071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور ایرلند به دلیل سطح مناسب زندگی همواره مورد توجه افراد بسیاری در سراسر دنیا جهت مهاجرت بوده و هرساله افراد زیادی از راه های مختلف برای رفتن به این کشور تلاش می کنند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی میرداماد می توانند در تمام امور اخذ اقامت ایرلند به شما کمک نمایند.  ایرلند بسیار امن است، طبق قانون، همه کسانی که در ایرلند تمام وقت کار می کنند، حق 20 روز تعطیلات سالانه دارند.

روش های مختلف اخذ اقامت ایرلند

هر فردی شهروند ایرلندی حق دارد برای مهاجرت اعضای خانواده درجه یک خود برای اقامت اقدام نماید. هر گونه درخواست (از جمله برای همسر) جهت ورود به کشور ایرلند یا خدمات ویزای مهاجرتی ایرلندی (INIS) برای شما امکان پذیر است. اعضای خانواده عموما همسران، شرکای مدنی و کودکان زیر 18 سال هستند. سیاست کلی که اجازه دهد وابستگان بالای 18 سال به شما در ایرلند بپیوندند وجود ندارد.

اگر مجوز استخدام یا مهارت های حیاتی داشته باشید که در کشور ایرلند مفید باشد، می توانید خودتان به همراه خانواده (همسر، شریک زندگی و وابستگان شما)پس از اخذ مجوز استخدام ویزا جهت اقامت در ایرلند دریافت کنید. اگر مجوز استخدام عمومی دارید، می توانید خانواده خود را بعد از اینکه در طول یکسال به طور قانونی کار کرده اید، برای مهاجرت به ایرلند دعوت نمایید. شما همچنین باید قادر باشید که نشان دهید که می توانید از آنها حمایت مالی کنید. در عمل، شما باید درآمد بیشتری از حد مجاز درآمد خانواده خود کسب کنید.

این سیاست کلی اجازه اقامت به دانشجویان و اعضای خانواده دانشجویان در ایرلند را می دهد. در حالی که سیاست عمومی در رابطه با اقامت خانواده فرزندانی که در ایرلند به دنیا آمده اند وجود ندارد با این حال شما ممکن است قادر به ایجاد یک استثنا کلی در این زمینه باشید.

مزایای اقامت ایرلند

ایرلند دارای موقعیت جغرافیایی عالی است، در نتیجه دارای موقعیت عالی و سفر به نقاط مختلف اروپا است. ایرلند با بارسلونا دو ساعت فاصله دارد، تا رم سه ساعت و برای سفر مسیرها بسیار کوتاه است، انگلیس تنها 45 دقیقه تا رم فاصله دارد. اگر به دنبال بازدید از فرهنگ های دیگر هستید، این کشور برای شروع بسیار خوب است.

مزایای اقامت ایرلند

طبق قانون، همه کسانی که در ایرلند تمام وقت کار می کنند، حق 20 روز تعطیلات سالانه دارند. معمولا کارمندان در طول تعطیلات به سفرهای خارج از کشور می روند. اسلحه در ایرلند غیرقانونی است مگر اینکه یک مزرعه داشته باشید. به طور طبیعی، برخی اسلحه ها به داخل این کشور قاچاق می شوند و تیراندازی هر روزه نیز ممکن است به وقوع بپیوندد و توسط رسانه ها اعلام گردد. با این حال، در مقایسه با ایالات متحده آمریکا و آمار جرم سالانه توسط اداره آمار مرکزی (CSO) منتشر شده است ایرلند بسیار امن است.

هر دو مراقبت های خصوصی و عمومی در ایرلند در دسترس هستند. سیستم بهداشت عمومی توسط مالیات عمومی مردم تامین می شود. در صورت نیاز به درمان فوری، احتمال دارد هزینه یارانه ای بسته به سن و درآمد توسط دولت به فرد پرداخت شود. در غیر این صورت اگر مسئله فوری نیست، می توانید صبر، و به یک لیست انتظار بروید. چندین ارائه دهنده خدمات بهداشتی خصوصی وجود دارد که می تواند برای خدماتی مانند اتاق های عمل خصوصی و بدون لیست انتظار از آنها استفاده کنید. اجاره اتومبیل در ایرلند ارزان و به صرفه است علاوه بر آن حمل نقل عمومی در دسترس و با قیمت مناسب می باشد.

