071-91009294  | 021-88724227  |

بررسی و مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در حال حاضر کشور ایرلند و آلمان به عنوان دو مقصد پر مخاطب مهاجرتی تبدیل شده‌اند. این مقاله قصد دارد تا به مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند بپردازد و تصویر روشنی از شرایط مختلف در این دو کشور را به شما عزیزان ارائه دهد.

مقایسه شرایط زندگی از لحاظ موقعیت جغرافیایی

موقعیت زندگی به میزان زیادی به موقعیت جغرافیایی دارد که ادامه به آن خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی آلمان‌

کشور آلمان در غرب اروپا واقع شده و به طور تقریبی دارای ۸۲ میلیون نفر جمعیت می‌باشد. از مهم‌ترین همسایگان کشور آلمان می‌توان به دانمارک، سوئیس، اتریش و لهستان اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی ایرلند

کشور ایرلند در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد و دارای جمعیت تقریبی ۵ میلیون نفر می‌باشد. از مهم‌ترین همسایگان کشور ایرلند می‌توان به انگلستان و روم اشاره کرد.

مقایسه زندگی و فرهنگ شهروندی در آلمان و ایرلند

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند به عواملی مثل فرهنگ شهروندی نیز بستگی خواهد داشت. هر دو کشور آلمان و ایرلند دارای فرهنگ غنی هستند و شهروندان فهیمی را در خود جای داده‌اند. مسئله نژاد پرستی در هر دو کشور در کمترین میزان ممکن وجود دارد و مهاجران با امنیت و آرامش می‌توانند زندگی خود را سپری کنند. به طور کلی رفتار دوستانه مردمان کشور ایرلند و آلمان با اشخاص خارجی باعث شده تا این دو کشور از محبوبیت خاصی برخوردار شوند. همچنین شرایط زندگی در ایرلند بسیار متفاوت است.

مقایسه زندگی و نرخ فساد و بیکاری در آلمان و ایرلند

نرخ بیکاری در هر دو کشور به میزان قابل توجهی پایین بوده و عموم افراد در خصوص اشتغال و کاریابی مشکل و یا مسئله‌ای ندارند. کشور آلمان با توجه به جمعیت نسبتا بالای خود توانسته نرخ بیکاری را کنترل کند و آن را به زیر ۵ درصد برساند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت کاری به آلمان می باشند. وجود نظارت دقیق و تایین قوانین سختگیرانه باعث شده وقوع فساد و جرم و جنایت در کشور ایرلند و آلمان به میزان قابل توجهی کاهش بیاید و امنیت اجتماعی مناسبی در سراسر کشور بر قرار شود.

مشاغل محبوب در آلمان و ایرلند

معرفی بهترین مشاغل در این دو کشور تاثیر زیادی روی زندگی شما خواهد داشت.

مشاغل پرطرفدار در آلمان

در کشور المان مشاغل مهندسی برق، نرم‌افزار، سخت‌افزار، حوزه بهداشت و درمان‌ و حسابداری از بازار کار خوبی برخوردار هستند.

مشاغل محبوب در ایرلند

در ایرلند مشاغل ساخت و ساز، فناوری، گردشگری، هتل داری، خدمات مالی، مراقبت از کودک، حسابداری، امور مالی دارای بازار کار مناسبی می‌باشند.

شهر‌های محبوب آلمان و ایرلند

بهترین شهرهای ایرلند آلمان به شرح زیر خواهد بود:

بهترین شهرهای المان

برلین، هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت، برمن، درسن، نورنبرگ، اخن، بوخوم و فرایبورگ از بهترین و محبوب‌ترین شهر‌ها برای مهاجرت به آلمان هستند و بسیاری از دانشگاه‌ها، مناطق گردشگری و امکانات رفاهی برتر را برای شهروندان خود فراهم کرده‌اند.

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند

بهترین شهر ایرلند

دوبلین، گالوی، کورک، لیمریک، بلفاست، واترفورد، لیبرسون، از برترین شهر‌های کشور ایرلند هستند و مردمان آن کیفیت زندگی بالایی را تجربه می‌کنند. زندگی در شهر‌های نام برده شده مزیت‌های بسیار زیادی دارد و موقعیت‌های تحصیلی، شغلی و تفریحی بسیار زیادی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

شرایط کاری در آلمان و ایرلند

بررسی شرایط کاری تاثیر مستقیمی روی میزان درآمد شما خواهد داشت:

کار در المان

آلمان را به عنوان قطب تجاری اروپا می‌شناسند. این کشور دارای شرکت‌های مطرح و تراز اول جهان می‌باشد و موقعیت‌های شغلی فراوانی را برای افراد به وجود می‌آورد. اگر فردی قانون‌مند و منظم هستند زندگی در آلمان برای شما اسان خواهد بود چرا که مردمان این کشور بسیار وقت‌شناس هستند و برای چارچوب‌ها و روابط و قواعد کاری احترام خاصی قائل‌اند. امنیت شغلی، کارفرمایان خوش برخورد، حقوق مناسب و شرایط کاری عادلانه، از مهم‌ترین مزیت‌های اشتغال در کشور آلمان است.

کار در ایرلند

کشور ایرلند دارای میانگین درآمد بالایی می‌باشد و از تنوع کاری بسیار زیادی برخوردار است. این کشور برای استخدام نیرو متخصص از سراسر جهان امکانات خوبی را فراهم کرده و به همین دلیل متقاضیان شغلی زیادی جهت مهاجرت شغلی دارد.

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند بر اساس میزان درآمد 

به طور نسبی درآمد شغلی در آلمان بیشتر از ایرلند خواهد بود:

درآمد در آلمان

در کشور آلمان متوسط در آمد سالانه حدود ۶۶۷۰۰ دلار می‌باشد و این مبلغ طبق یک قاعده ی‌کلی هر ساله با افزایش ۱.۵ درصدی مواجهه خواهد شد.

درآمد در ایرلند

در ایرلند، متوسط در آمد سالانه از ۶۱۱۰۰ تا ۷۶۰۰۰ یورو  متغیر است.

توجه داشته باشید که محل کار، ساعت کار، جایگاه شغلی و موارد بسیار دیگر در میزان حقوق دریافتی شما موثر خواهد بود.

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند از نظر بهداشت و درمان

بهداشت و درمان یکی از موارد مهم و قابل مقایسه در دو کشور است.

بهداشت در آلمان

در کشور آلمان بودجه عظیمی جهت ارتقا سطح بهداشت و سلامت تخصیص داده شده و هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار دارند.

بهداشت در ایرلند

در کشور ایرلند اهمیت مسئله بهداشت و درمان تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که علاوه بر شهروندان مهاجران هم از امکانات درمان و مربوط به حوزه سلامت بهره‌مند هستند.

مقایسه گردشگری در دو کشور

مسئله گردشگردی در دو کشور ایرلند و آلمان متفاوت میباشد.

گردشگردی در آلمان

جاذبه های گردشگری در آلمان مثل رشته کوه‌های آلپ، جنگل‌های شگفت انگیز، کلیسا‌های متنوع، سب‌های موسیقی گوناگون، معماری و هنر درخشان در جایگاه هفتمین کشور پر بازدید جهان قرار گرفته است.

گردشگردی در ایرلند

ایرلند جز ۲۸ کشور برتر جهان از لحاظ جذب صنعت گردشگری بوده و جاذبه‌های فراوان را در خود جای داده است. صخره‌های موهر، قلعه بلارنی، جزایر آران، شبه جزیره دینگل و گذرگاه ساحلی جانیت از جمله زیبایی‌های بصری کشور ایرلند به شمار می‌روند.

مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند

بررسی سیستم حمل و نقل در هر دو کشور

سیستم حمل و نقل در هر دو کشور به طور فعالانه و منظمی در حال انجام شدن است؛ علاوه بر آن دوچرخه سواری نیز در کشور ایرلند و آلمان مخاطبان زیادی دارد و مورد استفاده بسیاری از شهروندان قرار می‌گیرد.

مقایسه سیستم آموزشی در ایرلند و آلمان

سیستم آموزشی ایرلند و آلمان مطابق با استانداردهای جهانی بوده و مطالب درسی با به روز‌ترین شیوه‌های آموزشی و برترین اساتید دانشگاهی به دانشجویان ارائه می‌شود. هر دو کشور دارای دانشگاه‌های پیشرفته و با رنگینگ بالای جهانی هستند که در ادامه به معرفی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم

دانشگاه‌های المان

  • دانشگاه فنی مونیخ
  • دانشگاه هایدلبرگ
  • دانشگاه فرایبورگ
  • دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه‌های ایرلند

بهترین داشگاه های ایرلند عبارت‌انداز :

  • کالج ترینیتی دوبلین
  • کالج سلطنتی جراحان
  • دانشگاه ملی ایرلند
  • کالج دانشگاهی کورک
  • دانشگاه لیمریک

در خصوص مقایسه زندگی در آلمان و ایرلند باید گفت: زمانی که مقایسه بین دو کشور پرمخاطب و با مزیت‌های بالا انجام می‌شود انتخاب بسیار سخت بوده و به میزان زیادی به سلیقه فردی اشخاص برمی‌گردد. توجه داشته باشید که نوع مهاجرت شما نیز مسئله‌ای موثر در انتخاب کشور مقصد است. به عنوان مثال در برخی از کشورها مهاجرت از طریق تحصیل دارای مزیت‌های زیادی بوده و در بعضی دیگر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری امکانات فراوانی را در اختیار فرد قرار می‌دهد.‌ دریافت راهنمایی و کسب اطلاعات تخصصی از یک موسسه مهاجرتی معتبر می‌تواند شما را در انتخاب کشور مقصد یاری کند. موسسه مهاجرتی میرداماد در کنار شما عزیزان است تا بررسی شرایط فردی، مالی، موقعیت زندگی، مهارت‌ها و… بهترین گزینه را پیش روی شما قرار دهد.

اسکرول به بالا