تحصیل روانشناسی در آلمان

تحصیل روانشناسی در آلمان

مناسب بودن شرایط تحصیل روانشناسی در آلمان باعث شده تا افراد زیادی برای فرایند ادامه تحصیل و مهاجرت از این طریق اقدام کنند. کشور آلمان به عنوان یکی از برترین کشورها در حوزه روانشناسی و زیر شاخه‌های مختلف آن فعالیت می‌کند. اگر در ذهن شما این سوال شکل گرفته است که چرا برای تحصیل روانشناسی کشور آلمان را انتخاب کنیم؟ مطالعه این مقاله می‌تواند پاسخی شفاف، واضح و روشن در رابطه با این سوال و مهاجرت روانشناسان به آلمان به شما ارائه دهد.

  فرم مشاوره تخصصی

   فرم مشاوره تخصصی

   تحصیل روانشناسی در آلمان برابر است با یک فرصت طلایی

   بسیاری از روانشناسان بزرگ و نام آشنا در کشور آلمان تحصیل کرده و به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند. هزینه تحصیل در این رشته بسیار مقرون به صرفه بوده و از بازار کار و فرصت شغلی مناسبی برخوردار است. شما با اخذ ویزای تحصیلی آلمان و  تحصیل در این کشور مطابق با بهترین شیوه‌های آموزشی و به روز‌ترین روش‌های درمان، آموزش‌های مربوطه را دریافت خواهید کرد.

   بسیاری از دانشگاه‌های کشور آلمان به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد مطالب را با زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که این مسئله یک پوئن مثبت در خصوص تحصیل در کشور آلمان به شمار می‌آید.

   تحصیل روانشناسی در آلمان

   ارشد روانشناسی در آلمان

   عموماً افراد پس از دریافت مدرک کارشناسی رشته روانشناسی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام می‌کنند. طول دوره ارشد رشته روانشناسی دو سال است و مطالب آموزشی در چهار ترم به دانشجویان ارائه می‌شود. برای گذراندن این مقطع تحصیلی دانشجویان موظف‌اند واحدهای تخصصی و عملی خود را بسته به زیر شاخه‌های که انتخاب می‌کنند، با نمرات خوب بگذرانند.

   همچنین ارائه پایان نامه قوی در زمینه مربوطه که مورد تایید اساتید باشد از ملزومات تحصیل در مقطع ارشد روانشناسی به حساب می‌آید. توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهید برای تحصیل این مقطع ثبت نام کنید باید ریز نمرات و مدرک کارشناسی روانشناسی خود در زمانی که داشنگاه مشخص می‌کند به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید.

   توجه داشته باشید که ممکن است زمان ارسال مدارک هر دانشگاه متفاوت باشد. پس برای جلوگیری از هر گونه مشکلات احتمالی از قبیل پذیرفته نشدن مدارک حتما زمان ارسال آن‌ها را از طریق سایت مربوطه پیگیری فرمایید.

   مطالب مرتبط:

   مهاجرت به آلمان

   تحصیل در آلمان

   مهاجرت تحصیلی در آلمان

   تحصیل پزشکی در آلمان

   اپلای روانشناسی المان

   بسیاری از دانشجویان سعی می‌کنند تا از طریق اپلای دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل و مهاجرت اقدام کنند. از آنجا که کشور آلمان مباحث دانشگاهی خود را با زبان انگلیسی ارائه می‌دهد درخواست برای اپلای با سیر صعودی مواجه شده است. لازم است بدانید که کشور آلمان دارای ایالت‌های مختلفی است که از ضوابط و قواعد خاصی برخوردارند؛ بنابراین بهتر است تا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و از قواعد و ضوابط آن مطلع شوید‌.

   عموماً برای موافقت با درخواست اپلای مدرک زبان آلمانی b۱ و یا مدرک آیلتس با نمره 6.5 لازم است. توجه داشته باشید که ریز نمرات و دیگر مدارک تحصیلی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

   دانشگاه های روانشناسی در آلمان

   کشور آلمان دارای مراکز آموزشی و موسسات علمی بسیار زیادی است که همگی از رنگینگ جهانی بالایی برخوردار هستند. همچنین ادامه تحصیل از روانشناسی به روانپزشکی مسئله بسیار مهمی است که دانشجویان زیادی قصد دارند نسبت به آن اقدام‌ کنند. از برترین دانشکده‌های روانشناسی کشور آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

   تحصیل روانشناسی در آلمان

    فرم مشاوره تخصصی

     فرم مشاوره تخصصی

     • دانشگاه هومبولت برلین با رتبه جهانی ۳۸

     پایه گذار این دانشگاه موس ویلیهام هومبولت بوده است. این دانشگاه دولتی واقع در شهر برلین کشور آلمان است و در حال حاضر حدود ۳۳۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است.

     • دانشگاه مانهایم با رنگینگ جهانی ۱۰۱ تا ۱۵۰

     این دانشگاه واقع در جنوب غربی کشور آلمان است. اساتید و مسئولان این دانشگاه در تلاش‌اند تا ایجاد همکاری و ارتباط  با موسسات برتر جهان سطح خود را ارتقا دهند. در حال حاضر این دانشگاه با حدود ۴۰۰ مرکز علمی در حال تبادل اطلاعات است‌.

     • دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ با رتبه ۵۱ تا ۱۰۰

     این دانشگاه با داشتن بیش از ۱۸ دانشکده وسیع طیف وسیعی از رشته‌ها و زیر شاخه‌های مربوطه را پوشش می‌دهد. هم اکنون ۵۰۰۰۰ دانشجو در ماکسیمیلیان مونیخ مشغول به تحصیل‌‌اند و با برترین امکانات روز دنیا آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

     • دانشگاه هامبورگ با رنکینگ جهانی ۱۵۱ تا ۲۰۰

     مسئولان این دانشگاه برای پروژه‌های علمي و تحقیقاتی اهمیت بسیار زیادی قائل‌اند و از ایده‌های نوین استقبال می‌کنند. در دانشگاه هامبورگ رشته‌های متنوع و پر‌مخاطبی مثل حقوق، علوم اجتماعی، هنر، ادبیات،  فلسفه و کامپیوتر به دانشجویان ارائه می‌شود.

     • دانشگاه آخن با رنگینگ جهانی ۲۰۱ تا ۲۵۰

     این دانشگاه در شمار برترین‌های کشور آلمان در خصوص ارائه رشته‌های فنی مهندسی قرار دارد. در حال حاضر حدود ۴۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند. دانشگاه آخن با ارائه ۱۵۷ رشته تحصیلی متفاوت و متنوع نظر علاقه‌مندان زیادی را جهت تحصیل به خود جلب کرده است.

     هزینه تحصیل روانشناسی در آلمان

     در خصوص هزینه تحصیل در این رشته باید گفت که هزینه کالج های روانشناسی در آلمان با توجه به دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید متفاوت خواهد بود. متوسط هزینه تحصیل رشته روانشناسی در دانشگاه‌های دولتی این کشور حدود ۳۰۰ یورو در هر ترم و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور حدود ۱۰ هزار یورو در هر ترم خواهد بود.

     توصیه می‌شود تا با اطلاع از دیگر هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور آلمان یک برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت شده انجام دهید.

     بورسیه تحصیلی رشته روانشناسی در کشور آلمان

     دانشگاه‌های کشور آلمان برای جذب دانشجویان ممتاز و متخصص سالانه بودجه زیادی را جهت ارائه بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرند. بورسیه تحصیلی آلمان یک فرصت بی‌نظیر برای دانشجویان ممتاز و نخبه به حساب می‌آید. به عنوان مثال دانشگاه هومبولت برلین ۸۵۰ یورو در ماه به عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان ممتاز تحت عنوان کمک هزینه اعطا می‌کند. دانشگاه ماکسیمیلیان مونیخ نیز مبلغ ۶۵۰ یورو در ماه را جهت کمک هزینه برای دانشجویان توانمند و متبحر خود در نظر می‌گیرد.

     درآمد روانشناسی در آلمان

     همانند سایر رشته‌های دیگر مسئله درآمد تا حد زیادی به توانایی فرد، محیط، مرکز و یا موسسه‌ای که در آن مشغول به فعالیت است بستگی دارد. رشته روانشناسی دارای زیرشاخه‌های بسیار زیادی است که از پرطرفدارترین آن‌ها در کشور آلمان می‌توان به روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی، حیطه مراقبت و درمان و روانشناسی کودک اشاره کرد. به طور میانگین درآمد سالانه رشته روانشناسی حدود ۵۸ هزار یورو خواهد بود.

     به بیانی دیگر می‌توان این چنین گفت که مهاجرت روانشناس ها به المان بخاطر حقوق فوق‌العاده مناسب و هزینه‌های کم زندگی در آلمان رو به افزایش است. درآمد و بازار کار روانشناسان در رشته‌های مختلف در آلمان به طور تخصصی‌تر و جزئی‌تر به صورت زیر خواهد بود:

     • روانشناسی بالینی۱۳۳۰۰ یورو در ماه
     • روانشناسی مشاوره ۲۶۳۰۰ یورو در ماه
     • عصب روانشناسی بالینی ۱۳۵۰۰ یورو

     کلام آخر

     بی‌شک از کشور آلمان به عنوان بهترین کشور برای شغل روانشناسی یاد می‌شود.‌ این کشور تاکنون روانشناسان توانمند و کارآمدی را به عرصه روانشناسی جهان تحویل داده است‌. آلمان با ارائه خدمات آموزشی مفید، برگزاری کارگاه‌های مختلف در خصوص روانشناسی و همچنین فراهم کردن زمینه‌های پژوهشی و آزمایشی نظر علاقه‌مندان تحصیل در این رشته را به خود جلب کرده است.

     جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی کشور آلمان و ادامه تحصیل در رشته روانشناسی با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کنید.

      فرم مشاوره تخصصی

       فرم مشاوره تخصصی

       حتما بخوانید:  آزمون گوته چیست؟ | چگونه برای قبولی امتحان گوته آماده شویم؟

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.