مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان در 2022 با توجه به نزدیکی این کشور به ایران و راحت بودن رفت آمد و همینطور هزینه پایین نسبت به دیگر کشورها بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. شما می‌توانید در این کشور به دو زبان انگلیسی و ترکی تحصیل کنید. در این مقاله به طور کامل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان، هزینه تحصیل، محل اقامت و هزینه آن، بهترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان و تمام مسائل مربوطه را بررسی کرده‌ایم. شما با تحصیل در دانشگاه‌های آذربایجان می‌توانید در برخی از دانشگاه‌های برتر جهان تحصیل کنید و علاوه بر آن بعد از اتمام تحصیل نیز می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و حتی تابعیت کشور آذربایجان را دریافت کنید. شرایط مهاجرت تحصیلی به آذربایجان و دریافت ویزای تحصیلی و دریافت ویزای کاری و … را در این صفحه بررسی کرده‌ایم.

  سیستم آموزش عالی در آذربایجان شامل انواع نهادهای دولتی و خصوصی می باشد که شامل: دانشگاه ها، موسسات آموزشی و دانشکده ها می شود. از رشته هایی که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد و بازار کار بهتری نسبت به سایر رشته های تحصیلی دارد و البته دانشگاه های آذربایجان پیشرفت های چشمگیری در آن ها داشته اند رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان پیشرفت های بسیاری داشته و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و مدارک تحصیلی آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشند.

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  شرایط عمومی کشور آذربایجان

  کشور آذربایجان در قاره آسیا و در منطقه قفقاز واقع شده است. این کشور با کشورهای روسیه، گرجستان، ایران، ارمنستان همسایه است. نزدیک به 90 درصد مردم کشور آذربایجان مسلمان هستند ولی در قانون اساسی این کشور دین رسمی مشخص نشده و کشور آذربایجان دارای حکومت سکولار است. کشور آذربایجان دارای 10 میلیون نفر جمعیت است که 91 درصد این جمعیت را نژاد آذربایجانی تشکیل می‌دهد و بقیه جمعیت از اقوام متنوع دیگر تشکیل شده است.

  مهاجرت به کشور آذربایجان از روش‌های مختلفی مانند مهاجرت با یک تبعه آذربایجانی، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت کاری امکان پذیر است. در ازدواج با یک تبعه آذربایجانی می‌توانید با طی شدن روال قانونی اقامت این کشور را به سادگی بدست آورید. سرمایه گذاری در کشور آذربایجان می‌تواند با خرید ملک یا سرمایه گذاری در بانک امکان پذیر باشد و برای افرادی که بودجه مناسبی دارند گزینه بسیار خوبی است. تحصیل یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور آذربایجان است. در این روش فرد متقاضی نیاز به تهیه یک سری مدارک مهم داشته و باید شرایط زبان خود را نیز در وضعیت خوبی قرار دهد. بعد از اتمام تحصیل در این کشور می‌توانید با پیدا کردن کار ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهید.

  تحصیل در کشور آذربایجان

  آذربایجان یا جمهوری آذربایجان کشوری مهم در قاره آسیا می باشد که بزرگ ترین و همچنین پرجمعیت ترین کشور در منطقه قفقاز می باشد. آذربایجان از نظر علمی پیشرفت های بسیاری داشته و دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان جهت ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان زیبا و پیشرفته مهاجرت می نمایند. نظام آموزشی حاکم در این کشور مطابق با سیستم‌های آموزشی کشورهای اروپایی تنظیم شده است؛ در حالی که هزینه تحصیل در آذربایجان نسبت به کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. بسیاری از دانشگاه‌های کشور آذربایجان به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و برای ورود به آن‌ها نیاز به مدرک آیلتس با نمره بالای 6 است.

  تاریخ پزشکی در آذربایجان دارای قدمت بسیار می باشد. از دوران باستان اهالی آذربایجان بیماری های خود را با استفاده از گیاهان دارویی، سبزیجات و میوه ها درمان می کردند سپس به مرور زمان نه تنها با انواع گیاهان دارویی آشنا شده بودند بلکه با جراحی، درمان تومور و درمان استخوان شکسته نیز آشنایی پیدا کرده بودند. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه میرداماد در جریان کامل مزایا و معایب زندگی در آذربایجان قرار بگیرید. درمورد اقامت از طریق تحصیل باید اشاره کرد که در کشور آذربایجان امکان پذیر نیست و برای اینکه بتوانید پس از تحصیل در این کشور اقامت کنید باید ویزای خود را به ویزای کار، سرمایه گذاری یا ازدواج تغییر دهید. در ادامه ویدیو ای را برای شما آورده‌ایم که در آن دانشگاه تکنولوژی آذربایجان به معرفی خود میپردازد و بخش‌های مختلف این دانشگاه را معرفی می‌کند.

  متقاضیان ایرانی برای تحصیل در آذربایجان

  دانشجویان زیادی از ساسر دنیا اعم از آمریکا، هند و نروژ تمایل به تحصیل در کشور آذربایجان دارند. عمده متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آذربایجان اهل کشور‌های ترکیه، ایران، گرجستان، روسیه و چین هستند. از جمله رشته‌های پرطرفدار در کشور آذربایجان برای دانشجویان بین المللی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • معماری
  • مهندسی
  • علوم انسانی
  • پزشکی
  • دندانپزشکی

  در کشور آذربایجان، برخی از موسسات آموزش عالی جهت پذیرش دانشجویان بین المللی انتخاب شده‌اند. معیار‌های پذیرش دانشجویان بین المللی توسط این موسسات شامل موارد زیر است:

  • تغییرات قانون پذیرش
  • میزان آمادگی دانشجویان خارجی برای سطح آموزشی مناسب
  • تسلط به زبان

  شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  ما در این قسمت به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در آذربایجان می پردازیم؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  شرایط تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

  آذربایجان به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل در رشته پزشکی در دنیاست چرا که سطح آموزش و کیفیت تدریس ، زیرساخت ها ، دانشکده ها و منابع تحقیقاتی و تجهیزات خوب دانشگاه های این کشور دکتر های آموزش دیده و با مهارتی را تربیت میکند و در سالهای اخیر نوآوری ها و پیشرفت های زیادی در زمینه تحقیقات در زمینه پزشکی در کشور آذربایجان صورت گرفته است. تحصیل پزشکی در کشور آذربایجان 6 سال طول خواهد کشید. سال آکادمیک از 15 سپتامبر آغاز میشود و شما باید تا 10 سپتامبر مدارک مورد نیاز را تحویل داده باشید و در دانشگاه مد نظرتان ثبت نام کرده باشید.

  کسانی که قصد دارند برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی آذربایجان اقدام کنند ، باید حداقل نمره 15 در دروس علوم طبیعی ( فیزیک شیمی زیست شناسی) کسب کرده باشند. هم چنین داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی لازم و ضروری است و متقاضی می بایست حداقل نمره ی 5 آیلتس و یا نمره 4 تافل کسب کرده باشد. برای درخواست تحصیل در این دانشگاه ها باید مدارکی را مثل پاسپورت، کپی دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی، ترجمه شده مدارکتان، مدرک زبان و چند قطعه عکس 3*4 شخصا و حضورا به دانشگاه تحویل دهید.

  یکی از قوانین دانشگاه های آذربایجان این است که قبل از شروع کلاس ها می بایست کل مبلغ شهریه را پرداخت نمایید ( 3500 دلار برای رشته های پزشکی )
  بعد از انجام تمام مراحل و پرداخت هزینه ها باید یک چک آپ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیستید. اگر بخواهید به زبان آذربایجانی یا روسی درس بخوانید می بایست حتما یک سال در کلاس های آمادگی دانشگاه شرکت نمایید. این شرط برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و مدرک زبان انگلیسی معتبر نداشته باشند نیز صدق می کند.

  اگر در مراحل اخذ ویزا به دعوت نامه نیاز داشته باشید دانشگاه میتواند برای شما آن را ارسال نماید. تحصیل داروسازی در آذربایجان نیز بسیار پرطرفدار است.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجانشرایط تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

  پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های دندان پزشکی آذربایجان از سال 1968 آغاز شده است. هر ساله صدها دانشجو از نقاط مختلف دنیا برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان درخواست اخذ پذیرش می دهند که تنها برخی از آنها موفق میشوند در دروس آموزشی ( پیش نیاز ) سال اول نمره قبولی کسب کنند و تحصیلات خود را در بخش های مختلف دانشگاه ادامه دهند. این دروس آموزشی شامل فیزیک، زیست شناسی ، شیمی و زبان های انگلیسی ( روسی، آذری، انگلیسی ) می باشند و به دانشجویان کمک می کنند تا ادامه تحصیلاتشان در رشته مد نظرشان راحت تر صورت گیرد. در حال حاضر بیش از 1000 دانشجوی خارجی در 21 دانشگاه مختلف آذربایجان در حال تحصیل اند. دانشجویانی که نمره قبولی کسب کرده باشند و مدرک دیپلم دبیرستان ( یا هر مدرک دیگری که حاصل 11 سال تحصیل در مدرسه باشد ) داشته باشند می توانند برای رشته های دندان پزشکی درخواست پذیرش دهند.

  تحصیل در رشته دندان پزشکی 5 سال طول می کشد. یکی از شرایط اخذ پذیرش در این رشته ، این است که در دروس فیزیک، شیمی و زیست دبیرستان نمرات خوبی کسب کرده باشید. حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در رشته دندان پزشکی 15 می باشد. از دیگر شرایط آن تسلط کافی به زبانهای خارجی است. اگر واجد شرایط تحصیل در این رشته بودید می توانید مدارک خود را برای یکی از دانشکده های دندان پزشکی ارسال کنید. این مدارک شامل پاسپورت، مدرک دبیرستان و یا مدرک کارشناسی، ریز نمرات ، مدرک آیلتس و یا تافل ( با نمره 5 آیلتس و 4 تافل) ، و چند قطعه عکس 3*4 با پس زمینه قرمز مات می شود! توجه داشته باشید که در صورتی که مدرک معتبر زبان انگلیسی نداشته باشید می توانید در کلاس های آمادگی زبان خود دانشگاه ها شرکت نمایید.

  دانشگاه های پزشکی آذربایجان

  دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین موسسات آموزشی پزشکی در آذربایجان می باشد که در سال 1930 در پایتخت آذربایجان یعنی شهر باکو تاسیس گردید. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های آذربایجان می باشد که دارای رتبه بالایی در سطح بین المللی می باشد. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان با سایر دانشگاه های معتبر در سطح جهانی ارتباط مستقیمی دارد. یکی از بزرگ ترین کتابخانه های پزشکی آذربایجان در این دانشگاه قرار دارد.

  دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شامل 7 دانشکده از جمله: دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده اطفال، دانشکده زیست شناسی، دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده طب نظامی و دانشکده داروسازی می باشد. در حال حاظر حدود 8000 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که بسیاری از آن ها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشند. زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی آذربایجان به زبان روسی و آذری ارائه می شوند که البته به دلیل تعداد زیاد دانشجویان بین المللی برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود البته برای دانشجویان خارجی جای نگرانی نیست زیرا دانشگاه های آذربایجان دوره های آموزشی هر سه زبان روسی، انگلیسی و آذری برای دانشجویان بین المللی برگذار می نماید. تحصیل پزشکی در آذربایجان حدود 6 سال به طول می انجامد که شامل: دوره های آموزشی زبان، و 1 سال کار آموزی در باکو یا ایالات متحده آمریکا می شود. دانشجویانی که موفق به گذراندن دوره کار آموزی در ایالات متحده آمریکا می شوند این شانس را دارند که پس از اتمام دوره کار آموزی اقامت ایالات متحده آمریکا را به دست بیاورند. بورسیه به دانشجویان خارجی تعلق نمی­گیرد.

