071-91009294  | 021-88724227  |

آموزش زبان لهستانی

آموزش زبان لهستانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

با  آنکه “دلیل” یادگیری یک زبان خارجی معمولا موضوعی شخصی و براساس انتخاب های فردی است، “روش” یادگیری زبان لهستانی، می تواند برای خوانندگانی که به طور کلی در یادگیری و آموزش زبان لهستانی از اول و به وسیله ی خودشان مشکل دارند، بیشتر جالب باشد.

یادگیری و آموزش زبان لهستانی

اولین کار پیدا کردن کتاب های ASSIMILL است؛ یک مجموعه ی آموزش زبان که می توان آن را در هر جایی از اروپا پیدا کرد.یادگیری و آموزش زبان لهستانی

دلیل اینکه من همیشه با کتاب های ASSIMILL شروع می کنم، ساده است: این کتاب ها خیلی راحت با روش یادگیری زبان من تطابق پیدا می کنند

سفر به لهستان

من با تعدادی از دوستانم در آگوست 2007 به لهستان رفتم.  ما داشتیم سراسر اروپا را با تور می گشتیم و تنها چند روز در کراکوف ماندیم. روز اول، دیروقت رسیدیم و خسته بودیم و بیشتر روز بعد را هم به دیدار از آشوویتس گذراندیم. آن شب، خیلی حس خوبی نداشتیم و از دیدن اردوگاه ها، غمگین شده بودیم. پس برای یک نوشیدنی بیرون رفتیم و خیلی زود به مهمان خانه برگشتیم، به همین دلیل فرصت زیادی برای کشف زندگی شبانه در کراکوف و برقراری ارتباط با افراد محلی را نداشتیم. با این وجود، من خیلی از کراکوف خوشم آمد و به نظرم مردم خوش قیافه و خونگرمی داشت. لهستان بسیار مدرن تر از تصورات من بود که باعث تعجبم شد؛ چراکه من فکر می کردم لهستان هنوز هم کشور فقیری است.

دو ماه پیش، تصمیم گرفتم به ملاقات دوست عزیزم، ریچارد سیمکات بروم. او در شهر پوزنان، در شمال اقامت داشت و به یکی از “ماموریت های زبان شناسی” خود می رسید. او در یک آپارتمان با چند همخانه ی لهستانی زندگی می کرد. به محض اینکه من و سوزانا فرود آمدیم، ریچارد به دنبال ما آمد و ما را به رستورانی برد که در آنجا با هم اتاقی اش، اگنسکا قرار ملاقات داشتیم.

وضعیت زندگی در لهستان

مایکل میگوید به من خیلی خوش گذشت: غذا بسیار خوشمزه و جو دوستانه و صمیمی بود. ما درباره ی چیزهای زیادی صحبت کردیم و اگنسکا سعی کرد تلفظ صحیح بعضی کلمات را به من یاد بدهد. اول کمی برایم سخت بود اما داشتم به زبان لهستانی علاقه مند می شدم.

وقتی در یک کشور خارجی هستید، می توانید مدام زبان آنها را همه جا بشنوید. قبلا هم زبان لهستانی به گوشم خورده بود اما نه به این گستردگی و نه برای چنین بازه ی زمانی طولانی ای. در خیابان، خانه و تقریبا هرجای دیگر، زبان لهستانی را می شنیدم. کم کم و به صورت ناخودآگاه، عاشق این زبان شدم.

فرهنگ زندگی در لهستان

ریچارد هر روز با دوستش مایکل ملاقات می کرد؛ او یک مرد لهستانی بود که یک سال پیش با ریچارد ملاقات کرده بود. ما زمان زیادی را با هم گذراندیم و حتی چند ویدیو را در خانه ی او ضبط کردیم. علاقه ی او به زبان و موسیقی واضح بود و همه بر این موضوع توافق داشتیم که او مردی بسیار مهربان، خوش قلب و آرام است. پس از آنکه ریچارد پوزنان را ترک کرد، من به برلین رفتم اما چند وقت بعد به پوزنان برگشتم تا به پروازی برای اسلو برسم. بنابراین هنگام برگشت یک روز را با مایکل گذراندم.

او یک میزبان فوق العاده بود و هرچه در توان داشت انجام داد و در ازا هیچ چیز نمی خواست (هیچ چیز جز یک مصاحبت خوب). ما به زبان اسپانیایی درباره ی موسیقی، زبان و زندگی صحبت کردیم (او یک مربی زبان هم هست). او پوسترهایی از 1300 کلمه ی شایع زبان لهستانی می فروشد، به همین دلیل هم این پوسترها سراسر خانه اش پراکنده بودند و دیدن آنها برای من اجتناب ناپذیر بود.

فاکتور مهم در آموزش زبان لهستانی

وقتی شما با یک زبان آشنا می شوید، یک فاکتور مهم مشوق آموختن آن، احتمال استفاده از آن زبان است. نمی دانم چطور اما پوسترهای مایکل من را به فکر انداخت و خیلی زود داشتم برای استفاده از آن 1300 کلمه برنامه ریزی می کردم: زندگی در لهستان، بوسیدن یک دختر لهستانی، صحبت کردن با یک دوست فوق العاده، تماشای فیلم و تلویزیون لهستان، صحبت با لهستانی ها سر میز غذا و گوش دادن به رادیوی لهستان. همه ی این خیال ها بدون اینکه حتی متوجه شوم، از فکرم گذشتند.

در نهایت، محبت مایکل (و ریچارد!) به من، نوای زبان لهستانی و تمام تجربیات فوق العاده ای که در لهستان داشتم، من را به سمت یادگیری زبان لهستانی هل دادند. به یاد دارم که پیش از رفتن به اتاق خواب به مایکل گفتم: “همین که به رم برگردم، شروع به یادگیری لهستانی خواهم کرد.” و همین کار را هم کردم.شما متقاضی عزیز می توانید برای شرکت در دوره های زبانی ما در موسسه حقوقی میرداماد با مشاورین ما گفت و گو کرده و در صورت تمایل د ردوره آموزش زبان چینی و یا آموزش زبان روسی در شیراز نیز شرکت کنید.

اسکرول به بالا