حمایت مالی یک جزء کلیدی از یک بورس تحصیلی است. که شامل پرداخت ماهانه برای هزینه های زندگی است که همواره و به طور منظم در طول یک دوره خاص پرداخت می شود. داشتن رزومه تحصیلی در دریافت بورسیه تحصیلی امری بسیار ضروری و مهم است، اما شما می توانید یک بورسیه تحصیلی آلمان را در شرایط خاص بدون داشتن شرایط تحصیلی و معدل مناسب دریافت کنید.

انواع بورسیه تحصیلی آلمان

در ترم زمستان جاری در سال 19-2018، 376،951 دانشجوی بین المللی برای دوره های مختلف در آلمان نام نویسی کرده اند. این یک علامت آشکار است که آلمان به طور فزاینده ای یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این علامت می تواند به کیفیت بالای تحصیلات ارائه شده توسط دانشگاه های آلمان نسبت داده شود. طبق اخبار آمریکا، آلمان در 5 کشور برتر برای تحصیلات رتبه بندی می شود.

بورسیه تحصیلی آلمان

تصمیم گیری برای اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور، نه فقط آلمان، می تواند یک تصمیم سخت باشد. در میان موارد بسیاری که دانشجویان باید در مورد آن تحقیق کنند، بورسیه ها در رتبه بالایی هستند. این مقاله برای دانشجویان بین المللی است که میخواهند درباره بورس تحصیلی در آلمان بیشتر بدانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در آلمان، این مقاله را بخوانید.

چند نوع بورسیه تحصیلی برای دسترسی به آلمان داریم؟

برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیلات عالی در آلمان هستند، سه بورس تحصیلی در دسترس است. این بورس ها عبارتند از:

بورس تحصیلی دولتی:

 • بورس تحصیلی DAAD
 • اراسموس+

بورس تحصیلی غیر دولتی:

 • کمک هزینه تحصیلی بین المللی ماری کوری (Marie Curie)
 • بورس تحصیلی علوم کورت هانسن (Kurt Hansen)
 • کمک هزینه تحصیلی پسا دکترا بین المللی اینشتین
 • هاینریش بول Heinrich Böll
 • کمک هزینه تحصیلی پژوهشی هومبولت Humboldt

بورس تحصیلی دانشگاه آلمان:

 • کمک هزینه تحصیلی DRD برای آفریقایی های جنوب صحرای آفریقا
 • برنامه کمک هزینه تحصیلی FRIAS Cofund برای پژوهشگران بین المللی
 • کمک هزینه تحصیلی KAAD برای کشورهای در حال توسعه
 • کمک هزینه تحصیلی مدیریت ارشد کسب‌ وکار (MBA) کوفی عنان برای توسعه دانشجویان کشور

کمک هزینه تحصیلی دولتی آلمان

دو بورس تحصیلی دولتی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که توسط دولت آلمان ارائه می شوند و بسیار محبوب هستند. بیایید در مورد این بورس های تحصیلی دولتی بیشتر بدانیم:

 1. کمک هزینه تحصیلی DAAD: سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) مجموعه ای از بورس های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی در آلمان در سطوح مختلف ارائه می دهد. این بورس تحصیلی شامل قوانین خاص و معیارهای شایستگی است. یک دانشجو به منظور دریافت این بورس تحصیلی، باید این معیارها را برآورده کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی DAAD در آلمان، از وب سایت https://www.daad.de/en/ دیدن فرمایید.
 2. اراسموس+: این برنامه یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در اروپا را دارند. همانند DAAD، برنامه بورس تحصیلی اراسموس+ دارای معیارهای واجد شرایط خاص است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی اراسموس در اروپا، از وب سایت http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/ دیدن فرمایید.
کمک هزینه تحصیلی دولتی آلمان

کمک هزینه تحصیلی دولتی آلمان

کمک هزینه تحصیلی غیر دولتی آلمان

برای کمک به دانشجویان بین المللی برای دنبال کردن دوره انتخابی خود در آلمان، سازمان های غیر دولتی مختلفی برنامه های تحصیلی خود را ارائه می دهند. بعضی از آنها عبارتند از:

کمک هزینه تحصیلی بین المللی ماری کوری: این کمک هزینه تحصیلی پژوهشی پسا دکترا به دانشجویان کشورهای در حال توسعه ارائه می شود که مایل به دنبال کردن تحصیلات عالی در آلمان هستند. برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی ماری کوری توسط کمیسیون اروپا تامین مالی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه بورس تحصیلی، از وب سایت ec.europa.eu/research/mariecurieactions دیدن فرمایید.

