ویزای تحصیلی آلمان

کالج های g kurs آلمان برای متقاضیان چه رشته هایی مناسب است؟

g kurs

کالج ها دارای تنوع بسیار زیادی در کشور آلمان هستند. هر کدام از آن ها برای رشته ها و گروه های خاصی کورس های درسی را ارائه می دهند. از این رو اگر تمایل به تحصیل در آلمان داشته باشید باید از شرایط کالج های این کشور اطلاع کسب کنید. یکی از مهم ترین کالج های آلمان، کالج  g kurs یا gd course است که برای رشته های علوم انسانی می باشد. اگر تمایل به مهاجرت تحصیلی به آلمان دارید می توانید از طریق مشاوره با متخصصان موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد اقدامات لازم را انجام دهید.

منظور از کالج های g kurs آلمان چیست؟

برای این که بتوانیم در کالج های این کشور مشغول به تحصیل شویم و سپس به جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام کنیم، باید از هر کالج و شرایط آن اطلاع کسب کنیم. حرف G ابتدای کلمه Geisteswissenschaft ، که در آلمانی به معنای “علوم انسانی” است می باشد. اگر قصد تحصیل در آلمان، برای رشته های آموزش، فلسفه، موسیقی، هنر یا حتی حقوق در آلمان را داری ، باید در آزمون ارزیابی آلمان (Feststellungsprüfung ، FSP) قبول شوید. بنابراین، دوره G مقدماتی یا همان gd course به شما زبان آلمانی، تاریخ و علوم اجتماعی را آموزش می دهد تا در 2 ترم کارآمد تر شما را برای آزمون آماده کند. به عبارتی این کالج ها شما را برای ورود به دانشگاه های آلمان در شاخه های مختلف علوم انسانی آماده می کنند. از این رو ورود به کالج ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما باید دید چه افرادی می توانند در کالج های g kurs آلمان مشغول شوند.

چه کسانی می توانند در کالج های kurs g آلمان مشغول به تحصیل شوند؟

همان طور که اشاره کردیم، کالج های  kurs g آلمان برای متقاضیانی است که قصد تحصیل در رشته های دانشگاهی زیر شاخه علوم انسانی را دارد. اما باید بدانیم که چه افرادی به دوره های g kurs آلمان نیاز دارند؟ دانشجویان خارجی که باید برای یک Studienkolleg در آلمان اقدام کنند و مایل به تحصیل در رشته های علوم انسانی یا اجتماعی در یک دانشگاه آلمان هستند به این دوره ها نیاز دارند. دوره G مقدماتی آمادگی ویژه علوم انسانی را برای گذراندن Feststellungsprüfung (FSP) به شما ارائه می دهد.

اصلی ترین شرط برای اخذ پذیرش از gd course آلمان چیست؟

برای این که بتوانید در دوره های g kurs آلمان پذیرش بگیرید لازم است تا پیش نیاز های خاصی را رعایت نمایید. اصلی ترین پیش نیازی که باید رعایت شود، داشتن مدرک دوره های سطح زبان آلمانی b1 یا b2 می باشد. شما در کالج های مربوط به گروه علوم انسانی و در ماه اول، دوره های فشرده ای را می گذرانید که بر مبنای آن زبان آلمانی شما به سطح c1 خواهد رسید. این ها به دلیل نوع آموزش خاص و ویژه کالج های gd course می باشد.

اصلی ترین شرط برای اخذ پذیرش از gd course آلمان چیست؟

اصلی ترین شرط برای اخذ پذیرش از gd course آلمان چیست؟

پس از گذراندن دوره ها در کالج های gd course آلمان می توان برای چه رشته های مشغول به تحصیل شد؟

زمانی که شما دوره های خود را در کالج های  kurs g آلمان می گذرانید، می توانید در رشته های خاصی و در دانشگاه های آلمان مشغول به تحصیل شوید. اما عموما سوالی که پیش می آید این است که در چه دوره ها و رشته هایی می توان برای تحصیل مشغول شد. دوره ها و رشته های تحصیلی که پس از اتمام درس در کالج های علوم انسانی می توان به آن ها پرداخت عبارتند از:

 • آلمان شناسی
 • علوم حقوقی
 • الهیات
 • مطالعات ادبی
 • هنر
 • طرح
 • باستان شناسی
 • علوم تاریخی
 • تحصیلات هنری
 • ترمیم
 • علوم سیاسی
 • تاریخ هنر
 • قوم شناسی
 • تعلیم و تربیت
 • روزنامه نگاری
 • روزنامه
 • فلسفه
 • موسیقی شناسی
 • مطالعات تئاتر
 • روان شناسی
 • موسیقی
 • طراحی محصول
حتما بخوانید:  تحصیل در رشته مهندسی شیمی در آلمان

هر کدام از این رشته ها در دانشگاه های مختلف ظرفیت های پذیرش خاصی دارند. در این باره می توانید با مشاوران موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مشورت نمایید.

در کالج های g kurs آلمان چه مباحثی ارائه می شود؟

موضوعات خاصی در هر کالج برای دانشجویان ارائه می شود. در واقع بسته به نوع کالجی که در آن شرکت می کنید، موضوعات خاصی برای شما ارائه می شوند. همان طور هم که اشاره کردیم کالج های gd course آلمان در ارتباط با رشته های علوم انسانی هستند. از این رو می توان گفت که دروسی مربوط به این رشته ها تدریس می شود. اصلی ترین دروسی که برای دانشجویان در دوره دو ترمه یا یک ساله ارائه می شود عبارتند از: ادبیات، تاریخ، مطالعات اجتماعی و زبان آلمانی. البته در برخی از کالج ها نیز دروس ریاضی، فیزیک و شیمی هم برای دانشجویان و متقاضیان ارائه می شود. دانشجویان محصل در دوره های  kurs g، موظف به شرکت در همه دوره ها به طور منظم هستند و دانشجویان باید در تاریخ های تعیین شده گواهی عملکرد لازم را ارائه دهند. در صورت بیماری باید فوراً گواهی پزشکی ارائه شود.

اهداف دوره های gd course آلمان چیست؟

همان طور که تا به این جای مقاله ذکر کردیم دوره های مربوط به کالج های  g kurs آلمان متقاضیان را برای حضور در دانشگاه های آلمان و  برای رشته های علوم انسانی آماده می کند. با این حال کالج ها عموما اهدافی را در نظر دارند. این اهداف برای متقاضیان عبارتند از:

 • ارتقا مهارت های عمومی و فنی زبان آلمانی
 • توانایی همکاری با سایر دانشجویان و انجام کار های مختلف به صورت عملی
 • ارتقا دیدگاه های انتزاعی دانشجویان
 • آموزش شکل گیری نظر دهی و ارائه نظرات مختلف برای دانشجویان
حتما بخوانید:  تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

بنابراین، مقدمه ای بر اصول فنی و زبان فنی و همچنین کار با متون علمی از اهمیت ویژه ای در آموزش برخوردار است. همچنین در این دوره های موجود در کالج های  g kurs دانشجویان باید با فنون سخنرانی و ارائه مطالب هم آشنا شوند. طبقه بندی و ارزیابی متون علمی و همچنین کار با تئوری های علمی و مدل های توضیحی، دانشجویان را قادر می سازد تا آنجا که ممکن است به راحتی وارد دانشگاه های آلمان شوند و سپس از آن جا فارغ التحصیل شوند.

لیست کالج های  kurs g آلمان

کالج های آلمان ارائه دهنده دوره های مختلف kurs t، kurs m، kurs s، kurs g و غیره هستند. هر کدام از این دوره ها دانشجویان را برای رشته های خاصی آماده می کند. در این بخش ما به معرفی کالج های مهمی در آلمان می پردازیم که دوره های  g kurs را برای دانشجویان ارائه می دهند. این کالج ها عبارتند از:

 • کالج مونیخ
 • کالج دانشگاه فرای برلین
 • کالج دانشگاه هومبولت برلین
 • کالج دانشگاه Charite برلین
 • کالج دانشگاه هامبورگ آلمان
 • استودنت کالج دانگاه LAWER Saxony
 • کالج Sachsen
 • کالج دانشگاه هسه
 • کالج دولسدروف

هرکدام از این کالج ها شرایط پذیرش خاص خود را دارند.

لیست کالج های kurs g آلمان

لیست کالج های kurs g آلمان

هزینه تحصیل در کالج های gd course آلمان

برای تحصیل در کالج ها لازم است تا به بررسی هزینه های تحصیل در آلمان نیز پرداخت. هر کالجی هزینه های خاص خود را دارد. به طور کلی تحصیل در آلمان رایگان است اما برای برخی دوره های تحصیلی کالج های g kurs آلمان باید هزینه ای به طور میانگین تا ۷۰۰ یورو را پرداخت نمود. با این حال باید توجه داشته باشید که هزینه در دوره های کالج های خصوصی بیشتر خواهد بود. به طور مثال هزینه تحصیل در کالج دوسلدورف آلمان ۲۵۰۰ یورو می باشد. برخی از کالج ها هزینه هایی به اندازه ۵۵۰۰ یورو را دریافت می کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

علاوه بر هزینه های تحصیل در آلمان، دانشجویان باید به بررسی هزینه های زندگی در این کشور نیز بپردازند. هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان برای دانشجویان حدودا ۸۵۰ یورو در ماه می باشد. البته این هزینه ها برای برخی شهر ها بیشتر و برای برخی کم تر می باشد. اصلی ترین هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند، مربوط به هزینه های مسکن در این کشور می باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه یاشار ترکیه | شرایط تحصیل در دانشکده های مختلف

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند باید برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان یا به عبارتی ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند. اخذ ویزای تحصیلی نیاز به مدارکی دارد. این مدارک را باید به سفارت آلمان در ایران ارائه داد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدلرک هویتی، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی، نامه اخذ پذیرش، مدارک زبان آلمانی و غیره. هر کدام از این مدارک را باید برای تحصیل ترجمه رسمی کرد.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

سخن آخر

کالج های بسیاری با شرایط بسیار ویژه در آلمان به ارائه دوره های آمادگی دروس دانشگاهی می پردازند. این کالج ها برای دانشجویان رشته های مختلف هستند. کالج  g kurs آلمان نیز یکی از معتبر ترین کالج های این کشور می باشد. این کالج با عنوان کالج  gd course برای متقاضیان دوره های علوم انسانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط تحصیل در آلمان می توانید به مشاوران موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد در شهر های شیراز و تهران مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با g kurs

 1. آيا آلمان برای تحصیل کالج ها و دانشگاه های معتبری دارد؟

  بله کشور آلمان دارای معتبر ترین دانشگاه ها و کالج ها است.

 2. منظور از کالج های kurs g آلمان چیست؟

  این کالج ها برای گروه علوم انسانی و دانشجویان متقاضی رشته های زیر شاخه این گروه است.

 3. پس از تحصیل در کالج های g kurs دانشجویان می توانند در چه رشته های تحصیل کنند؟

  برخی از این رشته ها عبارتند از: روزنامه نگاری، فلسفه، هنر، حقوق، طراحی، روانشناسی، قوم شناسی، علوم حقوقی، آلمان شناسی و غیره.

 4. چه دروسی در کالج های gd course برای دانشجویان ارائه می شود؟

  این دروس عبارتند از: زبان آلمانی، ادبیات، تاریخ و مطالعات اجتماعی.

 5. برترین کالج های gd course آلمان کدامند؟

  برخی از این کالج ها عبارتند از: کالج دولسدروف، کالج هومبورگ، گالج هامبولت، کالج برلین، کالج فرای و غیره.

 6. هزینه تحصیل در کالج های g kurs چقدر است؟

  این هزینه برای کالج ها به طور میانگین تا ۷۰۰ یورو است. البته برای کالج های خصوصی تا ۵۵۰۰ یورو هم می رسد.

 7. هزینه زندگی دانشجویی در آلمان چقدر است؟

  هزینه زندگی دانشجویی در این کشور در حدود ۸۵۰ یورو در ماه می باشد.

 8. برای شرکت در کالج های g kurs آلمان چه شرایطی لازم است؟

  برای شرکت در این کالج ها متقاضیان باید مدرک b1 یا b2 زبان آلمانی را داشته باشند.

 9. مدت زمان دوره های کالج های kurs g آلمان چقدر است؟

  این دوره ها عموما در دو ترم تحصیلی یا یک سال آموزشی برای دانشجویان ارائه می شود.

 10. در پایان دوره های کالج های g kurs دانشجویان برای اخذ چه مدرک زبانی آماده می شوند؟

  پس از پایان دانشجویان می توانند برای اخذ مدرک c1 زبان آلمانی اقدام کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *