بازار املاک و مستغلات است که به خوبی توسعه یافته است. با این حال، برخی از اقدامات احتیاطی و مقرراتی در نظر گرفته شده است تا معامله بدون نقص انجام شود.

طبق قانون برزیل، هر شهروند خارجی می تواند املاک شهری را در برزیل بدست آورد. وقتی صحبت از مناطق روستایی می شود، محدودیت هایی وجود دارد که در پایان این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

اگرچه با یک مجوز دارایی سر و کار دارید، اما برای بازرسی مدارک و مشاوره در مورد خرید، به یک مشاور حقوقی معتبر احتیاج دارید. بارزترین حمایت، بازرسی مدارک و احتیاط در مورد اعمال ملک می باشد.

متأسفانه بسیار متداول است که بیگانگان توسط فروشندگان بی پروا و دلالان در برزیل فریب خورند. شایع ترین موارد شامل مذاکره در مورد املاک و مستغلات فروشنده ای است که آن ها مدارک و همچنین فروش املاک و مستغلات با بدهی های معوقه را قانونی کنترل نمی کنند.

همچنین در مورد نحوه ثبت صحیح سرمایه گذاری در برزیل توصیه می شود، هیچ گونه مالیاتی برای بازیابی سرمایه گذاری خارجی از برزیل به خارج از کشور وجود ندارد؛ اما این امر مستلزم ثبت صحیح سرمایه گذاری در زمان خریداری املاک می باشد.

و البته بررسی وکیل منتخب نیز قانونی می باشد. این کار را می توان بصورت آنلاین با خدماتی به نام Cadastro Nacional dos Advogadosprovided توسط کانون وکلای دادگستری برزیل معروف به Ordem dos Advogados do Brasil انجام شود. متاسفانه این سرویس به زبان انگلیسی در دسترس نیست، اما می توانید براساس نام یا شماره OAB وکلا را جستجو کنید. سپس می توانید وضعیت مجوز آن ها را بررسی کنید و همچنین عکس آن ها را ببینید.

در صورتی که با خواندن این مقاله مایل به خرید ملک در برزیل و تحصیل در برزیل باشید، می توانید با مشاورین ما در تهران و شیراز از طریق شماره های ذکر شده در سایت ارتباط برقرار نمایید.

اسکرول به بالا