سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  آلمان کشوری ثروتمند بوده و یکی از صنعتی ترین کشور های جهان به شمار می رود. این کشور در قاره اروپا قرار گرفته و از 16 ایالت تشکیل شده است که این ایالت ها از یکدیگر مستقل هستند. کارخانه های بزرگی در این کشور وجود دارد که همین مسئله باعث ایجاد فرصت های شغلی فراوان شده است، به طوری که در سال های اخیر آلمان با کمبود نیروی کار مواجه شده است و برای تامین نیروی کار خود، اقدام به جذب مهاجرین از سراسر دنیا نموده است. این کشور یکی از ابر قدرت های اروپا به حساب می آید و پتانسیل های اقتصادی بالایی دارد. برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند، مهاجرت به آلمان قطعا تصمیم درستی خواهد بود، اما انتخاب روش مهاجرت بین راه هایی که وجود دارد، خود شرط مهمی می باشد. ما در موسسه میر داماد قصد داریم بهترین راه های مهاجرت به آلمان را در این مطلب به شما عزیزان معرفی کنیم و در مورد شرایط و موضوعات پیرامون آن با شما صحبت کنیم.

  راحت ترین راه مهاجرت به آلمان کدام است؟

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور های دیگر را دارند همواره به دنبال راحت ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت بوده اند، اما باید بدانید که سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان برای هر کس بنا به شرایط او متفاوت می باشد. مثلا برای کسی که از لحاظ اقتصادی سرمایه زیادی دارد راحت ترین روش، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد و یا برای افرادی که معدل بالایی دارند روش تحصیلی، روش خوبی برای مهاجرت خواهد بود و … .   به طور کلی مهاجرت به آلمان از روش های مختلفی امکان پذیر است که ما در این مقاله قصد داریم راحت ترین روش های مهاجرت به آلمان را بررسی کنیم. آسان ترین روش های مهاجرت به آلمان به ترتیب زیر می باشند:

  دولت آلمان در زمینه تحصیلی حمایت های فراوانی از مهاجران انجام می دهد

  این سه روش به دلیل راحت بودن، بیشترین تقاضا را در میان مهاجران در سراسر دنیا دارند که در ادامه به شرح مفصل آن ها می پردازیم.

  راحت ترین راه مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل

  آسان ترین راه مهاجرت به آلمان، از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می باشد. از آن جایی که دانشجویان خارجی می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند، این روش طرفداران زیادی بین مهاجران پیدا کرده است. دولت کشور آلمان از افرادی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند، حمایت زیادی می کند. کشور آلمان به افراد اجازه می دهد بعد از فارغ التحصیلی در این کشور کار کنند و بعد از آن، افراد می توانند اقدام به اخذ اقامت کاری نموده و بعد از مدتی هم اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

   

  از آن جایی که شرایط کار در این کشور بسیار مناسب می باشد، تقریبا اکثر دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات، موفق به پیدا کردن شغل می شوند. در دانشگاه های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شود و این موضوع نیز یکی دیگر از محاسن تحصیل در آلمان می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در آلمان، امکان کار دانشجویی می باشد که فرد می تواند از این طریق بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهد.

  راحت ترین راه مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار

  مهاجرت کاری به آلمان یکی از اولین و آسان ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد، چرا که بازار کار آلمان برای هر فردی شناخته شده است. معمولا اگر افراد شرایط مهاجرت کاری به آلمان را داشته باشند، راه دیگری به آن ها توصیه نمی شود. برای اخذ ویزای کار افراد دو راه پیش رو دارند.

  در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری حداقل سرمایه مورد نیاز 25 هزار یورو می باشد

  روش اول ویزای جاب آفر آلمان یا ویزای پیشنهاد کاری می باشد که این مورد در صورتی عملی خواهد شد که کار فرما در کشور آلمان برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند. قبل از سال 2021 روش این نوع مهاجرت این گونه بود که اگر کار فرما در آلمان و کشور های عضو اتحادیه اروپا، شخص مناسبی را برای کار پیدا نکرد، می تواند به دیگر کشور ها دعوت نامه کاری بفرستد. اما در قوانین جدید این محدودیت ها برداشته شده و دیگر نیازی نیست که ابتدا فرد مورد نظر را در آلمان جستجو کنند. کار فرما قادر است به هر کشور خارجی بدون در نظر گرفتن این که آن شخص در اتحادیه اروپا قرار دارد یا خیر، دعوت نامه فرستاده و دعوت به همکاری نماید.

  روش دوم برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار می باشد. در این روش یک فرصت 6 ماهه به فرد داده می شود که در آلمان بماند و به دنبال شغل بگردد. برای دریافت ویزای جاب سیکر متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند و داشتن مدرک فوق دیپلم نیز الزامی است. البته این روش در سال های اخیر آسان تر شده است، چرا که در گذشته باید مدرک تحصیلی افراد حداقل لیسانس می بود، اما در حال حاضر سخت گیری های این کشور برای مهاجرت کاری کم تر شده است.

  راحت ترین راه مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری

  همان طور که قبلا گفته شد آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان محسوب می شود و اقتصاد آن روز به روز در حال پیشرفت است. همین مسئله سبب می شود افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور های خارجی را دارند، آلمان را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. در روش سرمایه گذاری افراد باید بیزینس پلن یا همان طرح توجیه اقتصادی خود را به اتاق بازرگانی آلمان ارائه دهند و بعد از گرفتن تائیدیه از این سازمان، می توانند شرکت خود را در آلمان ثبت کرده و شروع به کار نمایند. این روش از مهاجرت، راه بسیار مناسبی جهت دریافت اقامت و تابعیت کشور آلمان می باشد. در واقع یکی دیگر از راحت ترین روش های مهاجرت روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور بوده و همچنین این روش راحت ترین راه اقامت آلمان نیز می باشد.

   

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    راحت ترین روش های مهاجرتی عبارتند از: مهاجرت تحصیلی، کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

    حداقل سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان حدود 25 هزار یورو اعلام شده است. یک از اصلی ترین شرایط برای قبولی طرح شما در این کشور، میزان سود آوری طرح می باشد و اینکه دولت آلمان را مجاب کنید که کار شما منافع اقتصادی این کشور را تامین می کند. در روش سرمایه گذاری افراد می توانند در کنار اقامت خود، اقدام به اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نمایند و آن ها را نیز به همراه خود در آلمان داشته باشند.

    سخن پایانی

    در این مقاله راحت ترین روش های مهاجرتی به آلمان معرفی و بررسی شد. کشور آلمان به خاطر داشتن شرایط بی نظیر برای تحصیل و زندگی، مقصد بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا به شمار می رود و بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت به این کشور صنعتی و پیشرفته را دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راحت ترین راه های مهاجرت به آلمان می توانید با ما در موسسه مهاجرتی میر داماد تماس بگیرید. متخصصان و وکلای این موسسه، راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما عزیزان ارائه داده و با توجه به شرایطی که دارید سریع ترین و آسان ترین روش مهاجرتی را در اختیار شما بزرگواران قرار خواهند داد.

     

    سوالات متداول

    • حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چقدر است؟

    شما باید حداقل مبلغ 8700 یورو به مدت 3 ماه در حساب خود داشته باشید و همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی باید مبلغ 60 یورو پرداخت نمایید.

    • کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟

    مهاجرت تحصیلی در صورت داشتن یک رزومه خوب می تواند کم هزینه باشد، زیرا می توانید در دانشگاه های رایگان تحصیل کنید. همچنین در صورت داشتن پیشنهاد کاری از یک کار فرما در آلمان، مهاجرت از طریق کار نیز یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به آلمان خواهد بود.

    • آیا مهاجرت کاری به آلمان راحت ترین روش می باشد؟

    بله. برای افراد متخصص که تخصص آن ها در آلمان نیاز می باشد، این روش راحت ترین روش خواهد بود.

    • آیا مهاجرت به آلمان آسان است؟

    بله. می توانیم به شما این نوید را بدهیم که مهاجرت به آلمان حتی برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند آسان می باشد.

    • آیا شرایط مهاجرت به آلمان برای ایرانیان مساعد می باشد؟

    بله. مهاجران در صورتی که شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان در هر یک از روش ها را دارا باشند، می توانند اقدام به مهاجرت به کشور آلمان نمایند.

     

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.