اقامت در سوئد از طریق خرید ملک

اقامت در سوئد از طریق خرید ملک

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. سوئد با مساحت 450 هزار کیلومتر مربع، یکی از بهترین کشورهای اروپا است. این کشور از شمال با کشور فنلاند، جنوب غربی با کشور دانمارک و در جنوب شرقی با دریای بالتیک هم‌مرز است. این کشور به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خوب، مقصد مورد علاقه بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی است. یکی از روش‌های دریافت اقامت در سوئد از طریق خرید ملک است.

  فرم مشاوره تخصصی

   فرم مشاوره تخصصی

   شرایط عمومی خرید ملک و اقامت در سوئد

   خرید ملک در سوئد مانند دیگر کشورها، تابع قوانین و مقررات خاصی است. افراد برای خرید ملک در این کشور باید به این قوانین پایبند باشند. افرادی که از شهروندان اتحادیه اروپا هستند می‌توانند به آسانی ملکی را خریداری نمایند؛ ولی اگر شخص تبعه غیر‌اروپایی باشد می‌بایست از طریق ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نماید. برای خرید ملک، شما ابتدا باید شهروندی و تابعیت سوئد را به دست آورده و سپس جهت خرید اقدام نمایید.

   نکته مهم برای خرید ملک در کشور سوئد؛ فرد متقاضی باید طی انجام مراحل قانونی اثبات کند، که مقیم کشور سوئد می‌باشد و یا قصد مقیم شدن این کشور را دارد. مرحله بعد، درصورتی که منبع درآمدی شما در کشور سوئد باشد می‌توانید به دنبال خرید ملک باشید.

   اقامت کشور سوئد

   متقاضیانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند می‌توانند از راه‌های متفاوتی مثل: سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و یا کارفرمایی در سوئد اقدام کنند. افرادی که مشغول به تحصیل در این کشور هستند و اقامت موقت دارند، نمی‌توانند صاحب ملک شوند. دلیل این امر نیز نداشتن حقوق کافی و پرداخت نکردن مالیات توسط دانشجویان بین‌المللی است. کسانی که در این کشور حقوق می‌گیرند و مالیات پرداخت می‌نمایند، مجوز دریافت اقامت از طریق خرید ملک در سوئد را خواهند داشت.

   مراحل قانونی خرید ملک در سوئد

    

   کسانی که قصد خرید ملک در سوئد را دارند باید با کمک مشاورین املاک یا وکیل خود، ملک مورد نظرشان را پیدا کنند. پس از یافتن ملک مورد نظر نوبت به عقد قرارداد بین فروشنده و خریدار می‌رسد. در زمان خرید ملک می‌بایست مبلغی بالغ بر 2 الی 10 درصد قیمت ملک توسط خریدار، پرداخت گردد. پس از اخذ قرارداد لازم است هزینه‌هایی مانند: خدمات خرید ملک، اجاره ملک و حق‌بیمه توسط طرفین قرارداد پرداخته شود. در آخر خریدار باید به اداره ثبت مراجعه و صورت‌حساب را به این اداره ارائه نماید تا، مراحل انتقال ملک با انجام بررسی‌های دولتی صورت گیرد.

   هزینه‌های معامله خرید و فروش ملک

   خریدار ملک باید هزینه‌های زیر را بعد از خرید پرداخت نماید، که این امر برای همه یکسان است:

   • هزینه مهر و موم مرتبط با سند: 25% از ارزش ملک
   • هزینه املاک در سوئد: 3% تا 5% از ارزش ملک
   • هزینه ثبت‌نام قرارداد ملک در سوئد: 96 یورو

    فرم مشاوره تخصصی

     فرم مشاوره تخصصی

     هزینه‌های گفته شده در بالا، طبق شرایط متفاوت می‌توانند اندکی متغیر باشند.

     هزینه‌های مربوط به خرید ملک در سوئد

     یکی از نکات مهم هنگام خرید ملک، توجه به قیمت آن است. قیمت هر ملک ممکن است نسبت به محل قرارگیری و شهر آن، متفاوت باشد. برای مثال در دو منطقه گوتنبرگ و استکهلم سوئد، برخی از قیمت‌ها به شکل زیر هستند:

     قیمت ملک در استکهلم

     1. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر برای خرید 97 هزار و 110 کرون
     2. قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر برای خرید 58 هزار و 180 کرون
     3. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 14 هزار و 4 کرون
     4. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در خارج از شهر 8 هزار و 957 کرون
     5. اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 20 هزار و 981 کرون
     6. اجاره آپارتمان سه‌خوابه خارج از شهر 13 هزار و 80 کرون

     قیمت ملک در گوتنبرگ

     1. قیمت هر متر مربع آپارتمان برای خرید در مرکز شهر 58 هزار و 685 کرون
     2. قیمت هر متر مربع آپارتمان برای خرید در خارج از شهر 39 هزار و 383 کرون
     3. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 10 هزار و 85 کرون
     4. اجاره آپارتمان یک‌خوابه در خارج از شهر 7 هزار و 740 کرون
     5. اجاره آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 16 هزار و 610 کرون
     6. اجاره آپارتمان سه‌خوابه خارج از شهر 11 هزار و 810 کرون

     هزینه‌های خرید ملک با توجه به شرایط اقتصادی می‌تواند متغیر باشد.

     نرخ مصادره

     یکی از مهم‌ترین مواردی که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد، نرخ مصادره اموال است. این موضوع می‌تواند منجر به سلب و مصادره اموال سرمایه‌گذار توسط دولت شود. اعداد 1 تا 7 به معنای کم‌ترین و بیش‌ترین احتمال وقوع این امر هستند و نرخ مصادره اموال در این کشور عدد 1 است.

     کنترل و نظارت فساد مالی

     کشور سوئد از نظر کنترل فساد، در جایگاه بالایی قرار دارد. فساد در این کشور بسیار پایین است و نمودارهای آماری سوئد بیان‌گر شاخص‌ها و استانداردهای اقتصاد این کشور است. این شاخص میزان سلامت اقتصاد و امنیت سرمایه‌گذاری در این کشور را مطرح می‌کند.

     کشور سوئد یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است. افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری ملکی و روش‌های دیگر، اقامت دائم خود را در سوئد اخذ نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید ملک در این کشور، می‌توانید با مشاوران موسسه میرداماد تماس حاصل فرمایید.

      فرم مشاوره تخصصی

       فرم مشاوره تخصصی

       حتما بخوانید:  شهروندی سوئد با سرمایه گذاری

       مطالب مرتبط

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.