071-91009294  | 021-88724227  |

اعزام دانشجو به روسیه

اعزام دانشجو به روسیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

روسیه یکی از کشورهایی است که ارتباط نزدیکی با ایران داشته و هر سال از دانشجویان ایرانی زیادی استقبال می کند. تحصیل و آموزش با کیفیت بالا و پروژه های مشترک با دیگر کشورها از مزیت های تحصیل در روسیه است. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده به بررسی موارد زیر پرداخته است:

 • اعزام دانشجو به روسیه و شرایط تحصیل
 • اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل
 • اعزام دانشجو به روسیه و مزایای تحصیل
 • اعزام دانشجو به روسیه توسط موسسه میرداماد

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد تماس حاصل کنید.

اعزام دانشجو به روسیه و شرایط تحصیل

روسیه به تحصیلات عالی در علوم پایه و پزشکی مشهور است، اما در علوم انسانی و علوم اجتماعی به اندازه دیگر رشته ها پیشرفتی نداشته. انتخاب تحصیل در روسیه به معنای تحصیل در زادگاه برخی از پرکارترین هنرمندان و نویسندگان جهان است.
گذشته از فرهنگ متنوع آن، پیگیری تحصیلات در روسیه با این واقعیت که این کشور دارای 26 سایت میراث جهانی یونسکو است، باعث جذابیت بیشتر می شود و میلیون ها گردشگر بین المللی نیز به خود جذب می کند. ادر روسیه معمول است که دانشگاه ها سفرهای دانشجویی را به نقاط دیدنی مانند میدان سرخ، کرملین و کوه های طلایی آلتای در میان بسیاری دیگر ترتیب دهند و این امر روسیه را به مقصد مناسبی برای کاوش دانشجویان تبدیل می کند. سه نوع از موسسات آموزش عالی در روسیه وجود دارد که به شرح زیر است :

 • دانشگاه ها طیف گسترده ای از برنامه ها را در همه سطوح ارائه می دهند.
 • آكادمي ها تأكيد بيشتري را بر مهارت هاي پژوهشي و عملي دارند، كه معمولاً در زمينه هاي موضوعي خاصي چون هنر، معماري يا علوم اختصاص مي يابند.
 • موسسات شعب مستقل از دانشگاه ها یا آکادمی ها هستند که دوره های آموزشی حرفه ای را ارائه می دهند.

سیستم آموزش عالی در روسیه به خاطر دستاوردها و تأکیدات خود در زمینه علم و فناوری مشهور است. بسیاری از دوره های ارائه شده در مؤسسات دارای بودجه دولتی در سراسر علوم متمرکز هستند، اما طیف گسترده ای از برنامه های علوم انسانی و علوم اجتماعی نیز ارائه می شود. در سال های اخیر، مؤسسات آموزش عالی خصوصی برای تکمیل این مؤسسات سنتی روسیه ظاهر شده اند و برنامه هایی را در زمینه های دیگر مانند اقتصاد، تجارت و قانون ارائه می دهند.در حالی که آموزش و پرورش در روسیه تا حد زیادی مبتنی بر اصول بولونیا است، آموزش در روسیه از نظر میزان متفاوت از سایر کشورها در اروپا است.پس از اتمام تحصیلات متوسطه، دانشجویان می توانند لیسانس یا لیسانس تخصصی را دنبال کنند، هر دو دانشجو با مدارک گفته شده، واجد شرایط برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند. مدارک لیسانس پس از چهار سال تحصیل تمام وقت در یک دانشگاه داده می شود. مدرک های تخصصی پس از حداقل پنج سال تحصیل اعطا می شود و بیشتر در زمینه آموزش عملی در زمینه انتخاب شده دانشجو متمرکز می شوند. هر دو مدرک دانشجو را ملزم می کند که با موفقیت از پایان نامه و امتحانات قبولی دفاع کنند. این مدرک در همه زمینه ها به جز پزشکی اعطا می شود، رشته ای که مرحله اول تحصیلات شش سال ادامه دارد.

اعزام دانشجو به روسیه و شرایط تحصیل
اعزام دانشجو به روسیه و شرایط تحصیل

مدرک کارشناسی ارشد پس از دو سال تحصیل با یک سال اختصاص به پژوهش اعطا می شود که شامل تمرین و آمادگی برای دفاع از پایان نامه می شود.دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند واجد شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند. تحصیلات تکمیلی در روسیه به دو بخش تقسیم می شود و برای تأیید جایگاه دانشجویان به عنوان یک دانشمند ، دو درجه لازم است. تحصیلات تکمیلی فقط در دانشگاه یا مؤسسه علمی قابل پیگیری است. پس از اتمام موفقیت آمیز بخش اول تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان دارای مدرک کاندیدای علوم می شوند.مدرک دکتری نهایی پس از یک دوره تحصیلی 24 ساله در دوره تحصیلات تکمیلی به دست می آید. سپس این گواهینامه به مدرک دکترا منتهی می شود. از آنجا که بین هر دو درجه 10 سال فاصله وجود دارد، مدارک تحصیلی نهایی دکترا اغلب به کاندیداهای علوم اعطا می شود البته پس از آنکه به خوبی در حرفه خود مشغول تحصیل شدند.

اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل

شهریه دانشجویان بین المللی در روسیه می تواند از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد اما نسبت به کشورهای آمریكای شمالی یا اروپا به ویژه در رابطه با كیفیت بالای آموزش، ارزان قیمت تر هستند. حداقل شهریه که توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است، نمی تواند کمتر از مبلغ سرمایه گذاری شده در آموزش و پرورش برای هر دانشجو توسط دولت روسیه باشد. محدوده شهریه در روسیه به شرح زیر است:

 • مدرک لیسانس در روسیه می تواند از 220،000 تا 240،000 روبل (3،385 دلار تا 3،690 دلار) در سال هزینه داشته باشد.
 • مدرک برای یک متخصص می تواند از 220،00 تا 240،000 روبل (3،385 تا 3،690 دلار) در سال هزینه داشته باشد.
 • مدرک کارشناسی ارشد می تواند از 240،000 تا 260،000 روبل (3746 دلار تا 4058 دلار) تا 450،000 روبل (8082 دلار در سال) هزینه داشته باشد.
 • دوره تحصیلات تکمیلی می تواند از 72،000 روبل (1293 دلار) تا 250،000 (4490 دلار) در هر سال هزینه داشته باشد.
اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل
اعزام دانشجو به روسیه و هزینه تحصیل

برای کمک به دانشجویان بین المللی، برخی از دانشگاه ها ممکن است برنامه های مقدماتی را ارائه دهند که برای آموزش در مورد زبان، سنت ها و سبک زندگی روسی طراحی شده است. متوسط هزینه یک برنامه 120000 روبل (2155 دلار) است.بهتر است برای هزینه 300 تا 400 دلار دیگر برای هزینه های اضافی مانند بیمه پزشکی، تمهیدات زندگی در آپارتمان یا خوابگاه (خرید ظروف، ملافه و …) و خرید کتاب اقدام کنید.

اعزام دانشجو به روسیه و مزایای تحصیل

مزایای مختلفی از تحصیل در روسیه نصیب دانشجویان بین المللی می شود که در اینجا به معرفی چند مزیت پرداخته ایم:

فرصت برای به دست آوردن دیپلم های دوگانه

در سال 2003، روسیه اعلامیه بولونیا را امضا کرد و چندین تعهد را به عنوان بخشی از ایجاد فضای آموزشی مشترک کشورهای شرکت کننده به عهده گرفت. دیپلم های دانشگاه های روسیه در اکثر کشورها به رسمیت شناخته می شوند. این رویه با توافق های بین دولتی روسیه با بیش از 60 کشور از جمله فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا تسهیل می شود. بسیاری از دانشگاه های روسی با دانشگاه های خارجی برنامه های مشترکی را اجرا می کنند و به فارغ التحصیلان خود دیپلم دوگانه صادر می کنند به عبارت دیگر، با تحصیل در روسیه می توانید یک مدرک روسی و یک دیپلم از یک دانشگاه اروپایی دریافت کنید.

دانشگاه ها و خوابگاه های راحت و مجهز

از نظر امکانات تحصیلی، دانشگاه های روسیه با بسیاری از دانشگاه های غربی قابل مقایسه هستند. تجهیزات سطح بالا برای آزمایشگاه ها، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی امروزه واقعیت زندگی دانشجویی است. اکثر دانشگاه های روسی خوابگاه های خاص خود را با هزینه نسبتاً کم هزینه اقامت دارند.

سازگاری آسان برای دانشجویان بین المللی

روسیه یک کشور چند ملیتی است که نمایندگان متنوع ترین کشورها و فرهنگ ها می توانند به راحتی با زندگی در اینجاسازگار شوند. روسیه دارای بیش از 200 گروه قومی است که بیش از 100 زبان و گویش مختلف صحبت می کنند. قانون اساسی روسیه آزادی وجدان را تضمین می کند: مسیحیان، مسلمانان، بودایی ها، یهودیت ها و نمایندگان سایر ادیان در این کشور با همزیستی مسالمت آمیز. ساختار چند ملیتی و قومی کشور، تنوع کلیه حوزه های زندگی را نشان می دهد، از فرهنگی تا داخلی. با کمال تعجب، بسیاری از خارجی ها که به روسیه می رسند، احساس در خانه بودن می کنند. دانشگاه های روسی از تجربه طولانی خود در آموزش و سازگاری دانشجویان بین المللی افتخار می کنند: برنامه های نظارتی برای دانشجویان سال اول ترتیب داده شده است و یک شبکه مستقر از مجامع دانشجویی وجود دارد.

اعزام دانشجو به روسیه توسط موسسه میرداماد

روسیه کشوری آسیایی است که دارای موسسات معتبر در سطح جهانی در زمینه آموزش عالی و فنی می باشد. تحصیل در این کشور با هزینه کم و کیفیت بالا امکان پذیر می باشد. همچنان که بورسیه های تحصیلی روسیه در زمینه های مختلف در حال ارائه است. موسسه میرداماد هر سال دانشجویان زیادی را برای تحصیل علوم مهندسی و پزشکی به کشور روسیه اعزام می کند. مراحل اخذ پذیرش دانشگاه و دریافت ویزای دانشجویی حتی انتخاب دانشگاه می تواند برای هر فرد پیچیده باشد. موسسه میرداماد با داشتن سال ها تجربه، مشاوره لازم را در زمینه انتخاب موسسه، اخذ پذیرش و در یافت ویزا به شما داده و در تمامی مراحل کار را برایتان پیش می برد.

اعزام دانشجو به روسیه توسط موسسه میرداماد
اعزام دانشجو به روسیه توسط موسسه میرداماد

برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس حاصل کرده تا در امر اعزام دانشجو به روسیه شما را یاری کنند.

سوالات متداول در مورد اعزام دانشجو به روسیه

1- آیا دانشگاه های روسیه برای اعزام دانشجو مورد تایید وزارت علوم هستند؟

بله، بسیاری از دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

2- آیا تحصیل برای خارجی ها در روسیه رایگان است؟

خیر تحصیل به صورت خودکار برای خارجی ها رایگان نیست مگر با اخذ بورسیه تحصیلی.

3- هزینه اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل چقدر است؟

هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه از 2000 دلار آغاز می شود.

4- آیا دانشگاه های روسیه بورسیه تحصیلی دارند؟

بله روسیه بورسیه های متعدد دولتی و غیردولتی را ارائه می دهد.

5- آیا می توان در روسیه رشته پزشکی را به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله تحصیل به زبان پزشکی نیز ارئه می شود.

6- زبان تحصیل برای اعزام دانشجو به روسیه چیست؟

به دو زبان روسی و انگلیسی می توان در این کشور تحصیل کرد.

7- آیا دانشگاه های روسیه در رتبه بندی جهانی حضور دارند؟

بله بسیاری از دانشگاه های روسیه در رتبه بندی جهانی به خوبی ظاهر شدند.

8- هزینه زندگی دانشجویی برای اعزام دانشجو به روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی دانشحویی از حدود 300 دلار ماهیانه شروع می شود.

9- آیا دانشگاه های روسیه برای اعزام دانشجو معتبر است؟

دانشگاه های این کشور بسیار معتبر بوده و افراد می توانند با خیال راحت به تحصیل بپردازند.

10- آیا در روسیه می توان با ویزای دانشجویی کار کرد؟

بله به مدت 20 ساعت در هفته می توانید به کار مشغول شوید.

11- آیا بعد از تحصیل می توان در روسیه ماند؟

بله مدت مشخصی را می توانید در روسیه باشید و دنیال کار بگردید.

اسکرول به بالا