تحصیل علوم پزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

انتخاب ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

آلمان به دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی حق انتخاب وسیعی برای پذیرش در دانشگاه های دسته اول آلمان می دهد. و این سبب میشود که آلمان ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی می باشد.

انتخاب ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

در بین بهترین مراکز تحصیل در رشته پزشکی مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تاجیکستان؛ کشور آلمان تحصیلات بسیار خوبی را برای دانشجویان رشته پزشکی فراهم می کند. سطح تحصیلات در دانشگاه های آلمان بسیار بالا است و در رقابت با بهترین مراکز تحصیلی در رشته پزشکی است. از نظر زیرساختی و دانشکده، کالج های پزشکی آلمان فقط با AIIMS در هندوستان قابل مقایسه است. برنامه پزشکی کلی پایین تر از 10 Lacs می شود و با استانداردهای ایالات متحده، کانادا و انگلستان برابری می کند. تقریبا تمام دانشگاه های آلمان بیمارستان های مخصوص خودش را دارد و زیر ساخت ها بطور چالش برانگیزی بهتر از AIIMS هستند. آلمانی ها در فناوری پزشکی و ابزارآلات پزشکی در جهان پیشی گرفته اند.انتخاب ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

تحصیل ارزان قیمت دندانپزشکی در آلمان

آلمان به دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی حق انتخاب وسیعی برای پذیرش در دانشگاه های دسته اول آلمان می دهد. در بین این مدارس بزرگ، مانند مونیخ و یا برلین، ولی همچنین مدارس کوچک تر مانند گریفسوالد و اسُن. همچنین مدارس قدیمی نیز با قدمت بالایی وجود دارند، مانند هیدلبرگ و گوتینگن، و موسسات جدیدتر مانند دوسلدوف و رجنزبرگ. این تفاوت، بدون شک، دارایی بسیار بزرگی است و بسیار ارزشمند است که تمام این مدارس و دانشکده ها بالاترین سطح تحصیل را در این کشور تضمین می کنند.

تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

35 دانشگاه در آلمان تحصیلات پزشکی ارائه می دهند، همچنین 30 دانشکده رشته دندان پزشکی را ارائه می دهند.

پزشکی خواندن در کشور آلمان به طور کلی کمتر از 6 سال بطول می انجامد. برنامه و مطالب اولیه و پایه 4 ترم بطول می انجامد و روی علوم طبیعی مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی تمرکز بسیاری می شود و نیز پایه رشته پزشکی مانند فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی بدن انسان تدریس می شود. مرحله اول با آزمون پزشکی که در سطح کشور برگزار می شود، به اتمام می رسد. با اتمام این دوره به طور موفقیت آمیز، دانشجو به مرحله اصلی، دوره 6 ترمی که شامل کار در آزمایشگاه، سمینار و سخنرانی است، وارد می شود.

حتما بخوانید:  تحصیل در رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور

این شامل یک دوره عملی 48 هفته ای در کلینیک و یا بیمارستان است که به “طرح عملی” معروف است و روی عمل جراحی، پزشکی داخلی، و یا درس خاصی که خود دانشجو انتخاب کرده باشد، تمرکز دارد. این بخش با آزمون پزشکی دوم به اتمام می رسد و می تواند با آموزشی برای تخصص یافتن ادامه پیدا کند، برای مثال، چشم پزشکی، جراحی و مغز و اعصاب. بسته به نوع تخصص، این دوره می تواند بین چهار تا شش سال بطول بیانجامد و با آزمون تخصصی که توسط جامعه پزشکی انجام می گیرد، به اتمام برسد.

اشتغال به پزشکی در آلمان

برای کار بعنوان دندان پزشک، دانشجو باید دوره معمول تحصیل خود را بگذراند که 10 ترم به طول می انجامد. همچنین 6 ماه اضافه نیز هست. در پی مرحله 5 ترمی پیش از طرح عملی، که روی علوم طبیعی، پزشکی  و ابزارآلات دندان پزشکی تمرکز دارد، دانشجو باید بطور موفقیت آمیزی آزمون دندان پزشکی اصلی خود را کامل کند.

این دوره با 5 ترم دیگر تحصیل در آزمایشگاه و یا کلینیک بطول می انجامد که شامل سخنرانی، سمینار، و طرح عملی است تا دانش پزشکی و مهارت های دندان پزشکی فرد را کامل نماید. مدرک در رشته دندان پزشکی با اتمام موفقیت آمیز آزمون دندان پزشکی اعطا می شود. این ممکن است با کسب تخصص های دیگر نظیر جراحی، چشم پزشکی، سلامت عمومی که سه تا چهار سال بطول می کشد، ادامه یابد.شهریه تحصیل پزشکی در آلمان

شهریه تحصیل پزشکی در آلمان

شهریه این دانشگاه ها در میان کشورهای توسعه یافته  مانند هزینه تحصیل در اوکراین 2017 بسیار پایین است. بیشتر دانشگاه ها بجز هزینه های ترمی و هزینه کلی دانشجو، هزینه دیگری دریافت نمی کنند. در حال حاضر شهریه های بالاتر از 500 یورو در هر ترم از دانشجویان گرفته می شود. و این شهریه ها در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر از این مبالغ است. با این وجود، کیفیت تحصیل در هر دو نوع دانشگاه عالی است.