اقامت موقت ایرلند

شهروندان غیر EEA که قصد اقامت به مدت سه ماه در ایرلند را دارند ، باید برای مجوز اقامت درخواست دهند. این مجوز یک مهر در پاسپورت شما می باشد و می توانید این مجوز را از افسر مهاجرت هنگام ورود به ایرلند و یا از افسر ثبت نام در محل زندگی خود دریافت کنید. شهروندان غیر EEA ( به استثنای افراد زیر 16 سال ، افرادی که در ایرلند و یا انگلستان متولد شده اند و زنانی که همسر شهروندان ایرلندی هستند) در صورتی که قصد اقامت به مدت بیش از سه ماه را داشته باشند باید طی سه ماه ورود به ایرلند در اداره پلیس محلی ثبت نام کنند. برای ثبت نام به مدارک زیر نیاز است :

 • پاسپورت
 • 4 قطعه عکس اخیر در سایز عکس پاسپورت
 • مدارکی که دلیل ورود شما به ایرلند را نشان دهد ( مانند مجوز کار ، مجوز بیزنس ، تایید ثبت نام در یک دوره تحصیلی)

پس از آن مجوز اقامت برای حداکثر 12 ماه صادر و گواهی ثبت نام به شما داده می شود. این مجوز هر 12 ماه، قابل تمدید است. برای موارد زیر مجوز اقامت ایرلند صادر می شود:

 • تهیه و یا دریافت خدمات در ایرلند
 • کار و یا خود اشتغالی
 • بازنشستگی و یا برای افرادی که از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.
 • تحصیل

به طور معمول مجوز اقامت برای دسته 1 برای مدت زمان خدمات مربوطه صادر می شود. معمولا مجوز اقامت برای دسته 2 و 3 برای پنج سال معتبر است_ به جز در موارد قراردادهای شغلی کوتاه مدت ( که برای سه ماه تا یک سال معتبر است). مجوز اقامت تحصیلی برای مدت زمان دوره تحصیل صادر می شود. با مجوز اقامت می توانید تا حداکثر شش ماه در صورتی که بر اعتبار مجوز اثر نگذارد، به خارج از کشور ایرلند سفر کنید.

ممکن است پیش از درخواست مجوز اقامت به معاینات پزشکی نیاز داشته باشید. به خصوص اگر فردی سالخورده و یا معلول باشید ، می توانید مزایای دولتی را پیش از پایان اعتبار مجوز مطالبه کنید. داشتن بیمه درمانی برای افراد دسته 3 و 4 الزامی است و تمام افراد غیر شاغل باید بودجه و یا درآمد کافی برای تامین مخارج زندگی خود داشته باشند.

اقامت دائم ایرلند

به طور کلی، می توانید پس از اقامت قانونی در ایرلند برای مدت 5 سال اقامت خود دائم خود را درخواست کنید. این شامل افرادی که دارای مجوز کار عمومی هستند نیز می شود. با این حال، به عنوان یک مزیت خوب برای تکنسین ها، صاحبان مجوز کار و نیروهای کاری ماهر به حساب می آید که می توانند پس از 2 سال اقامت دائم خود را درخواست کنند. هنگامی که مجوز اقامت اقامت دائم در ایرلند را کسب نمودید، شما هیچ مجوز استخدام دیگری برای ماندن در ایرلند نیاز نخواهید داشت.

آگاه باشید که مدت زمان صرف شده به صورت قانونی در ایرلند براساس تاریخ ویزا یا مجوزهای استخدامی نیست، بر اساس زمانی است که ورود شما در ایرلند در دفتر مهاجرت ثبت شده است. این بدان معنی است که بسیار مهم است که شما این کار را در اسرع وقت پس از ورود خود به ایرلند انجام دهید، زیرا تاخیر در ثبت نام می تواند هنگام درخواست اقامت یا مجوزها و ویزا های دیگر باعث عواقب جدی شود. میتوانید در اداره ملی مهاجرت Garda در دوبلین، ثبت نام کنید و در خارج از دوبلین میتوانید ثبت نام کنید در دفتر مرکزی خود در منطقه گاردا این کار را انجام دهید. هزینه ی ثبت ورود 300 یورو برای هر گواهی می باشد.

پس از پنج سال اقامت در ایرلند در صورتی که بتوانید از خود حمایت مالی کنید و از پس هزینه زندگی و مسکن خود بر آیید، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی باشید. داشتن حق شهروند در ایرلند، شما را مجاز به درخواست پاسپورت ایرلندی و همچنین رای دادن در انتخابات ایرلند می کند و شما را یک شهروند اتحادیه اروپا می کند.

اقامت ایرلند از طریق کار

مجوزهای کار در ایرلند از طرف” اداره بیزنس ، پروژه و نوآوری ” صادر می شود. افراد خارجی که با مجوز کار در ایرلند مشغول به کار هستند، از مزایا و حقوق یکسان با شهروندان ایرلندی بهره مند می شوند. انواع بسیار زیادی مجوز کار ایرلندی وجود دارد ، اما دو مجوز اصلی و عمده ایرلند ” مجوز کار مهارت های بحرانی” و ” مجوز کار عمومی” می باشند.

اقامت ایرلند از طریق کار

مجوز کار بحرانی( فوری) برای متخصصین، این مجوز جایگزین گرین کارت ایرلند می باشد و مختص افرادی با حرفه های موجود در” لیست مشاغل با مهارت بسیار بالا” صادر می شود. بدلیل نیاز فوری به این دسته از مشاغلدر بازار کار ایرلند این ویزا تعریف شده است و فرصتی مناسب برای کسانی است که قصد کار در صنایع فناورانه دارند . از جمله طراحی وب ، متخصصان توسعه، برنامه نویسی و سایر مشاغل ICT . برخی از مزایای مجوز کار مهارت های بحرانی:

 • ورود به بازار کار بدون آزمون ، برای سرعت بخشیدن به روند
 • دارندگان این مجوز می توانند برای مهاجرت وابستگان خود به ایرلند بلافاصله درخواست دهند. همچنین وابستگان پس از ورود به ایرلند می توانند برای مجوز کار درخواست دهند. (هزینه درخواست رایگان است)
 • دارندگان این مجوز می توانند پس از 2 سال زندگی به صورت قانونی در ایرلند ، برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.
 • حداقل حقوق سالیانه برای مشاغلی که با این مجوز می توان انجام داد، 30 هزار یورو می باشد.
 • هزینه درخواست 1000 یورو است اما در صورت نپذیرفته شدن، 90 درصد این هزینه قابل بازگشت می باشد.

مجوز کار عمومی، این مجوز به افراد این امکان را می دهد تا در زمینه های مختلف و متعددی به استثنای مشاغل موجود در لیست “دسته ها فاقد شرایط استخدام برای مجوز کار ” مشغول به کار شوند. حداقل حقوق سالیانه برای مشاغل این دسته 30 هزار یورو است . در موارد خاص ، این حداقل حقوق می تواند به 27000 یورو در سال برسد. کارکنان در هر دو شرایط فوق ، برای تمدید مجوز کار باید حداقل 30000 یورو درآمد داشته باشند.

به طور کلی ، این مجوز کار برای مدت شش ماه تا دو سال صادر می شود و تا حداکثر سه سال قابل تمدید می باشد. دارندگان این مجوز پس از یک سال می توانند برای مهاجرت وابستگان خود به ایرلند درخواست دهند، اما باید توانایی حمایت مالی از آنها را داشته باشند. آنها می توانند پس از 5 سال زندگی ، برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. هزینه درخواست برای مجوز کار 6 ماهه و یا کمتر، 500 یورو و برای مجوز 6 ماه تا دو سال 1000 یورو می باشد. در صورت پذیرفته نشدن ، 90 درصد این هزینه قابل بازگشت می باشد.

پیش از درخواست مجوز کار به یک پیشنهاد کاری نیاز است. متقاضی و یا کارفرمای او می توانند برای مجوز کار درخواست دهند، اما درخواست از طرف آژانس های کاریابی و یا سایر آژانس ها مورد قبول نیست. درخواست ها به صورت آنلاین انجام می شود و مدت زمان رسیدگی و جواب نهایی برای هر دو مجوز ذکر شده حدود هشت هفته می باشد.