بورس تحصیلی علوم کورت هانسن: این کمک هزینه تحصیلی علوم برای دانشجویان بین المللی توسط بنیاد بایر Bayer Foundation تامین مالی می شود. این بورس همچنین کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویانی که برای معلم شدن در حوزه علوم آموزش می بینند، ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی علوم کورت هانسن به وب سایت http://www.bayer-foundations.com/en/international-fellowship.aspx مراجعه فرمایید.

کمک هزینه تحصیلی پسادکترا بین المللی اینشتین: این برنامه کمک هزینه تحصیلی، بورس های پسا دکترا برای دانشجویان محصل در برلین، که پیش از این منابع مالی داشته اند، ارائه می دهد. این برنامه بورس تحصیلی توسط بنیاد اینشتین تامین مالی می شود. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد معیارهای واجد شرایط بودن و جزئیات برنامه کمک هزینه تحصیلی را در https://www.einsteinfoundation.de/en/system/search/?no_cache=1 بیابید.

کمک هزینه تحصیلی هاینریش بول: این برنامه های کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که می خواهند مدرک تحصیلی از هر سطح از یک دانشگاه معتبر آلمانی بگیرند. در مورد برنامه بورس تحصیلی هاینریش بول به وب سایت https://www.boell.de/en/foundation/application مراجعه کنید.

کمک هزینه تحصیلی پژوهشی هومبولت: این برنامه کمک هزینه های تحصیل در آلمان، بورس های تحصیلی پژوهشی برای محققان و پژوهشگران هر ملیتی ارائه می شود تا دوره های تحصیلات تکمیلی را در هر موضوعی دنبال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمک هزینه های تحصیلی هومبولت از وب سایت https://www.humboldt-foundation.de/web/humboldt-fellowship-postdoc.html دیدن فرمایید.

بورسیه های دانشگاه های آلمان

برنامه های بورسیه اختصاصی دانشگاهی، بورسیه هایی هستند که به دانشجویانی که در حال گذراندن دوره در یکی از دانشگاه های آلمان هستند اعطا می شوند. برخی از برنامه های بورسیه اختصاصی دانشگاهی عبارت اند از:

 • بورسیه های DRD برای دانشجویان اهل آفریقای مرکزی و جنوبی: این بورسیه براساس شایستگی، به دانشجویانی که اهل کشورهای درحال توسعه ناحیه آفریقای مرکزی و جنوبی هستند اعطا می شود؛ جهت تعلق گرفتن بورسیه به دانشجو، وی باید در حال گذراندن دوره فوق لیسانس در یکی از رشته های مطالعات توسعه، مدیریت عمومی یا مدیریت توسعه در دانشگاه رور بوخوم (Ruhr-university Bochum) باشد.
 • برنامه کمک هزینه تحصیلی FRIA برای پژوهشگران بین المللی: این بورسیه به دانشجویان بین المللی که در حال گذراندن دوره پژوهشی در دانشگاه فریبورگ(university of Fribourg) هستند اعطا می شود. اطلاعات بیشتر در رابطه با این بورسیه را در لینک زیر مشاهده کنید: http://www.frias.uni-freiburg.de/en/funding-programmes/cofund

بورسیه های DAAD آلمان برای کشورهای درحال توسعه

ملاک های شایستگی برای کسب این بورسیه عبارت اند از:

