071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل دکتری در آلمان بدون‌ مدرک زبان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

آلمان یکی از محبوب ترین‌مکان‌ها برای تحصیل در خارج از کشور است و حدود 4000 دانشجو بین المللی در یک سال تحصیلی از این کشور فارغ التحصیل می‌شوند. در تمام دانشگاه‌های آلمان حداقل یک دوره تحصیلی رایگان وجود دارد. این به این معناست که هزینه‌های اصلی شما هزینه‌های عمومی زندگی در آلمان خواهد بود. برای فهمیدن نحوه درخواست تحصیل دکتری در آلمان بدون‌ مدرک زبان ادامه مقاله را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت تحصیلی در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

تحصیل دکتری در آلمان با توجه به رتبه برتر کشور آلمان در دانشگاه‌های خود بسیار مورد توجه است. مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور مورد تأیید کشورهایی مانند انگلستان و آمریکا است. طول دوره دکتری در آلمان معمولا سه الی چهار سال می باشد. امکان تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان میسر نیست و دانشجویان باید مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی را ارائه دهند.

برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در مقطع دکتری در این کشور  محدودیت سنی وجود دارد و حداکثر 40 سال است. پس اگر می‌خواهید تحصیل دکتری در آلمان را انتخاب کنید مطمئن شوید در زمان مناسبی اقدام می‌کنید. شروع ترم زمستان از اول ماه اکتبر تا 31 ماه مارچ بوده و شروع ترم تابستان از اول ماه آپریل تا 30 ماه سپتامبر می‌باشد. با توجه به پژوهش محور بودن این مقطع تحصیلی و کم اهمیتی نمره و معدل، می‌توان گفت که شرط معدل از اهمیت کمتری نسبت به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برخوردار است.

توجه داشته باشبد که تحصیل پزشکی در آلمان نیز یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان سراسر دنیا به شمار می رود.

شرایط تحصیل دکتری در آلمان بدون‌ مدرک زبان

تحصیل در آلمان به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب است این کشور شهرت جهانی در زمینه نوآوری و تحقیقات تکنولوژیکی دارد. آلمان یک اقتصاد قوی و کیفیت زندگی جذاب و سنت بسیار شناخته شده در زمینه هایی مانند مهندسی و تولید دارد. بسیاری از دانشگاه های آلمان از یک شهرت بین المللی قوی برخوردار هستند که 43 رتبه برتر در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS Worldwide دارد. از جمله برترین دانشگاه ها، مرکز تحقیقاتی معتبر Technische Universität München است که برای اولین بار در آلمان در رتبه 66 قرار گرفته است.

آموزش دکتری در آلمان بدون‌ مدرک زبان

آلمان با ارائه سطح بالایی از زندگی، دانشجویان بین المللی را با هزینه های پایین تحصیل و فرصت های مالی مناسب می پذیرد. متقاضیان دکترا معمولا هزینه های تحصیل در آلمان را نمی پردازند و بیش از یک چهارم از داوطلبان دکترا در آلمان برای دریافت کمک مالی عمومی درخواست می دهند. در دکترای فردی آلمان شما پایان نامه خود را تحت نظارت استاد، اما بیشتر به طور مستقل کار خواهید کرد.

آموزش دکترا در آلمان بدون‌ مدرک زبان

طول این PhD ها، عموما 3 تا 5 سال است این برنامه نیاز زیادی به ابتکار و مسئولیت شخصی دارد. شما محدود به کسب دکترای خود با انجام تحقیقات در دانشگاه نیستید شما هم چنین می توانید یک پروژه را در یک سازمان تحقیقاتی غیر دانشگاهی یا یک شرکت آلمانی در بخش صنعتی تکمیل کنید.

هزینه تحصیل دکتری در آلمان بدون‌ مدرک زبان

شما می توانید آنچه را که به عنوان یک برنامه PhD ساختار شناخته می شود انتخاب کنید. این شامل یک گروه از دانش آموزان دکترا می شود که توسط گروهی از ناظران هدایت می شوند. بسیاری از دانشگاه های آلمان پیشنهاد دکترا می دهند. سرویس مبادلات ارزی آلمان ( DAAD ) یک پایگاه داده ارائه می دهد که می توانید از آن برای جستجوی برنامه PhD مناسب استفاده کنید. دوره های کارشناسی ارشد در آلمان رایگان نیست، مگر اینکه شما در مقطع کارشناسی خود در کشور آلمان تحصیل کرده باشید. اگر شما نیاز دارید که برای ویزای دانشجویی درخواست بدهید، از شما خواسته خواهد شد تا ثابت کنید که حداقل 8000 € ( 8،990 دلار آمریکا ) در هر سال تمکن مالی دارید.

