071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بهترین های پزشکی و دندانپزشکی، معمولا در کشور هایی هستند که از لحاظ سطح علمی، در جایگاه خوبی قرار دارند. البته انتخاب درست مقصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از موضوعات بسیار مهم است و نقش اساسی را در پرورش و رشد فکری دانشجو دارد. در این مقاله، ما در موسسه حقوقی میرداماد اطلاعاتی تقریبا کاملی را مهیا کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی، دندان پزشکی به زبان انگلیسی یا فرانسوی در بهترین دانشگاه های اروپایی در اروپا و کشورهای دیگر به دلیل مقررات و شرایط پذیرش مناسب، مخارج زندگی و هزینه های شهریه، محیط زندگی امن، مدرک معتبر در سر تا سر اروپا و غیره همه ساله دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت این کشورها می کشاند.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور تنها روشی است که اکثر دانشجویان بین المللی برای داشتن سرنوشت بهتر به کار می گیرند. پذیرش برای دانشگاه های پزشکی خارج از کشور رقابتی است و تقریبا برای 80 درصد از دانشجویان مشتاق امکان پذیر و شدنی نیست.

دانشگاه های پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی، فیزیوتراپی) در شرق اروپا، جنوب اروپا، کارائیب، روسیه، مولداوی، اوکراین، چین، فیلیپین، گرجستان و غیره قرار دارند. که طراحی و ایجاد یک برنامه تحصیلی پزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان پزشکی بین المللی، بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی و دکترا می باشد.

پزشکی و دندانپزشکی

به دلیل اختلاف بالا در ظرفیت دانشگاه های مختلف در کشورهای متفاوت و تقاضای دانشجویان، تحصیل پزشکی خیلی جا افتاده و معروف شده است. زمانی که شما تصمیم می گیرید که در کدام شهر تحصیل کنید، نیاز است که مخارج مرتبط با زندگی و تحصیل، شروط لازم برای پذیرش، کیفیت تحصیلی، آموزش های زبان، داشتن دیپلم معتبر را در نظر بگیرید.

آزمون های پذیرش دانشگاه پزشکی (MCAT ) یک آزمون استاندارد، چند گزینه ای (تستی) و مبتنی بر کامپیوتر می باشد که به عنوان یک بخش از فرآیندهای پذیرش مدارس پزشکی می باشد که برای بیشتر از 90 سال است که اجرا شده است. هر سال، بیشتر از 85000 دانشجو در این آزمون شرکت می کنند. تقریبا تمامی مدارس پزشکی واقع در آمریکا و اروپا و چند مدرسه در کانادا، به نمرات این آزمون (MCAT) نیاز دارند و بسیاری از مدارس حرفه بهداشت و برنامه های فارغ التحصیلی نمره های MCAT را در مقابل آزمون های استاندارد دیگر بیشتر قبول دارند.

آزمون MCAT، مهارت ها و دانش فرد آزمون دهنده را می سنجد که اساتید پزشکی، پزشکان، دانش آموزان پزشکی و شهروندان به عنوان شروط لازم برای موفقیت در مدارس پزشکی و دوره های پزشکی تعیین می شوند. متن آزمون به 4 بخش دسته بندی می شود:

 • مبانی زیست شیمی یا زیست از سیستم های زندگی
 • مبانی فیزیک و شیمی از سیستم های زیستی
 • مبانی، روانشناسی، اجتماعی و زیستی از تحلیل رفتار بحرانی و مهارت های استدلال

دقت داشته باشید که AAMC آزمون MCAT را پیشرفته تر می کند. بعضی از کشورها برای شروع تحصیل پزشکی مدارک و تخصص های زبانی معتبر را دریافت می کنند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج

هر ساله هزاران دانشجو کشور خود را به امید یافتن جایگاهی بهتر برای مدارس پزشکی در خارج از کشور، ترک می کنند.

قیمت مناسب

تحصیلات با قیمت مناسب، مساله اصلی برای دانشجویان پزشکی است، اما تحصیلات ارزان تر به معنای کیفیت پایین آموزش نیست. دانشجویانی که به فکر پوشش هزینه های تحصیلات پزشکی خود هستند، مدارس پزشکی در کارائیب یا دیگر کشورها را در نظر میگیرند، که علیرغم هزینه کم، تحصیلات با کیفیت بالا را ارائه می کنند.

برخی از دانشجویان، هزینه های زندگی کم در خارج از کشور را در نظر میگیرند، که باعث کاهش هزینه های کلی تحصیل پزشکی در خارج از کشور می شود. اما شما می توانید از میان لیست، بهترین کشور برای تحصیل رایگان، انتخاب کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج

پذیرش بین المللی

برخی از مدارس پزشکی بین المللی مقرون به صرفه، به عنوان برترین موسسه های آموزشی در جهان شناخته شده اند. حضور در این موسسه ها به دانشجویان فرصتی عالی برای پذیرش در برنامه های رزیدنسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند.

دوره های درسی خوب و تعاملی

مدارس پزشکی در خارج از کشور اغلب در رقابت با بهترین دانشگاه های پزشکی در اروپا و سایر نقاط است، پس در تلاش بسیار برای جذب دانشجویان بین المللی هستند. در نتیجه، مدارس پزشکی کوچکتر دوره های درسی بسیار خوب و تعاملی را ارائه می کنند تا برای دانشجویان جذاب تر باشند.

یک موسسه آموزشی با کیفیت، کارکنانی را استخدام می کند که دارای تجربه واقعی تعامل با بیماران می باشند، که شامل پزشکان، EMT ها و دیگر کارکنان پزشکی می باشد. بسیاری از مدارس پزشکی بزرگتر از پرفسورهای کامل استفاده می کنند، که مطالب را در محیطی کنفرانسی ارائه می کنند.

دوره های درسی به زبان انگلیسی

مانند دیگر رشته های درسی، انگلیسی زبان اصلی پزشکی است. بهترین مدارس پزشکی در خارج از کشور، آموزش خود را تنها به زبان انگلیسی ارائه می کنند و باعث برتری زبان شناختی دانشجویان هنگام درخواست می شوند.

مسافرت

تحصیل پزشکی در اروپا یا دیگر نقاط جهان باعث می شود که دانشجویان پزشکی دارای دیدگاهی جهانی شوند و دانشجویان بین المللی هنگام تعطیلات به سفر میروند و دیدگاه آنها وسعت می یابد. این دانشجویان همیشه با رضایت خاطر از برنامه تحصیلی خود یاد می کنند و به دیگران نیز آن را توصیه می کنند.

معایب مدارس بین المللی پزشکی

سیستم های درجه بندی می توانند، متفاوت باشند. در حالی که بسیاری از مدارس پزشکی ایالات متحده از سیستم درجه بندی افتخارات / قبولی استفاده می کنند، بسیاری از مدارس پزشکی در خارج از کشور، از جمله در کارائیب، از یک سیستم A-F سنتی استفاده می کنند. بعضی از دانشجویان ممکن است احساس کنند که چنین سیستم های دقیق درجه بندی، گاهی اوقات باعث افزایش استرس در فضای رقابتی و بازار کار و صنایع، بعد از فارغ التحصیلی می شود.

زندگی در یک کشور دیگر می تواند چالش هایی را ایجاد کند. بسته به نظر شما، که این امر می تواند یک مزیت یا یک عیب باشد. سیاست و هوا نیز متفاوت هستند. کاغذ بازی اداری اضافی پس از فارغ التحصیلی وجود دارد. پس از فارغ التحصیلی از یک دانشکده پزشکی بین المللی، شما باید در یک آزمون اضافی، ECFMG، که برای فارغ التحصیلان داخلی لازم نیست، شرکت کنید. علاوه بر این، هر بار که برای مجوز دولتی یا هر صدور گواهینامه درخواست می کنید، روند ممکن است کندتر باشد، زیرا مدارک تحصیلی در خارج از کشور به دست آمده اند.

بینش مدارس پزشکی بین المللی می تواند دارای مشکلاتی باشد. بیماران و کارفرمایان به طور معمول نظر نامساعدی در مورد مدارس پزشکی بین المللی دارند. بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند تا پزشکانی را که از یک دانشکده پزشکی آمریکایی فارغ التحصیل شده اند، استخدام کنند. حتی اگر پزشکان دارای متقاضی بسیار بالایی باشند، بعضی از بیمارستان ها از متقاضیان تحصیل کرده در خارج از کشور صرفنظر می کنند و متقاضیان تحصیل کرده در مدارس آمریکایی را استخدام می کنند.

دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی دنیا

 1. دانشکده پزشکی هاروارد
 2. دانشگاه جان هاپکینز
 3. دانشگاه نیویورک (Langone)
 4. دانشگاه استنفورد
 5. دانشگاه کالیفرنیا — سان فرانسیسکو
 6. کالج پزشکی در دانشکده پزشکی کلینیک مایو
 7. دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا
 8. دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس
 9. کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا
 10. دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن
 11. دانشکده پزشکی دانشگاه ییل
 12. دانشکده پزشکی دانشگاه پیتزبورگ
 13. دانشکده پزشکی در کالج پزشکی بیلور
 14. دانشکده پزشکی در دانشگاه واندربیلت
 15. دانشگاه شیکاگو
 16. مدرسه فینبرگ پزشکی در دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی دنیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج بدون مدرک زبان

زمانی که به تحصیل در کشور خارج فکر می کنید چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ حدس بزنید. بله حق باشماست. نمرات مربوط به تخصص و مهارت های زبان می باشد. زمانی که به تحصیل در یک آموزشگاه خارجی فکر می کنید، در اول کار به آزمون هایی مثل آیلتس و تافل فکر می کنید. آزمون های دیگری نیز وجود دارد که می تواند توانایی شما را به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای خواندن، نوشتن و صحبت کردن امتحان کند. با این حال، اگر نتوانید در اولین آزمون ، این آزمون ها را قبول شوید نه تنها بر هزینه های شما اضافه می کند بلکه زمانتان را نیز هدر می دهد. همچنین، با آوردن نمره های قابل قبول در این آزمون ها می توانید برای کسانی که انگلیسی زبان نیستند چالش ایجاد کنید.

اگرچه نمره های مرتبط با مهارت های زبان می تواند به عنوان مهمترین معیار برای انتخاب در دانشگاه های ممتاز در نظر گرفته شود، با این حال موسساتی وجود دارند که می توانند بدون اینکه نمرات مهارت های زبانی شما را در نظر بگیرند، شما را پذیرش کنند. دانشگاه های خوبی در انگلستان و اروپا وجود دارد که بر اساس سطح نمرات انگلیسی شما در مدرسه پذیرش می کنند. اگر دانش آموزانی هستند که میخواهند بدون اینکه آیلتس داشته باشند در کشور خارج درس بخوانند باید به طور کامل شروط دانشگاه هایی را که در کشورهای مختلف قرار دارند بررسی کنند و با این کار فرآیند کمی بهتر می شود و از حالت دشواری خارج می شود.

جدای از این، دانشجویان می توانند دانشگاه مورد علاقه ی خود را از میان کشورهایی مثل استرالیا، انگلستان، کانادا، آلمان و نروژ انتخاب کنند و بسیاری از دانشگاه های موجود در این کشورها برای پذیرش به آیلتس یا تافل نیاز ندارند. بدین منظور به صورت دقیق تر با مشاورین و کارشناسان مهاجرت تحصیلی و تحصیل پزشکی موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید. همچنین درباره سایر کشور ها و شرایط ورود به آنها مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ترکیه اطلاعات کسب کنید.

اسکرول به بالا