 • دانشجو باید اهل یکی از کشورهای درحال توسعه(در آسیا، آفریقا، آمریکای مرکزی و آمریکای لاتین) باشد.
 • دانشجو باید تحصیل در دوره فوق لیسانس یا دکترا در یک دانشگاه آلمانی را انتخاب کرده باشد.
 • دانشجو باید به زبان آلمانی مسلط بوده و مسیحی کاتولیک باشد.
 • شما می توانید اطلاعات بیشتر درمورد این برنامه کمک هزینه تحصیلی را در لینک زیر مشاهده کنید: http://www.kaad.de/en/stipendien/stipendienprogramm-s2

بورسیه های MBA کوفی عنان (Kofi Annan) آلمان

در این برنامه، به حدود پنج دانشجوی بین المللی اهل کشورهای در حال توسعه، بورسیه ای اعطا می شود که دوره یک ساله و تمام وقت مدیریت ارشد کسب و کار(MBA) را در دانشکده اروپایی مدیریت و تکنولوژی(ESMT) بگذرانند. برای جزئیات بیشتر درمورد این بورسیه تحصیلی، لینک زیر را مشاهده کنید: http://www.esmt.org/degree-programs/fees-and-financing/mba-scholarships

نحوه ثبت نام و پذیرش بورسیه های تحصیلی آلمان

موارد مورد نیاز درخواست بورس تحصیلی DAAD:

 1. متقاضی باید مقطع لیسانس خود را حداکثر 6 ساله تمام کرده باشد.
 2. بورس تحصیلی DAAD به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که دارای حداقل دو سال تجربه کاری اثبات شده باشند.
 3. نیاز به تسلط داشتن بر زبان انگلیسی یا آلمانی به مقطع تحصیلی انتخابی شما بستگی دارد.
نحوه ثبت نام و پذیرش بورسیه های تحصیلی آلمان

نحوه ثبت نام و پذیرش بورسیه های تحصیلی آلمان

11 گام برای درخواست بورس تحصیلی DAAD آلمان

 1. دانلود فرم درخواست بورس تحصیلی DAAD و پر کردن آن با مسئولیت خودتان.
 2. دانلود فرم Europas و ارایه‌ی رزومه‌ با امضای خود شما.
 3. ارایه‌ی نامه‌ای مبنی بر بیان انگیزه‌‌های خود برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه انتخابی همراه با امضای خودتان.
 4. اگر ارائه‌ی پروپوزال تحقیقاتی از پیش نیاز‌های پذیرش دانشگاه است ، برای فراهم کردن آن اقدام کنید.
 5. شما باید از دانشگاه پیشین خود توصیه نامه داشته و آن را ارائه دهید.
 6. گواهی اشتغال از آخرین کارفرمای خود.
 7. ضمانت نامه‌ی استخدام مجدد(برای اینکه وقتی فارغ‌التحصیل شده و به کشور خود بازگشتید بتوانید به کار خود ادامه دهید.) (اختیاری)
 8. مدرک زبان انگلیسی، که با ارائه‌ی نمره‌ی قابل قبول مدرک ارائه شده، مهارت زبانی مورد تایید دانشگاه واقع خواهد شد.
 • آیلتس: نمره قابل قبول از نظر هر دانشگاه متفاوت است که می‌توانید آن را در در وب سایت های دانشگاهی پیدا کنید.
 • زبان آلمانی: برای شرکت در دوره های تحصیلی دانشگاه‌های آلمان الزامی است.
 • آزمون تافل موسسات پذیرفته نیست.
 1. دوره های تحصیلی را که می‌توانید تحت پوشش بورس تحصیلی Daadبگذرانید پیدا کرده و مستقیما برای دانشگاه،  درخواست ارسال کنید.
 2. پس از فراهم کردن تمام مدارک فوق، بررسی کنید که چه مدارک دیگری برای شرکت در مقطع و رشته‌ی مورد نظرتان لازم است سپس آن‌ها را نیز آماده کنید.
 3. مستقیما برای دانشگاه فرم درخواست ارسال کنید.  ممکن است دانشگاه، فرم درخواست و مدارک را به صورت آنلاین دریافت کند و یا از طریق پست اما در مواردی هم ممکن است از شما بخواهد که از هر دو راه مدارک را تحویل دهید.

صفحه‌ی ارسال درخواست پذیرش دانشگاه های آلمان در حال حاضر باز است و شما می توانید بورس تحصیلی DAAD را در تمام دانشگاه های آلمان به راحتی پیدا کرده و برای دریافت آن درخواست دهید.

بورس تحصیلی آراسموس

برنامه‌های تحصیلی زیادی در اراسموس وجود دارد که فرصت های مختلفی را برای سازمان ها و افراد فراهم می‌کند. با این حال، بسته به بخشی از برنامه که مایل به درخواست آن هستید، روش آماده سازی و درخواست ممکن است متفاوت باشد. اجازه دهید شما را در این فرایند هدایت کنیم:

 • فراخوان عمومی پروپوزال
 • هر ساله یک فراخوان عمومی برگزار می‌شود و فرصت هایی را به سازمان ها و افراد فعال در زمینه های آموزش و پرورش، آموزش، جوانان و ورزش می‌دهد. در این فراخوان، اهداف برنامه، مرور کلی از اقداماتی که در آن تقسیم شده، واجد شرایط بودن فعالان بالقوه، بودجه و مدت پروژه ها، و مهلت ارسال برای هر کدام را می‌توانید پیدا کنید.

چه کسی می تواند شرکت کند؟

اراسموس + برای بسیاری از افراد و سازمان ها باز است، اگرچه شرایط هر بخش با بخش دیگر و از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. کشورهایی که می توانند شرکت کنند، به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

 • کشورهای اعلام کننده‌ی این برنامه: می توانند به طور کامل در تمام بخش‌های فراخوان اراسموس شرکت کنند.
 • کشورهای شریک: می توانند در بخش های خاص برنامه، با توجه به معیارها یا شرایط خاص آن، شرکت کنند.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی آلمان

قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک سازمان درخواست کمک مالی کنید، ابتدا باید یک login اتحادیه اروپا را بدست آورید. سرویس تأیید هویت اتحادیه اروپای(قبلا ECAS نامیده می شد) کسی که به سیستم متصل شده از سوی سیستم‌های اطلاعاتی بسیاری برای تأیید هویت کاربر حمایت می شود.
سپس شما باید به پورتال شرکت کننده خود با مشخصات حساب EU Login خود وارد شوید و سازمان خود را برای کسب کد شناسایی 9 رقمی خود (PIC) برای شرکت در برنامه، ثبت کنید. اگر به صورت شخصی مایل به درخواست هستید، باید با سازمانی که بخشی از آن هستید (مثلا دانشگاه خود) مشورت کنید.

این برنامه چگونه مدیریت می شود؟

برنامه اراسموس توسط کمیسیون اروپا، اداره اجرائی آموزش، صدا و سیما و اداره فرهنگ (EACEA)، مجموعه ای از مؤسسات ملی در تمام کشورهای مطرح در این برنامه و مجموعه ای از دفاتر ملی برخی کشورهای شریک مدیریت می شود.

فعالیت های مرکزی توسط کمیسیون اروپا و کمیسیون تحصیلات اروپا، اداره اجرایی صدا و سیما و امور فرهنگی در بروکسل، که همچنین با عنوان آژانس اجرایی شناخته می شود، مدیریت می شود. پروژه های متمرکز،  بزرگتر و با استراتژیک هستند، و برای مبارزه با مسائل خاص در سراسر اروپا طراحی شده اند.

فعالیت های غیر مرکزی، تحت کنترل مستقیم آژانس های ملی واقع در هر کشور مشمول در برنامه یا دفتر ملی اراسموس در خارج از اتحادیه اروپا است. اکثر این پروژه ها در سطح ملی، منطقه ای یا محلی اجرا می شود و بر مبادله بین کشورها تمرکز می کنند.

 1. اراسموس +، فرصت هایی را برای افراد در همه سنین فراهم کرده و  به آنها برای توسعه و به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود در موسسات و سازمان های مختلف در کشورهای مختلف کمک می‌کند. بررسی کنید که چه فرصت هایی برای افرادی مانند دانشجویان، کارکنان، کارآموزان، معلمان، جوانان و کارکنان جوان و… وجود دارد.
 2. اراسموس +، فرصت های وسیعی را برای سازمان ها، از جمله دانشگاه ها، مدارس، آموزش و پرورش، ارائه دهندگان آموزش، مراکز تحقیقاتی، سازمان های تحقیقاتی و شرکت های خصوصی فراهم می‌کند. در مورد فرصت های مختلف موجود برای سازمان ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فرآیند درخواست بورس تحصیلی آلمان

بسته به اینکه برای شرکت در کدام بخش برنامه درخواست می دهید، باید فرم درخواست خاصی را پر کنید. معمولا این فرم به صورت eForm یا PDF است. این راهنمای گام به گام توضیح می دهد که چگونه از هر دو فرم استفاده کنید:
برای فعالیت های غیر متمرکز مدیریت شده توسط سازمان های ملی، لطفا از برنامه های کاربردی Erasmus + استفاده کنید. اطلاعات در مورد فرم های درخواست و روش انتخاب برای فعالیت های متمرکز مدیریت شده توسط اداره اجرائی اداره آموزش و پرورش، صدا و سیما و امور فرهنگی (EACEA) در وب سایت EACEA در دسترس خواهد بود.

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در آلمان

مطالعات پزشکی در آلمان، از اعتبار برجسته بین المللی برخوردار است. تقاضاهای مکاتبه ای صورت گرفته از طرف دانشجویان بسیار بالاست و ظرفیت دانشگاه ها، مورد رقابت بهترین و متعهدترین فارغ التحصیلان قرار می گیرد.
یک محدودیت احتمالی تقریبی در پذیرش این دانشگاه ها وجود دارد: 5 درصد از ظرفیت ها به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد؛ دانشجو جهت موفقیت در تحصیل، باید نمرات عالی و دانش شیمی، زیست و فیزیک داشته و همچنین بر زبان آلمانی مسلط باشد؛ در تحصیلات پزشکی، میزان کاری که دانشجو با آن مواجه می شود،مشخصا بالاست.
DAAD، هیچ کمک هزینه تحصیلی را برای تحصیلات پزشکی در آلمان اعطا نمی کند؛متقاضیان دانشگاه های پزشکی می توانند برای بورسیه/ کمک هزینه پژوهشی اقدام کنند.با این وجود،  فقط انواع مشخصی از پروژه ها قادر به دریافت کمک هزینه پژوهشی هستند.

بورسیه آلمان برای پروژه های پژوهشی

 1. پروژه های پژوهشی
 2. پروژه های علمی-پزشکی در آلمان مانند: Dr.rer.nat., Dr.rer.medic, Dr.rer.medic
  متاسفانه تکمیل تزهای دکترای پزشکی(Dr.med., Dr.med.vet., Dr.med.dent) به علاوه آموزش بالینی شامل ویزیت های حضوری و آموزش پزشکی در آلمان و سایر پروژه هایی که در رابطه با فعالیت های پزشکی هستند( فعالیت هایی که مجوز تعلیم پزشکی دارند) مشمول دریافت کمک هزینه نمی باشند.
شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج بوده، و متعاقباً در صدر جدول رده بندی کشورها در سال 2017 قرار داشته و رتبه ای  بالاتر از کشورهای مشهوری نظیر بریتانیا یا هلند دارد. آلمان جایگاه بهترین دانشگاه های جهان است. شما می توانید در آنجا به رایگان تحصیل کنید اما باید شرایط سنی تحصیل در آلمان را نیز در نظر بگیرید.

چه کسانی می توانند در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند؟

تقریباً همه! این صحّت دارد: آلمان ها، اروپایی ها، و تمامی غیراروپایی ها می توانند بدون پرداخت هزینه در آلمان تحصیل نمایند. مهم نیست اگر شما از اتحادیۀ اروپا یا از EEA (منطقۀ اقتصادی اروپا) باشید. این بورسیه تقریباً تمام برنامه های تحصیلی در دانشگاههای عمومی را شامل می شود. این فرصتی مغتنم خواهد بود اگر شما به خارج از اتحادیه اروپا تعلق داشته باشید. باید قبل از رسیدن به کشور آلمان مجوز اقامت را اخذ کرده باشید. در اینصورت می توانید تحصیلات خود را در آلمان تکمیل نمایید.

در چه دانشگاه هایی در آلمان شما می توانید تحصیل را به رایگان انجام دهید؟

در آلمان و در دانشگاه های عمومی می توانید تحصیل خود را رایگان و بدون هزینه بگذرانید. در آلمان تقریباً 300 دانشگاه عمومی و مجموعاً 1000 برنامۀ تحصیلی وجود دارد – در نتیجه شما انتخاب های فراوانی در اختیار دارید! برخی از بزرگترین دانشگاه های عمومی عبارتند از :

 • دانشگاه کُلن
 • LMU ( دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در مونیخ)
 • دانشگاه گوته در فرانکفورت
 • دانشگاه RWTH در آخن
 • دانشگاه مونستِر (Munster)
 • دانشگاه روهر در بوخوم (Ruhr Bochum)
 • دانشگاه دوایسبورگ – اِسن
 • دانشگاه هامبورگ
 • FAU اِرلانگن – نورنبرگ
 • دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

چرا دانشگاه های عمومی در آلمان هزینه ای را برای تحصیل منظور نمی کنند؟

اگرچه تقریباً در تمامی نقاط اروپا و جهان، دانشگاه ها هزینه هایی را بابت تحصیل دریافت می کنند، آلمان جزو معدود کشورهایی در اروپاست  که شما می توانید حتی اگر تابعیت آسیایی، آفریقایی و هر جایی دیگری را داشته باشید، در آن به رایگان تحصیل کنید. آلمانی ها معقتدند که به تحصیلات نباید نگاهی به سان کالایی تجاری داشت، زیرا دست یابی به تحصیلات عالی،  خود رشد اقتصادی و خیر و رفاه عامه برای جمعیتی بزرگ فراهم می نماید.

در سال های اخیر، قوانینی تصویب شد که به دانشگاه های عمومی اجازه می داد هزینه هایی بسیار اندک در حدود سالانه 1000 یورو را برای  تحصیلات دریافت کنند. اما به دنبال اعتراضاتی متعاقب آن این قانون در سال 2014 منقضی گردید. دولت های آلمان در سال های گذشته فوائد اقتصادی و اجتماعی از مهاجرت را رها کرده اند. آلمان می خواهد هوشمندترین افکار و اذهان به درون کشور خود جذب کند، و به شکلی آرمانی، آنها پس از گذراندن تحصیلات در آلمان بمانند. بدین طریق، این همان دلیل مخالفت با دریافت هزینۀ تحصیل از خارجیان است.

کیفیت تحصیل رایگان در آلمان

دانشگاه های آلمان در بین بهترین دانشگاه ها در جهان جای داشته، و شما می توانید تحصیلاتی با کیفیت جهانی را به عنوان دانشجوی خارجی انتظار داشته باشید. بسیاری از موسسات بزرگتر در عرصۀ جهانی در بینِ 100 دانشگاه برتر بین المللی قرار گرفته اند. این واقعیت که تحصیلات عالی در دانشگاههای عمومی بدون هزینه می باشد،  جزو تصمیمات سیاسی قطعی توسط دولت آلمان شمرده می شود.

اخذ درجه تحصیلی از یک دانشگاه آلمانی در تمامی نقاط جهان مورد توجه واقع گردیده و از مزایای تحصیل در آلمان است و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها، از فرصت های کاری زیادی بهره مند هستند. به طور متوسط، از هر سه متقاضی بورس تحصیلی یک نفر بودجه را دریافت می کند. دقت کنید برای دریافت بورسیه تحصیلی بایستی درخواست خود را در زمان مشخص ارسال کنید. پس به موقع با مشاورین و کارشناسان مهاجرت به آلمان موسسه حقوقی میرداماد برای ثبت نام بورسیه تحصیلی آلمان تماس بگیرید و فرصت را از دست ندهید.

