071-91009294  | 021-88724227  |

آزمون یوس ترکیه | نکات مهم برای قبولی در آزمون yos

آزمون یوس ترکیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بسیاری از دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در ترکیه و حضور در دانشگاه های ترکیه، سوالات بسیاری در مورد شرایط مختلف دارند. آزمون یوس ترکیه یکی از عمده سوالاتی است که دانشجویان برای رسیدن به نتیجه علمی و تحصیلی می پرسند. در حقیقت برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر دانشگاه ترکیه، مراحلی وجود دارد که دانشجویان خارجی باید آن ها را دنبال کنند. یکی از این مراحل تست yos است. از این رو در این مقاله نیز هدف ما بررسی دقیق آزمون yos ترکیه می باشد. برای این که بتوانید در زمینه شرکت در این تست اقدام کنید، می توانید به کارشناسان و مشاوران زبده موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

آزمون یوس ترکیه

هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام می کنند. از این میان حدود ۵ هزار دانشجوی بین المللی برای شرکت در آزمون یوس ترکیه اقدام می کنند. اهمیت تست به این خاطر است که پیش شرط پذیرش در اکثر دانشگاه های ترکیه می باشد. این آزمون با تست های سنتی تفاوت دارد زیرا تا حد زیادی به سطح ذهنی دانشجو و توانایی وی در حل مشکلات از طریق روش های علمی و مبانی سالم بستگی دارد.

آزمون yos ترکیه چیست؟

آزمون یوس ترکیه، آزمون پذیرش دانشجویان خارجی غیر ترک است که گواهینامه تحصیلات متوسطه دارند و مایل به ثبت نام در دانشگاه های ترکیه هستند. در سال ۱۹۸۱ میلادی، وزارت تحصیلات عالی ترکیه شرط کرد دانشجویان خارجی که مایل به ثبت نام در دانشگاه های این کشور هستند، باید در امتحانی به نام Yos شرکت کنند تا بتواند تحت نظارت وزارت این کشور وارد دانشگاه ها شوند.

با این حال در سال ۲۰۱۱ میلادی، اولین آزمون بدون نظارت وزارت برگزار شد، زیرا سوالات یوس دیگر برای همه دانشگاه ها استاندارد نبود. از این رو دانشگاه ها، هر کدام آزمون یوس خود را دارند که ممکن است مورد قبول دانشگاه های دیگر نباشد. البته نکته این است که برخی دانشگاه ها هم این تست را از دانشجویان نمی گیرند.

آزمون yos رشته پزشکی

رشته پزشکی در ترکیه هم نیاز به آزمون ورودی دارد. با این حال نمره قبولی در آزمون پزشکی yos با توجه به بالاترین رنج نمره ها مورد بررسی قرار می گیرد. به طور میانگین می توان گفت که نمره قبولی در آزمون یوس پزشکی حدود ۹۰ می باشد. به طور مثال دانشگاه استانبول حد نصاب قبولی را ۹۸ قرار داده است.

آزمون yos رشته پزشکی
آزمون yos رشته پزشکی

چه کسانی می توانند برای تست Yos درخواست کنند؟

دانشجویان بین المللی که از یک دبیرستان فارغ التحصیل شدند یا در سال بعد فارغ التحصیل می شوند، می توانند برای شرکت در این تست اقدام نمایند. در واقع اهمیت آزمون در این واقعیت است که بسیاری از دانشگاه های ترکیه دانشجو را ملزم به شرکت در آزمون یوس ترکیه یا آزمون SAT می کنند تا همه حق رقابت در پذیرش را داشته باشند. این گواهینامه به دانشجویان اولویت و فرصت بیشتری نسبت به سایرین می داد.

کنکور یوس ترکیه شامل چه مواردی است؟!

ازمون دانشجویان خارجی yos شامل دو فصل مختلف یعنی آزمون مهارت های یادگیری مقدماتی و آزمون ترکی است. آزمون مهارت های یادگیری مقدماتی به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شوند. در عین حال می توان گفت این آزمون در برخی دانشگاه ها شامل سه بخش اساسی است که عبارتند از: آزمون های مهارت های اساسی IQ، آزمون ریاضیات جبری و آزمون ریاضیات مهندسی. بعضی از دانشگاه ها در زمینه آزمون دانشجویان خارجی در کنکور یوس ترکیه به ارائه سوالاتی در زمینه فیزیک، شیمی، تاریخ و جغرافیا می پردازند. دقت کنید که آزمون ترکی موجود در آزمون های دانشجویی خارجی برای ورود به برنامه های دانشگاه در نظر گرفته نمی شوند.

کنکور یوس ترکیه شامل چه مواردی است؟!

در حقیقت این بخش ازمون برای دانشجویانی است که قصد تحصیل به زبان‌ ترکی در دانشگاه های این کشور را دارند. در کل باید بدانید که عموم سوالات و مواد آزمون بر اساس تمایل دانشگاه ها متغیر است و می توانید آن را در وب سایت ها مشاهده نمایید. دقت کنید برخی دانشگاه ها آزمون را به زبان های عربی یا آلمانی هم برگزار می کنند. زبان آزمون yos ترکیه هنگام ثبت نام انتخاب می شود. دشواری آزمون معمولا به دلیل محدودیت زمانی است که برای پاسخگویی به سوالات ایجاد می شود.

زمان ثبت نام در امتحان یوس ترکیه

قبل از بررسی زمان بندی باید به این نکته توجه داشته باشید که آزمون یوس ترکیه فقط در جمهوری ترکیه شناخته می شود.  ثبت نام در امتحان یوس ترکیه از ماه اول سال تا ماه پنجم ادامه دارد و امتحانات در ششمین ماه هر ساله انجام می شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر دانشگاه تاریخ ثبت نام و زمان امتحان را خود تعیین می کند. از این رو برای ثبت نام در آزمون، باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. مراکز درخواست ثبت نام و یا شرکت در آزمون در مناطق داخل و خارج ترکیه هستند. مرکز امتحان نیز در زمان ثبت نام توسط دانشجو و بر مبنای تمایل او انتخاب می شود.

توزیع متناسب پرسش ها و مدت زمان امتحان yos

برای این که دانشجویان و متقاضیان بیش از گذشته با این آزمون آشنا شوند، لازم است تا در ارتباط با پرسش ها و تعداد آن ها و مدت زمان آزمون یوس ترکیه اطلاعات مناسبی داشته باشند. این آزمون شامل ۴۵ سوال توانایی یا مهارت عمومی یعنی IQ، تعداد ۳۰ سوال آزمون ریاضی و ۵ سوال آزمون هندسه است. مدت زمانی که دانش جویان می توانند برای پاسخ دادن اقدام‌ نمایند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دقیقه می باشد. از این ‌رو باید برای آن برنامه ریزی کنند. برنامه ریزی باعث می شود تا در مدت زمان مشخص به سوال ها پاسخ دهند.

هزینه ثبت نام در کنکور یوس ترکیه

یکی از اصلی ترین مسائل برای تحصیل دانشجویان، بررسی هزینه ها است. هزینه های ثبت نام در آزمون یوس ترکیه از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است. اما به طور میانگین باید توجه داشته باشید که هزینه ها از ۳۰ دلار تا ۱۰۰ دلار متغیر خواهند بود. دانشجویان می توانند پرداخت هزینه ها را با کارت اعتباری و انتقال مبلغ به حساب بانکی دانشگاه انجام دهند.

نکات مهم برای قبولی در آزمون yos ترکیه

برای این که بتوانید در آزمون یوس ترکیه قبول شوید لازم است تا نکات مهمی را در ارتباط با آزمون به ذهن بسپارید. این نکات عموما برگرفته از تجربیات دانشجویان و متقاضیانی است که در امتحان شرکت کرده اند.

نکات مهم برای قبولی در آزمون yos ترکیه
نکات مهم برای قبولی در آزمون yos ترکیه

نکات مهم برای قبولی در کنکور یوس ترکیه عبارتند از:

 • سعی کنید به محض حل شدن سوال، گزینه مورد نظر را در پاسخنامه وارد کنید.
 • ورود پاسخ ها به پاسخ نامه را به اخر وقت موکول نکنید چرا که حداقل ده دقیقه زمان شما را می گیرد و امکان اشتباه و خطا نیز بالا است.
 • سعی کنید کنار سوالاتی که نتوانستید به جواب آن برسید علامت بگذارید تا در صورت داشتن زمان اصافی به آن ها باز گردید.
 • برای اطمینان از پاسخگویی به سوالاتی که جواب ان ها را پیدا کرده اید باز گردید.
 • اگر سوالی است که نمی توانید پاسخ دهید آن را سفید بگذارید. این امتحان ضریب ۴ است. یعنی به ازاری هر ۴ پاسخ غلط، یک سوال درست را حذف می کند.

محل برگزاری آزمون yos ترکیه

محل برگزاری آزمون یوس ترکیه بر اساس تمایل دانشگاهی که می خواهید به آن بپیوندید مشخص می شود‌، زیرا کسانی که می خواهند در ترکیه تحصیل کنند، باید از طریق وب سایت دانشگاه برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنند‌. برای شرکت در امتحانی که اکثر دانشگاه ها مکان ان را در استانبول مشخص کرده اند، نیازی به سفر به شهری که دانشگاه در آن قرار دارد نیست. برخی از دانشگاه ها در سایر کشور ها مانند عربستان سعودی و قطر نیز مکان آزمون دارند.

مدارکی که متقاضیان برای ورود به جلسه آزمون یوس ترکیه باید به همراه داشته باشند چیست؟

یک نکته بسیار مهم قبل از بررسی این موضوع، این است کا در برخی دانشگاه ها، دانشجو حق دارد دانشگاهی را که بدون ارائه مدرک دبیرستان، برای آن امتحان یوس ترکیه انجام داده است، انتخاب نماید. اما بدون آوردن سندی مبتنی بر اتمام دوره دبیرستات، نمی تواند تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برساند. توجه کنید متقاضیان باید گذرنامه و مدارک ورودی امتحان را به همراه داشته باشند.

متقاضیان مجاز به داشتن تلفن همراه و ماشین حساب برای ورود به سالن امتحانات نیستند‌. آن ها پس از بررسی اطلاعات شناسنامه ای به سالن امتحان منتقل می شوند. بسیار مهم است کا متقاضیان حداقل یک ساعت قبل از امتحان، در حوزه حضور داشته باشند.

نمره لازم برای قبولی در ازمون یوس چقدر است؟!

یکی از اصلی ترین و مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای هر فردی وجود داشته باشد، این لست که نمره لازم برای قبولی در ازمون یوس ترکیه چقدر است؟! نمره کل متقاضیان با توجه به پاسخ های صحیح آن ها ارزیابی می شود. مجموع پاسخ های صحیح و نا درست در آزمون های مهارت های یادگیری اساسی Yos جداگانه محاسبه خواهد شد.

نمره لازم برای قبولی در ازمون یوس
نمره لازم برای قبولی در ازمون یوس

نمره خام هر آزمون با کسر یک چهارم پاسخ های نادرست از درست حساب می شود. نمره لازم برای قبولی در ازمون یوس ترکیه برای دانشگاه های مختلف عموما ۴۵ می باشد. البته برخی دانشگاه ها نمره را ۵۰ در نظر می گیرند. مدت زمان اعتبار این آزمون نیز عموما دو سال می باشد. از این رو پس از دو سال متقاضیان مجددا باید در آزمون شرکت کنند.

منابع آزمون yos ترکیه

آزمون یوس ترکیه برای اخذ پذیرش از برخی دانشگاه های ترکیه اهمیت بسیاری دارد و قبول در آن به منزله ورود به دانشگاه محسوب می شود. از این رو برای قبولی در کنکور یوس ترکیه نیاز به داشتن منابع مطالعاتی است. منابع آزمون yos ترکیه را باید از مراکز معتبر تهیه نمود. از جمله بهترین منابع برای شرکت در این امتحان مهم را می توان کتاب های مربوط به انتشارات metropol yayinlari دانست که در حوزه های مربوط به هوش، ریاضیات و هندسه به ارائه مطالب می پردازد.

کنکور یوس ترکیه در کدام دانشگاه های این کشور برگزار می شود؟

دانشگاه های بسیاری در ترکیه آزمون یوس را از داوطلبان اخذ می کنند. این آزمون معیار ورود به این دانشگاه ها می باشد. دانشگاه هایی که در این کشور به ارائه آزمون yos ترکیه می پردازند عبارتند از:

 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه جمهوریت
 • دانشگاه کوجالی
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه ساکاریا
 • دانشگاه ارجیس
 • دانشگاه آنادولا
 • دانشگاه سلجوق
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه مانیسا جلال بایار
 • دانشگاه قاضی آنتپ
 • دانشگاه آکدنیز
 • دانشگاه رجب طیب اردواغان

کنکور یوس در ایران

یکی از کشور هایی که به برگزاری آزمون یوس ترکیه می پردازد، کشور ایران است. از این رو می توان گفت متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه می توانند بدون دغدغه خاصی در این آزمون ها شرکت کنند. در ایران موسساتی در شهر های تهران، تبریز و ارومیه به برگزاری کنکور yos می پردازند. البته موسسات اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین برای آمادگی امتحان نیز می کنند.

کنکور یوس در ایران
کنکور یوس در ایران

زمان برگزاری آزمون یوس ترکیه

آزمون yos ترکیه عموما در ماه های اردیبهشت تا تیر ماه هر سال و بنا به اعلام هر دانشگاه ارائه می شود. در واقع زمان برگزاری هر آزمون به دانشگاه برگزار کننده آن مرتبط است. از این رو شما می توانید با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر از این زمان اطلاع پیدا کنید.

