مهاجرت کاری فرانسه

پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه

پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه

یکی از پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه مدیریت شرکت های خصوصی و دولتی می باشد. مسئولیت مدیران را می توان نظارت بر فعالیت های روزمره و توسعه سیاست ها و نیز تضمین مقررات قانونی دانست. یک مدیر شرکت نیز برای مدیریت قسمت های مختلف یک شرکت مورد نیاز است. مدیران تصمیماتی که برای شرکت سودمند باشد را اجرا می کنند.

پردرآمد ترین شغل ها در فرانسه

سعی کنید برای پیدا کردن بازار کار در فرانسه انعطاف پذیر باشد. اگر نتوانستید کار ایده ال خود را پیدا کنید، ببینید چه شغل های دیگری در فرانسه وجود دارد، داشتن ارتباطات مجازی و اجتماعی به شما در یافتن شغل کمک شایانی می کند. زیرا بسیاری از شغل ها در فرانسه از طریق ایجاد ارتباط یافت می شوند، بنابراین با دیگران ارتباط برقرار کنید تا بتوانید فرصت های شغلی خود را بالا ببرید. رزومه ی کاری مناسبی تهیه کنید، در نوشتن رزومه علاوه بر دقت، بهتر است صداقت هم داشته باشید. شاید شما تجربه بسیار خوبی داشته باشید، اما کافیست در نوشته رزومه اشتباهی انجام دهید تا نتوانید کار مورد نظرتان را پیدا کنید.

کار در فرانسه

در پایان سال ۲۰۱۶ شرایط کار در فرانسه و تعداد بیکاران در این کشور به ۹٫۷ درصد رسید که این میزان در سال ۲۰۱۵در حدود ۱۰٫۵ درصد بود. می توان گفت دولت در طول ۱۸ سال به این آمار و ارقام رسیدند. اما تعداد افراد بیکار همچنان برای ۲۵ ساله ها در حدود ۲۳٫۳ درصد در سال ۲۰۱۶ بالا رفته که بالاترین میزان در اروپا است.

اکثریت قراردادهایی که در فرانسه بسته می شوند موقت می باشد و قراردادهای دائمی بسیار اندک هستند. با این حال اگر شما زبان فرانسوی بلد باشید و به صحبت کردن مسلط شوید باید بگوئیم شانس بالایی برای رسیدن به شغل مورد نظرتان خواهی داشت. زبان اولین قدم برای راه پیش روی شماست.

کار در فرانسه

کار در فرانسه

دستمزد در فرانسه

قطعا موضوع دستمزد و حقوق برایتان مهم است. حداقل دستمزد در فرانسه در سال ۲۰۱۷ حدود ۹٫۷۶ یورو برای هر ساعت کاری است. یعنی حدود ۱٫۴۸۲۰ یورو در ماه. این نکته را مد نظر قرار دهید که شما زمانی می توانید در فرانسه کار پیدا کنید که هیچ گزینه و کاندیدای مناسب دیگری مانند شما در فرانسه وجود نداشته باشد. بنابراین بایستی تا می توانید مهارت های خود را افزایش دهید. فرانسه دارای کارخانه های بسیاری در زمینه هوا فضا، صنعت موتور، نساجی، دارویی، ماشین آلات صنعتی، فلزکاری، الکترونیک، غذا و آشامیدنی و توریسم است.

کارهای خدماتی در فرانسه

طبق گزارشات ارائه شده در سال ۲۰۱۵ مهندسی، تحقیق و بانکداری بخش هایی هستند که استخدام در آنها بالا بوده است و حدود سه چهارم از مردم در کارهای خدماتی فعالیت می کنند. اگر به دنبال شغل های مدیریتی هستید، داشتن مهارت و تجربه مدیریتی به خصوص در شاخه های فروش، ساخت و ساز، علوم، مهندس بسیار مهم است. شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بالا است. شغل هایی هم می توانید در صنعت توریسم (شامل هتل داری) مراقبت و رسیدگی (شامل رسیدگی به خانه، پزشکی، بخش روانپزشکی، نگهداری از کودک) و کشاورزی پیدا کنید، آموزش زبان انگلیسی و تدریس نیز یک مورد دیگر است.

کار پزشکی در فرانسه

فرصتی جذاب برای فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی در فرانسه ایجاد شده است. اگر مدرک خود را در رشته مالیه و یا حسابداری کنترل گرفته اید و سابقه تدریس دارید، تامل نکنید و برای این موقعیت شغلی اقدام کنید. اگر چه تا زمانی که کمیته پذیرش 2 نفر از متقاضیان را برای این جایگاه انتخاب نکنند، فرصت باقی است، اما بهتر است همین امروز ثبت نام کنید. از دیگر شرایط پذیرش آن نیز سطح بالای زبان انگلیسی و همچنین در صورت امکان دانش زبان فرانسه می باشد.

اگر مدرک دکترای مالیه دارید برای این فرصت شغلی در فرانسه هم می توانید اقدام کنید. تا زمانی که یک نفر برای این موقعیت انتخاب نشده باشد فرصت ثبت نام خواهید داشت. اما همان طور که گفته شد امروز قطعا از فردا بهتر است. کسانی که به جز تسلط به زبان انگلیسی با زبان فرانسه هم آشنا هستند در پذیرش الویت دارند.

کار پزشکی در فرانسه

کار پزشکی در فرانسه

کار بازاریابی در فرانسه

امروزه رشته بازاریابی جزو پرطرفدارترین و پرکاربردترین رشته های دانشگاه هاست و در تمامی کشورها از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است. اگر چه بسیاری از افراد به جای ورود به بازار کار و صنعت ترجیح می دهند، که تحصیلات خود را ادامه دهند و کارهای تحقیقاتی را در کنار تدریس در دانشگاه انجام دهند. در همین راستا یک جایگاه تدریس در زمینه رسانه های دیجیتال بازاریابی، اجتماعی ارائه شده است.

اگر دارای مدرک دکترای بازاریابی هستید و تجربه تدریس دارید تا پر شدن این موقعیت شغلی در فرانسه مهلت ثبت نام دارید. با اینکه مهارت زبان انگلیسی برای پذیرش بسیار حائز اهمیت است اما دانش زبان فرانسه اجباری نیست. متقاضی پذیرفته شده در مقاطع و رشته های مختلفی هم چون کارشناسی کسب و کار و مدیریت اجرایی تدریس خواهد کرد.

کار مدیریتی در فرانسه

از آنجایی که مدیریت رشته ای بسیار پرکاربرد در ایران و تمامی کشورهاست، بسیاری از دانشجویان و حتی کسانی که مدرک لیسانس خود را در رشته ای دیگر دارند، مایل به ادامه تحصیلات خود در انواع گرایش های مدیریت هستند. در همین راستا دو موقعیت شغلی در زمینه مدیریت و یک جایگاه تدریس در زمینه مدیریت عملیاتی برای دانشجویانی که مدرک دکترا در مدیریت دارند، معرفی می کنیم. اگرسابقه تدریس دارید و از نمرات خوبی برخوردار هستید، تا قبل پر شدن این موقعیتهای شغلی هر چه سریعتر ثبت نام کنید.

مشاغل افسران پلیس و وکلا در فرانسه

دو بخش امنیتی در فرانسه وجود دارد پلیس ملی، که نیروی پلیس غیر نظامی است و در شهرها و مناطق روستایی مسئول است و ژاندارمری ملی، که بخشی از نیروهای مسلح است و وظایف آنها شامل جلوگیری از جرم و جنایت و اجرای قانون و نیز تضمین امنیت در فرودگاه ها و بنادر می باشد. اساسا دو حوزه وجود دارد که در آن وکلا در فرانسه قوانین را اجرا می کنند: یکی از حوزه ها شامل کمک و نمایندگی ازجانب مشتریان در یک دادگاه قانون است و دیگری شامل وظایفی است که می تواند توسط متخصصان بدون پیش زمینه قانونی نیز اجرا شود.

مشاغل افسران پلیس و وکلا در فرانسه

مشاغل افسران پلیس و وکلا در فرانسه

مشاغل خدمات عمرانی در فرانسه

خدمات عمرانی در فرانسه به چهار بخش تقسیم می شود: خدمات مدنی دولت، قوه قضائیه، خدمات مدنی بیمارستان های دولتی و خدمات مدنی دولت های محلی. با توجه به تقسیم کارکنان خدمات مدنی، وظایف آنها می توانند با موضوع مشترک که نیاز به ارائه خدمات با کیفیت به عموم مردم دارند، متفاوت باشد. افراد جویای کار اگر بتوانند اقامت فرانسه را دریافت کنند شرایط بسیار خوبی برایشان محیا خواهد شد، که این کار را به مشاورین ما در موسسه میرداماد بسپارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *