شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  کشور آلمان در اروپای غربی قرار گرفته و یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی به شمار می رود. افراد بسیاری از سراسر دنیا آرزو دارند تا بتوانند به این کشور صنعتی و پیشرفته مهاجرت کرده و از امکانات بی نظیر زندگی در این کشور بهره مند شوند. تعداد افراد مسن و سالخورده در آلمان رو به افزایش است، به همین دلیل این کشور نیاز به نیروی کار داشته و فرصت های شغلی مناسبی در آن مهیا می باشد. این موضوع برای کسانی که قصد کار کردن در کشور های اروپایی را دارند خبر خوبی است. آلمان امکانات و شرایط مناسبی برای مهاجران فراهم نموده و علاقمند به جذب دانشجویان بین المللی و نخبگان از سراسر جهان می باشد.

  افراد می توانند از روش های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … به  کشور آلمان مهاجرت کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایند. در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت به آلمان را بررسی کنیم و روش های مختلف آن را مورد مطالعه قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

  پیشنهاد ویژه مطالعاتی

  شرایط مهاجرت آلمان

  آلمان کشوری با اقتصاد پیشرفته و صنایع گستره است که جمعیتی حدود 84 میلیون نفر دارد. عواملی همچون رفاه اجتماعی و امکانات زندگی، درآمد بالا و فرصت های شغلی مناسب، امکان تحصیل رایگان، دانشگاه های معتبر و … سبب شده مهاجران زیادی، آلمان را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب کنند. متقاضیان از روش های مختلفی می توانند به آلمان مهاجرت کنند که برای هر کس با توجه به شرایط و وضعیتی که دارد  شرایط مهاجرت قانونی به آلمان متفاوت خواهد بود. به طور کلی روش های مهاجرت به آلمان عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی به آلمان
  • مهاجرت کاری به آلمان
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

  با این حال افراد باید شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن را داشته باشند. در اینجا به شما خواهیم گفت برای مهاجرت به آلمان چه شرایطی لازم است؟

  تسلط به زبان آلمانی

  افراد برای مهاجرت به کشور آلمان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدرک زبان ارائه دهند. البته سطح تسلط به زبان آلمانی بسته به نوع مهاجرت هر شخص، متفاوت می باشد.

  داشتن بیمه درمانی

  متقاضیان باید حتما تحت پوشش بیمه درمانی باشند و بدون بیمه نامه معتبر قادر به مهاجرت به آلمان نخواهند بود.

  ارائه تمکن مالی

  افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، در ابتدا باید ثابت کنند که توانایی تامین مخارج و هزینه های زندگی شخصی را دارند. حتی اگر شخص ویزای کاری داشته باشد باید بتواند هزینه های اولیه زندگی خود را تامین نماید تا زمانی که حقوق دریافت نماید. به طور کلی متقاضی باید حدود 8 تا 10 هزار یورو به مدت یک تا سه ماه (بسته به روش مهاجرت)، در حساب بانکی خود داشته باشد و این حساب باید در یک بانک معتبر و نوع کوتاه مدت باشد.

   

  روش های مهاجرت به آلمان بنا به شرایط افراد، برای هر شخص متفاوت می باشد

  شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

  همان طور که قبلا اشاره کردیم تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان می باشد و همچنین دانشگاه های معتبر و با سطح علمی بسیار بالا در این کشور وجود دارند. افراد در آلمان این امکان را دارند که پس از اتمام تحصیلات خود، دنبال شغل مناسب بگردند و پس از اشتغال به کار، اقدام به دریافت ویزای کاری نموده و به دنبال آن، اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. این موارد سبب شده که شرایط اقامت در آلمان از طریق تحصیل، مناسب باشد و دانشجویان بین المللی علاقه زیادی به مهاجرت تحصیلی به آلمان داشته باشند.

  تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان

  از اصلی ترین شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در این مقطع ، داشتن مدرک زبان آلمانی می باشد چرا که دانشگاه ها در این مقطع به زبان آلمانی تدریس می کنند. این مدرک برای رشته های مختلف متفاوت می باشد و معمولا یکی از دو سطح زبان آلمانی B1 و B2 مورد نیاز خواهد بود. شرط دوم تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان قبولی متقاضی در کنکور سراسری ایران می باشد. با داشتن این دو شرط افراد می توانند وارد کالج های آلمان شده و بعد از آن اقدام به تحصیل در دانشگاه های آلمان نمایند. مدت زمان تحصیل در این مقطع در آلمان 4 سال می باشد.

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  آلمان

  امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی وجود دارد و این مقطع از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی بین دانشجویان بین المللی می باشد. دانشجویان با هزینه اندکی می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند که مدت زمان تحصیل در این مقطع بین 1 تا 2 سال می باشد. از شرایط رفتن به المان برای تحصیل باید به مدرک زبان اشاره کرد. ارائه مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد نیز ضروری می باشد و متقاضیان باید بسته به نوع زبانی که می خواهند در دانشگاه تحصیل کنند، مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی ارائه نمایند. حداقل نمره برای مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و برای زبان آلمانی سطح B2 می باشد.

  تحصیل در مقطع دکتری آلمان

  تحصیل در این مقطع 4 سال زمان می برد. برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجو باید با یک استاد راهنما مصاحبه کند و نظر او را به خود جلب کند. در صورتی که فرد بتواند استاد راهنما را متقاعد کند، می تواند پذیرش آلمان در مقطع دکتری را دریافت نمایند که لازمه این کار داشتن یک رزومه قوی و عالی، سابقه پژوهشی و تحقیقاتی، معدل بالا در مقطع کارشناسی، داشتن مقالات ISI و همچنین داشتن مدرک زبان در سطوح بالا می باشد.

  شرایط مهاجرت کاری به آلمان

  آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان می باشد و به دلیل کمبود نیروی کار هرساله شرایط لازم را برای افرادی که تخصص دارند، فراهم می کند تا به این کشور مهاجرت کنند. در سال های اخیر مخصوصا 2022 این نیاز بیشتر شده و به همین دلیل شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار آسان تر شده است. متقاضیان می توانند پس از مشغول شدن به کار، برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

   

  کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی متخصص، ویزای کاری به متقاضیان ارائه می دهد

  در سال های گذشته متقاضیان برای دریافت ویزای کاری، باید حداقل مدرک کارشناسی ارائه می دادند، اما در سال 2022 این قوانین ساده تر شده و افراد با ارائه مدرک کاردانی و یا 2 سال آموزش فنی و حرفه ای می توانند اقدام به اخذ ویزای کاری این کشور نمایند. البته برای متقاضیان ایرانی ارائه مدرک فنی و حرفه ای قابل قبول نمی باشد و افراد باید مدرک کاردانی ارائه دهند. روش های دریافت ویزای کاری در ادامه آورده شده است:

  ویزای جستجوی کار آلمان (JOB SEEKER)

  ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار به این صورت می باشد که به افراد، مدت 6 ماه زمان می دهد تا در آلمان به جستجوی شغل بپردازند. در صورت دریافت این ویزا  متقاضی باید در مهلت تعیین شده، به کاریابی و مصاحبه با کارفرمایان بپردازد. اگر افراد در زمان داده شده موفق به پیدا کردن کار شدند، می توانند در آلمان مشغول به کار شده و اقدام به دریافت اقامت کاری نمایند، در غیر این صورت باید این کشور را ترک کنند. متقاضیان برای دریافت این ویزا باید حداقل 3 سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی B1 داشته باشند. همچنین افراد باید ثابت کنند توانایی تامین مخارج زندگی را در آن مدت 6 ماهه دارند.

  ویزای پیشنهاد کار(JOB OFFER)

  در این روش متقاضیان باید در مشاغلی که کشور آلمان نیاز دارد، از کارفرمایان مربوطه پیشنهاد شغلی دریافت کنند. عواملی که در گرفتن جاب آفر تاثیر دارند عبارتند از: تخصص بالا در شغل مورد نظر، تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی، سابقه کاری و مدرک تحصیلی. بعد از تائید کارفرما می توانید مدارک خود را به سفارت آلمان ارسال کرده و درخواست ویزای کاری بدهید.

  ویزای خود اشتغالی آلمان

  کسانی که قصد دارند کسب و کار جدیدی در آلمان راه بیاندازند می توانند از این ویزا استفاده کنند. این ویزا بیشتر برای سرمایه گذاران می باشد که قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

  ویزای کار فصلی آلمان

  این ویزا مخصوص کشور هایی است که هم پیمان آلمان بوده و معاهده نیروی کار فصلی را درخواست می دهند که افراد باید شهروند کشور های هم پیمان با آلمان باشند. بنابراین ویزای کار فصلی مربوط به ایرانیان نخواهد بود.

  ویزای AU PAIR آلمان

  این ویزا برای جوانانی مناسب است که می خواهند روی زبان و فرهنگ آلمان مطالعه کنند.

  مدارک لازم برای ویزای کاری آلمان

  افرادی که شرایط رفتن به آلمان برای کار را دارند و می خواهند درخواست ویزای کاری آلمان بدهند باید مدارک لازم را به طور کامل جمع آوری کنند، چرا که ناقص بودن مدارک باعث رد درخواست متقاضی خواهد شد. شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان برای هر موردی متفاوت است، اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری به قرار زیر است:

  • ارائه تمکن مالی
  • مدرک زبان آلمانی در سطح B1
  • گذرنامه معتبر
  • مدرک تحصیلی
  • سابقه کاری (حداقل 3 سال)

  در ویزای جاب سیکر یک فرصت 6 ماهه برای پیدا کردن شغل به متقاضیان داده می شود

  شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور ها در زمینه بهداشت و سلامت به شمار می رود. این کشور مجهز به مدرن ترین بیمارستان ها با علم روز می باشد. از طرف دیگر به دلیل افزایش جمعیت سالخورده در آلمان، نیاز به پزشک و پرستار بیش از پیش در این کشور احساس می شود، به طوری که آلمان در جذب پرستار از کشور های خارجی یکه تاز است. پرستاران دیگر کشور ها نیز به دلیل درآمد بالایی که این شغل در آلمان دارد و مرتبه شغلی پرستاری در این کشور هر ساله اقدام به مهاجرت به آلمان می نمایند.

    از مهم ترین شرایط مهاجرت به آلمان برای پرستاران درخواست ویزای کاری است که این ویزا مانند دیگر رشته ها دو نوع می باشد:

    ویزای جاب آفر آلمان

    این نوع ویزا شامل پرستارانی می شود که کارفرمای آلمانی داشته باشند. مدرک تحصیلی، سابقه شغلی و تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی از شرایط اعزام پرستار به آلمان در ویزای جاب آفر می باشد.

    ویزای جاب سیکر آلمان

    پرستارانی که قرارداد کاری با کارفرمایی را ندارند می توانند با دریافت فرصت 6 ماهه از دولت آلمان به جستجوی کار بپردازند. در این روش افراد باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 باشند.

    شرایط مهاجرت معلمان به آلمان

    در کشور آلمان به آموزش اهمیت زیادی داده می شود و دولت آلمان برای تحصیلات، چه در مقطع دانشگاهی و چه در دوران مدرسه بهترین امکانات تحصیلی و آموزشی را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می کند. از این رو معلمان در این کشور دارای رفاه کاری بوده و درآمد مکفی خواهند داشت. معلمان نیز مانند پرستاران می توانند از طریق دو ویزای جاب آفر و جاب سیکر در این کشور صاحب شغل شوند و بعد از  پیدا کردن کارفرما و شغل، مدارک لازم را تهیه کرده و به سفارت آلمان درخواست ویزای کاری بدهند.

    شرایط مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج

    یکی از روش های مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت این کشور ازدواج با شخص آلمانی یا دارای تابعیت این کشور می باشد که در این صورت فرد قادر خواهد بود اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. با توجه به سوء استفاده هایی که از این روش مهاجرت صورت گرفته و ازدواج های غیر واقعی ای که انجام شده است تا فقط فرد بتواند تابعیت آلمان را دریافت کند، قوانین سختگیرانه تری برای این نوع مهاجرت وضع شده است. پیرو همین قوانین جدید شخصی که قصد دارد با تبعه آلمانی ازدواج کند باید این مسئله را اثبات نماید و اسنادی همچون سند ازدواج، عکس های خانوادگی، ایمیل، گواهی عدم سوء پیشینه و …  را به سفارت آلمان ارائه دهد.

    در این روش مهاجرت شخص تبعه باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه زندگی همسر خود را دارد و نیازی به کمک دولت ندارد. به عنوان شرط دوم شخصی که با فرد تبعه آلمان ازدواج می کند باید به زبان آلمانی تا سطح A1 مسلط باشد. با صدور ویزای ازدواج افراد می توانند وارد خاک آلمان شده و بعد از 3 سال اقامت، اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

     

    اقامت در آلمان از طریق ازدواج از راحت ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد

    شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان

    آلمان یکی از کشور های ثروتمند دنیا است که رشد اقتصادی قابل توجهی دارد و همواره مورد توجه تمام سرمایه داران در داخل و خارج آلمان بوده است. این کشور امکان جذب سرمایه های خارجی را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است و همین مسئله سبب شده افراد زیادی از سراسر جهان به فکر سرمایه گذاری در این کشور بیفتند. متقاضیان با استفاده از سرمایه گذاری در آلمان قادر خواهند بود از شرایط اقامت سرمایه گذاری در آلمان بهره مند شده و اقامت این کشور را دریافت کنند. از روش های سرمایه گذاری در آلمان در حال حاضر می توان به ثبت شرکت اشاره کرد که با سرمایه اندک نیز قابل اجرا می باشد. در این روش سرمایه گذاران باید طرح اقتصادی خود را توضیح داده و از آن دفاع کنند.

    اتاق بازرگانی آلمان با بررسی طرح اقتصادی و توضیحاتی که سرمایه گذار ارائه می دهد می تواند این طرح را تائید و یا رد کند. ملاک تائید طرح های سرمایه گذاران اصولا میزان سود دهی آن ها می باشد. کشور آلمان معمولا سخت گیری های زیادی در تائید طرح های تجاری اعمال می کند، به طوری سالانه که افراد کمی موفق به دریافت تائیدیه سرمایه گذاری در این کشور می شوند. از این رو به افراد توصیه می شود کشور اتریش را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب کنند.

    شرایط مهاجرت  آلمان از طریق پناهندگی

    یکی دیگر از روش های مهاجرتی که اصلا توصیه نمی شود پناهندگی می باشد. در این نوع از مهاجرت افرادی که در کشور خود امنیت ندارند و جان آن ها تهدید می شود با پناه بردن به کشور های عضو قرارداد ژنو، می توانند پناهندگی آن کشور را دریافت کنند. البته در سال های اخیر به دلیل بالا رفتن درخواست پناهندگی از کشور های مختلف، سختگیری بیشتری در پذیرش پناهندگی در کشور آلمان اعمال می شود و شرایط پناهندگی به آلمان دشوار تر شده است . بنابراین باید در نظر داشته باشید که این روش مهاجرت، به هر دلیل و بهانه ای قابل قبول نیست و افراد باید واجد شرایط اقامت در آلمان از طریق پناهندگی باشند. در صورت قانع نشدن سفارت آلمان، درخواست پناهندگی افراد مردود می شود. دولت آلمان برای افراد پناهجو امکاناتی از قبیل مسکن، خوراک و پوشاک فراهم می کند، اما افراد باید توجه کنند که مسکن ارائه شده در وضعیت قابل قبولی نخواهد بود و پناهجویان ناچارند تا مشخص شدن وضعیت پرونده و تائید پناهندگی، این شرایط را بپذیرند. در ضمن موسسه مهاجرتی آی مهاجرت به علت خطرات موجود در این روش هیچ گونه خدماتی را در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این بخش تنها برای افزایش آگاهی شما عزیزان می باشد.

     

    ثبت شرکت در آلمان از ساده ترین روش های سرمایه گذاری و گرفتن اقامت این کشور می باشد

    شرط سنی مهاجرت به آلمان

    همان طور که قبلا به آن اشاره شد، مهاجرت به آلمان از روش های مختلفی انجام می شود، که هر کدام از این روش ها شرایط مخصوص به خود را دارند. یکی از این شرایط داشتن سن مناسب برای مهاجرت می باشد. در جدول زیر شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان و دیگر روش های مختلف را عنوان کرده ایم:

    روش مهاجرت شرایط سنی
    مهاجرت تحصیلی مقطع لیسانس: حداکثر 23 سال
    مقطع فوق لیسانس: حداکثر 30 سال
    مقطع دکتری: محدودیت سنی ندارد
    مهاجرت کاری 40تا 43 سال
    سرمایه گذاری محدودیت سنی ندارد

     

    شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران

    مهاجران در کشور آلمان از امکانات رفاهی و اجتماعی خوبی برخوردار هستند و شرایط اقتصادی مناسبی خواهند داشت و می توان گفت شرایط پذیرش مهاجر در آلمان، به طور کلی خوب است. شهر زیبای برلین و دیگر شهر های آلمان جزء جاذبه های این کشور محسوب می شوند. مهاجران در آلمان مشکل بیکاری نخواهند داشت و فرصت های شغلی زیادی با توجه به تخصصی که دارند پیش روی آن ها قرار دارد. به علاوه، هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین تر می باشد.

    در کنار همه مزایایی که زندگی در آلمان برای مهاجران دارد، یک سری معایب نیز وجود دارد. از جمله این که آلمان مردم خشکی دارد که تا حدی نژاد پرست هستند و رفتار سردی با مهاجران دارند. مردم آلمان افراد رکی هستند و این مسئله ممکن است در ماه های اول برای ایرانیانی که تعارف، جزء جدا نشدنی زندگی آن ها بوده است سخت باشد ولی به مرور عادت می کنید. مشکل دیگری که برای افراد مهاجر دشوار می باشد، یادگیری زبان این کشور است که نسبت به زبان های دیگر کشور ها سخت تر است.

    شرایط اقامت در کشور آلمان

    شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، زمانی می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت کنند که بیش از 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند. البته گرفتن اقامت آلمان به این معنی نیست که شما شهروند آلمانی به حساب می آیید و می توانید پاسپورت آلمانی دریافت کنید. البته در بعضی موارد، افرادی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر مشغول کار و زندگی در این کشور هستند می توانند در مدت 2 سال نیز اقامت دریافت کنند. این مسئله برای کسانی که با اتباع آلمانی ازدواج می کنند و دارای شرایط اقامت در آلمان از طریق ازدواج می شوند نیز صادق است و همچنین اگر افراد بیمه یا مالیات خود را به طور منظم پرداخت کنند، ظرف مدت 3 سال خواهند توانست اقامت دائم بگیرند.

     

    برای دریافت اقامت دائم آلمان متقاضیان باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کنند

    مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم در آلمان

    این مدارک عبارتند از:

    • گواهی عدم سوء پیشینه
    • گذرنامه معتبر
    • داشتن بیمه درمانی
    • فرم درخواست تکمیل شده
    • تسلط کامل بر زبان آلمانی
    • سند ازدواج (در صورت ازدواج)
    • نامه تمکن مالی
    • ارائه نامه از سمت دانشگاه یا کارفرما
    • گواهی پزشکی جهت اثبات سلامت فرد برای کار کردن

    سخن آخر

    همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد مهاجرت از روش های مختلفی امکان پذیر است و افراد می توانند با توجه به شرایطی که دارند یکی از این روش ها را انتخاب کنند. متقاضیان باید الزامات عمومی را در نظر گرفته و تمام شرایط جدید مهاجرت به آلمان را بررسی کنند. موسسه مهاجرتی آی مهاجرت با داشتن متخصصانی خبره در این زمینه، می تواند به سوالات و ابهامات شما در مورد مهاجرت پاسخ دهد و کامل ترین راهنمایی را برای رسیدن به هدفتان، به شما عزیزان ارائه دهد.

    سوالات متداول

    • کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟

    اگر بتوانید از یک کارفرما، جاب آفر دریافت کنید مهاجرت کاری یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت می باشد و البته دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی و مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز روش کم هزینه ای می باشد.

    • حداقل سرمایه ای که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیاز است چقدر است؟

    این مبلغ بستگی به مسیر سرمایه گذاری شما دارد ولی در حالت کلی حداقل 100 هزار یورو لازم است.

    • برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چه مقدار پول نیاز است؟

    برای مهاجرت تحصیلی باید مبلغ 8700 یورو به مدت 3 ماه در حساب خود داشته باشید.

    • چه مدرک زبانی برای مهاجرت به آلمان لازم است؟

    مدرک زبان بستگی به نوع مهاجرت شما دارد ولی به طور کلی به غیر از تحصیل در دانشگاه های خصوصی که مدرک زبان انگلیسی  لازم است، بقیه روش های مهاجرت نیاز به زبان آلمانی دارند.

    • چگونه می توان شهروند آلمان شد؟

    پس از 5 سال کار در آلمان و پرداخت مالیات در این کشور می توان اقامت دائم گرفت و پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم می توان شهروندی آلمان را کسب کرد.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.