سخن آخر

ورود به دانشگاه های ترکیه و تحصیل در ترکیه همانند سایر کشور ها مستلزم شرایط خاصی است. این شرایط می تواند برای هر دانشگاه متفاوت از دیگری باشد. به طور مثال این که با چه مدرکی باید وارد دانشگاه شد یا این که چگونه برای اخذ پذیرش اقدام نمود، اهمیت بسیاری دارد. آزمون یوس ترکیه برای برخی از دانشگاه های این کشور به منزله ورودی و کنکور می باشد. آزمون yos ترکیه برای ورود به دانشگاه ها نیاز به حدنصاب و نمره قبولی دارد. دانشجویان می توانند با بررسی منابع آزمون yos ترکیه برای قبولی در این امتحان اقدام نمایند. موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد نیز با ارائه مشاوره های دقیق در خدمت دانشحویان می باشد.

سوالات متداول در ارتباط با آزمون یوس ترکیه

 1. منظور از آزمون yos ترکیه چیست؟

  این امتحان به عنوان یکی از شرایط ورود به برخی از دانشگاه های ترکیه می باشد و برای قبولی در آن نمره خاصی لازم است.

 2. آيا تمامی دانشگاه های ترکیه اقدام به برگزاری کنکور یوس می کنند؟

  خیر این امتحان در برخی دانشگاه های ترکیه برگزار می شود.

 3. آیا آزمون yos ترکیه برای ورود به رشته پزشکی لازم است؟

  بله برخی دانشگاه های ترکیه برای ورود به رشته پزشکی این آزمون را اخذ می کنند.

 4. حد نصاب نمره قبولی یوس پزشکی ترکیه چقدر است؟

  به طور میانگین می توان گفت حد نصاب نمره قبولی ۹۰ می باشد.

 5. آزمون yos ترکیه چه مدت اعتبار دارد؟

  این امتحان تنها دو سال اعتبار دارد.

 6. آیا مدرک کنکور یوس ترکیه در خارج از این کشور هم اعتبار دارد؟

  خیر مدرک این امتحان تنها در کشور ترکیه معتبر می باشد.

 7. کدام دانشگاه های ترکیه اقدام به برگزاری آزمون yos می کنند؟

  برخی از این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه استانبول، دانشگاه اژه، دانشگاه مرمره، دانشگاه رجب طیب اردوغان، دانشگاه آنکارا و غیره.

 8. آیا آزمون یوس ترکیه در ایران برگزار می شود؟

  بله این امتحان در شهر های تهران، تبریز و ارومیه برگزار می شود.

 9. هزینه ثبت نام در آزمون yos چقدر است؟

  هزینه ثبت نام برای این امتحان بین ۷۰ تا ۱۰۰ دلار می باشد.

 10. آیا برای شرکت در آزمون yos، منابعی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد؟

  بله متقاضیان می توانند با دریافت منابع با موضوعات مختلف خصوصا از انتشارات معروف metropol برای آزمون خود را آماده کنند.

 11. زمان برگزاری کنکور yos ترکیه چه ماه هایی است؟

  این کنکور عموما در ماه های تیر تا اردیبهشت برگزار می شود.

نظرات کاربران

 • توسط faranak r
  تاریخ: اسفند 1, 1396
  نفر
  نفر

  سلام خدمت شما میشه لطف کنید بگید امار قبولی ایرانی ها در ازمون یوس چقدره ؟ ایا شانسی برا قبولی در رشته پزشکی هست؟ من دیپلم تجربی با معدل 18 هستم 22ساله

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 2, 1396
   نفر
   نفر

   با سلام
   آمار دقیقی طبق اطلاعات ما موجود نیست ولی دانشجویان زیادی از ایران، در ترکیه در حال تحصیل پزشکی هستند.

 • توسط شاهمرادی
  تاریخ: خرداد 11, 1397
  نفر
  نفر

  سلام ببخشيد من فيزيك پيش دانشگاهيم تك ماده هست. اين قضيه مشكلى ايجاد نميكنه؟ البته معدل پيش دانشگاهيم حدود ١٧ و ديپلمم ١٩ هست

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: خرداد 12, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت بخیر
   با توجه به این موضوع که درس فیزیک از دروس اصلی می باشد، می بایست با توجه به نمرات تان، کارشناسان ما، دانشگاه به شما معرفی کنند.

