شرایط قبولی در آزمون شهروندی المان چیست؟

آزمون شهروندی المان

در حال حاضر کشور آلمان به عنوان دومین مقصد مهاجرتی جهان شناخته می‌شود. وجود مزیت‌های بی‌شمار باعث شده تا افراد زیادی با استفاده از انواع روش‌های مهاجرتی برای رفتن به این کشور اقدام کنند. آزمون شهروندی المان مسائل پیرامونی آن و پرسش‌های مکرر شما عزیزان در خصوص برگزاری این آزمون از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  فرم مشاوره تخصصی

   فرم مشاوره تخصصی

   نرخ صعودی مهاجرت به آلمان

   کشور آلمان یکی از اعضای قدرتمند اتحادیه اروپا بوده و به عنوان قلب تپنده اقتصادی قاره اروپا شناخته می‌شود. در میان ۸۲ میلیون نفر جمعیت کشور آلمان تعداد چشم‌گیری از مهاجران سراسر جهان وجود دارد. فراهم کردن اوضاع مطلوب اقتصادی، ایجاد وضعیت مناسب اشتغال، کنترل قابل قبول نرخ فساد و جرم و جنایت، اهمیت به مسئله بهداشت و درمان، سطح بالای نظام آموزشی و تخصیص بودجه عظیم برای بهبود شیوه‌های تدریس و نوسازی امکانات دانشگاهی از جمله مواردی است که نرخ مهاجرت به کشور آلمان افزایش داده است.

   آزمون شهروندی المان

   مزیت‌های زندگی در المان

   آمارهای ارائه شده نشان دهنده این است که کشور آلمان به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان نظر افراد زیادی را جهت گردش و تفریح به خود جلب می‌کند. این کشور با داشتن شهرهای بی‌نظیر مثل برلین، مونیخ، فرانکفورت و… فرصت یک زندگی ایده آل و رویایی را برای ساکنین خود فراهم کرده است. کیفیت شرایط زندگی در کشور آلمان به قدری بالاست که می‌تواند به راحتی در مقام مقایسه با برتری کشور‌های جهان قرار گیرد. اشتغال در شغل مطلوب، فرصت بهره‌مندی از زیبایی‌های بصری، تاریخی، هنری، سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارزیابی وضعیت‌هایی است که زندگی در کشور آلمان برای شما به ارمغان می‌آورد

   آزمون شهروندی المان

   هر ساله آزمون شهروندی آلمان برای متقاضیان زیادی برگزار شده و در طی آن تعداد سوالات معینی با زبان آلمانی، به شرکت کنندگان ارائه می‌شود.

   برخلاف تصور بسیاری از افراد آزمون شهروندی با زبان انگلیسی برگزار نمی‌شود و سوالات به زبان آلمانی به متقاضیان ارائه خواهد شد. بهتر است برای تسلط به محتوای سوال‌ها و پاسخ دهی آسان‌تر به سطح زبان آلمانی B1 تسلط داشته باشید.

   محتوای آزمون شهروندی آلمان

   عموما سوالات مطرح شده در این آزمون در خصوص فرهنگ، تاریخ، اقتصاد، جامعه، قوانین مدنی، جغرافیا سیاست و مواردی از قبیل می‌باشد. البته تعدادی از سوالات آزمون شهروندی در خصوص ایالت‌های مختلف کشور آلمان مطرح خواهد شد.

   تعداد سوالات آزمون شهروندی آلمان

   حدود ۳۰۰ سوال عمومی و ۳۰ سوال ویژه ایالت‌های مختلف در کل این آزمون وجود دارد که به هر نفر ۳۳ سوال چهارگزینه‌ای اختصاص داده می‌شود. نهایتا ۳۰ سوال عمومی و ۳ سوال اختصاصی جهت پاسخ دهی به متقاضیان ارائه خواهد شد.

   پاسخ صحیح به چند سوال قبولی در آزمون شهروندی را به دنبال دارد؟

   از میان ۳۳ سوال مطرح شده پاسخ دهی صحیح به ۱۷ سوال برای قبولی در این آزمون کفایت می‌کند. لازم است بدانید که این آزمون نمره منفی ندارد و شرکت کنند گان می‌توانند با خیال راحت به سوالات مطرح شده پاسخ بدهد.

   هزینه مربوط به شرکت در آزمون

   هزینه‌ای که برای شرکت در این آزمون در نظر گرفته شده است حدود ۲۵ یورو می‌باشد؛ البته این هزینه سالانه با افزایش قیمت نه چندان زیادی مواجه خواهد شد.

   مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون

   برای پاسخگویی به ۳۳ سوال چهارگزینه‌ای مدت زمان تقریبی ۶۰ دقیقه برای متقاضیان در آزمون شهروندی آلمان در نظر گرفته شده است.

   آیا امکان شرکت مجدد در آزمون شهروندی وجود دارد؟

   متقاضیانی که موفق به اخذ نمره لازم جهت قبولی در آزمون شهروندی نمی‌شوند امکان شرکت مجدد در آزمون را خواهند داشت. این آزمون هر دو ماه یکبار برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می‌توانند برای حضور در آن مجددا نام نویسی کنند.

   چگونه می‌توان احتمال قبولی در آزمون شهروندی آلمان را افزایش داد؟

   آزمون‌های مشابه و آزمایشی آنلاین و رایگان، همچنین نمونه سوالات متعددی وجود دارد که امکان آشنایی شرکت کنند گان با آزمون شهروندی را فراهم‌ می‌کند؛ علاوه بر شرکت در آزمون‌های آموزشی، تسلط بر زبان آلمانی مسئله‌ای است که احتمال قبولی شما در این آزمون را دو چندان خواهد کرد.

   آزمون شهروندی المان

   نمونه سوالات آزمون شهروندی المان

   ۱) بخش عمده مهاجرین از کدامین کشور‌ها به آلمان آمده اند؟

   ایتالیا

   لهستان

   مراکش

   ترکیه

   ۲) در آلمان به هنگام عید پاک انجام‌ چه کاری مرسوم است؟

   تزئین درخت کاج

   رنگ کردن تخم مرغ

   آتش بازی

   گذاشتن کدوی حلوایی مقابل در

   ۳) برای طلاق در آلمان چه چیزی لازم است؟

   رضایت والدین

   رضایت فرزندان

    فرم مشاوره تخصصی

     فرم مشاوره تخصصی

     گواهی پزشک

     پشتیبانی وکیل

     ۴) اولین کارگران مهمان از کدام کشور به آلمان آمدند؟

     اسپانیا

     ایتالیا

     پرتغال

     ترکیه

     ۵) در آلمان آموزش و پرورش کودکان عموما وظیفه کیست؟

     دولت

     والدین

     پدر بزرگ و مادر بزرگ

     مدارس

     ۶) سن قانونی در آلمان چقدر است؟

     ۱۶ سال

     ۱۸ سال

     ۱۹ سال

     ۲۱ سال

     ۷) محل پارلمان اروپا کجاست؟

     لندن

     پاریس

     برلین

     استراسبورگ

     ۸) در کدام کشور بخش وسیعی از مردم آلمانی زبان هستند؟

     چکسلواکی

     نروژ

     اسپانیا

     اتریش

     ۹) حکومت نازی چه سیاستی را اعمال می‌کرد؟

     نژاد پرستی حکومتی

     آزادی بیان

     آزادی عمومی مذهب

     دموکراسی

     ۱۰) سرود ملی آلمان چگونه شروع می‌شود؟

     ملت‌ها به علامت گوش کنید

     اتحاد، حق و آزادی

     شادی جرقه زیبایی‌های الهی

     المان، وطن متحد

     نکته ‌امیدوار کننده‌ای که در خصوص آزمون شهروندی وجود دارد این است که بیش از ۹۰ درصد شرکت کنندگان در نخستین بار موفق به کسب نمره لازم خواهند شد. بنابراین مطالعه نمونه سوالات و تسلط همه جانبه بر کشور آلمان می‌تواند شما را در کسب نمره لازم یاری کند.

     جمع بندی

     در طول مقاله سعی شد تا به شرایط و ضوابط حاکم بر برگزاری آزمون شهروندی آلمان پرداخته شود. به طور خلاصه می‌توان گفت که قبولی در این آزمون مساوی است با طی کردن سریع پروسه دریافت تابعیت کشور آلمان.‌ توصیه می‌شود که برای افزایش احتمال قبولی در این آزمون با یک موسسه مهاجرتی با تجربه و متخصص ارتباط برقرار کنید و از موارد جزئی‌تر در این باره اطلاعات لازم را به دست آورید. موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن کارشناسان مجرب و با سابقه در زمینه اعزام افراد، بی‌تردید یکی از گزینه‌های طلایی برای رفع ابهام شما متقاضیان عزیز خواهد بود.

      فرم مشاوره تخصصی

       فرم مشاوره تخصصی

       حتما بخوانید:  جاذبه‌های گردشگری کشور آلمان

       مطالب مرتبط

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.