071-91009294  | 021-88724227  |

هزینه زندگی در استان های کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

هزینه زندگی و هزینه تحصیل از جمله مولفه‌های تاثیرگذار بر روند مهاجرت و حضور در کشوری جدید هستند. در واقع اگر تمایل به حضور در یک کشور جدید داشته باشید، باید تمامی مولفه‌های تاثیرگذار بر زندگی‌تان را، به دقت مورد بررسی قرار دهید. یکی از این موارد قابل توجه، هزینه‌های زندگی می‌باشد. از این رو شما می‌توانید با بررسی دقیق هزینه‌های زندگی، شرایط مهاجرت خود را به درستی ترسیم نمایید. توجه کنید که، شرایط زندگی و هزینه زندگی در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. البته دقت کنید که در هر شهر کشور نیز، هزینه‌ها متفاوت است. در این مقاله ما قصد داریم تا، هزینه زندگی در استان های کانادا را بررسی کنیم.

کانادا کشوری است که همیشه برای مهاجران شرایط مناسبی را فراهم آورده است. این کشور که از ایالت‌های بسیاری تشکیل شده، دارای قوانین خاصی برای مهاجرت می‌باشد. البته توجه داشته باشید که هر ایالت کانادا هم دارای قوانین مهاجرتی مخصوص به خود است.

با این حال، راه و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. شما می‌توانید از روش‌هایی مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کانادا از طریق کار، مهاجرت سرمایه‌گذاری در کانادا، مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا و مهاجرت از طریق ازدواج در کانادا اقدام نمایید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه زندگی در استان های کانادا

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که زندگی در کانادا چقدر خرج دارد؟! آیا تاکنون در ارتباط با سطح درآمد‌ها در کانادا و ارتباط آن با هزینه‌های زندگی تفکر کرده‌اید؟! زندگی در کانادا مانند هر کشور دیگری هزینه‌هایی را به همراه دارد. این هزینه‌ها شامل خورد و خوراک، رفت و آمد، مسکن، پوشاک و غیره می‌باشند. مقایسه هزینه زندگی در استان‌های مختلف کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور با اهداف مختلف را دارند، بسیار مهم است.

متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند برای تحصیل در کانادا، کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنند. با هر روشی که برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید، قطعا در یکی از ایالت‌های این کشور ساکن می‌شوید. از این رو اطلاع از هزینه‌ها و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، می‌تواند در مسیر مهاجرتی به این کشور کمک فراوانی به شما کند.

شهرهای بسیاری در کانادا وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها ونکوور، اوتاوا، کلگری، رجینا، وینپگ، تورنتو، همیلتن و مونترال می‌باشند. این شهرها در ایالت‌ها و استان های مختلفی از کانادا قرار دارند. ایالت‌ها و یا استان های مختلف کانادا عبارتند از: کبک، آلبرتا، نیوبرانزویک، مانیتوبا، نووا اسکوشیا، اونتاریو، نیو فاندلند، لابرادو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکچوان.

کانادا اغلب در شاخص توسعه انسانی سالانه سازمان ملل (HDI) که ترکیبی از اندازه‌گیری امید به زندگی، تحصیلات و درآمد سرانه است، رتبه بالایی را کسب می‌کند. کانادا علی‌رغم وابستگی به انگلیس و داشتن سابقه اروپایی، سالانه از اقشار مختلف مردم استقبال می‌کند.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا متفاوت است و به همین دلیل عاملی مهم برای تصمیم‌گیری در مورد اقامت یا سکونت است. فردی که در یک شهر بزرگ کانادا زندگی می‌کند، هزینه‌های متفاوتی را نسبت به شخصی که در حومه شهر کانادا زندگی می‌کند خواهد داشت. به همین ترتیب، مخارج زندگی در کانادا به این بستگی دارد که، چگونه می‌توانید سریعاً با این کشور سازگار شوید. در ادامه به بررسی هزینه‌های مختلف استان های گوناگون کانادا می‌پردازیم.

هزینه زندگی و اجاره مسکن در ایالت‌های کانادا

هزینه خرید خانه یا اجاره خانه در کانادا به اندازه خانه، محل، سن خانه و شرایط خانه یا آپارتمان بستگی دارد. این هزینه از استانی تا استان دیگر، و شهری به شهر دیگر متفاوت است.

شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) از طریق گزارش سالانه خود، متوسط ​​اجاره در کانادا را برای هر سال ارائه می‌دهد. از طریق این گزارش، میانگین ​​افزایش اجاره بها در کانادا را می‌توان در مناطق شهری در مقایسه با مناطق کم‌جمعیت یا توسعه یافته، پیدا کرد.

به طور میانگین اجاره‌ها در کانادا و تمام ایالت‌ها، تا ۱۸۰۰ دلار در ماه هم کاهش خواهد داشت. اکثریت کانادایی‌ها تا ۵۰ درصد از درآمد خود را برای خرید مسکن و هزینه‌های آب و برق، گرمایش خانه، خدمات تلفنی و سایر هزینه‌های خانه مانند مبلمان، ظروف و سایر وسایل خرج می‌کنند. برای هر فرد که قصد اقامت در هر استان کانادا را دارد، بسیار مهم است که برنامه اجاره یا خرید خانه را، بر اساس درآمد تخمینی خود تنظیم نماید. دقت کنید که یقینا خرید خانه در شهرهای بزرگ، سخت‌تر از شهرهای کوچک است.

میانگین اجاره در شهرهای مختلف کانادا برای منزل‌های یک خوابه به ترتیب عبارت‌اند از:

 • ویندروز ۷۵۰ دلار کانادا
 • سنت جان ۸۱۰ دلار کانادا
 • ساسکچوان ۸۳۰ دلار کانادا
 • رجینا ۸۶۰ دلار کانادا
 • کبک ۸۸۰ دلار کانادا

به این نکته نیز توجه داشته باشید که، در تمامی ایالت‌های کانادا می‌توانید برای خرید ملک از وام‌های بانکی استفاده نمایید.

قیمت خرید خانه در استان‌های مختلف کانادا عبارت‌اند از:

 • بریتیش کلمبیا ۷۳۰ هزار دلار کانادا
 • انتاریو ۵۷۸ هزار دلار کانادا
 • آلبرتا ۳۸۷۰۰۰ دلار کانادا
 • کبک ۲۹۷ هزار دلار کانادا
 • مانیتوبا ۲۹۶ هزار دلار کانادا
 • ساسکچوان ۲۸۸ هزار دلار کانادا
 • نوا اسکوشیا ۲۴۹۰۰۰ دلار کانادا
 • نیوفاندلند ۲۴۶ هزار دلار کانادا
 • جزیره پرنس ادوارد ۲۳۰ هزار دلار کانادا
 • نیوبرانزویک ۱۷۸۰۰۰ دلار کانادا

قیمت مواد غذایی در ایالت‌های مختلف کانادا

هزینه زندگی در استان های کانادا

کانادا محل زندگی افرادی با نژادها و اعتقادات فرهنگی مختلف است. در این کشور بسیاری از افراد اسکاتلندی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، چینی، ایرلندی و البته کانادایی هستند. با زندگی در کشوری که این فرهنگ‌های متنوع را پذیرفته است، داشتن انواع مختلف غذاهای بین‌المللی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. قیمت مواد غذایی در استان‌ها و شهرهای کانادا، بسیار متفاوت است.

اعتقاد بر این است که استان‌هایی مانند کبک، نیوبرانزویک، نیو فاندلند، لابرادور و نوا اسکوشیا هزینه کمتری برای غذا صرف می‌کنند. برعکس مردم در استان‌هایی مانند آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا تمایل دارند هزینه‌های غذایی بیشتری را پرداخت کنند. طبق داده‌های تجزیه و تحلیل اخبار جهانی از آمار کانادا، کانادایی‌ها به طور متوسط ​​ماهیانه حدود ۲۰۰ دلار برای غذای خریداری شده، در فروشگاه‌ها هزینه می‌کنند.

به دلیل گران بودن برخی از محصولات مانند محصولات لبنی، بیشتر کانادایی‌ها به غذاهای بی‌ارزش روی می‌آورند. در واقع تعداد بسیاری از کانادایی‌ها، تمایل دارند که در خارج از خانه خود غذا بخورند تا یک وعده غذایی مناسب دریافت کنند. اگر غذایتان را خودتان بپزید، قطعاً کمتر از شخصی که بیرون غذا می‌خورد هزینه می‌کنید. مواد غذایی برای یک خانواده دو نفره اگر با رعایت و بدون اسراف باشد، حدود ۴۰۰ دلار در ماه هزینه دارد.

مناطق شهری با کمترین هزینه زندگی در کانادا

اگر شما در ارتباط با این که کدام استان ها یا مناطق در کانادا، دارای هزینه زندگی مناسب هستند اطلاعات کسب کنید، در تصمیم‌گیری برای مقاصد بعدی به شما کمک زیادی خواهد کرد. اگرچه برخی از شهرهای کانادا برای زندگی بسیار گران هستند؛ اما برخی از مناطق عالی و بسیار مقرون به صرفه‌ای نیز وجود دارند. در ادامه؛ مقرون به صرفه‌ترین مناطق شهری کانادا با کم‌ترین هزینه زندگی را، چه برای افراد مجرد و چه برای خانواده‌ها ارائه می دهیم.

این مناطق شهری در کانادا به ترتیب عبارتند از:

 • خلیج تندر در انتاریو
 • مانکتون در نیوبرانزویک
 • شهر کبک در کبک
 • واتر لو در انتاریو
 • گلف در انتاریو
 • کینگستون در انتاریو
 • چارلوت تاون در جزیره پرنس ادوارد
 • مونترال در کبک
 • آبوستفورد در بریتیش کلمبیا
 • وینیپگ در مانیتوبا
 • هالیفاکس در نوا اسکوشیا
 • باری در انتاریو
 • کلونا در بریتیش کلمبیا
 • ادمونتون در آلبرتا
 • اوشاوا در انتاریو
 • کلگری آلبرتا
 • اتاوا انتاریو
 • ویکتوریا در بریتیش کلمبیا
 • سنت حان در نیوفالند
 • لابرادو

هزینه زندگی در کانادا بر اساس ایالت‌ها

در کانادا ده استان و سه ایالت وجود دارد. هزینه زندگی با در نظر گرفتن اجاره، آب و برق، غذا، حمل و نقل، بهداشت، مالیات و سایر هزینه‌ها به ازای هر شخص محاسبه می‌شود. در ادامه ما به بررسی هزینه‌های زندگی در برخی از ایالت‌های کانادا می‌پردازیم. 

آلبرتا

آلبرتا غربی‌ترین استان این کشور می‌باشد. آلبرتا به دلیل رهبری در صنعت نفت و گاز و برخورداری از اقتصادی با رشد سریع، به عنوان استان انرژی کانادا شناخته می‌شود. شهرهای مهم آلبرتا کلگری (بزرگترین شهر) و ادمونتون (پایتخت) هستند. این استان دارای تقاضای کار بالا و سطح بیکاری کم است که به معنای درآمد بالاتر خانواده و هزینه‌های زندگی پایین نسبت به سایر استان‌ها است. میانگین اجاره در این استان، ۱۲۴۹ دلار کانادا در ماه می‌باشد. برای مواد غذایی هزینه‌ها ۱۱۵ دلار کانادا در ماه می‌باشد. در نهایت این که، هزینه حمل و نقل عمومی ۱۰۳ دلار کانادا خواهد بود. 

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا در غرب کشور کانادا بوده و مقصد محبوب مهاجران است. در این استان ۵۲ شهر وجود دارد که ونکوور و گرین‌وود، بزرگ‌ترین و کوچ‌نشین‌ترین شهرهای آن هستند. بریتیش کلمبیا بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و سومین استان پرجمعیت بعد از انتاریو و کبک است. میانگین اجاره در این استان ۱۸۸۵ دلار در ماه می‌باشد. هزینه‌های مواد غذایی در بریتیش کلمبیا ۱۴۲ دلار کانادا در ماه است. در نهایت این که هزینه حمل و نقل عمومی ۱۰۱ دلار کانادا در ماه است. 

مانیتوبا

این استان با انتاریو و ساسکچوان مرز مشترک دارد و دارای قوی‌ترین و با ثبات‌ترین اقتصاد می‌باشد. همین مسئله باعث شده تا کم‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا را داشته باشد. هزینه اجاره در این استان، به طور میانگین ۱۲۷۸ دلار در ماه می‌باشد. هزینه مواد غذایی به طور میانگین ۱۱۴ دلار است. برای حمل و نقل عمومی نیز، باید ۱۰۰ دلار کانادا در ماه هزینه کرد.

نیوبرانزویک

نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک است و بزرگ‌ترین شهر آن مونکتون می‌باشد. هزینه زندگی نیوبرانزویک ۶ درصد کم‌تر از متوسط ​​کشور است. میانگین اجاره در این استان، برای هر ماه ۱۰۱۹ دلار کانادا می‌باشد. برای خرید مواد غذایی اما؛ باید ۱۲۸ دلار هزینه نمود. هزینه حمل و نقل عمومی در این استان هم ۸۰ دلار کانادا در ماه می‌باشد. 

نیوفاندلند و لابرادور

شرقی‌ترین استان کانادا، نیوفاندلند و لابرادور است. هزینه زندگی در نیوفاندلند و لابرادور ۱۶ درصد ارزان‌تر از تورنتو می‌باشد. هزینه اجاره در این استان ۱۴۵۰ دلار کانادا در ماه می‌باشد. برای مواد غذایی در این استان باید ماهیانه ۹۲ دلار خرج کرد. در نهایت این که، هزینه حمل و نقل عمومی ۸۶ دلار کانادا می‌باشد. 

نوا اسکوشیا

هزینه زندگی در نوا اسکوشیا ۳ درصد کم‌تر از متوسط ​​کشور است که آن را به یکی از ارزان‌ترین استان‌های کانادا تبدیل می‌کند. متوسط اجاره در این استان، ۱۵۸۱ دلار کانادا در ماه می‌باشد. هزینه مواد غذایی به طور متوسط ۱۳۶ دلار در ماه است. برای حمل و نقل عمومی نیز، باید حدودا ۸۰ دلار کانادا در ماه هزینه نمود.

انتاریو

استان انتاریو پرجمعیت‌ترین استان کانادا و دومین منطقه از نظر خشکی است. هزینه زندگی در انتاریو ۵ درصد بیشتر از متوسط ​​کشور است. هزینه اجاره برای هر ماه در این استان، ۲۲۱۲ دلار کانادا می‌باشد. هزینه مواد غذایی و حمل و نقل هم به ترتیب برابر با ۱۳۶ دلار کانادا و ۱۱۵ دلار کانادا می‌باشند.

برای کسب اطلاعات مهاجرتی بیشتر می‌توانید، به نمایندگی‌های موسسه مهاجرتی میرداماد مراجعه نمایید یا تماس حاصل فرمائید. ما راهنمایی‌های لازم در جهت هزینه زندگی در استان های کانادا، مهاجرت و اقامت کشور کانادا را به شما ارائه می‌دهیم.

اسکرول به بالا