 • توسط zahraaa
  تاریخ: خرداد 11, 1397
  نفر
  نفر

  من مدرک مهندسی برق قدرت دارم. آیا من با این رشته ای که تو ایران خوندم بخوام برم ترکیه دندانپزشکی بخونم اجازه میدن برم؟ یا بایستی رشته ام تجربی باشه؟

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: خرداد 12, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت خوش
   مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک هم قابل قبول است.

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 3, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام
   اگر مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی شما ریاضی یا تجربی باشد، امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه را خواهید داشت.

 • توسط زنگنه 49
  تاریخ: خرداد 12, 1397
  نفر
  نفر

  امتحان ورودي دانشگاه فقط در انكارا ميباشد نميشود غير حضوري امتحان بدهيم من از آذربايجان غربي هستم و ليسانس مهندسي كامپيوتر دارم. و ميخواهم دندانپزشكي بخونم

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: خرداد 12, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت خوش
   بسته به دانشگاه و نوع آزمون قابل قبول، برخی را باید در خود دانشگاه به صورت حضوری، امتحان دهید.

 • توسط aliii
  تاریخ: بهمن 1, 1397
  نفر
  نفر

  فقط باید ریاضی و هوش و زبان ترکی امتحان بدیم؟ زیست و شیمی و اینا چی؟

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: خرداد 12, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت خوش
   این دو نوع آزمون، بیشتر وضعیت ذهنی شما را می سنجند و به این دلیل در آزمون که برای همه رشته های پزشکی و مهندسی برگزار میشود، سوال تخصصی از رشته وجود ندارد.

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 3, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام
   در آزمون yos فقط ریاضی، هوش و زبان می باشد، زیست و شیمی ملاک نمی باشد.

 • توسط mokhtariii
  تاریخ: بهمن 2, 1397
  نفر
  نفر

  با سلام
  در رابطه با میزان آمادگی و دشواری آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه به راهنمایی نیاز دارم، از دوستان شنیدم که آزمون یوس بسیار مشکل هست و احتمال قبولی بسیار پایین هست.
  لطفا در این باره و میزان هزینه ها و حتی نحوه آمادگی تحصیلی برای کشور ترکیه راهنمایی می خواستم.
  با تشکر

  • توسط مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو
   تاریخ: خرداد 13, 1397
   نفر
   نفر

   سلام و وقت بخیر
   شما می توانید حدودا 4500 دلار برای دوره کالج در ترکیه، هزینه کنید؛ که دقیقا نوع و روش پاسخگویی به سوالات آزمون را به شما یاد می دهند.
   البته در مجموع آزمون یوس آزمون دشواری نیست.
   برای بعضی دانشگاه های دیگر هم آزمون اس ای تی برگزار می شود.

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 3, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام خدمت شما
   آزمون yos ترکیه ریاضی، هوش و زبان می باشد.
   احتمال قبولی بستگی به پشت کار خود فرد خواهد داشت و احتمال قبولی نسبتا خوبی را برای افراد رقم خواهد زد.

 • توسط بهزاد
  تاریخ: بهمن 14, 1397
  نفر
  نفر

  سلام وقت بخیر باشه یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید .

  هزینه ی کلاس های یوس و امتحان دادنش ایا بالای 70 میلیون باید خرج کرد یا نه ؟

  یکیم چطور به دانشگاه های دولتی ترکیه با هزینه ی خیلی کم قبول بشیم ؟🙏

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 16, 1397
   نفر
   نفر

   سلام جهت قبولی در دانشگاه های دولتی بسته به دانشگاه می توانید از طریق آزمون YOS و sat وارد دانشگاه شوید، هزینه های کالج ها جهت دوره های YOS و sat حدودا بسته به شهر و کالج از ۳۹۰۰ دلار می‌باشد.

 • توسط الهه بیرقی پناه
  تاریخ: بهمن 17, 1397
  نفر
  نفر

  توی ایران هم کلاسهای یوس برگزار میشه >؟یا ترکیه گذروندش بهتره؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 18, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام بله برگزار می شود، مطمئنا بهتر است زیرا در محیط ترکیه بهتر یاد خواهید گرفت.

 • توسط محمد
  تاریخ: بهمن 22, 1397
  نفر
  نفر

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم ببینم دانشگاهای ترکیه چندبار در سال و در چه زمان هایی پذیرش دارن؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 25, 1397
   نفر
   نفر

   سلام وقت بخیر پذیرش در دانشگاه های ترکیه دوبار در سال انجام می‌گیرد و شروع ترم از سپتامبر می‌باشد.

 • توسط نجمه بوشهری