تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  اگر قصد دارید تا برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد آلمان را انتخاب کنید در تصمیم خود تردید نکنید؛ چرا که تحصیل در این کشور برای شما یک فرصت ویژه به حساب می‌آید که می‌تواند آینده فوق‌العاده‌ای را برای‌تان رقم بزند. یکی از دلایل دانشجویان برای مهاجرت و تحصیل فوق لیسانس در آلمان مزایایی است که دانشگاه برای آن‌ها در نظر گرفته است. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در این مقطع اشاره کرد. به نظر شما وجود چه مزیت‌های دیگری کشور آلمان را با افزایش تقاضا جهت مهاجرت تحصیلی مواجه کرده است؟

  چرا مهاجرت تحصیلی به کشور المان؟

  2 مورد از مزایایی که تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان را متفاوت و خاص کرده است و روند مهاجرت تحصیلی در آلمان را افزایش داده است:

  1. بسیاری از افرادی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام می‌کنند خواهان این هستند که با پیدا کردن شغل مناسب جهت اخذ اقامت دائم پس از تحصیل خود اقدام کنند. آلمان با فرصت ۱۸ ماهه‌ای که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد خیال آنها را از بابت پیدا کردن شغل و پس از آن کسب اقامت این کشور آسوده می‌کند.
  2. مورد بعدی هزینه تحصیل مقرون به صرفه و در مقابل امکانات آموزشی استاندارد و سطح بالا است. مجموعه این ویژگی‌ها باعث شده تا مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان علی‌الخصوص مهاجرت تحصیلی برای ارشد نظر افراد زیادی را به خود جلب کند.

  مطالب مرتبط: اقامت آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  مهم‌ترین نکات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  • طول این دوره تحصیلی از یک سال و نیم تا دو سال متغیر خواهد بود و عواملی مثل انتخاب واحد و توانایی شما در پاس کردن واحدهای اخذ شده در تعیین مدت زمان تحصیل شما نقش مهمی ایفا می‌کند.
  • عموما دانشگاه‌های کشور آلمان در سپتامبر و یا ژانویه ترم تحصیلی خود را آغاز می‌کنند؛ اما توجه داشته باشید که اگر برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان ماه سپتامبر را انتخاب کنید شانس بیشتری جهت موافقت خواهید داشت چرا که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در این ماه به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.
  • مسئله شرط معدل برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه‌های کشور آلمان مهم و مطرح است. بنابراین با معدل بالا در مقطع کارشناسی شانس خود را جهت پذیرش در دانشگاه‌های آلمان افزایش دهید.
  • مسئله شرط سنی برای بسیاری از دانشگاه‌های کشور آلمان خصوصاً برای تحصیل در مقطع ارشد مطرح است. حداکثر سن پذیرش دانشگاه‌های این کشور حدود ۳۸ سال است اما توجه داشته باشید که اگر سن شما زیر ۳۵ سال باشد امکان دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور دوچندان خواهد بود.

  مطالب مرتبط:

  مهاجرت به آلمان

  تحصیل در آلمان

  مهاجرت تحصیلی در آلمان

  تحصیل پزشکی در آلمان

  لیست رشته های کارشناسی ارشد در آلمان

  قبل از انتخاب رشته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد توجه داشته باشید که اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه‌های کشور آلمان مجوز ادامه تحصیل در رشته‌های غیر مربوط به مقطع کارشناسی شما را صادر نخواهد کرد‌. بنابراین به جزء در موارد استثناء امکان ادامه تحصیل شما در رشته‌های مرتبط با مقطع کارشناسی‌تان وجود خواهد داشت.

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    اصولا تمام رشته‌های تحصیلی همراه با زیر شاخه‌های مربوطه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه خواهد شد. اگر قصد دارید تا در رشته‌های خاص و ویژه تحصیل کنید با مراجعه به سایت رسمی و قانونی دانشگاه مورد نظرتان از کم و کیف تحصیل در آن مطلع شوید.

    اسامی رشته‌های تحصیلی در آلمان 

    دانشگاه های رایگان آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

    قبل از معرفی دانشگاه‌هایی که خدمات و تحصیل رایگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند باید گفت: عموماً تحصیل در تمام دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان رایگان بوده و برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی شهریه‌های متفاوتی از دانشجویان دریافت خواهد شد.

    دانشگاه‌های رایگان کشور آلمان به شرح زیر است

    • دانشگاه فنی مونیخ
    • دانشگاه هومبولت برلین
    • دانشگاه اوهربوخوم
    • دانشگاه بایروت
    • داشنگاه بامبرگ
    • داشنگاه بین المللی برمن
    • داشنگاه فنی رانشویگ
    • داشنگاه فرانکفورت
    • داشنگاه یوهانس گوتنبرگ
    • دانشگاه بین المللی برمن

    هزینه تحصیل در آلمان

    به طور عمده هزینه تحصیل به موارد عدیده‌ای مثل رشته تحصیلی، دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید، هزینه‌های جانبی و ابزار لازم و مربوط به رشته مورد نظرتان بستگی دارد.
    در ادامه این بخش از مقاله هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی به شما ارائه خواهد شد.

    • در دانشگاه مونیخ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ۲۶۱ دلار و برای تحصیل در مقطع ارشد ۱۰۰۰ دلار نیاز دارید.
    • در دانشگاه فرایبورگ برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۳۲۸ دلار نیاز دارید.
    • برای تحصیل در داشنگاه هامبورگ در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مبلغی حدود ۷۳۰ دلار نیاز دارید.
    • برای تحصیل در داشنگاه آخن در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ۵۶۰ دلار نیاز دارید.
    • برای تحصیل در داشنگاه هایدلبرگ در مقطع کارشناسی به ۳۲۸ دلار و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به ۱۰۰۰ دلار نیاز دارید.

    تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

    کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در آلمان

    میکروبیولوژی به عنوان یکی از پر‌مخاطب‌ترین رشته‌های تحصیلی در کشور آلمان شناخته می‌شود. محیط زیست، انگل شناسی، ویروس شناسی و باکتری شناسی از زیر شاخه‌های پر‌طرفدار این رشته به شمار می‌روند. یکی از برترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در این رشته دانشگاه فریدریش شیلر ینا است.

    تدریس در این دانشگاه با زبان انگلیسی انجام شده و مسئله شرط معدل حائز اهمیت است. امکان اشتغال در شرکت‌های دارویی بزرگ از جمله فعالیت‌هایی است که پس از فارغ‌التحصیلی در این رشته خواهید داشت‌.

    کلام آخر

    بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشورهای مختلف مهاجرت کنند. تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان امروزه با مخاطبان بسیار زیادی مواجه شده است. با کسب اطلاعات از شرایط جدید تحصیل در آلمان با اطمینان بیشتری در خصوص مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. موسسه مهاجرتی میرداماد آماده ارائه تمامی خدمات در رابطه مقوله مهاجرت می‌باشد. برای یافتن پاسخ سوالات خود با کارشناسان‌ مجرب مجموعه ما تماس حاصل کنید.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  آزمون گوته چیست؟ | چگونه برای قبولی امتحان گوته آماده شویم؟

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.