20 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی آلمان

 1. Avatar کریم مهدوی گفت:

  با سلام اینجانب فرزندم را جهت ادامه تحصیل می خواهم به کشور المان بفرستم در حال حاضر در کلاس یازدهم رشته علوم تجربی در یکی از مدارس تیزهوشان درس می خواند ویکسال مانده تا دیپلم بگیرد اما می خواهد سال اخر را در یکی از دبیرستان های المان درس بخواند ووارد دانشگاه دریکی از رشته های پشکی یا دندانپزشکی ادامه تحصیل دهد ایا امکان گرفتن بورسیه از حالا برای وی وجودارد اگر امکان وجودارد مدارک لازم چه چیزهایی هست معدل وی بالای18 می باشد وزبان اگلیسی او بهتر است ایا می تواند از کشور المان بورسیه بگیرد لطفا راهنمایی ودر صورت امکان توسط موسسه شما اقدام گردد وتا چه حد این امکان وجود دارداینجانب شنیده ام کشور المان برای دانش اموزانی که در مدارس تیزهوشان ایران ودارای بالای 18 معدل باشند بورسیه تحصیلی رایگان می دهد

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل در آلمان رایگان است و بحث بورسیه در مقاطع پایین منتفی ست.
   یادآور می شوم سفارت آلمان در صدور ویزا بسیار سخت گیر است، وقت مصاحبه ی سفارت هم بیشتر از 15 ماه طول می کشد و اگر موفق شوید در مقطع دبیرستان از مدرسه ای در آلمان پذیرش بگیرید، احتمال تایید ویزا از طرف کارشناس سفارت بسیار پایین است.
   شما برای مقطع کارشناسی و یا دوره ی پزشکی هم می توانید اقدام کنید.
   در هر صورت فرزند شما، برای تحصیل در آلمان می بایست به زبان آلمانی مسلط باشند و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه یا محل تحصیل مورد نظر خود را داشته باشند.
   تحصیل به زبان غیر آلمانی دارای هزینه است می توانید اقدام کنید ولی بورسیه برای مقاطع بالاست.
   برای تحصیل بعد از 12 سال تحصیل در ایران، مدرک دیپلم و پیش دانش آموزان را بررسی می کنند و این موضوع که فرزند شما در چه نوع دبیرستان درس خوانده است، تنها جزیی از رزومه خوب ایشان حساب می شود و عرض می شود که برای دانش آموزان دبیرستان های تیزهوشان و استعدادهای درخشان، سیکل خاصی طبق گفته شما وجود ندارد.

 2. Avatar علی گفت:

  با سلام . ایا با معدل دیپلم 18.75 و معدل فوق دیپلم 16.5 میتوان بورسیه پزشکی المان شد ؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام و وقت بخیر
   تحصیل در آلمان رایگان است و بورسیه در مقاطعی که مد نظرتان است، مفهومی ندارد.
   می بایست مدرک زبان ب1 و یا ب2 آلمانی و قبولی در یکی از زیر شاخه ها و یا خود رشته پزشکی در دانشگاه های سراسری را داشته باشید.

 3. Avatar Parmiss گفت:

  سلام من دانش اموز دهم یکی از مدارس تیزهوشان رشته ریاضیم، الان مدرک a2 زبان المانی رو دارم و دارم برای b2 اماده میشم و تا شش ماه دیگه هم مدرک زبان انگلیسیم رو هم میگیرم، معدلم هم تا حالا خوب بوده و به برنامه نویسی بلدم و رتبه دارم، امکانش هست که بتونم برای کالج بورسیه بشم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی بهتر و بیشتر ارائه می شوند و در مقاطع پایین میزان کمتری وجود دارد.
   ولی امکان تحصیل به زبان آلمانی با هزینه پایین و یا بدون هزینه هم هست. پیشنهاد میکنیم با مشاورین موسسه ما در تماس باشید.

 4. Avatar مسعود گفت:

  سلام من فوق لیسانس معماری دارم برای ادامه تحصیل میخوام برم المان کلاسای زیان المانی رو هم شروع کردم پروسه درخواست چه مدت طول میکشه و اینکه بعد پذیرش توسط دانشگاه مورد نظر چقد زمان میبره برای رفتن به المان ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای آلمان معمولا بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز است و پس از اخذ وقت سفارت و دریافت ویزا برای اولین ترم تحصیلی می توانید در کلاس ها شرکت کنید.

 5. Avatar مریم گفت:

  سلام
  بنده 24 سال دارم.لیسانس عمران از دانشگاه پیام نور با معدل 13.22.خب تا اینجا که هیچی
  زبان انگلیسیم خوبه و میخوام امتحان آیلتس بدم.
  من چند ساله ریاضی تدریس میکنم و چندتا جزوه نوشتم.
  آیا چاپ جزوات در قالب کتاب تاثیری داره در بورسیه شدن یا نه؟
  آیا رتبه ی کنکور ارشد تاثیر داره؟ اگر داره تا چه رتبه ای ؟
  آیا همسرم هم میتونه با من بیاد؟ و شرایط اوشون به چه شکلی میتونه باشه؟
  بورسیه رایگان باید حتما زبان آلمانی بلد باشیم؟
  خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام در خصوص بورسیه مدارک تحصیلی و علمی و همچنین مقالات و… حائز اهمیت است، که باید به دانشگاه های مدنظر ارسال کنید.

 6. Avatar زیبا گفت:

  با سلام.
  من فوق دیپلم معماری با معدل 15 از دانشگاه دولتی دارم میخواستم بدونم اگر کارشناسی دولتی در ایران قبول بشم میتونم از المان برای کارشناسی معماری بورسیه بگیرم؟ زبان المانی هم دارم میخونم.
  و اینکه دانشگاه ایران که قبول شدم چقدر فرصت دارم مدرک قبولیم رو به سفارت یا دانشگاه المان ارائه بدم.منظور تاریخ اعتبار مدرک قبولی کنکور هست. با سپاس

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در خصوص دریافت بورسیه بهتر است که شما مقاله های علمی و مدارک دانشگاهی معتبر داشته باشید تا بتوانید برای بورسیه اقدام کنید.

 7. Avatar fatemeomrani گفت:

  بسیار دوست دارم بدانم آیا دانشگاهی بهتر از کشور آلمان برای من وجود دارد یا خیر؟
  و یا بهترین دانشگاه ها در رشته مدیریت در آلمان کجا هستند؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دانشگاه های کشور آلمان درخصوص رشته های متعدد دارای رنکینگ و رتبه های جهانی بسیار بالا است و الویت اول اکثر دانشجویان در سطح جهان می باشند.

 8. Avatar مارال گفت:

  با سلام
  من لیسانس رشته حقوق دارم
  الان میخوام تو آلمان رشته عکاسی بخونم یعنی میخوام دوباره لیسانس بخونم ، میشه؟
  بعد اینکه کدوم دانشگاه تو برلین رشته ی هنرو عکاسی خوبه؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط سنی و نمرات و دیپلم شما امکان اقدام وجود دارد.

 9. Avatar Mary گفت:

  سلام من در رشته فیزیوتراپی دانشگاه تهران تحصیل می کنم آیا می تونم برای گرفتن کارشناسی ارشد به آلمان بورس شم ؟
  مدارک لازم برای بورس شدن تو این رشته چیه؟
  و من شنیدم آلمان جزو کشور هایی هست که فیزیوتراپیست کم داره و راحت فیزیوتراپ بورس می کنه

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط خود مانند رزومه علمی، سن، مقالات پژوهشی و غیره می توانید برای تحصیل رایگان در آلمان اقدام نمایید.

 10. Avatar محمد گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی بیرجند هستم ترم ۲
  و مدرک زبان آلمانی b1
  با معدل بالا و مقاله می تونم بعد آزمون علوم پایه بورسیه و فاند Deutschlandبشم؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در کشور آلمان رایگان است و اجازه کار حین تحصیل نیز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *