071-91009294  | 021-88724227  |

ویزای peq کانادا

ویزای peq کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت و اخذ اقامت کانادا بهترین مقصد برای هر شخصی است که قصد زندگی در کشوری خارجی را دارد. کانادا از کشورهای مهاجر پذیری است که برنامه های متعددی را برای متخصصان و دانشجویان جهت اقامت دائم ارائه می دهد. یکی از این برنامه های مهاجرتی PEQ می باشد که به بررسی آن پرداخته ایم. در مقاله زیر که به همت موسسه میرداماد گردآوری شده که موارد زیر را مورد مطالعه قرار می دهد.

 • برنامه PEQ کبک برای دانشجویان
 • برنامه PEQ کبک برای کارمندان موقت
 • هزینه و زمان مورد نیاز برای شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

برنامه PEQ کبک برای دانشجویان

دولت کبک، افراد خارجی شاغل در کبک و دانشجویان بین المللی را که می توانند برنامه تحصیل خود را در کبک انجام می دهند، تشویق می کند تا برای همیشه در این استان بمانند.برنامه تجربه کبک (PEQ) یک فرایند سریع است که منجر به اقامت دائم برای دو دسته متقاضیان می شود. این برنامه به دانشجویان بین المللی و افراد خارجی موقت اجازه می دهد پس از گذراندن یک دوره کار واجد شرایط یا مطالعات تأیید شده، از اقامت دائم خود در داخل کبک استفاده کنند.برای واجد شرایط بودن دانشجویان، آنها باید تمام وقت در کبک تحصیل کرده و یکی از انواع دیپلم های زیر را کسب کرده باشند:

 • دیپلم مطالعات حرفه ای (Diplôme d dtudes Professionelles) شامل 800 ساعت مطالعه
 • یک تاییدیه حرفه ای (Attelation de spécialisation حرفه ای) شامل 800 ساعت مطالعه.
 • مدرک تحصیلات دانشگاهی، آموزش فنی (تکنیک Diplôme d’tudes Collégiales)؛
 • مدرک کارشناسی؛
 • مدرک کارشناسی ارشد (و MBA)؛ یا
 • دکترا

مدرک باید توسط یک دانشگاه یا یک مؤسسه آموزش عمومی واقع در کبک و توسط دولت به رسمیت شناخته شود. همچنین، دانشجوی بین المللی باید حداقل نیمی از مدت زمان تحصیل خود را در کبک زندگی کرده باشد.علاوه بر این، دانشجوی بین المللی باید دانش پیشرفته و متوسط در مورد فرانسه را به صورت شفاهی داشته باشد. دانشجویان می تواند دانش خود را از زبان فرانسه با یکی از موارد زیر ثابت کند:

 • یکی از برنامه های فوق را به زبان فرانسوی تکمیل کنند.
 • حداقل به مدت سه سال در یک موسسه آموزشی متوسطه یا پس از دوره متوسطه به زبان فرانسه به طور تمام وقت تحصیل کرده باشد.
 • دوره فرانسوی تأیید شده متوسط و پیشرفته را که در کبک برگزار شد ، به اتمام رساند.
 • امتحان شناخته شده فرانسوی مانند Test dévaluation de français و دیگران را پشت سر گذاشت.

دانشجویان می توانند پس از اتمام برنامه تحصیل، درخواست خود را برای انتخاب دائم تحت PEQ Graduate Graduate، از داخل کبک یا خارج از کشور ارائه دهند.هنگام ارسال درخواست خود برای انتخاب دائمی، باید کلیه شرایط برنامه de l’expérience québécoise (PEQ Québec Experience Program) را رعایت کنید. شما باید:

 • قصد اسکان در کبک را برای گرفتن یک شغل داشته باشید.
 • به منظور تحصیل به طور موقت در کبک اقامت داشته و شرایط اقامت خود را رعایت کرده اید.
 • حداقل نیمی از مدت زمان تحصیل در کبک اقامت داشته باشید.
 • دارای مدرک تحصیلی واجد شرایط کبک باشید.
 • دانش پیشرفته واسطه ای در مورد فرانسه شفاهی را نشان دهید.
برنامه PEQ کبک برای دانشجویان
برنامه PEQ کبک برای دانشجویان

متعهد شوید تا حداقل مدت سه ماه نیازهای اساسی خود و در صورت لزوم نیازهای همسر خود و فرزندان وابسته را که در درخواست شما برای انتخاب دائمی قرار دارد تأمین کنید.حداقل 18 سال داشته باشید، یک گذرنامه معتبر داشته باشید و اگر از کبک متقاضی هستید، در زمان درخواست به طور قانونی در کبک زندگی کنید.در مهلت مقرر، گواهی یادگیری درباره ارزشهای دموکراتیک و ارزشهای کبک را بدست آورید. اعضای خانواده شما که شما را همراهی می کنند (همسر شما از 16 سال یا بالاتر و فرزندان وابسته شما از 18 سال یا بالاتر) نیز باید گواهی را دریافت کنند.اگر مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دارید، اگر شرایط انتخاب برای شما بیشتر باشد، می توانید تحت عنوان PEQ به عنوان یک کارگر موقت خارجی اقدام کنید.در صورتی که:

 • شما تحت حمایت یک بورس تحصیلی هستید و نیاز به بازگشت به کشور خود دارید (مگر اینکه قبلاً این شرط را برآورده کرده باشید)
 • شما یک برنامه مطالعاتی جدید را در کبک آغاز کرده اید.
 • بیش از 36 ماه بین زمانی که برنامه تحصیل خود را در کبک تکمیل کرده اید و تاریخ ارائه درخواست خود برای انتخاب دائمی سپری شده است.
 • به عنوان یک فارغ التحصیل کبک، می توانید حداکثر بعد از 36 ماه پس از دریافت مدرک خود، از کبک یا خارج از کشور به PEQ مراجعه کنید.

اگر شما یک فارغ التحصیل کبک هستید و شغل خود را پیدا کرده اید به عنوان مثال، تحت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، می توانید تا زمانی که شرایط دیگر را برآورده کنید، به عنوان کارگر موقت خارجی به PEQ مراجعه کنید. با این وجود، حتما از فرم مناسب استفاده کنید.

برنامه PEQ کبک برای کارمندان موقت

برای واجد شرایط بودن در PEQ، متقاضی باید به صورت موقت در کبک به عنوان یک کارگر موقت خارجی یا به عنوان یک شرکت کننده در یک برنامه موقت کاری تأیید شده اقامت داشته باشد. متقاضی باید در مدت 24 ماه قبل از ارسال درخواست، به مدت 12 ماه در هر كاری با حقوق و دستمزد كار كند. دوره 12 ماهه نیاز به ادامه کار ندارد و می تواند با چندین کارفرما انجام شود.
طبق آیین نامه دوم اوت 2018، همه مشاغل واجد شرایط PEQ هستند. این بدان معناست که علاوه بر مشاغل مدیریتی، حرفه ای و فنی که تحت برنامه قدیمی پذیرفته شده اند، PEQ جدید نیز سطح C را قبول می کند (مشاغل واسطه ای که معمولاً خواهان آموزش دبیرستان و یا آموزش های خاص شغلی هستند) و سطح D (کارگری) مشاغل که معمولاً آموزش شغلی می دهند).

در کبک، اشتغال تمام وقت حداقل 30 ساعت کار دستمزد در هفته را تشکیل می دهد. مدت زمان صرف شده به عنوان خود اشتغالی، صاحب مشاغل یا کار نیمه وقت تحت عنوان PEQ واجد شرایط نیست.همسر یک دانشجو یا همسر کارگر، که در کبک با مجوز کار آزاد کار می کند، در صورت برآورده کردن شرایط، نیز در این برنامه واجد شرایط می شوند.در زمان ارائه درخواست، کارگر موقت خارجی باید تمام وقت کار کند و باید مطابق با شرایط ویزا یک کارگر خارجی موقت باشد.کارگر خارجی موقت نیز باید دانش میانی زبان فرانسه شفاهی داشته باشد. برای اثبات توانایی های زبان فرانسه، متقاضی می تواند یکی از گزینه های گفته شده در بالا را انتخاب کند.مراحل شرکت در برنامه PEQ برای کارمندان موقت کانادا به شرح زیر است:

 • اطلاعات در مورد کبک و جنبه های مختلف کار موقت :آیا شما علاقه مند به اقامت در کبک برای کار هستید؟ حقایق مربوط به موضوعاتی را که به طور خاص با کارگران موقت در کبک در ارتباط است، بدست آورید و تمام جنبه های زندگی در جامعه کبک را فراموش نکنید.
 • اخذ مجوزهای لازم برای کار موقت در کبک :باید یک کارفرما در کبک به شما شغل پیشنهاد داده باشد. برنامه شما برای مهاجرت در حال شکل گیری است و شما می خواهید مجوز اقامت در کبک را بدست آورید. به مراحلی که کارفرمای شما باید انجام دهد و مواردی که باید خودتان بردارید توجه کنید.
 • آماده شدن برای اقامت خود در کبک :به زودی افق های جدید را کشف خواهید کرد. شما قصد عزیمت به کبک را دارید که تصمیم دارید در آنجا زندگی کنید تا بتوانید کار کنید. در ضمن با آماده سازی خودتان از این فاصله بهترین استفاده را ببرید. اقامت موقت شما در کبک بسیار آسانتر خواهد بود.
 • اخذ مجوزهای جدید برای کار موقت در کبک :کارفرمای شما می خواهد قرارداد کار خود را تمدید کند؟ آیا می خواهید کارفرما را تغییر دهید؟ برای ادامه کار به طور موقت در کبک، باید مجوزهای جدید دریافت کنید. به مراحلی که باید دنبال کنید توجه کنید.
 • اقامت دائم در کبک :شما هم اکنون به عنوان یک کارگر موقت در کبک اقامت دارید و تصمیم گرفته اید که دوست دارید بطور دائم در اینجا بمانید. درمورد مراحلی که باید برای ارائه درخواست مهاجرت دنبال کنید همچون مواردی که گفته شده توجه کنید.
 • قدم به سمت اقامت موفق شما در کبک :پس از به دست آوردن اقامت دائم، می توانید از خدمات ارائه شده توسط دولت کبک و سازمان های همکار آن برای تسهیل ادغام خود بهره مند شوید.
برنامه PEQ کبک برای کارمندان موقت
برنامه PEQ کبک برای کارمندان موقت

هزینه و زمان مورد نیاز برای شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا

تحت برنامه PEQ، تصمیم گیری های انتخابی صرفاً از اطلاعات و مدارك مستند ارائه شده در پرونده گرفته می شود و این یك برنامه مبتنی بر امتیاز نیست.کلیه برنامه ها باید با صدور CSQ در حدود 20 روز کاری به پایان برسد.پس از صدور CSQ، متقاضی برای نتیجه گیری از سلامت، امنیت و امور مربوط به اقامت دائم به دولت فدرال تقاضا می کند.هر برنامه کامل دریافت شده تحت برنامه québécoise با برنامه de l’texpérience ، طی 20 روز کاری به استثنای تاخیر در ارسال های پستی برای برنامه های کامل که نیازی به مصاحبه حسابرسی ندارند، با اولویت انجام می شود.هزینه های پردازش قابل پرداخت برای یک برنامه انتخاب کبک تحت برنامه (PEQ Québec Experience) به شرح زیر است:

812 دلار برای متقاضی اصلی و 174 دلار برای همسر دانشجو یا کارمند موقت و 174 دلار دیگر در صورت داشتن فرزند لازم است.

هزینه و زمان لازم برای برنامه مهاجرتی PEQ کانادا
هزینه و زمان لازم برای برنامه مهاجرتی PEQ کانادا

با مطالعه مطالب بالا با مهاجرت به کانادا از طریق برنامه PEQ برای تحصیل کرده های کبک و همچنین کارمندان موقتی در کبک آشنا شدید و همچنین شرایط کامل این برنامه را بررسی کرده، از هزینه ها و مدت زمان لازم برای برنامه PEQ نیز آگاهی کسب کردید. برای اطلاعات دقیق تر با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

سوالات متداول در مورد برنامه مهاجرتی PEQ کانادا

1- برنامه مهاجرتی PEQ کانادا شامل چه کسانی است؟

دانشجویانی که در کبک تحصیل میکنند و کارمند موقت در کبک امل این برنامه می شوند.

2- هزینه شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا چقدر است؟

هزینه این برنامه برای شخص دریافت کننده اقامت 400 دلار است.

3- آیا دانشجویان محصل در کبک توانند در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا شرکت کنند؟

بله دانشجویان فارغ التحصیل کبک می توانند برای این برنامه اقدام کنند.

4- چه مدت طول می کشد تا در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا اقامت داده شود؟

معمولا مدت 23 روز کاری طول می کشد تا شما بتوانید اقامت را اخذ کنید.

5- آیا با شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟

بله، این برنامه مستقیما به برنامه اقامت دائم منجر می شود.

6- آیا برای شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا نیاز به سرمایه است؟

خیر این برنامه نیازمند هیچ سرمایه ای نیست.

7- آیا برنامه مهاجرتی PEQ کانادا امتیازبندی دارد؟

خیر، این برنامه براساس امتیاز و یا رقابتی نیست، به هر شخص واجد شرایط اعطا می شود.

8- آیا برای شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا باید پیشنهاد کار داشت؟

بله، کارمندان موقت کانادا باید در حال کار در این کشور برای یک سال باشند.

9- آیا خانوده تان را میتوانید با برنامه مهاجرتی PEQ کانادا همراه خود ببرید؟

بله، هم کامندان موقت و هم دانشجویان تحصیل کرده می توانند خانواده خود را همراه کنند.

10- آیا با برنامه مهاجرتی PEQ کانادا می توان تابیعیت گرفت؟

بله پس از چندین سال اقامت دائم می توانید برای تابعیت کانادا اقدام کنید.

11- هزینه شرکت در برنامه مهاجرتی PEQ کانادا برای همراهان چقدر است؟

برای هر شخص چه همسر و چه فرزند 174 دلار باید پرداخت شود.

اسکرول به بالا