حتما بخوانید:  تحصیل پزشکی در دانشگاه های اروپا

مسائل مهم در برنامه تحصیلی پزشکی در آلمان

 • آلمان بهترین و مناسب ترین انتخاب های تحصیلی از نظر قیمت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می سازد
 • زمان کلی این دوره حدود 7 سال و نیم است (که شامل یک سال و نیم آموزش زبان، 5 سال دوره و 1 سال انترنی می باشد)
 • پاداش انترنی بین 40 تا 60 یورو معادل 30 Lacs است
 • دانشجویان اجازه دارند تا دو سال بعد از اتمام تحصیلات خود سکونت داشته باشند، و می توانند براحتی 50000 یورو بصورت سالیانه خرج کنند
 • از آنجا که کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا است، دانشجویان می توانند به هر کشور اروپایی که می خواهند نظیر انگلستان برای آموزش های بیشتر نقل مکان کنند
 • در پی اخذ مدرک پزشکی، دانشجویان اجازه کار را بسیار آسانتر از سایر کشورها دارند.
 • دانشجویان می توانند برای اقامت دائم بعد از 5 سال کار درخواست دهند

به رسمیت شناختن

 • سازمان بهداشت جهانی WHO
 • سازمان ملل متحد UNO
 • موسسه توسعه بین الملل
 • تحصیلات و تحقیقات پزشکی FAIMER
 • سیستم انتقال اعتبار اروپا ECTS

سوالات متداول درباره ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی کدام است؟

کشور های متفاوتی برای تحصیل دندانپزشکی برای متقاضیان سراسر جهان وجود دارد. ترکیه، آلمان، فرانسه، لهستان، نروژ و فنلاند تعدادی از مقرون به صرفه ترین کشور ها برای تحصیل دندانپزشکی می باشد.

طول مدت رشته پزشکی و زبان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه چیست؟

رشته دندانپزشکی در ترکیه 5 سال به طول می انجامد و زبان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه انگلیسی و ترکی است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه چیست؟

برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه باید در آزمون ورودی این دانشگاه ها شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

زبان تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان چیست؟

زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی دندانپزشکی آلمان، آلمانی است. تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان سراسر جهان رایگان است و دندانپزشکی در این دانشگاه ها 5 سال به طول می انجامد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ چگونه است؟

تحصیل دندانپزشکی در نروژ 5 سال به طول می انجامد که دانشجویانی که شرایط لازم برای شرکت در این دوره ها را داشته باشند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

آیا می توانم از تحصیل رایگان در فنلاند بهره مند شوم؟

بله، فنلاند یکی از کشورهایی است که برای تحصیل دندانپزشکی مقرون به صرفه است.

آیا می توانم با پرداخت هزینه کم کشور لهستان را برای تحصیل دندانپزشکی انتخاب نمایم؟

بله، کشور لهستان یکی از کشور هایی است که رشته دندانپزشکی را با هزینه کمی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

آیا برای شرکت در رشته دندانپزشکی آلمان باید در کالج های پزشکی این کشور شرکت نمایم؟

شرکت در کالج های پزشکی این کشور بسته به شرایط شما دارد. در صورتیکه تسلط کافی به زبان آلمانی نداشته باشید بهتر است در این دوره ها شرکت نمایید.

آیا در صورت تحصیل دندانپزشکی در لهستان می توانم حین تحصیل کار کنم؟

بله، اکثر کشور های اروپایی مانند لهستان به دانشجویان اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را می دهد.

آیا می توانم در انگلستان به صورت رایگان شروع به تحصیل دندانپزشکی کنم؟

برای تحصیل در اکثر دانشگاه های دندانپزشکی انگلستان ملزم به پرداخت شهریه سنگینی هستید. لطفا قبل از اقدام برای دانشگاه های این کشور از هزینه های دانشگاه مورد نظر اطلاعات لازم را کسب نمایید.

من تسلط کافی به زبان آلمانی ندارم، آیا میتوانم برای تحصیل رایگان دندانپزشکی در این کشور اقدام نمایم؟

بله، شما می توانید در ابتدا در کالج های دندانپزشکی آلمان اقدام نمایید. بعد از تسلط کافی به زبان آلمانی برای کورس اصلی اقدام نمایید.

به منظور کسب اطلاعات دقیق در راستای برنامه تحصیل پزشکی در خارج از کشور ما به شما پیشنهاد میکنیم که با مشاورین و وکلای موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید تا اطلاعات لازم برای اقدام را کسب کنید.

حتما بخوانید:  تحصیل در رشته دندانپزشکی در دبی

مطالب مرتبط

4 دیدگاه برای “ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

 1. Avatar Asgari گفت:

  سلام و وقت بخیر ‘..
  اگه ممکنه دوستان در رابطه با بهترین انتخاب از نظر کیفیت و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی کدوم کشور و دانشکده خوبه من و راهنمایی کنید ..
  مشکل یادگیری زبان ندارم…
  زبان جدید منظورم هست فقط از نظر تحصیلی مواردی که گفتم دارا باشه …اراده ام تو یادگیری زبان بالاست …ممنون میشم از راهنمایی تون.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر ببینید در خصوص ارزیابی کشور ها نیازمند اطلاعات جامع تری از شما هستیم ولی در نظر داشته باشید شما با ارائه رزومه ی تحصیلی همچون نمرات مطلوب و مدرک زبان وشرایط سنی مناسب در بسیاری از کشور ها از نظر رتبه بندی جهانی و هزینه های مقرون به صرفه می توانید اقدام به عمل آوردید.

 2. Avatar haniye گفت:

  سلام
  من مدرک دندان پزشکی عمومی خودم رو از ایران گرفتم و الان در حال گذروندن دوران طرحم هستم
  برای تخصص در کشور المان شرایط به چه صورت هست؟و ایا مدرک مارو قبول دارن؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاهی که مدارک خود را دریافت کرده اید، امکان تایید و یا نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *