071-91009294  | 021-88724227  |

اعزام دانشجو به سوئیس

اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور سوئیس از جهت مبحث آموزش بسیار استراتژیک می باشد. ثبات سیاسی، افزایش ثروت ملی و نوآوری از دیگر مزایای تحصیل در سوئیس به حساب خواهند آمد. کشور سوئیس به عنوان منبع اصلی دانش و پژوهش در نظر گرفته می شود، کشوری که اشخاص باهوشی را در خود جای داده است. کشور سوئیس به عنوان یک مرکز آموزش عالی بین المللی می باشد که مبحث پایدار بودن مطالعه و پژوهش از اهمیت والایی برخوردار است. نسبت دانشجویان دانشگاه های خارجی (27.6 درصد)، دانشجویان مقطع دکتری (50.2 درصد) و کارمندان اداری این بخش حدود (44.5 درصد) نیز خواهد بود. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس در اختیار شما قرار می دهد.

شرایط اعزام دانشجو به سوئیس

سیاست های اجرایی داخلی ارزش والایی در مبحث آموزش عالی و دانشگاه سوئیس داشته است. ناگفته نماند که در این راه بودجه دولت تاثیر بسزایی داشته است. سرمایه گذاری کشور سوئیس در بخش آموزش و پرورش و پژوهش بالاتر از تمامی کشور های OECD بوده است. در نتیجه باید بدانید که کشور سوئیس بیشترین تعداد اختراعات ثبت شده در کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است و بیش ترین جوایز نوبل را اخذ کرده است.

تمامی دانشگاه های سوئیس مطابق با سیستم بولینا عمل خواهند کرد. بخاطر داشته باشید که مطالعات کارشناسی (مدرک لیسانس) و کارشناسی ارشد با توافق نامه های بین المللی به اوج خود رسیده است. در مجموع حدود 135000 دانشجوی مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کلاس های جهانی سوئیس تحصیل می نمایند. دانشجو برای تحصیل در سوئیس بایستی بررسی کند تا شرایط مهاجرت به سوئیس را داشته باشد.

اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس

شما قادر به اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس به عنوان یک دانشجوی عادی خواهید بود، دانشجویی که امکان تحصیل رایگان در برخی از دانشگاه ها برایش وجود خواهد داشت.

دانشجویانی که قصد تحصیل در سوئیس را در سر دارند قادر به برقراری ارتباط با یک موسسه فدرال تکنولوژی، دانشگاه سوئیس و اخذ مدرک مورد نظر خواهند بود. ثبت نام در دانشگاه های سوئیس نیازمند تحقق امر مهاجرت و داشتن شرایط پذیرش (در نظر داشتن محدودیت ها برای گرایش های پزشکی و کایروپرکتیک) خواهد بود. بخاطر داشته باشید که دانشجویان بین المللی قادر به شرکت در دوره ها جهت اخذ مدرک مورد نظر خواهند بود.

تبادل دانشجویان در تحصیل سوئیس

دانشجویانی که در چهارچوبه توافق بین نهاد موجود در کشور خود و دانشگاه سوئیس و یا موسسه فدرال تکنولوژی وارد کشور سوئیس می شوند در زمره تبادل دانشجویی قرار خواهند داشت. باید بدانید که شهریه آنان را موسسه میزبان پرداخت نخواهد کرد. آنان قادر به اخذ اقامت با توجه به نمرات و اعتبار خود خواهند بود اما مدت زمان این امر محدود می باشد. دانش آموزان علاقه مند بایستی با بخش روابط عمومی دانشگاه مورد نظر تماس بگیرند و در صورت توافق بر سر تبادل دانشجو با نهادهای سوئیسی نسبت به پیشبرد اهداف خود اقدام نمایند.

برخی از دانشگاه ها ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه ها به عنوان ” دانشجوی مهمان” و یا انتقالی گرفتن به صورت رایگان را به افراد پیشنهاد می نمایند. افرادی که در این چهارچوبه وارد دانشگاه های سوئیس می شوند معمولا به مدت دو ترم از پرداخت شهریه به دور خواهند بود و امکان شرکت در دوره ها در مدت زمان محدودی برای آنان وجود خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش نهادهای دانشگاهی سوئیس و قوانین و مقررات به وب سایت مورد نظر مراجعه نمایید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس

تصمیم گیری در جهت پذیرش در دوره ها توسط خود موسسه انتخابی صورت خواهد گرفت. از موارد اصلی پذیرش در اختیار داشتن مدرک دوره متوسطه و یا گواهی فارغ التحصیلی سوئیسی (Matura، MaturitéMaturità) و یا معادل مدرک دوره متوسطه خواهد بود. به طور کلی جهت پذیرش در دانشگاه های سوئیس دانشجویان به مدرک به رسمیت شناخته شده ای نیاز خواهند داشت و ملزم به شرکت در آزمون ورودی خواهند بود.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در سوئیس

تمامی دانشگاه های سوئیس برای تحقق یافتن مبحث آموزش به دانش زبانی بسیار عالی نیاز خواهند داشت. دانشگاه فریبورگ، نوشاتل، ژنو و لوزان، و همچنین موسسه فدرال تکنولوژی در لوزان به عنوان برترین دانشگاه های سوئیس شناخته خواهند شد، دانشگاه هایی که به زبان سوئیسی و فرانسوی تدریس خواهند کرد.  بخاطر داشته باشید که فریبورگ رسما به عنوان یک دانشگاه دو زبانه شناخته خواهد شد، دانشگاهی که دوره هایی به زبان فرانسوی و آلمانی در اختیار افراد قرار می دهد. ناگفته نماند که زبان تدریس در دانشگاه های جنوا دلا Svizzera، واقع در بخش ایتالیایی زبان سوئیسی می باشد. دانشگاه های بازل، برن، لوسرن، St.Gallen، زوریخ و موسسه فدرال تکنولوژی در زوریخ در بخش آلمانی زبان سوئیس واقع شده اند.

تعداد فزاینده ای از برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود، در نتیجه دانش مورد نظر به زبان انگلیسی به همه دانش آموزان آینده نگر توصیه می شود.

کمک های مالی، بورس های تحصیلی، هزینه در دانشگاه های سوئیس

تمامی موارد ذکر شده در فوق با توجه به تعهد ملی آموزش و پرورش و کمک های مالی سخاوتمندانه دولت های فدرال و استانی سوئیس خواهد بود. باید بدانید که  شهریه در دانشگاه های سوئیس نسبت به دیگر کشور ها نسبتا کم می باشد.

شهریه تحصیل در سوئیس

این مبالغ طبق فرانک سوئیس می باشد.

شهریه تحصیل در سوئیس

هزینه های زندگی را می توان بین CHF 18000 و 28000 در سال (بسته به محل دانشگاه و نیازهای شخصی) برآورد کرد.

بورسیه های تحصیلی سوئیس

دولت سوئیس کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان و هنرمندان خارجی ارائه می دهد البته باید بدانید که این هزینه بر اساس روابط متقابل و یا در چارچوبه بورسیه تحصیلی به کشورهای مختلف است.  بورسیه های تحصیلی به نامزدهای کارشناسی ارشد و یا محققان از هر دو کشور صنعتی و توسعه اختصاص داده شده است.

داوطلبان باید، در وهله اول، بایستی نسبت به پیدا کردن بورسیه تحصیلی مورد نظر نزد مقامات کشور که به عنوان بورس دولت و یا سفارت یا کنسولگری سوئیس شناخته می شود اقدام نمایند و به وب سایت(www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps.html)  مراجعه نمایند. در این سایت یک لیست از کشورهای مرتبط آورده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه دولتی، برنامه های الزامی، مدت زمان بورس تحصیلی، میزان کمک هزینه تحصیلی، روش های نرم افزاری و غیره به وب سایت موجود در دبیرخانه دولت، آموزش و پرورش، پژوهش و نوآوری مراجعه نمایید.

جهت آگاهی از کمک هزینه های تحصیلی موجود در دانشگاه های سوئیس به متقاضیان پیشنهاد می شود که که به وب سایت های دانشگاه های مورد نظر مراجعه نمایند.

دانشگاه های معتبر سوئیس

مواردی که باعث منحصر به فرد شدن دانشگاه های سوئیس در سراسر جهان می شود، وجود دانشگاه های ذکر شده در ذیل در این کشور خواهد بود:

 • دانشگاه بازل (UNIBAS)
 • دانشگاه برن (UNIBE)
 • دانشگاه فریبورگ (UNIFR)
 • دانشگاه ژنو (واحد)
 • مؤسسه پلیتکنیک فدرال لوزان (EPFL)
 • دانشگاه لوزان (UNIL)
 • دانشگاه لوسرن
 • دانشگاه نوشاتل (UniNE)
 • دانشگاه دلا Svizzera جنوا (USI)
 • دانشگاه St.Gallen (HSG)
 • زوریخ ETH
 • دانشگاه زوریخ (UZH)

اعزام دانشجو به سوئیس مقطع کارشناسی ارشد

آیا شما بدنبال برنامه های کارشناسی ارشد می باشید؟ اگر پاسخ شما آری می باشد باید بدانید که کشور سوئیس بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. کشور سوئیس یکی از مراکز بین المللی مشهور از جهت تعالی مبحث آموزش و پرورش خواهد بود، کشوری که دامنه گسترده ای از برنامه ها را به زبان های مختلف در اختیار افراد قرار می دهد.

 اخذ تخصص در منطقه سوئیس به معنای : دسترسی به برنامه آموزش عالی، امکانات کلاس اول، دسترسی به کلاس های چند زبانه و چند فرهنگی، یک سیستم بسیار کارآمد و یک شبکه گسترده ای از ارتباطات بین المللی که ممکن است فرصت های متعددی را برای آینده کاری افراد فراهم کند خواهد بود.

زیبایی های طبیعی، کیفیت بالای زندگی، تاریخ شگفت انگیز، سنت صد ساله و تنوع فرهنگی همگی سوئیس را به یک مکان فوق العاده برای زندگی در همان زمان تبدیل کرده است. دانشگاه سوئیس به ارائه انواع برنامه های آموزشی مبادرت ورزیده است و شما را در جهت مطالعه و سفر کردن به سراسر اروپا و یا فراتر از آن یاری خواهد کرد.

شما قادر به دسترسی به برنامه های کارشناسی ارشد به شرح ذکر شده در ذیل خواهید بود:

 • انتخاب یک روش آموزشی منظم و پیدا کردن تمام استادان متعلق به آن رشته.
 • انتخاب یک دانشگاه و پیدا کردن تمام استادان متعلق به آن دانشگاه.
 • استفاده از جعبه جستجو به همراه ترکیب چندین کلمات کلیدی.
 • اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های کارشناسی ارشد در روزه هایی که دانشگاه باز است.

اعزام دانشجو به سوئیس مقطع دکتری

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که چرا سوئیس را برای تحصیل مقطع دکتری انتخاب کرده اید؟ باید بدانید که علت آن سرمایه گذاری دولت سوئیس بر بخش تحقیقات و آموزش خواهد بود، کشوری که دانشمندان خبره ای را در خود جای داده است و با نفوذ در سراسر جهان امکان ارتباط با شبکه های بین المللی و فرصت همکاری با موسسات تحقیقی معتبر را مقدور ساخته است.

دانشگاه های مقطع دکتری سوئیس یکی از پیشرفته ترین دانشگاه ها می باشند. علاوه بر این امکان برقراری ارتباطات بین المللی، زندگی با کیفیت بالا، فرصت ورود به بازار کار موفق، امکان تحقیقات دانشگاهی و تحقیق در بخش صنعت به افراد داده خواهد شد.

جهت پذیرش در دانشگاه های سوئیس و شرکت در برنامه های دکتری، متقاضیان بایستی مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن (مدرک به رسمیت شناخته شده و معتبری) را در اختیار داشته باشند. باید بدانید که شرایط از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می باشد و دانشجویان آینده نگر بایستی شرایط لازم جهت پذیرش در دانشگاه را مورد بررسی قرار دهند.

شما قادر به دسترسی به برنامه های دکتری به روش ذکر شده در ذیل خواهید بود:

 • انتخاب یک برنامه آموزشی منظم و یافتن تمامی برنامه های دکتری متعلق به آن رشته.
 • انتخاب دانشگاه مورد نظر و یافتن تمام برنامه های دکتری متعلق به آن دانشگاه.

امیدواریم این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با اعزام دانشجو و تحصیل در سوئیس در اختیار شما قرار داده باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

 • توسط ساشا
  تاریخ: خرداد 14, 1399
  نفر
  نفر

  سلام
  من کارشناسی معماری دارم از دانشگاه شیراز با معدل ۱۵/۳۳
  ایلتس ۷/۵ دارم (ریدینگ و اسپیکینگ ۷/۵، لیسنینگ ۸/۵ و رایتینگ ۶)
  ۵ مقاله بین المللی دارم (۳ تاش ای اس ای هست توی یه کنفرانس)
  ۹ سال سابقه کار
  امکان فاند گرفتن برای ارشد در سویئس یا کشورهای اسکاندیناوی برای من هست؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 18, 1399
   نفر
   نفر

   سلام و عرض ادب
   با توجه به رزومه علمی و ریز نمرات خود می توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 • توسط مهدی
  تاریخ: خرداد 15, 1399
  نفر
  نفر

  سلام,شما اسکولارشیپی برای تحصیل در اروپا یا به طور خاص سوئیس سراغ دارید؟؟
  استاد من از سوئیس نمیتونه تمام حداقل حقوقی که طبق قانون باید به دانشجو دکترا بدن رو بپردازه، برای همین هم پذیرش من منوط میشه به پیدا کردن موسسه یا جایی که اسکولارشیپ یا گرنت بده و شامل اروپا یا به طور خاص سوئیس بشه تا بتونم بخشی از هزینه رو از طریق اون و بخشی رو از طریق استادم تامین کنم برای رسیدن به حداقل درامدی که طبق قانون باید داشته باشم،میتونید کمکم کنید؟؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 18, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای بورسیه های مختلفی با توجه به شرایط خود اقدام نمایید. برای ارائه مشاوره نیاز به اطلاعات بیشتری است لطفا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

 • توسط عرفان
  تاریخ: خرداد 16, 1399
  نفر
  نفر

  سلام
  ممنون میشم نظرتون رو در مورد PhD رشته های مدیریت تکنولوژی هلند و سوییس بگین (دلفت، آیندهوون، لیدن، ای پی اف ال).
  کارشناسی مهندسی شیمی-علم و صنعت (معدل ۱۴)
  ارشد مدیریت تکنولوژی-علم و صنعت (معدل ۱۸) (دانشجوی برتر سال)
  ۲ مقاله کنفرانس خارجی
  ۲ مقاله کنفرانس داخلی
  ۱۰ سال سابقه کار کاملا مرتبط (۷ سال شرکت اروپایی)
  بیش از ۱۰ دوره اموزشی بین المللی
  ریکام از هر استادی بخوام امکانپذیره.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 18, 1399
   نفر
   نفر

   سلام و عرض ادب
   بله می توانید اقدام کنید.لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 • توسط محمدرضا
  تاریخ: خرداد 17, 1399
  نفر
  نفر

  سلام وقتتون بخیر
  می خواستم ببینم شانسم برای پذیرش در دانشگاه ETH در رشته عمران چقدر است؟ آیا با این رزومه میتونم فول فاند بگیرم؟
  10 مقاله ISI چاپ شده
  14مقاله ISI در حال داوری
  بیش از 15 مقاله داخلی- کنفرانسی و علمی پژوهشی
  شاگرد اول ورودی خود
  دانشجو امیرکبیر تهران – با معدل بالای 17
  سن 26

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 18, 1399
   نفر
   نفر

   سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط شما امکان اقدام برای بورسیه تحصیلی گرفتن وجود دارد؛ اما مقدار بورسیه تحصیلی بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی شما دارد.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا