071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اگر برنامه ریزی کرده اید تا پزشکی و یا دندانپزشکی را در خارج از کشور بخوانید، بهتر است به شما تضمین بدهیم می توانید با خیال راحت، تایوان را انتخاب کنید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان به عنوان یک گزینه مطلوب می تواند نیاز های علمی و پژوهشی شما را رفع کند. در ادامه در مقاله ای از متخصصین موسسه حقوقی میرداماد جزئی ترین نکات تحصیل در تایوان را مطالعه خواهید کرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

تایوان کشوری است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این کشور کوهستان های زیبای بسیار و دارای آب و هوای استوایی بوده که هم مناطق بارانی و هم مناطق خشک دارد. اولین در قرن شانزدهم توسط پرتغالی ها، هنگامی که با کشتی در حال مسافرت بودند، کشف شد. پرتغالی ها به تایوان “IIha Formosa” می گفتند که به معنی “جزیره زیبا” می باشد.

تایوان قبلا جزئی از جمهوری چین بود اما در سال 1949 از چین جدا شدند دیگر مشکلات زندگی در چین را ندارد. در حدود سال 2000 تایوان به یکی از غول های اقتصادی آسیا تبدیل شد. ساختار اقتصادی این کشور از صنعتی کارگری به یک کشور صنعتی تکنولوژیک توسعه یافته است. چین مهمترین شریک تجاری تایوان است و ایالات متحده و ژاپن دومین و سومین شرکای تجاری تایوان به شمار می روند. تایوان محل راحتی برای زندگی دانشجویان خارجی است. به خاطر فرهنگ متنوع و تاریخ غنی، این کشور با آغوش باز پذیرای دانشجویان از سراسر دنیا می باشد.

یکی از دلایلی که دانشجویان ترجیح می دهند در تایوان تحصیل کنند، سرسبز بودن همیشگی این کشور می باشد. برخی مناطق تایوان به خاطر کوهستان های زیبا برای کوهنوردی و باقی مناطق به خاطر جنگل ها، سواحل شنی، تالاب ها و مناطق کشاورزی معروف هستند.

مدت تحصیل رشته پزشکی 6 سال و دوره تحصیلی دندانپزشکی در این کشور 5 ساله می باشد. از لحاظ سطح تحصیلات، هزینه های شهریه پایین رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ها و کالج های تایوان نیز دلایل خوبی برای انتخاب تایوان هستند. به علت سیاست های دولت جدید، اکنون امکان دریافت دوره های تحصیلی با کیفیت بالاتر با قیمت های مناسب تر در تایوان وجود دارد.

همچنین دانستن این نکته مناسب است که وزارت علوم تایوان دوره هایی برای آموزش عالی ارائه داده اند و امر پژوهش تحصیل برای دانشجویان خارجی در تایوان را ساده کرده اند. بهترین دانشگاه های پزشکی تایوان در منطقه تایپه قرار دارند. دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه دولتی نانگ یانگ، دانشگاه پزشکی تایپه، دانشگاه دولتی طبیعی تایوان، همگی در شهر تایپه یا نزدیکی این شهر مستقر هستند.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در تایوان

مدرک رشته پزشکی یک مدرک دکترا است که به حداقل شش سال تحصیل، تحقیق و تحصیل و معاینات های بالینی برای کسب درآمد نیاز دارد. پس از کسب مدرک، دانش پژوهان باید تحصیلات خود در دانشگاه پزشکی را به پایان برسانند و سپس یک دوره کارآموزی و اقامت در یک کلینیک عمومی یا بیمارستان خصوصی را نیز با موفقیت سپری کنند.

معتبر ترین دانشگاه های جهان، دانشگاه ملی تایوان است.علم پزشکی یک اصطلاح جهان شمول از شیوه های درمانی مختلف است که امروزه برای حفظ و بهبود سلامت افراد با پیشگیری و درمان بیماری،و درمان با دارو از جمله داروهای خوراکی و غیره، و روان درمانی و جراحی، تکامل یافته است.

رشته پزشکی به طور کلی به عنوان یک علم، نحوه تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری شناخته شده است. امروزه پزشکان، پرستاران، جراحان و ارائه خدمات پزشکی و درمانی را انجام می دهند.

رشته پزشکی در تایوان

پس از فارغ التحصیلی مجموعه وسیعی از فرصت های شغلی برای مشاغل آینده در انواع رشته های پزشکی به افراد ارائه می شود. شما می توانید آنها را به دقت بررسی کنید و آنها را با اولویت هایتان مطابقت دهید تا مسیر شغلی مناسب برایتان فراهم شود.

رشته پزشکی یک رشته تحصیلی استثنایی است. بسیاری از دانش آموزان به دلیل طبابت و ارتباط مستقیم با بیماران رشته پزشکی را انتخاب میکنند. در رشته پزشکی شما با تجربیات فردی و بالینی زیادی طی کار در بیمارستان مواجه می شوید.

اکثر پزشکان بر این باورند که لذت عمیق تر از درمان یک بیمار نیست و اینکه برای یک محقق پزشکی عمیق ترین و لذت بخش ترین احساس زمانی احساس میشود تا زمانی که یک دارو جدید برای بیماری خاص پیدا کنند. رشته پزشکی شما را، و همچنین بیمار خود را، وادار میکند احساس بهتری داشته باشید.

رشته پزشکی در تایوان

ممکن است شما با یک مدرک کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی یا یک مدرک مهندسی احساس ناخوشایند داشته باشید اما اگر به اطرافیان بگویید که میخواهید یک دکتر شوید، همه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. این رشته اعتبار اجتماعی زیادی برای افراد به ارمغان می آورد.

اگر می خواهید یک مدرک تحصیلی اخذ کنید یا یک شغل آینده دار برای خودتان پیدا کنید که هرگز در فرایند تحصیل و اشتغال متوقف نشوید و در کل همیشه در حال یادگیری باشید و بطور مداوم به دنبال اکتشافات جدیدی باشید و خواهان رشته ای هستید که همیشه در خط مقدم و طلایه دار باشید، رشته پزشکی و داروسازی برای شما مناسب است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در تایوان

دندانپزشکی در حدی که شما میدانید فقط کشیدن دندان مردم نیست، دندانپزشکی علم تشخیص، جلوگیری و درمان و از بین بردن بیماری ها در ناحیه دهان می باشد. در واقع شما فقط نگاهی به دندان های مردم می اندازید اما کار شما بعد از آن شروع میشود. دندانپزشکان واقعی چندین کار را در یک لحظه با هم انجام میدهند و خودشان به تنهایی چندین نیرو هستند : کمک دندانپزشک، پرستار، بهداشتیار، تکنسین، درمانگر

دندانپزشکی مانند دیگر حرفه یا مدرک پزشکی، دارای احساس عملی خوبی است. شما زندگی مردم را به سمت بهتر شدن تغییر می دهید، یاد می گیرید که چگونه مردم را در سلامت کامل نگه داریم. شما این حق را دارید که از خودتان خشنود باشید.

این کار نیازمند حل کردن بسیاری از مشکلات است. آیا برای بیمار مشکلی پیش آمده؟ اگر بله چه مشکلی ؟ راه حل چیست ؟ اگر شما جزو افرادی هستید که معما را دوست دارید، کار دندان پزشکی کلا یکی از پیچید ترین معما است.

کار فرمایانی که به رزومه ها نگاه میکنند همیشه دوست دارند که چشمشان به اینچنین جمله های شعار گونه نیوفتد ” قادر به کار به صورت گروهی و یا تنها “. چرا که همانطور که در بالا گفتیم دندان پزشکان باید بتوانند به هر دو صورت کار کنند.

دندانپزشکی رتبه فارغ التحصیلی پیش بینی شده در حدود 98 درصدی در شش ماه را دارد، حتی در سطح فارغ التحصیلی، حقوق پرداختی نیز خوب می باشد.

اگر میخواهید دندانپزشک شوید خود را برای امتحانات فراوان آماده کنید. شما نیاز خواهید داشت که درباره تکنیک های پیچیده پزشکی و اصطلاحات بدانید و دانشگاه ها شما را وادار میکنند که همه این ها را یاد بگیرید.

در رابطه با همین موضوع، امتحانات عملی و تمرینی، تعدادی مقاله های کار آموزی، به علاوه کار های عملی عمومی که انجام داده اید نیز دقیقا در روند کار شما ذکر میشود.

دوره های تحصیلی رشته دندان پزشکی در تایوان

 • دندانپزشکی BDS که معمولا 5 سال طول میکشد
 • بهداشت و درمان دندانی BSc
 • تحصیل دامپزشکی BSc (دندانپزشکی)
 • دندانپزشکی BDS با سال مقدماتی ( 6 سال)

دانشگاه های معتبر پزشکی تایوان

دانشگاه تایوان ملی: دانشگاه تایپه، در تایوان. NTU معتبر ترین دانشگاه جامع در تایوان و یکی از دانشگاه های برتر در جهان است. که شامل: 11 دانشکده، 54 اداره، 107 موسسه فارغ التحصیلی، چهار مرکز تحقیقاتی و یک مدرسه آموزش حرفه ای و ادامه تحصیل است.

دانشگاه ملی یانگ مینگ: یک دانشگاه معروف برای تحقیق در زمینه های پزشکی، علوم زیستی و بیوتکنولوژی می باشد. در رتبه بندی دانشگاه های آسیا در سال QS 2010، دانشگاه یانگمینگ، در بین دانشگاه های تایوان در رده چهارم و در زمینه علوم زندگی و زیست پزشکی در رده دوم قرار گرفت.

دانشگاه چانگ گونگ: دانشگاه تیتان در تایوان T NCKU دومین رتبه بین المللی در تایوان را در سال 2018 به دست آورد، یکی از رتبه های بالای دانشگاه های آسیا می باشد که شامل 9 دانشکده، 43 اداره و 39 موسسه فارغ التحصیلی است. این دانشگاه به دلیل داشتن رشته های مهندسی، علوم رایانه، پزشکی و برنامه ریزی و طراحی شناخته شده است T NCKU. تنها عضو از تایوان در شبکه دانشگاه های سراسر جهان است.

دانشگاه پزشکی تایپه: در سال 1960، به عنوان دانشکده پزشکی تایپه، تاسیس شد و در سال 2000 به عنوان دانشگاه پزشکی تایپه، تغییر نام یافت.’

دانشگاه های معتبر پزشکی تایوان

این فرآیندها، به منظور ایجاد بنیاد، شکوفایی، گسترش و تحول از طریق نوآوری انجام گرفت. امروزه TMU به یک دانشگاه جهانی با ده دانشکده،6.000 دانش آموز در سال، پنج بیمارستان (بیمارستان TMU، مرکز پزشکی Wan Fang، بیمارستان شوانگ هو، مرکز سرطان تایپه، مرکز پزشکی TMU NingBo) گسترش یافته است و بیش از 40.000 فارغ التحصیل در سراسر جهان دارد که برای خدمت به جامعه و بشریت و همچنین پرورش استعدادهای آینده برای ملت آماده هستند.

دانشگاه پزشکی چین تایوان:CMU، به عنوان دانشکده پزشکی چین در سال 1958 تاسیس شد و در سال 2003 به دانشگاه پزشکی چین، تبدیل شد. این اولین موسسه آموزشی در تایوان است که در آن، برنامه های پزشکی و دارویی چینی ارائه می شود. این دانشگاه دارای دو دانشگاه بزرگ، به نام های Taichung و Beigang است.

CMU، شامل هفت دانشکده است که در آن، برنامه های مختلف در زمینه های طب غربی، طب چینی، داروخانه (از جمله گیاهان چینی)، مراقبت های بهداشتی (از جمله پرستاری)، علوم زیستی، بهداشت عمومی و مدیریت، درجه بندی و ارائه شده است.

دانشگاه پزشکی کائوسیوژن: دانشکده کائوجیو (KMC) یک دانشکده پزشکی است که در سال 1954 توسط شهردار سابق شهر کاوشیون، به نام چن چی چوان و تو و سونگمین تاسیس شد. که این موسسه، اولین موسسه دارای دکترای پزشکی در تایوان Ph.D. بوده که تاسیس شد. در آن زمان، دانشکده کائوجیو، اولین موسسه خصوصی در جنوب تایوان بود.

شهریه و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

هزینه شهریه/ در هر نیمسال تحصیلی کارشناسی:

 • دندانپزشکی 437.895 دلار
 • دوره پزشکی 469.813 دلار

کارشناسی ارشد/ دکتری:

 • دندانپزشکی 178.55 دلار
 • دوره پزشکی 161.59 دلار

Taipei ( اخبار تایوان) – اخیرا یک نظرسنجی آنلاین در مورد هزینه زندگی در تایوان راه اندازی کرده است که نشان می دهد این کشور مستعد عنوان ارزانترین کشور برای تحصیل و زندگی است. دولت از طریق بیانیه رسمی پاسخ داد که حداقل هزینه زندگی برای یک نفر در پایتخت 15.544 دلار نیوزلند( 501.21 دلار آمریکا) در هر ماه است.

هزینه زندگی دانشجویی در تایوان

اگر شخصی بودجه ماهانه زیر را داشته باشد میتواند به طور استاندارد زندگی کند. شما میتوانید برای شرکتهای با درآمد پایین که مسئولان آن را اعلام کرده اند درخواست کار دهید.

 1. آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر87.57 دلار
 2. آپارتمان یک خوابه بیرون از مرکز شهر 65.14 دلار
 3. رخ تماس تلفنی به تلفن همراه ( در هر دقیقه) 0.19 دلار
 4. اینترنت 26.5 دلار
 5. هزینه آب و برق در هر ماه برای یک آپارتمان کوچک 87.45 دلار
 6. کرایه تاکسی( در هر کیلومتر) 0.81 دلار
 7. کرایه اتوبوس/ قطار در مرکز شهر 0.64 دلار
 8. بنزین ( لیتر) 0.94 دلار
 9. تخم مرغ ( دوازده عدد) 2.10 دلار
 10. شیر 3.91 دلار
 11. برنج( 1کیلوگرم) 3.56 دلار
 12. یک قرص نان 1.78 دلار
 13. سینه مرغ ( یک کیلوگرم) 7.77 دلار

هزینه زندگی دانشجویی در تایوان

مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در تایوان

داوطلبان خارجی که تابعیت چینی ندارند واجد شرایط درخواست هستند. شرایط تحصیلی و آکادمیک:

دانشجویان با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان واجد شرایط درخواست برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند. دانشجویانی با مدرک کارشناسی می توانند برای اخذ پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد درخواست دهند و دانشجویانی با مدرک کارشناسی ارشد می توانند برای اخذ پذیرش در رشته های دکترا درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز :

 1. تکمیل فرم درخواست
 2. کپی از اصل مدارک تحصیلی با نمرات خوب ( در صورتی که اصل مدارک به زبان انگلیسی و یا چینی نباشد، ترجمه چینی و یا انگلیسی باید ارائه شود. )
 3. اظهارنامه مالی
 4. معرفی نامه
 5. فیش پرداخت هزینه درخواست
 6. ممکن است شرایط اضافه دیگری مورد نیاز دانشگاه و یا کالج درخواستی باشد.

هر دانشگاه تایوان دارای اداره امور بین المللی می باشد که اطلاعاتی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. همچنین آنها مسئول پذیرش و ثبت نام هستند. اما شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفت و گو کنید تا شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایوان را برایتان شرح دهند.

اخبار مرتبط

اسکرول به بالا