پذیرش دکترا در آلمان بدون‌ مدرک زبان

الزامات ورودی بین دانشگاه ها و برنامه های دکترا متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی شما نیاز به یک مدرک تحصیلات عالی دارید که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد آلمانی باشد. متقاضیان بین المللی که دارای مدرک لیسانس هستند، می توانند به عنوان دانشجوی دکترا از طریق یک برنامه سریع پیگیری شوند که این برنامه شامل گرفتن امتحان ورودی و احتمالا شرکت در مصاحبه است. اگر شما تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را مطالعه می کنید و این زبان اول شما نیست، باید مهارت زبان انگلیسی خود را با آزمون زبان انگلیسی مانند IELTS یا TOEFL ثابت کنید. اگر شما در حال تحصیل یا ارائه PhD خود به زبان آلمانی هستید، ممکن است مجبور شوید زبان خود را با آزمون مانند DSH یا TestDaF ثابت کنید.

دوره های تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

در آلمان روند پذیرش مرکزی یا دفتر انتخاب برای دانشجویان دکترا وجود ندارد. بنابراین، ابتدا باید یک استاد مناسب را پیدا کنید که مایل است سرپرست شما باشد. شما ممکن است بتوانید از طریق تماس با دانشگاه خود یا با جستجوی موسسات و مراکز تحقیقاتی یا تیم هایی که مربوط به منطقه مورد علاقه شما هستند، بتوانید یک سرپرست را پیدا کنید. هنگامی که یک سرپرست را پیدا کردید، کمیته مسئول یا کمیته دکترا باید واجد شرایط بودن شما را به عنوان یک کاندید دکترا تایید کنند. درخواست شما ممکن است شامل یک نتیجه آزمون انگلیسی یا آلمانی نیز باشد. دفتر دانشجویی دانشگاه انتخابی شما این اسناد را بررسی و مجوز شما برای شروع تحصیلات دکترا را خواهند داد.

ویزای دکتری آلمان

تحصیل دکتری در آلماناولین مرحله جهت دریافت ویزای دکترا آلمان، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور و سپس ارسال مدارک لازم است. اگر می‌خواهید ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت کنید ابتدا باید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر خود فرستاده و تایید آن دانشگاه را بدست آورید. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور آلمان دو سال می باشد و قابل تمدید است.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • گذرنامه معتبر(با مدت اعتبار تا پایان دوره تحصیل یا بیشتر)
 • عکس اخیرا گرفته شده
 • بیمه درمانی
 • تأییدیه استاد راهنما
 • اثبات تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر

در این مقاله درمورد شرایط تحصیل دکترا در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان صحبت کردیم براش آشنایی با شرایط و مزایای تحصیل در آلمان را از مشاورین ما در موسسه میرداماد بخواهید تا برای شما به طور کامل توضیح دهند.

سئوالات متدوال درمورد تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

آیا تحصیل دکترا در آلمان انتخاب مناسبی برای دانشجویان ایرانی است؟

بله، کشور آلمان به دلیل داشتن سیستم آموزشی کارآمد، برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان و هزینه تحصیل رایگان به یک گزینه جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

آیا امکان تحصیل دکترا در آلمان وجود دارد؟

بله، ادامه تحصیل دکترا در آلمان در تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور میسر است.

زبان تحصیل دکترا در آلمان چیست؟

زبان تحصیل دکترا در این کشور آلمانی و انگلیسی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل آلمان چیست؟

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • گذرنامه معتبر(با مدت اعتبار تا پایان دوره تحصیل یا بیشتر)
 • عکس اخیرا گرفته شده
 • بیمه درمانی
 • تأییدیه استاد راهنما
 • اثبات تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر

اسکرول به بالا