  هزینه تحصیل پزشکی در آذربایجان در سال اول حدود 5100 دلار و از سال دوم به بعد حدود 4100 دلار می باشد که این هزینه شامل: شهریه، خوابگاه، بیمه درمانی، ثبت نام و غیره می شود. دانشگاه پزشکی آذربایجان امکاناتی از جمله: خوابگاه، خدمات درمانی، کتابخانه، اتاق مطالعه و غیره با هزینه هایی بسیار کم و معمولا به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

  از دیگر رشته های تحصیلی پرطرفدار در آذربایجان رشته دندانپزشکی می باشد که همه ساله افراد بسیاری جهت تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان به این کشور پیشرفته و مدرن مهاجرت می نمایند. تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان 5 سال به صورت تمام وقت به طول می انجامد. دانشجویان دندانپزشکی در آذربایجان می توانند در هر یک از دوره های تخصصی از جمله: ارتودنسی، جراحی دهان و یا دندانپزشکی کودکان یا بزرگسالان  به تحصیلات خود ادامه دهند. تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان با کیفیتی بسیار بالا ارائه می شود. برنامه تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان به 3 قسمت اصلی تقسیم می شود که قسمت اول شامل علوم سلامت عمومی، قسمت دوم آموزش و راهکارهای استفاده از علوم سلامت جهت مراقبت از بیمار می باشد و قسمت سوم شامل مدیریت یک عمل از طریق ارتباط با بیمار و سلامت جامعه می باشد.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان در سال اول حدود 5300 دلار و از سال دوم به بعد حدود 4300 دلار می باشد که البته این هزینه شامل: شهریه دانشگاه، اسکان، بیمه درمانی، ثبت نام و سایر امکانات  می شود. دانشجویان دندانپزشکی در آذربایجان پس از فارغ التحصیلی هم می توانند به صورت خصوصی مشغول کار شوند و هم می توانند در بیمارستان ها و ارگان های دولتی در آذربایجان و یا هر کشور دیگری مشغول کار شوند.

  معرفی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

  در ویدیو زیر می‌توانید دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان را ببینید و با محیط و پیرامون این دانشگاه بیشتر آشنا شوید! دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویانی است که قصد دارند تحصیل پزشکی در آذربایجان داشته باشند! این دانشگاه یکی از دانشگاه های معروف در زمینه تحصیل پزشکی و پزشکی در آذربایجان است.

  دانشگاه های برتر پزشکی آذربایجان

  دانشگاه‌های برتر آذربایجان

  ردیف نام دانشگاه
  1 Baku State University
  2  Azerbaijan National Academy of Science
  3  Azerbaijan State Oil Academy
  4  Baku Music Academy
  5 Azerbaijan National Conservatoire
  6  Azerbaijan Technical University
  7  Nakhchivan State University
  8  Khazar University

  صفحه پیشنهادی:مهاجرت به آذربایجان | شرایط اقامت در آذربایجان

  مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  • هزینه تحصیل و زندگی کمتر نسبت به کشورهای اروپایی
  • اعتبار بین المللی مدارک دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان
  • کیفیت بالای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان
  • فرصتی بسیار مناسب جهت رسیدن به اهداف شخصی و حرفه ای
  • امکان گذراندن دوره کار آموزی در ایالات متحده آمریکا و امکان اخذ اقامت این کشور
  • نزدیکی آذربایجان با ایران و رفت و آمد راحت دانشجویان
  • امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی با تمامی امکانات و هزینه ی ماهانه کمتر از 200 دلار
  • اعطای بورس های تحصیلی متعدد به دانشجویان بین المللی

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  بررسی خوابگاه و محل اقامت در آذربایجان

  شرایط خوابگاه و اقامت دانشجویان بین المللی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این دانشجویان است. علاوه بر امکانات و شرایط محل اقامت، هزینه‌های مربوط به خوابگاه نیز اهمیت ویژه‌ای دارند. این هزینه‌ها بسته به دولتی و یا خصوصی بودن خوابگاه متفاوت هستند. معمولا ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی کم است و همه دانشجویان خارجی امکان اسکان در این خوابگاه‌ها را ندارند. بنابراین، این دانشجویان مجبور به اجاره آپارتمان در مجاورت دانشگاه محل تحصیل خود می‌باشند. از آپارتمان‌های مشترک گرفته تا منازل اکازیون با تمامی امکانات و با قیمت های متفاوت جزو گزینه‌های موجود هستند. هزینه مکان‌های مختلف به عوامل زیر بستگی دارد.

  • متراژ آپارتمان مورد نظر
  • نزدیکی به دانشگاه (به منظور سهولت رفت و آمد)
  • امکانات و امتیازات آپارتمان
  • مبله بودن یا نبودن ساختمان
  • همچنین، بودجه مالی هر متقاضی

  یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت در کشور آذربایجان، پیدا کردن راحت محلی برای اقامت به ویژه در شهر باکو است. سه روش برای زیر برای اقامت در کشور آذربایجان وجود دارد:

  • زندگی یک نفره در کشور آذربایجان: هزینه اجاره تخت تک نفره برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، 150 الی 250 دلار در ماه است.
  • اجاره مسکن مشترک: شما می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به اجاره محل اقامت، به صورت مشترک با دیگران محلی را برای زندگی اجاره نمایید. هزینه محل اقامت مشترک در کشور آذربایجان 50 الی 60 دلار در ماه است.
  • زندگی با یک خانواده آذربایجانی: بر خلاف تصور اشتباه خیلی از افراد، این روش زندگی نسبت به دو روش قبلی گران‌تر است؛ اما این روش تاثیر زیادی بر آشنایی با فرهنگ مردم آذربایجان دارد.

  شهریه و هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  با توجه به رشته تحصیلی ، هزینه دروس متفاوت می شود. شهریه دانشگاه و دروس اخذ شده برای رشته ی پزشکی 3200 دلار برای سال اول تحصیل می شود در صورتی که دروس به زبان انگلیسی تدریس شوند. اگر دروس به زبان روسی تدریس شوند هزینه تحصیلی 2500 دلار برای سال اول تحصیل میشود. هزینه ی زندگی و اقامت دانشجویان پزشکی 800 دلار سالانه می شود. بنابراین برای سال اول 5100 دلار باید هزینه کنید اما برای سالهای دوم تا ششم 4100 دلار نیاز است.

  شهریه ی دانشگاه و دروس اخذی برای رشته ی دندانپزشکی 3500 دلار برای سال اول تحصیل میشود در صورتی که دروس به زبان انگلیسی آموزش داده شوند. اگر دروس به زبان روسی تدریس شوند هزینه به 2700 دلار برای سال اول تحصیل میرسد. هزینه ی زندگی و اقامت دانشجویان دندانپزشکی 800 دلار سالانه میشود. بنابراین برای سال اول 5300 دلار باید هزینه کنید اما برای سالهای دوم تا پنجم 4300 دلار نیاز است. برای مخارج دیگر از جمله معالجات پزشکی و درمان، حمل و نقل، مالیات، خوراک و پوشاک در حدود 1000 دلار باید پس انداز داشته باشید.

  هزینه زندگی در آذربایجان

  مخارج و هزینه‌های زندگی در این کشور یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید پیش از مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل به آن توجه کنید. هزینه‌های زندگی در این کشور، به سبک و روش زندگی شما بستگی دارد. کشور آذربایجان از کشور‌های ارزان قیمت برای زندگی است. شما می‌توانید هزینه‌های لازم برای زندگی در کشور آذربایجان را در ادامه مطالعه نمایید:

  نوع خدمت و یا کالا هزینه
  غذای یک نفر در رستوران ارزان قیمت 10 دلار
  هزینه رستوران دو نفر در رستوران‌های متوسط 40 دلار
  نوشابه 0.33 لیتری 0.76 دلار
  آب معدنی 0.33 لیتری 0.47 دلار
  بطری شیر یک لیتری 1.54 دلار
  یک کیلوگرم برنج 2.36 دلار
  دوازده عدد تخم مرغ 2.05 دلار
  یک کیلوگرم پنیر 5.96 دلار
  گوشت قرمز یک کیلوگرم 11.64 دلار
  هزینه حمل و نقل محلی 0.30 دلار
  یک کیلومتر تاکسی 0.60 دلار
  بنزین یک لیتر 0.93 دلار
  هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 500 دلار
  اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 271 دلار

  مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان

  • ارائه یک دعوتنامه از سوی دانشگاه پذیرفته شده
  • ضمانت نامه مالی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های اقامت این کشور
  • ارائه یک قطعه عکس و کپی پاسپورت
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • پرداخت هزینه‌های اداری شامل 20 دلار آمریکا می‌شود.

  شرایط تحصیل رایگان در آذربایجان

  شما می‌توانید از طریق دریافت بورسیه و همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. البته در کشور آذربایجان امکان تحصیل رایگان حتی در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد. در این کشور فقط دانشجویانی که از نظر علمی ممتاز هستند می‌توانند بورسیه تحصیلی شوند. در این صورت کشور آذربایجان تمام و یا بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان ممتاز را پرداخت می‌نماید.

  در صورتی که به تحصیل رایگان در کشور آذرربایجان تمایل داشته باشید باید مدارک پذیرش در دانشگاه مورد نظر را ارائه دهید. مهم‌ترین مدرک، بورسیه تحصیلی دریافت شده از سوی دانشگاه است. در غیر اینصورت شما موظف به پرداخت هزینه‌های تحصیل خود هستید. شاید برای شما این سوال مطرح شود که مزایا و معایب تحصیل در کشور آذربایجان چیست؟

  دانشگاه‌های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در آذربایجان

  تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های کشور آذربایجان به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. از مهم‌ترین این دانشگاه‌ها می‌توان به داتشگاه‌های نخجوان و باکو اشاره کرد. داشتن رزومه و سوابق تحصیلی قوی و همچنین نمرات ممتاز از جمله شرایط پذیرش در این دانشگاه‌ها هستند. بنابراین اگر دارای این شرایط هستید می‌توانید از بورسیه تحصیلی و همچنین کمک هزینه‌‌های تحصیل در کشور آذربایجان استفاده کنید. دولت آذربایجان در سال 2022 بورسیه تحصیلی فول فاند ارائه می‌دهد و متقاضیان با هر رزومه‌ای علمی می‌توانند در آن شرکت کنند.

     دانشگاه‌های ارائه دهنده بورسیه فول فاند
    ADA University
    Azerbaijan University of Languages
    Azerbaijan State Agricultural University
    Baku Slavic University
    Nakhchivan State Universit
    Baku State University
    Baku Engineering University
    Azerbaijan State Pedagogical University

  دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در آذربایجان

  بدون شک مورد تایید بودن مدرک دانشگاه از نظر وزارت بهداشت ایران یکی از مهم‌ترین معیار‌های انتخاب دانشگاه است. وزارت بهداشت ایران به صورت سالیانه مدارک دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. نتیجه اولیه این بررسی در نیمه اول سال تحصیلی میلادی اعلام می‌شود.

  سپس لیستی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران منتشر می‌شود. شما می‌توانید با مطالعه این لیست، از پایان و سرانجام مدرک تحصیلی خود اطلاعات کافی کسب کنید. علاوه بر این با انتخاب درست و هوشمندانه دانشگاه خود، از تلف شدن وقت و هزینه خود در کشور مقصد جلوگیری نمایید.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  شرایط بورسیه پزشکی در آذربایجان

  برای تحصیل پزشکی در یک کشور خارجی، از جمله آذربایجان شاید به فکر دریافت بورسیه از دانشگاه‌های این کشور افتاده باشید. در زیر قصد داریم این روش‌های دریافت بورسیه تحصیلی را برای افرادی که قصد تحصیل در کشور آذربایجان دارند توضیح داده و به این اشاره کنیم که، شما می‌توانند از دو روش بورسیه تحصیلی کشور آذربایجان را کسب کنید.

  بورسیه تحصیلی دولت آذربایجان

  این بورسیه در سال 2021 به کلیه دانشجویان در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پزشکی عمومی و فارغ التحصیلان ارائه می‌شود. تنها شرط اخذ این بورسیه تحصیل در کشور آذربایجان تحت نظارت وزارت خارجه است. آخرین مهلت ثبت نام جهت پذیرش در بورسیه تحصیلی آذربایجان در سال 2021، بیست و هشتم فوریه همین سال است.

  شما برای اخذ بورسیه تحصیلی نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای و یا ارائه مدرک زبان تافل و آیلتس ندارید. این بورسیه از طرف رئیس جمهور کشور آذربایجان تایید شده است. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی آذربایجان، وزارت خارجه موظف به پرداخت کلیه هزینه‌های تحصیل و زندگی شما می‌باشد. همه ساله بورسیه تحصیلی کشور آذربایجان به 400 نفر از دانشجویان اعطا می‌شود.

  پوشش مالی بورسیه تحصیلی آذربایجان

  بورسیه تحصیلی کشور آذربایجان در سال 2021 کاملا رایگان است و هزینه‌های زیر را برای دانشجویان بین المللی تامین می‌نماید:

  • پرداخت کامل شهریه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و سایر دوره‌ها
  • هزینه بلیط‌های پرواز متعلق به شرکت Round Airfare
  • پرداخت هزینه‌های مربوط به کلیه وعده‌های غذایی
  • اجاره بها و هزینه‌های برق مصرفی
  • هزینه بیمه درمانی
  • پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به ویزا و ثبت نام

  تحصیل پزشکی در آذربایجانمدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی آذربایجان

  شما برای اخذ بورسیه تحصیلی آذربایجان باید مدارک زیر را ارئه دهید:

  • فرم درخواست بورسیه تحصیلی
  • ارائه کپی دیپلم و یا مدارک تحصیلات دبیرستان یا دانشگاه قبلی
  • کپی پاسپورت
  • گواهی تایید سلامت عمومی
  • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
  • تسلط به زبان انگلیسی(این مورد اجباری نیست؛ اما داشتن آن یک مزیت است)

  شرایط آزمون بورسیه بین المللی 2021 در کشور آذربایجان

  آزمونی تحت عنوان آزمون برنامه بورس بین المللی(BISPT) وجود دارد. این آزمون در سال 2021 در تمامی مقاطع و دوره‌ها در کشور آذربایجان ارائه می‌شود. شما برای ثبت نام در این بورسیه نهایتا تا تاریخ 15 فوریه 2021 فرصت دارید. ارزش این بورسیه تحصیلی به صورت Full Funding است. مبلغ این بورسیه حدود 16000 دلار آمریکا است.

  این آزمون نوعی برنامه بورسیه تحصیلی برای کمک به دانشجویان ممتاز و برتر از سراسر جهان است. هدف اصلی این برنامه ایجاد و همچنین افزایش انگیزه دانشجویان برتر است. در این صورت دانشجویان بیشتر احساس استقلال مالی کرده و حس بسیار بهتری دارند. این برنامه با حل مشکلات مالی دانشجویان، نیاز مالی آن‌ها به وام دانشجویی را به صورت کامل برطرف می‌کند.

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  4 معیار صلاحیت آزمون برنامه بورس(BISPT)

  • در این آزمون، محدودیت ملیت و یا مقطع تحصیلی وجود ندارد و کلیه افراد می‌توانند در آن شرکت کنند.
  • شما باید برای شرکت در این آزمون باید علاوه بر ثبت نام در بورس تحصیلی BISPT برنامه را نیز ارسال نمایید.
  • شرکت در امتحان آنلاین BISPT و پرداخت هزینه لازم برای ثبت نام به ارزش 150 پوند(2 دلار آمریکا) نیز ضروری است.
  • دولت آذربایجان فقط بورسیه سال اول تحصیل شما را به صورت پول نقد، چک و همچنین انتقال حساب بانکی پرداخت می‌نماید. در صورتی که عملکرد شما در تمام مدت تحصیل مورد تایید این کشور باشد کلیه هزینه‌های تحصیل شما پرداخت می‌شود.

  مدارک و شرایط اخذ پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان دانشگاه دولتی است که در باکو تاسیس شده است و اولین دانشگاهی است که سیستم تحصیلی خاصی دارد و کار با کامپیوتر و اینترنت مشخصه ی اصلی سیستم آموزشی این کشور است. جهت تحصیل در این کشور باید 3 مرحله را پشت سر بگذارید. مرحله ی اول دریافت نامه ی قبولی از دانشگاه است.

  مرحله ی دوم دریافت ویزای تحصیل و مرحله ی سوم ارائه ی اطلاعات پرواز، مکان و مدت زمان اقامت به دولت و دانشگاه آذربایجان است. مدارک لازم برای اخذ نامه ی قبولی از دانشگاه از جمله کپی پاسپورت معتبر، باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنید و نمره ی قبولی بگیرید و سپس با توجه به رزومه ی تحصیلی رئیس دانشگاه آذربایجان برایتان نامه ی پذیرش ارسال میکند.

  پس از دریافت نامه ی قبولی از دانشگاه آذربایجان به سفارتخانه رفته و مدارک زیر را تحویل دهید:

  • اصل نامه ی دعوت از دانشگاه آذربایجان
  • پاسپورت معتبر ( تاریخ انقضای آن تا یک سال باشد)
  • شناسنامه ( صفحات شناسنامه به زبان روسی ترجمه شود)
  • برای هر ترم تحصیلی دروس تئوری و عملی باید اخذ کرد، چارت درسی را ضمیمه ی پرونده ی تحصیلی کنید و با توجه به مدت زمان تحصیل ( پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 سال) برای اقامت درخواست کنید و مکان زندگی را باید به شهرداری و پلیس گزارش دهید.
  • گواهی پزشکی مبنی بر اینکه بیماری ایدز یا هپاتیت ندارید ( به زبان روسی ترجمه شود)
  • 8 قطعه عکس به ابعاد عکس پاسپورت
  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  تحصیل پزشکی در آذربایجان

  کار پس از فارق التحصیلی پزشکی در آذربایجان

  شما میتوانید پس از اتمام دوره تحصیل پزشکی در آذربایجان در صورتی که قصد کار در کشورهایی مانند: انگلستان، کانادا و یا سوئیس را دارید، باید مدارک تحصیلی که از آذربایجان دریافت کرده‌اید را برای کار در این کشورها معادل سازی کنید. معادل سازی مدارک برای کار در این کشورها به این صورت خواهد بود که شما با گذراندن و شرکت در دوره‌های تحصیلی کشور مقصد اجازه کاردر این کشور را پیدا خواهید کرد.

  در صورتی که قصد کار در کشور آذربایجان را نیز داشته باشید می‌توانید از بین ارگان‌های دولتی و ارگان‌های خصوصی یکی را برای کار و فعالیت انتخب کنید. در صورت تمایل به کار با ارگان‌های خصوصی در کشور آذربایجان به این نکته توجه داشته باشید که کارفرمایی که قرار است شما را استخدام کند باید مورد تایید دولت آذربایجان باشند، تا شما بتوانید برای دریافت ویزای کار در آذربایجان  درخواست دهید.

  پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد کار در آذربایجان پس از تکمیل تحصیلات پزشکی خود را ندارید، بهتر است به فکر کار در کشورهایی مانند : مجارستان، چک و … باشید که نیازی به معادل سازی مدراک خود نداشته باشید.

  سوالات متداول درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

  دانشگاه های معتبر و برتر رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور آذربایجان کدام است؟

  ردیف نام دانشگاه
  1 Baku State University
  2 Azerbaijan University of Architecture and Construction
  3 Azerbaijan National Academy of Science
  4 Azerbaijan State Oil Academy
  5 Baku Music Academy
  6 Azerbaijan National Conservatoire
  7 Azerbaijan Technical University
  8 Nakhchivan State University
  9 Khazar University

  دریافت اقامت آذربایجان از طریق تحصیل چگونه است؟

  دریافت اقامت کشور آذربایجان از طریق تحصیل امکان پذیر نیست و شما اگر می‌خواهید پس از اتمام تحصیل در این کشور اقامت کنید باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا سرمایه گذاری تبدیل کنید.

  هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور آذربایجان چقدر است؟

  برای سال اول 5100 دلار باید هزینه کنید اما برای سالهای دوم تا ششم 4100 دلار نیاز است.

  هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آذربایجان چقدر است؟

   برای سال اول 5300 دلار باید هزینه کنید اما برای سالهای دوم تا پنجم 4300 دلار نیاز است.

  شرایط تحصیل در رشته پزشکی کشور آذربایجان چگونه است؟

  • باید حداقل نمره 15 در دروس علوم طبیعی ( فیزیک شیمی زیست شناسی) کسب کرده باشید. هم چنین داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی لازم و ضروری است و متقاضی می بایست حداقل نمره 5 آیلتس و یا نمره 4 تافل کسب کرده باشد.
  • یکی از قوانین دانشگاه های آذربایجان این است که قبل از شروع کلاس ها می بایست کل مبلغ شهریه را پرداخت نمایید.
  • بعد از انجام تمام مراحل و پرداخت هزینه ها باید یک چکاپ انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیستید.

  شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور آذربایجان چگونه است؟

  در دروس فیزیک، شیمی و زیست دبیرستان نمرات خوبی کسب کرده باشید. حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در رشته دندان پزشکی 15 می باشد. از دیگر شرایط آن تسلط کافی به زبانهای خارجی است. در صورتی که مدرک معتبر زبان انگلیسی نداشته باشید می توانید در کلاس های آمادگی زبان خود دانشگاه ها شرکت نمایید.

  مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور آذربایجان چند سال است؟

  تحصیل پزشکی در کشور آذربایجان 6 سال طول خواهد کشید.

  مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آذربایجان چند سال است؟

  تحصیل در رشته دندان پزشکی 5 سال طول می کشد. 

  شرایط کار دانشجویی در کشور آذربایجان حین تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی چگونه است؟

  شما می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. ساعات کار شما, 30 تا 35 ساعت در هفته می باشد.

  هزینه زندگی برای دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور آذربایجان چقدر است؟

  هزینه زندگی و اقامت دانشجویان 800 دلار سالانه میشود.

  مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشکده های پزشکی کشور آذربایجان چیست؟

  پاسپورت، کپی دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی، ترجمه شده مدارکتان، مدرک زبان و چند قطعه عکس 3*4 شخصا و حضورا به دانشگاه تحویل دهید.

  مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشکده های دندانپزشکی کشور آذربایجان چیست؟

  پاسپورت، مدرک دبیرستان و یا مدرک کارشناسی، ریز نمرات، مدرک آیلتس و یا تافل ( با نمره 5 آیلتس و 4 تافل)، و چند قطعه عکس 3*4 با پس زمینه قرمز مات می شود.

  پس از دریافت نامه قبولی از دانشگاه کشور آذربایجان در رشته پزشکی و دندانپزشکی, مدارک لازم برای تحویل به سفارتخانه چیست؟

  • اصل نامه دعوت از دانشگاه آذربایجان
  • پاسپورت معتبر ( تاریخ انقضای آن تا یک سال باشد)
  • شناسنامه ( صفحات شناسنامه به زبان روسی ترجمه شود)
  • برای هر ترم تحصیلی دروس تئوری و عملی باید اخذ کرد، چارت درسی را ضمیمه پرونده تحصیلی کنید و با توجه به مدت زمان تحصیل ( پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 سال) برای اقامت درخواست کنید و مکان زندگی را باید به شهرداری و پلیس گزارش دهید.
  • گواهی پزشکی مبنی بر اینکه بیماری ایدز یا هپاتیت ندارید ( به زبان روسی ترجمه شود)
  • 8 قطعه عکس به ابعاد عکس پاسپورت

  ارائه ی مدارک لازم به سفارت اجباری است اگر می خواهید از طریق قانونی وارد کشور آذربایجان شوید و حتما باید شهریه ی سال اول دانشگاه را پرداخت کنید و رسید واریزی را ضمیمه کنید تا دانشگاه و دولت اجازه ی اقامت به شما دهند.

  295 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان در 2022

  1. طاها گفت:

   سلام وقت بخیردانشگاه خزر پزشکی داره؟هزینه هم لطف میکنید

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    خیر دانشگاه خزر باکو رشته پزشکی و دندان نداره.

  2. رضا گفت:

   سلام وقت بخير ايا تحصيل دندانپزشكي در باكو مورد تاييد ايران و اروپا هست يا خير؟ و هزينه تحصيل سالي چقده؟ محدوديت سني داره يا نه؟ ممنون از لطفتون

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت بخیر
    دانشگاه های جمهوری آذربایجان مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت کشورمان نمی باشد.البته عموما سطح علمی پایینی دارند.
    هزینه تحصیل بسته به رشته و دانشگاه، حدودا بیش از 500 دلار در سال می باشد و محدودیت سنی ندارد.

  3. hamed گفت:

   با سلام. دانشگاه علوم پزشکی باکو دانشکده ای ندارد که کلا به زبان انگلیسی تدریس بشه؟
   دیگه لازم نباشه یکسال زبان ترکی رو یاد بگیریم و با ارایه مدرک ایلتس مستقیم وارد دانشکده بشیم؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام و وقت خوش
    دانشگاه هایی هستند که به زبان انگلیسی دروس را ارائه می دهند، اما سطح علمی و رنکینگ پایینی در بین دانشگاه های جهان دارند و مورد تایید بسیاری از کشور ها نمی باشند.

  4. مهدی گفت:

   سلام‌ببخشید ایا مدرک دانشگاه خزر باکو در ایران ارزش دارد؟

   1. مشاور مهاجرت گفت:

    سلام
    بله مدرک دانشگاه خزر باکو مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2017-2018 بوده است اما تنها در رشته های غیر پزشکی مانند اکثر مهندسی ها.

  5. Nafis گفت:

   سلام وقت بخیر.
   زمان دقیق ثبت نام دانشگاه های پزشکی در باکو کیه؟
   و هزینه سالانش در این رشته چقدره؟؟و آیا خوابگاه هم میده با همین هزینه یا هزینه خوابگاه جداس؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخير پذيرش دانشگاه در هر جای دنيا از جمله باكو ترم پاييز می باشيد و هزينه خوابگاه از هزينه دانشگاه جدا می باشد.

   2. محدثه گفت:

    آیا دانشگاه خزر مورد تایید ایران هست؟

    1. مهدی کیوانی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     متاسفانه امسال مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  6. معصومه گفت:

   سلام دختر من ۱۹ ساله است و قراره که امسال در اذر بایجان پزشکی بخونه میخواستم بدونم اگر بخواد کار کنه چه کارهایی اونجا وجود داره و شرایطش چی هست در ضمن ما ترک اذربایجان هستیم و اذری رو تا حد خیلی زیادی مسلط هستیم اگر ممکنه سریع پاسخ بدین

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست عزيز در خصوص اين مساله كارهای دانشجويی قابل دسترس هستند، اما كار دولتي نخواهد بود.

  7. مهدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای رشته دندانپزشکی میخواستم بدونم شرط سنی داره ؟
   و اینکه تاریخ ارسال مدارک کی هست ؟
   من خودم آذری هستم

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست عزیز ارسال مدارک قانونا قبل از شروع ترم باید باشد و‌ محدودیت سنی لحاظ نشده است.

  8. سعید فرشباف گفت:

   سلام، آیا در پذیرش رشته دندانپزشکی شرایط سنی وجود دارد؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام محدوديت سنی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور لحاظ نشده است.

  9. مهدی گفت:

   سلام وقت بخیر. من نمره ی خوبی رو در درسهای فیزیک شیمی و زیست دبیرستان کسب نکردم. نمرم کم تر از 15 بود. امکان داره با این شرایط بتونم برای رشته ی دندان پزشکی در آذربایجان پذیرش بگیرم؟ فقط خواهشا سریع جواب بدین. ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دوست عزیز در خصوص رشته انتخابی شما جهت پذیرش در کشور آذربایجان محدودیتی لحاظ نشده است.

  10. مرتضی گفت:

   سلام برای تحصیل در آذربایجان باید امتحان ورودی داد ? برای پزشکی و دندانپزشکی میخوام اقدام کنم و معدلم پایینه در حد12

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام جهت پذیرش در دانشگاه کشور مربوط نیاز به امتحان ورودی نخواهید داشت.

  11. علی گفت:

   سلام خسته نباشید هزینه تحصیل بزشکی در کشور آذربایجان سالیانه چقدر است؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام هزینه تحصیل در شاخه پزشکی در کشور آذربایجان از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برآورد می‌شود.

  12. آرمان گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان نیازی به آزمون ورودی نیست آیا؟
   این هزینه هایی که تو متن گفتید برای دانشگاه های دولتی هست یا خصوصی؟
   با تشکر زمانی که میذارید

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر هزینه های ذکر شده بصورت کلی می‌باشد و درخصوص پذیرش در دانشگاه محدودیت سنی و آزمون ورودی ندارد.

  13. yashar گفت:

   سلام
   ببخشید شرایط تحصیل در اذربایجان برای دندانپزشکی رو میخواستم بدونم
   هزینه ی تحصیلیش چقدره سالانه

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در کشور مربوطه از ۱۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار برآورد می‌شود و بدون محدودیت سنی می‌باشد.

  14. koorosh گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجو روسیه ام بخاطر هزینه های سنگین میخوام برم یه کشور دیگه برا پزشکی 28 سالمه لیسانس دارم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما می توانید جهت هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه در مالزی و ترکیه شرایط پذیرش مطلوب تری را به دنبال داشته باشید.

  15. سينا گفت:

   سلام با عرض ادب و احترام
   ببخشيد من در سايت ها خوندم كه مدرك پزشكي و دندان پزشكي باكو ايران قبول نداره چطور ميشه قبولش كنن؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بعد از گذراندن دوره تحصیلی می بایست در آزمون علوم پایه بر اساس منابع تئوری و امتحانات عملی ایران شرکت کنید و مدرک خود را معادل سازی و تایید نمایید.

  16. طاهر گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط معدل برای رشته دندانپزشکی باکو باید چند باشه ؟
   زمان ثبت نام وزبان ترکی به درد میخوره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام بر شما معدل جهت تحصیل در رشته مورد نظر زیر ۱۵ نباید باشد، پذیرش در سمتامبر بدون آزمون ورودی می باشد.

  17. سودا گفت:

   سلام میشه شرایط تحصیل هزینه تحصیل برای رشته پزشکی تو باکو رو بگین

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام بسته به دانشگاه و همچنین محل اقامت از 3000 دلار به بالا است، تحصیل پزشکی در باکو محدودیت سنی ندارد و بدون آزمون ورودی می باشد، اما مورد تایید ایران نمی باشد.

  18. bita گفت:

   سلام خسته نباشید
   عذر میخوام من میخواستم در مورد شرایط تحصیل دندان پزشکی در کشور باکو بپرسم
   در مورد هزینه های پرداختی و اینکه شامل چه چیز هایی این هزینه میشه؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در باکو بدون آزمون ورودی و محدودیت سنی پذیرش انجام می‌شود و هزینه های تحصیل از ۱۵۰۰ دلار به بالا می باشد.

  19. sina گفت:

   سلام من میخواستم برا رشته دندان برم آذربایجانمعدلمم 19.30 هس ولی با مورد تایید نبودن دانشگاهاش از نظر وزارت بهداشت مشکل دارم
   میشه یه توضیح کامل بدید یا سایتی معرفی کنید که چطور میشه تاییدیه وزارت بهداشت رو گرفت

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام وقت بخیر شما بعد از اتمام کورس تحصیلی می توانید با قبولی در آزمون های علوم پایه تاییدیه مدرک خود را دریافت نمایید.

  20. Sahel گفت:

   با سلام وقت بخیر ،من رشته دبیرستانیم علوم انسانی بوده و لیسانس جغرافیا هستم میخاستم بدونم میتونم برا رشته دندانپزشکی ثبت نام کنم تو آذربایجان یا اول باید دروس پایه زیست ،شیمی…رو اینجا پاس کنم ؟ممنون میشم از راهنماییتون💐🙏🏻

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام علاوه بر اینکه کشور آذربایجان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت قرار نگرفته اما مدرک پایه دیپلم و پیش دانشگاهی شما بایستی علوم تجربی باشد.

  21. مسعود گفت:

   من 30 سالمه.معدل دیپلم 10 پیش دانشگاهی 15/5 و لیسانس روانشناسی هم 15/70 است.دیپلمم انسانی هست.میخوام پزشکی باکو بخونم.اگر پزشکی باکو مورد تایید اروپا و امریکا و اسیا باشه همین هفته بعد میام.سپاس عزیز

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام دانشگاه های باکو از نظر رنکینگ جهانی مورد تایید بسیاری از کشور ها قرار گرفته نشده اند و رتبه ی مطلبی را دریافت نمی کنند.

  22. tara گفت:

   سلام خدمت شما یه سوال داشتم

   اونم اینکه تحصیل دندون پزشکی تو باکو بدون کنکور امکان پذیره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش دانشگاه های باکو بدون آزمون ورودی ارائه میگردد.

    1. AREFEH...TÜRK گفت:

     سلام من 18سالمه و دیپلم تجربی با معدل 18/67 دارم. من اهل ارومیه ام و مشخصاً تُرکی رو کامل بلدم مدرک تافل و آیلتس ندارم ولی الآن دارم میخونم و در مقطع Connect هستم آیا این برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟
     و تا کدوم ماه (به ماه های تقویم شمسی) میتونم پذیرش بگیرم؟
     و از چه طریقی باید اقدام به اخذ پذیرش کنم؟
     بی زحمت کامل جواب بدید و سریع ممنون…

     1. مهدی کیوانی گفت:

      با سلام
      برای تحصیل در آذربایجان بسته به زبان تحصیل انتخابی باید مدرک زبان را ارائه دهید.

  23. سیاوش گفت:

   سلام وقت بخیر تحصیل در اذربایجان مدرک زبان میخواد؟به اذری هزینه ها کمتره؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام هزینه ها در آذربایجان از 1500 دلار به بالا بر آورد میشود و ضمنا بدون محدودیت در ارائه مدرک زبان پذیرش صورت میگیرد.

  24. سمیه گفت:

   سلام خسته نباشید من اذری زبان هستم و نمیخوام وقت بذارم برا زبان به همین دلیل اذربایجان رو انتخاب کردم چه شرایطی داره برا ورود ؟ ایا بدون ازمون و کالج میتونم برم ؟هزینه موسسه شما چقدره برا این کار؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش در داتشگاه های آذربایجان بدون محدودیت در خصوص مدرک زبان می باشد و پذیرش به صورت مستقیم بدون آزمون ورودی قابل اجرا می باشد.

  25. Maryam گفت:

   ببخشید زمان ثبت نام دانشگاه های آذربایجان کیه؟

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام براساس سیستم آموزشی سراسر جهان و شروع ترم تحصیلی سپتامبر مسلما قبل از شروع ترم بایستی اقدام به اپلای و چذیرش نمائید.

  26. Maryam گفت:

   سلام وقت بخیر . اگه مدرک زبان نداشته باشیم نمیتوانیم ثبت نام کنیم ازمون ورودی نداره

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام پذیرش در دانشگاه های آذربایجان بدون آزمون ورودی و بدون محدودیت در خصوص مدرک زبان می باشد.

  27. طاهر گفت:

   سلام ببخشید تحصیل به زبان اذری هزینش چقدره؟ به انگلیسی چطور

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام کورس تحصیلی بر اساس زبان متغیر نمی باشد و به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

  28. mohammad گفت:

   شرایط دندان یا دارو در اذربایجان برا تحصیل رو محبت میکنین

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام با گذراندن یک دوره ی پیش پذیرش مماس بر پایه زبان می توانید پذیرش را بدون محدودیت سنی دریافت نمائید .

  29. پارسا گفت:

   سلام برادر من ۲۱سالشه ومیخوادبرای تحصیل دندانپزشکی آذربایجان اقدام کنه معدل کلش ۱۵ ایامیتونه ؟و اینکه بعدازاتمام تحصیل باتوجه به اینکه دانشگاه باکو موردتاییدوزارت بهداشت نیست چیکاربایدبکنه

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام شما می توانید بدون محدودیت در مدرک زبان در دانشگاه دندان پزشکی این کشور پذیرش شوسد، ضمن اینکه جهت تاییدیه مدرک می توانید قبولی در آزمون علوم پایه را دریافت کنبد

  30. اصغری گفت:

   با عرض سلام و وقت بخیر
   بنده معدل کل دیپلمم 17/27و معدل پیش دانشگاهی 13/94هست.مدرک زبان هم ندارم با این شرایط میشه پزشکی یا دندانپزشکی در آذربایجان پذیرش شد؟احتممال پذیرش چقدره؟؟؟ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام در جهت پذیرش دانشگاه های آذربایجان مستلزم ارائه ی مدارک خاصی نمی باشید و می توانید پذیرش تجصیلی را به راحتی دریافت کنید.

  31. Shaghi گفت:

   سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ک اون هزینه ی تحصیلی ماهیانه است یا سالانه؟ و اون آزمون علوم پیایه ای ک باید بدیم ایران قبول کنه کجا باید بدیم؟ ممنون

   1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

    سلام هزینه تحصیل سالیانه بر اساس مقطع و رشته ی تحصیلی 1500 تا3500 دلار در سال می باشد و جهت تاییدیه برای آزمون علوم پایه بایستی به سازمان مراجعه نمائید.

   2. marym گفت:

    سلام خسته نباشید با 250میلیون میشه پذیرش دندون گرفت و بعد از اون با کار از پس هزینه بر اومد ایلتس 6.5دارم

    1. مهدی کیوانی گفت:

     با سلام و احترام
     هزینه تحصیل در آذربایجان سالانه حدود 3000-4000 دلار در سال است.

  32. علی بی گفت:

   سلام خدمت شما
   بنده و همسرم میخواییم برای تحصیل به باکو بریم که بنده پزشکی و همسرم رشته حقوق خواستم ببینم که اگر ما در دوران تحصیل در باکو بچه دار بشیم آیا میشه برای فرزندمون تابعیت باکو رو گرفت این رو هم بگم که ما اهل اردبیل هستیم و از نظر زبان و فرهنگ خیلی نزذیک به مردم باکو هستیم

   1. مشاور مهاجرتی گفت:

    سلام
    تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که تحت قوانین این کشور مستنداتی را ارائه دهید و بعد درخواست تابعیت بدهید.

  33. هانیه گفت:

   سلام, معدل دیپلم من زیر15هست ایامیتونم دندان پزشکی اذربایجان قبول بشم؟ ازمون ورودی دانشگاه شرکت کنم معدل شرط نیس؟

   1. مشاور مهاجرتی گفت:

    سلام
    برخی دانشگاه ها شرط معدل را دارند اما برخی دیگر نیز شرایط از جمله آزمون ورودی را برگزار می کنند که بسته به هر دانشگاه متفاوت خواهد بود.

  34. Monir گفت:

   سلام خسته نباشید.. آیا دانشگاه مورد تایید ایران هست یا نه؟ هم اینکه شهریه رو بصورت کامل باید پرداخت کنیم یا به دو قسمت هم میشه تقسیم کرد و پرداخت کرد؟

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    خیر دانشگاه های آذربایجان در لیست وزارت بهداشت مربوط به سال 2019-2020 نیست.
    معمولا شهریه را اول سال پرداخت می کنید.

  35. ميريخربووبم گفت:

   چطور ميتونم تماس بگيرم باهاتون چن تا سوال درمورد دانشگاه باكو داشتم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    با سلام
    دفتر شیراز (مرکزی): ابتدای ستارخان از سمت مطهری ، بین کوچه ۱۷ و ۱۵ ، ساختمان شروین ، طبقه همکف
    تلفن: 07136490779 – 07136490987

  36. سودا گفت:

   با سلام-بنده دوره کارشناسی پرستاری و طرح کارآموزی 2 ساله خودرا در ایران گذرانده ام.برای ادامه تحصیل در کشور آذربایجان یا ترکیه چه دانشگاه یا رشته ای را برای ادامه تحصیل معرفی می کنیدکه موردتایید وزارت علوم ایران نیز باشه.آشنایی کامل با زبان ترکی آذری هم دارم. سپاسگزارم

   1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

    سلام، با توجه به شرلیط شما، ترکیه را پیشنهاد می دهم.

  37. مرتضی گفت:

   سلام میخواستم ببینم آیا با معدل کمتر از ١۵هم میشه در رشته دندان پزشکی در باکو تحصیل کرد یا خیر ؟
   وسوال دوم مدرک زبان الزامی هست یا نه
   ؟

   1. مشاور مهاجرتی گفت:

    سلام
    تنها در برخی دانشگاه ها این امکان وجود دارد و الا خیر.
    داشتن مدرک زبان نیز به روند آموزش تان کمک شایانی می کند.

  38. Maryam گفت:

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه های ترکیه از نظر سطح علمی بالاتر هستند یا آذربایجان؟(برای رشته پزشکی)
   و اینکه با توجه به روابط نه چندان خوب ترکیه با آمریکا،مهاجرت تحصیلی به آمریکا از راه تحصیلی با مدرک ترکیه راحت تره یا آذربایجان؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    بسته به زبان تحصیلی مورد نظر شما هر یک از دانشگاه های کشور های ذکر شده می تواند برای شما مناسب باشد. اگر دانشگاه تحصیلی انتخابی شما طرف قرار داد با دانشگاه آمریکایی باشد، امکان انتقال دانشجویی برای شما وجود دارد.

  39. صبا گفت:

   سلام ، وقتتون به خیر
   ببخشید پذیرش رشته ی پزشکی محدودیت سنی داره ؟
   و اینکه با دیپلم ریاضی میشه برای پزشکی ثبت نام کرد ؟
   زبان انگلیسی هم کامل بلدم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    امکان اقدام با توجه به معدل و نمرات ما برایتان وجود دارد.

  40. سیما گفت:

   سلام بنده دکتری دامپزشکی دارم و لیسانس حقوق.دلم میخواد در اذربایجان پزشکی بخونم معدل دیپلم بنده ۱۸.۶۳ بود…زبان انگلیسی م خوب هست اما مدرک ندارم.چه راهی به بنده پیشنهاد میکنید.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان بسته به زبان تحصیل باید مدرک زبان را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

  41. سارا گفت:

   لطفا اطلاعاتتون رو آپدیت کنید مدرک باکو رو خیلی از کشورا قبول دارن میتونید از سایت های مورد تایید هر کشور ببینید برای مثال anabin که برای آلمانه و دانشگاه طب باکو هم h+ ذکر شده یعنی کاملا تاییده شهریه هم 4000 دلار سالیانس محدودیت سنی نداره ولی شرط معدل داره و برای ورود هم مصاحبه دارید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام ممنون از اطلاع رسانی شما

   2. ...TÜRK... گفت:

    کاملا درسته یکی از فامیلای ما اونجا دندانپزشکی خونده و برگشته الآن هم ایران دندانپزشکی میکنه بدون هیچ مشکلی

    1. مهدی کیوانی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     در صورتیکه دانشگاه تحصیلی شما مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد، می توانید در ایران طبابت کنید.

  42. علی گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
   برای قبول شدن در رشته ی دندانپزشکی با معدل زیر ۱۵ میتوان در باکو و دانشگاه معتبر که مورد قبول کشورهایی مانند آلمان و آمریکا باشد تحصیل کرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و وقت بخیر
    برای شرکت در دانشگاه مورد تایید در باکو باید معدل و ریز نمرا تشما بالای 15 باشد.

    1. ملیکا گفت:

     سلام مدرک دانشگاه های علوم پزشکی باکو برای رشته ی پزشکی و دندان پزشکی در ایران و اروپا معتبر هست ؟یعنی برای بازگشت در آینده به ایران که با مشکل مواجه نمیشن؟

     1. مهدی کیوانی گفت:

      سلام
      متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  43. سمانه گفت:

   کدوم دانشگاه پزشکی آذر بایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایرانه؟!

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقت بخیر
    متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های پزشکی آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  44. کیمیا گفت:

   سلام…مدرک پزشکی و دندانه آذربایجان رو کشور های اروپایی قبول دارن؟چون متوجه شدم نوشتین که تو ایران مورد قبول نیست

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    بله در اکثر کشور های اروپایی با رعایت مواردی به رسمیت شناخته شده است.

  45. Mohsen.m گفت:

   سلام مدرک دندان
   پزشکی آذربایجان رو کدوم کشور ها قبول دارند

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    هر کشور برای مقبولیت مدارک تحصیلی سایر کشور ها الزامات مربوط به خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان مادر ارتباط باشید.

  46. رحیم گفت:

   باسلام

   خسته نباشید میخواستم بدونم شهریه دندانپزشکی دانشگاه آذربایجان باکو درطی یک سال چقدرخواهدشد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    هزینه تحصیل دانشگاه های پزشکی آذربایجان حدود 4000 دلار در سال است.

  47. nasrin گفت:

   سلام
   برای دانشگاه طب آذربایجان معدل جمع کل سه درس فیزیک ،شیمی وزیست نباید کمتر از 15باشد .یاهریک از دروس ؟نمره زیست 19.75 شیمی 16 وفیزیک 14.25دارم ممنون از راهنمایی شما

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام
    برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان معدل و ریزنمرات شما باید در حد مشخص شده باشد. و امکان اقدام برای شما نیز وجود دارد.

  48. ELHAM گفت:

   سلام .یه سوال داشتم از خدمتتون. من اگه دندانپزشکی رو تو آذربایجان بخونم به من اجازه کار میدن؟ ؟؟؟و درآمد دندانپزشکی مثل ایران خوبه؟ ؟؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    اگر بتوانید در آذربایجان کار پیدا کنید می توانید در این کشور بمانید و شروع به کار کنید.

  49. نفیس گفت:

   سلام ایا برای تحصیل دندانپزشکی شرایط سنی هم داره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    تحصیل در آذربایجان بسته به دانشگاه انتخابی دارد. به طور معمول اکثر دانشگاه های اذربایجان محدودیت سنی ندارد.

  50. فرزاد گفت:

   سلام خسته نباشید. من میخوام پذیرش پزشکی از یکی از دانشگاه های آذربایجان یا گرجستان یا روسیه رو برای همسرم بگیرم. ایشون سیتیزن کانادا هست، 49 سال داره و لیسانس راه و ساختمان. امسال دیپلم کانادا رو هم گرفته که بتونه برای پزشکی پذیرش بگیره. براش مهم هم نیست که دانشگاه مورد تایید ایران باشه. لطف میکنید من رو راهنمایی بفرمایید. با تشکر

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    بله همسر شما می توانند با توجه به شرایط سنی خود برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی روسیه اقدام نمایند.

  51. Saba گفت:

   با سلام أيا مصاحبه در دانشگاه باكو مهم است ؟ اگه تو مصاحبه خوب جواب نديم ايراد ميگيرن ?معدل كل هم 17:86 هست

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شرایط ارزیابی شما بیشتر منوط به رزومه علمی و مدرک زبان شما است.

  52. مسعود احمدپور گفت:

   باسلام
   موارد بالا که ذکر کردین برای دانشگاه دولتی نخجوان هم شامل میشود؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    قیمت دانشگاه نحجوان نیز حدودا همین مقدار است. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

  53. nima گفت:

   اسلام
   وقت بخیر
   چندتا سوال دارم
   ۱. میخواستم برای تحصیلی برای آذربایجان اقدام کنم، آیا مدارک دانشگاهی آذربایجان به شکلی هست که بتونم بعدش به راحتی برای آمریکا اقدام کنم ؟
   ۲. از لحظه ی ورودم به شکل تحصیلی، چه مدت طول میکشه و چه کارایی باید انجام بدم تا شهروندی رو بگیرم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    برای ادامه تحصیل یا کار در آمریکا در ابتدا باید مدارک تحصیلی شما مورد تایید قرار بگیرد که برای این کار باید در آزمون شرکت نمایید.لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

  54. ثنا گفت:

   سلام بلد بودن زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته پزشکی در باکو اجباریه؟
   شرایط معدل چطوره ؟
   ایا درسته که میگن با خوندن دو سال پایانی رشته پزشکی در ترکیه دیگه نیازی به دادن امتحان علوم پایه برای تایید و اخذ مدرک در ایران نیست ؟
   البته در مورد دانشگاه مورد تایید ایران
   ممنوم میشم زود تر جواب بدین

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    ارائه مدرک زبان بسته به زبان تحصیل انتخابی شما دارد. در صورتیکه در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه تحصیل کنید، مدارک تحصیلی شما معتبر است.

  55. Ayda گفت:

   سلام هزینه رشته مامایی درترکیه و باکو سالانه چقدر هست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    هزینه تحصیل در دانشگاه های باکو و آذربایجان از موسسه به موسسه دیگر تفاوت دارد.

  56. علیرضا مجیدی گفت:

   سلام خسته نباشید مخاستم درمورد تحصیل پزشکی ودندان پزشکی در نخجوان آذربایجان سئوالی داشته باشم آیا مدرک پزشکی ودندان پزشکی دارای اعتبار در ایران است یا خیر یا تبدیل آن چگونه است متشکر از لطفتون

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    متاسفانه هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  57. ع.م گفت:

   سلام و خسته نباشید
   یه سوال بعد از دریافت مدرک از جمهوری آذربایجان آیا میتوانیم در ایران ادامه تحصیل یا کار کنیم؟؟
   همچنین در کشور های خارج مثل ترکیه یا سایر کشور ها آیا مدرک دندان پزشکی و پزشکی این دانشگاه ها را قبول می‌کنند!؟؟
   لطفا زود پاسخ دهید با تشکر

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  58. علی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده معدل کل دیپلمم ۱۶ هست ولی معدل کتبیم ۹ هست دروس اختصاصی دبیرستانم رو با نمرات ۱۱ و ۱۲ قبول شدم آیا میتونم برای دندانپزشکی آذربایجان پذیرش بگیرم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    برای تحصیل در دانشگاه پزشکی آذربایجان باید معدل و ریز نمرات شما بالای 15 باشد.

  59. Pourya گفت:

   ببخشید من پوریا هستم میخواستم بدونم میشه بدون آزمون ورودی و کنکور در دانشگاهای آذربایجان برای دندانپزشکی تحصیل کرد و اگر بشه چجوریه و هزینه اش چقدره سالیانه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    بله، شما می توانید با توجه به رزومه علمی خود برای تحصیل پزشکی در آذربایجان اقدام نمایید.در ابتدا باید در یک سال دوره آمادگی شرکت نمایید.

  60. فرزانه گفت:

   درود بر شما
   دختر من امسال دیپلم گرفته در مدرسه فرزانگان با معدل کل ۱۹/۱۹ ولی به یک سری دلایل در ایران در رشته پزشکی و دارو قبول نشد در صورتی که در آذربایجان پزشکی یا دارو بخواند و به ایران بازگردد در علوم پایه چه نوع آزمون باید بده و چند درصد احتمال پذیرش توسط وزارت علوم ایران وجود داره قابل ذکره نمره ایلس هم ۶/۵ رو داره و دیپلم زبان کیش رو هم داره

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    لطفا در نظر داشته باشید که متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های اذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  61. Maeede گفت:

   سلام خسته نباشيد
   واسه تحصيل در رشته پزشكي اذربايحان بهتر هست تا يا گرجستان???

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    انتخاب گزینه بهتر نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط شما دارد. لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

  62. فرخ گفت:

   سلام
   من پسر هام دو قلو هستند و الان دو ساله که ترکیه هستند ولی از امتحان یوس نتیجه ای نگرفته اند و امسال دیگه ناامید شدم. هردو تجربی خوندن و معدل بالای 18.5 دارن. به خاطر سربازی ایران هم نمیتونن برگردن با توجه به فرصتی که باقی مونده برای پذیرش پزشکی دانشگاه های آذربایجان چیکار باید بکنیم و مدارک اولیه چیه؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای تحصیل پزشکی در آذربایجان نیازی به قبولی در آزمون ورودی نیست و معدل و ریز نمرات دیپلم کفایت می کند.

  63. رضا گفت:

   میشه با مدرکش تو خود آذربایجان یا دیگر کشورها مثل کانادا و ایالات متحده طبابت کرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به دانشگاه انتخابی شما ممکن است مورد تایید کشور های دیگر باشد.

  64. عسل گفت:

   سلام. من زیستم خیلی عالیه طوری که کنکور ایران رو همیشه بالای ۸۰ میزنم. متاسفانه نمره سال سوم دبیرستانم اصلا خوب نیس و دلیلش اینه که به دلیل مشکل شخصی کل نیم سال سال سومم رو خراب کردم. البته معدل کلم بالای ۱۵ هس
   من یسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم ایا ترجمه مدرک لیسانسم کافیه یا باید ایلتس بگیرم ؟
   درمورد شهریه ۳۵۰۰ دلار در سال؟ در مورد مدرک ترکیه بهتره یا باکو؟ لطفا و خواهشا کمک کنید. ۲۷ سال دارم شرط سنی که نداره ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    خوشبختانه محدودیت سنی وجود ندارد. مدرک زبان انگلیسی بین المللی ارائه دهید و مدرک تحصیلی شما کفایت نمی کند و برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه که رتبه و رنکینگ خوبی نیز دارند، باید در ازمون ورودی پذیرفته شوید.

  65. فرشته گفت:

   سلام وقت بخیر، ببخشید من سال اول دندان رو در روسیه گزروندم،
   سوال اول:
   میتوانم انتقالی بگیرم‌به دانشگاههای دندانپزشکی باکو؟
   سوال دوم:
   کدام دانشگاه رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی داره؟
   ممنونم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای انتقالی بین دانشگاه ها باید طرف قرار داد یکدیگر باشد و الزامات مورد نیاز هر دو دانشگاه را برآورده نمایید.

  66. رز گفت:

   باسلام
   از مقطع لیسانس ایران میتوانیم پزشکی باکو بخوانیم؟
   ۲.نمرات فیزیک وشیمی دبیرستان من زیر ۱۵ هستند ایا باز هم میتوانم برای پزشکی اقدام کنم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در دانشگاه پزشکی آذربایجان باید معدل و ریز نمرات دیپلم شما بالای 15 باشد. همچنین باید از طریق مدرک دیپلم خود اقدام نمایید.

  67. سعید رضائی گفت:

   احسن به مشاور جوان و پر انرژی که با اشراف و اطلاعات کامل به سوالات جواب می دهد.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و عرض ادب
    ممنون از نظر و لطف شما

  68. سارا گفت:

   سلام. میخواستم بدونم تحصیل دندانپزشکی در باکو به زبان انگلیسی برای کشورهای دیگر معتبر است؟ یعنی میشه با مدرک دندانپزشکی عمومی در کشورهای اروپایی تخصص گرفت؟ و امکان کار به عنوان دندانپزشک بعد از تحصیل وجود دارد؟
   مدارک و معدل باید چقدر باشد؟؟ شرط سنی دارد؟ ایلتس چند میخواهد؟ مدارک باید از چه طریق ارسال شود؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بسته به دانشگاه و کشور هدف شما دارد. در صورتیکه مورد تایید کشور هدف باشد می توانید برای ادامه تحصیل و یا کار اقدام نمایید.

  69. علی گفت:

   سلام
   من دانشجوی دندانپزشکی سال ۴ اوکراین هستم ایا امکان دارد برای ادامه تحصیل به دانشگاه علوم پزشکی اذربایجان انتقال گرفته و از سال ۴ دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی اذربایجان ادامه تحصیل دهم. تمام نمراتم ۴ یا ۵ می باشند. ممنون میشوم پاسخ بدهید

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    در صورتیکه دانشگاه های شما طرف قرارداد یکدیگر باشد می توانید با رعایت الزامات این کار را انجام دهید.

  70. ایمان گفت:

   سلام من 30سالمه کارشناس پرستاری هستم امکان تحصیل در رشته پزشکی رو دارم؟
   باتشکر

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    شما می توانید با توجه به نمرات دیپلم خود اقدام نمایید.لطفا در نظر داشته باشید دانشگاه های آذربایجان هیچ یک مورد تایید وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

  71. محسن حسینی گفت:

   سلام، خسته نباشید، من دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۵ و اکنون ترم آخر روانشناسی دانشگاه پیام نور میباشم و ۲۸ سالمه و قصد تحصیل در رشته فیزیک در باکو رو دارم، زبان آذری رو بلد نیستم اما انگلیسی رو بلدم، آیا شرایط پذیرش رو دارم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بله، شما می توانید برای تحصیل در دانشگاهه ای آذربایجان اقدام نمایید؛ اما در نظر داشته باشید که هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

  72. Zahra گفت:

   سلام
   شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی نخجوان چطور هست ،آیا تدریس به زبان انگلیسی انجام میشه؟و مدرک پزشکی نخجوان کجاها اعتبار داره؟
   ممنون

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    متاسفانه امسال دانشگاه های اذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

  73. الی گفت:

   سلام ببخشید هزینه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در اذربایجان چقدر هست؟وایا کار دانشجویی برا تامین هزینه زندگی وجود داردیانه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام وقتتون بخیر
    هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی داردو میزان حقوق شما نیز بسته به شغل و کارفرمای شما دارد که چه میزان درآمدی را برای شما در نظر گرفته است.

  74. هادی گفت:

   سلام با مدرک دیپلم انسانی میشه در رشته های پزشکی تو باکو ادامه تحصیل داد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    باید دیپلم داشته باشید و بهتر است معدل شما بالای 15 باشد.

  75. HABIB گفت:

   سلام
   چطوری میتونم اطلاعات و هزینه لازم در مورد تحصیل دندانپزشکی در باکو رو بدونم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

  76. سحر گفت:

   سلام
   آیا تحصیل در رشته دندان پزشکی یا پزشکی در دانشگاه طب مورد تایید کشور های اروپایی هست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بسته به انتخاب زبان تحصیل خود، مورد تایید بعضی از کشور های اروپایی است.

  77. سیامک گفت:

   لام من امسال دیپلم گرفتم و آذری هستم و میخوام در باکو دندانپزشکی بخونم و خدمت سربازی هم هنوز نرفتم لطفا”راهنمایی فرمایید .منظورم بیشتر معافیت تحصیلیه.. ممنون

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    برای خروج از کشور نیاز به پایان خدمت دارید. در نظر داشته باشید که امسال هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید ایران نیست.

  78. elnaz گفت:

   سلام.وقت بخیر.ببخشید میخواستم بدونم این هزینه تحصیلی سالیانه 3هزار دلار رو میتونیم باکاردانشجویی در کنار درس خوندن جور کنیم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به کار خود و میزان حقوقی که کارفرما در نظر گرفته است، دارد.

  79. ارشیا گفت:

   سلام من کارشناسی میکروبیولوزی دارم و برای ادامه زندگی عازم باکو هستم همسرم پزشک هست و اجازه کار گرفته هست تا بد از عید در باکو کار کند می خواستم بپرسم امکان ادامه تحصیل با لیسانس میکروبیولوزی در چه رشته پزشکی هست که بازار کار مناسب در باکو داشته باشد ایا رشته علوم ازمایشگاهی در حد دکترای حرفه ایی دارند که مدرک لیسانس ایران را قبول کنند

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به سمت و شغلی دارد که پیدا می کنید. شما می توانید در آزمایشگاه های بالینی، بخش های تشخیصی و یا غیره مشغول به کار شوید.

  80. رضا گفت:

   سلام
   هزینه سالیانه زندگی وتحصیل یک فرد (رشته پزشکی) در کشور اذر بایجان چقدره
   برای رشته پرستاری نیز چقدره

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    هزینه زندگی در آذربایجان بسته به سبک زندگی و محل اقامت شما دارد و همچنین هزینه های رشته مورد نظر نیز بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شما دارد.

  81. مهسا گفت:

   سلام‌خسته نباشید رشته تحصیلی من در دبیرستان ریاضی و‌فیزیک بوده ایا میتونم واسه پزشکی باکو اقدام کنم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    بله، می توانید. در نظر داشته باشید که دانشگاه های آذربایجان هیچ یک مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  82. Ayda گفت:

   باسلام هزینه رشته مامایی در باکو حدودا در سال ب پول ایران چقدر میشه؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام
    بسته به دانشگاه انتخابی و زبان تحصیل دارد.

  83. علي گفت:

   سلام
   مي خواستم ببينم با مدرك ليسانس معماري مي تونم براي دندان پزشكي از نخجوان پذيرش بگيرم
   بنده ديپلم فني و حرفهاي و فوق ديپلم و ليسانس دارم آيا مي تونم براي دندان پزشكي پذيرش بگيرم يا حتما مي بايست ديپلم تجربي يا رياضي داشته باشم
   لطفا پاسخ بدين

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به معدل خود می توانید اقدام نمایید.

  84. نام گفت:

   ببخشید اگر دارو هم بخونیم اگر دانشگاه طرف قرارداد داشت میتونیم انتقال بگیریم به دانشگاه های آمریکا ؟اگر میتونیم چه موقع؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    شرایط انتقال به دانشگاه های آمریکا بسیار سخت است. لطفا کشور های دیگر را انتخاب نمایید.

  85. فاطمه گفت:

   سلام خسته نباشین
   من می خواستم برا رشته دندانپزشوی باکو ثبت نام کنم و این که من شغلم هوشبری اگه بخوام ثبت نام کنم می تونم اونجا با توجه به رشته هوشبری شغلی هم پیدا کنم ؟؟
   ممنمون

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شما برای کار در رشته پیراپزشکی خود در ابتدا باید تاییدیه مدرک تحصیلی و مجوز کار خود را دریافت نمایید.

  86. مهدی ملکی گفت:

   سلام دانشکده های دندون پزشکی اذربایجان رولطف کنین نام ببرین ومعدل کل دیپلم باید بالاتر تر۱۵باشه؟ یاکتبی؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    بله، معدل کل باید بالای 15 باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاهه ای دندان پزشکی لطفا با ما در ارتباط باشید.

  87. مهدی گفت:

   سلام قربان شرط معدل واسه کدوم درسا هست دیپلم یا پیش دانشگاهی کتبی یا کی؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    برای تحصیل در آذربایجام معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی شما ارزیابی می شود.

  88. Bahar گفت:

   سلام با مدرک کارشناسی مهندسی از طریق هنرستان فنی میشه ثبت نام کرد برا دندانپزشکی ? با همون مدرک کاردانی معادل پیش دانشگاهی میخوام وارد دانشگاه بشم , باید حتما دیپلم تجربی داشته باشم??

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای شرکت در رشته های پزشکی آذربایجان باید 12 سال تحصیل خود را به اتمام رسانده باشید و کاردانی معادل سال دوازدهم به شمار نمی آید.

  89. دریا گفت:

   سلام خسته نباشید
   میخواستم بدونم گذروندن کارآموزی در امریکا در سال اخر شرایت خاصی داره یا انتخاب خود شخص میتونه باشه؟
   و امتحان های ورودی دانشگاه های باکو منبع خاصی دارند؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل و یا کار در آمریکا باید در ابتدا در آزمون تایید مدارک خود شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

  90. نگین گفت:

   سلام وقت بخیر
   خواستم بدونم طبق مطالب که گذاشتین هزینه دندان پزشکی در باکو ارزون تر و مقرون به صرفه تراست یا دندان پزشکی
   و اینکه خوابگاه هم سالانه۸۰۰ دلار میگیرند؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    هزینه های تحصیل بسته به زبان تحصیل شما دارد و هزینه محل اقامت نیز بسته به انتخاب شما، متغییر است.

  91. Sadaf گفت:

   سلام من لیسانس معماری با معدل۱۵.۵ هستم ولی معدل دیپلمم پایینه میخواستم بدونم با این شرایط میشه رشته پزشکی دانشگاه باکو پذیرش شد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آذربایجان باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد.

  92. مرتضی اپرا گفت:

   سلام دندان پزشکی باکو به زبان انگلیسی نیاز به تافل داره؟یا کالج دارن؟بعد اینکه اگه کسی بخواد آذری بخونه کلاس میذارن واسش مثل روسی؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به زبان تحصیل خود باید مدرک زبان ارائه دهید. برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آذربایجان باید یک سال دوره های آمادگی شرکت کنید.

  93. amin گفت:

   سلام خسته نباشید برای ثبت نام در رشته دندان باید خودمون حضورن بریم دانشگاه یا اینکه مدارک ارسال کنیم در این صورت هم چه مدارکی از چه طریق ارسال کنیم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام روزتون بخیر
    می توانید مدارک خود را ارسال کنید. در نظر داشته باشید هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

  94. محمدرضا گفت:

   سلام.گفته شده که میتونید دوره کاراموزی رو در امریکا بگذرونید.این یعنی بعد دوره کاراموزی میشه در امریکا با مدرکی که در اذربایجان گرفت طبابت کرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای طبابت در ایران باید در آزمون تایید مدارک خود شرکت کنید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

  95. ارین گفت:

   با سلام لطفا شرط معدل دانشگاه طب برای رشته دندانپزشکی در سال جدید رو هم ذکر کنید با تشکر

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان بهتر است معدل بالای 15 داشته باشید.

  96. علی مرتضی زاده گفت:

   باسلام من دارای دیپلم فنی بامعدل کمتراز15 وفوق دیپلم کاردانی بامعدل بالاتراز 15 آیاحایز شرایط در رشته دندان پزشکی که تجربه زیادهم درآن دارم می تونم باشم
   تسریع در پاسخ مزید تشکر است.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آذربایحان باید معدل و ریز نمرات شما بالاتر از 15 باشد.

  97. shima گفت:

   با سلام من معدلم ۱6/۷۵ هست در رشته ای تی. برای دندانپزشکی در کدام دانشگاه باید ثبت نام کنم. باگذراندن یک سال زبان اذری یا روسی؟
   لطفا مدارک لازم.و هزینه.وشروع دوره زبان.وشروع ترم را برایم ایمیل بفرمایید. خیلی متشکرم.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بسته به زبان تحصیل باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی شرکت نمایید. مدارک مورد نیاز نیز مدارک تحصیلی و هویتی شما است.

  98. نگار گفت:

   سلام من معدلم بالای ۱۵ هس اما نمره فیزیک و شیمی من زیر ۱۵ هس میخواستم بدونم با این شرایط میشه دانشگاه های نخجوان رفت یا نه؟ و اینکه از کجا میتونم اطلاعات کامل و بی نقص بگیرم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آذربایجان بهتر است معدل و ریز نمرات شما بالای 15 باشد. لطفا در نظر داشته باشید هیچ یک از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

  99. مسعود گفت:

   باسلام من میخوام در باکو پزشکی بخونم.ایا مدرک پزشکی عمومی باکو مورد تایید اروپا،امریکا،اسیا و استرالیا هست.یعنی به عنوان یک پزشک بهش کار میدن؟؟؟؟قبولش دارن؟؟؟دارو سازیش رو چطور؟؟؟ممنون🙏🙏

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام
    برای کار در کشور های نامبرده شده در ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را تایید کنید و یا در کشور هایی مانند استرالیا، آمریکا و غیره باید در آزمون تایید مدارک نیز شرکت نمایید.

  100. شیدا گفت:

   سلام ، برای ورود به رشته ی پزشکی یا داروسازی آزمون باید بدیم ؟
   اگر آزمون داره میشه توضیح بدین در موردش ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    اکثر دانشگاه های آذربایجان آزمون ورودی برگزار نمی کنند.

  101. رضا گفت:

   سلام من معدل کتبی نهاییم بالای 16 است ولی درس زیست رو 14.5 شدم میشه کاری کرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در صورتیکه مدرک زبان مورد نیاز را داشته باشید، امکان اقدام وجود دارد.

  102. محسن گفت:

   سلام وقت بخیر
   چندتا سوال داشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
   دیپلمم تجربی هستش ولی معدلم زیر 15 . لیسانس عمران دارم معدلم بالای 17 هستش . آیا میتونم دندانپزشکی در دانشگاه نخجوان بخونم؟
   مدرکم رو میتونم به جای دیپلم لیسانس ارائه بدم ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    در نظر داشته باشید دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست و بهتر است کشور دیگری را انتخاب کنید.

  103. parisa گفت:

   سلام وقت بخیر ایا میشه در دانشگاه رشته دندانپزشکی رو انتخاب کرده و تذم دوم انتقالی برای ایران بگیریم اگر میشه شرایطش چیه و اینجوری مدرک رو ایران قبول داره یا خیر

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    متاسفانه شرایط نتقالی به ایران لغو شده است.

  104. علی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده معدل کل دیپلمم 16 هست و معدل کتبی 9 دارم آیا میتونم برای دندانپزشکی باکو اقدام کنم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام و روزتون بخیر
    برای تحصیل در آذربایجان باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد.

  105. علی گفت:

   واسه پذیرش دندانپزشکی باکو ریزنمرات ۳ سال دبیرستان نیاز می باشد؟ چون من دروس اختصاصی هر سه سال دبیرستان رو با نمرات ۱۰ و ۱۱ قبول شدم آیا مشکلی پیش میاد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی باکو نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  106. roya گفت:

   سلام وقت بخير
   لطفا ميشه شماره تماسي بديد كه بتونم در مورد رشته دندانپزشكي در دانشگاه طب باكو اطلاعات كامل بگيرم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

  107. محمد محمد زاده گفت:

   سلام خسته نباشين براي ثبت نام چه كاري بايدانجام داد و چه مداركي لازمه
   بنده مدرگ پيش دانشگاهي رياضي دارم و ليسانس حسابداري ولي قصد تحصيل در رشته دندانپزشكي يا لابراتواري پروتزدندان را دارم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    در صورتیکه از شرایط معدلی خوبی برخوردار باشید، می توانید اقدام نمایید.

  108. علي اماني فر گفت:

   سلام خسته نباشيد
   ببخشيد هزينه تحصيل دندان پزشكي براي سال ٢٠١٩ چند ميشه ؟
   و اينكه ايا يكًسال دوره امادگي بايد طي بشه بعد وارد دانشگاه بشيم ؟
   و نحوه تاييد مدارك در هر حالت امكان پذير هست ؟ يعني امكان داره بعد از اتمام تحصيل نزارن تو ايران كار كنيم و مدرك قبول نشه ؟
   و سوال اخر اينكه واسه پذيرش ٢٠١٩ تا كي وقت داريم ؟ كي بايد اقدام كنيم ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای تحصیل در آذربایجان باید حتما یک سال دوره آمادگی شرکت نمایید. در نظر داشته باشید امسال هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

  109. Sara گفت:

   سلام هزينه دندانپزشكي در دانشگاه بين الملي نخجوان دقيقا چند هست؟ثبت نام از كي شروع ميشه؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    هزینه تحصل در دانشگاه های پزشکی آذربایجان سالانه حدود 3000-4000 دلار است.

  110. Sara گفت:

   من ديپلم فني حرفه ايي و ليسانس مهندس نرم افزار دارم. أيا با اين مدرك ميشه دندانپزشكي تو دانشگاه نخجوان بخونم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    برای تحصیل در دانشگاه نحجوان باید با مدرک دیپلم خود اقدام نمایید.

  111. M گفت:

   وقتی فقط مدرک دانشگاه خزر مورد تایید ایرانه دیگ چه لزومی داره به دیگر دانشگاه هاش بریم داروسازی چی اونم داره یانه؟ممنون

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    متسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  112. رضا گفت:

   سلام، در مورد مصاحبه و دوره ی کالج بگید ،از مصاحبه چطور میشه به راحتی قبول شد؟ امکانش هست که رد شه ادم؟ واینکه مصاحبه به چه زبونیه؟من مدرک دیپلمم ریاضیه با معدل۱۷.۳۶یکی از درس های پیش دانشگاهیم مونده مشکلی ایجاد نمیکنه؟! رشته دندان پزشکی رو میخوام

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد.

  113. Faezeh گفت:

   سلام ميخواستم بدونم اگه شرايط نمره اي رو نداشته باشيم ميتونم درخواست بديم براي دانشگاه آذربايجان؟اصلا احتمال قبول شدن هست؟يا نه حتما بايد ريز نمرات درس هاي شيمي و زيست و فيزيك حتما 15 باشه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای تحصیل پزشکی در آربایجان باید شرایط مورد نیاز را برآورده نمایید.

  114. حمید گفت:

   سلام خسته نباشید .هزینه تحصیل به زبان اذری چقدره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بسته به رشته و دانشگاه انتخابی هزینه تحصیل نیز متغیر است.

  115. AZN گفت:

   با سلام
   آیا مدرک دندانپزشکی دانشگاه دولتی نخجوان مورد تایید ایران هست یا خیر؟
   از لحاظ علمی این دانشگاه در چه سطحی هستش؟

   ممنون میشم پاسخ بدید.

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    متاسفانه امسال هیچ یک از دانشگاه های اذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

  116. Zahra گفت:

   سلام شهريه هاي سالانه دندانپزشكي سال ٢٠١٩باكو به دلار الان چقدر هست؟ و اونجا دوره بادفكت زبان برگزار نميكنند،در صورت محدوديت در زبان انگليسي؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    شهریه تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان حدود 3000-4000 دلار سالانه است.

  117. یلدا گفت:

   سلام .ممنون از سایت خوبتون .معدل دیپلم من 14 هستش ایا میتونم پذیرش بگیرم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آذربایجان بهتر است معدل شما بالای 15 باشد.

  118. نفیسه گفت:

   سلام من معدلم ۱۶.۴۱ هستش ولی بعضی از نمراتم پایین ۱۵است و مدرک ایتلس هم ندارم ایا امکان داره بدون اینکه زبان بلد باشم فقط اذری یاد بگیرم ودر دانشگاه اذر بایجان ادامه تحصیل بدم رشته من تجربی هستش و۱۷ سالمه

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    برای تحصیل باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایید.

  119. امیرحسین گفت:

   سلام ببخشید یه سوال داشتم آیا امکان انتقال از دانشگاه پزشکی نخجوان به دانشگاه های ترکیه مثلا آتاتورک یادانشگاه های دیگه وجود داره که رنکینگ بهتری دارند یا بشه تطبیق واحد داد

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    در صورتیکه دانشگاه مبدا و مقصد شما طرف قرار داد یکدیگر باشد، می توانید به دانشگاه انتخابی خود منتقل شوید.

  120. شیواشاملو گفت:

   سلام دخترمن ۱۸سالشه وبامعدل ۱۹/۷۰دیپلم گرفته الان میتونم برای دانشگاه باکووترجمه ی مدارکش اقدام کنم باتوجه به کرونا غیرحضوری یاحتمابایدحضوری ثبت نام کردوویزاروچطوربایدبگیریم سفارت کجاست؟ممنونم ازراهنماییتون اگربتونین باماتماس بگیرین جهت راهنمایی یاشماره ای اعلام بفرماییدممنون میشم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام
    به صورت غیر حضوری نیز می شود اقدام کرد. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

  121. پارميدا گفت:

   سلام خسته نباشين، ميدونم مدرك دامشگاه اذربايجان تو ايران معتبر نيست، ولى اون ٥٠ كشورى كه معتبره چه كشورايين؟ ايا ميشه مثلا عمومى رو در باكو گرفت و بعد براى تخصص به كشور ديگه اى مهاجرت كرد؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید را در سایت وزارت علوم و بهداشت ایران مشاهده نمایید.

  122. جواد گفت:

   سلام من ۱۲تجربی هستم هنوز کنکور نداده ام برای تحصیل در اذربایجان باید در ایران کنکور دهم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    خیر، برای تحصیل در آذربایجان نیازی به قبولی در کنکور سراسری ندارید.

  123. محمد گفت:

   سلام اگرما از دانشگاه های آذربایجان در رشته دندان پزشکی فارغ‌التحصیل بشیم آیا میتوانیم در ایران مشغول بکارشویم درحالی که مدرکمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    خیر، در صورت تحصیل در دانشگاه های غیر تحصیل به صورت مستقیم نمی توانید در ایران شروع به کار نمایید.

  124. ماریلا صدری گفت:

   من در حال حاضر در ایران دانش آموز هستم و قصد ادامه تحصیل در اذربایجان رو دارم ایا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه این کشور میتونم در همین کشور مشغول به کار بشم؟در زمینه پزشکی

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    در صورت یافتن کار به شما مجوز کار در آذربایجان را اعطا می کنند.

  125. مریم گفت:

   تحصیل پزشکی در آذربایجان به زبان انگلیسی است؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، تحصیل رشته های پزشکی در آذربایجان به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

  126. ملیکا گفت:

   سلام خسته نباشید
   ببخشید من در درس فیزیک نمره۱۴/۲۵ دارم آیا میتونم کاری کنم که بتونم در رشته پزشکی آذربایجان تحصیل کنم؟یا اصلا امکان نداره؟خواهش میکنم جوابم و سریع بدید زمان ندارم ممنونم

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    سایر نمرات شما مانند زیست، شیمی و غیره نیز نیاز به بررسی دارد. لطفا برای بررسی دقیق شرایط خود با ما در ارتباط باشید.

  127. پویا گفت:

   سلام من شنیدم تحصیل در کالج های آمادگی برای تحصیل پزشکی در اذربایجان اجباری است. درسته؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، شرکت در دوره های آمادگی آذربایجان اجباری است.

  128. Minn گفت:

   ایا با همین وضع دلار و منات ک بالا هستن
   با ماهانه 15 میلسون تومان برای شهریه دانشگاه پزشکی و هزینه های دیگر کافی است؟؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    هزینه تحصیل در آذربایجان سالانه حدود 4000 دلار است. هزینه های زندگی نیز بسته به سبک زندگی شما دارد.

  129. رویا گفت:

   سلام خسته نباشید من فوق لیسانس مدیریت دارم میخوام در آذربایجان پزشکی بخونم امکانش هست دیپلم تحربی ندارم؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    برای تحصیل پزشکی در آذربایجان ریز نمرات زیست، شیمی، ریاضی و …بررسی می شود. نیاز به ارائه مدرک دیپلم تجربی دارید.

  130. اسما گفت:

   سلام
   با 38سال سن و معدل حدود 12امکان تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان وجود داره؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    برای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان بهتر است از شرایط سنی و رزومه علمی مناسب تری برخوردار باشید.

  131. مبین گفت:

   سلام. هزینه کل 6 سال تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان چقدره ؟ اینو یه دفعه باید پرداخت کنیم ؟؟ شرایط ندارند ؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    هزینه تحصیل در آذربایجان بسته به زبان تحصیل شما دارد و به صورت سالیانه پرداخت می شود.

  132. جاویدمهر گفت:

   با سلام
   بنده دکترای تخصصی در گروه علوم آزمایشگاهی هستم و هیت علمی میباشم و سن بنده 40 سال است آیا میشه واحدهای زیادیمومنو در دانشگاه باکو برای رشته دندانپزشکی واحد هایی که گذراندیم ارزیابی بشند و طول دوره به دوسال کاهش پیدا کند؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    احتمال تطبیق واحد برای شرایط شما پایین است.

  133. گیسو گفت:

   سلام وقت بخیر من کنکور دادم میخواستم برم باکو برا ادامه تحصیل شرایطشو میگین؟
   و اینکه چه رتبه هایی دانشگاه های باکو قبول دارن برا دندان پزشکی وپزشکی؟

  134. Snz گفت:

   سلام.مدارک پزشکی یا دندان پزشکی باکو مورد تایید ایران هست؟؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    با سلام و احترام
    خیر متاسفانه دانشگاه های آذربایحان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

  135. سعید گفت:

   سلام. برای تحصیل پزشکی در آذربایجان چه مدارکی لازم داریم؟

   1. رضا الطافی گفت:

    پرداخت کامل شهریه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و سایر دوره‌ها
    هزینه بلیط‌های پرواز متعلق به شرکت Round Airfare
    پرداخت هزینه‌های مربوط به کلیه وعده‌های غذایی
    اجاره بها و هزینه‌های برق مصرفی
    هزینه بیمه درمانی
    پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به ویزا و ثبت نام
    از جمله مدارکی است که شما برای تحصیل پزشکی در آذربایجان نیازدارید.

  136. سعید گفت:

   سلام. گفتین میشه برای کاراموزی به امریکا بریم. مثلا من در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم بعد کاراموزی رو میتونم برم آمریکا؟ اگر جواب بله هس و اینکه با همون دانشگاهی که در آذربایجان خوندم بقیشو اومدم آمریکا آیا امریکا اون دانشگاه و مدرک منو قبول میکنه که به عنوان مثلا دندانپزشک مشغول بکار شم؟ ممنون

  137. نازنین گفت:

   تحصیل پزشکی در آذربایجان سخته ؟

   1. رضا الطافی گفت:

    تحصیل در هر رشته و کشوری از جمله تحصیل پزشکی در آذربایجان سختی های خود را دارد

  138. هانیه گفت:

   میشه بعد از تحصیل در آذربایجان اقامت آذربایجان رو گرفت ؟

   1. رضا الطافی گفت:

    در صورت تکمیل دوره تحصیل در آذربایجان و وارد شدن به بازار کار در آذربایجان برای اقامت درخواست دهید

  139. فائزه گفت:

   تحصیل در آذربایجان بهتره یا مجارستان؟

   1. رضا الطافی گفت:

    بسته به شرایط شما میتوانید بین تحصیل در آذربایجان و مجارستان یکی را انتخاب کنبد

  140. moji گفت:

   توضیحاتتون در مورد تحصیل پزشکی در آذربایجان کامل بود ممنون

  141. کامبیز گفت:

   سلام من شیراز پزشکی خوندم ایا میتونم تحصیل پزشکی در آذربایجان را ادامه بدم؟

   1. رضا الطافی گفت:

    سلام وقت بخیر بله شما میتونید تحصیل پزشکی در آذربایجان رو ادامه بدید

  142. Liana گفت:

   سلام وقت بخیر امسال دانشگاه حضوری هست؟

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    به طور کلی دانشگاه ها حضوری شده است؛ اما بسته به دانشگاه شما دارد. هر دانشگاه خط مشی خود را دارد.

  143. محدثه گفت:

   سلام دیپلم ریاضی دارم با معدل ۱۹به بالا
   میخاستم بدونم چ رشته هایی میتونم تحصیل کنم در اذربایجان؟
   و اگ داروسازی بخام امکانش هست؟!

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، امکان تحصیل داروسازی در این کشور برای شما وجود دارد.

  144. فاطمه گفت:

   سلام وقتتون بخیر فیزیوتراپی ترکیه رو بخونم بهتره یا پزشکی نخجوان؟ خیلی سردردگمم بین این دوتا

   1. مهدی کیوانی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    انتخاب بین این دو رشته بستگی به علاقه و استعداد شما دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.