مقایسه صفر تا صد زندگی در آلمان و فرانسه

مقایسه زندگی در آلمان و فرانسه

کشور آلمان و فرانسه دو کشور پیشرفته هستند که سالیانه افراد زیادی برای اقامت یا تحصیل به این دو کشور مهاجرت می‌کنند. شما برای مهاجرت باید از چیزهایی که پیش رو دارید اطلاع داشته باشید. ما در این مقاله به مقایسه زندگی در آلمان و فرانسه می‌پردازیم.

  فرم مشاوره تخصصی

   فرم مشاوره تخصصی

   مقایسه زندگی در آلمان و فرانسه

   کشور آلمان و فرانسه دارای یک مرز مشترک هستند و زندگی در این دو کشور با یکدیگر بسیار متفاوت است. در ادامه به صورت مختصر درباره این دو کشور با شما صحبت خواهیم کرد.

   کشور آلمان

   کشور آلمان در قاره اروپا قرار گرفته است و پایتخت این کشور شهر برلین می‌باشد. جمعیت این کشور حدود 84 میلیون نفر است و زبان رسمی این کشور زبان آلمانی می‌باشد. این کشور از یک نظام سیاسی دموکراتیک پارلمانی تشکیل شده است. واحد پول رسمی این کشور یورو است. کشور آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است که سالیانه افراد زیادی برای کار به آن مهاجرت می‌کنند.

   این کشور به دلایل مختلفی مانند پیشرفته بودن در صنعت و مدرن بودن آن مقصد بسیاری از مهاجران از اکثر نقاط جهان است. طبیعت کشور آلمان از دشت، کوه، جنگل، ساحل، جزیره و دریاچه‌های مختلف تشکیل شده است که منظره‌های دیدنی بسیار زیبایی دارد.

   کشور فرانسه

   مقایسه زندگی در آلمان و فرانسه

   کشور فرانسه در اروپای غربی قرار دارد و با کشور آلمان در همسایگی است. این کشور از نظر وسعت سومین کشور قاره اروپا می‌باشد. پایتخت این کشور شهر پاریس است و حکومت کشور فرانسه بر همه‌پرسی اجرا می‌شود. کشور فرانسه جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که نظر افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.  این کشور از صنایع و معادن بسیاری برخوردار است و میلیون‌ها نفر در معادن و شرکت‌ها مشغول به کار هستند.

   مقایسه بهترین شهرهای آلمان و فرانسه برای زندگی

   برترین شهرهای آلمان

   این کشور از شهرهای بسیاری تشکیل شده است. تعدادی از این شهرها به دلیل شهرت‌های فراوان مقصد اصلی کسانی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

   برلین

   شهر برلین پایتخت کشور آلمان است. شهر برلین از طبیعت و چشم اندازهای زیبایی تشکیل شده و مدرن‌ترین شهر در بین دیگر شهرهای آلمان است. این شهر زیبا و مدرن سالانه مهاجران زیادی را به خود جلب می‌کند. هزینه زندگی در این شهر بالا است.

   هامبورگ

   شهر هامبورگ آلمان دومین شهر بزرگ آلمان است. این شهر از کیفیت زندگی بالایی برخوردار می‌باشد. رودخانه و کانال‌های آبی که در این شهر عبور می‌کنند جلوه زیبایی را به شهر داده است. هزینه اجاره خانه در این شهر معمولا بالا است؛ ولی می‌توانید با کمترین هزینه به نسبت شهرهای دیگر آلمان خانه خریداری کنید.

   مونیخ

   مونیخ یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته کشور آلمان می‌باشد که جایگاه مهاجران زیادی است. شهر مونیخ یکی از گران‌ترین شهرهای آلمان است.

   فرانکفورت

   فرانکفورت یکی از اقتصادی‌ترین و تجاری‌ترین شهرهای آلمان است. فرانکفورت در قاره اروپا شهرت زیادی دارد. فرصت‌های شغلی بسیار متنوعی دارد برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند. هزینه زندگی در این شهر معمولی است.

    فرم مشاوره تخصصی

     فرم مشاوره تخصصی

     دوسلدورف

     دوسلدورف یکی از شهرهایی است که سالیانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. این شهر از نظر سطح کیفی زندگی در رتبه بالایی قرار دارد. شهر دوسلدورف با داشتن شرکت‌های رسانه‌ای و دیگر شرکت‌ها جایگاه خوبی است، برای کسانی که قصد مهاجرت به خارج را دارند.

     نورنبرگ

     شهر نورنبرگ یکی از ارزان‌ترین و بهترین شهرهای کشور آلمان است. هزینه‌های زندگی در این شهر کمتر از دیگر شهر‌های آلمان است و افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در آلمان را دارند می‌توانند با هزینه کم در این شهر ملک خریداری کنند.

     برترین شهرهای فرانسه

     کشور فرانسه به نوبه خود دارای بهترین شهرها برای زندگی است. در قسمت زیر به این موضوع می‌پردازیم.

     پاریس

     شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه می‌باشد که از شهرت بسیار زیادی برخوردار است. شهر بزرگ پاریس یکی از محبوب‌ترین مقصدهای توریستی برای افراد خارجی می‌باشد. این شهر از نظر کیفیت زندگی در رتبه بالایی قرار دارد.

     مارسی

     مارسی به عنوان قدیمی‌ترین شهر فرانسه شناخته می‌شود. این شهر در جنوب فرانسه قرار گرفته است و هزینه زندگی در مارسی نسبتا معمولی می‌باشد.

     لیون

     این شهر به داشتن معماری و فرهنگ متعدد، شهرت بسیار دارد. این شهر سالانه مهاجران زیادی را از اکثر نقاط جهان به خود دیده است. آب و هوای لیون معتدل و گرم می‌باشد و هزینه زندگی در این شهر معمولی است.

     نیس

     شهر نیس یکی از شهرهای برتر کشور فرانسه است و در جنوب شرق فرانسه قرار دارد. آب و هوای این شهر در تابستان خشک و گرم است و در زمستان هوای سرد و بارانی دارد.

     مقایسه برترین دانشگاه‌های آلمان و فرانسه

     در کشور آلمان دانشگاه‌های بسیاری وجود دارد ولی تعدادی از این دانشگاه ها در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند که عبارت‌اند از:

     • دانشگاه فنی مونیخ
     • دانشگاه هامبورگ
     • دانشگاه فرانکفورت
     • دانشگاه فنی برلین
     • دانشگاه هومبولت برلین
     • دانشگاه روپرشت
     • دانشگاه نورنبرگ
     • دانشگاه فنی کارلسروهه
     • دانشگاه آخن
     • دانشگاه کلن

     دانشگاه‌های برتر فرانسه سالیانه مهاجران زیادی برای تحصیل را، به خود جذب می‌کند. در قسمت زیر این دانشگاه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

     • دانشگاه PSL پاریس
     • دانشگاه اکول پلی تکنیک
     • دانشگاه پاریس
     • دانشگاه سوربن
     • دانشگاه پاریس ساکلی

     افرادی که قصد مهاجرت دارند می توانند با مقایسه زندگی در آلمان و فرانسه، به راحتی مقصد خود را انتخاب کنند. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

      فرم مشاوره تخصصی

       فرم مشاوره تخصصی

       حتما بخوانید:  خوابگاه های دانشجویی فرانسه

       مطالب مرتبط

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.