آلمان, تحصیل رشته های علوم پزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آلمان

کشور آلمان یکی از کشور‌‌های قدرتمند جهان به شمار می‌رود که دارای اقتصادی قوی با نرخ بیکاری کمتر از 5 درصد می‌باشد. رفاه و خدمات بسیار مناسبی را برای مردمان کشور خود فراهم کرده است. به همین دلایل نیز یکی از مقصد‌های پرطرفدار میان علاقه‌مندان به مهاجرت در سراسر دنیا می‌باشد. زیرا می‌توانند پس از اتمام تحصیلات به ویژه تحصیل دندانپزشکی در آلمان در این کشور به سرعت شغل مورد نظر خود را بدست بیاورند.

دلایل محبوبیت دانشگاه‌های آلمان

از دلایل دیگر این علاقه‌مندی می‌توان به داشتن دانشگاه‌های معتبر در سطح بین المللی اشاره کرد. زیرا که دانشگاه‌های آلمان در لیست برترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند که هر ساله دانشجویان زیادی را به سمت خود جذب می‌کنند. دانشگاه‌های کشور آلمان مورد توجه علاقه‌مندان به مهاجرت از کشور ایران نیز می‌باشد. زیرا اکثر دانشگاه‌های این کشور به دلیل داشتن سطح علمی بالا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز است.

البته کشور آلمان در سال 2019 میلادی اقدام به تغییر قوانین و مقررات کشور خود برای مهاجرت تحصیلی نمود که متقاضیان را با مشکلات متعددی روبرو کرده است؛ اما با این وجود هنوز هم کشور آلمان یکی از مقاصد پرطرفدار برا کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی را دارند.

حتما بخوانید:  تدریس خصوصی آلمانی در شیراز

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

هزینه تحصیل در کشور آلمان بسیار ارزان‌تر از کشور‌های دیگر می‌باشد و حتی در دانشگاه‌های زیادی از این کشور تحصیل به صورت رایگان می‌باشد که علاقه‌مندان در صورت کسب پذیرش و تخصیل در این کشور فقط هزینه‌های زندگی مانند مسکن و خوردو خوراک را باید بپردازند.

قوانین جدید تحصیل در کشور آلمان

پس از انتشار ویروس کرونا در کل جهان در طی سال‌های 2020 و 2021 میلادی کشور آلمان یکی از محتاط‌ترین کشور‌ها در این زمینه است و سعی کرده تا به طور کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند. به همین دلیل نیز برای ورود دانشجویان خارجی باید مطمئن شوند که دانشجویان اقدامات لازم را برای محافظت از خود و دیگران انجام داده‌اند.

آلمان

کشور آلمان قوانین دیگری را نیز برای تحصیل و ورود به این کشور در نظر گرفته که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد

  • داشتن مدرک زبان آلمانی
  • اخذ ویزا
  • وقت سفارت آلمان

دلایل انتخاب تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی  به شمار می‌آید که سالانه افراد زیادی را جذب دانشگاه‌های آلمان می‎‌کند که دلایل زیر نیز به این انتخاب کمک شایانی میکنند :

  • دانشگاه‌های پیشرفته با سطح علمی بالا در سطح جهانی
  • آینده شغلی بسیار روشن بخصوص در رشته دندانپزشکی
  • کشوری پیشرفته و موفق در زمینه رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی
  • با تحصیل دندانپزشکی در آلمان امکان کار در تمام کشور‌های اروپایی فراهم است

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تقاضا برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان به دلیل داشتن آینده شغلی خوب و مناسب بودن شرایط این کشور جهت مهاجرت بسیار زیاد می‌باشد و تحصیل در این رشته از دیگر رشته‌های تحصیلی کشور آلمان سخت‌تر بوده و برخلاف دیگر رشته‌های تحصیلی نیازمند قبولی در کنکور ورودی می‌باشد. شما می‌توانید از دو راه برای پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور آلمان اقدام نمایید.

حتما بخوانید:  تحصیل دندانپزشکی در آلمان | شرایط ورود + تحصیل

راه اول

در این راه شما می‌توانید در آزمون ورودی رشته‌ دندانپزشکی این کشور شرکت کنید که این سوالات این امتحان به زبان بین المللی می‌باشد. از آن جهت که سوالات رشته‌ی دندانپزشکی دارای کلمات تخصصی بسیاری نیز می‌باشد. برای شرکت در آن شما میبایست حداقل تسلط نسبتا خوبی بر زبان آلمانی داشته باشید. آزمون ورودی حدودا دو ماه قبل‌تر از شروع به تحصیل انجام می‌گیرد.

راه دوم

راه دوم برای پذیرش در رشته‌ دندانزشکی دانشگاه‌های آلمان شرکت کردن در دوره‌های کالج می‌باشد. این دوره در طول دو ترم و به مدت یک سال انجام میشود که در آن دروس مختلفی همچون زیست‌شناسی،زبان و … تدریس می‌شود. دانشگاه‌های کشور آلمان در رشته دندان پزشکی هر سال فقط یکبار و در ماه سپتامبر دانشجو میپذیرند.

تعداد ترم‌های رشته دندان‌پزشکی در آلمان

تحصیل رشته‌ی دندانپزشکی در آلمان در بین 5 تا 6 سال یعنی 10 تا 12 ترم به طول می‌انجامد که این مدت زمان تحصیل به دو بخش 5 ترمی تقسیم می‌شود. پس از اتمام دوره اول که در مورد مسائل و دروس پایه تدریس می‌شود باید در آزمونی شرکت کنید و پس از قبولی در آزمون به مرحله بعد تحصیل برای آموزش‌های تخصصی و آزمایشگاهی و دروس عملی وارد می‌شوید، بعد از آن نیز باید یک دوره را در مراکز بهداشتی سپری کنید و پس از قبولی در امتحان نهایی میتوانید تخصص خود را انتخاب کنید.

کلام آخر

رشته‌ دندانپزشکی در دانشگاه‌های آلمان در لیست پرطرفدار‌ترین رشته‌های تحصیلی جهان قرار دارد اما کشور آلمان با تغییر قوانین مهاجرت خود کار را برای علاقه‌مندان کمی سخت کرده است و لازمه داشتن شرایطی می‌باشد. ما در این مقاله به صورت کامل به توضیح آن پرداختیم. همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان حرفه‌ای موسسه‌ میرداماد ارتباط برقرار کنید تا بتوانید بهترین راه و تصمیم را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. با تشکر

حتما بخوانید:  تحصیل در دانشگاه برمن آلمان

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.