اقامت ایرلند از طریق تحصیل و دانشجویی

تمامی دانشجویانی که عضو شهروندی اتحادیه اروپا نیستند و قصد دارند در این کشور به تحصل بپردازند می بایست تمامی شرایط و مدارک زیر را داشته باشند. در یکی از دانشگاه های کشور ایرلند به صورت تمام وقت به تحصیل مشغول باشید. نامه ی پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در ایرلند داشته باشید. باید هزینه ها و شهریه های دانشگاهتان را پرداخت کرده باشید. اگر شهریه دانشگاه کمتر از 6000 یورو باشد باید از قبل آن را پرداخت کنید و اگر این مقدار بالای 6000 یورو باشد باید 6000 یورو آن را از قبل بپردازید.

اگر قصد دارید بیش از سه ماه در ایرلند بمانید، دانشجویان برخی از کشورها برای ورود به ویزای تحصیلی ایرلند نیاز خواهند داشت. ایرلند یکی از کشور های عضو محدوده شینگن نیست بنابراین حتی اگر ویزای شینگن داشته باشید باید برای دریافت ویزای ایرلند اقدام کنید. پس از رسیدن و ورودتان به ایرلند باید محل زندگی و اقامتتان را در دفتر مهاجرت ملی گاردا (GNIB) به ثبت برسانید. هنگام به ثبت رساندن محل زندگیتان باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت و ویزای معتبر. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما در تمام مدت اقامتتان در ایرلند اعتبار خواهد داشت.
 • کارت دانشجویی و گواهی اشتغال تمام وقت به تحصیل که توسط دانشگاهتان صادر شده باشد.
 • بیمه سلامت معتبر که جداقل 25000 یورو را پوشش دهد. بیمه شما باید تمامی هزینه های بیمارستانتان را تحت پوشش خود داشته باشد.

سند توانایی و پشتوانه مالی یا کپی بورسیه و کمک هزینه تحصیل در ایرلند که نشان دهد در طول مدت زمان تحصیلتان از لحاظ مالی تامین خواهید بود و همچنین هنگام ثبت نام باید مبلغ 3000 یورو داشته باشید. هزینه دریافت مجوز اقامت دانشجویی در ایرلند 300 یوور است. پس از آن، GNIB یک کارت برای شما صادر میکند که اطلاعات شخصی، عکس و اعتبار این کارت را در خود خواهد داشت. برای کسب اطلاعات دقیق تر میتوانید با INIS یا دفتر خدمات مهاجرت و اقامت کشور ایرلند تماس بگیرید.

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

این برنامه طیف وسیعی از گزینه های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران غیر اتحادیه ی اروپا و خانواده های آنها فراهم می کند. با این طرح اجازه ورود به ایرلند به مدت 5 سال بصورت ویزای چند ورودی با امکان تمدید ارائه می شود. سرمایه گذاری باید برای ایرلند خوب باشد و برای شغل و منافع عمومی مفید باشد. این سرمایه باید توسط سرمایه گذار به صورت قانونی به دست آمده و مالک رسمی آن باشد، نه اینکه قرض شده باشد. سرمایه گذاران باید از شخصیت خوب برخوردار باشند و نباید هیچگونه سوء سابقه ای داشته باشند. آنها باید سرمایه خالص یعنی حداقل ۲ میلیون یورو داشته باشند و بتوانند شواهد وجود این دارایی را ارائه دهند.

سرمایه گذاری سازمانی: حداقل ۱ میلیون یورو در تجارت های جدید و یا تجارت های موجود ایرلندی برای حداقل ۳ سال سرمایه گذاری کند. سرمایه گذار می تواند شرکت استارت اپ راه اندازی کند. سرمایه گذاری شما می تواند در یک شرکت ایرلندی باشد یا بر روی تعدادی از شرکت ها گسترش یابد. شرکت باید ثبت و تایید شود و مقر آن در ایرلند باشد. سرمایه گذاری باید از ایجاد یا حفظ شغل حمایت کند.

صندوق سرمایه گذاری: حداقل ۱ میلیون یورو در یک صندوق سرمایه گذاری برای حداقل ۳ سال صورت بگیرد. بودجه های سرمایه گذاری شده باید در مشاغل و پروژه های ایرلندی سرمایه گذاری شوند. سرمایه گذاری باید در طی فرایند تقاضای مهاجرت صورت بگیرد. صندوق سرمایه گذاری املاک (REIT): حداقل سرمایه گذاری ۲ میلیون یورو. در هر REIT ایرلندی که در بورس اوراق بهادار ایرلند ذکر شده است، سرمایه گذاری ممکن است . همچنین می توان در میان تعدادی از REIT ها ایرلندی سرمایه گذاری کرد.

کمک هزینه:۵۰۰،۰۰۰ دلار به یک پروژه عمومی جهت بهره بردن از هنر، ورزش، بهداشت، فرهنگ یا آموزش تعلق گیرد. اگر این بودجه با کمک حداقل ۵ نفر سرمایه گذار انجام شود، این کمک هزینه می تواند ۴۰۰،۰۰۰ دلار برای هر سرمایه گذار باشد. شما می توانید برای هر ۴ گزینه سرمایه گذاری بدون پرداخت هیچ بودجه ی تقتضتی سرمایه گذاری ای دهید. اگر شما تأیید شدید، سپس سرمایه گذاری می کنید و پس از آن، به شما و اعضای خانواده تان شما اجازه اقامت در ایرلند داده خواهند شد. شما مجبور نیستید در ایرلند زندگی کنید تا از برنامه استفاده کنید، اما حداقل باید یک بار در سال از ایرلند دیدن کنید.

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

در ابتدا به متقاضیان موفق در برنامه سرمایه گذار مهاجر و کارآفرینی ، و به اعضای خانواده ی درجه 1 آن ها به مدت ۲ سال اجازه اقامت داده خواهند شد. خانواده نزدیک آن ها به معنای همسر، شریک مدنی یا شریک زندگی و کودکان کمتر از سن ۱۸ سال است. در برخی موارد، کودکان بین سنین ۱۸ تا ۲۴ ساله برای اقامت در این برنامه در نظر گرفته خواهند شد. این مجوز می تواند برای ۳ سال تمدید شد. بعد از ۵ سال اول سرمایه گذار یا کارآفرین می توان برای اقامت طولانی مدت درخواست داد. در صورت نیاز ویزای ورودی چندگانه برای مدت مشابه داده خواهد شد.

اقامت ایرلند از طریق خرید ملک

بر اساس برنامه مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری ، ملیت های غیر اروپایی و وابستگان آنها (همسر و کودکان زیر 24 سال) که سرمایه گذاری مورد تایید را در کشور انجام می دهند، می توانند اجازه اقامت موقت و قابل تمدید دریافت نمایند. هر درخواست بر اساس میزان صلاحیتی که دارد در یک بررسی کیفی توسط کمیته مستقل بین ادارات بررسی خواهد شد. وجوه سرمایه گذاری شده باید به صورت قانونی به دست آمده و متعلق به سرمایه گذار باشد (قرض گرفته نشده باشد).

حداقل سرمایه گذاری 2 میلیون یورو در هر REIT ایرلندی که در بورس اوراق بهادار ایرلند ذکر شده باشد. این سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی ممکن است در میان تعدادی از REIT های مختلف ایرلندی پخش شود. در صورت لزوم، ممکن است محدودیت هایی توسط اختیارات مطلق کمیته ارزیابی بر تعداد سرمایه گذاران REIT واجد شرایط برنامه سرمایه گذاری از طریق مهاجرت جهت جلوگیری از هرگونه تحریف در بازار ایرلندی REIT ایجاد شود.

سرمایه گذاری کامل REIT باید برای مدت سه سال از تاریخ خرید انجام شود. در طول این سه سال، تعداد سهامی که در REIT برای واجد شرایط بودن تحت IIP خریداری شدند ،باید حفظ شود . حتی اگر ارزش آنها بالاتر از سرمایه گذاری اصلی 2 میلیون یورو باشد. تحت این طرح، شما اجازه اقامت 5 ساله دریافت خواهید کرد. یک مجوز اولیه برای دو سال و یک اجازه دیگر 3 ساله درصورتی که هنوز سرمایه گذاری را حفظ کرده باشید برایتان صادر می گردد. پس از این دوره 5 ساله، شما می توانید آن را تمدید کنید.

شما نیازی به اقامت واقعی در ایرلند نخواهید داشت، تنها کافیست حداقل یک بار در سال از ایرلند بازدید کنید. پس از گذشت 8 سال اقامت، ممکن است واجد شرایط دریافت تابعیت باشید،البته  در صورتی که تا قبل از تاریخ تقاضانامه تابعیت برای مدت 365 روز اقامت پیوسته ی قابل محساب داشته باشید  و در طول  8 سال قبل، مجموعا 1460 روز (4 سال) اقامت قابل محاسبه داشته باشید. برای تبدیل شدن به یک شهروند ایرلندی، شما نیاز دارید که در مصاحبه شرکت کنید و در آزمون ایرلندی در زمینه فرهنگ، تاریخ و ارزش های کشور پذیرفته شوید.

 • فقط REIT هایی که در بورس اوراق بهادار ایرلند فهرستی دارند یا برای این فهرست درخواست داده اند و برای شرکت در کمیسیون های حقوقی خبر شده اند، برای گزینه سرمایه گذاری REIT واجد شرایط هستند.
 • قبل از اعطای تاییدیه ی REIT ،مشخص کنید که  کدام سرمایه گذاری REIT گزینه مورد نظر شما است و شما بودجه مورد نیاز برای انجام هرکدام از سرمایه گذاری های   REIT را دارید.
 • هر گونه سرمایه گذاری در REIT که  قبل از اعطای تایید سرمایه گذاری REIT تحت برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انجام شده باشد، به عنوان سرمایه گذاری واجد شرایط در نظر گرفته نمی شود. سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون یورو در REIT باید تنها پس از تصویب مشروط اعطا شود.
 • شواهد سرمایه خالص حداقل 2 میلیون یورو
 • ارائه توضیحاتی از کلیه فعالیت های اقتصادی خود طی 12 ماه گذشته
 • شواهدی از وجوه که برای سرمایه گذاری قرار است استفاده شوند  و منبع آن
 • شواهدی مبنی بر اینکه این پول قابل انتقال می باشد.
 • عدم سو پیشینه کیفری
 • بیمه درمانی جامع

تخفیف برای هزینه های آموزش و پرورش. اگر خودتان یا اعضای خانوادتان بخواهید در موسسات آموزش عالی ایرلند تحصیل کنید، ممکن است حداکثر از 50،000 یورو تخفیف بر اساس سرمایه گذاری، درهزینه های تحصیل در ایرلند بهره مند شوید. اگر سوالاتی در خصوص موارد گفته شده در ذهن دارید، می توانید با مشاورین موسسه میرداماد در تماس باشید.

سوالات متداول درباره شرایط اخذ اقامت ایرلند

روش های مختلف اخذ اقامت ایرلند چیست؟

 • هر فردی شهروند ایرلندی حق دارد برای مهاجرت اعضای خانواده درجه یک خود برای اقامت اقدام نماید
 • اگر مجوز استخدام یا مهارت های حیاتی داشته باشید که در کشور ایرلند مفید باشد، می توانید خودتان به همراه خانواده (همسر، شریک زندگی و وابستگان شما)پس از اخذ مجوز استخدام ویزا جهت اقامت در ایرلند دریافت کنید
 • اقامت دانشجویان و اعضای خانواده دانشجویان در ایرلند

آیا از طریق تولد فرزند در ایرلند می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

سیاست عمومی در رابطه با اقامت خانواده فرزندانی که در ایرلند به دنیا آمده اند وجود ندارد با این حال شما ممکن است قادر به ایجاد یک استثنا کلی در این زمینه باشید.

هزینه های مربوط به حمل و نقل در ایرلند چگونه است؟

اجاره اتومبیل در ایرلند ارزان و به صرفه است علاوه بر آن حمل نقل عمومی در دسترس و با قیمت مناسب می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت موقت ایرلند چیست؟

 • پاسپورت
 • 4 قطعه عکس اخیر در سایز عکس پاسپورت
 • مدارکی که دلیل ورود شما به ایرلند را نشان دهد ( مانند مجوز کار ، مجوز بیزینس ، تایید ثبت نام در یک دوره تحصیلی(

برای چه مواردی مجوز اقامت ایرلند صادر می گردد؟

 • تهیه و یا دریافت خدمات در ایرلند
 • کار و یا خود اشتغالی
 • بازنشستگی و یا برای افرادی که از نظر اقتصادی غیر فعال هستند
 • تحصیل

مجوز اقامت ایرلند برای چه مدت صادر می گردد؟ و آیا قابل تمدید می باشد؟

برای حداکثر 12 ماه صادر و گواهی ثبت نام به شما داده می شود. این مجوز هر 12 ماه، قابل تمدید است

پس از چه مدت زمان اقامت موقت در ایرلند میتوان درخواست اقامت دائم داد؟

به طور کلی، می توانید پس از اقامت قانونی در ایرلند برای مدت 5 سال اقامت خود دائم خود را درخواست کنید

مجوز کار در ایرلند توسط چه سازمانی صادر می گردد؟

مجوزهای کار در ایرلند از طرف” اداره بیزینس ، پروژه و نوآوری ” صادر می شود

” مجوز کار مهارت های بحرانی” در ایرلند چیست؟ و شامل چه مشاغلی می گردد؟

مجوز کار بحرانی( فوری) برای متخصصین، این مجوز جایگزین گرین کارت ایرلند می باشد و مختص افرادی با حرفه های موجود در” لیست مشاغل با مهارت بسیار بالا” صادر می شود. به دلیل نیاز فوری به این دسته از مشاغل در بازار کار ایرلند این ویزا تعریف شده است و فرصتی مناسب برای کسانی است که قصد کار در صنایع فناورانه دارند . از جمله طراحی وب ، متخصصان توسعه، برنامه نویسی و سایر مشاغل ICT

” مجوز کار عمومی” در ایرلند چیست؟

مجوز کار عمومی، این مجوز به افراد این امکان را می دهد تا در زمینه های مختلف و متعددی به استثنای مشاغل موجود در لیست “دسته ها فاقد شرایط استخدام برای مجوز کار ” مشغول به کار شوند

اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی به چه روش هایی امکان پذیر است؟

 1. سرمایه گذاری سازمانی: حداقل ۱ میلیون یورو در تجارت های جدید و یا تجارت های موجود ایرلندی برای حداقل ۳ سال سرمایه گذاری کند
 2. صندوق سرمایه گذاری: حداقل ۱ میلیون یورو در یک صندوق سرمایه گذاری برای حداقل ۳ سال صورت بگیرد. بودجه های سرمایه گذاری شده باید در مشاغل و پروژه های ایرلندی سرمایه گذاری شوند
 3. کمک هزینه:۵۰۰،۰۰۰ دلار به یک پروژه عمومی جهت بهره بردن از هنر، ورزش، بهداشت، فرهنگ یا آموزش تعلق گیرد. اگر این بودجه با کمک حداقل ۵ نفر سرمایه گذار انجام شود، این کمک هزینه می تواند ۴۰۰،۰۰۰ دلار برای هر سرمایه گذار باشد

آیا خانواده شخص سرمایه گذار در ایرلند می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند؟

در ابتدا به متقاضیان موفق در برنامه سرمایه گذار مهاجر و کارآفرینی ، و به اعضای خانواده ی درجه 1 آن ها به مدت ۲ سال اجازه اقامت داده خواهند شد. این مجوز می تواند برای ۳ سال تمدید شد. بعد از ۵ سال اول سرمایه گذار یا کارآفرین می توان برای اقامت طولانی مدت درخواست داد.

نظرات کاربران

 • توسط حسین باقرپور
  تاریخ: خرداد 16, 1399
  نفر
  نفر

  خواهشمند است بفرمایید شرایط ثبت شرکت در ایرلند به چه نحوی است
  و چقدر هزینه دارد؟
  آیا طرح بازنشستگی در ایرلند وجود دارد؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 19, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   شرکت های متفاوتی برای ثبت در ایرلند وجود دارد که هریک شرایط خاص خود را دارد. لطفا برای کسب اطللاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا