071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اگر تصمیم به تحصیل در یکی از ارزشمندترین دانشگا‌ه‌های پزشکی اوکراین دارید، دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین(BNMU) Bogomolets National Medical University یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. دانشجویان خارجی زیادی سالانه به دنبال اخذ پذیرش این دانشگاه هستند. گرایش‌های ارائه شده در این دانشگاه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. قدمت بالای دانشگاه پزشکی بوگامولتس و به کارگیری اساتید با تجربه و تراز بالای علمی از دیگر دلایل تقاضای بالای دانشجویان برای پذیرش این دانشگاه است.

در این مقاله سعی داریم تا با ارائه تازه‌ترین اخبار و اطلاعات در خصوص نحوه پذیرش دانشجو و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین، باب آشنایی شما را با این دانشگاه معروف و رده بالای علمی باز کنیم. اما در صورت برخورد با سوالات بیشتر می‌توانید از طریق ارتباط با همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد و گرفتن مشاوره از آنها در دفاتر تهران و شیراز پاسخ مناسب را دریافت نمایید.

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین یک دانشکده یا موسسه آموزش عالی با قدمت نزدیک به 176 سال است. این دانشگاه با هدف ترویج آموزش عالی برتر و بدون نقص تشکیل گردیده‌است. نام این دانشگاه برگرفته از نام روانشناس معروف Alexander A. Bogomolets بوده که پس از درگذشت ایشان به پاس خدمات ارزشمند علمی و تحقیقاتی ایشان در راستای پیشرفت این دانشگاه می‌باشد.

این دانشگاه بواسطه ارائه آموزش و پژوهش با کیفیت و رده بالای علمی و خروج دانشجویان برجسته و ممتاز یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح کشور اوکراین به شمار می‌آید. در نظر سنجی دانشجویان خارجی درباره بهترین دانشگاه اوکراین برای تحصیل در رشته پزشکی همگی آنها با اختلاف دانشگاه بوگامولتس را به عنوان گزینه برتر خودشان جهت تحصیل در رشته پزشکی در این کشور دانسته‌اند. این دانشگاه از هفتاد کشور جهان دانشجو می‌پذیرد.

 

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

تقاضای بالای دانشجویان در بیشتر نقاط دنیا برای تحصیل در اوکراین در دانشگاه پزشکی دانشگاه بوگامولتس بر شهرت این دانشگاه می‌افزاید. این برتریت با علم بر اینکه از 20 فارغ تحصیلی پزشکی 5 فارغ تحصیل مربوط به این دانشگاه است، بیشتر و چشمگیر تر خواهد شد.دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین در تهیه آموزش های پزشکی برای بیش از ده هزار دانشجوی خود بسیار موفق بوده، که حدودا 1300 نفر از این تعداد دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این دانشگاه می‌باشند.

رنکینگ جهانی دانشگاه بوگامولتس اوکراین

رتبه جهانی دانشگاه بوگامولتس اوکراین و جایگاه مناسب آن در بین دیگر دانشگاه‌های پزشکی کشور اوکراین این دانشگاه را در راس انتخاب دانشجویان خارجی قرار داده است. رنکینگ جهانی دانشگاه بوگامولتس اوکراین بر اساس رتبه بندی علمی جهانی که تحت تاثیر رقابت‌های علمی، پژوهش‌ها، تحقیقات گسترده جهانی و همین طور ثبت اختراع صورت می‌گیرد، جایگاه نسبتا مورد قبولی در در بین دیگر دانشگاه‌های اوکراین به خود اختصاص داده است.

رتبه بالای علمی دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین نسبت به دیگر دانشگاه‌های این کشور،در این قسمت بطور اجمالی رتبه بندی این دانشگاه را با هم می بینیم. در صورت تمایل به داشتن اطلاعات دقیق تر در خصوص جایگاه و رتبه علمی دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین با مشاوران و همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در دفاتر تهران و شیراز ارتباط برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را در این خصوص دریافت نمایید.

 • رتبه بندی جهانی 4084
 • رتبه بندی قاره ای 1211
 • رتبه کشوری 19
 • تاثیرگذاری 6442

شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین

برای پذیرش از دانشگاه بوگامولتس اوکراین، در مرحله نخست بایستی از صلاحیت خود جهت اخذ پذیرش اطمینان حاصل کنید. شرایط زیر در حقیقت حداقل معیارهای صلاحیت جهت پذیرش دانشجویان خارجی برای دانشگاه بوگامولتس اوکراین در رشته پزشکی MBBS می‌باشد.

در ابتدای تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در دانشگاه پزشکی بوگامولتس ابتدا از داشتن صلاحیت و شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه درباره خود اطمینان حاصل نمایید. در این قسمت در واقع حداقل شرایط پذیرش دانشجو و معیار‌های صلاحیت دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه در رشته پزشکی MBBS به طور نمونه اشاره شده است.

 • هیچ آزمون ورودی مثل IELTS یا SAT برای پذیرش دانشگاه پزشکی بوگامولتس مورد نیاز نمی‌باشد.
 • رده سنی پذیرش دانشجو در این دانشگاه برای داوطلبان بین 17 الی 25 سال است.
 • داوطلبان پذیرش در این دانشگاه باید دارای مدرک دیپلم متوسطه از موسسه معتبر باشند.
 • دانشجویان بایستی مجموع نمرات حداقل 50% را در PCB یا دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی کسب کنند
 • دانشجویان بایستی حداقل 40% نمرات را در PCB یا دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی کسب کنند، اگر دانشجو از SC/ST/OBC باشد.
 • داشتن مدرک آزمون NEET از سال 2018 به بعد برای پذیرش داوطلبان الزامی شده است ،بنابراین باید در دسته مدارک قرار داده شود.

نکته تکمیلی در این خصوص این است که شما باید مدارک کامل دیپلم، پاسپورت بین المللی و نتیجه آزمون NEET را به همراه فرم درخواست تکمیل شده از طریق آدرس ایمیل یا پست پیشتاز به آدرس دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین ارسال نموده و منتظر دعوت نامه پذیرش خود باشید.

شهریه دانشگاه بوگامولتس

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی بوگامولتس و همین طور شهریه ترم‌های تحصیلی این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های پزشکی اوکراین در حد متوسط می‌باشد. این امر می‌تواند در کنار دیگر ویژگی‌های این دانشگاه از دلایل انتخاب دانشجویان خارجی برای پذیرش تحصیل در رشته پزشکی این کشور باشد. در این قسمت به همراه هم هزینه سالانه تحصیل دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین را ملاحظه می‌کنیم.

ترم‌های تحصیلیشهریه‌ی سالیانه ترم تحصیلی انگلیسیشهریه‌ی سالیانه ترم تحصیلی روسی
پزشکی عمومی$4500$3300
دندان پزشکی$4700$3800
داروسازی$4000$3200
پیراپزشکی$2500

اما هزینه های دانشگاه بوگامولتس اوکراین تنها شامل شهریه ترم‌های تحصیلی مختلف نمی باشد. برای تحصیل یک دانشجوی خارجی در اوکراین مخارج با روزمره مثل اجاره منزل یا کرایه خوابگاه دانشگاه بوگامولتس اوکراین،تامین مواد غذایی، تسهیلات و خدمات شهری مثل گاز و برق و تلفن و اینترنت و … مواجه است. در این قسمت بخشی از هزینه‌های نامبرده را بعنوان مثال مشاهده می‌کنیم.

کل شهریه در سالکرایه اجاره منزل یا خوابگاه در یک سالهزینه قبوضهزینه تامین مواد غذایی
$4500$700$3000$9520

امتیازات تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های اوکراین

دلیل تاکید و توجه بالای مشاوران اخذ پذیرش تحصیل در خارج از کشور در رشته پزشکی به دانشگاه‌های اوکراین، امتیازات فوق العاده ای است، دانشگاه‌های پزشکی این کشور به‌ویژه دانشگاه بوگامولتس اوکراین به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. در این قسمت از مقاله به یک سری از امتیازات برجسته این دانشگاه اشاره می‌کنیم:

 • وجود دانشگاه‌هایی با قدمت و تاریخچه علمی 200 سال در این کشور
 • اخذ اعتبار جهانی مدرک دانشگاهی MBBS اوکراین از سازمان‌های UNESCO، IMED، WHO، MCI .
 • فراهم آوردن شرایط مساعد تحصیلی با درنظر گرفتن حداقل شهریه و مدارک پذیرش از داوطلبان تحصیل در این دانشگاه‌ها
  تهیه و ارائه برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ویژه دانشجویان خارجی
 • در نظر گرفتن بورسیه‌های تحصیلی در دسترس بر اساس رتبه‌های علمی- تحصیلی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها
  فراهم کردن شرایط کار ضمن تحصیل در اوکراین به کسب $500 در ماه
 • ارزان بودن شهریه‌ ترم‌های دوره MBBS اوکراین نسبت به دیگر کشور‌های اروپایی

دندانپزشکی دانشگاه ملی بوگامولتس اوکراین

یکی از قدرتمند ترین مراکز دندانپزشکی در اروپا، طراحی شده با 300 صندلی. با مراجعه سالانه بیش از 290 هزار نفر. دارای 137 پایگاه بالینی، که در آن حدود 200000 نفر در هر سال تحت درمان قرار می گیرند، بیش از 12 هزار زایمان و تا 60 هزار عمل در هر سال انجام می شود. 8 ساختمان دانشگاهی، سالن های سخنرانی با ظرفیت 2800 نفر؛ مرکز آموزش پزشکی خانواده اوکراین، 26 اتاق کامپیوتر در این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه:

 • دارای 7 خوابگاه و 12 آشپزخانه و سالن غذاخوری، مجموعه ورزشی، مرکز تفریحی در Koch-Zappa
 • ساخت و ساز ساختمان بیست و شش طبقه آزمایشگاهی دانشگاهی و خوابگاه نخبگان در سال 2006 آغاز شد.
 • 22 گروه استعدادیابی آماتور، با 5 گروه عمومی و 9 باشگاه ورزشی
 • ورزشکاران مشهور، دارای قهرمانی اروپا و جهان، برندگان المپیادهای اوکراین و بین المللی در دانشگاه تحصیل می‌کنند.
 • جامعه علمی خود گردان دانش آموزی، که به نام O.A. Silky نامگذاری شده است به طور موثر تمام سطوح کار می‌کند.
 • با توجه به امتیازهی وزارت آموزش و پرورش و علوم دولت اوکراین، دانشگاه دارای مقام اول در میان دانشکده های پزشکی برتر سطح III تا IV و جایگاه چهارم در میان دانشگاه های برتر اوکراین است.
 • دارای عناوین افتخاری “برنده جایزه بیشترین نامزدی در موضوعات مختلف” ادغام آموزش و پرورش اوکراین با جامعه اروپا “و” نوآوری در بکارگیری فن آوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و تحصیل”.

برنامه تحصیلی دانشگاه پزشکی بوگامولتس 

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین متشکل از 3 دانشکده پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی است. اعتبار و شهرت این دانشگاه در نحوه آموزش برتر، اجرای برنامه‌های تحصیلی در سطح اعتبار جهانی و داری مدارک علمی عالی رتبه منجر به جذب دانشجویان خارجی به تحصیل در این دانشگاه می‌باشد.

دوره دندانپزشکی معروف به دهان پزشکی دربردارنده نحوه پیشگیری و درمان امراض دهانی است. که بسیار در بین متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی پر‌طرفدار می‌باشد. دوره دیگری که در دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین در بین دانشجویان معروف است دوره داروسازی است. مدت تحصیل در دانشگاه بوگامولتس اوکراین، در دوره پزشکی MBBS تقریبا 6 سال، مدت تحصیل دندانپزشکی و داروسازی 5 سال است.

با اتمام موفقیت آمیز هر دوره تحصیلی، به فارغ التحصیلان مدرک پزشکی اعطا می‌گردد که در سطح جهانی دارای اعتبار است؛ یعنی با این مدرک به راحتی در هر جای اروپا و کشور اوکراین می‌توانید استخدام شوید. دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین متشکل از 3 دانشکده پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی است.

سوالات متداول در مورد تحصیل در دانشگاه پزشکی بوگامولتس

1- دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین در چه شاخه‌هایی از پزشکی دانشجو می‌پذیرد؟

این دانشگاه متشکل از 3 دانشکده پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی است. شما می‌توانید با تحقیقات لازم در خصوص پذیرش دانشجو در هر کدام از این سه رشته اقدام به گرفتن پذیرش کنید.

2- شهریه دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین نسبت به دیگر دانشگاه‌های پزشکی این کشور به چه صورت است؟

شهریه و هزینه هر ترم تحصیلی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین برای پزشکی عمومی 4500$ برای داندانپزشکی $4700 و داروسازی $4000 می‌باشد و نسبت به دیگر دانشگاه‌های پزشکی اوکراین هزینه مناسبی دارد.

3- رنکینگ جهانی دانشگاه بوگامولتس اوکراین به چه صورت است؟

این دانشگاه از رتبه خوبی بین دانشگاه‌های پزشکی اوکراین در سطح جهانی برخوردار است، که این درجات علمی به صورت: رتبه بندی جهانی 4084، رتبه بندی قاره ای 1211، رتبه کشوری 19و رتبه تاثیرگذاری 6442 است.

4- شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین چگونه است؟

دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین برای پذیرش دانشجو شرایط پیچیده‌ای را در نظر ندارد، هیچکدام از آزمون‌های ورودی مثل IELTS یا SAT برای ورود به این دانشگاه لازم نیست و تنها با داشتن مدرک دیپلم متوسطه از موسسه معتبر و همین طور رعایت رده سنی بین 17 الی 25 سال، و گرفتن 50 درصد از نمرات دروس اصلی مثل فیزیک، شیمی و زیست شناسی و علاوه بر این موارد از سال 2018 به بعد اخذ مدرک آزمون NEET می‌توان برای پذیرش تحصیل در این دانشگاه اقدام نمود.

5- دلایل ممتاز بودن دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین چیست؟

این دانشگاه با ایجاد دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی و ایجاد اشتغال برای دانشجویان خارجی و همین طور بهره مندی از کادر آموزشی خبره و هیئت علمی برجسته در راس دانشگاه‌های ممتاز کشور اوکراین و مورد تقاضای بالای دانشجویان در اقصی نقاط مختلف دنیاست.

6- آیا مدرک پزشکی دانشگاه پزشکی بوگامولتس  در دیگر کشور‌های اروپایی می‌توان به کار مشغول شد؟

بله. مدرک پزشکی این دانشگاه علاوه بر شهر‌های مختلف اوکراین، در تمامی نقاط اروپا برای شروع کار دارای اعتبار می‌باشد.

7- ساختار هزینه‌ها در دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین (ویژه دانشجویان خارجی) به چه صورت است؟

علاوه بر شهریه ترم‌های تحصیلی این دانشگاه، دانشجویان خارجی با هزینه‌های دیگری مواجه است. نمونه ای از این هزینه ها به این صورت است: شهریه خوابگاه که برای یک سال تحصیلی 700$، قبوض انرژی های مصرفی 3000$ و هزینه تامین مواد غذایی تقریبا 9520$ برآورد شده است.

8- دوره‌های تحصیلی دانشگاه پزشکی بوگامولتس چند ساله است؟

دوره‌های تحصیلی متناسب با تخصصی که در پایان دوره به شما داده می‌شود متفاوت و برای هر دوره به صورت زیر است:

 • پزشکی (6 سال)
 • دندانپزشکی (5 سال)
 • داروسازی (5 سال)
 • فوق لیسانس (3-6 سال)
 • دوره مقدماتی(آمادگی ) (1 سال)

9- نحوه ارسال مدارک درخواست پذیرش دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین چه صورت است؟

شما باید مدارک کامل دیپلم، پاسپورت بین المللی و نتیجه آزمون NEET را به همراه فرم درخواست تکمیل شده از طریق آدرس ایمیل یا پست پیشتاز به آدرس دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین ارسال نموده و منتظر دعوت نامه پذیرش خود باشید. اطلاعات تکمیلی را در این زمینه از همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد جویا شوید.

10- پس از دریافت دعوت‌نامه از دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

پس از دریافت دعوت‌نامه با نزدیک‌ترین سفارت کشور اوکراین تماس حاصل نمایید. برای کسب اطلاعات ویزای خود می توانید از همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد و در دسترس‌ترین دفاتر ما در شیراز و تهران جهت اخذ ویزای خود راهنمایی بخواهید.

11- پس از دریافت ویزا چه اقداماتی باید از سمت متقاضی پذیرش در دانشگاه پزشکی بوگامولتس اوکراین انجام شود؟

پس از دریافت ویزا از سفارت اوکراین، دانشجویان باید دانشگاه را از جزئیات پرواز به همراه تاریخ و زمان ورود شان مطلع سازند. یکی از نمایندگان دانشگاه به استقبال دانشجو در فرودگاه خواهد رفت. در صورتی که دانشجو ورود خود را به دانشگاه اطلاع ندهد، وی به کشور خود بازگردانده خواهد شد.