ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا | مزایا برای دانشجویان ایرانی + هزینه ها

ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا، باید مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید که به عنوان ویزای دانشجویی کانادا برای مدت اقامت شما عمل می کند. نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا شرایط خاص خود را دارد. در این مقاله از وب سایت موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد ما در ارتباط با شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای شما نکات مهمی را ارائه داده ایم. اگر در این زمینه نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر دارید می توانید با متخصصان موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

درخواست مجوز تحصیل در کانادا

برای این که بتوانید مشغول به تحصیل در کانادا شوید، می توانید به صورت آنلاین و یا با برنامه های کاغذی اقدام نمایید. این کار ها را می توانید از طریق وب سایت Citizenship and Immigration Canada (CIC) انجام دهید. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که برنامه های کاغذی مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی معمولا حدودا دو برابر بیشتر طول خواهد کشید. از این رو بهترین کار این است که زمان پردازش را به خوبی در نظر داشته باشید.

نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین یا کاغذی

برای درخواست آنلاین، باید در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC)، در صفحه مهاجرت، یک حساب کاربری ایجاد کنید. نسخه های دیجیتالی اسناد خود را با کمک دوربین و اسکنر تهیه کنید، همچنین به یک کارت اعتباری یا کارت دبیت معتبر نیاز خواهید داشت. درخواست کاغذی بصورت آفلاین انجام می شود و زمان پروسه های آن بیشتر طول می کشد.

اصلی ترین مراحل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا

برای این که بتوانید شرایط ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید لازم است تا مراحلی را طی کنید.

اصلی ترین مراحل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا

اصلی ترین مراحل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا

اصلی ترین مراحل برای دریافت این ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • قبل از ورود به کانادا، برای ویزای دانشجویی کانادا به صورت آنلاین، در وب سایت Citizenship and Immigration Canada (CIC) اقدام کنید.
 • اگر اتصال اینترنتی محدودی دارید یا نمی توانید اسناد را بصورت آنلاین ارائه دهید، اسناد درخواست ویزا را از طریق پست ارسال کنید.
 • در نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا باید یک نامه پذیرش از یک موسسه یادگیری تعیین شده (دانشگاهی که توسط دولت کانادا شناخته شده است) ارائه دهید.
 • اثبات منابع مالی کافی برای پشتیبانی از تحصیل در کانادا (هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی) ارائه دهید.
 • گواهی ارائه شده مبنی بر عدم سو پیشینه کیفری تان را ارائه نمایید.
 • سوابق بالینی را ارائه دهید که بیانگر سلامت شما هستند. در صورت لزوم معاینات پزشکی کامل را ارائه دهید.

بر طبق آخرین قوانین مربوط به دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اگر یکی از اعضای خانواده شما مشغول به کار در کانادا یا متقاضی مجوز کار در این کشور باشد، درخواست مجوز تحصیل در کانادا شما در طول دو هفته بررسی می شود.

حتما بخوانید:  تحصیل دندانپزشکی در کانادا

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی کانادا

برای این که بتوانید به جهت مهاجرت تحصیلی کانادا اقدام کنید، لازم است تا مدارک لازم را برای اخذ ویزای دانشجویی ارائه نمایید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا عبارتند از:

 • فرم درخواست مجوز دانشجویی
 • اصل نامه پذیرش از دانشگاه
 • یک گذرنامه معتبر / سند سفر، که به شما امکان بازگشت به کشور خود را نیز می دهد.
 • دو عکس در اندازه های گذرنامه با مشخصات نوشته شده در پشت آن( نام و تاریخ تولد)
 • اثبات حمایت مالی در طول برنامه تحصیلی شما. این به این معنی است که شما برای زندگی در این کشور سالانه 10 هزار تا 11000 دلار کانادا را نیاز دارید.
 • انگیزه نامه
 • اگر قصد تحصیل در کبک را دارید، همچنین به یک گواهی نامه پذیرش کبک، انگلیسی و فرانسوی سند خود، بیانیه ای از مترجم و یک کپی معتبر از اصل اسناد نیاز دارید.
 • اثبات پرداخت هزینه مجوز تحصیل به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا

با این حال باید دقت داشته باشید که مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی نیاز به موارد مهم دیگری هم دارد.

شرایط زبان برای تحصیل در کانادا

در نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا لازم است تا موارد بسیاری را بررسی نمایید. یکی از اصلی ترین این گزینه ها بررسی شرایط زبان می باشد. برای این که بتوانید مشغول به تحصیل در دانشگاه های کانادا شوید لازم است تا مهارت های زبان انگلیسی را به اثبات برسانید. مگر این که از کشوری انگلیسی زبان وارد کانادا شده باشید. آزمون هایی که برای داشتن شرایط ویزای تحصیلی کانادا مورد پذیرش هستند عبارتند از:

 • آیلتس آکادمیک
 • TOEFL iBT
 • PTE Academic
 • C1 پیشرفته

قرار ملاقات و مصاحبه بیومتریک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مواردی که باید در مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی در نظر داشته باشید، مصاحبه بیومتریک است. در اکثر موارد، شما باید اثر انگشت و عکس بیومتریک خود را بعد از درخواست ارائه دهید. باید بدانید که در کجای پروسه درخواست، ارائه مشخصات بیومتریک نیاز است. اگر در کانادا هستید و برای مجوز کار یا ویزای تحصیل اولیه درخواست داده اید و یک نامه دستورالعمل بیومتریک دریافت کرده اید، ممکن است نیاز باشد برای ارائه مشخصات بیومتریک کانادا را ترک کنید.

هزینه مربوط به اقدامات بیومتریک در نحوه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا ۸۵ دلار کانادایی می باشد. این هزینه علاوه بر هزینه عادی درخواست ویزا است. برخی از کشورها از این شرایط بیومتریک معاف هستند، بنابراین شهروندان آنها اصلاً نیازی به مراجعه به یک مرکز برنامه ندارند. در این میان باید توجه داشته باشید که دانشجویان ایرانی برای ویزای کانادا نیازی به دریافت بیمه درمانی ندارند. البته دقت کنید که باید هزینه سفر برای سفر خود به مرکز درخواست ویزا در ترکیه یا مقصد دیگر خارج از کشور را پرداخت کنید.

در طی مراحل درخواست باید در مصاحبه ویزا شرکت کنید.

اجازه تحصیل از کانادا تا مدت دوره + 3 ماه معتبر است. برای اینکه بتوانید در کل دوره تحصیل خود بمانید، ممکن است لازم باشد هر ساله ویزا خود را تمدید کنید. اگر می خواهید پس از اتمام مدرک خود در کانادا بمانید، باید از طریق دفتر مهاجرت برای ویزای متفاوت یا تمدید ویزا اقدام کنید. پس ممکن است نیاز باشد که در مصاحبه ویزا شرکت نمایید.

حتما بخوانید:  دانشگاه بیلکنت ترکیه | شرایط تحصیل در رشته های مختلف

دریافت مجوز تحصیل در کانادا چقدر طول می کشد؟

یکی از سوالاتی که عموما افراد را درگیر می کند این است که اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟ پس از درخواست مجوز تحصیل در کانادا، ممکن است زمان پردازش 90 روز طول بکشد، اما معمولاً سریعتر است. با این حال این به وضعیت محل و کشوری که در آن قرار دارید هم بستگی دارد. اما بهترین کار این است که حتماً وقت اضافی را برای درخواست ویزا اختصاص دهید. بلافاصله پس از پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود، می توانید از قبل درخواست مجوز تحصیل در کانادا را شروع کنید. شما باید حداقل 4-6 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلات دانشگاهی خود اقدام کنید.

دریافت مجوز تحصیل در کانادا چقدر طول می کشد؟

دریافت مجوز تحصیل در کانادا چقدر طول می کشد؟

در چه صورت می توانید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا در خواست دهید؟

در صورتی می توانید در کانادا تحصیل کنید که:

 • در یک موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده باشید ( DLI ).
 • اثبات داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه شهریه، توانایی پرداخت هزینه ی زندگی خود و هر کدام از اعضای خانواده که همراه شما به کانادا می آید و تهیه بلیط برگشت برای خود و هر کدام از اعضای خانواده که با شما به کانادا می آید
 • پیروی از قانون، نداشتن سابقه ی کیفری و گرفتن گواهی نامه از پلیس ( در صورت نیاز )
 • داشتن وضعیت سلامتی خوب و مطلوب و دادن امتحان پزشکی ( در صورت نیاز )
 • ثابت کنید زمانی که اجازه تحصیل تان منقضی می شود، کانادا را ترک خواهید کرد
 • اجازه تحصیل خود را سریع تر از طریق جریان مستقیم دانشجویی ( Student Direct Stream ) درخواست کنید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا پس از فارغ التحصیلی

دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات خود نیز مایل به کار در آن جا هستند، بر اساس توانمندی خود شغل خوبی را به عهده می گیرند. برای این کار، آن ها به یک مجوز کار بعد از فارغ تحصیلی نیاز دارند که به آن ها امکان می دهد تجربه کاری کانادا را کسب نمایند. اجازه کار پس از فارغ التحصیلی به مدت سه سال ارائه می شود. برخی از دانشجویان بین المللی در طول استراحت های تعیین شده، بدون مجوز کار می کنند. اخذ ویزای اقامت دائم (PR) پس از اتمام تحصیلات نیز در کانادا آسان می باشد.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی

زمانی که به بررسی نحوه گرفتن ویزای تحصیلی برای کانادا می پردازید، با مزایایی مواجه می شوید. این مزایا برای دانشجویان ایرانی بسیار مفید هستند.

 • در ابتدا این که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی در کانادا مجبور نیستند ثابت کنند که آنها به اندازه کافی انگلیسی صحبت می کنند. این مهارت های زبانی تضمین می کند که می توانید در کلاس های خود موفق شوید و راه خود را در کانادا مدیریت کنید.
 • دانشجویان ایرانی قبل از ورود به کانادا نیازی به انجام تست پزشکی ندارند.
 • دانشجویان ایرانی نیازی به تنظیم حساب بانکی خاصی ندارند. این نوع حساب بانکی مبلغی را که می توانید ماهانه برداشت کنید محدود می کند و فقط به شما امکان دسترسی به آن را هنگام ورود به کانادا می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

حتما بخوانید:  مزایا و معایب تحصیل در کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که در بخش های قبل به صورت خلاصه به آن ها هم اشاره داشتیم، هزینه ویزای تحصیلی کانادا است. اولین هزینه ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هزینه مجوز تحصیل در کانادا ۱۵۰ دلار کانادایی می باشد. با این حال مبالغ دیگری هم باید در این مسیر پرداخت شوند.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

در اکثر موارد، باید هزینه بیومتریک را در زمان ارسال درخواست پرداخت کنید. در غیر این صورت، ممکن است با تاخیر مواجه شوید. هزینه بیومتریک شامل هزینه اثر انگشت و عکس دیجیتال می شود. این هزینه معمولا ۸۵ دلار کانادایی می باشد.

سایر موارد در روند هزینه ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از: آزمایش های پزشکی، گواهی پلیس، آزمون زبان، خدمات مرکز تقاضای ویزا، رفت و آمد به کشور های همسایه ایران مانند ترکیه برای حضور در سفارت کانادا و غیره.

ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

علاوه بر تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند ویزا را برای کودکان هم در نظر داشت. در واقع والدین می توانند به جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان اقدام نمایند. این در صورتی است که فرزندان بخواهند در مدارس کانادا مشغول به تحصیل شوند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت میرداماد ما به بررسی ویزای تحصیل کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی پرداختیم. اگر تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می توانید از طریق متخصصان موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد اقدام نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با ویزای تحصیلی کانادا

 1. چگونه می توان برای ویزای داتشجویی کانادا اقدام کرد؟

  درخواست این کار به صورت آنلاین یا کاغذی صورت می گیرد.

 2. آیا مجوز تحصیل در کانادا از طریق سفارت تایید می شود؟

  خیر، شما می توانید از طریق درخواست آنلاین توسط درگاه Student Direct Stream ، مجوز تحصیل را درخواست و اخذ نمایید.

 3. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

  اصلی ترین مدارک عبارتند از: پاسپورت، دو عدد عکس در اندازه پاسپورت، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی و غیره.

 4. هزینه دریافت مجوز تحصیلی کانادا چقدر است؟

  این هزینه برابر با ۱۵۰دلار کانادایی می باشد.

 5. هزینه مربوط به فعالیت های بیومتریک ویزای کانادا چه مقدار می باشد؟

  این هزینه ها برابر با ۸۵ دلار کانادایی می باشد.

 6. مهم ترین مدارک مورد پذیرش دانشگاه های کانادا برای زبان تحصیل چه مدارکی است؟

  اصلی ترین مدارک زبان مورد پذیرش عبارتند از: آیلتس آکادمیک، TOEFL iBT، PTE Academic و C1 پیشرفته.

 7. دریافت مجوز تحصیل در کانادا چقدر طول می کشد؟

  این زمان می تواند تا ۹۰ روز به طول انجامد. از این رو از قبل باید تمام اقدامات را صورت دهید.

 8. آیا دانشجویان ایرانی قبل از ورود به کانادا نیاز به تست پزشکی دارند؟

  خیر دانشجویان ایرانی نیاز به تست پزشکی نخواهند داشت.

 9. شرایط ویزای تحصیلی کانادا پس از فارغ التحصیلی چگونه است؟

  دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی خود برای دریافت مجوز کار در کانادا اقدام نمایند.

 10. تمکن مالی برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزا چه مقدار می باشد؟

  معمولا این هزینه بین ۱۰ تا ۱۱ هزار دلار کانادا می باشد.

 11. اطلاعات بیومتریک سفارت کانادا را کجا باید ارائه کنید؟

  شما باید حتما در یک کشور ثالث بجز آمریکا برای ارائه اطلاعات بیومتریک خود اقدام کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *