مهاجرت و اقامت آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

بی‌شک زندگی در مرکز اروپا از جذابیت‌های خاصی برخوردار است و می‌تواند به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد قرار گیرد. امروزه اشخاص با روش‌های مهاجرتی متفاوتی برای کسب اقامت کشور آلمان اقدام می‌کنند. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یکی از پرمخاطب‌ترین روش‌های مهاجرتی به شمار می‌رود. مهاجرت از این طریق دارای قواعد و ضوابط خاصی می‌باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

دلایل مهاجرت به آلمان

  1. داشتن زمستان سرد، تابستان گرم و بهار معتدل آب و هوای مناسبی را برای کشور آلمان رقم زده است.
  2. زندگی در میان شهروندانی قانون‌مدار، خوش برخورد و فرصت زیستن در کشوری ایمن از جمله مزیت‌های زندگی در کشور آلمان است.
  3. سیستم حمل و نقل عمومی مناسب با فواصل زمانی کوتاه برای جاذبه‌گردی در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به مقصد مورد نظرتان می‌رساند.
  4. موقعیت شغلی مناسب، بازار کار متعدد و نیاز کشور آلمان به نیروی کار باعث افزایش نرخ مهاجرت کاری به این کشور شده است. نرخ بیکاری ۳ درصدی در آلمان مهر تاییدی بر صحت گفته‌های بالا است. مسئله امکان اشتغال در آلمان دلگرمی فراوانی برای مهاجران تحصیلی جهت یافتن شغل محبوب خود در مدت زمان ۱۸ ماهه پس از تحصیل ایجاد کرده است‌.
  5. دستمزد مناسب و ساعات کاری معقول، زمان و درآمد کافی جهت تفریح و گردش را به شما خواهد داد. گردش در کشور آلمان و تفریح در کشور‌های هم مرز یک امتیاز لذت بخش برای مهاجران به این کشور خواهد بود.
  6. شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران بسیار مناسب است.
حتما بخوانید:  مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

روش های مهاجرت به آلمان و بررسی مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

روش‌های مهاجرتی متعددی وجود دارد که می‌تواند شما را به مقصد مورد نظرتان برساند. ثبت شرکت، کار آفرینی، خرید و فروش ملک، تحصیل، ازدواج و پناهندگی از جمله روش‌های مهاجرتی هستند که افراد با توجه به شرایط زندگی خود از میان آن‌ها دست به انتخاب می‌زنند. هر کدام از شیوه‌‌های مهاجرتی دارای اصول و قواعد مربوط به خود هستند و هزینه‌های متفاوتی را در بر می‌گیرند. به عنوان مثال جهت‌ مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به آلمان با بررسی نرخ فساد و تورم کشور مقصد، از امنیت سرمایه خود اطمینان حاصل کنید.

در خصوص مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز باید گفت بی‌تردید با انتخاب رشته محبوب و دانشگاه مورد نظرتان هزینه‌های متفاوتی ایجاد خواهد ش.

بررسی مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

پیش از توضیح نکات و قواعد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج لازم به ذکر است تا گفته شود صحت و سقم ازدواج و مدارک ارسالی با حساسیت و دقت خاصی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین توصیه می‌شود از ارائه مدارک جعلی خودداری کنید تا از عواقب قانونی آن در امان بمانید.

  • اثبات اصالت ازدواج‌ و عدم صوری بودن آن جزء شروط اولیه می‌باشد. رفت و آمد و یا عکس و فیلم‌هایی که نشان دهد طرفین دوران آشنایی را گذرانده‌اند مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.
  • اثبات تمکن مالی فرد تابع و یا به عبارت دیگر ارائه مدارکی که تایید کند شخص ساکن آلمان، توانایی پرداخت هزینه‌‌های خود و همسرش را دارد الزامی است. جهت بررسی این مورد پرینت حساب بانکی، وضعیت اشتغال فرد تابع و وضعیت اجاره یا خرید ملک مورد بررسی قرار می‌گیرد.
حتما بخوانید:  یادگیری زبان آلمانی در آلمان چگونه است؟

جالب است بدانید که کشور آلمان جهت صدور ویزا و کسب تابعیت تفاوتی میان زن و مرد قائل نمی‌شود و هر دو جنسیت با داشتن شرایط فوق امکان ارسال دعوت نامه و درخواست مهاجرت از طریق ازدواج را برای شخص خارج از آلمان خواهند داشت‌.

صدور ویزای همراه بعد از مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اگر فرزند زیر ۱۸ ساله شما برای تحصیل در مدارس کشور آلمان مهاجرت کرده باشد، امکان درخواست صدور ویزای همراه برای والدین و یا دیگر اطرافیان خود را ندارد. در این صورت خانواده و سایرین از طریق ویزای توریستی می‌تواند در مدت زمان محدود و معین برای ملاقات فرزند خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که گفته شود، در حین اقامت با ویزای توریستی امکان تحصیل، سرمایه‌گذاری در آلمان و کار در آلمان وجود ندارد.

اگر فرد برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور آلمان مهاجرت کرده باشد پس از اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک در خصوص محل اسکان قانونی می‌تواند اقدامات لازم جهت صدور ویزای همراه را انجام دهد.

اگر فرد از طریق ویزای جاب سیکر به کشور آلمان مهاجرت کرده باشد نمی‌تواند برای ویزای همراه اقدام کند؛ چرا که این ویزا حدود ۶ ماه اعتبار داشته و به منظور جستجوی کار در کشور آلمان صادر می شود.

در صورتی که فرد از طریق ویزای جاب آفر برای مهاجرت به آلمان اقدام کند، پس از بررسی محل کار، درآمد شخصی و تمکن مالی وی درخواست برای ویزای همراه بلامانع خواهد بود.

ویزای پارنتر آلمان

پس از بررسی مدارک مربوط به ازدواج که در طول مقاله به آن اشاره شد، ویزا پارتنر با اعتبار سه ماهه و قابلیت تمدید مجدد برای فرد صادر خواهد شد.

حتما بخوانید:  صفر تا صد دوره آرایشگری در آلمان | شرایط و بازار کار آرایشگری در آلمان

شرایط اخذ اقامت پس از اثبات ازدواج

پس از آن که مدت زمان سه سال از ثبت ازدواج گذشت و صحت آن مورد تایید قرار گرفت، شخص می‌تواند از اقامت دائم کشور آلمان برخوردار شده و از مزیت‌های قانونی یک شهروند آلمانی بهره‌مند شود. توجه داشته باشید که اگر پیش از ازدواج فعلی فرد طلاق و یا فوت همسر اتفاق افتاده است باید مجوزی مبنی بر اثبات موارد نام برده شده به دولت آلمان ارائه شود.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مزیت اخذ ویزای المان طریق ازدواج

شما پس از دریافت ویزای کشور آلمان می‌توانید همانند یک شهروند آلمانی مشغول به کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری شوید؛ همچنین می‌توانید در انتخابات و دیگر نظرسنجی‌های سیاسی، اجتماعی و… در این کشور اظهار نظر کنید. ویزای کشور آلمان مجوز سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای شما صادر خواهد کرد. بی‌شک امکان سفر به ۱۶۸ کشور دنیا یک فرصت بی‌نظیر برای همه افرادی است که قصد مهاجرت دارند

کلام آخر

در این مقاله شرایط مهاجرت به المان از طریق ازدواج و مسائل پیرامونی آن به شما عزیزان ارائه شد. وجود مزیت‌های بی‌شمار کشور آلمان را به عنوان دومین کشور پرمخاطب جهان از دیدگاه مهاجران سراسر جهان تبدیل کرده است. بی‌شک با زندگی در این کشور از آرامش، رفاه، شغل و لذت بهره‌مندی از زیبایی‌های بصری جهت تفریح و گردش برخوردار خواهید شد.
موسسه مهاجرتی میرداماد به عنوان یک مرکز معتبر و قانونی از صفر تا صد مهاجرت به آلمان در کنار شما خواهد بود و در سریع‌ترین زمان ممکن مسیر مهاجرت شما را هموار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *